Reklama

úterý 13. března 2018

Kdo má prospěch z otrávení ruského emigranta v Británii?

Skripal s dcerou Julií
Finian Cunnigham
13.3.2018 ICH, překlad Zvědavec 


Britové jsou dobře známi svým talentem pro dramatizování, pokud jde o špionážní příběhy z dob studené války a o záhadné vraždy. Vzpomeňme třeba Iana Fleminga, Johna Le Carré či Agathu Christie. Ovšem epizoda s otrávením bývalého ruského špiona na lavičce veřejného parku v malebném anglickém městečku, která byla zveřejněna tento týden, obsahuje až podezřele mnoho dramatických rysů.


Vynořují se spekulace, že ruský emigrant, který žil v Británii od roku 2010, mohl být otráven smrtící nervovou látkou. V současnosti se nachází v nemocnici údajně v kritickém stavu.

Sotva pár hodin poté, co byl šestašedesátiletý Sergej Skripal spěšně přepraven do nemocnice v Salisbury společně se svou dospělou dcerou, vypustili britští politici a média příběh o tom, že se pár stal obětí vražedného spiknutí zosnovaného Kremlem.

Britská premiérka Theresa Mayová svolala do Downing Street poradu špiček národně-bezpečnostních resortů a její ministr zahraničí Boris Johnson v úterý oznámil parlamentu, že na Rusko budou muset být uvaleny další sankce, „když“ se potvrdí, že Moskva stojí za tímto travičským incidentem.

Johnsonovo použití slova slůvka „když“ se zdá být irelevantní, protože jedním dechem vyslovil nedvojsmyslné narážky očerňující Rusko. „Nevíme, co se přesně odehrálo v Salisbury, ale pokud je to tak zlé, jak to vypadá, jedná se o další zločin v sérii zločinů, které můžeme připsat Rusku,“ spěšně odrecitoval Johnson s hraným znepokojením své insinuace na adresu Moskvu.

Moskva odmítla tyto divoce šířené spekulace jako „nepodložené“ obviňování s cílem šířit protiruské nálady v britské veřejnosti.

Britské sdělovací prostředky hned vzápětí začaly citovat bezpečnostní zdroje, podle kterých britské protiteroristické síly: „usilovně hledají síť vysoce specializovaných zabijáků podezřelých z provedení útoku otravně nervovou látkou“. Domnělí zabijáci byli vylíčeni jako těšící se podpoře na „úrovni státu“ s tím, že měli přístup ke „specializované laboratoři“.

Spekuluje se, že Sergej Skripal a jeho třiatřicetiletá dcera Julia byli vystaveni smrtící nervově paralytické látce známé jako VX, když se v neděli odpoledne procházeli v Salisbury, které se zvolili za místo svého pobytu.

Skripal žije již osm let v Británii, kam se uchýlil po propuštění, k němuž došlo v rámci výměny špiónů. Jako bývalý plukovník vojenské zpravodajské služby GRU byl v roce 2006 odsouzen v Rusku za vlastizradu, když bylo prokázáno, že pracoval pro britskou zpravodajskou službu MI6. Po čtyřech letech, která strávil v ruském vězení, byl tento odhalený špión předán Británii v rámci výměny evokující doby studené války.

Britská média nyní neomaleně spekulují, že vraždu Skripala nařídil Kreml, aby se pomstil za jeho dřívější zradu.

K dovršení těchto insinuací se využívá srovnání s případem jiného ruského tajného agenta Alexandra Litviněnka. Ten zemřel v londýnské nemocnici v roce 2006 s podezřením na otravu radioaktivním poloniem. I tehdy se britské sdělovací prostředky a politici silně angažovali, aby chabé důkazy přetavili v průkazné propojení Kremlu se smrtí Litviněnka.

Stejně jako v případě Skripala Moskva tehdy prohlásila, že nemá s Litviněnkovou smrtí nic společného. Pochybné polooficiální vyšetřování v Británii v lednu 2016 vyústilo v závěr, že existují „silné nepřímé důkazy o odpovědnosti ruského státu“ za smrt Litviněnka. Britské šetření žádné důkazy nepředložilo.

