Reklama

pondělí 12. března 2018

Jde se na to: Komedianti si zahráli Výstřel z Aurory. Za všechny prachy. Ohřívač jim k tomu hrál tuš. Soros se zastal Protiproudu! Střihneme si televizní krizičku 2? Nebo snad rovnou zvací dopis Mutti M?

Petr Hájek
12. 3. 2018  ProtiProud
Petr Hájek s obdivem sleduje hrdinný boj "umělecké fronty" za ohrožený penězovod a žasne, že se konečně někdo zajímá o potlačování svobody slova a stupňující se útoky na nezávislá média


Konečně! Chtělo by se s úžasem vzkřiknout. Vždyť jedna z nejbojovnějších divizí Kavárny (takzvaná umělecká fronta, jak si pěkně říká) vystoupila na obranu svobody slova a nezávislosti médií! Tedy překvapivě ta část, která je tak či onak napojena na penězovody z našich daní, které jim skrze miliardový průtokový Ohřívač České televize proudí do kapes.

Učinili tak v přímém přenosu téže instituce, když si navzájem předávali ceny (a peníze) za filmy tak skvělé, že na ně nikdo nechodí. To ale vůbec nevadí, neboť jsou dopředu zaplaceny Ohřívačem, který jimi pak zaplácne nějaký ten plonkový čas na obrazovce. Takového je tam ostatně většina, proto jich potřebuje hodně. A stamilióny tečou...

Generální má recht


Je to od komediantů – pánů a dam – fakt velká občanská odvaha. Nejenže je za to může mlátička-Ondráček sebrat, ale přímo riskují konflikt s naším mocným západním sousedem. Tamní paní kancléřka si totiž nedávno vzpomněla na krásné dny svého mládí v NDR. To ovšem byla ještě soudružka profesorka. A rozhodla se po bolševicku zatočit s každým, kdo chce vyjadřovat názory lišící se od „stranické linie“ vedení sjednocené Čtvrté říše. Nezávislé weby jsou cenzurovány, sem tam někdo už dostal flastr od soudu. Liberální demokracie jako řemen prostě.

Tomuhle že by se naše „umělecké elity“ postavily? Nešiřme strach a paniku! Svoboda slova a mediální nezávislost patří pochopitelně jen těm, na koho ukáží. Tedy především Ohřívači, neboť je prý ohrožen. Čím a kým? Prý prezidentem republiky, který si dovolil jejich obscénní stroj na peníze kritizovat. S weby a médii (například soukromou televizí Barrandov), jež s ním souhlasí, naopak zatočí jako s třídou. Tak to alespoň „naznačil“ soudruh generální z Kavčích hor. Má recht. Klid na odpovědnou přípravu pražského Majdanu nebudou nějaké „samozvané“ živly narušovat.Zaostáváme!


„Ve středu 14. března mezi 19. až 21. hodinou má na Václavském náměstí v Praze proběhnout demonstrace na podporu České televize. Svolavatelé akce se rozhodli právě touto formou reagovat na Zemanův útok proti některým médiím. Ve svém inauguračním projevu se kriticky vyjádřil také o České televizi. Nit suchou ovšem nenechával především na médiích z vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly.

„Útok znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana na média a svobodu slova v naší zemi, jehož se dopustil ve svém inauguračním projevu, znovu potvrdil dlouhodobý nebezpečný nenávistný útok na novináře, kteří poskytují veřejnosti nezávislé a pluralitní pohledy na naši politiku a společnost. Zdá se, že prezident a jeho spojenci chtějí určovat, co je pravda a co lež a nesnesou kritický názor,“ píší na sociální síti facebook svolavatelé demonstrace. Akce nese název „Zemane – ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií."

