Reklama

neděle 18. března 2018

Jiří Paroubek: Komu stojí za hájení Bakala?

Jiří Paroubek
18.3.2018 VašeVěc
V pravidelném pořadu na TV Barrandov se prezident Zeman vyjádřil, že jej hluboce urazila slova Institutu Václava Klause týkající se jeho inauguračního projevu.


Zeman ve svém projevu na Pražském hradě mj. kritizoval zkrachovalého uhlobarona Z. Bakalu. Klausův institut následně k tomu sdělil výhrady, což je vcelku nepochopitelné právě v souvislosti s miliardářem Bakalou, jenž přivedl OKD k bankrotu, když předtím se svým společníkem, během let působení v OKD dokázal z této společnosti vytahat 100 – 120 mld. Kč.

Pokud prezident hovořil o privatizaci OKD nebo o médiích jako jsou Hospodářské noviny a Respekt, které patří prostřednictvím vydavatelství Economia Bakalovi. Neměl by to být důvod k nějaké kritice ze strany institutu. Institut hovoří v souvislosti se Zemanovou řečí o jeho mstivosti, jíž dal prý prezident průchod. Na druhou stranu, proč by měl prezident mlčet, když Bakalu a způsob privatizace OKD a také „hospodaření“ této společnosti jako problém vidí.

Bakala ostatně před sněmovními volbami v roce 2010, se poskytováním finančních darů stranám české pravice a poskytnutím mediální podpory těmto stranám, vcelku úspěšně snažil o zásah do volební kampaně. Měl v tom své zájmy. Jednalo se mu perspektivně o to, nedodržet svůj veřejný příslib, prodat byty OKD za výhodných podmínek jejich nájemníkům. Šlo mu o to, prodat tyto byty a vytěžit z prodeje co nejvíce.

Podle kvalifikovaných odhadů Bakala se svým společníkem z tohoto prodeje získali 20 – 25 mld. Kč.

Nevím, zda si lidé na náměstích českých měst, kteří demonstrovali mj. také proti projevu M. Zemana, uvědomují, že se vlastně zastávají člověka, který byl rozhodnutím soudu uznán coby gauner. A je podivné, pokud takový člověk ještě vlastní v Česku část médií. Řekl bych, že je to přímo neuvěřitelné a je dobře, že to vzrušuje alespoň prezidenta republiky.

- - -
25 komentářů :

 1. Naprostý souhlas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdeněk Bakala, takto hnusnej a k tomu ještě beztrestnej???

   Bohuslav Sobotka by mohl vyprávět, kdyby se ho zeptal - skutečný vyšetřovatel!!!

   Ale klid Bohouši, to se u nás nestane?!?!?!?

   Smazat
 2. Svatá pravda a hotová věc jako to, že Putin drtivě vyhrál volby ať se všichni rusofobové třeba s pěnou u huby vzteknou. Hey hou a jupí.

  OdpovědětSmazat
 3. Vždyť už jenom ta jeho držka stojí za zbrojní průkaz.

  OdpovědětSmazat
 4. Téma Romové:
  Tahle paní je dobrá, úryvek ale vybírám proto, že je vtipný - ne snad typický.
  "Ivetě paradoxně změnila život chřipková epidemie, kdy velká část prodavaček v obchodním domě onemocněla nebo se starala o ochořelé děti. Ona je musela za pultem zastoupit. „A mně to tam šlo. Kupodivu jsem dokázala prodat i starý chleba a kolegové nechápali, jak to dělám,“ vypráví. „A já jsem jim říkala, že jsem ho po radách paní mistrové krájela na čtvrtky a nabízela výhradně mužům,“ směje se. A náhle se změnil i přístup kolegů."

  http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/vyrostla-v-chanove-dnes-pracuje-pro-urad-vlady-pro-mnohe-romy-je-idolem

  "„Měla jsem šťastné dětství,“ hodnotí Iveta. Přestože lokalita Chanova u většiny Čechů budí zděšení, byla Ivetiným domovem, místem, kde se cítila bezpečně.
  „Všechny ty děti jsou tam v bezpečné zóně. Dostávají se do nebezpečí v momentě, kdy přešlápnou tu hranici, protože je to jiný svět,“ vysvětluje. To nebezpečí vnímá v jinakosti i v naivitě. „Nás tam učitelky připravovaly na svět bílých a my jsme si ho malovali růžově."
  A od třídní učitelky se také poprvé dozvěděla, že je jako Romka jiná. Obyvatelé Chanova totiž žili v podstatě v izolaci a Iveta přiznává, že ještě na prvním stupni krom učitelky, lékařky a prodavačky neměla v podstatě žádný kontakt s neromským světem. Ona se na něj ale moc těšila. Vzpomíná, že často chodila na kopec za sídlištěm, který nabízí výhled na dálnici směřující do Mostu. A přemýšlela, kam asi vede a jak to tam vypadá."
  ***
  Popis jak z románu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 18. března 2018 20:14

   Co to zde plácáte, černý-bílý?

