Reklama

úterý 13. března 2018

Kam s Českou televizí

Pavel Letko
13. 3. 2018   E-republika
Republiku si předsedou vlády, prezidentem, ani většinou poslanců v Poslanecké sněmovně rozhodně rozvracet nedáme. Naše demokracie totiž nestojí na obvyklých pilířích moci – tradičně na moci zákonodárné, výkonné a soudní, ale stojí i na moci mediální.Podle ředitele a majitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa je vhodné si na hospodaření veřejnoprávní České televize pořádně posvítit. Honoráře a další výdajové položky jsou vedením České televize utajovány, jako by šlo o přísně střežená státní tajemství výše výdajů na sofistikované zbrojní systémy. Jaromír Soukup ve svých pořadech mnohokrát zdůraznil, že mu nejde o omezení ani zrušení České televize, ale především o její hospodaření. To ovšem naši umělci, nemluvě o vedení České televize, považují za přímý útok na demokracii, svobodu a další výdobytky naší drahé kapitalistické vlasti. Když se navíc přidal s pochybnostmi pan prezident Zeman, je prý čas nejen psát petice, ale i vydat se do ulic. Zeman totiž při inauguračním projevu pronesl na adresu České televize tato slova:


Je to například i kritika veřejnoprávní České televize. Rád bych vám připomněl nedávnou studii Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, která uvádí, že zpravodajství naší veřejnoprávní, vyvážené, objektivní České televize bylo v minulosti výrazně ovlivněno její příchylností ke straně, která se jmenuje TOP 09. Budu předpokládat, že vzhledem k nedávným volebním výsledkům této strany se Česká televize napříště stane poněkud vyváženější.


Takže to je zákeřný útok, republiku si předsedou vlády, prezidentem, ani většinou poslanců v Poslanecké sněmovně rozhodně rozvracet nedáme. Naše demokracie totiž nestojí na obvyklých pilířích moci – tradičně na moci zákonodárné, výkonné a soudní, ale stojí i na moci mediální. A nebojím se říci, že především na této moci mediální, neboť ta je zárukou kvality, dobré vůle, fištrónu, talentu a dalších nezbytných předpokladů pro vedení národa, a i proto si tedy tvůrci mediálního prostoru zaslouží nejen nezávislé nadstandardní a státem zaručené příjmy, ale v rámci nezávislosti i utajení jejich výše. Závist, tato strašná lidská vlastnost neumělců a nebojím se říci neumětelů, by nám tento náš mediálně demokratický pilíř zákeřně narušovala. Přitom je tolik jiných a vhodnějších terčů než jsou pracovníci, manažeři a spolupracovníci České televize. Třeba žebráci v Praze. Vyžebrají tolik peněz, že by trumfli i pradlenky z Motola ze seriálu Saši Uhlové s 66,-Kč na hodinu, a ještě si mohou dojít zdarma na polévku.

Vyzývám proto naše čtenáře ať se přidají k demonstracím za udržení příjmových podmínek našich mediálních manažerů, herců a dalších přátel české demokracie. Pravda a láska našich umělců je v ohrožení! Již vzhůru psavci této země! Dejte se na pochod! Zdeněk Bakala vám pošle mávátka a morální podporu svého mediálního impéria.

P.S.: Osobně bych navrhoval čistší a klidnější řešení. Jak říkal Jan Hus:

Vlci se perou o kost. Seber jim ji, a přestanou.

Zrušme Českou televizi a opřeme svou demokracii o jiné hodnoty než o čučení na televizi a očekávání sestoupení „Pravdy“ s hůry Kavčích hor dolů na ubohou českou zem.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

62 komentářů :

 1. Senil na E-republice
  ČT je stoka
  senil 09:06

  Je nehororázné, že tato stoka je financována z peněz daňových poplatníků. ČT si na nezávislost už ani trochu nehraje. Je to bruselská propaganda. Je ale dobré, že ČT už je všem lidem k smíchu. ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent Čechů, takže OK.
  http://www.epshark.cz/clanek/484/ct-je-zlocinecka-organizace

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde jaký živnostník je honěn aby dokládal všechno možně a na ČTV neplatí zákony ani kontroly. Neskutečné. Poslanci se hádají řeší pitomosti, ČTV
   si lže dle libosti.

