Reklama

sobota 24. března 2018

Kdo a proč zabil pilota, který zničil Boeing nad Donbasem? Možná verze úmrtí viníka zkázy MN-17: "Byl to nebezpečný svědek"

24. 3. 2018      zdroj a zdroj
18. března zemřel na Ukrajině bývalý pilot Su-25 Vladislav Vološin, podezřelý z účasti na havarii malajského Boeingu 777 17. července 2014. V orgánech činných v trestním řízení bylo oznámeno, že "ve vlastním bytě spáchal sebevraždu devětadvacetiletý výkonný ředitel jednoho z městských podniků v regionu. Rodina byla také doma". Podle jedné verze se Vološin zastřelil z pistole typu Makarov, uvedl kanál Telegram boris_rozhin. Uvádí se, že na místo dorazili lékaři a vyšetřovací operační skupina policejního oddělení Ingul.


S jeho jménem byly spojeny podrobnosti nehody letounu nad Donbasem v roce 2014. Připomeňme si, že v den havárie Boeingu odstartoval ukrajinský letoun Su-25 řízený kapitánem Vladislavem Vološinem z 299. taktické letecké brigády z letiště s raketami třídy "vzduch-vzduch", ale vrátil se na základnu bez nich.

Blízcí příbuzní zemřelého řekli místním médiím, že Vološina "tížily problémy", spojené s rekonstrukcí Nikolajevského letiště, kde působil jako výkonný ředitel.

Jak prohlásil člen Rady pro mezietnické vztahy při prezidentovi Ruska, politolog Bohdan Bezpalko, "je těžké se zbavit myšlenky, že ho tamta strana mohla odstranit jako jednoho z nebezpečných svědků, který by mohl poodhalit závoj tajemství zkázy MN17 a tím posílit postavení Ruska. Protože je zcela zřejmé, že Rusko nepotřebovalo a bylo by pro něj nevýhodné sestřelení tohoto letadla, že to všechno byla provokace, namířená proti naší zemi."

V posledních letech "Vološin vedl Nikolajevské letiště, minulý rok v létě, když odtud odcházel, ukončil své poselství kolegům frází "budeme žít". "S "žitím" se to nepodařilo. Zda sám na sebe vztáhl ruku pod tíhou spáchaných zločinů nebo zda mu někdo pomohl, to se časem dozvíme", uvádí kanál Telegram...

Vladislav Vološin byl jedním z takzvaných "hrdinů ATO", ukrajinské úřady mu udělily řád "Za odvahu" třetího stupně a čestné uznání kabinetu ministrů.

V létě loňského roku kapitán vojenského letectva Ukrajiny Vološin ... při odchodu z armády na rozloučenou prohlásil, že ho pomluvili, a že "v armádě je to samé divadýlko".

V médiích se objevily screenshoty Vološinovy ​​korespondence, v nichž jsou slova: " Nebojím se ho. Děti bez otce se nechce zanechat. Ačkoli, ... sebevražedné myšlenky mě už týden neopouštějí". Přiložil kopie pokynů vedoucího Krajské státní administrativy Nikolajeva Alexeje Savčenka a také závěry Státní kontrolní služby o skandálních údržbářských pracích na letišti.

Podle dokumentů lze usoudit, že Vološin chtěl napsat žádost o uvolnění, ale gubernátor prodloužil jeho smlouvu.Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

59 komentářů :

 1. Pokud spáchal sebevraždu,někde bude dopis na rozloučenou.
  Praxe likvidovat nepohodlné svědky jsou známe a V USA v poslední době nepočítaně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že vyrobit "dopis na rozloučenou" není pro lidi z tajných služeb problém. Dnes prostě nelze věřit ničemu!

   Smazat
  2. ...Vološin zastřelil z pistole Makarova...
   Proč mu jí ten Makarov dával???

   Smazat
  3. 21.22 Opravdu nevíte, že pistole Makarov na náboj Makarova - 9 mm, nahradila v sovětských ozbrojených silách Tokareva TT na náboj ráže 7.62 (používal se i v naší armádní pistoli vz. 52...). Je to stejné, jako by napsali, že se (ex)voják US AIRFORCE zastřelil Coltem 1911 A2...