   Vy jste z neziskovek nebo z ČT?

   Snad uctivý, slušný-zloděj, lhář?

   Kde žijete, že sem vkládáte integraci do většinové společnosti humoristo, vemte si je za sousedy a dobrovolně vyskočíte z okna!

   To je to co nejvíce kritizuji, jak se vyskytne mezi mima solidní člověk, zřejmě ta Iveta. Tak místo , aby nahradila místo, té šťastné pro Vás BÍLÉ učitelky!
   Zmizí ze svého šťastného a bezpečného Chanova!

   Na zábavě v Chanově v době socialismu se ocitli dva Kubánci, když šli požádat Eržiky o tanec. Dostali přes huby hordou cikánů a varováním:" Táhněte s Chanova vy ČERNÝ hubi!", to jsou odstínové paradoxy, co? Vy vtipný, vtipálku.

   Hezky jste mě nas®al Romálisto!

   Mandela

   Smazat
  2. Anonymní 18. března 2018 20:14 (Můžete přispět komiku)

   PODPOŘTE Romea.cz
   Podpořte pravdivé zpravodajství o Romech
   Jednorázově Měsíčně
   Přispět v Kč: Jiná částka
   1 000 Kč 500 Kč 300 Kč Darovat 500 Kč

   ×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

   IPSI: Pod hlavičkou „boje proti nepřizpůsobivým“ politici zlikvidovali v roce 2017 chudinské dávky

   IPSI: Pod hlavičkou „boje proti nepřizpůsobivým“ politici zlikvidovali v roce 2017 chudinské dávky.

   12. 3.2018

   Mezi vystupujícími a hosty byli starostky a starostové, čelní představitelé Ústeckého kraje, zástupci neziskového sektoru, experti Institutu pro sociální inkluzi a další odborníci.

   "Pokud vláda a parlament nezatáhnou za záchrannou brzdu a neopraví zpackané chudinské dávky, bude se s odstupem o roce 2017 mluvit jako o počátku sociální katastrofy s dopady nejen na nejchudší, na dávkách závislé lidi, ale také na soužití v Česku, zejména v oblastech se sociálně vyloučenými lokalitami," uvedl k čerstvě uveřejněné mapě událostí ředitel Institutu pro sociální inkluzi Martin Šimáček.

   Institut si pro zveřejnění mapy nevybral severní Čechy náhodou. Ústecký kraj je sociálním vyloučením nejvíce zasažen.

   "Je na místě si říci, že nulová tolerance situaci na litvínovském sídlišti Janov nezlepšuje. Nezastavil se příliv chudých, na dávkách závislých lidí, neubyla kriminalita, napětí na sídlišti přetrvává, rozmohly se závislosti na drogách. Tvrdá kontrola nefunguje, jen zamlžuje skutečné řešení," vysvětlil Šimáček.

   "Dobré praxe z různých měst – aktuálně například z projektů sociálního bydlení v Brně či Ostravě – ukazují, že řešení je v opačném, prointegračním přístupu, nikoliv v represi," dodal Martin Šimáček.

   Alena Zieglerová z Institutu sleduje rozvrat v systému chudinských dávek, tzv. hmotné nouze.

   "Zákon o pomoci v hmotné nouzi doznal během roku 2017 pěti zásadních změn, které se týkaly zpřísnění vyplácení dávek. Škrtání dávek však bez podpory přístupu k bydlení nebo oddlužení situaci sociálně vyloučených lidí jen zhoršuje. A spolu s nimi také seniorů, samoživitelů a samoživitelek, hendikepovaných a chudých zaměstnaných," vysvětlila Zieglerová.

   "Tři z pěti změn navrhli poslanci a senátoři. Někteří zvolení zástupci z regionů na jednu stranu volají po pomoci od vlády, ale v legislativním procesu pak skutečná řešení blokují, aby mohli před veřejností znovu za své útoky na „nepřizpůsobivé“ sbírat politické body," dodala Alena Zieglerová.