Demonstraci svolává skupina, která zdůrazňuje, že není napojena na žádnou politickou stranu. Má však za to, že vzhledem k tomu, co se nedávno přihodilo na Slovensku, kde byl zastřelen novinář Ján Kuciak, je třeba bránit svobodu médií, a to i těch veřejnoprávních.“ Tolik informace z mainstreamu – a tomu jak známo musíme věřit, nechceme-li přes... ústa.

Faktem je, že za Slovenskem ostudně zaostáváme. Tam je Majdan v plném proudu. Co bylo příčinou vraždy novináře, je už podle tamního prezidenta nezajímavé. Splnil roli rozbušky, takže i kdyby mělo jít o vraždu ze žárlivosti, je to fuk. Vláda musí padnout, protože zbavit se jí prostřednictvím voleb se ukazuje jako nemožné. Pan prezident Kiska o tom ví své. Vždyť se o tom nedávno v New Yorku radil – bez přítomnosti diplomatů (a najednou to nevadí) – s expertem nad jiné, lidumilem Georgesem Sorosem. A hle: v Bratislavě jsou zničehonic hotely nacpané „zahraničními návštěvníky“, že místečko nedostat.

Což takhle dát si... televizní krizičku?


V Praze je zatím v hotelech poloprázdno. Proti Bratislavě jsme zjevně turisticky nezajímavá oblast. Máme to také mnohem těžší. Na Slovensku byly volby před dvěma roky, u nás před pár týdny respektive měsíci. To se přece jen v zahraničních televizích hůř hraje. A také nemáme žádnou příhodnou mrtvolu, student Šmíd už je asi v důchodu. Jenže naši komedianti jsou vynalézaví.

Režisér Jan Svěrák v Rudolfinu označil Zemanovu inaugurační kritiku České televize za „největší útok na její nezávislost od roku 2000“. A již rovnou přečetl text „Pět vět na obranu ČT“. Pokud si již nevzpomínáte, tak necelý rok před 11. zářím se u nás strhla půvabná bolševická taškařice zvaná „Televizní krize“. Originální způsob jímž si zaměstnanci-odboráři bez jediné koruny privatizovali Molocha z Kavčích hor. Od té doby jim patří, takže řeči o nejasném „veřejnoprávním“ vlastnictví jsou zhola liché.

Přidali se i další stateční. Třeba dokumentaristka Olga Sommerová vyzvala občany, aby hájili svobodnou ČT. Režisér Marek Najbrt (převzal Českého lva příznačně za nejlepší dramatický televizní seriál) v děkovné řeči vyzval hosty v hledišti i diváky u obrazovek, aby nevolili Miloše Zemana. Umělec byl zjevně tak zahloubán do svého mistrovského díla, že si ani nepovšiml, že volby už jsou za námi. A v žádných dalších už prezident kandidovat nemíní. A přece se točí!

Mnozí, jako herečka Tatiana Pauhofová (předávala cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli), měli na šatech placku All for Jan (Všichni za Janem). Nemínili tím ovšem výzvu následovat mladého Svěráka, ale trochu nejasně onoho mladíka, jenž byl se svou milenkou za dosud nevyjasněných okolností zastřelen. To jsou ty taje překladu. Pokud by se někdo snad divil, jak se od rozdělení státu slovenština změnila, není to tak. Pouze organizátoři slovenského Majdanu příkladně mysleli na diváky u západních televizí, kteří slovenštinu zatím příliš neznají. Stejně ohleduplní byli i výrobci mnoha transparentů. U nás to ostatně známe z doby amerických ambasádních „rudých karet“ proti prezidentu Zemanovi. Angličtina for all!


Jde se na to!


Tento výrok se z neznámých důvodů připisuje Masarykovi z doby těsně před převratem. No a vidíte, letos to už je rovných sto roků, co si jeho vůdcovství v sametovce proti Vídni připomínáme. Inspirovalo to mluvčí České televize Karolínu Blinkovou. (Je to stejně úchvatné, že papaláš generální má mluvčí jako premiér či prezident. Umíte si někdo představit mluvčího Novy, Primy či Barrandova? Co by asi „mluvili“, když denně dvacet čtyři hodin mluví z obrazovek?) „Absolutně odmítáme jakékoli útoky na novináře a nezávislost médií, a to zvlášť po aktuálních událostech na Slovensku,“ pravila. To jako aby nebylo pochyb, odkud má přeskočit jiskra.