   Smazat
  4. Mozna ze "mission " ridila soudruzka Nulland ze zeme Holly Land co tam rozdavala koblihy se s. novym poradcem Boltonem osvedcenym to valecnikem ve sklepe atomoveho krytu . Mame se na co tesit .Nova zruda sefka CIA sileny Bolton jako hlavni poradce (rozhodovac) a Pompeo jakozto min zahranici ktery vzdy vinikal steky na vse _Iran Rusko a ostatni nepratele USA

   Smazat
  5. O této verzi,i když byla nejvěrohodnější,se postupně zcela přestalo mluvit,i když důkazů bylo hodně a neomluvitelných a nevysvětlitelných...určitě byli takoví,co to sledovali podrobně,hold naše přeslavná TV musí lhát,jak jejich zadavatel píská.....

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TO je právě problém tvůj a vychrochtel z tvé einsatzgrupy - porád si myslíte, že verze je vždy jen jedna, ta vaše a vydáváte ji z pravdu, o které se nesmí diskutovat. Nas**t. Prázdnolebci tupí.

   Smazat
  2. no chlapče hrubka se dá opravit ale tvoje debilita né ta je stálá

   Smazat
  3. Jasně "genium" odkojeným ČT je jasné vše na první pohled. Než nějakou blbos kvákneš zkus se zamyslet máš-li čím.

   Smazat
  4. Verzia skazy pre normálneho cloveka s IQ aspon 90 je naozaj iba jedna. Pokil vyrobca rakety BUK po skuskach vyhlasil, ze ta verziia je nezmysel, co samozrejme dokazuju aj pocetne fotografie, tak americka verzia je trochu k nicomu, hlavne po tom, co dodnes nedodali ziadne radarove dokazy ani nic podobne, na rozdiel od Ruska. Najlepsi je slnieckovy argument o hrúbkach alebo textu samotnému. To sa da doucit, tazka debilita opravit nejde ani najlepsimi liekmi

   Smazat
  5. Ad 17:24 - je to tak. Ono dopravní letadlo nebylo sestřeleno pilotem, ale protiletadlovou raketou vypálenou separatisty z jejich území. Oni se ještě hned po sestřelení tímto telefonicky mezi sebou chlubili. Tyto hovory byly zachyceny a jsou uloženy jako důkaz. Ovšem zdejší prokremelští propagandisté poslušní propagandě Kremlu - viz AE News, Sputnik atd. budou omílat tu blbost o sestřelu. Oni dříve také tvrdili, že vojáci RF nebyli a nejsou v Donbasu. Tvrdil to veřejně i lžiministr Lavrov, až později sám Putin přiznal jejich existenci tam. Jsou to lháři!!

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Zjavne preto teraz vraj spachal sebevrazdu obvineny MLADY pilot, zjavne preto zmizli vsetky radarove zaznamy a komplet korespondencia z riadiacej veze, co napriek predpisom nariadila Boeingu zmenit kurz a sklesat do hladiny dostupnej tou lietajúcou haraburdou, skratka vsetci priamo zucastneni maju akosi vysoku urtnost alebo skratka iba tak zahadne zmiznu. Zjavne mali rozplavby v kyseline syrovej. Americaia slubili radarove zaznamy, ktore dodnes nedoali. Kto vie asi preco... Mal to byt dokaz proti Rusku...

   Smazat
  8. Sestřelení letu Malajsijské společnosti MH 17, je podrobně s mnoha odkazy na fakta a argumenty, proč se tato hromadná vražda 289 civilních osob, mezi nimi i několika dětí stala, lze najít na portálu Kosa zostra.
   G.

   Smazat
  9. 17:24 a naopak, že?

   Smazat
  10. Verze je jedna americane vi a maji dukazy kdo je pachatel, kdyby to byli rusove tak by to uz davno zverejnili. Naucte se pouzivat trochu mozek!

