Reklama

.

.

sobota 31. března 2018

Hospodářský přínos EU

31. 3. 2018

38 komentářů :

 1. Nemůže tomu být jinak, proto nás přece nechtějí z EU vypustit! A my bědujeme,jak nás to poškodí.

  OdpovědětVymazat
 2. Kolonii vlastenectvím rozvracet nenecháme!!! Ať žije EU na věčné časy a nikdy jinak! Rabi z Pražské žumpy a přilehlé existence.

  OdpovědětVymazat
 3. Ruský propagandista soudruh David opět v plné parádě.
  Vyrobíme si zcela účelově jakési grafy a vyvodíme z nich zcela mimózní propagandistické závěry.

  Průměrná mzda
  2010 23.900
  2017 29.500
  +24%

  Průměrný důchod
  2010 10100
  2017 11800
  +17%

  Minimální mzda
  2010 8000
  2017 11000
  +38%

  Nezaměstnanost
  2010 9.5%
  2017 3.5%

  atd atd

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A tím nám, kokote 20:07, sděluješ co?

   Vymazat
  2. Pokračuj atd.atd.atd......

   Vymazat
  3. Šmarjá panenko skákavá, snad se podle tvého IQ nebude počítat průměr IQ národa. Bysme byli dost v hajzlu.

   Vymazat
  4. Pane nechte si někým vysvětlit,že průměrné mzdy se používaly za totáče, protože díky nivelizaci, byly všechny přijmy +-200 Kčs.Dnes žijeme v jiném prostředí a ukazatele jako průměr nejsou validní. Lépe řečeno nanic, neboť průměrný plat nedosahují 2/3 zaměstnanců. Buďte příště preciznější a neblbněte lidi házením cifer,které nic neříkají.Totéž bude platit u důchodů, určitě budou zkresleny stařím u novodobých důchodců budou určitě nadhodnocovat průměr důchody s výsluhou a tak by jsme mohli pokračovat dál.

   Vymazat
  5. Ještě provokuj, trotle. Zrovna když chleba zdražil až o čtvrtinu.

   Vymazat
  6. Odpovida to o tretinu vyssimu pracovnimu nasazeni proti zapadu a tretinovym mzdam. Takze konecne realny graf.

   Vymazat
  7. Pro kokota 20:07:
   Králíkárna 3+1 v Praze 2010 2,1 mil.Kč - 2018 4 mil. Kč +90%
   chleba 2010 18 Kč - 2018 25 Kč +38%
   jablka 2010 14 Kč - 2018 40 Kč +185%
   brambory 2010 10 Kč - 2018 20 Kč +100%
   etc

   Vymazat
  8. 20:07 NR graf odněkud převzala, takže tvrzení „Vyrobíme si zcela účelově jakési grafy“ je nesmysl. Podložená data vyjádřená grafy mají, nikoli ovšem pro negramoty, jistou vypovídací schopnost. V daném případu například i tu, jak si stála a stojí česká, resp. československá ekonomika vůči dalším v prezentovaném grafu. Agitující negramoto.

   Vymazat
  9. 20:40 není pravdou, že za totáče byly výdělky plus minus dvě stovky, když uplatňované kvalifikační třídy dělnických profesí byly od třídy 3 do třídy 9 s možností osobního platu, úkolové mzdy a navíc ještě s odstupňováním do tuším pěti tarifních tříd podle společenské potřeby a většinou i fysické náročnosti oboru - příklad: holiči, prodavači nejnižší tarifní třída, horníci, hutníci, čističi kanalizace nejvyšší tarifní třída. Pro nedělnická povolání platilo 15 kvalifikačních tříd s nejvyššími funkcemi v osobních platech. To platilo jako základní výdělek, ke kterému ještě patřila pohyblivá složka vyplácená podle plnění nějak zvolených ukazatelů. Prakticky - v průmyslovém podniku: uklízečka včetně pohyblivé složky Kčs 1050/měsíc čistého (bezdětná, starší 26. let), ředitel víc než čtyřtisícového podniku s převahou "jmenovitých státních úkolů", při splnění všech ukazatelů průměr za rok Kčs 5600 čistého, z toho minus Kčs 1200 "stranických" příspěvků. Odborářské příspěvky 1 %. Poměrně složité bylo zdanění, bylo progresivní, nepřálo bezdětným starším 26ti let a osobám, které nevyživovaly. Zatřiďování prací bylo prováděno podle „kvalifikačních katalogů“ u dělnických zaměstnání, podle funkčních schemat organizací u povolání nedělnických.

