Reklama

úterý 20. března 2018

Je to vážné: USA se po zinscenovaném chemickém útoku připravují na úder z moře, říkají Rusové a posilují v Sýrii obranu

ea24
20.3.2018  Eurasia24
Z Ruska přišlo vážné varování: američtí instruktoři v Sýrii připravili militantní skupiny k provedení zinscenovaného chemického útoku, po němž má následovat úder na syrskou armádu. Rusko zatím v minulých týdnech dále posílilo protivzdušnou obranu v Sýrii.


Závažná slova pronesl na svém brífinku v sobotu 17. března velitel hlavního operačního velení ruského generálního štábu generálplukovník Sergej Rudskoj: „Chtěl bych upozornit na pokračující pokusy o provokace militantů s použitím toxických látek z důvodu obvinění vládních vojsk z použití chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu.“

Podotkl, že Rusko má o těchto přípravách dostatečné informace. „Současně s dříve oznámenou informací o přípravě provokace ve Východní Ghútě je nám spolehlivě známo, že v lokalitě města Al Tanf američtí instruktoři připravili několik skupin bojovníků k provedení provokací na jihu Sýrie s použitím chemických zbraní.“

Podle Rudského byly počátkem března diverzní skupiny přesunuty do jižní zóny deeskalace v lokalitě města Dar'á, kde se nacházejí oddíly takzvané Svobodné syrské armády. „Připravují sérii provokací s explozí výbušných zařízení obsahujících jedovaté látky. Následně bude tento fakt využit k obvinění vládních vojsk z použití chemických zbraní,“ uvedl.

Jak dále Rudskoj konstatoval, komponenty pro zhotovení chemických náloží už byly dopraveny do jižní zóny deeskalace pod krytím humanitárních konvojů nevládních organizací. Kromě složek toxických látek byly militantům předány také zapalovače munice, zakamuflované jako balení cigaret.

„Kromě toho oddíly skupiny Džabhat an-Nusrá s využitím takzvaných Bílých přileb chystají zinscenovaný chemický útok v lokalitách Al-Ghabbid a Qalb Lozeh, nacházejících se 25 kilometrů severozápadně od Idlibu. Za tímto účelem tam již bylo dopraveno 20 kontejnerů s chlórem,“ pokračoval generálplukovník.

Všechny akce jsou podle ruského ministerstva obrany připravovány s předpokladem široké publicity v západních médiích. „Tyto provokace mají posloužit jako důvod pro úder Spojených států a jejich spojenců na vojenské a státní objekty na území Sýrie.“

Údery koalice mohu být vedeny z několika směrů s využitím střel s plochou dráhou letu. „Zaznamenáváme příznaky přípravy možných úderů. Ve východní části Středozemního moře, v Perském zálivu a v Rudém moři jsou vytvořeny úderné skupiny námořních nosičů křídlatých raket,“ varoval Rudskoj.

„Vzniká otázka: koho se Spojené státy americké chystají těmito údery podpořit? Teroristy Džabhat an-Nusry a jejich spolupachatele ve Východní Ghútě? Generální štáb Ozbrojených sil Ruské federace pokračuje v pozorném sledování situace v Syrské arabské republice,“ dodal velitel.

Rusko zatím v minulých týdnech posílilo protivzdušnou a protiraketovou obranu v Sýrii. Koncem ledna přibyly do blízkovýchodní země další systémy S-400. Přinejmenším dva komplexy byly dopraveny letecky na základnu Hmímím, další dva pak lodí do přístavu Tartús.48 komentářů :

 1. Tak dlouho si SS hrají s ohněm, až se spálí a s nimi i ty dřevěné loutky v EU, ale bohužel i ostatní. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruský medvěd + Čínský drak20. března 2018 13:04

   6:37 -
   • www.youtube.com/watch?v=s794KNSzTlk
   • www.youtube.com/watch?v=1jeT2YdQemY
   • www.youtube.com/watch?v=IDYHAg6dl5U
   Když USA a Evropa (NATO) zaútočí na Rusko nebo Čínu, bude to útok sebevražedný, až se nám panenky přetočí! A my budeme na špatní straně - straně poražených!
   Co se týče zločineckých USA zřejmě už zapomněly jak v minulosti dostaly přes svou válkychtivou držku od Sev. Korey (1953) a od Sev. Vietnamu (1968). I díky pomoci dobrovolníků z Číny a SSSR.