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. Jste celkem vedle, všichni. Zajímavé, že ani nejste schopni pořádně si přečíst text třeba závěrečné zprávy JIT, nejlépe v originále, nebo si vyslechnout relevantní tiskové konference na jedné i na druhé straně, nejlépe v originále, ale vedete plamenné debaty a bojujete za své pravdy.

   Je fakt, jak řekl jeden z vás, že pravda je jen jedna. Provedení sestřelu je možné vysledovat i z materiálu dostupném na internetu, je možné určit stranu viníka, ta se už začíná celkem rýsovat, ale jsou ještě věci skryté a to si nejsem jistý, jestli se je podaří někdy objasnit.

   Smazat
  15. Tady - tihle debilové, a něco číst? Snažit se něčemu porozumět? Vždyť je to jen ubohá smečka dementů! Na diskuze k NR to pravidelně leze z Novinek, a tam, jak známo, jsou diskutéři ten nejhorší ksindl. Sprostý, blbý, nadávají sprostě prezidentovi, a diskuze k NR to úplně zkazilo. Už to vůbec nemá úroveň, asi jako ji nemají Novinky. Když NR začala psát, byla radost tady číst diskuzní příspěvky. Než sem začali lézt novinkáři, od té doby jsou diskuze v hajzlu.Ať je to o čemkoliv - o sestřelech, o válce, o politicích - o čemkoliv. Nečtou to, jen žvatlají ty svoje kraviny, pořád stejný. A ten praštěnej blb, kterej tady nadává lidem "rusácký ....ko ko ko" je hnusná, sprostá filcka. Umí jen sprostě nadávat a urážet, určitě i smrdí jak filcka. Nevím proč píše " kopáním okolo sebe" - a co dělá on? On kolem sebe nekope? Bože - to je ale blbá sebranka! Už to všechno začala být ztráta času. Jak čtení článků, tak i těch praštěných, sprostých diskuzí k tomu. Jak může prasečí hajzl a debil napadat ostatní, že zakrývají debilitu a hajzlovství - lze to vůbec pochopit? Kdosi kdysi tady psal, že na každou svini už se vaří voda - kéž by to tak bylo, a tihle sajrajti sprostí se dočkali.

   Smazat
  16. 20:46
   Ty potřebuješ akutně psychiatra demente. Už nejmíň 3 roky tu kvákáš stále dokola ty svoje dementní hovadiny o "diskutérech z novinek"

   Smazat
  17. To není "kvákání" ale konstatování faktu potrefenej novinkáři. Ty tři roky - to ses sekl, protože NR na internetu tři roky nepublikuje, ale ty už nemáš přehled, protože na novinkovej bulvár lezeš denně, a pak lezeš na NR - prakticky jenom dřepíš u internetu a kvákáš sračky. Je v tom zakletej tvůj hloupej, vyprázdněnej, impotentní život. Psychiatra potřebuješ ty, ale akutně ne. Ničíš si svůj mentální život sám, už je z tebe závislej duševní mrzák.

   Smazat
  18. Anonymní 24. března 2018 21:00

   Člověk, který je takový osel, že není ani schopen zjistit, že NR vychází od podzimu 2013, je pro všechny ostatní opravdovým přínosem - o agresivní a vulgární úrovni jeho bez ustání opakovaných příspěvků raději ani nemluvě.

   Smazat
  19. 21:00

   Právě jsi sám dokázal jaký jsi dement a jaká mimózní hovna tady neustále klepeš do klávesnice. NR publikuje nejmíň 5 let.

   http://www.novarepublika.cz/2013/10/vladni-reforma-tentokrat-psychiatrie.html

   Smazat
  20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  21. Často si kladu otázku, zda pisatel příspěvku, jako např. 18:11 a 18:13, je zmanipulovaný kavárenský pomatenec nebo placený troll. Jedno je jisté, pisatel je duševně nebo morálně narušený člověk.

   Smazat
  22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  23. Skripalismus je taky zametani stop...

