Reklama

čtvrtek 22. března 2018

Paní političky, páni politici (ne)slavných politických stran ...

Jiří Baťa
22. 3. 2018 

Paní političky, páni politici 
(ne)slavných politických stran ODS, ČSSD, TOP 09, KDU-ČSL, ale i těch, které od doby své aktivní účasti a podílu na zločinné činnosti na politické scéně po listopadu 1989 již zapadly do depozitního zapomnění.

Ve světle událostí dnešních, resp. posledních dnů, měsíců a let, obracím se na vás se zdvořilou žádostí, zda byste byli tak laskaví a mohli fundovaně a věrohodně odpovědět na ne zrovna malý počet otázek, týkající se vámi tolik kritizovaného a odsuzovaného období vlády komunistů, tedy doby, na které nenacházíte naprosto nic pozitivního a politicky přijatelného. Naopak tuto dobu považujete a prezentujete jako období totality, politické zločinnosti, nesvobody, nelidskosti, pronásledování a jiných negativních aspektů lidských práv a svobod. Nikdy jste se pozitivně nevyjádřili k reálnému, všestrannému budování společnosti, ve které prvořadým cílem komunistického režimu bylo uspokojení životních potřeb pracujícího člověka. Ale místo toho, abyste v jejich úspěších zdárně pokračovali, dehonestovali jste a rozkradli vše, co vám listopadová "revoluce" a falešná Havlova pravdoláskařská demokracie umožnila, tedy všechno to dobré, užitečné a prospěšné, co bylo kdy pro občany komunistickým režimem vybudováno.

Chápu, že odpovědi budou pro vás složité, do značné míry dilema, protože nalézt pro ně z vaší strany oboustranně uspokojivou odpověď bude zřejmě nejen nad vaše síly, ale také nad didaktické a rozumové možnosti. Nicméně, s ohledem na vaše denně prokazované argumentační schopnosti, jimiž se snažíte především mladé lidi, mládež, ale také děti školou povinné přesvědčit o zločinecké existenci a působení KSČ v letech 1948 až 1989 jsem přesvědčen, že ve vašich řadách se jistě najdou dostatečně všestranně fundovaní historikové, kteří se této mé žádosti jistě zhostí se ctí. Nuže dámy a pánové, zde jsou ony poněkud nepříjemné otázky.

Odpovězte prosím seriozně a s plnou vážností, jak ti podle vás zatracení a nenávidění komunisté mohli:

- vydržovat tak velikou armádu, která nejenom, že hlídala hranice, ale byla kdykoliv připravena pomáhat při živelných pohromách i na jakémkoliv úseku hospodářství? A nejenom to!
 - zajistit práci všem svým občanům?
 - zajistit, že lidé vydělávali tolik, že mohli vyžít a nejenom od měsíce k měsíci?
- postavit továrny v každém městě?

- elektrifikovat a plynofikovat zemi?

- nastavět vodní a tepelné elektrárny?

- postavit nemocnice a zdravotnická střediska a zajistit bezplatnou zdravotní péči?

- nastavět tolik bytů, Havlem posměšně nazývaných "králíkárny pro lidi", které ale dnes mají hodnotu milionů?

- zajistit levné nájmy?

- zajistit levné energie?

- zajistit opravdu bezplatné školství na všech stupních?

- vybudovat školní budovy s tělocvičnami, hřišti a jídelnami?

- vybudovat v obcích vodovody?

- vybudovat v obcích kina, knihovny, kulturní domy, požární zbrojnice, obchody?

- vybudovat pionýrské domy a starat se o aktivity mládeže ve volném čase?

- postavit rekreační zařízení?

- poskytovat pracujícím rekreace na zotavenou zdarma?

- postavit zimní stadiony, fotbalové stadiony, sportovní haly, plovárny a jiná sportovní zařízení?

- vybudovat bezprašné cesty, tak, aby bylo spojení do každé vesnice?
 Jak mohli
- stavět dálnice?

- vybudovat pod Prahou náročné a nákladné metro?


- vybudovat elektrifikované železniční tratě?

- zajistit levné autobusové spojení do každé vesnice od rána do půlnoci?