Není. Ale je to u nás přece jen o chlup komičtější, nejen pro to, že organizátorům zatím schází ona nezbytná mrtvola či něco podobného. Připomeňme si proto znovu důvod, pro který organizátoři „nenapojení na žádnou politickou stranu“ svolávají demonstraci na Václavské náměstí: Nedá jim spát „dlouhodobý nebezpečný nenávistný útok na novináře, kteří poskytují veřejnosti nezávislé a pluralitní pohledy na naši politiku a společnost.“ Jako šéfredaktor Protiproudu jim chci poděkovat, že se nás konečně zastal i někdo od Sorose. Třeba pustí i nějaký chlup, když dosud žijeme jen z dobrovolných příspěvků čtenářů (Pán Bůh jim to zaplať!).

Komplikovanější je to ovšem s jejich dalším tvrzením: „..Zdá se, že prezident a jeho spojenci chtějí určovat, co je pravda a co lež a nesnesou kritický názor.“ Se střelbou do vlastních řad opatrně, soudruzi! Tohle by se vám mohlo vymstít. Co kdyby se ve středu vloudil mezi vás diverzant s transparentem, kde by místo slova prezident napsal Kavárna? A kdyby to pak zabrala nějaká televize... Jenže aby to mělo pro skutečného adresáta význam, muselo by tam být místo Kavárna „Deep State“. Ale to už byste si snad všimli. Česky možná ještě někteří umíte.

Tak hodně štěstí! Třeba se vám ty chatrné zbytky demokracie konečně podaří zbourat. A když to tentokrát zase nevyjde, nezoufejte. Určitě se najde alespoň devětadevadesát komediantů, kteří se v nouzi nejvyšší jako obvykle obrátí na Čtvrtou říši s žádostí o bratrskou pomoc. A to by v tom byl čert...

- - -

39 komentářů :

 1. Čt je nejobjektívnejší televize podle prúzkuné agenturi FOKUS a MVK.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A FOKUS a MVK jsou podle ČT nejobjektivnější průzkumné agentury :)

   Smazat
  2. 8:10
   Tím je řečeno vše☺

   Smazat
  3. Jen se zeptám, když nevadí Štětina, Pithart, Angela... Jako členové komunistických stran, proč teď vadí Ondráček, kterému bylo 19?
   Můžete mi ještě vysvětlit, proč se ta demokratická a svobodná kavárenská společnost nepostavila třeba za bité staré, ženy i děti v Barceloně a v Katalánsku?
   Jen tak demokraticky a svobodně....

   Smazat
  4. Dle tristní úrovně gramatiky soudím, že pisatel příspěvku v 7:43 by se měl neprodleně vrátit do 2. třídy ZŠ (pokud ji tedy již někdy v minulosti absolvoval). Alespoň je vidět, jakého výše IQ dosahuje průměrný konzument a obdivovatel ČT.

   Smazat
  5. 7:43
   študentíku nauč se česky a pak tady můžeš psát ty svoje výblitky .Alespoň se zasmějeme.

   Smazat
  6. Co herec, to divadlo. Všichni mají dotace a když jsem v divadle, tak se mi z toho chce "blejt", jak je v Slunce, seno, erotika. Až budou mět divadla plný z dobrých her, budou mluvit jinak.

