Reklama

pátek 2. března 2018

Král vysílá své vojsko do boje...

Jiří Jírovec
2. 3. 2018
Kdysi to byla dětská hra. Král, tedy vůdce tlupy určil toho, kdo se pokusí prorazit nepřátelskou řadu. Jen výjimečně vysílal "sám sebe". Hra, na jejímž konci je smrt novináře, není dětská, ale určitá paralela existuje. Ján Kuciak musel svého "krále" přesvědčit, že se investice do něj vyplatí. Podle medií byl jako "zelenáč", tedy čerstvý absolvent vysoké školy a doktorandského studia, osloven z Česka, aby se v rámci činnosti jakési nadace účastnil analýzy dokumentů zvaných "Panama Papers". Kuciaka podle některých spekulací zabila italská mafie. To nedává smysl, protože mafie nestřílí, aby zakryla činnost. Jde o teritorium nebo o vyrovnávání často letitých sporů mezi klany.


Informace, které mohl mít, nebyly uloženy v jeho hlavě, ale zůstaly roztroušeny po různých počítačích. Proto mohl být obratem vydán jeho ještě nedopsaný článek.

Na investigativní žurnalistiku lze pohlížet jako na šňůru vzájemně propojených kroků: motivaci "krále" - získávání informací prostřednictvím pěšáků - jejich zpracování do potřebné formy - použití produktu.

Bylo by krásné, kdyby "hra" byla křišťálově čistá a vedla k odstranění podvodů, zločinů a okrádání společnosti. Aby k tomu mohlo dojít, musela by existovat jasná vazba mezi investigativní činností novinářů a činností státních zástupci a policií.

Slovenský příklad vzbuzuje řadu pochybností. Tamní orgány nekonají, ledaže se objeví (možná Sorošem) financovaná skupina, která jako sedm statečných vtrhne do vesnice a začne dělat dobro?

Panama Papers (české nebo slovenské) státní orgány nezajímají? Jsou tyto orgány tak neschopné, že přenechávají pole působnosti investigativním novinářům a reagují až když se schyluje k nějakému skandálu?

Rozhraní mezi vlastnictvím informací (získaných například v rámci investigativní žurnalistiky) a povinnosti oznámit možný trestný čin je nejasné. Jakou roli hraje vlastník medií, respektive šéfredaktor?

Existuje i mravní rovina, známá jako "padni, komu padni". Padnout má politickému protivníkovi.
Stačí si připomenout serii "mini detektivek", které měly diskreditovat kapitalistu Babiše, nebo pečlivě načasované uvolňování odposlechů anonymem zvaným Šuman. Babišovo trestní oznámení bylo policií odloženo.

63 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. 12:58

   Naprosto s Vámi souhlasím!

   Smazat
  2. Pro 13:16 Děkuji, to máme shodné názory!

   Ps. Hulváty, sprosťáky nevymažou a věcný příspěvek o roce 1968 a roli, tehdejšího nejvyššího představitele Sovětského svazu (SSSR) v období let 1964–1982. UKRAJINCE Leonida Iljiče BREŽNĚVA, sovětského politika a Generálního tajemníka KSSS v Kremlu. Ten nevymazali, jenom komplet zmizel i s datem, rokem atd.
   Tudíž jsem se ujistil, že vulgarity a tento druh příspěvku jim vyhovuje:

   Anonymní 2. března 2018 12:58


   Odpovědět

   Smazat
  3. Pro 13:16 Mrkněte níže (Anonymní 2. března 2018 19:40), co odtud definitivně zmizí, již se tímto zabývám déle a platí, napsané výše 16:45!

   Smazat
  4. A už je to tady. Jsem zvědav, jak to budou ty ufňukaný novinářský lejna vysvětlovat, že nešlo o mafiánskou vraždu. Slovenská policie dneska oznámila, že se zaměřila na jinou vyšetřovací verzi vraždy Kuciaka. Co bude, až vyjde najevo, že šlo třeba jen o to, že si od někoho půjčil a nesplácel, nebo o klasickou loupežnou vraždu? To zase bude debakl, co? Prostě prolhaný novináři.