   Smazat
  2. 6:37 člověče vy taky věřite všemu.Že jde o lži z jedné strany/ea24/nebo z druhé/gen.Rudskoj/ vám,jak tak koukám,nevadí.Co? Jen pro přádek Džahbat an Nusrá je Turecka tak jako Wàgnerovci Ruska a gen. Rudskoj? On věšti,jako vždy,ze skleněné koule..tomu věřte :-)

   Smazat
  3. 14:52 Když jde o lži, tak nám neinformovaným prosím řekněte, jaká je pravda. A uveďte také, odkud jí čerpáte. Předem děkuji.
   Máme bohužel nejednu špatnou zkušenost se "zaručenými zprávami" o chemických zbraních. Zatím se vždy ukázalo, že šlo o lži z "naší" strany.

   Smazat
  4. 13.04 Špatná strana není na straně vítězů nebo poražených... je na straně zničených, ožebračených umírajících hlady, na nemoc z ozáření, kterým umírají před očima potomci... a "je úplně jedno, jestli vyhrál černej či bílej král a kterému z nich děláte pěšce".

   Smazat
  5. 16:20!!!
   Co to kecáte!
   Házíte špínu na Rusy, kteří svojí přítomností v Sýrii zachraňují co se dá. A ti zničení a poražení civilové jsou pro židy vždy jenom kolaterální ztráty. To vám vysvětlila i krvavá madla při vystoupení v ČT, když do těchto ztrát zařadila 250 000 iráckých dětí, které zemřely díky sankcím krvavého buše na léčiva na běžné infekce. FUJ!! Rusi si života váží, dokonce i životů svých nepřátel. Debile!
   Ďuro Trulo

   Smazat
  6. Ďuro Trulo 20. března 2018 21:38

   Jestliže Rusko podporuje legální syrskou vládu, nedělá to z humanistických, ale z politicko-pragmatických důvodů. Ze stejných důvodů umožňuje t.č. Turecku vyřizovat si účty s Kurdy v severní Sýrii.

   Takže tu nežvaň kraviny o čistých a nečistých, mravných a nemravných.

   Jseš jen ubohá nenávistná antisemitská sračka, která se sem chodí producírovat, ty páchnoucí hajzle!

   Smazat
  7. pre 21:47 trepes hluposti a urazas ludi , si to co pises o druhych . Ak tu niekto smrdi tak ty . Preco sem lezies , preco si nepises s niekym z usa ???????? tam si budete rozumiet ...

   Smazat
  8. To zas blouzní ten paranoik s označením F73 ? - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  9. Jeden den koalicí podporované jednotky útočí na syrskou armádu, ta útok za pomocí ruských VKS opětuje a hned tu máme chemický útok, není těch chemikálií trochu moc?
   Nějak se to koalici vymyká, GB a USA jednotky sice bojují jak tvrdí s IS, ale proti komu?

   Smazat
 2. Kdo sleduje celkové dění kolem roztržky vyvolané západem proti Rusku, tak to začíná, pomalu a jistě, připomínat začátek první světové války. Po atentátu na arcivévodu a jeho ženu v Sarajevu, Rakousko bez jakýchkoliv důkazů, obvinilo Srbsko z organizace atentátu a nastolilo, tak ponižující podmínky Srbsku, že dopředu bylo dopředu jasné, že to nepovede k ničemu jinému, než k válce. Hodně k tomu přispěli rakouští generálové, kterým se dařilo, před první světovou válkou, abnormálně zbrojit a sami sebe ujišťovali, že porazit Srbsko, bude otázka několika dní. Jak to celé dopadlo s výsledkem 30 milionů mrtvých nevinných lidí, to už víme. V dnešní době se v Evropě připravuje úplně stejná výbušná směs a to tím, že se abnormálně zbrojí, generálové z NATA štvou politiky do války proti Rusku a zatím bez důkazů je Rusko obviňováno z útoku chemickými látkami. Západní Evropa se semkla proti Rusku a nastolila podmínky, které samozřejmě Rusko musí odmítnout. Stačí už jenom zmačknout knoflíky od jaderných raket a válka může začít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rakousko důkazy mělo.Zaprvé o působení Černé ruky vědělo a vědělo i to, že má v plánu zaútočit na nějakou vysokou osobnost císařského dvora. Srbští nacionalisté chtěli zatáhnout Rakouskoa Srbsko do války. To vědělo i Srbsko a snažilo se tomu zabránit. Ale proti fanatikům ochotných při činu zemřít obrana není. Ale v tomto případě si Američani důkazy vyrábí sami. A to je jiná věc. A Britové se, jak ukazuje případ Skripala, obejdou bez důkazů úplně. A EU, včetně našeho pytlíka se bezvýhradně za tyhle primitivy postavila.

