Reklama

pátek 16. března 2018

I tisíciletou moudrost umí pražská kavárna postavit na hlavu

Lubomír Man
16. 3. 2018
Víte, co je to svoboda českého tisku a svoboda České televize, na jejiž obranu bylo ve středu svoláno shromáždění na Václavské náměstí a ve čtvrtek za její naplnění vyrazili školáci buď před své školy, nebo na náměstí svých měst? Pokud to nevíte, rád vám to prozradím. Nuže svoboda tisku a svoboda České televize, za které se v těch dvou dnech demonstrovalo, je svoboda pracovníků obou těchto oddílů českého mediálního prostoru psát, vysílat a pracovat pouze a výhradně k dobru a prospěchu jediné politické strany u nás, a to strany, která se nazývá TOP 09.Až do nedávna ji vedl jeden z nejnenáviděnějších politiků naší země Kalousek, do sněmovny se probojovala až v závěrečných hodinách posledních voleb, a to s ušima až do krve odřenýma, čili se ziskem 5,31 % hlasů, nu a protože v nejakuálnšjších volebních preferencích se ani jednou nepřeškobrtala přes požadovanou pětiprocentní hranici, považuje se dnes za hotovou věc, že poslanci této strany(dnes je jich ve 200 členné poslanecké sněmovně sedm), zasedají v poslaneckých lavicích naposledy.

Je to tedy spíš už mrtvola, než živý organizmus, ale má zato to nejkomfortnější postavení v médiích. Vždyť dobře 90 procent toho, co např. vysílá Česká televize, slouží ve prospěch a k nejvyšší spokojenosti této pětiprocentní strany, a postavíte-li si tato dvě čísla k sobě, nemůže vás napadnout jiné slovo, než Kocourkov.

A právě za ten a za jeho udržení se demonstruje, a odpor proti tomuto Kocourkovu a Absurdistánu se v médiích a poté i lidmi těmito médií obalamucenými označuje za útisk médií, za útok proti svobodě tisku a médií vůbec, za návrat k totalitě atd.atd. I když samozřejmě, ve skutečnosti je všechno naopak, protože totalitou je právě ona praxe, kdy média a konkrétně Česká televize slouží z devadesáti procent pouhé dvacetině našich lidí, zatímco ostatním nezbývá, než tzv. sušit hubu či čučet na drát.

Samozřejmě, nespokojenost s takovýmto stavem budí nespokojenost, nadává se, ale nejčastěji jen u piva, protože běžet na Václavák nebo na Letnou, se už nikomu moc nechce, zvlášť když např.právě na té televizi lidé vidí, kam to z toho Václaváků a Letné nakonec vedlo.

Takže nakonec protestují jen jednotlivci, píší o mediální zvrhlosti do různých webů, jen např. já jsem proti neúnosnému a jednostrannému informování médií a České televize zveřejnil nejméně sto článků, některé z nich jsem věnoval i jednotlivým redaktorům, např. Vladimíru Kučerovi z ČT, Jitce Zlámalové s Echa, Klapáčovi z ČT, Moravcovi z ČT, Borkovi z ČT, Wollnerovi z ČT, Vitowské z ČT, a třebaže jsem slovíčka pro tyhle materiály nevybíral, nikdo mi za to, co jsem napsal (s výjimkou Wollnera), ještě pořádně nevynadal. Spíš bylo jen ticho.

Ale stalo se, že o tomtéž, slovy ovšem mnohem mírnějšími a navíc s odvoláním na odborný posudek jakési instituce Karlovy univerzity promluvil na své inauguraci prezident Miloš Zeman, a byla mela, o které jsem už shora mluvil: pozor, na stráž, svoboda je ohrožena, demokracie také, takže vzhůru na Václavák, potože co si to prezident vůbec dovoluje, že ano?

A u toho slova „dovoluje“ bych se nyní rád zastavil.

Quod licet Iovi, non licet bovi, čili Co je dovoleno bohu, není dovoleno býkovi, říká latinské přísloví, které prý sice zaznělo na jakémsi divadelním představení až začátkem 19. století, ale protože je odvozeno od starořímského Aliis si licet, tibi non licet, jež má téměř totožný význam, lze je považovat za moudrost více než dva tisíce let starou.

Ale co je dva tisíce let stará moudrost pro pražskou kavárnu, která protiprezidentské protesty iniciovala a zorganizovala, takže co by ji mohlo zastavit v tom, aby i tuhle starou opelichanu a prašivinu vyhodila do vzduchu a obrátila ji vzhůru nohama, A to tak, že jestliže proti jednostrannému a stranickému zaměření ČT mám dovoleno coby býk a ten nejobyčenější kmán dovoleno brojit já, dovoleno to coby Iovis nemá prezident Zeman.