   Smazat
 2. Jak jsem napsal jinde.Takové podpisové akce známe,pan Hájek by to mohl objasnit lépe.
  Když si vzpomenu na sjezd spisovatelů,jak se podepisovalo na obranu socialismu a myslím,že někteří teď podepisují obranu kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
 3. Všichni Ti Mádlové,Bartoškové,Svěračové a další umělecká pakáž jsou vlastizrádci přisátí na státní rozpočet...A ještě nám budou dávat rozumy,chátra jedna líná

  OdpovědětSmazat
 4. Proč ti naši všeumělci neustále oslovují lid této země a dožadují se jeho podpory? Vždyť to jsou pro ně jen burani, různobarevné svině a lůza. Přebírám od Menzela, Hřebejka a Rejžka. No Český lev nebyl nikdy nic moc, dnes je to panoptikum naškrobených panáků placajících se tam po zádech. Vystačí si sami. Akorát že z Českého lva udělali Českého tchoře. Pro toho pravého Českého lva je ta cena zneužtí jeho jména a urážkou. Dejte novou cenu, třeba Zlatý svěrák!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zlatý svěrač

   Smazat
  2. Ale, zlaté ceny se už nyní udělují povoleným svěračům.

   Smazat
 5. Tři pilíře demokracie - pluralita názorů, svoboda projevu, svobodné volby? Pitomost. Demokracie má jediný pilíř - politickou svobodu, bez níž lid nemůže vládnout. A tu tady ani náhodou nemáme.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Politická svoboda" se právě skládá z plurality názorů, svobody projevu, svobodných voleb.

   Smazat
  2. 8:30
   Politická svoboda = obecní (společná, kolektivní) svoboda = možnost společně vládnout.
   Pletete si svobodu individuální se svobodou kolektivní. A nejste sám. Bohužel!

   Štefan

   Smazat
  3. Kolektivni svoboda ?Co to je ?SSM nebo pionyr ?

   Smazat
  4. 9:08

   Kolektivní svoboda je: my máme pravdu a vy držte hubu!
   A Štefan je odborník na oddělování zrna od plev.
   Kolektiv je cizí slovo. Česky se říká sebranka.

   Smazat
  5. 9:08, 10:2
   Je zcela evidentní, že nevíte, že demokracie, tedy ta skutečná, ne ta atrapa co ji u nás za ni rádoby elity vydávají není nic jiného než nejvyšší stupeň kolektivismu. No, to koukáte, co? Doporučuji vám, ale i jiným, začít konečně přemýšlet vlastními mozky.

   Štefan

   Smazat
  6. Parlament ČR a zákon zastupitelské demokracie12. března 2018 23:25

   Známy sociolog Robert Michels (1876-1936) formuloval princip, který označil jako „ZÁKON ZASTUPITELSKÉ DEMOKRACIE“, podle něhož všechny demokratické systémy a organizace spějí k oligarchii, neboť zastupitelé získávají moc nad zastupovanými. Slabiny různých demokratických modelů vlády se v posledních desetiletích objevují stále bolestněji a zřetelněji. Problémem ZASTUPITELSKÉ DEMOKRACIE BÝVÁ FAKT, ŽE ZVOLENÍ ZÁSTUPCI VE SKUTEČNOSTI VŮLI VOLIČŮ NEREPREZENTUJÍ, ALE HÁJÍ PARCIÁLNÍ ZÁJMY své strany, svých příznivců a přátel, skupinek patolízalů a různých organizací, přes které uplatňují svůj vliv a osobní prospěch... Z hlediska existence a uplatňování skutečných demokratických nástrojů řízení státu S LIDMI PRO LIDI proto se musíme rozhodnout, jakou vlastně chceme demokracii - přímou nebo nepřímou (zastupitelskou). A to projevit i ve volbách nebo v referendu!
   EU POD VLÁDOU NĚMECKA A USA! My jsme už skrytou kolonii Německa! Projekt vytvoření EU pochází z péra Německa! Vždyť ono dobře ví, že je vedoucím evropským hegemonem na našem kolbišti. To je výhodné i pro zločinecké USA pro jeho samozvanou funkci světového četníka.
   PARLAMENT ČR SE DĚLÍ NA POSLANECKOU SNĚMOVNU A SENÁT. Obě složky předstírají a obelhávají nás, že máme zastupitelskou demokracii. Za to na ně platíme neskutečné peníze z našich chudých daňových kapes.
   POSLANECKÁ SNĚMOVNA je něco jako svazácky kojenecký ústav pro podporu a vývoj (ne)politických dobrodruhů, loupeživých politruků a zákonozrádců. Tito nám časem nekontrolovatelně „demokraticky“ vyrostou na politrucké dinosaury a superdinosaury za naše peníze.
   SENÁT je jakýsi apendix (slepé střevo) a residual (zbytek, zůstatek) tzv. demokracie. Tudíž zbytečně placená komora, úřad a odkladiště vysloužilých, zkrachovalých, nepotřebných a zestárlých (ne)politických politruků a zákonozrádců. Představuje zejména zasloužilé politrucké dinosaury a superdinosaury. Takový politický domov, LDN aneb odkladiště důchodců či neúspěšných prezidentských kandidátů. Slováci nemají Senát. A vůbec ho nepostrádají ve svém tzv. demokratickém systému! Proč asi? A co my - nebylo by také lepší zrušit český Senát?!