Z druhé strany ale existují přesvědčivé důkazy, že Litviněnko mohl být otráven nehodou v důsledku svých vlastních pochybných kontaktů a aktivit s organizovaným zločinem a pašováním polonia.

Každopádně už prosté srovnávání případu Sergeje Skripala s případem Alexandra Litviněnka prokazuje cynismus britských úřadů a jejich snahu využít ho k protiruské propagandě.

Velmi důležité je nepochybně i to, že se koncem tohoto měsíce budou v Rusku konat prezidentské volby. Existuje nějaký lepší způsob, jak nakydat špínu na očekávané volební vítězství stávajícího prezidenta Vladimira Putina, než obvinit Kreml z atentátu proti bývalému ruskému špionovi na britské půdě?

Zamyslete se nad tím. Z pozice Ruska by načasování podobného spiknutí právě na tuto dobu bylo přímo absurdní. Proč by měl být bývalý ruský agent, který téměř desetiletí žije v Anglii tiše a nerušeně, pomstěn agenty Kremlu právě v předvečer ruských prezidentských voleb? To nedává smysl.

Osvědčená otázka všech detektivů „komu ku prospěchu“ poukazuje mnohem spíše na pochybné zapojení britského státu. Rychlá a příslušně směrovaná reakce médií a politiků na pravděpodobnou otravu Skripala silně nasvědčuje tomu, že máme co do činění s organizovanou propagandistickou akcí.

Už po několik týdnů britské úřady a jejich věrná média hromují o ruských kybernetických útocích a o podobných sabotážních akcích, které mají ohrožovat britské civilisty. Britský ministr obrany Gavin Williamson přišel s vyšinutými výroky, že „tisíce a tisíce“ Britů mohou zemřít následkem činnosti ruských agentů, kteří údajně plánují útoky na britskou infrastrukturu, například na energetiku či na komunikace.

Tímto narativem krmí britská média své vystrašené občany: podívejte, jak se naši vyšetřovatelé-odborníci musí mít při vyšetřování na pozoru před zákeřnými ruskými zlotřilci!

Máme co do činění s extrémní nezodpovědností britských úřadů a médií přerůstající v hysterii.

Neúnavná rusofobie se hodí jen, pokud bude britská veřejnost ochotna reagovat ještě na další protiruské kroky. Přesně tomu nasvědčují protiruské insinuace z minulého týdne v souvislosti s tzv. otrávením Sergeje Skripala.

Ve skutečnosti a vzhledem k existenci tradičně protiruské agendy britských úřadů mají právě ony daleko větší zájem na smrti Skripala než Kreml.

Když se nyní pídíme po tom, kdo je vinen, přichází do úvahy další důležitý aspekt: pokud byla proti bývalému ruskému špionovi skutečně použita látka VX, pachatelé mohli mít vhodný zdroj doslova při ruce.

Britská přísně tajná laboratoř na výrobu chemických zbraní v Porton Down leží pouhých šest kilometrů od místa v Salisbury, kde se stal minulou neděli Skripal a jeho dcera obětí útoku. Porton Down je přesně ta laboratoř, kde byl VX v padesátých letech minulého století poprvé syntetizován. I nadále VX zůstává jednou z nejnebezpečnějších chemických zbraní vůbec. A je stejně britský jako odpolední čaj.

Takže máme důvod a také prostředek. Ale k čemu je logika, když hra má název rusofobie?


Who Gains From Poisoning a Russian Exile in Britain? bvyšel 9. března 2018 na ICH. Překlad v ceně 395 Kč Zvědavec.

54 komentářů :

 1. ..koho to zajímá ?
  Co to pořád cpete občanům do hlav ?
  Máme svých starostí málo ?*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak proč to čteš? mazej na Bakalův portál.

   Smazat
 2. Pořád dokola. Západ zinscenuje křivárnu a hodí se to na Rusko. Tomu již nemůže nikdo věřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PŘESNĚ! Taky tomu už nikdo nevěří.

   Smazat
  2. Kdyby se při Dukově kázání pohnul na oltáři kříž, začal by Halík prohlašovat, že za to může Putin.

