Reklama

.

.

neděle 4. března 2018

Jak jsem se těšil na polemiku s Forem 24

Lubomír Man
4. 3. 2018
Jak jsem se v sobotu večer z internetu dověděl, obul se do mého článku ŠANCI JAKO DNES LEŽ JEŠTĚ NIKDY NEMĚLA (vedle asi 20levicových webů jej zveřejnily i Halo noviny), komentátor deníku Forum 24 Jan Janďourek. Aby se mi líp usínalo, nechal jsem si přečtení Janďourkova polemického článku, uvedeného titulkem SOUDRUH NÁS POUČIL, JAK JE TO S PRAVDOU A JAK SI REAKČNÍ NOVINÁŘI HOLDUJÍ až na nedělní ráno, a abych byl upřímný, moc jsem se na tuhle prácičku těšil. Že nepůjde o souboj se solidním novinářem jsem soudil už z toho soudruha v titulku, protože ze zkušenosti vím, že tyhle nálepky polemických soupeřů používají namísto argumentů jen šmokové, kterým se jinak argumentů nedostává.


Takže to půjde jak po máslíčku, říkal jsem si, a hned po probuzení jsem si Janďourkův článek otevřel. A byl jsem zklamán. Protože takovouto slabotu jsem přece jen nečekal. On pan Janďourek s mým článkem vlastně ani nepolemizoval. Trestí článku mého bylo totiž konstatování, že zatímco naše společnost je rozdělena na dva zhruba stejně početné tábory, z nichž jeden věří tomu, že Rusko je hrozba a USA jsou záštitou míru, zatímco ten tábor druhý ví, že tohle tvrzení je pitomost; a že skvrna naší současné demokracie spočívá nejpodstatněji v tom, že svúj tisk, své televizní sopolečnosti, svůj rozhlas a vůbec všechna média vlastní jen tábor první (ten, který věří, že Rusko je hrozba a USA jsou záštitou míru), zatímco ten tábor druhý (který ví, že je to pitomost), tak zvaně píská kudlu. A aby se té pitomosti v zájmu zdravého rozumu přece jen vzepřel, a to aspoň na lokty, když už ne přímo postavil, protože na to z vůle Sorosů, Rotschildů a dalších dobrodinců, štědře podporujících pouze ta média, šmakující jen táboru prvnímu, nemá dost konkurečních prostředků, uchyluje se do lacinějšího podzemí internetu (udržovaného jen se šestákovou dopomocí jeho příznivců), kde jedině může volně a svobodně a bez nároků na odměnu svých mluvčích vykřičet, že král je nahý. Čili že tvrzení, že Rusko je hrozba a USA jsou záštitou míru je lež jak věž, i když ovšem ta lež činí vše možné, aby byla uznána za jedinou pravdu, a to pravdu světovou a navždycky.

Takže tohle všechno, což bylo, jak už jsem řekl, jediným smyslem mého článku, pan Janďourek velkoryse přehlédl. Kromě zmínky o panu Ovčáčkovi, který prý také kdysi psal do Halo novin zadarmo – a kam prý to až dotáhl.

Což je poznámka, jejíž veleduchost nechávám posoudit čtenářúm.

Když se ovšem tomu hlavnímu ve své polemice vyhnul, musel přece jen autor Fora 24 svůj článek, vynucený po něm možná vedením redakce – tak totiž na mě celé Janďourkovo dílo zapůsobílo - něčím vyplnit. A tak uvedl v pochybnost můj údaj o tom, že USA mají své vojenské základny ve 150 zemích světa, který jsem opsal od nikoho menšího než od člena někdejší Reaganovy vlády P.C.Robertse. A stejně zapochyboval i o tom, že by snad Američané nesli jakoukoli vinu za to, že se do Evropy z vybombardovaného Středního východu a severní Afriky valí do Evropy zástupy uprchlíků (taktéž údaj opsaný kromě jiných i od P.C.Robertse). A nevěří tomu prý proto, že USA nikdy neintervenovaly v nějaké demokratické zemi či v zemi s přijatelným režimem.