   Iveta z Chanova, Úřad vlády ČR (vše vyřeší v Praze)?

   Zdroj:
   http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/tiskova-zprava-2017-pod-hlavickou-boje-proti-neprizpusobivym-politici-zlikvidovali-chudinske-davky

   Smazat
 5. ..každé politické straně
  jenž se bojí prozrazení
  že funguje z peněz z trestné činnosti Jiří
  a každému jednotlivci
  co by nerad přišel o lup a do vězení*

  OdpovědětSmazat
 6. Fuj, ten gauner na fotografii je ale oplzlej!!!

  OdpovědětSmazat
 7. ..budoucí majitel vězeňského butiku.
  Dámská móda*

  OdpovědětSmazat
 8. Za škodu vysokého rozsahu 25 let v kartáči už by tak vysmátý nebyl zloděj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buďte lidský
   Hned jakmile by si způsobenou škodu odpracoval
   mohl by začít z čistým štítem. :) *

   Smazat
  2. Unknown Ve Světlé nad Sázavou sedí žena za 10000000 má 18 let spravedlnost pro všechny ne jen pro lůzu.

   Smazat
  3. Dělám si prdel
   ten vůl Bakala by způsobenou škodu
   odpracovával za tisíc let při dnešních mzdách*

   Smazat
 9. Paroubek zapomněl dodat, že Kalúsek, jako ministr financí roky blokoval žádosti představitelů nájemníků bytů OKD směřované do Bruselu. Když už tam přistály, pak za český stát posílal nepravdivé informace o kauze OKD a jejich bytů. Kalúsek spolu se Spáčem byli hlavními oporami Gaunera Bakaly. Na to se často zapomíná!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:18 A ten gauner je podporuje ve štvaní proti Českým lidem.

   Smazat
 10. Já panu Bakalovi držím palce. Volič ČSSD si nic jiného nezaslouží, přestanou se rozmnožovat a nebude to žádná škoda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě to doplním, voličovi ČSSD když mu oranžová sionistická mafie prodala střechu nad hlavou, tak to byla taková pecka, že nepomohlo ani když slouha Zvorálek začal slibovat 40.000 měsíčně a že se znovu otevře kauza (prasečina) hornických bytů. Je spravedlivé, že si Sobotka strojil hubu do žebřin a čekal, jak se bude za zradu válet v Bruselu. Kdyby si řádně přečetl Protokoly sionských mudrců, tak tam by se dočetl, že sionisti pohrdají zrádci jakékoliv kategorie a dávají jim to, co si zrádce zaslouží, což je ctí.

   Smazat
  2. Toto bude brzy smazáno.
   ANO vyjednávalo s SPD a KSČM jen na "oko" a čekalo na ČSSD, jestli přilezou. Má jim co vracet. Teď je bude dusit, až se "milá" ČSSD nedostane do Parlamentu a KSČM s jejich polovičatými ústupky má k tomu nakročeno. V.Filip na vedení strany už nemá, zapadl v PS, a těší ho vyplňovat tabulky.

   Smazat
  3. 15:09 Proč to bude brzy smazáno? Nic tajného, revolučního ani protistátního na tom nevidím. Petr

   Smazat
  4. 23:42 - Vy vole, téměř celý Chanov volil z
   92% prezidentem asociálního antropologa M. Horáčka, teď je má na háku a oni čekají? Na Romea.cz, jim též kálí je po volbách a oni také čekají?
   Feri

   Smazat
 11. Marně hledám v Parlamentních listech avizovaný rozhovor se spisovatelkou Lenkou Procházkovou dne 18.3.3.2018 ....Bude zveřejněn?

  OdpovědětSmazat
 12. Lidé na na demonstraci si to nemohou uvědomovat, protože nejsou uvědomělí, ale uplacení a zmanipulovaní.

  OdpovědětSmazat
 13. "V Charkove a Sokolove sa pri príležitosti spomienok na tieto boje pred 75 rokmi uskutočnili pietne akty a v Sokolove aj asi hodinová rekonštrukcia bojov. Českú delegáciu na akcii viedla ministerka obrany Karla Šlechtová a slovenskú generálporučík Ing. Pavel Macko, zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky."
  http://www.noveslovo.sk/c/Vyrocie_hrdinstva_prislusnikov_ceskoslovenskej_brigady_v_Sokolove_Ukrajina

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.