   Smazat
  2. Zapoměl jste na Jefima Fištejna - na jeho zvratky a nenávistný kukuč má málo kdo.
   ČT se nejedná o demokracii, ale o to, aby mohla bez kontroly financovat co se jí hodí. HNUS

   Smazat
  3. Kam s ČT? Odpovím slovy Kchárl Kreténberka - do prdele, tam je jejich místo...

   Smazat
  4. To hlavní co je třeba zdůraznit, kde je ten parazitní rozdíl mezi tragédiantem Svěrákem ze socialistické ČT a Oliverem Stonem (USA), držitelem několika Oscarů (tento mejdan si platí učinkující ze svého!) je v tom, že na první a další svůj film, O.S. zastavil u banky svůj vlastní dům!

   Poté si ho všimli soukromí producenti, kteří mu začali financovat jeho díla ze svého i s návratností a výdělkem pro všechny zúčastněné, po propadáku by ho vyhodili ze dveří.

   Ale né ČT - Čro - ČEZ - INNOGY - MKČR - ČD - Kraje atd., opět peníze vydolované z NÁS! Ty financují naše tragédianty i v KARLOVÝCH BARTOŠKOVÝCH VARECH.


   TRAGÉDIANTI ZASTAVTE SVÉ NEMOVITOSTI A TOČTE SI CO LIBO ...

   Nas®anej občan

   Smazat
  5. Kdo si bere do pořadů Jefima Fištejna je odepsaný. Je mizerný novinář, který je posedlý zlobou na všechny a na včechno. To staré Rudé právo byla břídilovina proti tomu, co nám podsouvá.

   Smazat
  6. ČT je neobjektivní a propaguje se tam rusofobie a nenávist k pravdě !!!

   Smazat
 2. Protest Proti Lžím České Televize - Václavské náměstí 14.3.2018 v 19:00:
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/1500-protest-proti-lzim-ceske-televize-uz-to-zacina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebudete mít velkou účast protože ti kteří by šli ochotně protestovat proti lžím České televize, na rozdíl od studentů, musí denně do práce a navíc, ti kteří jdou podporovat lži České televize, jsou dobře placení za svojí účast.

   Smazat
  2. Do práce v 19:00 asi moc lidí nechodí.

   Smazat
 3. Opírat se v článku o komentáře někoho, jako je pan Soukup z TV Barrandov, je vrchol zoufalství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkuste se s ním porovnat. Schválně.Co dokázal on a co vy?

   Smazat
  2. To je fakt, dokázal vlízt Zemanovi do prdele a náležitě z toho profitovat. To jen tak někdo nedokázal.

   Smazat
  3. 13:54 Jisté tedy je, že toho dokázal víc, než ty. A rodiče tě zapomněli naučit, že ta část těla, kterou se vyjadřuješ patří záchodové míse.

   Smazat
  4. Ne, rodiče mě naučili vyjadřovat se co možná nejpřesněji.

   Smazat
  5. 13:54 Spíš bych řekl, že je oštinou v prdeli tobě a tobě podobných havloidů:))

   Smazat
  6. 13.32
   hlavně tě rodiče nenaučili myslet ty hovádko

   Smazat
  7. Nebavte se s ním,pusťte mu večerníčka.

   Smazat
 4. A proč myslíte? Pan Soukup je vrcholový manažer, o té práci něco ví, určitě víc, než Vy a zatím nikdo jeho názory a kritiku nevyvrátil. ...
  Můžete mít jiné politické i občanské názory , ale fungování kolosu ČT, který má od poplatníků více peněz, než leckteré ministerstvo a je bez kontroly, je trochu divné. Vám to nevadí?
  Proč bychom nemohli, jako poplatníci znát, alespoň řádově platy a odměny lidí, které defacto platí národ...?