Řeknu vám, že tomu jsem tedy neporozuměl a nerozumím tomu ani teď. Kdo tedy propánajána, může za ty miliony uprchlíků, , když letadla, jež shazovala na Iráčany, Libyjce, Jemence či Syřany tisíce tun pum, měly na křídlech i trupu americké hvězdy? To snad prchaly před kobylkama a ne ne před válečnou vřavou, která se na ně z nebes snášela? Vždyť bez těch pum a bez té zkázy by žádní uprchlíci přes Středozemní moře a přes Sýrii a Turecko přece nebyli, nebylo by vší té bídy uprchlické, středovýchodní a severoafrické, i italské, řecké a souhrnně i celoevropské?

Takže kdo je za ty uprchlíky může? Že by snad Putin? Nebo ti uprchlíci sami? Anebo přece jenom ty kobylky?

A ještě, pane Janďourku, k vaší zmínce, že USA neintervenují demokratických zemích či v zemích s přijatelným režimem, což tedy znamená, že naopak intervenují zemích s režimem pro ně už nepřijatelným. Nenapadla vás v téhle souvislosti nikdy otázka, odkud asi vzali Američané své právo rozhodovat o tom, která země je demokratická, a která ne, a podle toho pak směřovat trasy svých bombardovacích letek? Cožpak oni už OSN, Radu bezpečnosti atd. už úplně vyškrtli ze svého slovníku, oni se už cítí nad ní, nebo i nad celým světem, nebo jak to vlastně je?

Mluvíte též o ruském bombardování Sýrie, o umírání starců i batolat, a v žádné části své statě jste se nedopustil tak nízké licoměrnosti, jak právě v této. Cožpak syrská vláda i syrský prezident nevzešli z demokratických voleb? A přesto, ve snaze dostat se k syrské ropě i do blízkosti východních částí Ruska, kde touží rozžíhat muslimská povstání proti ruské vládě, neudržuje už Washington celých dlouhých šest roků Washington Sýrii ve stavu válečného rozvratu a hrůzy, jakou si v dnešní Evropě stěží dokážeme představit?

Takže nikoliv, pane Janďourku, ruské nálety a možná jednotliví starci a batolata, ale desetitisíce těch starců a batolat v Sýrii má na svědomí ne Rusko, ale Amerika.

A ještě znovu k vaší poznámce, že USA nikdy neintervenují v zemi demokratické či v zemi s přijatelným režimem. Jen v tomto novém století intervenovaly USA – znovu dle P.C.Robertse – celkem v 17 zemích světa, čili zhruba každý rok v jedné zemi.

Vám, pane Janďourku, připadá ten počet přiměřený?

A už jen na závěr: Obhajovat lež tak průhlednou a na pouhý dotek prstu se rozpadající, jako je lež současná uroatlantická, musí být pro vás skutečně fuška. V tomto ohledu s vámi i s vámi všemi v branži skoro soucítím.

26 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. 22:16
   S tím, co píšete, bych souhlasil - ovšem až na tu tečku na konci.....

   Vymazat
  2. Vážený pane Mane jako pamětník, můžete nám prosím říci něco o panu Miroslavu Dolejšímu, proč je v médiích vše kolem jeho života tabu.

   Tento zakázaný pán, vše popsal do detailu, již v roce 1989, vytrpěl si své i za nacismu, vždy ho všehoschopní zadupali, ale on se neshrbil! Lidé o něm většinově nemají ponětí ...

   ODVÁŽNÝ ČLOVĚK, O KTERÉM SE KRUTĚ MLČÍ, TENTO PÁN OSVĚTLIL CHARAKTER VÁCLAVA HAVLA A DISENTU - "SAMETOVOU REVOLUCI", ČILI PODVOD A BYL UMLČEN. NAPSAL KNIHU ANALÝZA 17. LISTOPADU 1989, KTERÁ SE STALA NEPŘÁTELSKOU A ZAKÁZANOU V MÉDIÍCH I JAKÁKOLIV ZMÍNKA O PANU M. DOLEJŠÍMU. RUML MU NABÍZEL DOŽIVOTNÍ POBYT VE ŠVÝCARSKU ZA MLČENÍ. ODMÍTL JEJ A TÍM BYL DO KONCE ŽIVOTA ZAVRHNUT!

