Reklama

čtvrtek 1. března 2018

Kdo spustil kauzu Sálih Muslim?

Yekta Uzunoglu
1. 3. 2018
V neděli, to jest 25. 2. 2018, jako z čistého nebe zasáhla desítky  (ne-li stovky) milionů lidí zpráva o zadržení Sáliha Muslima, spoluzakladatele a do loňského roku spolupředsedy kurdské politické strany v Sýrii, která se jako jediná efektivní síla postavila proti IS-zrůdám a tím se dostala do povědomí stovek milionů lidí na naší planetě! Na jejich statečné, krásné, odvážné bojovnice, které se postavily proti hrdlořezům téměř s holýma rukama, jen tak svět nezapomene!


A právě jejich politického představitele zadržela policie země Masaryka, Smetany, Dvořáka, Kafky, Čapka, Nezvala, Kundery v srdci matky měst, které se pro změnu zapsalo do paměti lidstva svou nezměrnou krásou, vznešeností a kulturou.

V zemi Jana Palacha, ve městě, kde se obětoval pro svobodu svého národa a právě v té zemi a v tom městě byl zatčen jiný, stejně statečný bojovník, také bojovník za svobodu svého národa ....

Rána, kterou dostala tato jinak tak nádherná země zadržením Sáliha Muslima se jen tak zahojit nemůže.

Zadržení Sáliha Muslima miliony a miliony lidí na naší planetě dovedlo k přemýšlení, zda jejich dosavadní dojmy z Česka jsou pravé, jestliže se tam toto děje...

Netuší, že té nádherné zemi, kterou obdivují po pádu totality, nebyla dopřána ani demokracie, ale ani právo. Právo, které je základem lidského soužití.

Za celá ta léta v západní Evropě občanům média a jejich vlády štěpovaly, že ty země východní Evropy se díky nim zbavili totality a nyní konečně po tolika útrapách žijí v demokracii a právu.... Ale o tom, že je tam zaveden socio -ekonomický systém jen na základech osobníh prospěchu jednotlivců, a že tomuto kdysi tak produktivnímu národu je odcizena jeho vlastní identita, to se nesmí dovědět ….

Nevědí, že tomuto národu nedali možnost, ale ani prostředky k vývoji směrem ke skutečné demokracii a právnímu státu, ale učinili vše, aby země byla nejdřív připravena o veškeré  dědictví materiální a následně i duševní, že se v té krásné zemi začala jeji „elita“ chovat jako v džungli.

To, oč se snažil prof. Jiří Hájek, Hanzelka a Zikmund, Dr. Qasemlu a již desítky let já, tím, že jsem jako student lékařské fakulty například přeložil do kurdštiny dílo Karla Čapka a tím, že jsem přeložil do českého jazyka s pomocí Jaroslava Kořána kurdská přísloví, básně, pohádky, povídky a snažil jsem se vybudovat přátelství mezi Čechy a Kurdy, to vše je jako úderem blesku zadržením pana Sáliha Muslima pryč.... A to jen proto, že si nějaký činitel dle všeho chtěl nahrabat ještě nějaké "prachy" navíc?

Tak jako vždy, ani po tomuto poškození duševního dědictví českého národa, se nic dít dál nebude. Ve Sněmovně nebude ani interpelace, ani vyšetřovací komise či nějaká účinná aktivita státních útvarů, které jsou jakoby na oko určeny k dodržování zákona, jako je GIBS či státní zastupitelství...

Budou mezi sebou říkat: "No a co, no? Chtěli prodat Kurda a prostě to nevyšlo a „půjde se dál“ a ta jizva v paměti milionů a milionů, ta rána do duševního dědictví, copak někoho z odpovědných činitelů bude vůbec někdy zajímat!?"

Tak se rozkládají civilizace, o kterých jsme četli v "chytrých knihách", a stalo se nám osudem, abychom ten rozklad zažili za živa my!

20 komentářů :

 1. Jím řízená organizace spáchala bombový atentát na autobus plný nevinných lidí. Měli ho vydat !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaká škoda, že jsi v tom autobusu nebyl také. Byl by klid.

   Smazat
 2. Myslím, že není namístě z prostého faktu, že policie Sáliha Muslima zadržela, vytvářet legendu o zhoršování vztahů dvou národů. Chápu Dr. Uzunoglu, že v tom po svých osobních zkušenostech s českou policií a justicí vidí něco víc. Ale to neznamená, že za tím je opravdu něco víc, než "služba podle předpisu".
  Soud rozhodl promptně o jeho propuštění a zadržený navíc sám řekl, že se k němu policisté chovali korektně.

