Reklama

.

.

úterý 27. března 2018

Hloupé a nebezpečné výroky v kauze Skripal

Radim Valenčík
27. 3. 2018    blog autora
Včera pozdě večer jsem napsal článek "Šokující průběh dnes u Moravce. Jak to tedy je?", ve kterém jsem reagoval na průběh poledního pořadu OMV na ČT, viz:
Pořad OMV najdete ZDE:

Před tím, než se pustím do podrobnějšího rozboru, co bylo řečeno, zformuluji dvě tvrzení, za kterými si stojím a která spolu navzájem úzce souvisejí:

1. Ten, kdo řekne, že Rusové jsou jediní, kteří měli motiv otrávit Skripala, je hlupák, a to nebezpečný hlupák z hlediska důsledků, které může mít takovéto vidění současné reality.

2. Ten, kdo řekne, že kauza je složitá, nevíme, jak to bylo a asi se to patrně nikdy ani nezjistí, ale musíme jednotně podpořit Velkou Británii proti Rusku, je hlupák, a to nebezpečný hlupák z hlediska důsledků, které může mít takovéto vidění současné reality.
Považuji obě tato tvrzení za tak evidentní, že v tomto článku, který píši v určité časové tísni, necítím potřebu zdůvodňovat. A myslím, že jejich evidentnost dojde každému, kdo přemýšlí. Pochopitelně věcné výhrady či argumenty vůči těmto tvrzením uvítám a vyjádřím se k nim.

Jak si vysvětluji, že dříve poměrně inteligentní lidé (aktéři diskuse v pořadu OMV), konkrétně Kmoníček, Šedivý, Telička, se s většími či menšími obezličkami těchto výroků dopustili?

Podle mě je to tím, že se poprvé v takové míře setkali s tak zřetelným projevem zla, které je obsaženo v samotných základech současné moci a které jsem popsal již dříve. Připomenu:  

To už není jen překrývání lumpáren ještě většími lumpárnami, tj. vyvoláváním stále větších a nebezpečnějších konfliktů bez ohledu na oběti. Obávám se, že to je poslední tažení těch, co se v závěrečné části svého života dostali k centru moci, cítí blízkost smrti a chtějí do pekel vzít celé lidstvo v šílené naději, že i tam budou moci pokračovat v demonstrování své moci nad námi. Vypadá to jako šílenství, ale je to jen stařecké selhání racionality a morality utvrzované skupinovou stupiditou, která se nachází své slouhy a poskoky, kteří kvůli své kariéře obětovali svůj rozum i morální zábrany.

Pozorně jsem se na pořad dvakrát podíval a podle mého názoru se chovali konformně vůči této moci nikoli jen ze strachu či kariéry (i když tam byly i tyto motivy), ale proto, že si prostě nedovedou představit, že by to mohlo zajít tak daleko, jako je uvedeno v rámečku. Normálním lidem, kteří nemají kariérní očekávání, celá ta hrůza dochází snadněji. A dnes bude záležet právě na těch obyčejných čapkovských lidech, zda zlo odvrátíme. Jedním z důvodů, proč považuji za pravděpodobné, že se to podaří, je to, že k tomu, aby se toto zlo drželo, chtě nechtě se musí stále více zviditelňovat.

A ještě připomenu následující:

To hlavní, čeho je potřeba si všimnout v pořadu OMV, bylo následující: BĚHEM HODINOVÉHO POŘADU NEBYLA DODÁNA ŽÁDNÁ NOVÁ INFORMACE, KTERÁ BY NASVĚDČOVALA TOMU, ŽE ZA OTRÁVENĺM SKRIPALA STOJĺ RUSKO. Spíš naopak! A přesto se volá po jednotné akci! – Dává to logiku? Co by taková jednotná akce měla podpořit?
Teď už přepis toho nejdůležitějšího (který jsem uveřejnil již včera):

