Reklama

pátek 23. března 2018

Kdo otrávil Skripala? Velká Británie nebo USA?


Michal Brand
23. 3. 2018
Velká Británie označila pachatele otravy Skripala a jeho dcery – a neměla ani odebrané vzorky krve otrávených. Teprve nyní, po plných 18 dnech válečné protiruské hysterie, budou odebrány vzorky krve obou otrávených a provedena jejich analýza! Jsme 18 dní poté, co Velká Británie oficiálně oznámila, že bývalý důstojník ruské GRU Skripal a jeho dcera byli prý otrávení nervovým jedem Novičok, což prý jednoznačně a ihned mělo dokazovat viníka – Rusko. Britský ministr zahraničí dokonce ví celou dobu, že útok nařídil Vladimír Putin osobně.


Co na tom, že Novičok se v éře Sovětského Svazu vyráběl a skladoval v Uzbekistánu. A co na tom, že ihned po pádu SSSR vláda Uzbekistánu pozvala „odborníky“ z USA na likvidaci těchto výrobních a skladovacích kapacit. A jistě si američtí odborníci nevzali vzorky, vzorce, dokumentaci výrobní technologie, že?

Zajímavou informaci přinesl nedávno jinak hystericky protiruský idnes.cz:
Rink v rozhovoru s RIA Novosti ovšem zpochybnil podíl Moskvy na útoku. Kdyby byla Moskva do útoku na Skripala a jeho dceru zapletena, byli by podle něj oba dávno po smrti. „Jsou pořád naživu. To znamená, že buď se vůbec nejednalo o novičok, nebo byla látka špatně namíchána či nedbale aplikována,“ uvedl v rozhovoru. „Anebo ihned po aplikaci Angličané použili protijed, což by znamenalo, že přesně věděli, o jaký jed šlo,“ dodal.  

Věděli Britové ihned, o jaký jed šlo? Kdo jiný než pachatel to mohl VĚDĚT?
Dnes se dozvídáme, že Skripalovi a jeho dceři nelze celou dobu odebrat vzorky krve, ze kterých by bylo případně KONEČNĚ zřejmé, jakou látkou byli otráveni. Důvodem je to, že jsou v umělém spánku a proto nemohou dát souhlas k odběru krve. Souhlas otráveného s odběrem krve je prý v Británii podmínkou pro získávání důkazů při vyšetřování. Souhlas otráveného s odběrem krve je patrně v Británii nutný dokonce i tehdy, když jde o vyšetřování ÚTOKU NA BRITSKOU SUVERENITU – jak kauzu otravy Skripala nazvala britská vláda. Když otrávený na otravu jedem umře, tak v Británii zřejmě ukončí jakékoli vyšetřování, protože mrtvý už nemůže dát písemný souhlas s odběrem vzorku svojí krve. Nebo něčemu takovému máme věřit.

Nu, od 4. března ví britská vláda, americká vláda, německá vláda i mainstream propaganda, že Skripal byl otráven jedem Novičok, jistojistě z Ruska, ba přímo z Kremlu. A nyní o pouhých 18 dní později se dozvídáme, že se teprve zjišťuje, čím byl Skripal otráven. Nějaké vzorky budou odeslány Organizaci pro zákaz chemických zbraní k analýze.  18 dní válečné hysterie proti Rusku – a britský soud nyní rozhodl, že je možné odebrat vzorky krve a začít vůbec něco zjišťovat a vyšetřovat!

Již dříve Německo a Polsko uvedli ve společném prohlášení, že na otravu Skripala musí celá EU reagovat rázně. Tak zřejmě přijdou sankce proti USA a Velké Británii, které jsou čím dál více tím nejpravděpodobnějším pachatelem otravy Skripala a jeho dcery. Útok pod falešnou vlajkou. Další vysílač v Gliwitzích, další Tonkinský záliv, další „irácké zbraně hromadného ničení“ - a další a další příklady.
Jak řekl britský ministr přes hysterii, Boris Johnson – otrava Skripala je jistě vinou Ruska, osobně Putina, který chtěl prý před volbami nějaký tahák pro propagandu. Tahák pro propagandu z toho jistě byl – pro protiruskou, protiputinovskou propagandu.

Myslíte, že by si netroufli, že by měli morální zábrany zneužít smrti dvou lidí k diskreditaci Ruska a Putina, který není na rozdíl od Jelcina opilou loutkou západních korporací a zlodějů národního bohatství? Myslíte, že by se zdráhali zavraždit dva lidi? Možná by někteří naši sousedé mohli vyprávět...

