Reklama

čtvrtek 15. března 2018

Kdo chce válku a ničení?

15. 3. 2018      EB
Pokud na chvíli přijmeme premisu, že nevkusný vtip českého prezidenta o likvidaci novinářů může vést k tomu, že nájemný vrah na východním Slovensku zabije dva mladé lidi, můžeme se zamyslet také nad tím, kam až může vést otrávení bývalého ruského špiona ve Velké Británii. V obou případech se na základě nejasných příčinných vztahů dochází k drastickým závěrům. Na Slovensku padá vláda a bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta včera večer v Českém rozhlasu mluvil o riziku, že by incident v Británii mohl vést až k uplatnění článku 5 Washingtonské smlouvy. Svět se do válečných konfliktů žene čím dál zběsileji. V současnosti jich probíhá 10-20, v závislosti na zvolené definici. Paradoxně jediná politická strana v ČR, která trvá na lpění na Washingtonské smlouvě a Chartě OSN před vstupem do vojenské akce, je KSČM. Smutnou skutečností je, že čím je naše západní civilizace vyspělejší, s tím větší lehkostí vstupuje do válek.

6 komentářů :

 1. S míněním autora Besta o tom, že .. čím je naše západní civilizace vyspělejší, s tím větší lehkostí vstupuje do válek, nemohu souhlasit. Pokud nějaká civilizace usiluje o (nevyprovokovaný) vstup do války, není vyspělejší, ale vypatlanější.
  Je v tom (vele)jemný rozdíl.
  A právě toto západní "civilizace" činí v poslední době víc než zhusta.
  Také ani na tom, že jediná KSČM trvá na dodržování norem mezinár. práva, paradox nevidím. Trvá na nich od doby svého vzniku. Jen to její odpůrci odmítali a odmítají vidět.

  OdpovědětSmazat
 2. Mezinárodní právo dávno neexistuje po zničení východního bloku se usa chovají jako loupežníci a nikdo je nezastaví až na Rusko a Čínu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má to snad být obrat, aby VB zůstala v EU jako pilíř Nato?
   Nebo bude moci obchodovat se státy EU za odměnu, že očerní Rusko?
   Všechno špatně,tady ty hry nebudou mít vítěze...

   Smazat
 3. Ked clovek sleduje posledny vyvoj vo svete , spozoruje , ze sa cela situacia ubera smerom , kazda krajina Nato,musi prispiet svojim dielom k utoku na RF.Zatial len v rovine verbalnych utokov a vymyslenych obvineni.Britania je samozrejme druhy najvacsi jastrab proti Rusku a takto si s usa drukuju a posmeluju sa jeden druheho.Je komicke,ked May obvini RF a okamzite su vsetci za jedno,Macronovi to je jasne,Merkel je to jasne,dokonca aj Ceskej republike , bez dokazov!Britania je vrazedna krajina , kde sa lupi a vrazdi po starocia.Tak zabili dr.Kellyho,chem.experta,
  ktory mal potvrdit pritomnost chem.zbrani v Iraku.Nasli ho mrtveho v lesiku,vraj samovrazda!Co este mohol predat vyhoreny,vytazeny byvaly rusky spion Britanii?Jednoducho ich kantria jedneho po druhom!Skripal naposledy posluzil zaujmom zapadu , pre dobru vec , ako
  zamienka pre napadnutie Ruska,ci nebodaj , uplatnenie
  clanku 5 nato.Tak , ako zabili novinara na slovensku-kovbojsku,nie je problem zabit kohokolvek pre dobro veci , ci rozputanie vojny.

  OdpovědětSmazat
 4. Autor myslil asi technickou vyspělost, nikoliv morální, ta je horčí a horší oproti technické. Zeman se snaží pojmenovat tak jak jsou, bez korektnosti, s rizikem, že se vyhrotí. Proč se vyhrocení bránit, když korektnost stejně k ničemu nevede, pouze pokrytecky potlačí existenci problému. Problém se vyřeší konfrontací, z které možná vyplyne řešení, které nás posune vpřed, což by se s podivnou korektností nedosáhlo. Presidentova snaha pojmenovat věci je i přes omyly
  asi správná. Konečně bude snad jednou jasno.

  OdpovědětSmazat
 5. USA měly před 20 lety přístup k látce Novičok, jíž byl otráven Skripal
  https://cz.sputniknews.com/svet/201803146950960-novicok-usa-rusko-skripal/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.