   Smazat
  24. A kdo furt tvrdí že ho někdo zabil? Třeba se otrávil když si někde poblíž něho uprd tenhle dědek s diagnozou F73 - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
 3. Je zbytocne zapajat sa do debaty kde kazdy ma svoju pravdu zalozenu na "istych" informaciach z netu. Vacsine Vam chyba zasadne info. Tri dni pred zostrelenim tohoto boeingu bola v nasej TV vo vecernych spravach informacia o zostreleni ukrajinskeho An-26 separatistami vo vyske 6500 metrov, takze musela byt pouzita raketa nie odpalovana z pleca. Velmi detailne bolo popisane ako posadka po zasahu vyskakala z lietadla a pod. Uz vtedy som si povedal: "Pre Boha, ved oni sa tym chvalia". Nepodarilo sa mi o osude tohoto lietadla zistit viac - ak to bol bluf tak verejna mienka bola dopredu pripravovana na zostrel civilneho lietadla, ak nie tak vsetky lety tam mali byt zakazane lebo bolo jasne ze separatisti maju taketo rakety. Uvedomte si ze vsetky bachorky co bolo ci nebolo na nete nie su realne dolozene a mohli to byt podvrhy. Toto je v podstate jediny realny fakt, okrem toho samotneho zostrelu, ktory nam bol prezentovany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. An26 musel být sestřelen buď z letadla R60, nebo systémem Pancir. Vzhledem na zásah, se nejspíš se jednalo o letadlo. Z ruské strany samozřejmě. Proto jsem se moc nedivil, když Ukrajina oznámila cvičení PVO. Jen díky tomuto faktu jsem nakloněn verzi náhodného sestřelu MH17, jinak by pravděpodobnost náhody byla velmi nízká.

   Smazat
  2. 21:40 - velmi se mýlíte. Letadlo nebylo sestřeleno náhodně. Vina je na ukrajinské straně a to i kdyby letadlo sestřelila jednotka ruské armády (fakta ukazují, že je to je velmi velmi nepravděpodobné). Ukrjaina měla nad celou oblastí bojů uzavřít vzdušný prostor pro civilní lety. Neudělala to, protože chystala spolu s americkými poradci provokaci. Ostatně víme, že na provokace jsou SSmani velcí pašáci. Nezapomeňte i na onu variantu, na kterou se zapomíná, že stejným koridorem ve stejnou dobu se měl vracet Putin ze zahraniční cesty. Putinovo letadlo je velikostí i pomalováním v elmi podobné onomu sestřelenému - malajskému.

   Nadávky obou soupeřících stran v diskuzi se mi vůbec nelíbí a jsem rád, že občasným mazáním to redakce NR tlumí. Měla by být důslednější a chronickým sprosťákům by měla zabránit v přístupu do diskuze.

   Smazat
  3. 8:29

   Je tak těžké pochopit, že a jak obsah příspěvků souvisí s anonymitou?

   Smazat
  4. 8:29, vy asi nevíte, o jakém letadle je řeč, že? Odpovídal jsem na příspěvek Jozefa Gatiala, který hovoří o An26, ne o Boeingu.

   Zadruhé, koridor byl uzavřen do výšky 8000 m, ačkoliv minimálně dva dny předtím Ukrajina dala na vědomí, že ví o jakési výkonnější PVO u separatů a přesto NOTAM nezměnili. To je velice tristní jednání, i když každý dolar dobrý.

   Jenže i tak bylo rozhodnutí o trasách letů plně v kompetenci aerolinií. Lufthansa, Quantas... tudy např. nelítali. Proto považuju za naprosto nezodpovědné, že třeba Aeroflot tudy létal a oni museli mít přece info z první ruky. Šetřit náklady v takové situaci jsou hloupostí dokonce i z ekonomického hlediska.

   Putinovi letadlo sestřelit nemohli, vládní letka má zjevně zodpovědnější personál než Aeroflot a presidentský speciál se této oblasti vyhýbal stejně jako Lufthansa. Takže v této souvislosti ty úvahy o jakémsi spackaném atentátu považuju spíš za úvahy ze sféry bajek nebo kontrapropagandy.