   Smazat
 3. Tahle sprava je jiz stara! Drama se blizi ke konci a usa planuji vypalit 600 strel s plochu drahou letu na Syrii , je potreba verit , ze se s timto poctem SAA a Rusko vyporada.
  Hlavne elektronicky , nebo reagovat na tak vysoky pocet strel je problem.OSN sro USA , jenom bezzube drima , co a jak se stane .

  OdpovědětSmazat
 4. Amici drazdi hada bosou nohou stale casteji.Inscenuji utoky jedy ,plynem a,berevne revoluce (i letecke na vlastni lidi ve Dvojcatech )jen aby mohli spustit vrazdeni v cizi zemi.Tohle uz ale vazne smrdi .Pocet mrtvych je jim evidentne ukradeny.Inscenovane atentaty jsou pruhledne pitome ,ale o to nejde.Valky se musi spustit za kazdou cenu .O to je to vaznejsi.

  OdpovědětSmazat
 5. Jenže,zase je Anglie,větší lhář než USA,jak to tenkrát bylo s Irákem.Aby dala Mayová tem chemickým zbraním průchod,tak vymysleli otravu Novičokem toho agenta s dcerou.Už to bylo někde napsáno,kde jsou snímky,záznamy z nemocnice?Jako agent,posloužil zas,nechal se ze sebe udělat mrtvolu,za čas stejně bude mrtví,aby nemluvil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z té englické lejdy je mi na blití! Jako stará čarodejnice je samý záporák!!!

   Smazat
 6. Paradoxně možná potvrzuje odjezd letadlové lodi, že se něco chystá. Představa, že by se do ní někdo trefil by byla hodně drsná, tak raději odplula. Rusové s těmi hyperzvukovými zbraněmi asi vzbuzují respekt.

  OdpovědětSmazat
 7. Jestli to USA opravdu spustí, tak to bude poslední válka na severní polokouli a možná poslední válka na zemi na hodně tisíc let. Rusové již zveřejnili, že v robotických autonomních ponorkách mají kobaltové jaderné bomby. To je jisté zamoření minimálně na 50 let, takže ti zalezlí v krytech si nepomohou. Buď chcípnou v krytech nebo jak z nich vylezou. Putin janě řekl, že nebudou mlátit hada po ocas, ale po hlavě. Je tedy jasné, že pokud budou opravdu vážně napadeni a napadeno Rusko neodsere to jenom Evropa, jak předpokládají amiboys, ale hlavně USA. Jestlipak o tom mají občané v USA ponětí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslýš ti rudí,nebo ti černí co byli přiveženi na brigádu zdechlých bilých? Vypusti šestset raket to nějakou dobu trvá,umějí je vypouštět i z pod hladiny?

   Smazat
  2. Samozřejmě,že do hodiny,po zahájení války,USA neexistuje....ani jiná možnost není.....

   Smazat
  3. 8:22 Nebojte že Rusové jsou hloupí mají bombu co je schopná prorazit zemskou kůru. Určitě ji na ty slavné kryty hodí aby původci války nepřežily.

   Smazat
  4. Rozpoutají tu poslední válku !!! My to už budeme mít za sebou ale oni tam v dírách budou chcípat taky!!! Nebude vítěze!

   Smazat
  5. Putin jasně celému světu sdělil. "Co by to bylo za svět, kdyby v něm nebylo Rusko". Otázkou je zda ho ti vymazaní debili vůbec vnímali, natož aby chápali co se jim snaží sdělit. No vidím to černě, protože již teď (byť zástupně či elektronicky) je to na život a na smrt. židům a anglosasům hrozí totiž holokaust od ostatních národů, až se tyto dozví pravdu o válkách od dob napoleona až po buše. Takže sami sebe zatlačili do chřtánu smrti a nás bohužel s nimi korporátně satanistickými židofašisty.
   Ďuro

   Smazat
  6. 8:22 - nemaji poneti,jsou to gumy,zajima je jen hamburger a nicemu nerozumi,jsou tupi,nevzdelani a pokud budou mit ty otravene zradelny,tak je nic z zidle nezvedne...jsou uplne mimo misu...a my jsme pro ne odpad..

