Reklama

.

.

čtvrtek 29. března 2018

Čínská železnice

Jaroslav Loudil
29. 3. 2018
Čína uvádí do praxe takové metody práce, které svojí produktivitou doslova drtí  -"ospalou, krajně neefektivní produktivitu časů minulého století" -  dnes běžnou  v USA.  Například při výstavbě vysokorychlostní železnice postaví 10 čínských dělníků za pár hodin to, co bude 100 Američanů stavět  čtyři měsíce. Ano,  z Američanů se stává  -"zatuchlá, opožděná, nevýkonná" - ekonomika, která žije už jen ze své  minulé slávy.

Tyto věci ovšem z Číny nemůže nikdy hlásit nám všem dobře známá  manipulátorka  Barbora Šámalová  ,která dostala od ČT jasný pokyn : "Vyhledávej v Číně jenom problémy, hlaš do éteru samé potíže a pokud snad uvidíš, že se tam  něco daří, tak si rychle nasaď černý brejle a otoč se jinam." No, toto je ona metoda práce České televize. Lhát obyvatelstvu ČR tak dlouho, jak to jen půjde. A ještě si za to od nich nechat zaplatit.

P.S. Jedna věc je ovšem krajně uklidňující.  Že čas pracuje pro nás  a tedy proti takovým figurkám historie, jako je generální ČT Dvořák , či najatá manipulátorka Šámalová. Kdo si dnes ještě vzpomene na dřívejší autory úvodníků Rudého Práva !!?? Nikdo. A po nějaké době se stejnými - "nýmandy" - opět stanou dnešní Dvořákové i Šámalové. Šéfové  i -"dělníci dnešní  manipulace" -  s realitou.  Skončí po zásluze jenom na smetišti. Kdo záměrně manipuluje s fakty si ani nic jiného nezaslouží. Naštěstí máme dnes internet, který je zatím !! ještě - "skoro svobodný".  Tedy do doby, než ho obsadí naši cenzoři. Takže hleďme na pravdu na internetu, v ČT už ji nehledejte. Je zajímavé, jak hluboko někteří lidé dovedou klesnout, a to i na poměrně vysokých postech.

https://www.youtube.com/watch?v=zjBS7LflHSI

https://www.youtube.com/watch?v=iTI4pA21j6I

https://www.youtube.com/watch?v=Hr-8BOjukR8

66 komentářů :

 1. Ano tyhle slouhové slouží svým západním pánům ani cenzura jim nepomůže lid půjde proti nim.

  OdpovědětVymazat
 2. A to tu Čínu pořád ještě řídí komunisté?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale dle svých pravidel.

   Vymazat
  2. No a jak je to dlouho, co nás přesvědčovalo ČÉTÉ a spol., že je to zaostala země, dokonce na chvostu těch rozvojových. Pak přišlo mlčení a když už s ohledem na poznání turistů nebylo možné dále mlčet, tak z Číny (a také ovšem z tradice i z Ruska) se vysílají jen negativní zprávy. A pokud by se omylem připletlo něco nepomlouvačného, tak se použuje překladatel, který stěží ovládá češtinu, natož čínštinu či ruštinu.
   A mimochodem? Letos jsme prošli mírňoučkou zimou - a jaký je stav vozovek, které intenzívně nejnovějšími postupy "rekonstruujem - 30 roků? Kolik km dálnic postavil socík a kolik u nás kapitalismus. (Ale nepomlouvejme, ztnám řadu silnic od nikud nikam, kde je pomník, že byly zbudovaný potěmkinova silnice z peněz EU. (4x více za rok Kč z ČR odpluje do EU, než sem dopluje z EU). Jak zdokonalil kapitalismus železniční nákladní dopravu, jak tato doprava stoupla proti socíku - jak se tedy ulehčilo silnicím?
   Ale prý se na silnicích ulehčí, právě se chytá nová daň na stará auta, tedy daň na staré lidi - důchodce. A určitě kdyby to nepomohlo, tak se vymyslí už způsob, aby důchodci nepřekáželi na silnicích mladým průbojným silničním pirátům! Neb ti jsou nadějí diktatury kapitálu u nás!