   Smazat
 4. Ať tak nebo jinak, převrat na Ukrajině po několikaletém úsilí vyvolaly USA a všechno další je toho důsledkem. Jen tak mimochodem, zasahování do vnitřních věcí suverénních států, vojenské zásahy proti nim bez mandátu OSN, jsou porušením mezinárodního a mnohdy i válečného práva. Padni, komu padni. Skóre velmocí od 2. svět války je v té věci dost jasné. Komu ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vratil se bez raket, asi maji v tom prsty i Cesi, vytunelovali mu je! Proto se zastrelil.
   Jak clovek sleduje Ukrajinu, tahle varianta, ze rakety ukoncily let malajskeho letadla a take jeho, je moc pravdepodobna. Rozhodne nizozemska verse je k pravde vdalena na svetelne roky.

   Smazat
  2. 19:52, jste vedle jak ta jedle.

   Smazat
  3. Advokáti pozůstalých už viníka zažalovali - je jím Ukrajina.

   Smazat
 5. Řadový pilot dostal za mlčení funkci ředitele letiště v Nikolajevě. Slušný postup, ale dlouho si ho neužil. Je třeba odměnit dalšího potřebného?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevíme, co věděl Vološin a proč dostal takovou funkci, ale svědků muselo být víc. Vološin přebíral letiště s nějakými finančními schodky po předchozím vedení a má se za to, že to byl pravý důvod jeho sebevraždy. Ale kdoví. Možná měl nějaké poznatky o MH17 a zkusil je zúročit. Jeho přátelé potvrdili, že z veselého člověka se měsíc před smrtí stal zádumčivý. Škoda mladého člověka.

   Smazat
 6. Ve 29 letech spáchat sebevraždu, pokud to tedy sebevražda vůbec byla, je těžké uvěřit. Na Slovači by určitě opět padnula vláda. A zde , jak by řekl Drahouš, tak nevím a zase nevím. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 7. Samovraždu spáchal strelou do hrude. A toto zopakoval 15x.

  OdpovědětSmazat
 8. se nás jistou dobu snažil kdosi přesvědčit (vpustil do éteru), že se jedná o typ 9K37M1. Klíčový ukazatel na možného pachatele je hned na na začátku samotného vyšetřování. Jednak jistá pasáž z předběžné i závěrečné technické zprávy JIT z Holandska a druhak seřazení jednotlivých událostí do časové osy, včetně zdánlivě nedůležitých událostí, přičemž je třeba čerpat ze všech dostupných zdrojů. No a pak spousta jiných zajímavých doplňujících faktů, jako jsou třeba satelitní snímky a třeba i zajímavé hlášky jistých vojenských hodnostářů.
  Myslím, ze na nějakých 75-80% vím, jak se to mohlo stát. Jen nevím, jestli se jednalo o náhodnou událost anebo ne.

  OdpovědětSmazat
 9. Nějaká chyba... znovu.

  Vološin samozřejmě žádné letadlo nesestřelil, důkazy jednoznačně ukazují na systém PVO 9K37 Buk, i když se nás jistou dobu snažil kdosi přesvědčit (vpustil do éteru), že se jedná o typ 9K37M1. Klíčový ukazatel na možného pachatele je hned na na začátku samotného vyšetřování. Jednak jistá pasáž z předběžné i závěrečné technické zprávy JIT z Holandska a druhak seřazení jednotlivých událostí do časové osy, včetně zdánlivě nedůležitých událostí, přičemž je třeba čerpat ze všech dostupných zdrojů. No a pak spousta jiných zajímavých doplňujících faktů, jako jsou třeba satelitní snímky a třeba i zajímavé hlášky jistých vojenských hodnostářů.
  Myslím, ze na nějakých 75-80% vím, jak se to mohlo stát. Jen nevím, jestli se jednalo o náhodnou událost anebo ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. říkali to v televizi

   Smazat
  2. Každopádně navádět dopravní letadlo do oblasti, kde Ukrajinci provádí bojové akce z letadel proti separatistům je hodně divné, proto se asi ztratila komunikace s řídící věží, aby nebyl důkaz o úmyslu