   Smazat
 8. No hlavně,jak ti zkurvysyni vypálí tomahawky,rus jim začne likvidovat nosiče - ponorky...A plynule přecházíme k třetí světové.Nezbývá než doufat,že ty kurvy fašistický americký se poserou - jako vždy??A ještě by mě zajímalo,co na tuhle agŕesi říká naše slavné OSN...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:33 - To "slavné OSN" je podržtaška a služebníček USAkům! Je třeba jí zlikvidovat a zadupat 5 metrů pod zem!

   Smazat
 9. USA jenom páchají škody. USA podporují ISIS v Sýrii, stejně jako Al-Káidu v Jemenu. Měli by se stáhnout i ze Sýrie a z jemenu aby mohl nastat v těchto zemích mír.
  http://www.epshark.cz/clanek/252/proc-pomahaji-usa-saudske-arabii-znicit-jemen

  OdpovědětSmazat
 10. Akonáhle ss námornictvo odpáli nosiče s plochov dráhov letu,Ruské námornictvo bi malo ihneď potopiť ss lode a poslať ich ku dnu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zřejmé,jiné mirumilovné řešení neexistuje,je i možné,že se američané vyhodí do povětří sami sebe,což je pravděpodobné.....

   Smazat
  2. 9:35:
   Nájdi gramatické rozdiely medzi Tvojim a textom odo mňa:
   Tvoj text:
   Akonáhle ss námornictvo odpáli nosiče s plochov dráhov letu,Ruské námornictvo bi malo ihneď potopiť ss lode a poslať ich ku dnu.
   Text odo mňa:
   Akonáhle SŠ námorníctvo odpáli nosiče s plochou dráhou letu, ruské námorníctvo by malo ihneď potopiť SŠ lode a poslať ich ku dnu.
   Záver:
   A teraz choď na svoju ZDŠ a požiadaj ju vrátiť peniaze za školu! Veď predsa nie si tak negramotný a hlúpy, aby si nasekal toľko chyb v jednej vete!

   Smazat
 11. Připusťme, že článek je pravdivý, pak nechápu jednu zásadní věc. Pokud rusové ví kde a jaké chemické látky byly do Sýrie dopraveny, tak mají zcela jistě právo je zničit a mohou to udělat raketami s plochou dráhou letu. A jak jsem řekl, pokud je informace pravdivá o tom, že vše rusové ví, tak proč čekají ? Nebo se tváří, že ví a nic neví a proto čekají? A ať udělají nakonec cokoliv, vždy to bude v neprospěch Sýrie a Ruska. Máte někdo nějaké logické vysvětlení ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě, tím by zaútočili jako první.
   Kontejnery jsou samozřejmě umístěny v nuceně obydlených částech, tak aby došlo k velkým ztrátám civilů, kdyby je rozstříleli.

   Smazat
  2. Re (09:51):
   Útok a tím i rozšíření chlóru apod. po okolí asi ne, Rusové mají v takové situaci ale právo využít všech kontrolních (inspekčních) mechanismů, které jim dává platná Úmluva o zákazu chem. zbraní. A požádat OPCW o inspekci "na výzvu", do 72 hodin.
   Jen jednu "drobnost" musí spolu se syrskými vládními vojsky zajistit. Aby ty chemické zbraně nemohly být narychlo vyvezeny pryč, a také i fyzickou bezpečnost inspektorů při zajišťování důkazních materiálu. Což asi nelze nebo s krajními riziky.
   Otázkou ovšem je, zda-li by samotná OPCW měla vůli vyslat na místo své neozbrojené inspektory, když jim hostitelská strana (tj. Asadova Sýrie) při vší snaze nemůže tu 100% bezpečnost inspektorů zaručit.
   Jakýkoliv konvenční útok syrských/ruských/íránských sil tam povede pravděpodobně i k rozšíření nastražených chem. "zbraní", k obětem na civilním obyvatelstvu a k pokryteckému obvinění Asadova režimu z jejich použití.
   A poté k napadení Sýrie ze strany US koalice. A bude mela.
   Rudskoj není jediným, kdo proto říká, že ta situace je tam na hraně!, a vysílá svá varování před eskalací, která může skončit apokalypsou ...