   Vymazat
 3. MUDr. Ivan David CSc
  Soudní znalec v oboru zdravotnictví
  IČ: 49371924
  Kontakty
  Telefon:+420602287260
  E-mail:davidpsp@volny.cz;david@bohnice.cz
  Kraj:Hlavní město Praha
  Práce:Psychiatrická léčebna, Ústavní 91/7, 181 00 Praha 8-Bohnice, tel.: 284016166
  Adresa:Starodubečská 1046/50, 107 00 Praha 10
  Specializace
  Soudní znalec v oboru zdravotnictví, odvětví psychiatrie pro anonym 30. března 2018 0:00

  Vrchní sestra V. Dvořák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ja jim budu foukat penu
   Hovnocuc vr retarded total

   Vymazat
  2. 0:06 Už nastupuješ do pavilonu 27?

   Vymazat
  3. 0:06 Je fajn, když pacient chválí svého lékaře a propaguje ho všude, kudy chodí, ale nic se nemá přehánět.

   Vymazat
 4. Minulý rok jsem byl měsíc v Číně na pozvání partnera se kterým jsem do roku 2016 obchodoval.Letěl jsem do Hongkongu,kde mě čekal a byl jsem tam tři dny.Pak Šanghaj,Kanton a Peking.
  Pokud to neuvidíte na vlastní oči tak tomu prostě neuvěříte.
  Technika všude,absolutní čistota,vynikající jídelny pro běžné lidi,restaurace špičkové,pracovní tempo neskutečné.
  Pracovitost těch lidí je obrovská.Všech .I na venkově,kde podle našich měřítek mají skromné bydlení /jednoduché stavby/,ale vybavené vším na co si vzpomenete.Kombinují klasickou "ruční" práci se špičkovými stroji.
  Přímo fanaticky dodržují tradice a jsou to vlastenci,co nedají na Čínu a na své představitele dopustit.Jejich životní hodnoty jsou zcela odlišné než naše.
  To poznání a zážitky se nedají popsat na pár řádcích.Ale s jistotou mohu napsat:
  To co vykládá naše TV jsou jen nenávistné kecy.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:09 Z vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit. Tempo jejich vývoje ze středověku do nám pořád vzdálenější budoucnosti je neuvěřitelné. Ale to se z ČT nedozvíte. Lidé by nejspíš začali pochybovat, že Západ a kapitalizmus je to nejlepší, co je mohlo potkat. Proto takové štvaní proti Číně od všech, kdo žijí z oblbování "obyčejných" lidí.

   Vymazat
  2. Dovolil bych si jen opravit poslední větu Vašeho příspěvku : "To co vykládá naše TV jsou jen nenávistné kecy."
   Správně by asi mělo být : To co vykládá jejich telževize jsou jen nenávistné kecy.
   František

   Vymazat
  3. Jestli bychom od Číny něco opravdu potřebovali
   tak je to ta jejich zeď :))*

   Vymazat
  4. 0:09 máš pravdu ale dáš ruku do ohně, že takový konfort je i na čínském venkově, tj. více jak půl miliardy lidí?

   Vymazat
  5. 6:02 mluví tam i o venkově, tak se neplaš. I u nás jsou obří rozdíly v životní úrovni, tak natož v Číně. Patrně to tam není takové jako v Indii. Ale když maká miliarda lidí, tak to holt musí být vidět.

   Vymazat
  6. 0:09 Když budete 50 let lejt prachy třeba do Rumunska, přehlížet kradení patentů a podobně, tak tam taky vypěstujete co Vám libo. Čína je taková velká neziskovka. Ať žije slepičí rozum !

   Vymazat
  7. Uz to nehul! Cina je tezka "ziskovka" a ma zkoupene, mensi nez male mnozstvi, US statnich obligaci.
   Nicmene zit bych tam nechtel. Jsem tak trochu asocial a zit v miste, kde je hustota obyvatel ~10obyv. / m^2 , neni nic pro mne.

   Vymazat
  8. No to můžeš lejt prachy třeba do Konga, jenže když tam je IQ tykve, tak ti to bude houbeles platný. Asiati mají IQ větší než evropani tak buďme rádi že nepíšou latinkou. Jó můžeš napsat, že stejně by to psát nemohli, že tam není demokracie a bla, bla, bla. Myslím, že tam mají přesně to co nyní potřebují. Všechno má svůj čas, zajímavé je,že když tak před několika desetiletími umírali hlady, tak to nikoho na západě ta jejich demokracie, ale vůbec nezajímala. Trochu pokrytecké, nebo né?