   Smazat
  3. Sem zklamanej ze to nebyli rusove.
   Ovsem jeceni britske vlady je ohromujicia Skoda ,ze tak nejeci o vrazdach vlastnich obcanu a na adresu jejich vlastni HOSPODARSKE KATASTROFY.
   Je jiste ze chteji a maji toho hodne zakrejt...

   Smazat
  4. Prodej zbrani za moho miliard Sarabii ,na masakry v Jemenu je dalsi valecny zlocin , ktery se musi zakamuflovat propagandou plazivych fasistu..

   Smazat
 3. Příprava na obvinění v Sýrii - získání přesvědčivosti k obviněním z použití chemických zbraní pro civilnímu obyvatelstvu. Ty scénáře z Hollywoodu jsou čím dál stupidnější. Autoři jsou žel navíc velice nebezpeční. Ta jejich hra už velmi brzy nepůjde zastavit. Doufejme, že lidé v Rusku a v Asii vůbec budou rozumnější, než jsme byli my v roce 1989!

  OdpovědětSmazat
 4. otrávený agent nesprávně označený jako ruský(správně britský, protože pracoval pro Británii) byl okamžitě přisouzen Rusům. Bude to bezpochyby sloužit jako důvod mimo jiné i k dlouho plánovanému znemožnění mistrovství světa ve fotbale, které má v létě proběhnout v Rusku a má vést k vyvolání odporu ruských občanů k Putinovi. Pořád to stejné. Domněnky bez důkazů. Nikdy před rokem 1989 jsem si nemyslel, že Západ je schopen takových podlostí. Jsem definitivně vyléčen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel zjišťujeme, že když bývalý režim před 89 mluvil o Západu, tak sebeméně nelhal.
   Je to probuzení jak po opici.

   Smazat
  2. Taky jsem vylecen a poradne mate pravdu.

   Smazat
 5. Každopádně se jedná o pošpinění Putina a zrovna před volbami.Naprosto jasné ovlivňování voleb v Rusku přímo z Anglie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anglie je říše zla.
   A vždy byla. Anglie byla hlavou, USA výkonnou silou - tj rukama. Dohromady způsobily tolik zla a utrpení, co nikdo jiný na planetě.

   Smazat
  2. 14:18 Přesně tak souhlas stejně Putin volby vyhraje.

   Smazat
  3. 22:34 Pseudo! A jen do června - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/178161_640.jpg

   Smazat
 6. Zajímavé je, že oni tvrdí, že ten jed je jakýsi Nováček, vytvořený v Rusku a jedině tam ho dovedou vyrobit atd atd.... Když teda by byl vytvořen v Rusku, jak to, že oni jsou schopni ho detekovat? Když něco umím určit, tak to asi umím vyrobit. Protože jak jinak bych se dostal k tomu výrobku, který mají jenom Rusové? Jinak je to směšné, kdo by tomu věřil, že týden před volbami se zachce Putinovi být ve sdělovacích prostředcích kvůli vraždě bývalého oboustranného špiona. Když někdo zavraždí špiona tak je to proto, aby mu buď zabránil mluvit, nebo aby se pomstil. V tomhle případě je to nesmysl, on byl ve vězení, pak ho vlastně vypověděli ven, dcera zůstala v Rusku, podle všeho, takže proč by měl Putin potřebu ho vraždit? Ty informace jsou naprosto zmatené, nejdříve že budou exhumovat manželku, pak že ten jed byl v kytici, kterou ten den dávali na hrob, pak zase že kytici dával on na hrob před 14 dny. Ten policista se údajně nakazil u nich doma, ale poslední informace jsou, že byly kontaminované obě hospody, kde oběti hodovaly. Ti Angličani sežerou fakt všechno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen k argumentaci.
   Metaxu dokážu v pohárku detekovat, umím i po chuti určit 3, 5, 7 hvězd, ale žel Bohu ji neumím vypálit tak, aby se byť jen přibližně originálu blížila.
   Podobně to je např. se SEMTEXEM. Kdyby jeden nebo 100 prodejů stačilo pro obšlehnutí (a prodalo se toho tuny a tuny), tak Semtín nemá fabriku a vyrábějí si to všichni sami (jak teroristi tak i vlády).