   Smazat
  3. O tom že MH 17 sundal Buk se spor nevede. Vede se o tom, jestli ho sundali U-káčka nebo opolčenci.
   Vološin, ale byl podle mnoha svědectví v době sestřelu blízko ve vzduchu.Holanďané tato svědectví vůbec nebrali v potaz a prokazatelně manipulovali s důkazy.
   Samozřejmě se jednalo o nešťastnou náhodu. Myslet si že by jedna nebo druhá strana záměrně sestřelila civilní letadlo může jen ideologicka zmasírovaný trouba.
   Nicméně odpovědnost nese v první řadě bez jakýchkoli pochybostí :
   1. Vláda Ukrajiny, že neuzavřela vzdušný prostor nad válečnou oblastí.
   2.Letecká společnost, která aby ušetřila náklady tama to letadlo poslala.
   Pokud budete mít zájem dám link na velice podrobnou analýzu.

   Smazat
  4. 21:12, právě separáty bych z toho na nějakých 98% vynechal a větší procenta dal právě Rusku. Ovšem při všech poznatcích, co mám, se pravděpodobnost sestřelu z ruské strany (ne Kreml, ne vláda) časem stále snižuje. Těch 90-95% bych připsal Ukrajině, přitom na úplném začátku, kdy se toho vědělo málo, jsem typoval právě na separáty. Mnohem méně na ruskou posádku a cca 30% na Ukrajinu.

   Vološin tam mohl fungovat jako tzv.volavka v rámci cvičení. Doporučoval ho k vyslechnutí Markin, šéf ruské federální kriminálky, na základě svědectví tehdy utajeného svědka, co zdrhnul do Ruska. Toho v Moskvě podrobili důkladné prověrce, včetně forenzního polygrafu a zdálo se jim to dostatečně důvěryhodné, aby se tím JIT zabívala. Leč bohužel, ti se na to, pokud vím, vys®ali.

   Díky za nabídku, ale já mám materiálu poměrně dost, možná i tu vaši, a už jsem rozesílal po kamarádech svoje kumulované postřehy. Dokonce se mi tím podařilo zviklat zarytého rusofoba.

   Smazat
  5. Jak to mohl byt Buk kdyz ten je na trvale manifestaci buzerantu v USA za hlubsi vztahy "tri ci v kruhu " Transexualeova a perverti jsou narodni hrdinove a cely Hollywood na udileni Oskara tleska ve stoje . Sum v sale potlesk ve stoje ,neutuchajici potlesk s volanim at zije Ocasnik v damskych satech 68 let to preci neni zadne stari ,zacina novy zivot .Hloubeji a hloubeji

   Smazat
  6. Vy všichni "diskutéři": Copak nečtete pořádně? Tady máte odkaz:
   http://www.novarepublika.cz/2016/10/eric-zuesse-dukazy-jsou-presvedcive.html

   Smazat
  7. 17:04, Narozdíl od vás, někteří sbírají info ze všech stran, nejen to, co se mu hodí. Sestřel raketou R60 nebo Python je neprůkazný.

   Smazat
 10. No jo neunesl tíhu viny ale chtělo by to potrestat ty co ho tam poslaly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vološin se zastřelil zřejmě v souvislosti s nějakými defraudačními akcemi minulého vedení letiště v Nikolajevě.

   Smazat
 11. Bil to Ruskí bukbuk a zestřelil ho Putin,bilo to na Čt a šmitec.

  OdpovědětSmazat
 12. Zastřelil se ruskou pistolí Makarov? To je jasná stopa k Putinovi!

  OdpovědětSmazat
 13. To se přece vědělo a čekalo myslím dva roky, že jeden den spáchá sebevraždu. Nechápu, proč mu tak dlouho trvalo. Říká se, že člověk dopředu neví, na co zemře, ten měl tu výhodu, že to věděl už ty dva roky dopředu, jen okamžik, kdy ji spáchal, ten vybírali jiní.

  OdpovědětSmazat
 14. Proč se nezastřlul pistolí Glock viď Ukrajina je v NATO a Eurochalifáte.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.