   Smazat
 6. opravdova parodie na opravdovou parodii z holivudou

  OdpovědětSmazat
 7. Nu, přátelé ... Ti co mají čas a peníze, a jistě nebudu daleko od pravdy, když uvedu "naše peníze", se pokouší organizovat demonstrace. Po pravdě, kde bych já vzal čas na demonstrace? Uvedu citát, jistě pravdivý "každá revolucionizující třída musí vydávat svůj zájem za zájem většiny". Většina by měla být natolik bystrá, aby chápala, co je jejím zájmem a co je zájmem někoho jiného. Je v našem zájmu platit koncesionářské poplatky a poslouchat propagandu? O tom, že pokud se zrovna nejedná o zprávy o počasí a dopravních nehodách, je ze sdělení ČT cítit propaganda velmi silně. Na jednu stranu je to dobré, protože stačí juknout, kdo má slovo a dá se celkem přesně vydedukovat, co řekne. Takže našinec si může "odskočit" a nemusí mít obavu, že o něco přijde.
  Co se dá dělat. Jsme tam, kam jsme šli společnou cestou všichni. troufám si tvrdit, že v zájmu .. asi tak 80% našeho obyvatelstva není demokracie podle "herců ze lvů" .....
  A je potřeba být obezřetný, naším zájmem není ani zájem "premiéra - nepremiéra".
  ABC

  OdpovědětSmazat
 8. No tak to jsou žblebty a co demonstranti z neziskovek ty jsou placeni sorosem pakáž jedna havlistická.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik dáváme na neziskovky ročně v Kč12. března 2018 23:36

