Reklama

sobota 24. března 2018

Konflikt Trumpových slov a činů

Paul Craig Roberts
24. 3. 2018         PaulCraigRoberts
Poněkud opožděně pogratuloval prezident Trump prezidentu Putinovi k jeho přesvědčivému znovuzvolení do úřadu a znovu prohlásil, že on dává přednost spolupráci s Ruskem. Jak vážně ovšem asi svá slova mínil, když hned po nich jmenoval do funkce poradce Národní bezpečnosti Johna Boltona, nejfanatičtějšího válečného štváče, který se ve Washingtonu vyskytuje. To nedává smysl.


Bolton se tak stal už třetím poradcem Národní bezpečnosti v průběhu posledních 14 měsíců a pro něj by spolupráce s Ruskem mohla vypadat jedině tak, že by se toto přeměnilo na americký loutkový stát, jakými už jsou Britanie, Francie, Německo, Kanada, Austrálie, Japonsko a zbytek podobných států dalších. Řečeno jinak: přijměte hegemonii Washingtonu, nebo vás zbombardujeme do doby kamenné.

Rusko, tak zoufale očekávající náznak naděje, riskuje, že propadne sebeklamu, jestliže se spolehne na Trumpova slova a současně do svého úsudku nezahrne i Boltonovu novou funkci. Žádný americký prezident, který by totiž chtěl spolupracovat s Ruskem, by Boltona coby svého poradce pro otázky národní bezpečnosti nejmenoval.

Neustávající příval falešných domněnek a obvinění proti Rusku, stejně jako démonizování Putina, vrcholící v britských školách, kde se děti učí, že „toxický Putin se chystá otrávit Západ“, naznačují že konflikt s Ruskem byl do západní agendy zařazen ještě před Boltonovým jmenováním. A nyní,

když Putin oznámil existenci nových ruských zbraňových systémů, které USA zařazují až do druhé vojenské kategorie, zvedají se v USA hlasy, že je třeba na Rusko udeřit dřív, než tyto své superzbraně stačí rozmísit do palebných postavení.

Rusko by tedy udělalo dobře, kdyby neuvěřilo nerealistické naději na mír a přátelská slova z úst prezidenta Trumpa.

Překlad: Lubomír Man

18 komentářů :

 1. V jeden den partňorm druhý den nepřítel: Donald TrumpTrump je připraven k vyhoštění ruských diplomatů kvůli případu Skripala, uvádí média https://cz.sputniknews.com/politika/201803247020842-usa-trump-rusko-diplomacie/

  Ten chlap je jak řízená střela - svými loutkovodiči. U něj si nemůže být nikdo ničím jist. Podrazák každým coulem. Bez morálky, bez konzistence. Stejný ne li horší než gauneři před ním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nicmene, Rusko by udelalo dobre kdyby se ucilo samostatnosti
   Svet je nestabilni a na nikoho neni spoleh
   V Evrope bude beztak valka

   Smazat
 2. je to šúúús... hoďte na něj síť

  OdpovědětSmazat
 3. Objevil se anonymní příspěvek v bezvýznamné diskusi, asi že Francie odmítá zvyšovat napětí vůči Rusku:

  z dnešního "The Times":
  "Francie včera večer podkopala pokusy Therese Maya,vytvořit konsensus ohledně represivních akcí proti Rusku tím, že ji obvinila z předčasného potrestání režimu. Mluvčí prezidenta Macron zesměšnil rozhodnutí paní Mayové jednat proti Moskvě po otráveních v Salisbury jako "fantazijní politice". Krátce poté, co předsedkyně vlády oznámila vyloučení 23 ruských diplomatů a pozastavení dvoustranných rozhovorů, řekl Benjamin Griveaux na tiskové konferenci v Paříži: "Jakmile budou prvky prokázány, přijde čas na rozhodnutí." Řekl,že otrávení Sergeje Skripala a jeho dcery Julie byla "vážným činem" pro strategického spojence, ale Francie by čekala na důkaz ruské angažovanosti před tím, než přijme postavení."

  OdpovědětSmazat
 4. Slováci tak isto, len Česko sklonilo hlavu a je ticho ....ako v celých svojich dejinách

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mnohdy by bylo lépe, kdyby jste mlčeli...starejte se o svůj majdan a nevměšujte se do vnitřních záležitostí jiných států.

   Smazat
 5. Jak jsem poslouchal to blekotání toho "inteligenta" Boltona, tak mi bylo jasné, že korejské vzájemné zlepšení vztahů je zase pryč.
  Opět strašení preventivním nukleárním útokem proti KLDR.
  Jihokorejci by měli, ve svém zájmu, vyhnat američany z Koreje, jenže to bude asi tak možné jako my, že by jsme opustili agresívní spolek NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:42 To bude jejich poslední hnusný čin oni nikdy válku na svém území neměly. Škoda že si to jejich obyvatelstvo nestihne prožít. Pak by také měly jiný přístup.

   Smazat
  2. TRump je jako jitrnice nebo TrumBurger co do nej nacpou to z nej pada...