   Analýza 17. listopadu 1989 - Miroslav Dolejší

   MIROSLAV DOLEJŠÍ (20.11.1931 – 26.6.2001).

   ANALÝZA 17. LISTOPADU A ZMĚN VE VÝCHODNÍ EVROPĚ V ..... Zpráva parlamentní Komise FS pro vyšetření podstaty událostí 17.11.1989 byla prohlášena za utajenou a nebyla zveřejněna.

   Základní mystifikací je tvrzení že, 17. 11. 1989 došlo v Československu ke spontánní revoluci obyvatelstva proti vládě KSČ. Tento politický převrat byl připravován přibližně od června 1988, přičemž situace k němu byly vypracovány už od prověrek v KSČ 1969-70 a založení Charty 77. Tento závěr dokládají tato fakta:

   1) K převratům došlo ve všech komunistických státech Evropy synchronizovaně v průběhu 7 měsíců. Z hlediska sociologického a psychologického je vyloučeno, aby tyto převraty byly uskutečněny spontánně, neorganizovaným, dezorientovaným a víceméně loajálním obyvatelstvem, proti téměř neomezené moci komunistických vlád těchto zemí, zajišťovaných vojensky a bezpečnostně druhou největší mocností světa - SSSR, jejíž síla nebyla otřesena.

   2) Výsledkem všech těchto převratů je ponechání moci v rukou komunistických stran - více nebo méně skrytě (přejmenování stran, taktické úpravy pogramů, přesun skrytých kádrových rezerv do vedení a naopak, atd.).

   Miroslav Dolejší (20. listopadu 1931 Velké Přítočno u Kladna – 26. června 2001 Praha) byl český politický vězeň, a antisemitský publicista, známý svou statí Analýza událostí 17. listopadu 1989, podle které byla sametová revoluce předem dohodnuté předání moci mezi komunistickými tajnými službami a špičkami disentu.

   Miroslav Dolejší
   Narození
   20. listopadu 1931
   Velké Přítočno
   Úmrtí
   26. června 2001 (ve věku 69 let)
   Praha

   V roce 1951 byl vyloučen ze studií na vyšší průmyslové školy strojní v Kladně a poslán do uhelných dolů, protože v klubovně Československého svazu mládeže demonstrativně vyvěsil britskou vlajku. Téhož roku navázal kontakt se skupinou národně demokratického odboje. Krátce nato jej zatkla StB a po 15 měsících vyšetřovací vazby, kde byl mučen, byl odsouzen Státním soudem v Praze ke 23 rokům vězení za velezradu a špionáž. Do propuštění na základě amnestie prezidenta Novotného v květnu 1960 prošel osmi věznicemi a uranovými lágry.

   V roce 1964 se oženil a v roce 1968 se manželům Dolejším narodil syn. Po začátku normalizace v roce 1969 byl propuštěn ze zaměstnání pro svoji činnost v organizaci politických vězňů K–231.

   Prosím vše o jeho životě odkaz vyhledávač Google:

   miroslav dolejší zpráva o 17. listopadu


   Díky! Čest jeho památce!

   Ramón

   Vymazat
  3. Pan Dolejší je sice hrdina, ale na druhou stranu je militantní antisemita, což je po Osvětimi, věru nepochopitelné.

   Vymazat
  4. 11:55
   Nevím, zda byl hrdina.
   Rozhodně ale byl jedním z těch, kdo zahájili dnešní éru pomatenců, podobně jako Petr Cibulka.