Post Scriptum: Nadia Savčenková, hrdinka Ukrajiny, idol pražské, washingtonské i jiných kaváren, byla zatčena. Prý za pokus o proruský převrat. Těsně před svým zatčením veřejně do televize prohlásila, že ukrajinská vláda je plná kriminálníků a že na Majdanu stříleli do demonstrantů i policistů snajpři řízení představiteli nové ukrajinské vlády a organizátory Majdanu ze Západu. Desítky mrtvých. V zájmu zorganizování barevné revoluce, v zájmu získání další země k rozkradení, v zájmu dalšího tahu na geopolitické šachovnici posunování NATO blíže a blíže k Moskvě, do lepších a lepších pozic k zahájení agresívní války proti Rusku.

Myslíte, že již bezcenný dvojitý agent Skripal a jeho dcera by jim přišli jako morálně nepřijatelná oběť?

45 komentářů :

 1. Ono to je jedno obě země jsou totožní ksindlové brexit nebyl náhoda. Celá Evropa může shořet a co zbude tomu by chtěly vládnout. Ale to se šeredně přepočítaly půjdou do kytek první a zbytek dobijí Rusové konvenčníma zbraněmi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že to že britové nechali zavraždit špiona kvůli diskreditaci Ruska byla největší chyba tohoto století. Všichni terororisté a nepřátelé západu, a že jich na světě není málo zbystřili. Vše co o chemických látkách slyšeli je muselo nadchnout. Teď asi bude několik měsíců klid. Budou studovat a vyvíjet. Ale pak se můžou britové včetně Terky a toho trouby s vrabčím hnízdem na hlavě těšit, jak se jim jimi hozený bumerang vrátí. Ono totiž vyrobyt tyhle chemické zbraně není tak těžké.

   Smazat
  2. Lecit, uzdravit a zachranit otraveny umelym spankem , je jiste neuveritelne. Tady mas arsenik, nebo kyanid a mars chrapat nejmin 30 dni..
   Kvicej tak ze si asi skripli koule , vcetne MAY...Utok na suverenitu neni mozny v pripade milionu ilegalnich pribehliku ...Higledy pigledy..
   Po 18 dnech chrapani neni jiste co se zjisti nebo ne , v Tr. pouzivaji tzv. Elefant Juice , to daji konum aby lip behali , ale za nekolik vterin Elefant Juice zmizi z odebranych vzorku...
   Napriklad..
   Litaji v tom jako posranej papir v prujezdu...

   Smazat
  3. Jenom jestli tohle není příprava na to, že novičok použijí masivně v Sýrii a díky tomu budou moci vlítnout na Rusko už bez skrupulí. Být syrskou opozicí a Kurdy tak už balím kufry.

   Smazat
  4. Nepouziju nic, v Syrii skoncili. Prave dnes som cital krasny clanok, ze zapad s hrozou zistil, ze GPS v Syrii prestava fungovat. Skratka a jasne povedane, ked Rusko odhalilo utok 600 Tomahawkov na Syriu, samozrejme po americkom uroku chemickými zbranami, tak im skratka a jasne GPS vypne, no a pocnuc lietadlami, raketami a skratka aj gulometom na lodi nefunguje nic. A mozyu ten strot zbalit a ist domov, kym ich odtial nevyzenu Turni ako stado spinavych svini

   Smazat
  5. https://www.hlavnespravy.sk/gps-navigacia-v-syrii-prestava-fungovat/1351276

   GPS v Syrii prestava fungovat ;-)

   Smazat
  6. To GPS je asi problem , protoze kdyz zacnou neco vystrelovat , mohli by trefit sami sebe..
   Aspon to tak vypada...

   Smazat
  7. Sestřelili jsme 45 letadel, z toho 1 nepřátelské....

   Smazat
  8. Jasný důkaz,...od počátku věděli čím byli otráveni a o všem,ale dodnes nepodali důkaz a nenechali ani toto nezávisle odborně prošetřit.......stejně,jako všechno,třeba s těmi letadly a p.