   Vymazat
  9. Naprostý souhlas. A k výše uvedenému článku: jsem zvědav když Trump postaví zeď kdo bude v USA dělat. Američané to neumí a mám za to, žeetnika, jako Italové a Číňané hlavní tahouni v pracovitosti sebevzdělání, kteří odřeli veškerou práci na anglosaské příževníky už jsou rasově tak naředění, že splynuli s pologramotným davem který je vzděláván komiksy.

   Vymazat
  10. 15:49 Chtěl bych vidět jedinýho Itala, kterej by byl tahounem v pracovitosti.

   Vymazat
 5. To je jako v juesej, samej vlastenec "hard working americans" jak debilne vrchnost si kupuje lidi nikdo jim nerekne ze vsechny valky a proti lidu kroky manipulovali demokrate a dle originalniho vyznamu slova si oni neegri mexosi a tupejsi belosi predstavuji ze perverti z Demo partaje pro ne zemrou Cernoska ktera zastupuje Wats a Compton nejhorsi diry mexocerne luzy bydli sama v 5 ti milionovem baraku v Beweerly Hills .To je ale se vsim za poslednich 60 let se prakticky nepostavilo nic vse chatra kanalizace vodni potrubi stare 80 let a praska denne silnice jsou jako tankdromy sama dira a prace ,jako za komunisu kazdej kdo muze dela ze dela a nebo je na podpore ci na hlavu neb je moc chudaku na drogach a blazince jaksi zrusl Reagan byly moc nakladne a tak dne v LA spi na ulicich v ruznych dirach a strouhach bezdomovci .Statisice ale to je dnes vsude 22 tzv veteranu z valek se DENNE oddela 70 tisic lidi za 2016 se udoupovalo k smrti ,spolecnost je v naprostem rozkladu lidi delaji vlastne jen na dluh ktery jim pratele z banek umoznuji lehce ziskat.Je to naprosto jina mentalita nezli Cinanu Amerika neni narod je to snuska ruznych pobehliku nedelaku smelinaru a hlavne manipulatoru kteri z hovna delaji zlaty prut ale pro sebe a luza muze zkapat nekde ,proste nekde

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co ve filmech neukáží- nejvyspělejší stát USA: https://cz.sputniknews.com/videoklub/201801176611697-bezdomovec-kalifornie-zaber/

   Vymazat
  2. 8:31 To je jak volební klip pro čssd. Mají kliku, že tam není taková zima jako tady.

   Vymazat
  3. O tom hovořil pan Pjakin už dosti dávno na svém videu s překladem Otázky-odpovědi, že tam mají v příšerném stavu infrastrukturu. A katastrofy které rozpad infrastruktury budou provázet, donutí naštvané lidi přemýšlet, proč se pleteme do celého světa a máme po zeměkouli 150 zbytečných vojenských základem a v USA nám všechno padá na hlavu, nehledě na nezaměstnanost státní dluhy, zdravotnictví, školství a tak dále. To pak bude fičák, to si lovci hurikánů příjdou na své.

   Vymazat
  4. Moc s tim nesouhlasim. Jsou to "hard working people" - pokud sami podnikaji. tos e moc nezmenilo. Jenze - dko tam podnika? V East Bay (snad 3 miliony lidi) byly 2 fabriky, loni tu 300 m od nas zbourali. Vsichni ostatni pracuji v non-profit. A co muze udelat 1, delaji 4.

   Vymazat
  5. 2:14
   "a prace ,jako za komunisu " Vážený, prožil jsem za socialismu dost let, ale to co popisujete nebylo. To je tu až teď, po 30 letech devastace.

   Vymazat
 6. Amerika (báseň)30. března 2018 3:48

  Mrtvé pohřbívají, z krčmy zní opilé hlasy,
  Vítr si pohrává s vlajkou z pruhů a hvězd.
  Blyští se bodáky, hlavně a tankové pásy,
  Strýček Sam přivezl nám svévole děs.
  R.: Amerika, jistá v zádech dýka!
  Falešný demokrat, agresor, válečný štváč.
  Amerika, jistá v zádech dýka!
  Hrobařka míru a světa rozesírač!
  Staletí teroru, násilí, zrady a pučí!
  Věznění, mučení, vraždění, týrání mas!
  Strýček Sam s chutí demokracii vnutí,
  Pomůže, poradí, ochrání je tu pro nás. Ref.:
  Ten, kdo odmítne vážit si jeho vkusu,
  nezištné pomoci a dobře míněných rad,
  dává životu sbohem, smrti pusu.
  Strýček Sam Ďábel sám, prostě z pekla smrad! Ref.