   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=196338
   Připouštím, že tu pakáž havlistickou je možná placená maďarsko-amíckym židem Sorošem. Ale z objektivních nezávislých zdrojů je zjištěno, kolik my, čeští občané, dáváme na neziskovky ročně z našich chudých daňových kapes. Zde jsou fakta:
   Člověk v tísni, o.p.s. (249 628 650), Organizace pro pomoc uprchlíkům (46 786 527), Sdružení pro integraci a migraci (30 079 876), Poradna pro integraci (22 973 418), InBáze (10 565 144), Multikulturní centrum Praha (23 611 803), META - Sdružení pro příležitosti migrantů (21 042 731), Centrum pro integraci cizinců (25 969 612), Evropská kontaktní skupina o.s. (31 227 714), Poradna pro občanství, obč. a lidská práva (50 547 441), Slovo 21, z.s. (25 148 073), Sdružení občanů zabývajících se emigranty (7 016 246), MOST PRO, o.p.s. (6 004 237), La Strada CR, o.p.s. (1 169 596), Lačhe Čhave (nedohledáno), AMIGA, z.s. (nedohledáno), Charita ČR (nedohledáno v stovkách milionů Kč).
   Jak vidět z naších chudých daňových kapes vydáváno více jak půl miliardy korun ročně pro potřeby cikánů a ilegálních vetřelců do ČR. Zajímá se vůbec někdo z vlády, z politiků, NKÚ a jiných orgánů, jak „odpovědně“ je s těmito (našimi) penězi nakládáno, kam jsou investovány a jaké jsou příjmy těch, kteří v těchto organizacích těžce (nepochybně až vysílením padající) pracují? Vždyť politické neziskovky jsou nátlaková forma pro prosazování nebezpečných agend! To na jedné straně.
   Na druhé straně se i nadále nedostávají peníze na léky, léčebné procedury, zdravotní pomůcky, organizují se sbírky peněz (viz např. Tří královská a celá řada dalších akcí), sběr víček od PET lahví, charitativní akce a nevím co ještě na těžce nemocné, nevyléčitelné děti, zdravotně postižené a celou řadu jiných sociálně postižených spoluobčanů. Na tyto všechny se musí vybírat mezi občany, zatímco sta miliony korun jde pro někoho, kdo tu ještě ani není, resp. pro ty kteří se na tom jako pijavice bezostyšně (na ministerské úrovni) přiživují. To už nezmiňuji naše „poněkud více než je zdrávo bohaté spoluobčany - miliardáře“, kteří by rovněž mohli na tyto účely nějakým tím miliónkem přispět. Mohli, ale nepřispějí. Tedy až na jednu vzácnou výjimku. Tou je prezident Miloš Zeman, který i když není miliardář, celý svůj plat dává Klokánku!

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Víme, jkak se ta "umělecká fronta na prachy" lísala k německým okupantům v letech druhé světové války, zatím co chudáci romové trpěli v Letech u Písku.

  OdpovědětSmazat
 11. Příčina veškeré mediální a umělecké žumpy tkví v samotném politickém uspořádání společnosti. Jaký je stát, takoví jsou jeho lokajové.

  OdpovědětSmazat
 12. Já si pořád myslím, že tyto pojmy jsou jen uzusem, který tak všeobecný, jak je všeobecně chápán. Svoboda je jen slovo a význam je vykládán jednotlivcem, nikoliv nějakou elitou, která jako každá entita je jen průměrem od nuly do nekonečna.
  Člověk může být svobodný ve spravedlivém režimu a nesvobodný v nespravedlivém režimu, přičemž pojem spravedlivý a nespravedlivý je dán tím, jestli vyhovuje většině nebo menšině. Západní kapitalismus pokud nevykazuje dostatečný růst ekonomiky je dokonce k většině obyvatelstva nepřátelský i když se může zdát pro menšinu spravedlivý. Tento bordel ve významu slov sem přinesl Havel a jeho nekompetentnost chápat rozpory ve společnosti. Jeho příznivcům vždy chyběla dialektika, všechno chápou jako danou metafyziku, která je odtržena od vývoje.

  OdpovědětSmazat
 13. Dnešní ČT už v mnohém předčila bývalou ČST. Pokud si dobře pamatuji, tak tehdy do podobných anket politiku příliš netahali a pokud ano, předem už to bylo znát z názvu, jako např. politická píseň Sokolov. Dnes se zpolitizují prakticky jakékoli podobné pořady, ať už se jedná o Slavíky nebo Lvy. Trapné vyřazení Ortelu ze Slavíka a posléze politická agitace pražské kavárny na Lvech jen ukazuje prohnilost dnešní tzv. liberální demokracie, která se vyznačuje především tím, že nesnese jakýkoli jiný názor. Dehonestuje pak všechny odpůrce "hodnot", které propaguje, ať už je to globalizace, nekontrolovaná migrace, islamizace, adorace homosexuality na úkor rodinných hodnot, gender, akceptace pedofilie a bigamie u muslimů, podpora konzumace drog, inkluze a eurointegrace, která má za úkol likvidaci národních států. K zastáncům uvedených "hodnot" patří právě tito angažovaní umělci a jejich hlásná trouba ČT. Kdokoli, kdo si dovolí uvedené "hodnoty" kritizovat a nesouhlasit s nimi, je pak extremista, rasista, xenofob a fašista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pražská kavárenská havloidní kvakárna12. března 2018 23:53