   Smazat
 2. Je to stejná provokace pod falešnou vlajkou jako kubánská krize, (rozmístění amerických raket v Turecku), Tonkinský záliv ( vietnamsko-americká válka), sestřelení ruské stíhačky v Turecku (předem připravená americká provokace s připraveným televizním štábem), sestřelení MH 17 nad Ukrajinou, útoky teroristů a Bílých přileb chemickými zbraněmi v Sýrii, vražda Jána Kuciaka a jeho snoubenky a řada dalších z dávnější i nedávné minulosti. Původním vzorem jsou polské Glivwice v srpnu 1939, po kterých vypukla 2. světová válka. Co chcete od Anglosasů, jejich potomků v Americe a přistěhovalců z celého světa, včetně dlouhonosých? Mají to v krvi a v historii jako normu. Toť vše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby Gliwice, to takový požár Říšského sněmu bylo to pravé maso. Tak měl Adolf dokonce živého žháře, samozřejmě komunistu, byť to byl slabomyslný chudák, který vůbec netušil, co se vlastně děje, a tak mohl s komunisty (k nimž přihodil soc-demáky) rázně zatočit.
   A to ještě nevíme o britských provokacích v 19. století, mající za následek přinesení britské civilizace do barbarských států Asie a Afriky.

   Smazat
  2. Vono , mezi nama. Jestlize je na vyber valka a rychlej konec , je to moc lepsi reseni nez postupne chcipat pod terorem afroarabu.
   Napr. v Saudi Arabii /predsedove Lidskych prav sekce pri OSN/ maji "Chop Chop namesti, kde sekaji hlavy , ruce nohy, vsecko, ukrizovavaj lidi, muci verejne, bicujou a takovej vyhled jiste neni nejlepsi...
   A zavedenej v EU bude ....Jinej vyvoj situace neni a kdyz lidi se nechtej branit.

   Smazat
  3. Dobrej priklad uz dneska je postupnej teror v Ukrajine a pomaly umirani a ghetta v cele EU.
   A co delaj se svejma vlastnima detma. Kazdej neuveritelne zkusi, to jediny je jisty..

   Smazat
  4. To je samej tajnej agent sofistikovaný jedy a přitom s tam možná jenom uprd tenhle dědek! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
  5. 3:14 Bez obav! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/


   Štěstí přeje připraveným - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/218885-blizi-se-soudny-den-v-lesich-vznikaji-tajne-tabory-pro-preziti-blizici-se-krize/

   Smazat
  6. 7:51 Štěstí? A ty by stál o taký život?

   Smazat
  7. Západ lže a nepamatuje si , co řekl předtím. Prý byl zasažen i policista, co byl u případu. Dejte vyšetřit policistu, lháři !!!

   Smazat
  8. 7:50 Myslíš F73 ?

   Smazat
  9. 8:56 A což teprve takový Agent A52 ! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 3. MI6, Ukrajina a CIA. Říkala to prý pani na benzínce. ČT by to měla hned zveřejnit.
  PS - A taky říkala že tam u nich tankovala nějaké pani ze slovenska a ta řikala že v den vraždy toho novináře tam po vsi pobíhal Dzurinda s pistolí a třikrát prý telefonoval Kiskovi. Kdo ví jak to tam na tom slovensku bylo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dzurinda, jak jsem ho viděl u nás v televizi, už bude asi notně demntní, byl to docela smutný pohled na dříve celkem seriózního politika. Bohužel, se tady objevuje čím dál více nových politiků mimo mísu, v poslední době tady přímo exceluje pan Výborný, ten je skutečně ne výborný, ale vynikající. Asi by se měl přejmenovat. Ta jeho snaha, se zviditelnit, to nemá chybu, jeho problém je ten, že natírá zábradlí na Titaniku který jde ke dnu. Teda lze ale uznat že dělá to s patřičným grifem.

   Smazat
  2. 22:13 Blbeček trolíček, a nejaké FAKTY a DOKAZY by na vyvrátenie neboli? To sa u sorošstetiek nenosí, pravda?

   Smazat
 4. Tak to vypadá, že ti debilní Angláni Zase dělali nacistům z USSA užitečný idioty. 18 dní prý nemohou odebrat Skripalovým krev, aby zjistili čím byli napadeni, ale přesto už to vědí i kdo to udělal. Aby nevěděli, když jim to prozradili/poradili/ zdegenerovaní potrati soudce Lynche. Proto ty 18denní mediální zvěrstva a lhaní. Až Mayová padne, tak na ně Amíci hoděj kakáč, jako na každýho. A Skripalovi mají smůlu, zřejmě jsou odsouzeni zemřít v zájmu Britského Impéria /a jejich Velkého Bratra za vodou/. Ti už mluvit nebudou smět!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou zivi a zadne snimky nebo zpravy mozna nekde na plazi.