- poskytovat slevy na dopravu pro studenty a pracující?

- zajistit soběstačnost ve výrobě potravin?

- zajistit, že potraviny byly kvalitní?

- zajistit, že věci pro malé děti byly za směšné nízké ceny?

- zajistit, že nebyli bezdomovci?

- dávat bezúročné půjčky rodinám na koupi zařízení a stavbu rodinných domů?

- poskytovat mladým rodinám nenávratné a bezúročné novomanželské půjčky?

- vybudovat telekomunikační systémy, rozhlasové a televizní vysílání?

- zajistit, aby se lidé nebáli chodit v noci po městech a vesnicích a cítili se bezpečně,

- bez velkých problému přesvědčit občany, aby se zapojili do akcí Z na budování občanské vybavenosti,

- ekonomicky i tématicky zajistit fungování rozsáhlou volnočasovou činnost mládeže i dospělých,

- vytvářet podmínky pro společenský život, vyžití občanů v podmínkách dobrých sousedských a přátelských vztahů, a ve srovná se současností, bez negativních a společenskou úroveň dehonestujících emocí,

- toto vše dokázat a přitom mít a udržet vyrovnaný státní rozpočet?

- jak je možné, že neměli žádné dluhy?
- jak je možné, že po jejich čtyřicetileté vládě byla republika nezadlužená, ale naopak měla po světě miliardové pohledávky?

P.S.: Otázky na současný stav, kdy po čtvrtstoletí vlády kapitalismu je majetek státu vesměs rozkraden, kdy existují bezdomovci, loupeže a vraždy jsou na denním pořádku, desetina obyvatel republiky je v exekuci, státní dluh dosahuje astronomické výše, tak na tyto otázky je lépe se neptat, protože by na to byla jediná odpověď: i za to mohou komunisté, protože nahospodařili tak málo, že to, co se podařilo rozkrást, vystačilo pouze na čtvrt století rozkrádání.

Nepochybně přijdete s naivní otázkou: a tenkrát se nekradlo? Kradlo se, ale oproti dnešku to nikde nechybělo, protože v porovnání s dneškem se kradlo na úrovni tzv. osobní potřeby, systémem mini krádeží. Jen pro názornost: když tehdy za komunistů někdo ukradl pytel uhlí, tak po „listopadu“ už někdo ukradl celé doly, když tehdy někdo ukradl pytel cementu, pak po „listopadu“ už někdo ukradl celou cementárnu, když tenkrát někdo vyloupil tresor, po listopadu už někdo vytuneloval celou banku atd.

A ještě jeden fakt. Lidé, kteří za komunistů kradli, se však nikdy nestali bohatými, zatímco ti, co si nakradli po „listopadu“, jsou dnes miliardáři a super miliardáři a není jich zrovna málo!

Dámy a pánové, činní v některé z pravicové, liberálně-konzervativní či jiné populistické „demokratické“ straně, děkuji vám předem za pochopení, ale především za vaše objektivní, plnohodnotné, obecně přijatelné zodpovězení výše uvedených otázek.

Jiří B a ť a , 21. března 2018

78 komentářů :

 1. Pane Baťo, nezbývá, než do posledního slova s Vašim článkem souhlasit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Baťo, odpověď je prostá. Socialismus preferuje společné zájmy, pravice preferuje zájmy jednotlivců. Proto jakmile se k rozhodování o společných záležitostech dostanou "pravičáci", nastává konflikt. Oni nemohou hájit společné zájmy, protože by to odporovalo jejich ideologii individualismu, museli by rozhodovat "socialisticky" a tomu se brání jako čert kříži. Takže převedení společného majetku do soukromých kapes je pro ně naprosto přirozené a nelze jim to vyčítat. Chyba je na straně voličů, kteří si tuto prostou věc neuvědomují a dávají pravičákům možnost rozhodovat o věcech, které z principu musejí být řízeny v zájmu společenství (societé), tedy socialisticky. Pravičáci (kapitalisté) můžou dobře řídit nějakou firmu. Ale ne obec, kraj, stát. V tom spočívá principiální chyba naší polistopadové historie. Čína si přesně toto včas uvědomila a proto se tak úspěšně rozvíjí.