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_kav%C3%A1rna
   Havloidi, sluníčkáři, pravdoláskaři, dobroseri a jiná bando-verbež z pražské kavárenské havloidní kvakárny jsou tí, kteří nás chtějí za naše peníze, ale za použití jejich lží (fake news), násilím a nenávisti přesvědčit o své „jediné havloidní pravdě“!
   Slovník havloidní kvakárny:
   • antisemita - kdo ukáže na vysoce nadstandardní zastoupení Židů ve všech vládách a důležitých úřadech u nás od r. 1989
   • lidskoprávní organizace - firma, která za státní (čili naše) peníze likviduje většinovou společnost a prosazuje vykřičené práva menšin, které jdou proti celé původní společnosti
   • fašista, nácek, rasista - vlastenec, který se snaží zachovat stát v původní formě s dědictvím předků
   • radikál - kdo chce bojovat pro správnou věc
   • xenofob - kdo brání vlast proti cizím zničujícím prvkům naší společnosti

   Smazat
 14. Čt musíme změnit, ti "pětivěťáci", kteří jsou Čt placeni, tak ti si svůj a jenom svůj hezký rybníček v Čt samotní nevypustí. Kde by pak plavali, když je nikdo jiný, nikam nechce. Je to tedy jen na nás, neboť tito herci jsou Čt tak dobře placeni, aby za měsíc podepsali třeba i 6 vět a možná více. Ti za nás, diváky, "kopat" nebudou. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 15. Umělecká fronta? Paumělecká retrogarda! Sbírka zpátečníků, antidemokratů, demagogů, exhibicionistů, střední vrstva diktatury kapitálu jak vyšitá, poskoci perverze a protilidového tažení, ŽOLDNÉŘI PROPAGANDY! Moc nové filmy nesleduji, nechal jsem se včera ukecat na cosi jako "bábu z ledu". Jistě poměrně dobře odhaluje úpadek mravů v našich rodinách, vzájemných vztahů občanů, ale netroufne si již, třeba i s nadhledem sdělit, kdo je vinen za obecně pokleslou mravností lidí, kde je zdroj obecné nevychovanosti a nezdvořilosti, zejména těch mladých, kdo je odpovědný za to, že za peníze je u nás vše - prolhaná televize, prolhaní politici, poslanecké loutky a také nájemní vrazi.

  OdpovědětSmazat
 16. Je otázka jestli má cenu chodit k volbám, když stačí aby pražská kavárna ovládala Českou televizi a ovládá i dění v tomto státě, což je skandální.

  OdpovědětSmazat
 17. Před chvílí jsem přetrpěl obrovskou dávku demagogie na ČT 24 v podání Ivana Gabala. Dotyčný nezastíral své nadšení nad demonstracemi na Slovensku a naději, že něco podobného se odehraje i u nás. Nebudu vyvracet jeho neuvěřitelně drzá tvrzení, ale omezím se na konstatování, že na televizní obrazovce demostroval naprostou neúctu k demokratickým pravidlům a zásadám. A tihle lidé komunistům vyčítají údajný puč v únoru 1948! Dokonale se odkopali a je třeba si to setsakramentsky dobře pamatovat...

  OdpovědětSmazat
 18. Majdan běží naplno, už se konečně našly i peníze pro ty váhavé. 100 Kč za účast a 50 Kč za transparent. To už by mohlo vykonat solidní účast. Vzhůru na hrad. Jak jsem získal, tak předávám.

  OdpovědětSmazat
 19. začnem ALL for KISKA (Všichni za Kisku)
  Tak bi to bolo upravené.