Kmoníček: Je důležité, na co je to reakce. Kauza Skripal je dostatečně záhadná a patrně nikdy nebude vyšetřena tak, aby lidé, kteří mají rozum a kteří tomu mají rozumět, rozuměli. Nevíme ještě, jaká látka to byla, jak lidé, kteří byli zasaženi, mohli přežít, zda měli antidotum. Toto vše není podstatné pro společnou reakci zemí EU. Podstatné je, že ruští přeběhlíci končí ve třech zemích USA, Velká Británie, Izrael. A pouze v jednom z těchto tří míst záhadně umírají. V tuto chvíli je vyšetřováno asi 14 podobných případů. Rusko patrně s největší pravděpodobností obnovilo program likvidace přeběhlíků, tak jak tomu bylo v 50. létech. EU se tomu musí bránit, protože jednou jedinou evropskou zemí, která je smrtelné místo, tak ho ruská strana vyhodnotila jako slabé místo obrany. Neděje se to ani v Německu. Velká Británie nás požádala o pomoc a jsme povinni jí pomoci. Komické je, že Velká Británie odchází z EU a žádá o pomoc EU.

Šedivý: Pokud by se prokázalo, že za otrávením Skripala je Rusko, byla by to krize.

Kmoníček: Vyhoštění je jen symbolické a chce dosáhnout jedno jediné. To, že Rusko řekne, že žádný podobný program likvidace přeběhlíků není. Rusko takové prohlášení patrně dá a my mu musíme věřit. Jde o to, že pokud někde takový program byl, aby ho zarazili. Pokud o něm neví, aby ho našli a zastavili.

Kmoníček: EU se konečně na něčem domluvila a ČR by měla být součástí.

Šedivý: K vyjádření ministra zahraničí Borise Johnsona. Tak silná slova nejsou na místě. Dokonce ani nevěřím tomu, že prezident Putin řekl, "zlikvidujte tohoto člověka". To se nedělá a ani to není myslitelné.

Moravec: Ale Kmoníček řekl, že takový program existoval.

Kmoníček: Existoval v 50. létech, neříkám, že existuje dnes. Neříkám, že je státní. Říkám, že je zvláštní, když v jedné lokalitě ze tří se musí vyšetřovat 14 záhadných úmrtí. Chci slyšet ujištění z ruské strany, že je obava lichá, a měl bych uspokojení, když vysoký představitel řekne, že je to liché, protože si musí zajistit, aby se neblamoval.

Šedivý: Řada věci z britské strany jsou rozporné a je potřeba, aby se k nám dostávaly informace důvěryhodné.

Telička: Pokud možno ne, aby se dostávaly informace z úst ministra zahraničí Borise Johnsona, protože nemá dobrou pověst. Borise Johnson prokázal EU medvědí službu.

Kmoníček: Proto bych nestavěl na případu Skripal, protože každá informace, kterou dostáváme, nastoluje dalších třicet otazníků. Než se dozvíme více, měli bychom být opatrní. Ale jednotnou akci potřebujeme.


Nyní k tomu pár poznámek:

1. Všimněme si zmatenosti Kmoníčka, které jsme u něj doposud nebyli zvyklí:

- V první polovině pořadu říká: "Rusko patrně s největší pravděpodobností obnovilo program likvidace přeběhlíků, tak jak tomu bylo v 50. létech." Ve druhé polovině pořadu, když mu to Moravec připomněl, už se svou konstrukcí couvá: "Existoval v 50. létech, neříkám, že existuje dnes. Neříkám, že je státní. Říkám, že je zvláštní, když v jedné lokalitě ze tří se musí vyšetřovat 14 záhadných úmrtí. Chci slyšet ujištění z ruské strany, že je obava lichá, a měl bych uspokojení, když vysoký představitel řekne, že je to liché, protože si musí zajistit, aby se neblamoval." – Já vím, myslel to dobře, chtěl odvést pozornost od absurdity kauzy Skripal. Ale proč?