   Smazat
  2. Soudruh Baťa je skvělý komunistický humorista! Čím to je, že dosud jsme od války nedostihli životního standardu sousedních západních zemí, které byly válkou více postiženy než my? Soudruzi čím to je?? Patrně za to může Havel a vývoj po roce 89!

   Smazat
  3. 18:49
   Ty havlodemente,jestli si myslíš,že v Mer-kheli stánu,Makronstánu,Lžianglostánu atd.je ráj na zemi,tak seš neskutečný vemeno z kachny nebo máš diagnózou F73!!!!!
   Každopádně:Z mého pohledu byli komunisti zlatý!!!!!

   Smazat
  4. 18.49
   študentíku,omlouvá tě že jsi neznalý hlupák.Protože takhle se může ptát doopravdy jen hlupák.Stačí,když prostuduješ historii a budeš znát odpověď.Prože máš ale hlavu plnou havlistických sraček tak se to asi nikdy nedozvíš.

   Smazat
  5. 19:18 - No já teda nevím, jestli ten komentář 18:49 psal študentík, ale proč ho považuješ za hlupáka? Normálně položil otázku, takže nevidím důvod ho za to urážet.
   Zkus mu nějak jednoduše odpovědět. Taky mě odpověď zajímá a študentík rozhodně dávno nejsem. Děkeji předem.

   Smazat
  6. Omyl- nedosáhli životní úrovně západu?Předběhli jsme jej ve všech uvedených sférách. tento stát a zřízení bylo děláno, aby jeho plody sklízelo co největší procento populace- ale to můžeme takovým vysvětlovat- nepochopí, co pochopit nechtějí, neuvidí, co vidět nechtějí.Byli jsme dál než oni.Lidsky určitě.

   Smazat
  7. 19:25
   Ohánět se udavačem a hadrákem stačí..ještě ten jimi s připomínat

   Smazat
  8. Soudruh Baťa je skvělý komunistický humorista! Čím to je, že dosud jsme od války nedostihli životního standardu sousedních západních zemí, které byly válkou více postiženy než my? Soudruzi čím to je?? Patrně za to může Havel a vývoj po roce 89! - Je to tím, že

   a/ západní Evropa po válce dostala mocnou investiční injekci v podobě Marshalova plánu, my jsme si na vše museli našetřit sami, včetně poválečné obnovy,
   b/ soudruzi popírali dlouhou dobu funkci trhu a dávali přednost "kasárenskému" socialismu, budování těžkého průmyslu atd.
   c/ celou dobu tzv. reálného socializmu jsme byli pod hospodářskými sankcemi hospodářsky podstatně silnějších zemí,

   Nechci se soudruhů zastávat, nadělali fůry chyb a v padesátých letech i zločinů, ale vysmívat se tomu, co tu po nich zůstalo a co vybudovali, to je opravdu ubohé!

   Ostatně zmínka o Havlovi je z vaší strany provokace - Havel nerozuměl ani politice, ani ekonomice, nebyl ani umělec, šlo o zhýčkaného rozmazleného sebevzhlíživého hochštaplera, který český národ upřímně nenáviděla pohrdal jím. Proto to neštěstí, které na tuhle zemi padlo.
   MM

   Smazat
  9. 18:49 Možná i tím, že jsme nevykrádali kolonie jako západ a nežilí na dluh. Také embarga západu nás brzdily. Standard po 89 se vzdaluje ještě víc a platíme ho obrovským zadlužením.

   Smazat
  10. 19:30 Havloj zdegenerovanej bolševickej čechomužiku vděčíš za to žes neskončil takhle - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 2. Smutné čtení pane Baťo. Za důvěřivost, naivitu i vlastí blbost jsme draze zaplatili a ještě zaplatíme.

  OdpovědětSmazat
 3. Ano, je to tak a bylo toho ještě mnohem více.

  Jak je možné, že navíc byla naše "nevýkonná ekonomika" schopna ještě podporovat méně rozvinuté země, jako byly např. Bulharsko, Rumunsko, Vietnam, Kuba, atd . ?
  A to všechno přes obrovskou nenávist a útoky západního světa ve všech oblastech života proti socialistickému bloku ?