   Vymazat
  10. 20:07,

   http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/394625/velke-srovnani-platu-70-profesi-o-kolik-berou-nemci-vic-nez-my-a-proc.html

   Vymazat
  11. Ad 0:19 máte pravdu, ale jen částečnou, nejsem expert,ale vedle platových tříd (v mém případě 10-13) byly ještě kategorie profesní. Neznám všechny, ale např.B-pro pracovníky výzkumu a VŠ,A-administrativa,T-HP(technickohospodářské), teď si nejsem jist ale asi D-pro dělníky, a určitě byla kategorie pro služby,další pro školství a zdravotnictví. Během let probíhal mzdový růst,kvůli inflaci a pamatuji se,že můj otec odcházel do důchodu s poslednim platem 2000, takový plat jsem dosáhl už ve svých 30ti. Problém o kterém píšete, nemohl nastat, protože platy byly ze zákona vymezeny intervaly pro jednotlivé třídy a kategorie.Výše premií byla zanedbatelná,snad ve výrobní sféře byla vyšší, ale byla bez nároku. Jedinou výjímkou byla tzv.riziková pracoviště, kde příplatek byl ze zákona. Těch byl velmi omezený počet. Neberte mou odpověď,jako záminku k hádce, ale pouze jako pokus o vyčištění mlhy kolem příjmů konce minulého století opřené o vlastní zkušenost. Přiště prosím uveďte cca rok o kterém jsou údaje např.plat ředitele. Váš korespondent 31.3.20:40.

   Vymazat
  12. Ad 20:07. 1 Kč v r 1989 = 7 haléřů v r. 2017.
   Rozkradeno z majetku státu 1989-2017 6,5 bilionů Kč. Občané - stát zadlužen 2,1 bilionů Kč. Občané zadlužení 2,3 bilionů Kč, v exekuci desetina dospělých a mnoho dětí!!! 350 tisíc nezaměstnaných, milion invalidů, 60 tisíc bezdomovců, ??? v nouzi a bídě, ??? žebráků...Dobrá bilance kapitálu - ti všiví bolševici, jak to, že se ten režim k těmto "radostným výsledkům" nedopracoval, holt kapitalismus, nad něj není!!! A pak to štěstí pro lidstvo, válka kapitalistů na spadnutí, tančeme a veselme se!

   Vymazat
  13. A prečo si zabudol na infláciu - zvyšovanie cien napr. za bývanie alebo za spotrebné produkty každodennej spotreby ako napr. potraviny?

   Vymazat
 4. 20:07
  Hlavně ty čísla o průměru sděluje na severu Čech a Moravy,havloimbecile!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Tento velmi nesympatický graf je zejména pro ČR velmi alarmující. Odevzdáváme ze všech zemí V4 nejvíc a vrací se nám nejméně. A to nás " nêkteří " politici loajální diktátorským praktikám EU stále tvrdí jak by bylo pro ČR katastrofální EU opustit. Nepříjemné by to bylo především pro EU, ne pro ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Západní (evropské) hodnoty1. dubna 2018 1:42