  OdpovědětSmazat
 5. ČT je především od spacákového převratu ilegální organisace mafiánského typu. V současné podobě nemá žádnou legální oporu v právním řádu, ani v ústavě ČR.
  ČR je parlamentní demokracie a parlamentní volby jsou alfou a omegou našeho politického systému. Parlament musí mít nad veřejnoprávní televizí plnou a suverénní kontrolu. Paralelní politická moc, v podobě havloidy ovládané České televize, je kriminálním a teroristickým centrem ideologických fanatiků, stojících mimo zákony ČR.
  V době spacákového převratu bylo povinností Václava Klause poslat do ČT protiteroristickou jednotku. Bohužel to neudělal a tento společenský nádor metastázoval do život ohrožujících rozměrů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé by bylo uveřejnění honorářů a odměn všech účinkujících, podílejících se na oné spacákovské stávce... nebylo by od věci od oné doby doteď :)

   Smazat
  2. 13:49 Jenže, to právě oni nechtějí:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesi-nejsou-pripraveni-na-to-aby-znali-platy-moderatoru-a-dalsich-ucinkujicich-v-CT-uvedl-generalni-reditel-Dvorak-527831
   Jejich filozofie zní: plaťte, a držte huby, lůzo. Aspoň se ukazuje, co jsou zač, a že by měli skončit.

   Smazat
  3. Považuji za skandální, že v tak důležité instituci, jako je veřejnoprávní médium, nejsou nejdůležitější funkce volené přímo voliči!!!

   Pokud se můžeme otravovat s volením tak zbytečné funkce jako senátor, proč nevolíme generálního ředitele ČT, Českého rozhlasu, stejně tak šéfredaktory zpravodajství? Toto bych považoval v demokracii za naprostou samozřejmost.

   Smazat
  4. 14:04 Jak by sis to představoval? Že budeme ve všelidovém hlasování volit ředitele České televize? To bychom mohli stejně volit i ředitele ČRo a dalších institucí. Navrhuješ stejně volit i ředitele Fakultních nemocnic? Nebo rektory státních vysokých škol? Nebo třeba ředitele NKÚ nebo policejního prezidenta? Nebo koho ještě?
   Já teda musím taky někdy chodit do práce.

   Smazat
  5. 14:13 V praxi se ukázalo, že odpolitizovat zpravodajství je utopie. Tudíž ČT je politickou organizací s mocným politickým vlivem. Nevšiml jsem si, že by ředitel fakultní nemocnice měl jakýkoli politický vliv.

   Tudíž jsou pouze dvě cesty, přímá volba nejdůležitějších funkcí veřejnoprávních médií občany, nebo delegování těchto funkcí vítěznými parlamentními stranami.

   Smazat
 6. Čt je stoka, jenom vidím ty ksichty a ta jejich naslouchátka a dělá se mi blbě. Proto již delší dobu na jejich bláboly nekoukám. Jenom si myslím, že své peníze bych určitě investoval jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasan, koukej na TV Barrandov.

   Smazat
  2. Jo to budeme.Aspon se dozvime FAKTA o CT.Tupec čumi jen na havloidy a valecne štváče a ješte za to plati .Ty snad véřis i na svatost Havla.

   Smazat
 7. Demokrat se pozná podle toho, že aniž si někoho vyslechne a popřemýšlí, zda to je nebo není pravda, nevyslechne si nic a okamžitě odchodem demonstruje demokratické principy. Nezávislá České televize okamžitě je připravena a hned si zve všechny, kteří jsou ochotni kydat na původce kritiky a v České televizi vše vyzní tak jako, že celý národ je proti prezidentovi a ti kteří jsou s prezidentem jsou zavrženihodní.

  OdpovědětSmazat
 8. Česká televize je stoka, která živí herce a korupčníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kterýho korupčníka máš konkrétně na mysli?

   Smazat
  2. 13:55 Abys nebyl jedním z nich, když tě to oslovilo.

   Smazat
  3. Jen jsem se zeptal. Já o žádném korupčníkovi, kterého by živila ČT nevím.

   Smazat
  4. Ty herce a korupčníky platíte vy, koncesionáři. Tak neplačte a nenadávejte.