- Na jedné straně v první polovině pořadu říká: "Kauza Skripal je dostatečně záhadná a patrně nikdy nebude vyšetřena tak, aby lidé, kteří mají rozum a kteří tomu mají rozumět, rozuměli. Nevíme ještě, jaká látka to byla, jak lidé, kteří byli zasaženi, mohli přežít, zda měli antidotum." Ve druhé polovině pořadu dodává: "Proto bych nestavěl na případu Skripal, protože každá informace, kterou dostáváme, nastoluje dalších třicet otazníků. Než se dozvíme více, měli bychom být opatrní. Ale jednotnou akci potřebujeme." Proč potřebujeme "jednotnou akci". Nešlo o ni těm, kteří Skripala otrávili?! Takto argumentuje zkušený diplomat, resp. normální člověk, který je při smyslech?

2. V Kmoníčkově argumentaci, která zazněla, je ovšem obsažen jeden důležitý moment. Myšlenka, že některé akce spojené s úmrtím ruských přeběhlíků (patrně se nejedná o kauzu Skripal) mohou být organizovány i nevládními organizacemi v Rusku. K tomu bych dodal: Nebezpečí, že nynější akce jádra současné globální moci slouží k vyprovokování a podpoře tzv. jestřábů v Rusku, aby se podlomila zdánlivě neotřesitelná pozice Putina, je velké. A může to probíhat i na základě přímých kontaktů jádra současné globální moci a postjelcinovských skupin jestřábů.

3. Nutno ocenit zdrženlivost Šedivého, mj.: K vyjádření ministra zahraničí Borise Johnsona. Tak silná slova nejsou na místě. Dokonce ani nevěřím tomu, že prezident Putin řekl, "zlikvidujte tohoto člověka". To se nedělá a ani to není myslitelné."

4. Dokonce i na Teličku toho bylo trochu moc, pokud jde o hysterii britské strany: "Pokud možno ne, aby se dostávaly informace z úst ministra zahraničí Borise Johnsona, protože nemá dobrou pověst. Borise Johnson prokázal EU medvědí službu." – Na tom, že Johnson je nebezpečný magor, se shodli všichni. Škoda že nepřipomněli ještě horší výroky britské premiérky Mayové, která se na současné hysterii podílí též velkou měrou.

- - -

 

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5575-hloupe-a-nebezpecne-vyroky-v-kauze-skripal.html

43 komentářů :

 1. Zdá se , že i když ti mocní které nedokážeme pojmenovat tahají za nitky, potřebují pro své další zrůdné kroky ospravedlnění a- mít na své straně veřejné mínění- to znamená, že jsou na masách obyčejných lidí 1 docela závislí,2 se jich trochu i bojí.
  Celé to divadlo je naprosté obludárium

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani je POJMENOVAT nesmíme, protože by to byl "antimocitismus" stíhaný jako nejnebezpečnější proud "rasismu".

   Vymazat
  2. Kdyz mluvi inteligent :
   Povazuji obe tvrzeni za Evidentni..
   Je dulezite , na co je to reakce, causa Skripal..
   Ze za otravernim Skripala je Rusko,byla by to krize...
   Vyhosteni je jen symbolicke...
   Hovori za sebe i za inteligenty...
   Kdyz si zajdou do skoly okamzite a bez problemu dostanou skolne i s uroky..

   Vymazat
 2. Tak jsou tři země, kam míří ruší špioni a vraždí se jenom v jedné. Kmoníček z toho usuzuje, že Rusko obnovilo 50.léta, kdy likvidovalo špiony. A proč jenom v jedné zemi? Jakože v Americe a Izraeli se nenajde chvilka, aby někoho odpráskli? Myslím, že tím chtěl Kmoníček kostrbatě naznačit, že chyba bude asi v té zemi, kde se vraždí. Jinak to nedává smysl. Proč by Rusko obnovovalo 50.léta jenom ve VB?