   Proč by Skripala neotrávil nějaký Angličan - agent pracující pro Rusy, kterého Skripal naprášil, který za to po zásluze seděl a nedávno byl puštěn z vězení po 14 letech? Byl to agent, měl znalosti a zkušenosti se "zastaralými" metodami používanými před 15 lety. Dnes už to spolehlivě poznají stejně jako 5 let staré dopingové látky. Složení aktuálních jedů i dopingových látek znají jen jednotlivci, kteří si to knowhow střeží.

   Smazat
 7. Může to mít dále dost dramatický průběh. Obě země zřejmě odvolají své velvyslance a vypoví tyto zastupující země protistrany. Anglie odmítne jet na šampionát v Rusku. Protože Mayová zastupuje UK jako celek - nevím, zda se kvalifikovaly i Wales, Skotsko či Severní Irsko - i tyto automaticky nepojedou, pakliže se z nich někdo rovněž kvalifikoval. Mimochodem FIFA rozhodla o pořádání šampionátu právě na úkor UK, a Anglie to tenkrát nemohla rozdejchat (naposledy u nich bylo MS v roce 1963). Lze počítat s tím, že automaticky všechny země EU, které se kvalifikovaly na šampionát, odmítnou do Ruska jet. UK se okamžitě nabídne, že jsou schopny v červnu mistrovství zajistit. Rusové, kteří do vybudování fotbalových stadionů a návazné infrastruktury vložili miliardy rublů, zůstanou stát s prázdným talířem. Spolknout podobnou prasárnu jako byla olympiáda v Koreji už nebude možné, protože "vlastenci" v Rusku budou od Putina žádat, aby už konečně praštil do stolu. Protože ekonomicky Rusko na Evropu nemá, bude muset zařinčet zbraněmi (např. poslat 1-2 lodě do Severního moře k Británii na rutinní vojenské cvičení. Jediná naděje pak je, že se Makrela a spol. předpos..ou. Jsou to křiváci a zbabělci. Britové jsou sice svině, ale nebojí se. Pak je otázkou, jaké budou další tahy na šachovnici. Vůbec se mi to nelíbí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 14:32
   Špatně odhadujete.
   Vůbec by to Rusku neuškodilo,odvolat MS ve fotbale.Postavené fotbalové stadiony nebudou chátrat.

   Smazat
  2. Dovedu si živě představit toho blonďatého chuja Johnson nebo jak se jmenuje jako hrdinu Hrdina posrané plíny.

   Smazat
  3. Bohužel vážený pane, 14:32 má pravdu. Naprosto s ním souhlasím. Těch sviňáren je už moc a Putin bude nucen nějak reagovat. Jde to na ně ze všech stran a sice Kreml drží, protože ví, že se vše postupně pro ně ve světě nevyvíjí špatně. Nicméně "vlastencům " je tato reakce málo. Bude nutno zasáhnout.

   Smazat
 8. Navazuji na Váš komentář, kde jste uvedl, že špatně odhaduji. Předně to nebude Rusko, kdo MS odvolá. Rusové potřebují vedle propagace své země dostat zpět i vložené investice, které by se vrátily skrze fanoušky-turisty na šampionátu. Fotbal rozhodně není sport č. 1 v Ruské federaci, která s ohledem na své klima upřednostňuje zimní sporty. Trvalo by to hezkých pár let, než by se ty investice vrátily zpět. Zejména v podmínkách současného ekonomického bojkotu je pro Rusy uspořádání šampionátu dost citlivou záležitostí. Vždy se najdou opoziční politici, kteří budou řvát: "vydáváte tak obrovské peníze na megalomanský projekt, když naši důchodci nemají na živobytí". Bude to ale zkorumpovaná FIFA, která Rusku toto pořádání MS odejme. Po Eurovizi a zimní olympiádě to bude další nezodpovědný úder do medvědího čenichu - naprosto zbytečný - který může mít nedozírné následky.

  OdpovědětSmazat
 9. západní svinská propaganda nás připravuje na válku s Ruskem...Už vidím kundu Stropnického a vlastizrádce Pavla v první linii s flintičkama:-))

  OdpovědětSmazat
 10. Ten Johnson - jestli je tak inteligentní,jak je hezkej,tak to teda potěš prdel...