   Smazat
  5. 16:35
   všichni umělci kteří jsou přepláceni ČT jsou tak korumpováni. A jejich zkorumpování se teď projevuje.
   To vám nestačí.

   Smazat
  6. Korupcnici sidli primo v ČT.Od pana reditele az k vratnemu.Uz je jasno ?

   Smazat
  7. Bagoune, hlavo nemyslící! Máš už hotové domácí úkoly? Zkontroloval ti je táta? Jestli jo, tak poslyš:

   Korupce může mít mnoho podob. Například nepotismus, to je něco jako český jánabráchysmus nebo "strýček to zařídí". A hle naše televize: Šámal ředitel Zpravodajství, Šámalová - jeho sestra, dopisovatelka ČT v Asii. Náhodička? Ne, oba jistě velcí talenti. Na překrucování pravdy.

   A co Fridrich, Fridrichová - on (Milan) Ředitel Programu ČT, ona (Nora) štve proti prezidentovi ve "168". Už jsou rozvedeni. No to mi spadl kámen ze srdce. Zase oba talenti. On to má ještě posvěcené studiem na vysoké politrucké v Leningradě. Pardon, ale jméno města je správně, tehdy se tak jmenovalo, když tam studoval na propagandistu. Ještě, že mu to zůstalo.

   Mám pokračovat?

   Smazat
 9. Jak vybereš v Čt největšího idiota????NAMÁTKOU!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 10. To, že ČT skončila v pasti smradlavého ideologického pelechu je selháním demokracie. Občané, potažmo jimi volení politici, ztratili nad veřejnoprávními médii kontrolu. A to je celá podstata problému.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, tím to není. Je to systémem, protože stejně zkolabovaly veřejnoprávní televize i jinde po Evropě! To je kapitalismus a touha administrativy USA, udržet se u planetární moci za každou cenu. To ostatní se od toho už jen odvozuje.

   Smazat
 11. řekněte vy, co se na všechny ty hrůzy nezrozeného a podojeného díváte, zda tam furt dávají všechny ty krásné pořady jako je např. zahrada je hra, chalupa je hra, slovo kněze a, slovo kněze b, slovo kněze c, hitler1, hitler2, hitler3 (to všechno v jeden den), a další všechny ty nemožné, nepotřebné a neumětelské nepříčetnosti? Já myslím, že trpělivost našich lidí, když ještě vezmeme v úvahu to jejich vymývání mozků, je opravdu dost pozoruhodná. No vidíte, tolik už kolem toho bylo a není síly, která by s tím udělal pořádek. Pozoruhodná země, když strpí i tak pozoruhodný bordel.

  OdpovědětSmazat
 12. 13:53 Až čt ukáže všechny smlouvy na jejich přitroublé pořady tak ty korupčníky ihned uvidíte...

  OdpovědětSmazat
 13. pomůže jen cyklon b

  OdpovědětSmazat
 14. Soukup má absolutní pravdu.Chceme transparentnost.Jak se nakládá s našimi vlastními i státními penězi.A vyměnit Moravce a ostatní z ČT24, kteří z přítomných jen mámí odpovědi k obrazu svému.

  OdpovědětSmazat
 15. Navrhuji panu Okamurovi a SPD, aby referendum č. 1. bylo o zrušení daně za televizní program čété. Není to o vystoupení ani z EU, ani z NATO, není to nic proti kapitalismu. Naopak na jeho podporu! Referendum by mělo být o tom, zda se má živit čété nejen z poplatků a reklam alias sponzoringu, či jako ostatní z reklam a sponzoringu a nebo jako placená služba na kodovaných kanálech. Jsem pro tuto poslední variantu.
  Není pochyb že takovéto referendum rychle ukáže, nakolik jsou Češi manipulovatelní a tedy nakolik by referendum v "jejich rukách" bylo jim samým nebezpečné!
  Jinak tedy obdivuji pana Soukupa, že si troufá tak pošlapávat lži! Takže se nám šíří počet statečných - Zeman, Babiš, Okamura, Soukup... Už chybí jen tři! A co my ostatní občané, kterým se lži také zajídají? Kdypak se odvážíme si trochu za pravdu zabojovat? Tu slávu přece nechcete nechat jen panu JUDr. Ondráčkovi. A nebo jsme skutečně zbabělci, jak o nás tvrdí nadlidé ze sousedství, že si jako sluhové a služky žádný stát a vládu ani nezasloužíme, když ani ve vlastním domě nechceme udělat pořádek!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-DDDD
   V poslední době je tu vážně legrace. Miliardář, oligarcha žijící z dotací na kterém jste tady ještě před pár měsíci nenechali nit suchou je najednou hrdina, statečný bojovník za zájmy jakýchsi ruských proletářů :-DDD
   Svět se vážně v prdel obrací