  OdpovědětVymazat
 3. Radim Valenčík se "dopustil" řady velice výstižných výroků. Dovolím si několik malých poznámek. Mnohým politikům v těchto dnech možná poprvé v plné šíři dochází, jakým stvůrám defacto slouží, že se jejich "řídící orgánové" neštítí opravdu ničeho, vražd nevyjímaje.Z toho pramení to zmatené blekotání o "ruské stopě", potřebě jednotné reakce atd.Bojí se a dělá se jim šoufl z nich samých, to v tom lepším případě. Jiní se rychle zorientovali a bez skrupulí se snaží páníčkům zalíbit (např. Babičok). Logický závěr ale zní takto: Velká Británie byla USA zaúkolována, aby vytvořila casus belli, vražda už zbytečného dvojitého agenta nebolí a navíc krásně ukazuje na Rusko, potuplujeme to novičokem a to by byl čert, abychom potřebovali další "důkazy"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skřípal nebyl dvojitý agent, ale obyčejný agent britský sedící jako kádrovák v ruské vojenské rozvědce!

   Vymazat
  2. Někteří politici trpí ovčím syndromem,jakmile se cítí v ohrožení,sdružují se do stáda,kterému říkají solidarita...

   Vymazat
 4. Vida pan Kmoníček lavíruje. Nechce si USA proti sobě popudit, aby nepřišel o post vyslance. Velká Británie z EU vystoupila, nevyhovovala ji, důkaz nedodala ale solidaritu postavenou na hliněných nohách požaduje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Téhle masové šaškárně se zatím v Evropě vzepřely následující státy:

   Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Řecko, Kypr, Malta, Španělsko, Irsko, Norsko, Belgie, Lucembursko ...

   a z dalších evropských zemí Srbsko, Makedonie, Švýcarsko, Moldavsko, Černá Hora, Albánie...

   Tak schválně, komu ten vzdor vydrží!

   Vymazat
  2. 15:38 Pan Kmoníček je diplomat. Proto je nutné jeho vyjádření nejdříve dešifrovat.
   Jeho opakované zdůrazňování, že POUZE ve VB dochází k likvidaci přeběhlíků podle starého modelu z 50.let může naznačovat, že to jsou akce Britů, nikoliv současného Ruska. A výzvy k jednotné akci ze strany EU mohou nepřímo vyzývat k tomu, aby právě toto bylo Británii sděleno. K tomu by samozřejmě velmi napomohlo jednoznačné vyjádření Ruska, že se všemi těmi případy nemá nic společného.
   Pan Kmoníček několkrát velmi přesně ťal do živého. Třeba když na rozhořčení nad "falešným obviněním" ČR z možnosti vyrábět Novičok suše odvětil, že návod na jeho výrobu lze běžně najít na Internetu. Nebo když otevřeně řekl, že hru s házením špíny na Zemana s nimi hrát nebude. Znovu říkám, vyjádření diplomata neznamenají doslova to, co obsahují slova. Tak je nutné se na ně dívat. A pan Kmoníček, to není žádný blbec, jako je Telička a někteří "uvědomělí diplomaté" z dob nedávných.

   Vymazat
  3. K 17:57. Vážení a milí diskutující, čtěte laskavě text, na který odkazuji pozorně a jestli vám to neráčí dojít hned, obětujte něco času a přemýšlejte. Opakuji ještě jednou, čtěte text ze 17:57 pozorně! JiH

   Vymazat
  4. Mlatit zurive mrtvyho kone Skripala na cucky je predevsim nekonecna prilezitost se vyzvanit a stale dokola..
   Voblbovat sebe i jine..Nekteri v tom vynikaji a zda se neumi nic jineho..
   Vyjma ,ze mate cokoliv noveho , venujte se vecem zavaznym a jeste nediskutovanym.
   Kdyz nic neni, mlcte.
   Nektere komentare jsou zdaleka lepsi,. vystiznejsi , plne faktu, nez cely clanky.