  OdpovědětSmazat
 11. Vůbec to nejsou podobné scénáře: Nejprve Mejdan v Kijevu za účasti gruzínských odstřelovačů (jisto-jistě Ruská stopa) pak sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou a okamžité bezdůkazové obvinění Ruska, otrávení bezvýznamného Litviněnka a hned obvinění Ruska, zastřelení zkrachovalého Němcova v Moskvě z jedoucího auta elitním střelcem (ukrajinské volavce se nic nestalo) a hned je obviněna Moskva a Putin opět bez důkazů. Několikeré použití údajně otravných látek v Sýrii a opět obvinění Ruska a Asáda. Jen ti herci z bílých přileb to trošku přehráli. Následuje obviňování ze zasahování do voleb po půlce demo světa a ejhle bez důkazů zase za to mohou odporní Rusáci. Vražda tuctového novináře na Slovensku a hned za to může nepohodlný ruský agent Fico a určitě brzo se ukáže, že to je Ruská stopa nebo ne? A opět bez důkazů a vše se ví takřka hned bez vašetřování a už bouří ulice. U nás se zatím nenašla vhodná mrtvola. Asi nechce Kalousek ještě do penálu, tak zatím budou dělat mejdan umělečtí a právničtí studentíci co ví naprosto spolehlivě, že ten dědek na hradě je zaručeně ruský agent a Babiš to je zakuklený komunista a také ruský agent. Na druhé straně zase straší Čínou a Severní Korejí. Proboha jděte už s tím do prdele. Tohle jsou jednoznačné záminky pro válku jako od Gebelse. Položte si jednoduchou otázku. Komu to může prospět? Potřebuje tohle Putin před volbami, Asad když vítězí? Potřebuje Rusko vůbec konflikt, když je v hospodářském růstu i přes sankce a na rozdíl od prodluženého západu nemá dluhy? Potřebuje Čína a spol. problémy? Absolutně ne. To myslím odpovídá na vše. Je to zase akce pod falešnou vlajkou. Jenže jak dlouho to může ještě trvat než z toho bude kolosální průšvih? Před 1. sv. válkou si všechny mocnosti mysleli, že to ukočírují a za pár týdnů bude hotovo. Obdobné to bylo s 2. sv. válkou a v době studené války chybělo několikrát jen málo a nebýt soudnosti vrcholových politiků mohlo to dopadnout fatálně. Dnes bohužel ani ti nejvyšší nemají potřebnou soudnost aby to zastavili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že kvůli fotbalovému mistrovství padne Rusko na hubu. Rusové jsou ve stavu, kdy věří, že za vše špatné u nich doma může západ, takže mohou chtít pomstu. Tomu se brání Putin, protože ví, že není z toho cesta zpět a dojde ke konečnému zůčtování přesně ve smyslu prohlášení Putina, že svět bez Ruska nemá smysl.Myslím si však, že lidé na západě nejsou hloupí a nebudou chtít obětovat sebe a své děti, takže v rozhodné chvíli se postaví proti svým vládám, už to jednou udělali za války ve Vietnamu. Je jen otázka zda na to vše budou mít dost času. Pánbůh nás opatruj.

   Smazat
  2. Podle mého případný konflikt konečného zúčtování začne v Sýrii, kde si západ otestuje jak to Rusko myslí vážně a co vše do konfliktu nasadí V každém případě to vyvolá ve světě paniku mezi lidmi s doprovázenou násilím jak v USA tak i v Evropě. Ten scénář znají obě strany do detailu a bude záležet na obyčejných lidech jak se zachovají. Buď se nechají bez odporu zpopelnatit nebo se postaví proti.Američané i Angličané mají mají zkušenosti z II.světové, že nejlépe se útočí na civilní obyvatele, třeba si to zopáknou.

   Smazat
 12. Špion, natož obojetný špion musí počítat s nejhorším. Tito lidé, přistiženi byli věšeni na piánové struně, při popravě na Gilotyně leželi na zádech, vždy museli zhynout potupnou a ponižující smrtí, ať byli na té či oné straně přistiženi.Nevím zda dotyčného špiona otrávili Rusové ale líto mi ho není. To je prostě riziko povolání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je realita života.