   Smazat
  2. Vona ta strana konzervativnich Tory , zije z penez bejvalych ruskych ani ne tak ruskych miliardaru. Ti ovsem nenavidi strasne Rusko , za to ze Rusko zdimali ze vsech stran ...A zbohatli z nej obrovsky.
   Jeden by treba podekoval..nebo byl vdecnej...
   Ale to neznate miliardare...
   Skripnout Skripala nebyl zadnej problem , kdyz ho meli rusove ve vezeni cely 4 roky...
   Kdyz vylez z restaurace s dcerou , kde sezral picu , do ktery se v nekterych zemich davaji Magic mashrooms, tedy narkoticky houbicky, zhroutili se oba na lavicce.
   Po odvozu do nemocnice , temer cely tyden , nechala vlada mistni lidi chodit, bez dozoru a delat cokoliv v miste "silenyho Zamoreni" a kazdej to prezil. Hroznej priklad nezamorena drzosti.
   Toxin neni ani poradne zaregistrovanej v Mezinarodni Organizaci , protoze s nim hnoji/fosfaty/ pole a delaj vselijaky nejedovaty , uzitecnosti...
   Uz to neni ani zahada sedmi almar , ale vareni zlych jedu Odpornou jezibabou v britske chysi a navic se to zase votoci jako hodne veci ,Proti nim...

   Smazat
  3. Ani neřekli, kdo je vlastně našel, jenom že Skripal měl oči v sloup. A odvezli je asi sanitkou do nemocnice a pak ticho. Druhý den tam začali chodit v protichemických oblecích a za dalších několik dní vyzvali ty, co jedli v hospodě, aby si vyprali prádlo. A přitom zase že Noviček je 8x silnější než ten co oddělal Kimova bratra a ten umřel za několik minut v nemocnici. A to proto, že nevěděli, čím byl otráven. Tady byli otráveni taky neznámou bojovou látkou a žijí už několik týdnů. Přestože Angličani neumějí plyn vytvořit, takže ani nemají protilátky, že. Ostatně protilátky se musí prý podat bezprostředně po otravě, ne až za několik hodin či dnů.

   Smazat
  4. 8:53, ten rozpor hodin a dnů u přeživších sedí, ale nemusí mít selektivní antidoda, stačí skupinové pro organofosfáty.

   Smazat
 5. Čína i Rusko mají ty kašpary u zadku, to se jenom Chazaři onanují a bude následovat "ukrajinský" efekt. Jejich největší slabostí, je radost z beztrestného zabíjení a to se hodně pletou. Ti prolhaní primitivové, už mohli mít Rusko na kolenou!

  OdpovědětSmazat
 6. Jsou to vůbec Angličani a Američani, co ho otrávili? Kamarád mně říkal, že jsou to prolhaní šmejdi, kteří s nimi nemají nic společného a jenom ty Angličany a Američany vysávají.

  OdpovědětSmazat
 7. Asi by se na to člověk už neměl dívat nečinně, jestli si myslí Angličané, že my jsme stejná svoloč jako oni, a že nás opijí rohlíkem, že Sadam vyrábí zbraně hromadného ničení apod., tak to se mýlí. Podám trestní oznámení na Babiše, i když jsem byl do ted´jeho příznivcem.

  OdpovědětSmazat
 8. MOSAD by v tom mohol byť namočený

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíš Ukrajina. Její lidé jsou už léta cvičeni pro podobné práce, CIA tam funguje od jara 2013, to je fakt už dost dlouho. A od začátku března 2014 mají v Kijevě plný dohled nad chodem speciálních operací v zemi. Mají své budovy, cvičiště, svoje zdroje, náborčí kanceláře i na universitách, je to vymakané přímo na hranici Ruska.

   Smazat
 9. V Británii je možné ledacos. V Glasgow přivezli na retgen pacientku, která údajně spolikala tužkové baterie, a která byla duševně nezpůsobilá. Tahle duševně nezpůsobilá osoba nevydala souhlas s provedením rentgenu, tak ji zase nalozili do sanity a odvezli zpátky do ústavu bez vyšetření. Mně osobně trávil soused přes rok organofosfáty při opakovaných postřicích štěnic. Já sám jsem po roce vleklých a nespecifických příznaků, přišel na to, že se jedná o otravu organofosfátem při tom, když jsem dostal v autě křeče dýchacího svalstva. Navštívil jsem lékaře(zde GP) a nic vážení přátelé. Žádný odběr krve, který by potvrdil výskyt organofosfátu v krvi. Jen si zapsali, že se pacient domnívá, že jeho zdravotní potíže jsou způsobeny organofosfátem. Bohužel, nejsem zrádce ani bývalý agent.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No právě. Vtip je v tom, že smrtící látku lze vyrobit kdekoliv a dostanete se k ní i v drogerii. A také v přírodě. Znám krásné místečko v horách, kde roste tolik muchomůrek zelených, že bych macerátem mohl otrávit obědy ve dvaceti školách.