   Vymazat
  5. 1:13 - příspěvky diskutujících dají více, než stále omílané články bez opačného, či doplňujícího názoru. Příspěvek nulový, je jednoduché přeskočit, jako třeba tento.
   Cenzurovat je třeba sprostoty a vulgární urážky, když můj příspěvek "zmizí", je většinou opoziční. Hulvátství tu jenom kvete!

   Vova

   Vymazat
 5. Ten nestastny Skripal mal uz davno zbalit kufre,dceru,utiec domov do Ruska.Nieco by si odsedel,ale mal by sancu na kus zivota.Myslim,v minulosti sa nieco podobne stalo,/nemozem najst ten artikel/,ze v zlom tuseni chlap rychlo zdrhol domov.

  OdpovědětVymazat
 6. OVN také mají nevalnou pověst a současně většina diskutujících v OVM je nevalné pověsti.

  OdpovědětVymazat
 7. Nejvíc mě trápí, že na našem dvorku pase husy babičok (Pan Anonymní 15:00 ***) - ani s šaty, ani bez šatů, ani v botách, ani bez bot. Ještě bude legrace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Andrej Babičok Kobliha se pěkně odkopává. Sledujte ten hanebný konce dalšího z "českých" politiků.

   Vymazat
 8. Je třeba si uvědomit, že obojetný špion je svině pro obě strany a do smrti pro ně nebezpečný. Rusové toho vlastizrádce mohli už doma dávno zlikvidovat. Pro takové to odhalené zmetky není slitování. Byly vždy oběma stranami likvidováni tím nejpotupnějším způsobem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skřípal byl prostým jednoduchým agentem Velké Británie sedícím v ruské vojenské rozvědce na postu kádrováka. Takže prd dvojitý agent.

   Vymazat
  2. Kdyby měl Skřípal britský původ a jako rozvědčík se vetřel do ruské vojenské rozvědky, pak by byl profesionál, kterého náhodou dopadli, pak by si zasloužil ohleduplné zacházení. Ten člověk byl však podlý zrádce, který zradil svou vlast při plnění bojového úkolu v době míru.

   Vymazat
 9. Smyslem akce ukazat,ze Rusko ma na svem uzemi soukrome bojuvky schopne ovlivnovat politicky vyvoj.Za podpory zapadu uakazad na jejich pripravenost a pouziti venku i v Rusku.Co pozar v kinosalu a vyvolani nepokoju?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O pate koloně mluví často i pan Pjakin,takže nic nového.
   S tím kinem mě to taky napadlo a jestli se zjistí že to tak bylo,potom buď Bůh milostiv těm kteří to provedli.Uz jen ty zavřené dveře,kdy se nemohli dostat ven,mi nejdou do hlavy.
   Myslím,že teď Putin půjde po všech,kdo bude chtít jeho zemi škodit.
   Včera na Sputniku řekla Zacharovova,že Rusko má pro Anglii připravené překvapení,tak se nechme prekvapit.

   Vymazat
 10. Radime, Tvoje vyjádření s Tebou plně sdílím. Je tady plno vyjádření upozorňujících na totální absurdnost toho, co se kolem novičoku děje. To už není o chorobním běsnění, to je účel pro vyvolání válečného šílenství. Připojuji odkaz na Novičok v ČR. Tj. známe jej delší dobu a asi, vzhledem k vynikající kvalitě naší protichemické jednotky, jej umíme vyrobit pro testy protichemické jednotky. --- Tady jde jen o válečnou provokaci. Zdraví Milan Honusek
  http://www.chemicke-isty.cz/docs/full/2011_05_323-333.pdf

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se za špatný odkaz - byl i na NR
   http://www.chemicke-listy.cz/docs/full/2011_05_323-333.pdf

   Vymazat
 11. Nejde o důkazy
  to snad je už každému jasné

  Celá tahle kolaborace proti lidskému rozumu
  je jen zkouškou !

