21. 3. 2018 Paragraphos
Doba, jež bývá – hrubě nespravedlivě – nazývána temným středověkem, měla, pokud se trestní politiky státu týče, jasnou a nezpochybnitelnou logiku, vedenou fundamentální a praxí prověřenou právní zásadou mladý viselec na stáří nekrade. Popravy byly relativně levné, pobyty ve vazbě krátké a spravedlnost vzorně efektivní a odstrašující. Novověk přinesl humanismus, moderní penologii a s ní myšlenku, že zločince je možné napravit již na tomto a nikoli až na onom světě. Výsledek je, tak jako u většiny novot, tristní, zato růst nákladů enormní.
Věznění zločinců je neefektivní a nákladnou kratochvílí, vyhlídka na to, že se z nich po propuštění stanou vzorní občané a daňoví poplatníci a nikoli ještě větší ničemové než na počátku inkarcerace, mírně řečeno nevalná, a každý stát by se proto svých vězňů nejraději zbavil. Totéž platí i o Jihoafrické republice, které k vlastní nelibosti nezbývá než věznit nejslavnějšího žijícího českého gangstera Radovana Krejčíře. Proto, když selhal Krejčířův pokus o útěk z tamního kriminálu, zavládlo v oné zemi rozčarování; to však nyní vystřídala opatrná naděje, an vězeň prohlásil, že by se chtěl nechat vydat do České republiky, a soud tomuto procesu dal nyní zelenou.
Pokud se plán realisuje, hrozí, že odsouzený svůj slib splní a po převozu procesně použitelným způsobem vyjmenuje osoby, kterým v době své aktivní podnikatelské dráhy platil za beztrestnost. Nejhorší variantou by bylo, že by na všechno existovaly i důkazy, a pokud je tomu opravdu tak, pak, troufáme si tvrdit, by mythy opředený Mrázkův archiv byl oproti archivu Krejčířovu než příslovečným
jahodovým puddingem.
Ale netřeba zoufat, milí orgáni činní v trestném řízení: naděje v podobných případech umírá poslední. Umělecky to už před desítkami let vyjádřili klasikové trestněprávního genru, kteří ve filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku, věrně popsali nejen roli soudního znalce, ale geniálně ztvárnili i nadcházející události v kause Krejčíř.
Ano, Evropa bohužel na rozdíl od jiných států zrušila trest smrti a tím nejen ohrozila životy svých občanů ale i výrazně zvýšila náklady na vězně.
OdpovědětSmazatV případě lůzy která vládne justici
Smazatje lépe trest smrti nemít.
Snad za všechny hovoří dost jasně pan Kájínek*
Pan Krejčíř dobře ví proč chce raději do vězení v Česku . V porovnání s vězením JAR je vězení v Česku pro něj sanatoriem . Navíc s bonusem brzkého propuštění díky zkorumpovaným soudcům a advokátům .
OdpovědětSmazat19:04 Já jsem viděl dokument z jejich lochu je to peklo na zemi.
SmazatKrejčíř nic neřekne, stejně jako nic neřekl Pitr. Zato ho chvíli po návratu propustí na svobodu stejně jako Pitra. Jednak bude údajně i možná doopravdy prolezlý různými exotickými chorobami, jednak si vlastně už svůj český trest odseděl, prostě dopadne jako všichni jemu podobní a bude volný. Možná, že mu vrátí i tu jeho exkluzivní vilu, kterou nikdo nechce koupit. Asi jemu podobní pracháči moc dobře vědí proč ji nechtějí.
OdpovědětSmazatNa panu gangsterovi obdivuji
OdpovědětSmazatinteligentní rozhodnutí
schovávat se v zemi kde vládne západní křesťanská politika* :))
Jestli si někdo myslí
OdpovědětSmazatže vězení v Americe a ve Velké Británii
je bašta lidských práv
velice se mýlí
Kdyby se Čech dostal v těchto žalářích do vlivu fašistických spolků
i kdyby měl na čele vytetovaného Hitlera
dřív nebo později nepřežije*
V žádném případě Krejčíře nebrat. Pečlivě prověřit ty, kteří budou tlačit na vrácení. Jsou to stejní nebo ještě horší dobytkové než Krejčíř. Ten si dělal dodnes s naši justice a státu srandu tak ať si to v JAR užije. Pokud ho někdy pustí a dostane se k nám tak může začít nový proces.
OdpovědětSmazatNávrat Krejčíře je pro naše orgány nežádoucí. Pokud by začal mluvit, tak by z toho mohla být někomu velice horko. Už třeba ten jeho "útěk" je téma pro grotesku.
OdpovědětSmazatTak oproti tomuhle gauneroj to je úplně svatoušek! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg
OdpovědětSmazat