   Ale navzdory publikaci otravných komponent chemických zbraní z dob sovětského výzkumu, série A23x, můžou být přece jen nějaké odchylky. Je otázkou, jestli jsou třeba uvedené substituenty správné. Účinek takové látky lze ověřit s tvrzením, že toxicita převyšuje látky VX cca 8x.

   A s tou toxicitou je jeste jeden problém. Uvádí se, že je tak vysoká, že po použití je detekce mimo det.limit měřáků z r. 2011. Silně pochybuju, že se po tomto oznámení (které nutně museli ověřit) pustili do horečného výzkumu nového vývoje citlivějších detektorů, což je náročné nejen na peníze. Jak na to potom přišli? Muselo by se použít mnohem větší množství a to by byl potom úúplně jinej masakr než jeden chudák polda.

   Smazat
 10. Je možné že jde o otravu, dokonce i bojovou otravnou látkou. Je možné že šlo o neodbornou maniplaci s touto látkou Skripalovými. Je li tomu tak ani se nechci domýšlet k čemu že měla být použita v které zemi.

  OdpovědětSmazat
 11. Netuším zda legislativa VB nedovoluje odebrání vzorků krve bez souhlasu na životě ohroženého pacienta, ale pokud ano pak by bylo velmi problematické kohokoli léčit, protože by nemohli určit ani krevní skupinu postiženého. Napadlo mě však proč neposkytl vzorek kontaminovaný policista, který je údajně mimo nebezpečí a při vědomí? Tato akce pod falešnou vlajkou je vrchol arogance elit VB a dnes už i celé EU. Jak dlouho si to necháme líbit.
  Milan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, policajt má taky krev, to trošku nedomysleli. Ostudné u národa Marplové a Holmese. Bravo národu inspektora Vacátka.

   Smazat
  2. Správná úvaha.

   Smazat
  3. 8:14, a kde jste prosím vás přišel na to, že je pacientům v britských nemocnicích zakázano bez souhlasu odebírat krev?

   Smazat
  4. Pro 10:29,a kde jste prosím vás přišel na to, že já něco takového tvrdím? Můj komentář byl reakcí na informace získané z článku a jeho zdrojů. Je samozřejmě jasné, že takový zákon VB asi mít nebude. Pak to ovšem znamená, že jde pouze o ubohou výmluvu kompetentních orgánů.
   Milan

   Smazat
 12. 8:14,jak dlouho si to necháme líbit,už bezmála 30 let nám tady mažou med kolem huby a narod mlčí.
  Takže až dostanou ti stateční mladí studenti,co tak neohrozene demonstrují za svobodu slova (ČT)a jiných médií,až dostanou povolávací rozkazy do války proti RF,spadne jim čelist.
  Všechno totiž k tomu spěje,ta bláznivá Mayová by chtěla použít atomovky proti RF,stejně pitomá Langsadlova,když tohle řekne jalovice Mayová,dobře,ale když to prohlásí ženská co má děti,tak to už je na povazenou.

  OdpovědětSmazat
 13. Paní Kodimová, uznejte nebyl ten minulý režim lepší? Možná řeknete - nebyl, byli jsme uzavření za ostnatým drátem nabitým elektřinou, cítili jsme se jak v blázinci. No ono já po tom, co si vyslechnu ČT a přečtu Novou republiku, se cítím rovněž jako v blázinci. Rozdíl je ten, že v tom nynějším blazinci jsou sami velmi nebezpeční blázni, kteří se po něm volně pohybují.

  OdpovědětSmazat
 14. To skládací štafle Mayová a klaun Jonson, vizitka operetního království Malé Britanie.

  OdpovědětSmazat
 15. Odborníci na výměnu krve za okysličenou, léky pro astmatické sportovce a pod. si hravě poradili s ruskými olympioniky. A stejně haravě si poradí i s "otráveným" skřípalem a jeho dcerou. Turumpeto dostala jsem úkol a hravě jsem ho splnila tvá ctitilka Teressa M.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.