  Mluvit v této souvislosti o "poškození duševního dědictví českého národa", to je trochu mimo mísu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na toho Kurda vydali zatykač Turci a ne Interpol! Žije jako bojovník za svobodu a demokracii ve Švédsku, Švýcaři ho před zfašizovanymi Turky chránili, jen nějaký blbeček v Praze ho nechal zatknout a udělal nám tak ostudu nejen mezi Kurdy, ale zbytečně i v Turecku, Sýrii atd.atd. A nikdo za to nenese osobní odpovědnost! Ukázka rozkladu české společnosti.

   Smazat
  2. jediné kde se s Vámi dá souhlasit je to, že pan doktor Uzunoglu (v tomto případě naštěstí) trochu emocionálně přehání . Ale "služba podle předpisu" to tedy nebyla ani náhodou. Buďto šlendrián, nebo úmysl, který nevyšel, boj složek, nebo od každého něco.

   S. Muslimovi byl dříve ve ŠVédsku udělen politický azyl. Před zatčením v Praze pobýval ve Švýcarsku a Německu, v obou zemích veřejně vystupoval. (Nezaznamenal jsem informaci, odkud tam přijel?) Osobnosti jeho formátu a z aktuálně tak ultracitlivých oblastí nicméně necestují aniž by o tom zpravodajské služby dobře nevěděly. NA jakési utajené konferenci měl participovat i v Praze. Co z toho vychází navenek ? Obrázek Česka jako země spravované neschopnými a nespolehlivými idioty, a to prosím pěkně úplně pro všechny strany. Kdoví, třeba právě toto byl hlavní efekt pro nějakého snaživého operativce. Třeba možnost, že by Praha hostila nebo i jen zprostředkovala nějaká mírová jednání za účasti dotčených stran - ta zřejmě padá. Navzdory třeba zachování české ambasády v Sýrii po celou občanskou válku a práci velvyslankyně Filipi a jejího týmu.

   V. R.

   Smazat
 3. Pane Uzunoglu, vás nenapadlo, že se na tomto zadržení Saliha Muslima dohodl Mc Master před 14 dny na jednání v Turecku s Cavusoglu? Mc Master přece řekl, proč bychom nemohli bojovat proti PYD společně? Že byl zrovna ted´ Muslim v Praze, tak to měl smůlu, zkrátka podle mého to mohlo být tak, že někdo z Washingtonu zvedl telefon a řekl českým slouhům, "zadržet a vydat do Turecka". Ano, takové my máme v osobě Stropnického reprezentanty státu, slouží USA a ne pro náš stát. Pokud dojde k vydání, budou mít Češi jen z ostudy kabát. Nechci předbíhat, ale mně to prvně přišlo na mysl, když byla tato zpráva zveřejněná, že už je to tady, kdy Kurdy jejich "kamarád" USA zradil, a ted´je otázka, co za to dostane USA od Turecka? ČR nic, to bude mít jen z ostudy kabát. Měli říci zavčas chudáku Muslimovi, jdou po tobě Američané, koukej dnes do 16 hodin z této země vypadnout. A znáte tu českou "Hej tuláku, nandej modrý džíny, vlak houká, v kopci je pomalej, náš šerif ten je z ....

  OdpovědětSmazat
 4. Je radost pohledět kolik Kurdů
  podporovaných Amerikou
  je na našem území.
  Pane Sálihe
  můžete prozradit co v Čechách zamýšlíte dělat ?*

  OdpovědětSmazat
 5. Měl by jste nadat vládě a ne Českému národu.

  OdpovědětSmazat
 6. Byl bych pozorný, pokud jde o Turecko, které za sebou má genocidu Arménů a společně s dalšími zeměmi a za vydatné podpory Západu i genocidu Kurdů. Nevím, že by někde ve světě byl jiný 40milionový národ a neměl svoji zemi, svůj stát. Komu tento stav vyhovuje? Pro Židy, kteří prošli nacistickou genocidou, se našla země na úkor Palestinců. Co na to "mezinárodní společenství kapitálu"?
  Neznám počty Kurdů u nás, neslyšel jsem ani, že by si někdo na jejich přítomnost u nás naříkal. Daleko menší národy, než jsou Kurdové, mají u nás své občany i ve statisících a mnozí z nich jsou nepřizpůsobiví parazité a musíme mlčky to strpět. A že se kapitalismu nehodí do jejich byznysu ochrana lidských práv národů, které si to zaslouží, ale jen ochrana jejich špinavých kšeftů, jejich válek, zabíjení nevinných? Co s tím může občan udělat, aby nebyl kapitálem sejmut?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.18 Oni se snad Židé do svého státu SESTĚHOVALI?