   Smazat
  3. Proti tomuhle s diagnozou F73 je to pořád génius!:) - http://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/03/29138285_10213606744234443_591888602_n-850x480.jpg

   Smazat
 6. Na zajímavou informaci jsem narazil v diskusi na HS: Vrazda Litvinenka-

  „Len som sem skopiroval – kto chce, nech si to pozrie:

  „inak tohle video mě dostalo do kolen je to z 20.03.2018 je tam Lugovoj,
  který měl otrávit Liviněnka a vedle něho sedí otec Litviněnka a bratr
  Litviněnka, kdy otec Litviněnka hladí Lugového po ruce a říká, že jeho
  syna otrávil Alexem Goldfarbem, který byl podezřelý z vazby na CIA a že
  volil Putina …. fakt mazec. (otec s bratrem přichází na scénu v 38:35
  minutě videa) “ https://www.youtube.com/watch?time_continue=2329&v=zYUHhkSbuxw

  OdpovědětSmazat
 7. Honolulu by vam potvrdil ze proti Trumpovi se zvedly hlasy nevole za ten rozpoctovy hluboky ustupek demokratickemu hnusu

  OdpovědětSmazat
 8. 22:44 nick honolulu to potvrzuje !
  Trump to zduvodnil tim, ze musel ustoupit kvuli modernizaci armady, ktera je po Obamovi v neuspokojivem stavu !

  J.R. Bolton neni problem - t.j. prispusobiva korouhvicka - poslusny byrokrat !

  Horsi je pro presidenta vlivna ANN COULTER - Republikanka, ktera ironicky pogratulovala "presidentu" - ktery je demokraticky senator za New York (CHUCK SCHUMER) ! (Nerpritel Trumpa.)
  Oslovila ho jako pane presidente a Trumpovi rekla, ze bude INPICT. (Odstaven !)

  Osobne tomu neverim !
  Nekdy je nutne ustoupit krok dozadu, aby se mohlo dale doskocit !

  (Horni Dolni, jsem rad, ze jsi zde !)

  Autority padaji jak u Republikanu, tak i u Demokratu. Hillary je ted v nemilosti u sve strany za nedostatek "vazeb k lidu" ! Jeji lide prebehli k Obamovi ! Ten ted representuje Trumpovu opozici ! Je prilis brzy, delat predcasne zavery !
  IRONIE je v tom, ze Demokrate nemaji vudce , ale jsou ukazneni. Republikani maji skveleho stratega a vudce (Trumpa), ale nemaji ukaznene 'muzstvo' v Kongressu.
  Volby to vyresi !

  OdpovědětSmazat
 9. Upozornuji vas vsechny, kteri mate zajem o napjatou situaci v americke vnitni politice, aby jste poslouchali tyto lidi !
  Ann Coulter ! RUSH LIMBAUGH ! Sean Hannity ! Mark Levin ! JEANINE PIRRO ! Laura Ingram
  (mluvi i rusky) ! Michael Savage, Alex Jones a dalsi, kteri nepatri k mediim ovladanymi specialnimi zajmy - male skupiny lidi !

  OdpovědětSmazat
 10. Na zasmani !
  Pan Babis ma dvojnika !
  Professor - Vittorio Magnago Lampugnani- fur geschichte der Stadte ! Zije v Nemecku !

  Kdyby nahodou vas cesky pan Babis utekl do Bruselu, tak muzete importovat toho professora z Nemecka. Nikdo nic nepozna ! Politicka scena bude zachranena.

  OdpovědětSmazat
 11. Terezka dala špiona otrávit pozdě asi o 3týdny proto jim tato zrada nevyšla a Anglie teď spadne pod kontrolu Činy ! Bohudik již nebude nikoho kolonizovat ani jsi dovolovat na Rusko ! Vše podrobně líčí nový Pjakin ! Anglie se pomalu noři do špinavé řeky Temže !

  OdpovědětSmazat
 12. Kdo, kdy a komu pogratuluje k nějaké životní či politické metě je zcela jen morálním obrazem, kdo, komu a kdy měl. Dělat z toho nějakou hlubší politiku - to je jen obrazem hlouposti toho, kdo-komu a kdy - bylo slušností. Hulváti v politice a také v mediích vždy byli, jsou a budou a s diferenciací mocnářského postavení to nabývá jen potřebných dimenzí těch hulvátů.
  V současnosti přijíždí ndo Česka nějaký politik z USA, o kterém jsem nikdy neslyšel - ale najednou je to celebrita (decelebrita?) č. 3 USA a Zeman ho nepozval na Hrad. Nevím , zda je povinností zvát kohokoliv, kdo se mihne z direktoriátu Země Prahou s instrukcemi pro naši vládu či parlament, jak musí, smí či nesmí konat.

  OdpovědětSmazat
 13. Kačer Donald na straně jedné Putinovi pogratuloval, na straně druhé prý už zvažuje vypovězení ruských diplomatů kvůli britskému terorismu s novičokem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.