   Smazat
  2. Že Aglii zaneřádili nějakým plynem Rusové? Anglii především jako první zaneřádil ten špion, který jim nevadil, ale kterého se měli oni ihned zbavit a byl by klid, stačila kulka a bylo by po plynu.

   Smazat
 13. Ví tady někdo, kdo byl Dr. Sorge? To jen tak mimo řeč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo se zajima ,ten to samozrejme vi.Jinak dnesni špionomanie je pro mne deja vu z padesatych let.Jen ta dnesni britska a americka propaganda mi prijde jeste pitomejsi .Bohuzel ,zda se ,ze lidstvo tomu veri stejne jako tehdy.(aspon cast lidstva) Kdyz nekdo muze verit na ucinnost modlitby ,veri i v jine blbosti

   Smazat
 14. 15:54
  Slavný špión za II.světové války.

  OdpovědětSmazat
 15. Je to jen tragikomedie,domluvená a sehraná i Skripalem.
  Přitom si užívají někde u moře v Karibiku.Po Ruských volbách se objeví vyléčeny.Hlavně naštvat Putina a Rusi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní13. března 2018 16:38
   To je také dosti pravděpodobná varianta, ale naprosto nic to nemění na dopadu této akce.
   Západ je s Ruskem ve válce a toto je jedna z bitev na poli dezinformace. S největší pravděpodobností, pro Západ vítězná bitva. Rusko, i když by mělo důkazy, jak se to stalo, tak čelí informačnímu monopolu Západu, mj. i u nás a nejspíš i v samotném Rusku.
   Tato moc nad médii, má v probíhající válce sílu zbraně. Proto také sorosovci u nás, tak bojují o udržení vlivu nad ČT a ČRo. P.K.

   Smazat
 16. To co šíří Británie jsou pověsti, které mají zakrýt skutečnost, že to byla, stejně jako v případe Jana Masaryka MI15. I když by se jeden nedivil, neb nevíme vlastně, kolik onen špion Skripal sám zavraždil lidí a kolik tedy bylo důvodů, aby mu to někdo vrátil. Fakt je tedy, že svým udavačstvím přivedl do vězení řadu svých kolegů a jak dopadli ti kolegové ve vězení se nikde nepíše. Není pochyb, že dělal vše pro to, aby se jich zbavil. No a pokud to nebyla oplátka, pak tedy cui bonum? No, jak je patrné z propagandy, Rusku nikoliv a tedy Rusko jako pachatele vraždy, zřejmě vraha, lze vyloučit. A že nejčastěji jsou to vrazi, co křičí chyťte vraha, bude nutné hledat vraha ve Velké Británii a tu činit za celé to dění odpovědnou. Ona Skřípala najala, ona se ho zbavila! Měl kompromitující materiály a vydíral!!!

  OdpovědětSmazat
 17. To není všechno. Právě našli tuhého dalšího ex Rusa. Přítele oligarchy Berezovského, který si to podle MI6 sám hodil. Mají nějak vysokou úmrtnost. A co se agenta týká: jed vyrobený v SSSR neznamená, že vyrobený v Rusku a v držení Ruska. CCCP bylo soustátí. Takže je možné a pravděpodobné, že jed byl a je v držení některého z našich nových přátel z Pobaltí nebo Ukrajiny. Ani Gruzínci nejsou žádní lidumilové. Jak se dostal do Británie? To je otázka na britské tajné služby a ne velvyslance RF. Kdyby ho sejmuli kalašnikovem, taky by to ukazovalo na Rusko? Alda Mora oddělali československým škorpionem. A taky nám to nikdo nehází na hlavu. Dělají z lidí blbce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle jiných zdrojů, ten jed se vyrábí v Anglii kousek od místa kde ten špion byl zasažen.