   Smazat
 2. Já se domnívám, že není vyloučena provokace mající za cíl vzbudit odpor vůči vládě Roberta Fica. Když to nejde politickou cestou, tak nastupuje kriminalizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, že je to provokace. Je to začátek barevky na Slovensku. Hned jak padne Fico a nastoupí liberální vlád pro občany, bude po korupci. A taky po Slovensku a o to jde, ne? Nebo si někdo myslí, že strejda Soros ty ukradené miliardy někam cpe zadara?

   Smazat
  2. 13:01
   18:23

   S tímhle scifi děte doprdele, Fico je vocas, který ho ovládnul, když si vybral tu mladou pindu s umělejma kozama. Čím přemýšlel ptákem, který ho zaslepil a sebekontrola v pytly. Tak si podepsal politickou eutanazii za prc. A vy tu všichni brečíte jak paka a Kaliňák se Siskou se tlemí.

   Smazat
 3. Moc bychom si přáli, aby došlo k vyšetření těchto vražd nebo poprav a k nalezení všech zločinců, kteří se o ně přímo nebo nepřímo zapříčinili. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud Fico u sebe měl bývalou milenku mafiána a ta mu "radila" (v čem asi taková pipina mohla radit?), Slovensko se stalo úkrytem italské mafie tunelující dotace, a vláda byla léta v pohodě, půjde do kopru. A dobře mu tak. To je to "mlaskání" u koryt. A ty vraždy se nejspíše nikdy neobjasní. Mohly být na objednávku a nájemný vrah je dávno pryč. A blbečci tlachají o nábojnicích a třetím šálku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Si zmeteny ako tvoj komentar. Fico ma co potrebuje a bol by blazon ,keby toto robil. Si dalsi, ktory veri hlupostiam z masmedii. Je to presne ako napisal 13:01. Nevedia ako Fica ociernit , tak je dobra aj vrazda. Su to magori, ktori nikdy nepochopia, ze klamanim nedosiahnu nic. Uz minuli doby , ked to fungovalo...

   Smazat
  2. 13,40
   Dává to docela smysl. Pokud si k vedle této kauzy seřadíme českého Okamuru a třeba Le Pen ve Francii.
   Kdokoliv se postaví proti novému světovému řádu a začne dělat potíže, je následně z něčeho obviněn. Já nechci nikomu dělat advokáta, protože účetního nikomu nedělám, ale je přinejmenším podezřelé, že se policajti v poslední době zajímají téměř výhradně o ty, kteří se nevezou na vlně a jdou proti proudu.
   Přinejmenším důvod si těchto věcí víc všímat.

   Smazat
  3. Podhoubí bylo připravené už dříve, počítalo se s tím, že Fico modelku žádající o práci nevyhodí. Pracovní zařazení neurčité, někde asistentka, někde poradkyně, možná vaří kafe. A modelku je možné seznámit podle potřeby s kýmkoli a vyrobit "důkaz".

   Smazat
  4. Vzpomínám si, jak jeden náš sluníčkář tvrdil, "na jaře přitvrdíme".Včera začalo astronomické jaro. Oběti, jako Masaryk, Němcov i slovenský pár a jiní jsou jen figurky ve hře, obětované politickými mafiány, tak zapomeňte na poznání objednatele vražd! Miroslav Povolný

   Smazat
  5. 18:08
   Masaryk - Němcov - Kuciak - Povolný -
   Děláš si srandu?

   Smazat
  6. 18:10-nedělám, přidám bratry Kennedy, Aldu More, další jistě přidáte sám. MP

   Smazat
  7. 18:45

   Ne, nepřidám... Ono totiž házet všechno do jednoho pytle není cesta k pochopení. Tuhle hloupost - zjednodušit všechno na věčný boj dobra a zla udělali už mnozí (včetně těch zmíněných Rudých brigád). Výsledkem je fanatismus a po něm následuje - v tom lepším případě! - rozčarování.

   Tady se to podobnými primitivy až nevkusně moc hemží.

   Ale Povolný (=MP?) ještě žije? Nebo už to má za sebou a nahradil ho dvojník-zombie?