  V téhle zkoušce poslušnosti

  je přímá úměra

  poslušností v případě války. !!! *

  OdpovědětVymazat
 12. Kreténi Farský a Gazdík s podporou TOP 09 chtějí podat žalobu pro velezradu na prezidenta Miloše Zemana.Vadí jim, že ač se premiér a ministr zahraničí ohradili proti ruskému nařčení, že nervový plyn novičok pochází z Česka, Zeman pověřil BIS, aby po plynu na území ČR začala pátrat.
  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/starostove-a-nezavisli-jan-farsky-petr-gazdik-stan-prezident-milos-zeman-velezrada-gzy-/domaci.aspx?c=A180327_093431_domaci_jn

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Důvěřuj,ale prověřuj...

   Vymazat
  2. Jestli ti 2 Pepci ještě vyskočí, dostanou od Kalouska šesták.

   Vymazat
 13. Jedna věc začíná být zřejmá více lidem. A tou je obava z možného Putinovo nástupce.
  Celý západ nemůže Putinovi přijít na jméno. Putin může za to, za ono, za krizi, za zemětřesení. Ale napadlo někdy Putinovo kritiky, že po něm může přijít nějaký skutečný sekáč? Teprve potom možná budou mít křiklouni důvod ke křiku. Historie Ruska, resp. SSSR, je lemována postavami různých vůdců. Ale jenom málo mělo lidský přístup k lidem, kterým vládl a ještě méně bylo těch shovívavých ke svým nepřátelům.
  Aby Janda a spol. za pár let ještě nevzpomínali na Putina se slzou v oku.

  OdpovědětVymazat
 14. A autorovým za 1. a za 2. zcela souhlasím. S těmi šílenci, co volně pobíhají je potíž a odpovědnost za jejich konání nesou psychiatři. Ne proto, že je nedovedou léčit, to je i u jiných chorob než duševních, ale že šílence nechtějí izolovat od normální populace. Je to stejné, jako když zvěrolékaři nechají volně běhat psy se vzteklinou a za pokousání psů bude odpovědný kdo, No Kreml, Putim, Rusové!
  Výše zmíněná 17:16 žaloba za velezradu na Zemana, protože požádal BIS o vyšetření pravdy! Já bych žaloval Zemana za bláhovost, pokud si myslí, že BIS něco vyšetří a pokud by pravda nešla pod vousy Malomyslné Británii a Bruselu, tak stejně bude lhát a Bruselem kýženou "pravdu" dokope do cíle děj se co děj. Tedy žaloval bych Zemana za zbytečné zatežováníé BIS, která pravdu stejně nemůže zjevit i kdyby náhodou mohla a chtěla!!!

  OdpovědětVymazat
 15. Autor uvádza "1. Ten, kdo řekne, že Rusové jsou jediní, kteří měli motiv otrávit Skripala,..." - osobne som presvedčený, že Rusi NEMALI žiadny motív. Nepatria k tým, ktorí by mali vôbec akýkoľvek motív, oni ho proste nemali.

  OdpovědětVymazat
 16. Doufejme, že alespoň prezident Zeman, bude mluvit a to hlasitě, za tu rozumnější část národa.