   Smazat
 18. Pred napadnutim Iraku,mal chemicky expert dr.Kelly potvrdit ich pritomnost v Iraku,odmietol to a onedlho o nasli mrtveho v lese v Britanii,vraj samovrazda.Na BBC 2 o tom bezala relacia Conspiracy fails,kde sa autor zamyslal,ci dr.Kellymu nepomohla MI5.Vtedajsi riaditel BBC2,bol odvolany.Takze Britania je majster na vrazdy nepohodlnich,ci vyhorenich agentov,potom,co uz nemaju co povedat.Dnes pred volbami v rusku sa to velmi hodi!A navacsi idiot Alexej Boris Johnson,dal do dnes ultimatum,aby RF poskytla info o jede pouzitom na Skripala...inak to bude povazovat za utok na uzemie Britanie.Nejako sa nam to vsetko dramatizuje,Rusko uz predoslalo,ze sa chystaju fiktivne chem.utoky,aby bol spusteny utok na Damasek.To vsetko tyzden pred volbami.Atmosfera houstne!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kristepane, dělej už konečně za interpunkčními znaménky tu mezeru, copak nevidíš, co ti to děla s textem? Co je na tom, co ti píši, nepochopitelné?

   Smazat
  2. Taky trpim pri pravopisnejch chybach.To uz nas nikdo neodnauci .😣

   Smazat
  3. Kuci,tedy vase starosti bych chtel mit !

   Smazat
 19. Skupina látek pod ruským názvem novičok patří mezi fluorofosfáty stejně jako známé VX a o jejich existeci se veřejně psalo už před rokem 1980. Dokonce i u nás vyšel překlad amerického románu Dvojice. Není pochyby o tom, že ve vojenském výzkumu by\ly zkoumány stovky derivátů této skupiny. Spojování londýnské vraždy výhtadně s Ruskem le propagandistický nesmysl. Mimochodem, stejným způsobem byl zavražděn Kimův bratr.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (18:02):
   Nerad vám snižuji sebevědomí, ale:
   Látka VX není ani "fluorofosfátem" a dokonce ani fosfátem. Ta náleží k ..-fosfonothiolátům.
   A novičoky?
   O těch se na Západě spekuluje po celá desetiletí, aniž by kdo přesvědčivě popsal jejich chem. strukturu.
   Zatímní preludia na toto téma je popisují jako chem. yettiho, kterého taky nikdo neviděl, jen o těm hodně slyšel.
   Tu jako látku pevnou (krystalickou), tu zas kapalnou, jindy plynnou. Někteří o ní tvrdí, že prochází přes filtry ochranných masek, že je ještě o dekadický řád toxičtější než-li ta VX, že proti ní není antidotum, že .. že.
   Inu dokonalý strašák pro manipulaci veřejnosti. A ve spojení s tou poslední provokační akcí připomínající historku Agenta 007 je to už jen na trpký úsměv.
   Člověk přitom totiž zapochybuje, jestli se ti britští úplně zbláznili nebo jestli to jen tak předstírají.
   Ať je to tak či tak, mít v čele mocnosti tyto kašpary, to nevěstí klidné zítřky.
   Ani pro Brity ani svět.

   Smazat
 20. Putin muže za volby v usa a čr :-)
  Je to jasná špína před volbami v RF .

  OdpovědětSmazat
 21. To je ta rafinovanost Putina. Dosazuje si prezidenty po celém světě a vysmívá se nám.Dokonce v době před volbou sebe sama spouští akce, které ho mají pomluvit i doma, vyvolat lidové protesty rusů a dosáhnout toho, že nebude zvolen. Inu arciďábel..