  OdpovědětSmazat
 4. vyborny clanek,...jen aby ho cetlo co nejvice lidi a hlavne ta blba mladez......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbá mládež to číst nebude.Blbá mládež se řídí jenom heslama ,která ji vtlučou do hlavy.Blbá VIKY prohlašovala,že nechce,aby jí Babiš a Zeman vtáhli zase do komunismu.Ta blbá holka vůbec neví co říká.Naposledy v pořadu u Soukupa ječel hystericky blb Pospíšil,jak komunisti to tady před rokem 1989 rozkradli. A ve studiu přítomná idiotská mládež v tričkách TOP09 souhlasně řičela.

   Smazat
  2. Pardon, nějak nechápu pojem "blbá mládež". Mám sem zařadit všechny občany do třiceti let věku? Nebo do pětadvaceti let věku?
   Mimochodem, to jak se kradlo za bolševika víme všichni, kdož jsme v té době žili. Protože jsme všichni kradli.

   Smazat
  3. 18:56 Mluvte za sebe.Všichni nekradli!!!

   Smazat
  4. Ok, já sice nikoho, kdo by tenkrát nekradl, neznal, ale opravuji svůj výrok. Téměř všichni jsme tenkrát kradli.

   Smazat
  5. Já jsem nekrad' a myslím, že nás tehdy byla většina.

   Smazat
  6. Pane Dvořáku, omlouvám se Vám. Asi vás byla většina ve vašem okolí. Ale kdybyste znal prostředí tehdejších továren (na cokoliv), a vůbec veškerého prostředí, kde se lidi živili manuální prací, tak tam byla situace odlišná.

   Smazat
  7. Jen mne mrzí, že jsem nedostal odpověď na otázku, co si představit pod pojmem "blbá mládež".

   Smazat
  8. Nelžu a nekradu.
   Bez ohledu na zřízení státu*

   Smazat
  9. Vy si neumíte představit, co je dnešní "blbá mládež". Pusťte si videa z akce"Vyjdi ven". To je blbá a zmanipulovaná mládež.

   Smazat
  10. Z definice je zřejmé, že "blbá mládež" jsou mladí lidé obdaření nezkušeností, protoduchostí a nadbíhání formálně "zajímavým a módním" výstřelkům. Výsledkem je manipulovatelná masa jako na začátku padesátých let. Časem většinou zmoudří a za své mladické blbnutí se budou stydět. nebezpečné je, když tyto jejich nedostatky zneužívají cizí maniplátoři typu "Vyjdi ven" nebo "Číro na Hrad".

   Smazat
 5. Všimněte si, že je prakticky nemožné, v rámci výstav a muzeí i obrazových informačních medií tiskových i Internetových, najít fotografie dokumentující stav, který v republice byl do roku 1948. Myslím tím domy, ulice, továrny, nemocnice, silnice, pole atd. Tj, nikoliv vilky továrníků a velkoobchodníků. Vybaveností bytů a sklepními byty počínaje ... atd. My starší si to pamatujeme, ale mladí většinou si myslí, že to bylo stejné jako např. v roce 1990 ☺. Tedy těžko potom ukazovat na ty obrovské rozdíly a to úsilí pracujících lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:47 Stačí záběry ze seriálu Hříšní lidé města pražského nebo další starší seriály a filmy. Žádné kulisy ale realita.

   Smazat
  2. Ano, realita, ale pracně vyhledávaná týmem architekta seriálu.

   Smazat
  3. Nic si nenamlouvejte staré zatuchlé tmavé domky i činžovní pavlače s jedním WC, byla realita ještě v sedumdesátých letech a v některých čtvrtích ještě dnes.

   Smazat
  4. asi jen v Praze.

   Smazat
  5. 21:16
   Pro svou blbost nevidíš dále, než na špičku svého nosu.
   Jinak bys viděl, že zrovna ty zatuchlé tmavé domy i činžovní pavlače s jedním WC byly nahrazovány právě tou městskou výstavbou činžovních a panelových domů, kde státní byty byly přidělovány zdarma a družstevní za tehdy směšnou částku 30 tisíc. Vesnická výstavba rodinných domů byla dotována nenávratnou půjčkou 400 tisíc. Nasaď si brýle, debile.
   J.C.