  OdpovědětVymazat
 7. Opět jen nic neříkající, ničím nepodložený, naprosto zbytečný "grc" hňupa který nikde nebyl, nic neviděl. To je ta slavná "alternativní" žurnalistika.

  OdpovědětVymazat
 8. Ono s tou demokracií v Číně to není tak jednoduché, zkuste naroubovat západní rádoby demokracii na Čínu kde je hodně přes miliardu lidí. Co by nastalo? No to je lepší si ani nepředstavovat, zatím se to nepovedlo nikde viz. Lýbii, Sýrii atd. Představte si že by se jen ta miliarda a to by jich tam ještě dost zbylo, vydala za lepším do Evropy. Ty řepkový lány Babičoka by se v té záplavě žluti úplně ztratily.

  OdpovědětVymazat
 9. Pane Loudile, vy mě bavíte. To je ode zdi ke zdi. Američtí dělníci by samozřejmě dokázali totéž, ale je politický zájem, aby to soudruzi z usa nedokázali. V Čině se buduje nová totalita. Probuďte se chlape. Nebo máte tak dlouhé vedení ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro toho hňupa je hlavní motivací nenávist k západu a našemu způsobu života. Bude obdivovat, provolávat slávu a zbožšťovat cokoli a kohokoli co nebo kdo (podle jeho názoru) západ nenávidí stejně jako on. Přitom není v současné době konzumnější a materiálněji zaměřené společnosti kde je prioritou honba za majetkem, než je Čína. Prostě Loudil a jemu podobní jsou totální hňupové a mimoňové.

   Vymazat
  2. Promiňte, ale nadávky nejsou argument. Řekněte konkrétně, co je v článku nepravdivé a proč. Potom má diskuse smysl. Emoce si nechte na doma.

   Vymazat
  3. 12:18

   V článku není nepravdivé vůbec nic, protože v něm krom zatracování USA a vynášení Číny do nebes není vůbec nic. Ani jeden konkrétní fakt, který by bylo možno jakkoli nezávisle ověřit.

   "Například při výstavbě vysokorychlostní železnice postaví 10 čínských dělníků za pár hodin to, co bude 100 Američanů stavět čtyři měsíce."

   Co to kua má být? Čím má Loudil toto základní nosné tvrzení článku jakkoli podložené? Zdálo se mu to v noci? Četl to v China daily? Stopoval osobně práci čínským a US dělníkům?

   Pravda bude taková, že si prostě vymyslel něco aby mu to zapadalo do propagandy a splnil si jeho potřebu naťukat aspoň jeden článek denně.

   Emoce si nechte na doma spolu s Loudilem vy.

   Vymazat
  4. Anonymní 30. března 2018 12:36

   Poznámka, na Čro byl hostem disigner aut, pracoval pro japonskou Toyotu.
   Číňané ve stejném oboru jej oslovili s lepším finanční ohodnocením. On souhlasil a letěl pracovat do Číny, L. Výborná se ho zeptala na rozdíly?
   On ji řekl, že Japonci jsou pečlivý mravenci, ale co stačilo udělat v J. za čtyři dny, nato v Číně měl pouze dva dny! Ale nestěžoval si mluvil spokojeně s nadšením. Mladý šikovný člověk.

   Vova

   Vymazat
  5. 12:36 Nadsázku sice nechápete, ale zato dobře ovládáte tzv.metodu racionalizace. To je psychologická léčebná metoda, kterou si kompenzujete nepříjemné pocity z pro vás nemilé pravdy. Popsal jí už starý Ezop v bajce "O lišce a hroznech".

   Vymazat
  6. 10:09
   No nám stačí náš mozek. To tací jako jsi ty potřebuje vedení, ale stím už se nedá nic dělat.(speciální pro tebe - vedením nemám na mysli elektrické vedení, ale vedení přes redaktory ČTv, ČRo, a sodruhů z demo.bloku).