  OdpovědětVymazat
 17. Pro brity se všichni ruští skřípalové po svém zpravodajském vytěžení stávají jen spotřebním materiálem vhodným leda tak pro podobné operace pod falešnou vlajkou. Tato - bohužel - nebyla první a jistě taky ani poslední.
  Být proto těmito skřípaly, z USA a UK zmizím po anglicku, protože život samotný je přece jen cennějším statkem než život ve vatě, a opakovat se jim nebude.
  Ale i fakt, že Rusové, kteří již týden čelí soustředěné a lidsky hnusné mediální kampani, dělají chyby (jako třeba tu s jejich vyhlášeným podezřením na ČR, SR či SWE), dává vědět, že je ta provokace zastihla nepřipravené. Na takové špinavosti se však může připravit sotva která země.
  Jediné, co Rusko může a musí požadovat, je jeho spoluúčast na řádném a nestranném vyšetření. Což je mu ovšem (z nějakého "málo pochopitelného důvodu") ze strany britů tvrdošíjně upíráno.
  Nejpotupnější pro nás je ovšem reakce našich vládních i nevládních potentátů. Dává nám vědět, že jejich ochota podílet se na vysloveně zločinné činnosti Západu nemá meze, a bažina jejich morálky, svědomí ... nemá dno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:43 co je podivného na konstatování, že určitá "bojová" otravná látka mohla pocházet z těch nebo oněch zdrojů? Zejména, když lze prokázat, že tam nebo onde bylo s takovou látkou pracováno, nebo že znalost a technologie v daných případech prokazatelně existuje? Výrok "mohla pocházet" neznamená "pocházela", jak neustále vnucují formulace notoricky používané především naší "veřejnoprávní" ČT. Jen blbec nechápe, že v rámci Varšavské smlouvy byly všechny vyspělejší protichemické jednotky vybaveny etalony pokud možno všech potenciálně použitelných otravných látek, dokonce i biologických materiálů tohoto užití a že, v mnoha případech existovaly ověřené výrobní kapacity k jejich možné produkci v případě potřeby. To se kdo domníváte, že ony dva na život a na smrt soutěžící bloky používaly prostředky na úrovni Rychlých šípů a Bratrstva kočičí pracky? Domníváte se, že dnes tomu není jinak? Naivkové.

   Vymazat
 18. Vždyť Rusové neřekli, že ten jed, který otrávil(?) Skripala a jeho dceru pochází z ČR. Jmenoval několik zemí, které ho na svém území podle nich měly.Nebyl to bojový plyn, byla to jedovatá chemikálie. Nikdo nemůže vědět, co zbývalo v prostorách po krachujících chemičkách, co nelegální sklady ve Valech u Přelouče, v Libčanech a možná i jinde. Myslím si, že MZV by mělo jasně prohlásit ""Naše republika trvá na tom, že s vědomím jejich představitelů se jed do zahraničí dostat nemohl" a basta. A že nás ( možná neprávem) Rusové označili za možné majitele toho jedu? No proto, že celé obvinění Ruska bylo postaveno hlavně, že se nikde jinde nemohl vyskytovat. A oni jmenovali další země, kde podle nich být mohl. Bod 2. ve článku je opravdu velice zajímavý a závažný.

  OdpovědětVymazat
 19. Pan Valenčík to naznačil, ale nedopověděl. Útok na Skripala mohla zorganizovat Ukrajina. Lidský život v této zemi nemá skoro žádnou cenu.

  OdpovědětVymazat
 20. Divím se, že to ještě nikoho nenapadlo, že v duchu našich kulturních tradic bychom měli hovořit a psát o Rusech jako o SPROSTÝCH PODEZŘELÝCH. Oživilo by to diskuzi a lidé by si v duchu pomysleli své.

  Myslel jsem si, že bývalý komunista Babičok je rovnější chlap. Také Zeman se ohnul. Co s tím?

  OdpovědětVymazat
 21. souhlasím s článkem, Kmoníček zklamal ma celé čáře, Šedivý a Telička šmejdi, jak se čekalo

  OdpovědětVymazat
 22. Pokud nejsou naši politici schopni projevit alespoň trochu samostatného myšlení a zachovat se způsobem odpovídajícím objektivnímu posuzování skutečnosti, jsou nám k ničemu .... buď jsou hloupí a nebo koupení. To je pro nás v tuto chvíli podstatná informace. Na diplomacii sledující jediný cíl "nepobrat černé puntíky od komise EU", nejsem zvědavý.
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel máte pravdu. Otázka je, jestli z těch 200 poslanců by byl aspoň jeden schopen říct Bruselu ne. A ještě větší problém nastává v hledání řešení, jak to změnit a zda to vůbec lze.

   Vymazat
  2. vladimír hricák Já bych jim to přál za to co dělají po tom hnusným převratu. Nějakého tvrďáka jako Jozef Stalin.

   Vymazat