   Smazat
  6. Bydlím na pražském sídlišti Ďáblice. Domy zatepleny, nová okna, nové výtahy, bydlení velmi slušné, okolí ve vzorné parkové úpravě, služby a další infrastruktura plně funkční. a teď přišlo jedno developerské prase a chce nám vzorové sídliště zahustit čtyřmi dvouvěžáky. Komoušové stavěli vzorová sídliště pro lidi, developerské prase je v mžiku zničí pro prachy!

   MM

   Smazat
  7. 8:03 Myslím, že jste nepochopil na co 21:16 chtěl/a upozornit a to je reakce k 16:47. To je rozdíl ve výstavbě před r.1948 a potom, co vše se vybudovalo za socialismu. Doba první republiky se vykládá jako ráj na zemi. Mělo to právě v bydlení výrazné zápory. Po roce 1948 se země výrazně proměnila ve vyspělou zemi.

   Smazat
 6. Minulý režim ještě stihl financovat a vybudovat moderní průmysl na Slovensku. To bylo v poválečných letech průmyslově značně zaostalé. Proto byla většina továren na Slovensku modernějších než u nás v Čechách. Plánovali dopředu a věděli, že se taková obrovská investice do budoucna vyplatí. Netušili, co po nich přijde za gaunery, šmejdy a jakou národní tragédii zde způsobí.
  S pozdravem a díky za článek. Jaroslav Zatočil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hlúposť - stavali sa len továrne ktorých výrobky boli finalizované v Česku - Slovensko sa stalo len surovinovou základňou pre Česko -

   Smazat
  2. 18:39 Melete hlouposti a co zbrojní průmysl a jiné fabriky v Martine, Zvolene, Trnave, Žiline a další.

   Smazat
  3. A co slovenské textilky, továrny na Slováky (Slovakofarma :-D)), loděnice na Dunaji, vagonka v Martině (taky trochu na tanky,že). Mluvit o tom, že Slovensko bylo surovinovou základnou Čech je pitomost, kterou může vypustit jen tisovský nastrážchumajko.

   Smazat
  4. Tesla Bratislava

   Výroba radiopřijímačů a studiové techniky.
   Dnes neexistuje.

   Tesla Orava

   Výroba televizorů.
   Dnes Orava Retail s.r.o., vývoj a prodej spotřební elektroniky: televizorů, set top boxů, dvd přehrávačů, audio techniky, produkty pro domácnost, kuchyňské spotřebiče a svítidla. Výroba je zajištěna třetí stranou.

   Tesla Stropkov

   Výroba telefonů a ústředen.
   Dnes Tesla Stropkov a.s., výroba domácích telefonů, zvonkových tabel, elektroinstalačního materiálu, elektronických zámků a houkaček.

   Tesla Liptovský Hrádok

   Výroba telekomunikační techniky
   Dnes Tesla Liptovský Hrádok a.s., výroba telekomunikační techniky, plošných spojů, přesné zpracování plechů a kalibrace.

   Tesla Vráble

   Výroba zesilovačů, aparatur pro hudebníky.
   Dnes neexistuje.

   Tesla Nové Zámky

   Výroba žárovek

   Tesla Piešťany, polovodiče-mikroprocesory, logické obvody

   Pán, který hovořil o Slovensku jako surovinovém zdroji by se měl omluvit, nebo hodně stydět za hloupost (jestli to ještě umí).
   Pokud vím, před válkou a po ní nebylo na Slovensku významnějšího elektrotechnického podniku... Tesly tam vznikly včetně odborného školství na vzdělávání techniků. Zbrojní průmysl byl taktéž komplet vybudován za minulého režimu. Ó ti "zlí" komunisti...

   Smazat
  5. Bohužel všechny ty slovenské Tesly vyráběly už ve své době naprosto nekonkurenceschopné produkty. U nás volný trh a tedy konkurence nebyla, takže nám to muselo stačit.