   Vymazat
  7. 15:42
   "Pravdu" má každý kdo má díru do prdele. Tu svou, troubo.
   Tak a co je teda v tom článku krom té vaší nadsázky za pravdu?

   Vymazat
  8. 15:58

   A opět jen cela zbytečný blábol, smrdutý prd o ničem. Fakta, argumenty, důkazy, nic z toho. Odstěhuj se do té své Číny, soudruhu, začni žít život průměrného čínského dělníka nebo zemědělce a druhý den budeš žadonit o návrat.

   Vymazat
  9. 15:58 Tak speciálně pro vás, který sice má díru do prdele, ale to je asi tak všechno, čím se může pochlubit.
   Článek se jmenuje "Čínské železnice" a vyjadřuje podiv nad rychlostí jejich výstavby. Trouba začne prskat, protože to nevyhovuje jeho představě o "nedemokratické" Číně. Netrouba si o výstavbě železnic v Číně nejdříve něco zjistí. Třeba si najde dokument "Železnice na střechu světa" s českým dabingem, kde se popisuje výstavba železnice v nejhorších klimatických podmínkách planety, ve výšce 5000 mnm. Tato trať představuje 1142 kilometrů kolejí, 10 tunelů a 675 mostů. Byla postavena za PĚT LET. To je ta pravda, kterou chcete znát, ale která místo hloupých keců vyžaduje alespoň trochu rozumu a námahy. Ten dokumentární film najdete tady:
   https://www.youtube.com/watch?v=H5g4zl0sqVs

   Vymazat
  10. to 11:54
   Z tebe hloupost doslova stříká.

   Vymazat
  11. Anonymní30. března 2018 10:09
   „V Čině se buduje nová totalita.“
   Ano, to tu ještě nezaznělo, ale to je pozadí toho čínského zázraku. Majitelé peněz stěhují svůj byznys a investice do Číny. Ty zázračné čínské firmy, budou nejspíš ve společném vlastnictví čínského státu a globálních majitelů peněz. Režim však nebude demokratický, ale nejspíš dost direktivní s absolutní kontrolou lidí.
   Ta obdivuhodná čínská technologie stavby tratí, byla jistě obrovská investice, ale jenom v samotné Číně budou stavět nejspíš hodně desítek tisíc kilometrů, tak se jistě v pohodě zaplatí. P.K.

   Vymazat
 10. Dokázal bych pochopit, že některým lidem realistický pohled na ekonomickou infrastrukturu a současnou čínskou společnost příliš nevoní. Bohudík, pokrok se nedá zastavit a "klapky na očích" a hlavně ten negativní pohled, který nám tak rádi zprostředkují paní Šámalová v Číně, pan Karas v Rusku, nebo další "experti" a snaživci z ČT, také ne. Ve skutečnosti takové "zpravodajství" vypovídá pouze o reálném stavu jedné, prý televize veřejné služby, která by nás, za naše peníze, ráda vrátila do nové a snad už poslední totality. Místo toho, aby pro své diváky poskytovala reálný a nepokřivený obraz světa, stala se ČT televizí "jednoho úhlu pohledu", nebo spíš ne televizí veřejné služby ve smyslu zákona, ale agenturou pro ovlivňování veřejného mínění. Tak se stalo, že ČT pro své diváky vytváří nejenom zkreslený obraz reality, ale i obraz nepřítele jak vně, tak i uvnitř republiky. To bylo konec konců potvrzeno i nezávislou analýzou Institutu mediálních studií KU. Že jsou tyto skutečnost jaksi mimo rámec rozlišovacích schopností některých diskutujících, či kazatelů víry pravé? No tak už to někdy prostě bývá.

  OdpovědětVymazat
 11. Zatuchlej je akorát tak celý slavný socializmus.Většina lidí tam žije v chudobě.Lidi tam dělaj za pár šupů.čína je kopírovací velmoc.Na tom je založená jejich ekonomika.V Amerických městech maj celé čínské čtvrtě.Tak to tam asi nebude tak slavný.Ale určitě to tam lepší než v Sev .Korei tam už maj komunismus lidi tam nemaj co žrát

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V té severní korei děti mají zdarma obědy ve škole, tam nehladoví jako některé děti u nás. Připomínáš mi Kocába, který v TV hovořil o bídě, zaostalosti a krachu ekonomiky v Číně a když se ho zeptali zda se tam byl podívat, tak se přiznal, že tam nebyl a informace čerpá z ČT.