   Smazat
  3. 9:51 jste skutečně do takové míry neschopen logické úvahy, nebo se pouze snažíte celou situaci zlehčovat? Pochybuji, že má smysl cokoli vám vysvětlovat.

   Smazat
 12. TAK TO JSME ZDE SNAD JEŠTĚ NEMĚLI: ŽE BY VELMOCI PROTI SOBĚ VÁLČILI NA CIZÍM ÚZEMÍ DALEKO OD SVÝCH TERITORIÍ? To není od USA až tak hloupý nápad? To dává šanci vždy ještě ucuknout, kdyby se věci nevyvíjeli správným směrem. No a co je nám do nějaké Sýrie, udělali jsme trosky z Libye, Iráku, Afghanistánu, tak proč ten nářek - ostatně Německo a Francie stále prahnou po muslimských imigrantech, byť vyrobených USA, transportovaných organizovaným zločinem v rukou kapitálu a etablovaných diktaturou EU - Bruselu i v zemích, kde z nich občané mají hrůzu. Naopak, ta hrůza občanů patří k akci: strach jsou dobré důtky na poslušnost a co potřebujeme? Krotké, poslušné občany - když už se nechtějí nechat zblbnout propagandou a nadchnout pro soudobou formu nacismu EU.

  OdpovědětSmazat
 13. Poté, co v r. 2003 těm západním darebákům prošla jejich Velká lež o existenci zbraní hromadného ničení v Iráku (vč. těch chemických), aby pak Irák rozvalili, poté, co stejnou lež zneužili i v Lýbii a Sýrii, aby obě země rozvalili a podmanili si, poté, co včera použili stejnou fintu v Salisbury, aby Rusku a jeho představitelům alespoň nasadili psí hlavu a uvalili na něj sankce, ... se chemický klacek na nepohodlné stal značně "populárním" nástrojem pro masové oblbování světové veřejnosti, a pokrytecké odůvodňování zločinných agresí či represí.
  Dá se tomu čelit jinak než jak to dělají Rusové? ...

  OdpovědětSmazat
 14. TADY TO CHCE PREVENTIVNĚ VYPÁLIT USA NEŽ ZPŮSOBÍ DALŠÍ BORDEL NA PLANETĚ !!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže Putin přemýšlí, jak zlikvidovat deep state a přitom nechat přežít ty úplně obyčejné američany, kteří nejsou blbí, jak jsem si dlouho myslel, jen jsou nevzdělaní, tedy oběť pochybného vzdělávacího systému, podobně se to zavádí i u nás.

   Smazat
  2. Petr Volný 20. března 2018 20:57

   U nás jsme (přinejmenším byli) zvyklí, že profesoři seděli s dělníky v hospodě u jednoho stolu. Nejen v té historce, kterou vyprávěl Bohumil Hrabal. Prostě to bylo běžné. Dnes už asi méně časté.

   Vzpomínám si na celkem inteligentní Američanku (napůl Indka), která byla na stáži ("internship") ve Vídni, a jejíž slova dobře vystihují jeden z typických rozdílů mezi Američany a Evropany.
   Řekla jednou na adresu Evropanů:
   "Vláčíte s sebou ta zbytečná zavazadla." - Myslela tím zájem a starost o vlastní dějiny.

   Demokracie má u nás rysy plebejství (či rovnostářství, chcete-li), které jsou např. v té anglické nepředstavitelné. Ani v Maďarsku se s tím nesetkáme. V Polsku nebo v Rakousku spíš výjimečně.

   V poslední době je to navíc ještě zamotanější:
   Vyšší vzdělání už totiž automaticky neznamená vyšší společenský status. Leccos o tom najdete u Jana Kellera.