   Vymazat
  5. https://uloz.to/live/!dt6PSE2FQ2gi/karel-kryl-demokracie-rozkveta-pisen-slozena-po-roce-1989-dnes-nehratelna-pro-radia-a-media-jako-celek-popisuje-vyrcenou-pravdu-a-realitu-politiky-a-predpoved-budoucnosti-v-ceske-republice-avi

   Vymazat
  6. https://uloz.to/live/!m3A3ain9N6Oq/radek-masin-z-usa-o-vaclavu-havlovi-a-spolupraci-s-stb-avi

   Vymazat
  7. https://uloz.to/!yo3WLVAsIygn/analyza-17-listopadu1989-miroslav-dolejsi-pdf

   Vymazat
  8. 11:59

   Pokud opominu pana Petra Cibulku(pacient), z čeho tak usuzujete, vy jste jej léčil, znal, vždyť se o něm nikde nemluví a nemluvilo? Myslíte tedy stejný jako vážená paní Lenka Procházková?

   Vova

   Vymazat
  9. 13:18

   To se mýlíte, Dolejšího barvité vysvětlení
   převratu vyšlo už před mnoha lety na Britských listech.
   Teď ho sem někdo tlačí kopírováním pod kdejaký článek v naději, že to vzbudí bůhvíjakou sensaci.
   To, že ti nejlépe připravení se nejvíce podíleli na rozkradení a rozprodeji státu je fakt. Zbytek je jen pohádka pro milovníky rodokapsů. Na kapitalismu není nic tajuplného.

   Vymazat
  10. 13:27

   B.L. s šéfredaktorem Janem Čulíkem, tak to mi úplně stačí, zejména pan Jan Čulík. Ten se u mne proflákl - pravdoláskař a vítač. B.L., již drahnou dobu nevyhledávám, doufám že si nevyměňuji názory s panem Drahošem, ten také tak záhadně kroužil kolem dotčeného tématu. Pisateli odpovídáte s nelibostí k dané osobě, to je zřetelné.
   Vy jste pan Čulík nebo pan Lubomír Man?

   Vova

   Vymazat
  11. Vova 16.27

   O to ale přece vůbec nejde!
   Čulíkovy BL už taky mnoho let nečtu. Upozornil jsem pouze, že Dolejšího spis tam dávno vyšel.

   A nejde proboha o nějakou nelibost k panu Dolejšímu, kterého jsem v životě nepotkal.

   Jen presentuji svůj názor, že jeho vyprávění beru jako beletrii, nepochybně napínavě napsanou.

   Dotaz, jsem-li Čulík nebo Man mi připadá legrační. Nevím je-li to z Vaší strany pokus o škatulkování nebo o humor.

   Kdybych napsal, že jsem jeden z nich, uspokojilo by Vás to?
   A věřil byste tomu?
   A hlavně: co by to na věci samotné, o kterou tu běží, tedy Dolejšího pokus vysvětlit listopadový převrat jako komplot zákulisních sil, měnilo??


   Vy sám tomu Dolejšího výkladu věříte? A pokud ano - umíte vysvětlit, proč?

   Vymazat
  12. 10:59 Vývody pana Dolejšího jsou vzhledem k jeho životu stejně "objektivní", jako vývody pana Cibulky. Sám uvádíte, jak se ho nové elity snažily "uklidit". I jim muselo být jasné, že svou úlohu jako užitečný idiot sehrál, ale dát mu nějaké teplé místečko jako ostatním kamarádům by mohlo být velmi kontraproduktivní. Jeho "teorie" jsou totiž tak pitomé, že by myslící lidé mohli odhalit, která parta je ve skutečnosti okrádá.

   Vymazat
  13. Tazatel 10:59 se ptal, pokud si p. Dolejší odseděl 19 let za své politické názory. Proč byl náhle po roce 1989 jako bývalý politický vězeň umlčen a Jan Ruml ho chtěl uplatit a uklidit, pobytem mimo naší republiku do Švýcarska. A z veřejnoprávních médií, jsme jeho jméno dodneška nezaslechli, ani od "disidentů".
   Toť zřejmě vše.

   Vymazat
  14. Prosím dotaz?

   Znáte někdo pana Miroslava Dolejšího, politického vězně, který si odseděl 19 let!