   Smazat
  8. PS.-možná se Vám zdají "Kuciakovi" nevýznamní ale jim to nepomohlo, byli "k mání" mimo kamery.

   Smazat
  9. 18:54-MP žije, za sebou to má můj PC, tak vydělávám na nový a po manuální práci mám zhrublé prsty na jemný telefon.

   Smazat
  10. Ba ne ,přátelé , pan Povolný má pravdu .Barevky začínávají provokacemi , nejlépe nějakým zavražděným . Označit vraha a zodpovědné za vraždu se ve všeobecné euforii uskuteční raz dva. Jen si vzpomeňte na mrtvého studenta Šmída .Demonstranti proti Ficovi se už nahánějí na námestiach !!!

   Smazat
  11. 19:42

   V tom případě byste měl vysvětlit, jestli - a pokud ano, proč - považujete Slováky za takové blbce, že na to skočí.

   Hodnotil byste stejně všechny podobné vraždy, které se v minulých let na Slovensku staly? (I na internetu jsou podrobně dokumentované.)

   Já považuji podobné předpovědi za příznak hysterie nebo výplod fantasie.

   Smazat
  12. Anonymní2. března 2018 19:50
   „.. považujete Slováky za takové blbce, že na to skočí. „
   Češi také skočili na „studenta Šmída“. Není důležité, zda se to v budoucnosti prozradí. Důležitá je okamžitá hysterie, kterou je možno nasměrovat žádaným směrem. Jsou to osvědčené, prověřené recepty. K čemu jinému, jsou ty neziskovky zakládány? Aby na povel, nastoupily do akce.
   P.S. Podobně jako „Šmíd“, možná i tito dva lidé stále žijí. P.K.

   Smazat
  13. P.K. 20:13

   To je hodně pitomé přirovnání, kterému dodatek nasazuje korunu.

   Vy vidíte na Slovensku, jak se zdivočelé davy valí do ulic??

   Kdyby člověk nevěděl, že jste blb, který volí Okamuru, možná by se tomu podivil. Takhle to opravdu není žádné překvapení.

   - Proboha přestaňte už blábolit!

   Smazat
  14. 20:21 Nevím, zda správně rozumím. Kdo volí Okamuru je blb? A koho volí neblb?

   Smazat
  15. Anonymní2. března 2018 20:21
   Vy 0,03%ní idiote, byla to obhajoba Slováků. Prostě provokace s rychle navazující akcí, zblbne řadu lidí. Jak jsem uvedl, u nás to byl Šmíd, který byl pár dní stále omílán, ale hlavně okamžitě použit, k ovlivnění davu. Na Slovensku celkem rychle navazuje ta demonstrace. I v Čechách jsou na toto téma organizovány demonstrace.
   O „zdivočelých davech“, pod vedením ANS, si nechte zdát. P.K.

   Smazat
  16. Když Gazdík řekne, že zvolení Ondráčka je facka demokracii, tak já zase říkám, že zvolení Gazdíka je facka zdravému rozumu.
   Gazdík už zapomněl, jak se učil nastupovat a vystupovat na letišti v Moskvě. Kdo to neviděl neuvěří. Snažil se machrovat, dopadl jak "Gazdík".

   Smazat
 5. Je možné, že jde o odstranění vlády R. Fica, s tím, že bude nastolena promigrační vláda, která tak rozbije očekávanou soudržnost V4. Maďarsko bude osamocené a z českých kolaborantů sdružených zejména v tzv. demokratickém bloku mám za takové situace obavy.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je možné vysvětlení. Ale kdyby Fico byl soudný, neměl za poradkyni milenku mafiána, ministerstva vnitra a spravedlnosti za jeho vlády konala, nemohlo by ho to ohrozit. Prostě nenažraní socani.

   Smazat
  2. to 13:51
   Z jakého věrohodného pramene víte, že Fico měl za poradkyni milenku mafiána ? Z novin ?

