Reklama

.

.

čtvrtek 8. března 2018

Jak nám zabili EU (Fake News)

Václav Umlauf 
8.3.2018 E-republika
Tak nám zabili EU,” řekla paní Müllerová v domácnosti pana Švejka.
Líbí se mi dlouhé a učené komentáře anti-levice a echtovní neoliberální pravice o vítězné vlně tzv. “populismu”, která po Španělsku, Německu nyní zachvátila Itálii.


„Tak nám zabili EU,” řekla paní Müllerová v domácnosti pana Švejka, který opustiv před léty robotárnu v německé montovně za minimální mzdu, byl definitivně prohlášen posudkovou komisí za notoricky neschopného důstojné kapitalistické práce, živil se internetovým šířením falešných zpráv, ošklivých nečistokrevných oblud, kterýmžto padělal korporátně čisté rodokmeny. Kromě tohoto zaměstnání byl stižen pesimismem a ironií a právě popíjel vlastnoručně vypálenou kořalku.

„Kerý EU, paní Müllerová?,” otázal se Švejk, nepřestávaje labužnicky mlaskat jazykem, „já znám dvě EU. Jedno, to je sluhou jednoho procenta a musí lidu správně vyložit každé svinstvo, kterým se nehodlají mazat pomazané hlavy, a potom znám ještě nějaké neziskovky, co sbírají ty EU-hovínka. Vobou není žádná škoda.”

„Ale, milostpane, přeci toho Arci-euro, toho z Wall Street, toho tlustýho, nábožnýho.”

„Ježíšmarjá,” vykřikl Švejk, „to je dobrý. A kde se mu to, panu Arci-euro stalo?”

„Práskli ho ve volbách v Itálii, v Německu a ve Španělsku, milostpane, prej ňáký anarchisti z hnutí demokracie zezdola, vědí. Letěl tam s tou svou bankovní klakou v korporátním tryskáči.”

„Tak se podívejme, paní Müllerová, v letadle. Jó, takovej pán si to může dovolit, a ani si nepomyslí, jak taková jízda bankovním letadlem může nešťastně skončit. A v západní Evropě k tomu, to je v Bruselu, paní Müllerová. To udělali asi Putinovci. My holt jsme jim to Rusko a Ukrajinu neměli brát. Tak vida, paní Müllerová. On je tedy pan Arci-euro už na pravdě boží. A trápil se dlouho?”

„Pan Euro byl hned hotovej, milostpane.”

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 350 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme! 

 

Související články:

8 komentářů :

 1. A chtěl bych, aby věděli, paní Mullerová, že já bejt u toho, tak ho ještě dorazím !

  OdpovědětVymazat
 2. Takoví spisovatelé jako byl Jaroslav Hašek nám bohužel chybí a nejsou tu. Věřím, že by opět zvednul Stranu mírného pokroku v mezích zákona a dělal si srandu z toho co se tady děje a jeho satira a humor by zlidštil dnešní uspěchanou dobu.

  OdpovědětVymazat
 3. Paráda už aby to bylo mám Švejka v knihovně.

  OdpovědětVymazat
 4. umlauf dobre prosim rozvedte to dale

  OdpovědětVymazat
 5. ja si teď zamečim a vyskočim.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětVymazat