Reklama

.

.

čtvrtek 29. března 2018

Je to marný, je to marný, je to marný!

Jiří Baťa
29. 3. 2018
Ač nerad, musím toto rčení klasika použít, protože nic vhodnějšího pro vyjádření marnosti nenalézám. Ta marnost se týká našich politiků, kteří (až na výjimky), aby projevili svou (samozřejmě že neúplatnou, jak také jinak!!!) nezměrnou loajalitu k politice EU a Velké Británii, které pod tlakem USA stupňují provokace vůči Ruské federaci, se hrdě a se vztyčenou hlavou hlásí k provokativnímu rozhodnutí umanuté britské premiérky paní Mayové, která bez toho, že by měla v ruce nějaké prokazatelné důkazy o identitě a původu bojového otravného plynu (BOL) Novičoku, resp. plynu A 234, použitého v útoku na bývalého rusko-britského dvojagenta Skripala a jeho dceru, veřejně obvinila Rusko jako jedině možného pachatele.


Přes celou řadu oficiálně zveřejněných zpráv o tom, že vyšetřování případu otravy Skripala a jeho dcery vykazuje řadu pochybností a nestandardní vyšetřovací postupy, které jsou v případě podobných událostí zcela běžné či obvyklé zvláště, vyšetřuje-li to Scotland Yard, přesto se na postoji politiků, počínaje představiteli Velké Británie, zástupců EU, potažmo členských zemí EU včetně Česka, nic nemění. Pro ně je totiž důležité vyjádřit solidaritu, souhlas a podporu Britům. Zprávy a informace, které jsou sdělovány ze strany britské administrativy jsou když ne zcela nic neříkající, tak jsou neprůkazné, nepřímé, nestandardní a hlavně krajně nelogické, přesto jedním dechem lživě prohlašují a také na tom trvají, že otravu má na svědomí Rusko. Britští (a nejen oni) politici prohlašují, že napadením Skripala a jeho dcery jde o útok i na Velkou Británii, což je bráno jako napadení členského státu NATO, event. EU a proto je nutné, v rámci (falešné) solidarity, proti Rusku přijmout rázné opatření. Tím má být, podle premiérky Mayové, vypovězení ruských diplomatů z členských zemí EU. Účel světí prostředky, Mayová chce asi dokázat, že Velká Británie ještě pořád má nejen svou sílu slova, ale i činu.

Přesto, že nebyl dosud oficiálně identifikován, (možná byl, ale zřejmě z taktických důvodů nebyl zveřejněn) druh plynu, kterým měli být napadeni a usmrceni Skripal a jeho dcera ( k čemuž ještě nedošlo, přesto se mluví o usmrcení, tedy vraždě), britská strana ústy premiérky Mayové veřejně a zcela suverénně prohlásila, že jde o bojový plyn typu Novičok (A 234). Navzdory všem mnoha dalším důkazům, že tento typ plynu, tedy Novičok, mělo (nebo dosud má) také k dispozici (různou formou držení) několik států, kromě Ruska také bývalé Československo, USA, Švédsko, ale i samotná Velká Británie, britská premiérka zůstává k těmto faktům hluchá a slepá a nadále trvá na Rusku jako pachateli, resp. jeho účasti na tomto útoku.

Že jde o falešnou, licoměrnou loajalitu vůči obvinění, pro které nebyly předloženy žádné, natož relevantní důkazy, politiky členských států EU tato skutečnost nijak nevyvádí z míry. Naopak, papouškují lži a nepravdy, smyšlené historky a jako osli kývají na všechna lživá, ničím nepodložená britská tvrzení a podezření jen proto, že podle nich je třeba zachovat solidárnost a loajalitu, protože je prý jejich morální povinností důvěřovat Angličanům a ne Rusům, to přece dá rozum, ne?

Je až tragikomické, jak se naši někteří politici snaží odrazit některé faktické a kritické připomínky, poukazující na jisté problémy a nedostatky ve vyšetřování, které politici neberou v potaz. Je to jen důkaz toho, jak osobně zainteresování asi jsou ti, kteří tuto na hlavu postavenou logiku akceptují. Přitom naši sousedé, bratia Slováci, se takovému nátlaku falešné solidarity nepoddali, stejně jako náš další soused Rakousko, které dalo jednoznačně najevo, že je neutrálním státem a do případu se nehodlají vměšovat i kdyby se vina Ruska prokázala. Rakouský předseda vlády poukázal na fakt, že Rakousko má dnes s Ruskem velmi dobré vztahy na všech úrovních a ty nemíní tímto neprokázaným obviněním narušovat. Jak je vidět, existují i rozumní mladí politici, kteří vidí svět reálně a ne pod tlakem mocností.

Bohužel to nelze říct o našich politicích, resp. předsedovi vlády v demisi, i když k vyhošťování diplomatů zaujal poněkud rezervovaný přístup, když místo diplomatů dal souhlas k vyhoštění 3 zpravodajců. To ale nikterak neomlouvá zbytek politické scény, zvláště představitele ODS, TOP 09, KDÚ-ČSL, STAN, ale i ČSSD kteří se k solidaritě přihlásili téměř unisono. Šokující je názor bývalého ministra zahraničí Zaorálka který říká, že je absurdní, když Rusové obviňují Brity a jako školák se naivně ptá, proč by prý Britové vyráběli Novičok? Proč by to dělalo Česko? K čemu by to bylo? To je na bývalého ministra zahraničních věcí opravdu hodně pod úroveň a jeho osobu velmi diskreditující, pokládat takové debilní otázky.

Pro upřesnění: je prokázáno (viz výše), že plyn Novičok, resp. A 234, se kromě Ruska nacházel i v USA, kam před lety emigroval jeho ruský autor a vynálezce, nacházel se rovněž v bývalé ČSSR, resp. ČSFR, neboť bojovými otravnými látkami (BOL), včetně Novičoku, se zabýval Ústav ochrany proti zbraním hromadného ničení, Univerzity obrany, ve Vyškově, dále ve Švédsku, ale i samotné Velké Británii. Pokud toto paní Mayová neví, pak tam jako premiérka nemá co dělat a britská administrativa nestojí za nic! Apropó, vzorec na výrobu tohoto plynu je dostupný i na internetu! Podle pana Zaorálka důvod vysoké pravděpodobnosti, že za útokem na Skripala a jeho dceru stojí Rusko, je v tom, že prý Rusko má motiv ! Škoda, že pan Zaorálek když už řekl A (Rusko má motiv) neřekl také B, jaký motiv Ruska má na mysli.

Aby toho nebylo málo tak si ještě přisadil když řekl další pitomost a sice, že čelíme někomu (rozuměj Rusku), kdo prý používá sílu – jako např. při anexi Krymu nebo sestřelení holandského letadla Boeing 777 letu MH 17. Poznamenal rovněž, že zde máme další akci (tím je míněn plyn Novičok), kdy je použita síla. Jako by tím chtěl naznačit, že vůbec neexistují armády USA a NATO, které jsou rozmístěny po celém světě a zvláště jeho „beránčí mírové“ sbory ve statisícehlavém vojsku, dislokovaném na území Evropy, zvláště u hranic RF. Hloupé a drzé, ale taky typicky Zaorálkovské : vymýšlet nebezpečí, lhát o něm a obviňovat bez jediného důkazu. Je tedy otázka, zda pan Zaorálek dělá blbce ze sebe, nebo z nás, občanů. Nejspíše obojí.

Prezident Zeman se k záležitosti obvinění Ruska z použití bojového plynu, údajného Novičoku, nenechal vyvést z míry a prohlásil, že dá pokyn k vyšetření či zjištění, zda se tento druh bojového plynu, konkrétně zmíněného Novičoku na území naší republiky vyskytoval a to v jakékoliv formě. U našich některých politiků to zřejmě vyvolalo střevní potíže, neboť z prezidentova pokynu se zděšením téměř pos..li. Buďto z vědomí, že ví o existenci tohoto plynu na našem území, nebo beznaděje. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Odezvy, přímo úměrné politikova ponoru do hloubky hnoje falešné eurohujerské solidarity s Velkou Británií vyvrcholili ještě nehorázným obviněním, že prezident Miloš Zeman se dopustil vlastizrady, neboť místo toho, aby prý obhajoval z držení Novičoku obviněné Česko, hájí zájmy Ruska.

Zvláště hlasitě se nechala slyšet přední odeesácká perfomerka, soudružka M. Němcová, které zdárně sekundovali kokot Kalousek z T0P 09, stejně jako protřelý řiťolezec Gazdík, kteří se rozhodli na prezidenta Zemana podat trestní oznámení na podezření ze spáchání trestného činu vlastizrady. Vzhledem k nulové možnosti takové oznámení vůbec přijmout, je to jen další důkaz, jak jsou politici schopni do nekonečna mlátit prázdnou slámu, aniž by vytloukli jediné zrnko pravdy. Místo aby byli národu užiteční, tak jen (na úkor svých vlastních výhod) škodí. Zkrátka: je to s nimi marný, je to marný, je to fakt marný!

70 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. My to vieme. Ďakujeme!

   Vymazat
  2. Neradujte se. I na Slováky dojde. Však oni sa pridajů. Sázka?

   Vymazat
  3. Taky vám rád poďakujem Blaváku, když si Babiše vezmete zpět.

   Vymazat
 2. Celá kauza či spíše provokace může skončit odvoláním vlády T. Mayové. Bude to každopádně velká mezinárodní ostuda. To je již nyní vcelku zřejmé. A co u nás? Co vyvolat tlak na odvolání z funkcí politiků angažovaných ve věci podpory Západu v jakékoliv lumpárně pro jejich mentální nezpůsobilost zastávat své funkce?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně ! Všechny tyto nezpůsobilé dementy v čele s Gazdíkem vyházet z jejich královsky placených funkcí .Na pochodu ze Sněmovny směrem na pracovní úřad ať si zazpívají tu navrhovanou novou hymnu .

   Vymazat
 3. Nova ceska hymna ve znameni Satana Dabla z Israhele
  https://aeronet.cz/news/video-nova-verze-ceske-hymny-je-utokem-na-ceskou-republiku-a-jeji-statnost-kakofonie-disharmonickych-zvuku-ma-zakodovane-audiotomy-bratri-cohenu-ktere-vyzyvaji-posluchace-k-sebevrazde/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slyšel jsem ji a neměl jsem daleko k pláči. Generace bojující za Čechy a později za Československo se musí obracet v hrobě. Kdy už těm "uměleckým" avantgardům dáme najevo že o jejich pohrdání naší historií nikdo nestojí.

   Vymazat
  2. Nová hymna mě připadá, že část muzikantů se zdržela na svačině a potom se to snažila dohnat. Nebo se autor nechal inspirovat Cimrmanem. Jeho opera bez hudby - V chaloupce stínu, kdy každý ze sousedů odříkává svůj stejný text se zpožděním je tomu hodně podobná. Ale pozor na autorská práva. Pan Svěrák je na "své" nápady dost háklivej.

   Vymazat
 4. 1:45 do nebe volající pitomost. Nepochybně!

  OdpovědětVymazat
 5. Zacina to byt zajimave , ze Rusko ziada Britaniu o informacie , ako bola otravena na jej uzemi jeho obcianka .A odrazu sa objavila sprava , ze Julia Sktipal sa zazracne uzdravuje a zacina dokonca komunikovat a je mimo ohrozenia zivota . Nepochybne dobra sprava a hlava v smutku pre sialenca Johnsona a nekompetentnu Maye.Zda sa , ze budeme svedkami velkeho kabaretu , ako sa Britania z tejto blamaze , spolu s EU vykruti.jozka ze slovenska

  OdpovědětVymazat
 6. Celý článek je velice dobrý, jen jsem udiven proč se autor zabývá inteligencí Zaorálkka. Jako ministr zahraničí se projevil jako naprotý blb. Naprosto do dnešního dne nepochopil ani to proč soc.dem ztratila voliče. Ještě jako idiot obhajoval Sobotku a nechal se ustavit do čela zdecimované soc.dem. Takovou snůšku ignorance lze pochopit jen u osoby která je závislá na drogách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co byste tak mohl čekat od expartnera Moniky Pajerové, ne nadarmo se přece říká, že vrána k vráně sedá, podle mě to byl člen pražské kavárny nasazený do ČSSD. P.S.: pražská kavárna to dělá systematicky, vzpomeňte třeba, jak nepovedený synek zpěváka Černocha dokázal rozbít Okamurův Úsvit.

   Vymazat
  2. 8:16
   No dneska je daleko mohutnější fronta bojující proti SPD. Skutečně by mne zajímalo kde dělají ty průzkumy které ukazují pád SPD a vzestup ČSSD. Mám dojem, že i přeběhnuvší volitelé ANO se budou houfně vracet na svá místa.

   Vymazat
 7. https://www.youtube.com/watch?v=-kBQ6lHKTEc

  OdpovědětVymazat
 8. Ja vim. V podstate otresne ze ? Ale jak jinak vzbudit ?

  OdpovědětVymazat
 9. Už třetí týden každičký den nejméně 10 článků na téma "Novičok". Tak hlavně že se nenudíte a máte o čem tlachat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:23 No ono dělat z Rusů a hlavně z Putina celosvětové zločince, na základě přiblblých, smyšlených bludů, to je celkem důvod k deseti článkům denně. Tady je vidět v jak zrůdné době žijeme. Jestli vám to nedochází, jste potom šťastný člověk a máte to v životě jednodušší.

   Vymazat
  2. Takže se přejmenovali sami..už to není Pražská kavárna,ale Nový čuch,no a příslušníci jsou novičuši....teď budou smrdět až na Moravě a do toho ten ušácký chemiktrans,máme se na co těšit....

   Vymazat
 10. "Kokot", "řiťolezec", no to je teda úroveň... To si pište na dveře vašeho záchodu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se kokot Kalousek sám označil a spolu s dalšími si nechali vyrobit trička. Chce to vic informaci. Sám ses zařadil do jisté skupiny.

   Vymazat
 11. Autoru pěkného článku článku, panu Baťovi, bych rád jen sdělil, že ani v bývalém Československu ani bývalé či dnešní ČR se žádná z látek označovaných v tisku za novičoky nenacházela a nenachází, a že tudíž nebyla ani výzkumně (byť i v sebemenším množství) studována (na možnosti detekce, terapie, ochrany proti ní, dekontaminace, na chování v prostředí aj.). Důvod byl nasnadě: nebyla totiž ani v bývalém ani dnešním chemickém arzenálu (jako komponenta chem. zbraně) byť i v jediné zemi na planetě Zemi.
  To, co o možné existenci takových látek v ČR vyhlásilo ministerstvo zahr. věcí RF, je jejich pouhá neodůvodněná domněnka, kterou snad chtěli naznačit, že od dob SSSR se ty novičoky mohly syntetizovat (a studovat) i jinde než jen v SSSR, tudíž, že za otravou skřípala nemusí být vůbec dnešní Rusko. S čímž lze souhlasit. Dokonce to je nejpravděpodobnější varianta té provokace.
  Ruskou domněnku pak naši prozápadní (vládní i nevládní) alpinisté poté zneužili ve své pokrytecké argumentaci, proč z ČR bezdůvodně vyhodit ruské diplomaty. Aby tímto na sebe (kouzlem nechtěného) prozradili mj. i své chápání práva a spravedlnosti.

  OdpovědětVymazat
 12. Já hlavně nechápu, jak mohou existovat lidi, kteří ve svátek na Velký pátek vstanou z pelechu ráno v šest hodin, ( jen se pečlivě podívejte na časy diskuzních příspěvků, když už to nečtete, což je taky velká chyba) -ihned mažou k počítači, ihned pročumí všechny ty sračky, a honem honem k tomu blejou vlastní magorský sračky! Ta část populace, která nemůže bez těch manipulativních srágor už asi vůbec žít, jsou duševní mrzáci - pozná se to podle toho, že dřepí u internetu ještě v noci, a hned zase za ranního kuropění. Proč namísto psaní těch věčně stejných ubožáren nejdou někam do práce? Ještě by byli užiteční. Takhle jsou už jen jako užvaněnej odpad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zařadil ses do stejné skupiny. Někdo to má jako koníčka, někdo je v práci nekomu není jedno, co se kolem něj deje

   Vymazat
  2. Re (09:13):
   Nebude to ovšem asi jedinou věcí, které hluboce nechápete.
   Čímž bych se ale zas nechlubil, a to ani o Velkém pátku.

   Vymazat
  3. 9:13 Nadáváte na duševní mrzáky, co dřepí u netu a přitom váš (moudrý) příspěvek je nejobsáhlejší. Kam se tedy řadíte vy ?

   Vymazat
  4. Tomu 9:13, to je ovšem tvůj problém a vůbec ti ho nezávidím, máš to blbý. Někdo chytrej řekl "Jak já, tak mmožná i vy máme v hlavě dost svých vlastních hloupostí, než abychom si ji plnili ještě cizími. A o tom to je, hele vem si prášek a už na to nemysli, už na to nemysli, už na to nemysli, to bude dobrý...

   Vymazat
  5. Když jsem svůj příspěvek psal, věděl jsem, že smečka praštěných potrefenců, pro který jsou drby a pomluvy nutný k udržení života- asi jako droga- se do mně pustí. Nemýlil jsem se. A všechno jsou to novinkáří. Dnes je na novinkách prd - žádnej výkrm umučenými psy, tragediemi ( jen jedna mrtvá na kolejích, a taky že se na ní už smečka diskuzních blbců vyřádila) - tak když je na novinkách prd, jako vždy smečka diskuzních závisláků přeleze na NR. A žvatlá to stále stejně ke stále stejným věcem - ubožáci! Není vám líto života? Pro vás by nemuselo být jaro, léto, - pro vás by bylo nejlepší denně pod mrakem, liják, zima - abyste si mohli to svoje dřepění u bedny 24 hodiny denně každý den odůvodnit.

   Vymazat
  6. Anonymní 30. března 2018 14:05
   Dokod se nezbavíme planých očekávání a snahy přetvářet druhé a naše vztahy k nim k obrazu svému,nebudeme moci skutečně naslouchat,nic neuslyšíme a nezakusíme-budeme jenom slouhové a kulici.
   Jaroslav Stočes

   Vymazat
 13. Náš spojenec v NATO Velká Británie objevila plyn, který lze namazat na kliku dveří. Blahopřejeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tzn. pachatelem byly nejspíš nějaké děti, které si dělaly legraci ze svého souseda, když mu kliku vchodových dveří namazaly zubní pastou s obsahem jedu...?

   Vymazat
  2. hnedle vedle (pár km od Skripala) v Porton Down mají skvělé chemické laboratoře, které pro NATO vyrobí a otestují na lidech i to nemožné :-)

   Vymazat
  3. My jsme mazali kliky u skoly hovnama jiz v davnoveku ,neber nam nase prvrnstvi konske huby jsou na 2 miste ,za mnou

   Vymazat
 14. Pan Baťa hloupě adoruje prezidenta Zemana. BIS nemůže nic zjistit. Je určena k boji proti politickým konkurentům skupiny, která u nás drží moc. S plyny mají starost jen jestli se najedí hrachové kaše a zapijí to vodou.
  Zeman by osvědčil politickou prozíravost, kdyby pověřil hledáním novičoku Štěpána Kotrbu, který ví dopředu všechno (viz jeho článek na PL).
  Zeman žádnou obhajobu nezasluhuje. Je to řiťolezec jako ostatní jak dokázal vyhnáním tří Rusů z velvyslanectí. Nyní čeká uvnitř tlustého střeva a u análního otvoru volá Ovčáčka, aby mu podal hůlku. Hraje divnou hru pro drtivou většinu národa, která nedostane příležitost si něco v Rusku nakrást, a proto nemá zájem válčit s Ruskem. Podle prezidenta má však platit stotisícovými obětmi. Protiatomový kryt si nechala jen kolaborantská vláda, ostatní před raketami s hyperzvukovou rychlostí neutečou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan president je nemocný na hlavu, to je však lepší,než být nemocný na hlavu, viď bobečku?

   Vymazat
  2. Oprava 9:45 Pan president je nemocný na nohy... ostatní je správně, snad jen dodatek, někomu to vysvětlovat, to je marný, to je marný, to je marný...

   Vymazat
  3. je lepe verit lzim zapadu nez mit pravdu s ruskem -citat soudruzky Siklove

   Vymazat
  4. 9:45, solidarizovat se s někým, kdo nás při každé příležitosti zradil a kdo si z nás udělal krmelec, může jen někdo, kdo je na hlavu, milý 9:45.

   Vymazat
  5. Ad 9.37 Milý pane, vznašíte se nad námi všemi blbci a káráte všechny od prezidenta po autora článku se zvednutým prstem. Sdělíme všichni na zadku se spadlou bradou jen čučime. Proč jste nekandidoval na prezidenta? Tak snad,až příště.

   Vymazat
 15. Pan president je skvělý řekl pouze pravdu.

  OdpovědětVymazat
 16. Pro pana Opluštila:
  Nejsem odborník přes chemii, natož vojenskou, ale vycházím jen z toho, co mám jak corpus de licti k dispozici, jinými slovy, jak jsem koupil, tak prodávám:

  1136-Article Text-1136-1-11-20171126.pdf – PDF, 749 kB

  Nevím, jestli Vám to jak důkaz bude stačit, ale pochybuji, že je to smyšlené, tedy "fake"! Děkuji.

  Autor J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (10:27):
   Pane / Paní J.B.! Dík za ten odkaz na jakýsi článek *.pdf, ale samotný článek pod tím označením nemohu nikde na internetu nalézt. Zadal jsem to (1136-Article Text-1136-1-11-20171126.pdf) do vyhledavače Googlu, nejprve celé, pak i po fragmentech toho názvu, a ale vyšla mi nula ...
   Těžko se k němu proto nějak vyjadřovat. Zkuste, prosím, zadat třeba i jeho umístění na webu (http*//* ...) Rád se na něj podívám ... :-)
   Ale hlavně!, mějte krásné Velikonoce!!

   Vymazat
 17. Nejen že to je marné, ale naprosto marné přesvědčovat přesvědčené o své jediné pravdě, byť ji možná ve skrytu svých ďábelských duší sami nevěří.
  Kdyby to ta Kunda májová a ten Komik borisek přiznali, tak jsou na odpis.

  OdpovědětVymazat
 18. Domnívám se, že případu britských degenerátů bylo poskytnuto příliš publicity. Ale jinak pane Baťa držím palečky.

  OdpovědětVymazat
 19. Tady jsi můžete přečíst záměry s hymnou:

  https://aeronet.cz/news/video-nova-verze-ceske-hymny-je-utokem-na-ceskou-republiku-a-jeji-statnost-kakofonie-disharmonickych-zvuku-ma-zakodovane-audiotomy-bratri-cohenu-ktere-vyzyvaji-posluchace-k-sebevrazde/

  OdpovědětVymazat
 20. Taková lysohlávka či muchomůrka jsou taky pěkné babičoky.

  OdpovědětVymazat
 21. Jak známo, tak se nám z toho čoku probrala ta Julča Skřípalů. Už vím předem co z ní to emíčko 007 vymáčkne. Jelikož bude pořebná koordinace s taťko Skřípalů, tak se musí počkat až bude plně při smyslech, aby si neprotiřečili. Ale pokud se taťka nebude ochoten naučit řádně text, tak bude na účet Putina ubezdušen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. teď jí jde o život a záleží od ní, jestli je dost chytrá a oblafne je a pak uteče do Ruska

   Vymazat
  2. nevěřte tomu, že byla otrávena, klidně mohli dostat dávku sedativ, aby je mohli uložit pár dnů stranou

   Vymazat
 22. každý normální člověk ví, že to je hra GP aby předvedl celému světu, že anglie není schopná nazývat se velmocí, ta mayova a johnson tam byli dosazeni aby to dokázali a veškerá moc prochází do Číny

  OdpovědětVymazat
 23. Pane Opluštile,
  je mi líto, že se Vám odkaz nepodařilo otevřít. Dovolím si tedy pro Vás a případně i ostatní uvést alespoň text, který jsem zde na N.R. publikoval nedávno:
  Chem. Listy 105, 323333 (2011) Referát 323
  POTENCIÁLNÍ BOJOVÉ CHEMICKÉ LÁTKY
  autoři: Emil Halámek a Zbyněk Kobliha
  Ústav ochrany proti zbraním hromadného ničení, Univerzita obrany, Víta Nejedlého, 682 03 Vyškov
  emil.halamek@unob.cz., zbynek.kobliha@unob.cz Došlo 20.7.09,
  přepracováno 30.9.10, přijato 2.11.10.

  Výňatky:
  12. Čtvrtá generace CHZ, binární NPL se zvýšenou toxicitou a těkavostí, 70.90. léta
  V první polovině 70. let padlo v SSSR rozhodnutí začlenit v rámci projektu FOLIANT do existujícího chemického arsenálu všechny ve výzkumu dosažené vý- sledky a inovovat tak CHZ ještě před očekávaným přijetím mezinárodní úmluvy o zákazu a likvidaci CHZ. Podstatou projektu FOLIANT, kromě jiného, se stalo ověření nových jednosložkových nebo binárních NPL se zvýšenou toxicitou a těkavostí.. Jako prekurzorů pro poslední stupeň syntézy měly být využity sloučeniny využívané jako běžné meziprodukty v chemickém průmyslu. Skupina těchto prekurzorů byla označována krycím názvem NOVIČOK. Přestože značná část poznatků o syntéze a vlastnostech fosforylovaných a fosfonylovaných oximů, amidátů a příbuzných sloučenin se skrývá v jen částečně dostupné, přesto nepochybně objemné, převážně ruské chemické literatuře 60. až 70. let (cit.1117), první určité informace byly získány až po ukončení projektu FOLIANT (po roce 1992), od přeběhlých osob.

  Schéma 8. Chem. Listy str. 105, 323333 (2011)
  13. Sloučeniny projektu FOLIANT/NOVIČOK Odborná literatura s vazbou na americké armádní zdroje19, uvádí sloučeniny typu fosforylovaných oximů vznikající kondenzací na základě Allenovy reakce20 jako novičoky, včetně některých analogů21 látek A 230, 232 a 234 (Schéma 8).
  Snad se v tom trochu vyznáte.
  Jiří B a ť a, autor

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (12:49):
   Pane Baťo!, ještě jednou dík za váš článek (i mnohé další)!
   Ano, ten článek znám, jeden z jeho autorů je i mým bývalým spolužákem ...
   To, co článek popisuje, jsou mimo jiné i poznatky o skupině tzv. novičoků původně publikované jedním ze sovětských výzkumníků (Vilem Mirzajanovem). Jejich kolektiv ty látky v SSSR studoval. A Mirzajanov si poté s sebou do USA jistě přinesl nejen své vzpomínky, ale i své zkušenosti týkající se způsobů jejich přípravy, vlastností atd.
   Oba naši autoři v jejich článku tak domácí veřejnosti dávají představu o tom, co jsou ty novičoky vlastně zač.
   Jakkoliv i pro totožně značené příklady těch sloučenin (např. i tu A234) udávají dvě dost rozdílné struktury. Čímž do tématu zas tak úplné jasno nevnášejí. Ta neurčitost ale rozhodně není jejich vinou!, cenné je to, že si dali jistě i velkou práci a provedli rešerši dostupných zahraničních údajů.
   Fake to tedy určitě není!, stejně jako to není ani náznak toho, že snad (tím pádem) takové látky musely být fyzicky u nás (pro účely nezakázané Úmluvou, CWC) připraveny a poté i studovány. Nebyly! U nás nikoliv!
   V tom se např. zmýlilo i ruské ministerstvo zahr. věcí, ale mě osobně by jejich omyl po těle pupínky nenadělal.
   Mějte se moc pěkně, a těším se na vaše další!!

   Vymazat
 24. Nikulin vydán do USA................

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi ho přibalili "soukromé návštěvě" z usa jako spoluzavazadlo!