   Smazat
 6. Neodvažuji se spekulovat o důvodech a pohnutkách, které toho hocha (i u¨tu jeho) stály život.
  Zarazilo mě však to, že bezprostředně poté se na jakési mediálně přitažlivé demonstraci objevil ne slovensky, ale (pro zahr. média) anglicky(!) psaný transparent, který nedvojznačně dával dohromady mafii s premiérem Robertem Ficem.
  Cožpak ti demonstranti už věděli víc než vědí slovenské vyšetřovací orgány? Nebo i jim tam někdo zpoza opony a samosebou, že neziskově napovídá?
  Není proto vyloučeno, že vše je součástí Fico_Gate, po které již Fica nebudeme znát a zvát jako premiéra SR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Začíná to do sebe docela zapadat. Jak jsem popsal výš. Objeví se politik jdoucí proti proudu, který se nenechá uplatit a je vzápětí vláčen tiskem a policií za pseudo trestné činy.
   Trochu moc náhod najednou.

   Smazat
  2. pan Opluštil...

   Také jsem si toho anglicky natištěného transparentu všiml, protože takové transparenty se objevují i v Praze s jasným účelem, aby pak i záp. Evropa byla informována,jak lidé protestují...

   Smazat
  3. Re (16:51):
   Smysl demonstrace se tak posouvá k mediálnímu divadlu. Představení podobajícímu se divadélkům pořádaným Bílými přílbami na téma chemických útoků v Sýrii.
   Protože primárním cílem takové akce je snad ukázat oslovovanému (kritizovanému) názor jeho domácích oponentů "z ulice". Což lze mnohem efektivněji dělat v rodném jazyce. Nebo se tam i za slovenštinu kdo stydí?
   Jak píšete, to, co demonstranti ukázali, má povahu monstr_akce, kterou je cosi sdělováno ne slovenské, ale anglicky mluvící veřejnosti. V té souvislosti nejde nevzpomenout na jiného premiéra. Třeba takového Sobotku. Stát se to za něj u nás, asi by ani netušil, že ti demonstranti protestují proti němu. Pokud by mu to ovšem některý z jeho poraděnků šetrnými slovy nepřeložil ...

   Smazat
  4. 17:42
   Tyto demostrace jsou tak rychle svolávány, že pravděpodobnost jejich pořádání předbíhá uskutečnění činu. Organizátoři tedy musí být jasnovidní nebo předem informovaní.

   Smazat
  5. Anonymní2. března 2018 18:46
   „ Organizátoři tedy musí být jasnovidní nebo předem informovaní.“
   Těch neziskovek je u nás desítky, či spíše stovky, takže oni si to rozdělí a jedou simultánně.
   Naději vidím v tom, že středoevropané, kteří si prošli reálným socialismem, jsou vůči těmto manipulacím skeptičtější, než západoevropané. Takže doufám, že jim tyto triky neprojdou. P.K.

   Smazat
 7. Sheriff SCOTT ISRAEL (Broward County) ma pro politickou poplatnost Obamovi doktriny hodne viny na tragedii na Floride. Ted bude muset zahladit stopy po jeho
  cinnosti !
  (A ma po kariere !)
  A tak je to podobne i na Slovensku, kde mela byt zamlzena proti slovenska cinnost.

  OdpovědětSmazat
 8. Jako první otázka by měla padnout, komu to prospívá.
  Když vzpomenu na ten bordel za vlády Dzurindy, který si hrál s tím našim socanem Špidlou na maratonce, tak to je dneska na slovači úplná pohoda.
  Pak to vzal Fico a od té doby se ultrapravice marně snaží dostat ke korytu. Od toho Sulíka až k Vašaryi. Takže jak toho Fica dostat od zdroje. Akce pod falešnou vlajkou, je známa už z daleké historie, třeba takový Goebels ji použil při zapálení říšského sněmu.
  Po katolickém slovensku pobíhá poměrně dost vrahů, pohrobků Tisa. Najít někoho kdo toho mladého hlupáčka picne není až takový problém. A toho kdo ho picne pak taky picnout a poslat po Dunaji.
  Fico je socan a socany já nemám rád, jako ty naše. Navíc tam nejde o nějaký šprajc vůči EU a NATO, jsou dostatečně protiruští, jsou zaplaveni cizími firmami. Tam jde opravdu jen a jen, vypudit Fica a aspoň na čas si zahrát na vládu. Takže, ne vraha ale objednavatelé hledejme u slovenské opozice, hlavně u toho Sulíka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 14:19
   Naprosto souhlasím!
   Někdo by i ze SMERU měl zpívat,každopádně mezi Ficovou partou,musel pomoci,kouknout do zákulisí vlády,co je zatím jisté,nejsou průkazné důkazy na Fica,ale jen dohady,co jen naznačuje,odstavit Fica.Prý Kiska někde zalezl,pochopitelně,už dostal další scénář,jak bude postupovat v případě demise vlády,Sulík se nemůže dočkat,normálně by se tento člověk,neměl dostat do vedení státu.Proto jinou cestu nemá,jen podrazy a Kiska mu v tom má pomoci.