  Zaujímavosťov je že na Ukrajine povalili regulérne zvoleného prezidenta, takzvaní majdanoví revolucionári.

  Na Slovensku zase naopak chcú povalenie vlády a premiera Fica.

  Nedávnov verejnoprávnom mediu poslankiňa R.... povedala že Európska delegácia si neželá ďalšie zotrvanie ministra, a potrbuje ovolanie premiera, lebo Európskej únii už nevyhovije.

  Opozičníci si myslia že keď povalia vládu, že protestujúci sa budú mať lepšie, aj v 89 kričali budeme sa mať lepšie.
  A mnohý zmenu nepocítili, ale majú sa naopak horšie, keď jeden renovovaní denník povedal že deti rodičov sa majú horšie, ako ich rodičia, to znamená že vnuci, klesli na úroveň starých rodičov, a vrátili sa o 70 rokov v čase.

  Ľudovo povedané dnes organizátori a aj v piatok FOR all KISKA smútočné protesti za mladích ľudí su organizátormy zneužívané, na politické ciele.

  Potom stojí otázka, že ak je to spomienkový pochod, prečo sú tam politické heslá??? Kričia predčastné voľby, a nikto nekričí VYŠETRIŤ!!! VYŠETRIŤ!!

  Prezident SR nespája národ, ale ho doslova rozdeľuje!!
  Nedávno v jednom taktiež médiu v priamom prenose keď sa stretly traja ústavný činitelia v prezidenskom paláci v poradí Prezident, Premier, a Predseda Rady, a prečítali spoločné vyhlásenie, akeď som to vydel tak som si myslel že tam prezident doslova skolabuje.
  Takto to bolo prezentované mediamy o súčastnom diani na Slovensku.
  Minule Matovič v obave aby mu nevypálili okresné štruktúri, ukázal mapu kde bi sa potncionálne mohlo niečo také stať.
  Potom je otázka že prečo nečakajú do riadných volieb v roku 2020, ale chcú ich už v 2016???

  "Neviem či mi tento príspevok nezrušia."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:39 - Bratku, ja by som ten Tvoj tzv. príspevok okamžite zrušil (vymazal) vzhľadom k tomu, koľko si nasekal gramatických chýb v texte!!!

   Smazat
 20. Šokuje mě, jak je vůbec možné, že instituce placená koncesionářskými poplatky občanů tohoto státu automaticky nepodléhá kontrole NKÚ. Došlo tak k vážnému pochybení. Byla tak vytvořeno prostředí možné korupce, což je třeba okamžitě eliminovat a ČT a ČRO hloubkově zkontrolovat a kontrolovat.
  Protože žijeme v demokracii a svobodě, které si brát nedáme!, bude mít každý občan možnost svobodného rozhodnutí, zda si chce platbou ČT a ČRO odkódovat či nikoliv. To je ta svoboda a demokracie, kterou ti všeumělci brání. Jako demokraté přece chtějí průhledné financování všech státních a veřejnoprávních institucí. Také budou demonstrovat za to, aby i u nás byl v kultuře bezdotační nekomunistický systém po vzoru USA. Dobrý umělec se prosadí sám jako dobrý řemeslník, pokud ovládá svoje řemeslo.
  Proč by měli být všeumělci placeni během prázdnin, kdy nehrají, když učitelé byli na tu dobu posíláni na Úřad práce? Může existovat země bez učitelů? A bez všeumělců dotovaných státem? Může si i ten nejlepší z nejlepších učitelů vydělat tolik, co mnozí všeumělci? Dotace by měly nejprve zajistit kvalitní zdravotnictví, školství, ... a pak teprve, co zbyde ...

  OdpovědětSmazat
 21. Jakmile prošlo parlamentem
  zdanění církevních restitucí
  začala celá tahle komedie !
  Než se naučíte pojmenovat zlo pravým jménem
  zlo vás umlčí*

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.