   Děkuji za odpověď,
   s pozdravem.

   Vova

   Ps. Průzkum pro anonymní 5. března 2018 13:27

   Vymazat
  15. 22:50

   Neznám, ale stručný souhrn najdete tady:

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Dolej%C5%A1%C3%AD

   Dále pak více podrobností tady:

   https://blisty.cz/files/isarc/0108/20010827b.html

   Z uvedeného není jasné, zda se s Dolejším Čulík osobně setkal (spíše asi ne?), ale skoro určitě by Vám o něm dovedl něco víc říct Štěpán Kotrba.

   Vymazat
 2. Jan Janďourek je spolužák Daniela Hermana ze semináře. Vystudovali spolu ve zlých časech. Když ty zlé časy pominuly, nějak naše dva kamarády touha po kněžském povolání přešla.
  Pochopili, že jejich síly budou třeba na jiném bojišti. A tak se namísto péče o duše věřících jali pečovat o blaho všech, včetně nevěřících.
  - Podrobnosti se dočtete v knize "Srdcem proti ostnatému drátu".
  - Otrlejší povahy si to mohou dát jako celovečerní film:
  https://www.youtube.com/watch?v=amjgI1SaMpA

  OdpovědětVymazat
 3. Přesně souhlas s článkem může za to usa.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-Nechtel-jsem-aby-byl-Ondracek-zvolen-Navrhnu-jeho-odvolani-Proc-vlastne-nezakazali-KSCM-526738

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak pani Mullerova ,uz se zblaznil i Babiš.

   Vymazat
  2. 6:29

   Kdepak, nezbláznil. Je to prostě pragmatik. Ostatně stejně jako Zeman. --
   Když se upevňuje pozice, lítají třísky!

   Vymazat
 4. Pan Janďourek a Herman, to je dobrá dvojka. Jenomže po tom co se ukázalo, jaké má Rusko na svou obranu zbraňové systémy, je více než jasné, jak se bude vývoj politické situace dále vyvíjet. Pro oba dva pány je Rusko moc blízko a doporučoval bych jim svobodu a demokracii u Ušáků, tam jim bude blaze. No a ti jim podobní, co neemigrují, tak by to chtělo pomaličku a nenápadně převlékat kabátek, pěkně opatrně, po větru, pokud možno k plným korýtkům. Dávám válečným štváčům tak dva roky, válešní štváči celého světa vyserte si oko.

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Mane, je marné. Diskutovat s tou "oficiální polovinou" pomocí faktů a logiky je jako házet hrách na zeď. Jejich svět je založen na víře ve "svaté pravdy". Jakmile z těch jejich "pravd" odloupnete růžový nátěr vznešených slov, tak se rozpadnou na prach. Říkáte to správně, "Císařovy nové šaty" pořád fungují. A stále se najde dost krejčíků, kteří za zelené papírky vytrvale látají "díry", které jim do těch šatů dělají "děti", jako jste vy.

  OdpovědětVymazat
 6. Kulim oci .Vim sice ,ze fanatickych prokuratoru rvouci silenosti je zase dost ,ale tenhle Jandourek ma slovnik Urvalka a charakter ku.vy z Perlovky.Myslite ,ze tomu co rika ,opravdu veri ?To by bylo na povazenou
  .Jiste to dela za slusný prachy ,ale i tak ...Svym zpusobem chudak

  OdpovědětVymazat
 7. Jen k tomu soudruhovi. Když mě někdo takto nazve okamžitě vím, s kým mám tu čest. Oni už ani ti komunisti takto nikoho neoslovují. I když Old Shaterhand říkal Winnetouvovi taky soudruhu...

  OdpovědětVymazat
 8. Čím to je, že cokoliv co končí na 24, tak stojí za starou belu. forum echo a jak se všechny ty bizarní hlásné trouby bůhvíkoho jmenujou, z toho se jednomu zvedá kufr 24 hodin denně.

  OdpovědětVymazat
 9. Janďourek + Herman, bratři v reakčním triku.

  OdpovědětVymazat