   Smazat
  2. Jen drobnost pro 14:43. Za každým interpunkčním znaménkem (tečka, čárka, dvojtečka atd.) se dělá mezera, hlavně pak u počítače. Nejde o tu negramotnost (neznalost pravopisu) ale o to, že bez mezery počítač považuje ten slepenec slov za jedno slovo, následně je nerozdělí a v textu vznikají příšerné mezery

   Smazat
  3. to 18:38Ta chybějící mezera je schválně, obrana proti mailovým scanerům, které šmírují poštu.

   Smazat
  4. Anonymní2. března 2018 14:19
   Také netvrdím, že mám Fica rád, ale toto asi nebyla akce žádného Sulíka. Tipuji, že to je akce na rozbití odbojnosti V4. Zde stojí Fico docela pevně, takže by se mohlo hodit, nahradit ho někým tvárnějším.
   Zajímavé je, že na briskně zorganizované demonstraci, byl také prezident Kiska. Na Sulíkovu demonstraci, by nejspíš nešel. P.K.

   Smazat
 9. To s Panama Papers jsem psal hned jak zmínili tu naši šéfku inestigativních novinářů, Pavlu Holcovou, či jak se jmenuje, první na googlu je, že v šlánku oznamuje, že mají 280 českých podnikatelů v Panama papers a že do měsíc je zveřejní. Nezveřejnili nic. Takže to nejsou žádní investigativci, ale obyčejní manipulátoři, bílí koně a jako s takovými s nimi zacházejí. Chudák kluk, odskákal to zbytečně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nebo se Holcová posrala. Nic bych jí nevyčítal, ale vždycky je třeba přemýšlet i o jiných variantách.

   Smazat
  2. 15:18 Proboha proč ? Prestituty někdo pěstuje k určitému účelu. Když jim dodá materiály ke zveřejnění a někdo odmítne, tak nastoupí jiný prestitut. Snad nechce tvrdit, že tyhle osoby cestují po světě za vlastní a hrabají se v archivech ?

   Smazat
  3. Anonymní2. března 2018 16:46
   „Prestituty někdo pěstuje k určitému účelu.“
   Jeví se to tak. K těm Panama papers přišel ten Kuciak od Holcové, jako slepý k houslím. Podobně k nim přišla i ta Holcová, ze sorošova sdružení investigativních novinářů. Prostě dostali zadání a byli vmanipulováni do určité pozice.
   Skutečný investigativní novinář, není v nějakém sdružení, které s ním manipuluje. P.K.

   Smazat
  4. Spíše bych řekl, že Holcová dostala zaplaceno, aby nic nezveřejňovala, nebo jí pohrozili, že skončí jako Kuciak.A je ještě třetí možnost, že měla velké kulové a ne 280 podnikatelů z Panama Papers, jen se chtěla jako každý novinář udělat zajímavou.