   • www.novarepublika.cz/2017/07/evropske-hodnoty-jsou-shnile-brambory.html
   Západní hodnoty jsou ty které především vyhovují západním státům. Kdo se postaví proti je označen za toho kdo je proti těmto hodnotám. Po převratu 17.11.1989 jsme přijali západní hodnoty a to tím, že jsme se podle všech ekonomických kritérií stali kolonii Západu. A funguje to takto. Oni nám dají evropské dotace v řádu milionů EUR, za které musíme stavět cyklostezky, rozhledny a další nesmysly a my jsme jim darovali veškerý průmysl, zlikvidovali jsem si zemědělství a odvádíme na Západ zisky v řádech stovek milionů EUR. Takže to vypadá, že nám EU daruje peníze na ty cyklostezky, na kterých musí viset velká tabule, jak to postavila EU. Ale na miliardových ziscích, které plynou od nás na Západ žádná taková tabule není. Jinými slovy oni nám dají 10 EURO a MY ODVEDEM 10.000 EURO a ještě jim děkujeme a protože oni na Západě mají pořád málo tak naše centrální banka nám ještě korunu úmyslně znehodnotí, aby to, co dovážíme, bylo pro nás vícenásobně dražší, a to co vyvážíme, aby bylo vícenásobně levnější. A rozdíl jde do bilionů korun, o které jsme okradeni. NO A TO VŠECHNO JSOU ZÁPADNÍ HODNOTY, KTERÉ NESMÍ NIKDO KRITIZOVAT A NIKDO O NICH NESMÍ ANI DISKUTOVAT, PROTOŽE TYTO HODNOTY TO JE TO, NA ČEM STOJÍ ZÁPAD. TYTO ZÁPADNÍ HODNOTY NEJSOU BEZBRANNÉ, ALE JSOU CHRÁNĚNY STOVKAMI AMERICKÝCH ZÁKLADEN PO SVĚTĚ. Mimochodem Západ vyloupil Afriku, Latinskou Ameriku a Asii. A teď rabuje střední Evropu a chystá se vyrabovat Rusko a Čínu. A TO JSOU VŠECHNO ZÁPADNÍ HODNOTY.
   KDE JSOU ZÁPADNÍ EVROPSKÉ HODNOTY? Na zbytečných summitech, na shnilých bramborách, na přípravě války s Ruskem, na evropském zábavním podniku? Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro nás - Slovany.
   Pokud se mluví o západních (evropských) hodnotách a o cestě do Evropy, patří k tomu i no-go zóny, nezákonní emigrace vetřelců, jejich terorismus a kriminalita. Bez toho už dnes Evropa nemůže být. Nejdeme přece do staré dobré Evropy, ale do té nové dnešní.

   Vymazat
 6. Když ptáčka lapali, pěkně mu zpívali.
  Referendem dovnitř, referendem VEN!

  OdpovědětVymazat
 7. Odliv kapitálu je tak vysoký v ČR z důvodů prodeje telekomunikací, energetiky, bank a dalších sektorů úmyslně velmi levně do zahraničí, dále nezavedení sektorové daně minimálně na banky a telekomunikace (Babiš v roce 2014 i 2018 proti), dále tomu že lidé nestávkují a nebojují dostatečně razantně za vyšší mzdy a samozřejmě díky asociálních politice tak zvaných pravicových stran (ODS TOP 09, VVV, KDU-ČSL které ovládají Židé)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Energetika (výroba) je stále v rukách státu. Narozdíl třeba od Slovenska. Těm už nepatří skoro nic. Pokud zvolí to kinder vejce s brejlemi, tak prodají i okresní silnice a hřbitovy. Ale budou v jádru. Možná v brzku ano, v atomovém. A Česko spolu s nimi.

   Vymazat
  2. Anonymní1. dubna 2018 11:32
   „Energetika (výroba) je stále v rukách státu.“
   To není přesné. Plynárny a spalovny jsou již z velké části rozprodané. Totéž čeká ČEZ. Má se rozdělit na část určenou k privatizaci a na část, která zůstane státní. Která část bude bezproblémově výdělečná, na to se dá již teď vsadit. P.K.

   Vymazat
  3. Ani ČEZ už dlouho není státní, stát v něm má jen těsnou většinu. Takže musí generovat i zisky pro akcionáře. Nemluvě o solárních baronech.

   Vymazat
 8. Nikoho nenapadne, že velká část dividend odchází třeba i do Jižní Koree ? Kvůli automobilkám atd ?
  A nebo nikomu nevadí, že tyto firny nám dávají práci a že klidně i naopak může kdokoli z nás otevřít svoji firmu třeba v Rakousku a vykořisťovat tam místní dělníky ?
  Účelové grafy jsou k manipulacím velmi vhodné...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uváděná data se týkají EU, tupoune, i to je pro vás tak těžké rozluštit? Vždyť je to tam napsané velkými písmeny v krátkých a jednoduchých větách.
   Což samozřejmě nijak nevyvrací skutečnost, že jsme to dopracovali s tou kapitalistickou regresí tak daleko, že zde má své "plantáže" kdekdo z celého světa a český bílý negr může být rád, že mu dají aspoň na podřadné žrádlo. Prostě kolonie jako z učebnice, určená k materiálnímu a lidskému vytěžení.