Ten sice může mediální Kocourkov u nás pozorovat, ale není mu dovoleno k němu cokoliv dodávat. Jinak je bengál, tak pozor na to, pane prezidente!

A latinská moudra? Ta ať si blábolí, co chtějí. Terazky sme tu my! A to, třebaže už nás skoro nikdo nevolí. Ale to je nám víceméně jedno.

14 komentářů :

 1. Souhlas s článkem poskok západu a politická mrtvola dělá s puberťáky bordel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dík pane Man za výstižný komentář..J.B.

   Smazat
 2. Víte, už je to jen ztráta času věnovat tolik článků různým Wolnerům a Borkům. Oni a jim podobní jsou samozřejmě prodejné presstitutky, často nevzdělané a neobyčejně hloupé, ale nejsou zase ta důležití a jejich vliv, jak ukázaly volby prezidenta, není nutno přeceňovat.Mnohem potřebnější bude investovat energii do odhalování různých fíglů a nepravostí jednotlivých politiků a politických stran, zejména konfrontovat jejich sliby s jejich konkrétní činností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:06 A když ty fígle a nepravosti odhalíte, tak je zveřejníte jak? Když "hlídací psy demokracie" maji na vodítku právě ti největší gauneři.

   Smazat
  2. 23:06 Není to ztráta času. Za pět let se 10% scvrklo na 2% při volbě prezidenta a to jen proto, že tito prodejní redaktoři spolu s těmi co odešli z imaugurace štvali národ celých 5 let. Když k tomu přidáte učitelský sbor s inkluzí, který ničí mládež, tak budou národ ovládat.


   Smazat
 3. Odpovědi
  1. 23:37

   Lid není Popelka, aby něco přebíral.

   Smazat
 4. Nechápu ty poblblence co vzívají ty sráče co kopou před utopením bažiny zapmění. Prostě je to evoluce TOPPRŮSSEŘI ateďseposerteUS

  OdpovědětSmazat
 5. Ja to studentíkum dopřeju,ať si užijí multi kulti hromadné znásilňování se vším co se deje v spolkovích islámskich emirátú a v Africké uniji shlavním mněstem Brusel,áť to mají zaco demonstrují.Kdiž si to přejí bít vivraždeni islámskim státem ať si to užijí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jo, ale abyste si to nemusel vychutnat s nimi. Ono je jaksi docela obtížné oddělit zrno od plev.

   Smazat
 6. Já se domnívám, že to souvisí i s "majdanizací Slovenska". Vše co se děje v Evropě, je příprava na euromajdan, zrušení všech zvolených vlád a dosazení "vůdce", jako to bylo za Hitlera v Německu a potom hurá na něpřítele. Státy jsou systematicky zadlužovány a je rozbíjena ekonomika, imigranti k tomu jsou jako pomocná metoda. Spokojené lidi na Majdan nedostanete a zrovna tak jim překáží Babiš. Je v Evropě nějaký stát, který má dnes vysoký růst HDP jako ČR? Nemohou krást a škodit a snaží se využít událostí na Slopvensku, k "demkratickému" odstranění naší vlády a prezidenta.

  OdpovědětSmazat
 7. Oskar Krejčí:
  "Humanistická politika je taková politika, která nepopírá negativní vlastnosti člověka, ale podporuje to dobré v něm. Režim je tehdy humanistický, když zjednodušuje cestu k moci těm lidem, kteří vnímají lidská práva jako zajištění spravedlnosti, ne jako propagandistické heslo.
  Takovýmto režimem liberální demokracie není. Ta se pouze snaží stanovit pravidla nekrvavé konkurence politických skupin, přičemž nemá zabudovány mechanismy obrany před úspěchem sobeckých či hloupých jedinců a skupin. Naopak, rostoucí potřeba peněz a masových sdělovacích prostředků pro provoz tohoto režimu posiluje oligarchizaci liberální demokracie. Rozhodně neznamená vyloučení války.
  Ze všech poznatků o válečných hrůzách lidstvo zatím neodvodilo závěr, že je válku třeba ze sociálního chování odstranit."
  (Stažení knihy:)
  http://casopisargument.cz/2018/03/01/dejme-sanci-miru/

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. Děti se samozřejmě vždycky rádi ulejou ze školy, ty budou vždycky pro. Učitele, kteří toto organizovali, by měl ministr školství exemplárně potrestat. Máme myslícího ministra školství nebo jen "jánicjámuzikant" ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.