   Smazat
 15. USA lze dnes již bez nadsázky nazvat největším teroristickým státem na této planetě.Zkorumpovaní evropští politici EU a NATO vyjadřují USA v tomto válečném šílenství po naprosté ztrátě pudu sebezáchovy podporu.Svět se díky této vládnoucí sebrance rychle blíží k jaderné katastrofě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zločinecké, teroristické a válkychtivé USA!20. března 2018 14:12

   USA lze dnes bez nadsázky nazvat největší říši zla, zločineckými a válečními štváči, mezinárodními teroristy, notorickými lháři a manipulátory ve svých krátkých dějinách. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. Potlačuje svobodu a demokracii, kde se jen dá. USA stvořily terorismus požírající svět. USA nepřinášejí světu nic kromě zkázy. Američané nemají tušení, co válka je. Občanská válka let 1861–1865 byla na jejich pevnině poslední. Válka je však to, co USA dopřávají jiným. Jsou jedinou zemí, která použila jaderné zbraně proti lidským bytostem, a poté zničily bezpočet vlád, z nichž mnoho byly demokraciemi, a zničily celé společnosti - milion mrtvých v Iráku je jen zlomkem v porovnání s masakrem v Indočíně, který prezident Reagan nazval „vznešenou věcí“ a prezident Obama jej zhodnotil jako tragédii „výjimečných“. A nemluvil o Vietnamcích.
   USA za posledních 44 let napadly ve 22 válkách 18 zemí: V r. 1975 Západní Saharu po boku Maroka. Za odměnu získaly USA v Maroku voj. základnu. V r. 1979 Jemen, kde pomohly povstalcům ve prospěch Saúdské Arábie. V r. 1980 USA vojensky pomohly Iráku proti Íránu (válku s Iránem si začal Irák).
   Američani se chovají jako prasata. Není se čemu divit. Nestačí jim, že téměř vyhubili původní obyvatelstvo - indiáni. V zájmu své arogance a nenažranosti rozpoutali války, vměšují se do EU a teď si brousí zuby na Rusko, aby zatáhli Evropu do válečného konfliktu. Evropa se nechala vtáhnout do amerického protiruského tažení a nyní sklízí shnilé ovoce. „Humanitární intervence“ a „barevné revoluce“, sankce EU, vojenské provokace NATO, transatlantický „Drang nach Osten“, a nyní neví, jak z toho. Evropa se pod praporem EU stala nástupním územím Spojených států, které se podle potřeby - ekonomicky a v krajním případě i vojensky - má obětovat na oltář americké hegemonie.
   Dosavadní existence USA je založená na předstíraní demokracie a míru a obelhávání svých občanů! Vojenský průmysl USA slouží jenom k jeho ziskům! Proto USA administrativa klame svůj národ, když se ho snaží přesvědčit o reálné možnosti vést jadernou válku.
   • www.olser.cz/9947/200-let
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=196154
   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=189129
   • www.novarepublika.cz/2018/02/kdy-se-spojene-staty-budou-zodpovidat.html#more
   • www.narodnidemokracie.cz/a-dost-je-nejvyssi-cas-zastavit-rozpinavost-usa-a-nato-v-ceske-republice
   • www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
   • www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html

   Smazat
 16. Když má Rusko tolik ověřených informací o chystané provokaci USA z chemickým útokem, tak nechápu proč nepožadují svolání RB OSN a vše nepředloží. Myslím, že by se tím dalo eskalaci války ještě zabránit nebo alespoň oddálit. Zároveň by se USA ocitly ve velmi špatném světla a snad by to ovlivnilo i myšlení některých zabedněných evropských politiků .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takové věci řešit v OSN je mrhání časem. USA by ten návrh vetovala spolu s dalšími zeměmi západu. Nic by se nevyřešilo a k falešnému útoku by stejně došlo.

   Smazat
  2. bude to vyřešeno obratem a bez RB OSN, až bude jistota, že většina obyvatel Ghůty už odešla humanitárním koridorem z oblasti, pak bude stačit jeden nálet

   Smazat
  3. RB OSN jde na ruku USA, nikdy nic nevyřešila je slepá.

   Smazat
 17. Je to vážné :
  jak
  pro koho :)))*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:53: Hele Neznámy Unknown, jak Tě tak pozoruji, vůbec, ale vůbec jsi se nezměnil! Stejný magor, stejně blbý!!! Máš k napsání něco lepšího pro rozumné čtenáře?

   Smazat
 18. Chce to klid. Provokace Američanů s chemickými zbraněmi by neměly být. Od roku 2003 ty chemické zbraně hledají Američané v Iráku a do dnešního dne je nenašli. Pouze po nich zůstalo přes milion mrtvých Iráčanů. Holt, nebyli Iráčané připraveni na americkou demokracii.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.