   Smazat
  6. 21:42 - správný hospodář ale ví, jak v novém prostředí dostat elektrotechnické fabriky do moderního kontextu a usiluje o to. Ale místo národohospodářů přišli k vládě hochštapleři, kteří si nechali říkat ekonomové. A hle, výsledek - Tesly na Slovensku jsou v řiti. A telefony se vyrábějí ve Vietnamu, Filipínách, Rumunsku... no není to super?!

   Smazat
  7. 21:42
   Na doplnění kolegy 23:12.
   Nenechte se zmást, že úroveň průmyslu se pozná podle automobilů (to je okrajový výrobek).I pro televizory platilo, že to byly ,,pouhé" televizory. Skutečný zisk nesl export a tam se překonávala železná opona (embargo) na germanium, později na technologie CMOS paměti a četné další komodity (Bedřich Rous, Tesla, náš celý život). Ale vámi vysmívané součástky z Tesly Bratislava (přístrojová stavebnice ALMES), Lanškroun, Blatná, Piešťany,Vrchlabí, Rožnov ,Jihlava, s vodiči s teflonovou, silikonovou či PVC izolací
   se exportovaly do Číny, Spojených Emirátů, Dánska, Argentiny... nenechte se vysmát, při přejímkách těchto zařízení vždycky asistovali zástupci konkurenčních firem (Siemens, Brown-Boveri, Westinghouse), jinak se to zkrátka nedělá. Jenže ...všechny tyto případy se daly korupčně zpeněžit, přenechat konkurenci, což se taky naplnilo.Jistý Schwarzenegger (nebo jak se jmenoval ) zavíral jedno o zahraniční zastoupení za druhým. Proto je třeba odvést pozornost k tomu, že v ledničce by se mohl skrývat Vladimír Vladimírovič. Tak na to se teď soustřeďme!

   Smazat
 7. Ty "Havlovy králíkárny" měly při výstavbě plánovanou životnost 30let, ale po modernizaci jsou dnes lidé šťastní, že v nich budou moci bydlet ještě dalších 30. "Hnusné tramvaje T3" ze 70tých let měly být vyřazeny z provozu už před lety, ale zatím jsou stále v provozu nejspolehlivější a nejpohodlnější. Navíc v době kdy se vyráběly, stála souprava 700tisKčs, dnes "moderní" soupravu nespolehlivou a hlučnou v zatáčkách nepořídíte za 60milKč. Původní dálnice s betonovou vozovkou vydržely 40let, po "úpravě" norem v 90tých letech klesla faktická životnost pod 20let. A tak by se dalo pokračovat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 60 tramvají s designem Porsche (po 59 mil kč) musely být staženy z provozu po několika letech. Tramvaj Škoda 15T ( kus za 79 mil kč) jsou poruchové a velice drahé na provoz. O2 aréna byla dle české wikipedie včetně nevýhodných úvěrů a dluhopisů postavena za 17 mld kč - Kellner ji koupil za 1,5 mld kč. Knihovně u areálu ČVUT postavené za 2,5 mld. kč začaly padat prosklené pásy a je nyní už rok obehnána bariérou , o kvalitě dálnic (D47 - hrby, D8 -zával, atd) ani netřeba mluvit. Na co jsou nám "západní technologie " - když kvalita staveb a zboží - zejména "pro stát" je katastrofální a nikdo za to nenese odpovědnost.

   Smazat
  2. Ty králíkárny postaveny za socialismu mají lepší životnost než dnešní předražený králíkárny.

   Smazat
 8. Do 48 roku jsme byli jedna z nejvyspěleších zemí světa a Německo bylo rozbombardované a kde bylo Německo v 89 a my.Na to málo co bylo se stály fronty.Dokonce se ve spacakách spalo před obchodama a čekaly až přivezou zboží.To se to budovalo když pivo stálo 2kč a startky 4kč.Hospody po republice byly narvané od rána do večera plné budovatelů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, kolik je Vám let, já jsem tu dobu prožila, ale na běžné zboží se fronty nestály, ve spacákách se čekalo na auta nebo na některé zboží z dovozu (mrazničky, barevné televize). Samozřejmě, že sortiment běžného zboží nebyl tak široký, nebylo exotické ovoce, skleníková
   zelenina bez chuti v zimě, otvírací doba obchodů byla výrazně kratší. Ale přesto jsme to kupodivu docela v pohodě přežili a vychovali děti.