   Smazat
  2. 17:24
   Hlavně proboha ne v tvojí☺

   Smazat
  3. 17:24
   hlavně ,že jsi se zasmál

   Smazat
  4. 17.24 je opravdu perla a plod CT .Rusti proletari !!!Haha co to je ?

   Smazat
  5. Bagoune, píšeš zmateně. V češtině se dá napsat i text s logickou posloupností. Zkus to. Možná to svedeš.

   Smazat
  6. 19:28 Tu jsou! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
 16. stojí za převzetí článku.
  http://www.protiproud.cz/politika/3673-ods-dnes-jiz-cire-politicke-zoufalstvi-nepochopeni-casu-a-prostoru-je-cas-vymezit-se-vuci-cingischanovi-snatek-s-kavarnou-a-vsemi-devianty-sveta-ubohy-boj-proti-prizrakum-prijde-nekdy-restart-s-fialou-a-husami-ne.htm

  OdpovědětSmazat
 17. Nejdůležitější je to, že se konečně našel někdo, kdo jak sám pan Soukup říká, šlápnul do vosího hnízda. A jak se říká všechno se vším souvisí, kdyby presidentem nebyl Zeman, tak by se Soukupem velice rychle zametli. Naštěstí toto nehrozí a vše jde správným směrem a jenom lidé nechytří, nebo sami nějak na ČT zainteresovaní mohou hájit ten bordel, kdy neexistuje jakákoliv kontrola hospodaření, není dána žádná informace o smlouvách o platech. Vůbec si myslím, že až se ten Augiášův chlév vymete, nejspíše se budeme hodně divit. Dvořák včera v televizi vypadaj jak tříletej fagan, kterýmu spadly hračky do kanálu, podle toho jak koukal to bude asi na tepláky. Když lidé, ta lůza není připravená na výši jejich platů, je on připravenej na tepláky?

  OdpovědětSmazat
 18. Tradiční tři pilíře demokracie jsou nesmysl. Skutečná demokracie má jediný pilíř - sama sebe. Dojde nám to vůbec někdy?

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vis co ,jdi uz s tema pilirema do nekam .Otravuješ s tim u kazdeho clanku.

   Smazat
  2. Pilířem Sorošovské a banksterské demokracie je pravidlo: Dělej prachy, dělej prachy, dělej prachy! Ať to stojí co to stojí.

   Smazat
 19. MUsíme udělat něco, aby lidi byli - jak říkal prezident při inauguraci aktivnější- a ne jen ta část která je stimulována penězi od neziskovek.
  V ČT vznikají i pěkná dílka- ne že ne- dokumentární pořady o krásách naší vlasti jsou opravdu podařené, ale celkově je to zlé.

  OdpovědětSmazat
 20. Jak říkal už feldkurát Katz (ze Švejka): "To se nám to hoduje, když nám lidi dávaj peníze"
  No a když lidé dávají peníze protože musí, tak je to pro parazita ideální zlatý důl!

  OdpovědětSmazat
 21. Vždyť to s námi "vykomunikovali", jsme přece nezralí na referendum.Tak proč by se rozhodovalo o koncesionařském poplatku?Navíc Helvéti jej právě měli a dobře rozhodli.

  OdpovědětSmazat
 22. Je třeba zrušit poplatky vyházet havloidy a dát tam nezávislé novináře.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.