  OdpovědětSmazat
 22. Další informace z našeho mainstreamu:
  Jak zjistili britští experti z vojenské laboratoře Porton Down, pachatelé použili nervově paralytický jed A-230 ze skupiny označované jako novičok, který byl vyvinut v bývalé sovětské laboratoři. Chemik Vila Mirzajanov, který byl v této laboratoři do vývojového programu zapojen nyní žije v USA,
  Nervově paralytické látky se vyráběly ve uzbekistánském městě Nukus a testovaly se na nedaleké planině Ustjurt.
  Spojené státy se v roce 1999 podílely na dekontaminaci jednoho z největších polygonů na testování nervových látek na území bývalého SSSR v Uzbekistánu u Aralského moře.
  Z výše uvedeného vyplývá, že Západ a minimálně USA měli/mají možnost uvedenou látku získat.
  A nyní použijme mozek, chci se zbavit jakéhosi exšpiona, který se již 8 let pohybuje volně po Británii. Proč proboha, budu řešit věci složitě, když je mohu vyřešit jednoduše. Prostě ho někde něčím vezmu přes hlavu, nebo ho vyhodím z okna, nebo ho zastřelím běžnou pistolí.
  Ne tak Rusové, ti určitě nejdříve uvažovali o shození A-zbraně, to potom přece jen zamítli, a nakonec se rozhodli použít speciální chemickou zbraní hromadného ničení – made in SSSR.
  Obávám se, že je to pohádka pro lidi s IQ do 80.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No budete se divit, ale většina lidí tomu slepě věří a rozhodně nemá IQ 80. Pokud je nějaká info ze Západu, berou to jako písmo svaté. A nejsou ani mladí, mají něco za sebou. Okolo mě je takových spousta a nic jim nevymluvíte. Jakmile se objeví nějaká špatnost, disonance, už čekají, kdy se vyhlásí viník sedící v Kremlu a začíná se nebezpečně zvrhávat až k ruské paranoi.

   Smazat
  2. Bohuzel je to tak .Divim se a žasnu

   Smazat
 23. Co si takhle připustit, že krysy formátu toho prodejného Skripala jsou pro Brity (a spol.) jen spotřebním materiálem.
  Na úrovni laboratorního potkana vhodného leda tak pro vedení antiruských provokací. Ničím jiným už Britům totiž posloužit nemohl.

  OdpovědětSmazat
 24. Britové jsou především dobře známi svým talentem na rozpoutání světových válek.

  OdpovědětSmazat
 25. Právě jsem poslouchal zprávy ČT. Žádný, ani náhodou důkaz, ale viník je jasný. Rusko a hlavně Putin. Něco tak šíleného nevysílala ani ČST ředitele Zelenky před rokem 1989. Oni už tehdy věděli, že jim nikdo neuvěří, protože lidi nebyli blbí.Ti dnešní si myslí, že lidé blbí ještě jsou. Přemýšlel jsem a mám teorii, že je to předehra k tomu, aby překazili mistrovství světa ve fotbale, které se má letos konat v Rusku. Bojkot by měl fatálním způsobem ublížit popularitě Putina a konečně umožnit za kořalku a korálky přístup k surovinám Ruska. Za Jelcina už to takřka měli. Pak ale přišel ten tyran ruského lidu Putin. A teď vážně. Před rokem 89 jsem si Západ vážil. Vystřízvěl jsem. Jsou stejní, možná ještě horší. Za tu naději, kterou zneužili

  OdpovědětSmazat
 26. Prosím, čím byl zavražděn KIMŮV BRATR? A pokud se ví kým, nebo kam je nutné směřovat podezření? Ta spojitost by nemusela být nezajímavá. Kdo tedy potřeboval likvidovat onoho bratra Kima? A taky, sešla se kvůli tomu RB? Propadla tehdy hysterií Mayová a Británie nebo někdo jiný? A to ten bratr Kima ani nebyl kriminálníkem, ani udavačem v žoldu, jako Skřípal.
  Jinak tu hypotézu, že vraždu provedla Mayová zastoupená svými estebáky lze brát naprosto vážně, pokud byla úkolována z Černého domu, že musí překazit fotbalové mistrovství v Rusku a tím poškodit prestiž Putina. Myslíte, že jsou Rusové také tak blbí, jako občané EU/NATO, že hned skočí na špek? Nechme se překvapit, v neděli jsou volby v Rusku. Něco mi říká, že ale ta vražda toho kriminálníka v Británii má jen tu váhu, která je tomu vyrobena, u nás třeba čété. Jinak se vraždí dnes a denně i u nás a nic, žádné nóty, žádná Rada bezpečnosti. Tedy vskutku umět nafouknout vlastními plyny takový balon - klobouk dolů, paní Mayová. Nevíte, má ta hubatá dáma něco společného s Karlem Mayem? Nechci věřit, že by byla z rodu čestných Vinetu? Ale lepší figuru si nemohla Malomocná Británie pro svůj imperialismus vymyslet!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.