   Smazat
 9. Blíží se třicáté výročí naší skvělé totalitní demokracie. K článku pana Bati ještě dodám, že ti kluci ušatí, co tak skvěle překrucují tu komunistickou dobu, si neuvědomují, že v podstatě srovnávají nesrovnatelné. To je jako bych já porovnával tehdejší solidní Škoda 120 s dnešní Škoda Superb (od Germána).
  Děkuji Vám pane Baťo

  OdpovědětSmazat
 10. Za komunistů se říkalo že kdo nekrade okrádá rodinu.Ti co v 90 letech rozkradly byli děti bolševiků.(Mrázkové,Kožený,Krejčíř a plno dalších).Socialismus nikde nefunguje provází ho hladomory(čína ,SSSR, Kuba,Sev. Korea a Venezuela.A to dokládá náš vzor SSSR když se zhroutil spolu s nárazníkovým pásmem východní evropou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:42
   29 let po hadráku vedenýho udavačem a vochlastou Veškrnohavlem už krást není co,uASSacký okupanti a jejich pomáhá či tuhle republiku dojebali tak,že by to nedal dohromady ani Harry Houdini za 100 let!!!!!

   Smazat
  2. 19:42 Uhodil jste se do hlavy a máte následky.

   Smazat
  3. 19:42 - kde jste přišel na to, že Kožený a ti druzí byli z komunistických rodin? Doložte! Vždyť např. Kožený sem přišel coby emigrant. Svádět všechno na komunisty je fakt ubohost a svědčí o duševní omezenosti.

   Smazat
 11. Vážení,
  je zbytečné vést diskusi s borci, kteří počítají někdy 2 + 2 = 3 a jindy zase 2 + 2 = 5 a někdy dokonce 2 + 2 jsou rukavice. Vždy podle toho co potřebují aby jim vyšlo. Jak je vidět, někomu nestačí ani deset, ani dvacet a ani skoro třicet let života v "demokracii" organizátorů penězovodů, aby jim došlo oč jde. Nadávat jim není to nejlepší, ale zase blbé je, že se nedá počítat s tím, že prostě pochopí a nebo jen přijmou, že 2 + 2 = 4.
  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
 12. kdyby byly vlády po revoluci co k čemu tak by komunisty postavily mimo zákon jako fašisty.To byla samá humanita,nejsme jako oni.My si je tady přímo hejčkáme.Můžou si tady beztrestně blejt ty svoje nesmysli.Doufám brzy skončí v propadlišti dějin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20;03
   Kdyby tě fotr vyhonil do kanálu,tak jste si dneska mohli psát z Kanárů!

   Smazat
  2. 20:03 - Ty ses teda poved, pitomo. To jsi demokrat?!

   Smazat
  3. 20:03 Kdyby byly vlády po revoluci co k čemu tak by zloděje postavily před soud a zabránily by rozkrádání země.

   Smazat
  4. Vlády tvořili různí hochštapleři typu Klaus, Tříska, Ježek a nad nimi se tyčil obrhochštapler Venca Lahváč.

   Smazat
 13. Dominik Feri je poslední hřebík do rakve Trop 09 .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dominik Feri je demokraticky zvolený poslanec a tak je třeba k němu přistupovat.

   Smazat
  2. My raději k němu nepřistupujeme, abychom něco nechytli. Třeba tu zákeřnou TOPicidu, která napadá logické myšlení a nenávratně ho ničí (viz bacilonosiči Pospíšil, Langsádlová, Dřímající Číro, Chemický Kalous a další).

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. Pane Baťo. A proč teda ten Vámi opěvovaný socialismus už dneska nikde na světě nefunguje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:41
   Kaputalismus je taky krok od propasti,tak se neraduj!

   Smazat
  2. 20:58 Ale kapitalismus funguje, na rozdíl od socialismu.