   Vymazat
  2. Tak to mel radeji sezrat ten novicok ci skocit z okna .V JUESEJ mu po strceni paratek za nehty buzeranti natrhnou prdel potom ho daj neegrum na profackovani neb je bilej zidi ho oparej vodou a nakone Nejvyssi z vysokych vse potvrdi a president (jako kdysi Bush Priblbly) pravi "my nemucime ,to jsou lzi"

   Vymazat
 25. Jed - jed - novičok - novičok - jed -jed - novičok - novičok - tisíc žvástů a diskuzí ... blééééé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:07 Neměl byste se již uklidnit. Číst o tom nemusíte a pro svůj klid uděláte moc dobře, když se půjdete projít a nechate se zahřát jarním sluníčkem. V-J.Horák

   Vymazat
  2. 15:26 nereagujte na něj, je to troll, který má rozbít věcnou diskusi a naopak ji odvést k plynu, který v této kauze hraje roli kouřové clony pro veřejnost

   Vymazat
  3. Vaše diskuze soudruzi, vaše žvásty, vaši drbárnu, vaši každodenní trapnou žvejkárnu nemůže přece rozbít nic. O vás nemám strach. Aby tohle někdy skončilo, musel by se stát zázrak. Trapáci už bez toho nemůžou totiž žít. Pravda - hodně lidí už z toho odpadlo, když poznali trapnost těchto aktivit, ale stará skalní klientela vydrží naprosto všechno. Aby taky ne, když nemají nic jiného, čím se může normální, schopný a duševně zdravý člověk zabavit.

   Vymazat
  4. Tady sluníčko nepomůže,to je těžká diagnòza, nebo fet.

   Vymazat
 26. Takový Babiš tvrdí, že jeho obvinění jsou politickou objednávkou. A hele, otravný Skřípal pro něj a bez důkazů objednávkou není a tak vesele spolu s dalšími slouhy obviňuje Rusko i vyhání ruské diplomaty. No není to pitomec?

  OdpovědětVymazat
 27. NAOPAK, JEN ONY 3 JMENOVANÉ "AKTIVITY" - SESTŘELENÍ HOLANDSKÉHO LETADLA, REFERENDEM NÁVRÁCENÝ KRYM RUSKU PO ANEXI UKRAJINOU V R. 1956 A AKCE A234 (V BRITSKÉ VÝROBĚ "NOVYČOK") JSOU KLASIKOU "POSTUPNÝCH KROKŮ" = OPAKOVANÝM LHANÍM PŘESVĚDČIT BLBÉ, KDYŽ UŽ SE NEDAŘÍ TY S ROZUMEM - ŽE ZA VŠÍM STOJÍ RUSKO. A každý i se základkou ví, že Rusko je pro imperialismus senilního Západu nedobytné.
  Babiš - trestní stíhání je na objenávku?! Rusko - "trestní" kampaně proti němu - že by si objednaly USA u EU - NATO je přece jejich podnik?
  Spíše se potřebovala zviditelnit Malomocná Británie a tak se zaúkolovbala něco udělat také pro válečné tažení xx. STOLETÍ. Její lidská pokolení již zapomněla na laskavá pohlazení Německem prostřednictvím V1 a V2 a prostě touží po něčem, co bude zapsáno tučným černým písmem na úmrtním listě Albionu. Britům se nechce žít a proto ta jejich snaha o kolektivní sebevraždu. Bude NAPSÁN hrdinný epos či EPOS O BRITSKÉ BLBOSTI?

  OdpovědětVymazat
 28. Prosím, prý se ten člověk otrávený britským A234 = Novyčokem nejmenoval Skripal a Skripalj. Já jen abych to měl v registru světových antihumanistů správně.

  OdpovědětVymazat
 29. Těch marností je u nás "přehršel"! Tak si libují někteří u nás, že se naš Pelikán z min. spravedlnosti nenechal znásilnit Zemanem v otázce vydání Nikulina a že jsme se pochlapili, když jsme se - vláda - Pelikán a sporavedlknost nechali znásilnit americkým prezidentem a jistým Rujným. Je to tak prosím správně? (Nejsem židobolševik.)

  OdpovědětVymazat
 30. Dočkáme se někdy vlády, za kterou se nebudeme muset stydět ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do značné míry to záleží na nás.

   Vymazat
  2. my = 8 366 433 oprávněných voličů

   Není zač.

   Vymazat
  3. Geniální odpověď!
   Doufám jen, že všichni vědí, že jsou "my"...

   Vymazat