   Vymazat
  2. To si můžeš vyprávět holubum na nádraží.Ty papouškuješ co řeknou tady na Nově.Tady každé desáté dítě hladoví.Děti tam údajně dostanou najíst ve škole a co doma tam hladoví s rodiči,ale to je vám jedno hlavně že se vy máte dobře.Ostatně je normální že sociazmus provází hladomory od počátku

   Vymazat
 12. Tam se lidi bojí,když to nestihnou skončí ve vězení .

  OdpovědětVymazat
 13. 18:15
  Hele ty modifikovaná uASSacká zdechlino,ať ti z Fuckingtownu pošlou pidimozek,ne jen chlast jako kdysi udavači Havlovi!!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Tuhle tvoji bolševickou víru si vezmeš ty a ostatní co tady blejou do hrobu

  OdpovědětVymazat
 15. Když to tady čtu tak si říkám, že těch posledních 25 let našeho úpadkového školství zcela zdevastovalo mozky ohromné spousty lidí. Vychovávali jsme tady posledních 25 let papoušky, těm nic neříká logika, kritické myšlení, analýza faktů. Pomalu se vracíme zpět do jeskyní, jen nevím kde ti novodobí "myslitelé" budou shánět mamuty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby tady nebyla za bolševiků cenzura tak už by byli v prdeli dávno.Dneska se holt mluví o nepříjemných věcech tak máte co papouškovat.V 89 jsme tady byli sto let za opicema.Lidi spali před obchodama a čekali jestli přivezou zboží.deset let šetřily na auto dneska má každej 2-3.ženský stály na všechno dlouhé fronty zatímco chlapi seděli v putykáh

   Vymazat
  2. 18:52

   Jo, zato komouši podporovali v lidech "kritické myšlení". Hahaha.
   OMG, co ty musíš být za rudého šulina???

   Vymazat
  3. Anonymní 19:13; 19:31

   Vy dva zcela zřetelně nevíte vůbec nic o době, ke které se tak "zasvěceně" snažíte rozumovat. Jděte si raději vymačkat uhry a spát, ať jste ráno svěží k nastoupení do šedi marnění svých životů.

   Vymazat
  4. 19:13 + 19:31 No ano, v té době také vlci mluvili lidským hlasem a byli schopní sežrat Karkulku i s babičkou vcelku. A telefony byly jenom s drátem a kolečkem.
   Roztomilí blbové, v Číně to bylo před 30ti lety daleko horší. A jak ta země vypadá dnes? To se z ČT nedozvíte, protože byste si uvědomili, jací jste se svými pohádkami idioti. To nelze připustit, protože na idiotech jako jste vy dnešní režim stojí.

   Vymazat
 16. Tady ti idiotští soudruzi si ve svých rudých, dutých makovicích nejsou schopni uvědomit, že největší brzda výstavby jakékoli infrastruktury u nás a na západě obecně spočívá v tom, že my tady na západě ctíme nedotknutelnost soukromého majetku. Takže vykoupit veškeré potřebné pozemky trvá mnoho let. Lidé se také mají právo k plánovaným stavbám vyjádřit. Ctíme také životní prostředí a dopady staveb na ně.
  S ničím z toho si soudruzi v Číně hlavu nelámou. Vše vyvlastní, lidi vykopnou z jejich domovů a ti si mohou stěžovat leda na lampárně.

  Soudruzi, založte si klidně stranu "Chceme tady režim jako v Číně" a jdete s ní do voleb. Uvidíme jak uspějete, pitomci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní30. března 2018 19:29
   Nemusíte mít rád Číňany, ale zde pláčete na špatném hrobě. To video ukazuje rozdílné technologické přístupy ke stavbě těch drah. Neposuzuje složitost nějakých zahajovacích, nebo správních řízení.
   A ten jejich stroj je skutečně úchvatný. P.K.

   Vymazat
 17. čína to je něco melete tady držkama,ale bydlet by jste tam nešly co.U počítače psát píčoviny to by vám šlo cholerici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi to jakožto bastard těžko můžete chápat, ale normální lidi z normální rodiny obvykle nemají potřebu hledat si jiný domov než tam, kde se narodili. Proč by nějaký Čech měl lézt do Číny a hledat tam domov? Navíc v zemi s úplně jinou kulturou a pro evropany velice obtížným jazykem. Táhnout světem jako kdysi cikáni a hledat kde by se dalo nejlépe parazitovat může jen politováníhodný chudák. Je mi líto, pokud na hlubší smysl svého života nemáte mozek a zázemí.