   Smazat
  3. 21:39 Jen se těšte jak padnou usa to bude sešup se zadluženýma západníma zeměmi.

   Smazat
  4. 21:53 Sni si svůj sen dál.

   Smazat
  5. Promiňte, ale zapomínáte na Čínu, Vietnam, Kubu, Venezuelu, Bolívii, Ekvádor a další různé socializmy, které stále existují a některé z nich velmi úspěšně (podle měřítek zastánců kapitalizmu).
   Leo

   Smazat
  6. 21:53 https://cz.sputniknews.com/svet/201803196986370-Dluh-USA-prekroceni/

   Smazat
  7. 22:26 Tyhle státy sice fungují, ale o prosperitě se tam moc mluvit nedá.

   Smazat
  8. 5:31 - musím se ti smát. Co Čína, tam se nedá mluvit o prosperitě? A co Vietnam? Ty jsi ale velký vůl (nebo kráva?)!

   Smazat
 16. Havel byl ožralala jako vy budovatelé.Zavřeli jste nás v kleci aby jsme neviděli jak se žije kolem nás.Sovětský svaz nám to tady dojebal a sním i místní přicmrndávači.Dali vám dotovanej chlast a cigarety aby lidem zavřeli huby

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:46
   Ty potrate opičí kurvy,Havel byl udavač,netáhlo,línej vožralá,kterého neměla ráda ani vlastní matka,tak si ty havlosračky nech před uASScaký velvysranectví!

   Smazat
  2. 20.46
   CO DODAT...JSTE HLUPÁK

   Smazat
  3. A hlavně kvalitní potraviny za pár korun . Dnes vydrží otevřený mlíko měsíc . Ku... z čeho to je ? Ulice bezpečný i v noci . Atd. atd. atd. Topka už dlouho nevydrží .

   Smazat
  4. 20:46 Ano socialismus vše vybudoval a vy jste to rozkradly a zloději si hrají na „elity".

   Smazat
  5. Ani jeden z vás neodpovídá na argumenty argumentem. kritici našeho reálného socializmu píší stejné blbosti jako jeho zaslepení obhájci. Lidi, kdy se naučíte diskutovat věcně?!

   Smazat
  6. Anonym 22:29 Už jsem to tady někde psal: hádat se s idiotem znamená, že tě okolí bude považovat taky za idiota. Můžete nám, celému zdejšímu auditoriu, říci, jakými skvělými argumenty máme být vyprovokováni, abychom se s tím dotyčným hádali? S člověkem, který vidí, že pivo stálo dvě kačky, ale nevidí, že byly jiné mzdové relace, s člověkem, který se vysmívá, že jsme ještě nedostihli toho a jiného, ale jaksi nevidí, že zásluhou popřevratových garnitur českému státu tu českému státu nic nepatří a zahraniční majitelé se s platy nepřetrhnou? (Zrovna nedávno psali v novinách, jaké úrovně dosahují platy ve Škodovce a jaké za stejnou práci platí majitel VW v Německu.) S člověkem, jemuž za minulého režimu chyběla konkurence... Dnes ta konkurence zde je a co vidíme? Že ti západní zázrakové vyrábějí tak, aby nic dlouho nevydrželo a brzo se muselo kupovat nové, že. A tak by se dalo pokračovat. A když ten dnešní srab člověk kolem sebe vidí a nebo ho sám prožívá, divte se mu, že obchází Gutha-Jarkovského obloukem.

   Smazat
  7. 21:01 Tak si všímám - ten tvůj zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch hnědejch polobotkách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů co? Taky si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách a vytahaným svetru a udělal ti pořádnej rejhanec přes plány, co? To se frustrátskej smrade nedivím že z toho máš celoživotní trauma - Havel v každý větě:))) Tvůj fotr z toho asi zdech, co? Uchlastal se bez svý funkcičky, estaban jeden zkurvenej ... snad ho budeš záhy následovat!

   Smazat
 17. Ano tady bylo všechno skvělý.Tak proč se vám to zhroutilo pod rukama.Proč od tud lidi utíkali.Sem nikdo nelez ze západu.Dneska se mužete odstěhovat a nikdo vás nezastřelí na hranicích

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.