   Smazat
  2. SAMOZŘEJMĚ, ŽE SE DO STÁTU IZRAEL, KTERÝ VZNIKL OKUPACÍ PALESTINY PO 2. SVĚTOVÉ VÁLCE, ŽIDÉ STĚHOVALI SNAD ODEVŠAD - JEN BYLI ODMÍTNUTI ČERNÍ VYZNAVAČI ŽIDOVSKÉHO NÁBOŽENSTVÍ Z AFRIKY. ZŘÍZENÍ STÁTU IZRAEL NA OKUPOVANÉM ÚZEMÍ BYLO ZDŮVODNĚNO A SILOU PROSAZENO OKUPAČNÍ ANGLICKOU ARMÁDOU S TÍM, ŽE TAM TAKOVÝ STÁT PŘED VÍCE JAK 2. TISÍCI ROKY EXISTOVAL. Ten dŮvod není nezajímavý ani pro nás: okupaci Čech a Moravy i nacisté a Hitler zdůvodňovali tím, že na tomto území žili před slovanskými kmeny kmeny germánské, např. Kvádové a Markomani. A tak za genocidu Židů Němci pykají Palestinci. Všechny války, které se zde odehrávaly od 2. světové války a které přinesly genocidu pro změnu Palestinců a miliony mrtvých Arabů, měly příčinu jedinou: vznik státu Izrael. A bude to zřejmě dlouhá cesta, než tato část světa vstřebá pocit nespravedlnosti, do které byli občané uvrženi za zločiny druhých. Nebýt 2. světové války, nikdy by žádná novodobá Izrael nevznikla.

   Smazat
 7. kurdské politické strany v Sýrii, která se jako jediná efektivní síla postavila proti IS-zrůdám a tím se dostala do povědomí stovek milionů lidí na naší planetě!OPRAVDU?

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Uzunoglu fandím Kurdům ale Vy píšete jako v agonii. Copak tady po 89 je nějaká demokracie? Copak o něčem tady rozhodujem? V 89 to začalo Růžičkou alias Živčákem kam ce dodnes chodí klanět nová elita národa a podvody narůstají do dále neudržitelných rozměrů v celém euroatlantickém mírotvorném světě a Vy tady fantazírujete o takové prkotině, kterou stejně nařídil někdo mimo náš stát.

  OdpovědětSmazat
 9. Jsem také proto, aby naše země nevydala Kurda do Turecka, neměli jsme jej vůbec ani zadržovat, ale lidé jsou různí a policisté též. Na druhé straně Kurdové, kteří na blízkém východě bojovali a dosud bojují proti velkému zlu, jsou také muslimové. V Evropě se dožadují všemožných práv pro sebe, tady a ve všech zemích kde také od nepaměti žijí, ale oni samotní se chovají k jiným lidem, vyznávající jiného boha či ateistům, sice mnohem lépe než jiné některé jiné odnože islámu (wahábi, saláfisté, vůbec většina sunitů atd), ale například ve svých obchodech si nenakoupí za stejnou cenu jaká je pro Kurdy, musejí si připlatit, svoje boží chrámy tam stavět také nesmějí atd, atd. Prostě korán je pro všechny muslimy jen jeden a ten říká ber, když dávají, ale sám dávej jen málo. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 10. Je kupodivu
  že bojovníkům proti islámu
  konkrétně panu Vokamůrovi¨
  nevadí legitimní přítomnost
  Kurdských bojovníků podporovaných Amerikou
  na území ČR :))*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to má co společného s Okamurou, pologramotný vygume?

   Smazat
 11. ...znamenalo by to snad
  že ty řvouni s transparenty
  před justiční a policejní autoritou
  by v případě nepropuštění brýlatého knírače
  začali s terorizováním našeho obyvatelstva ?
  Je to snad vydírání ?*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedovedete si představit, jaký atak předvádí muslimové z různých zemí, na justici nebo policii. Nevíte nic, jen plácáte nesmysly. A Kurdové jsou z nich ještě nejcivilizovanější! Karel z Plzně

   Smazat
 12. Různé země
  není ČR.
  Civilizovanost Kurdů
  je ze záběrů patrná.
  Když víte všechno Karle,
  dodejte argumenty a nekritizujte spoluobčana
  který si myslí
  že hosté v naší zemi
  by se měli chovat slušně a respektovat justici*

  OdpovědětSmazat
 13. ....pane Uzunoglu, věřte, že si spousta Čechů kladla a klade otázku, proč byl pan Sálih Muslim u nás zatčen? Zejména obyčejní lidé to vnímají velmi citlivě a nesouhlasí s tím. Ta slibovaná demokracie se pomalu, ale jistě mění v demokraturu....tak zvané elity neslouží občanům tohoto státu, nepracují pro blaho této země, ale pracují pro cizí mocnosti....ale Putin to není.To jsou prodejné elity, ale mohu Vás ujistit, že obyčejní lidé nejsou hloupí, obyčejní lidé ví, že se s námi hraje nečistá hra......ale všeho dočasu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.