   Vymazat
 18. Pane Loudile, chápu, že máte potřebu dělat dělat vlastní propagandu. Ale srovnávat výstavbu železnice v Číně a v "západním světě" opravdu takhle jednoduše nejde.

  OdpovědětVymazat
 19. V číně ekonomika na úkor životního prostředí.Ty kšunty co nám sem posílaj a dětské hračky se hodí tak akorát do nebezpečného odpadu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě že jste svůj zoufalý slint vypotil na čínské klávesnici napojené do čínské základní desky a zobrazil na čínském monitoru. Honem zavolejte čínským telefonem svým rodičům, jaká jste hlava pomazaná, jak jste se jim povedl.

   Vymazat
 20. Přál bych soudruhovi Loudilovi, aby se jeho dům, pozemek, obydlí, ... ocitlo v cestě čínských plánovačů. Pak by ten pablb ne vlastní kůži poznal co je pravý důvod oné jím obdivované rychlosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Horší než naši kořistničtí zločinci a ničitelé eufemicky nazývaní "stavební developeři" Číňané být nemohou.

   Vymazat
 21. Pro všechny předchozí pochybovače o tempu vývoje v Číně jediná věc , možno ověřit na Wikipedii :"Vysokorychlostní trať Peking- Šanghaj. Zahájení stavby : 18.dubna 2008 , dokončení pokládky kolejí : 15.listopadu 2010 , zahájení provozu rychlostí 350 Km/h : 30.června 2011. Od prvního kopnutí do zahájení pravidelného provozu na 1.318 km dlouhé trati rychlostí 350 Km/ = 3 roky 2 měsíce. U nás jsme stavěli dálnici Praha - Hradec asi 35 let, nádraží v Brně se "pokoušíme přesunout" někdy od roku 1922 , tedy 96 let. Zatím se to nepovedlo. Zdá se, že v Číně přeci jen pracují větším tempem !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč nepracuješ ty ještě vyšším tempem? Brání ti snad někdo?

   Vymazat
  2. 0:18 Vyšším tempem a hlavně rozumně by muselo pracovat především vedení naší kapitalistické země. Infrastrukturu sám nevybudujete, ani kdybyste se ztrhal. Je to věc společná, čili komunitní. Proto to jde lépe v komunistické zemi.

   Vymazat
  3. Anonymní 0:18
   Nevím co jste chtěl svou zcestnou otázkou sdělit, nebo snad zpochybnit uvedené skutečnosti? Nebudu se vyjadřovat za autora, za sebe ale můžu vaší případnou starost o mé pracovní výkony snadno zodpovědět. Já se ani vzdáleně nepřibližuji svým vztahem k našemu režimu tomu, jak se Číňané staví za svůj režim a jak jsou ochotni pro něj pracovat. Naopak, po plyši nastolený režim v České "republice" považuji za antičeský, zločinný a zavrženíhodný, čímž je stanoven i můj postoj k němu. Tento skrz naskrz prohnilý, odlidštěný a zvrácený režim já odmítám podporovat a snažím se zejména o to, aby ze mě měl, aby mě dokázal vytěžit co nejméně. Tím se snažím naplňovat vizi, že když evidentně nelze změnit ve prospěch většiny občanů volbami, nezbývá než se jej snažit vyhladovět. Naopak, jakékoli zvýšené pracovní úsilí na cestě generování nadnárodních zisků, považuji za zločin. Až škodná, ve zločinném spolčení se zahraničními páníčky nebude schopná generovat pro ně odpovídající zisk, ztratí o nás zájem a odtáhnou parazitovat zase jinam. Je to tvrdý typ terapie ale vím o případech, kdy na rakovinné bujení to zabralo. Snad to může zabrat i na vyléčení sužované české země.

   Vymazat
 22. usaci nedobehnu rusko v zbrojení ani keby im bezaly rusi naproti.je to zkrachovany narod hlupakov ktoremu to este nedoslo a kam sa tie elity budu chciet skovat v ruinach usa?

  OdpovědětVymazat