   Vymazat
  2. Československo končilo svoji existenci s centrální strukturou podniků až po místní hospodářství (holičství), čehož bylo využito k odvedení aktiv a předání citlivých údajů z hospodářské sféry. Pravidla pro vstup cizího kapitálu byla nesymetrická v neprospěch ČSSR.
   Ale i když část dotací se do ČR vrací přes nahnilé brambory polských zemědělců (a jinou zeleninu, kterou u nás nelze bez ,,polských" dotací vypěstovat), že se proti EU nezvedne odpor. Československý průmysl lze rozkrást jen jednou, ale odpor proti EU se tím nevyčerpává, naopak - stabilizuje se.

   Vymazat
  3. 21:46 Moc se mi líbí, když někdo na závěr demagogického příspěvku odsoudí manipulaci.
   - Samozřejmě vadí odchod zisku kamkoliv, protože tím země jako celek chudne.
   - Státní a české podniky snad lidem práci nedávají?
   - Otevřít firmu třeba v Rakousku nemůže "kdokoliv". Na to jsou třeba především velké finance a ty "kdokoliv" nemá.

   Vymazat
 9. No jo opět Češi jsou nejvíc vysávání díky politickým loutkám eu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se nenech vysávat. Kdo Ti brání to udělat třeba naopak a vysávat rakouské děl íky ve své úspěšné firmě, kterou tam otevřeš ??

   Vymazat
  2. 23:07 Tyhle pravičácký slinty si strč za klobouk každý nemůže být podnikatel.

   Vymazat
  3. Anonymní 23:07
   Třeba každý nemá potřebu žít z práce někoho jiného, třeba by mu stačilo, kdyby hodnota práce čechů zůstávala doma v čechách a sloužila pro rozvoj naší země, nikoli k růstu už tak astronomického bohatství jakýchsi anonymních boháčů v zahraničí. Divné, že?

   Vymazat
  4. 23:07 to bych tam ovšem nejdřív musel něco perspektivního skoro zadarmo zprivatizovat ..., troubo.

   Vymazat
 10. akorát si z nás dělají prdel, jak dlouho si necháme líbit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:12
   Ne, že bys neměl pravdu -- ale co uděláš?!

   Vymazat
 11. k tomu připočtěme katolickou církev tedy Vatikán a jeho kolonu ODS (fiala a spol), TOP09 (Swanzenberg, Kalousek a spol., KDU-ČSL (Bělobrádek, Herman a spol). Z lidí s udělali dojné krávy. To že lidi ryjou držkou v zemi je nezájímá, dokud je nevezmou holí přes záda.

  OdpovědětVymazat
 12. Tak jsem pochopil prohlášení Rusnoka o důchodech. Asi dostal za úkol zvýšit odvody do zahraničí alespoň na 50% HDP. Česko se bude luxovat i nadále a po zrušení vratek z Bruselu určitě nezbyde na důchody. Ale až bude vybudována celoevropská federace a fakticky zrušeny hranice, tak zmizí podobné "nežádoucí" grafy.

  OdpovědětVymazat
 13. Moc se mi to nelibi. Nepomohlo by nam, kdyby ty sloupce byly opacne. To by znamenalo, ze vsechny ty podniky vlastneny zapadem by tady nebyly a nemeli bychom ani co jist a meli 60% nezamestnanost. Problem je v tom, kdo CZ takhle daleko dovedl. Ktera vlada? NARODNI FRONTY? Ci ty po ni! A neni vlastne problem techto sloupecu to, co si volici vybrali? Volenim a nejitim k volbam? TAKZE TOHLE SI TAK 90% naroda preje. Ja ne. Nevinil bych za to EU, ale kazdeho kdo nevolil a vsechny ty, co volili jakoukoliv stranu, co byla ve vlade po r. 1989.

  OdpovědětVymazat