   Smazat
 10. Vypadá to, že všechno bylo pečlivě připravené a jen se čekalo na výstřel, bohužel to odnesli dva mladí lidé. Po výstřelu to okamžitě spustili včetně anglického transparentu, vše bylo nachystané. Loni se Fica nepodařilo odstranit, tak to zkouší s Anglosaskou buldočí vytrvalostí znova. Před tím vším měl být odstraněn Zeman, tam se hrubě nezadařilo a tak to zkusí na Slovensku. Je tam zcela jasný záměr rozdrobit V4 a to za každou cenu. Každý hlupák který jde demonstrovat, toho bude ještě litovat. Zneužívají veřejnost jak to jen jde. V Praze se jim nedaří Štěpánová vztekle utrousila, "lidi se na nás vysrali". Ano u nás už lidi prokoukli ty falešné hry na svobodu a demokracii, no a Slováci, ti jsou prý temperamentnější, já bych to ale takto nenazval, jak to si radši nechám pro sebe.

  OdpovědětSmazat
 11. Proč by nemohlo jít o mileneckou žárlivost, vyřešnou vraždou? V.J.Horák_

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No pokud budeme spekulovat tak mohlo jít vlastně o cokoliv, třeba to taky mohli být UFOuni, nebo nějakej zapomenutej psychopat a já nevím co ještě. V každém případě se jede podle připraveného scénáře a to by v náhodné konstelaci takto nefungovalo. Lidi by si řekli, no jó nějaký novináři, je jich sice škoda, ale co každej má nějaký problémy a šlo by to do ztracena. Tady je situace jiná, vytrvale je přikládáno na oheň a aby zápal neuhasnul, je třeba vzbudit trochu vášní, na to lidi kteří moc neuvažují, povzbudí v jejich spravedlivém hněvu a budou žádat to, co my si přejeme. A o tom to je.

   Smazat
 12. ....mráz přichází ze západu, cítím americký odér...ustojí to Slováci nebo skočí na lep ????

  OdpovědětSmazat
 13. Prestituti jsou i nadale prestituti
  A Jirovec Vyrovec blbec

  OdpovědětSmazat
 14. Za danej situácie a politicko-spoločenských okolností verím Ficovi! Má moj hlas.

  OdpovědětSmazat
 15. Nejsou nutné dlouhé komentáře,které nic neřeší.Kauza je objednaná a je namířená proti Ficovi a jeho vládě za asistence čokaládového bossa.Slovenská barevná revoluce.

  OdpovědětSmazat
 16. Už jinde zaznělo - qui bono? V poslední době Kaliňák šel po Kiskovi, jiném kmotrovi, jako slepice po flusu - a ten dnes už držel minutu ticha za padlé...
  Je velice pravděpodobné, že Fico i Kaliňák půjdou od válu.
  Myslím si, že to funguje podle starého zvyku: "Skupina A zlikviduje objekt, skupina B poté zlikviduje skupinu A. Jestli to bude nutné, skupina C zlikviduje skupinu B. Vyšetřování skončí, zapomeňte."
  Takže možná Kiska a jeho američtí protektoři....???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O Slováky se nebojím, mají dobrou sebezáchovnou "chuť" národní, včetně domobrany! Je čas se od nich učit! Miroslav Povolný.

   Smazat
  2. 1:03

   Takže Kotleba s domobranou to zachrání?
   Nebo od koho se to chcete učit, veliký Slovane?

   Smazat
  3. 1:07- zkuste shlédnout dokument Jana Gebarta, "Až přijde válka" o Peteru Švrčekovi a "jeho bandě" normálních lidí, pak pochopíte.

   Smazat
  4. Oprava: Jan Gebert pro ty, co si to chtějí Googlit. Povolný

   Smazat
 17. Zde zmizelo nekolik prispevku !

  OdpovědětSmazat
 18. 23:45 - ano t.j. tragedie, protoze ti nejde vyplachnou tvoje pitoma hlava plna sracek, myslenkovou osvetou !
  Budes IDIOTEM zbytek zivota - ale t.j. snad jediny dobry duvod ! - Ze existuje na tvem hnojisti hitlerovska cenzura !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:29

   Takže tohle je ten důležitý příspěvek, který zmizel?

   Smazat
 19. Za dva, pořád ještě bůhví proč zastřelené, jsou organizovány demonstrace a páleny metráky svíček. Po osmi (jen v Česku) umrzlých bezdomovcích, a ví se proč, ani pes neštěkne. Tak je to správné, že.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.