Reklama

středa 14. března 2018

Který komunista je morálnější? Zdeněk Ondráček, nebo generál Petr Pavel?

Jaromír Petřík 
14. 3. 2018      JaromirPetrik
Uběhlo několik dní od události, kdy dav na Václaváku donutil komunistu Zdeňka Ondráčka k odstoupení z jeho funkce. Naproti tomu bývalý komunista generál Petr Pavel za jásotu našich médií obdržel nejvyšší vojenské vyznamenání USA. Nepíši tento článek proto, aby vynášel rozsudky nad kterýmkoliv z nich. Závěr, zda je morálnější současný komunista Zdeněk Ondráček, nebo bývalý komunista generál Petr Pavel, nechť si čtenáři vyvodí sami, idnes.cz/general-petr-pavel-oceneni-usalidovky.cz/americke-vyznamenani-pro-generala-pavla


Cituji z uvedeného článku:

„Český generál převzal Řád Záslužná legie (Legion of Merit), nejvyšší americké ocenění, které je možné udělit cizincům. Šéf amerického sboru náčelníků štábů Joseph Dunford mu jej udělil za působení na vedoucí pozici ve struktuře NATO.“

Z životopisu generála Petra Pavla – cituji z Wikipedie: Po absolvování Vojenského gymnázia Jana Žižky z Trocnova v Opavě pokračoval studiem na Vysoké vojenské škole pozemního vojska ve Vyškově, kterou ukončil v roce 1983. Následně se v letech 1988–1991 vzdělával na Vojenské akademii Antonína Zápotockého v Brně a poté také na studijních pobytech ve štábní škole v Camberley, na Královské akademii obranných studií a na King's College London, kde prošel výukou mezinárodních vztahů.

Český spisovatel Pavel Kosatík uvedl, že Pavel byl v 80. letech členem Komunistické strany Československa. On sám to v rozhovoru v časopise Respekt potvrdil a vysvětlil svoje pohnutky ke vstupu do strany: http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/pavel-kosatik-mame-pravo-vedet-o-novem-muzi-v-nato-co-nejvice--1399582

Faktem je, že Wikipedie neuvádí žádné údaje o generálovi Petru Pavlovi z doby jeho působení jako vojáka Varšavské smlouvy před rokem 1989. Jistý fakt je ten, že po rozpadu VS Petr Pavel přeběhl do vojsk NATO, tedy k nepříteli VS.

Co říká Wikipedie o Zdeňkovi Ondráčkovi?
Zdeněk Ondráček je český politik a bývalý policista, od října 2013 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, od roku 2012 zastupitel Královéhradeckého kraje, od roku 2010 zastupitel města Trutnova a člen KSČM. Po ukončení náhradní vojenské služby byl 09/1988 přijat do služebního poměru příslušníka Sboru národní bezpečnosti a zařazen na dobu 19 měsíců do pohotovostního útvaru, kde absolvoval praporčickou školu SNB a tím získal základní bezpečnostní vzdělání. V této době také vstoupil do KSČ (08/1989). Během těchto svých začátků, kdy vykonával službu u pohotovostního útvaru VB, zasahoval v lednu 1989 proti demonstrantům na akci tzv. Palachova týdne a jako mladý ideový agitátor čety byl vybrán, aby se k zásahu před televizí vyjádřil. Na základě dalšího služebního postupu si doplnil na gymnáziu v Trutnově (1990) úplné středoškolské vzdělání zakončené maturitou. Po povýšení do funkce vyšetřovatele si musel Zdeněk Ondráček doplnit vzdělání na „Důstojnické škole Ministerstva vnitra ČR” v Jihlavě, kterou absolvoval od 03/1993 do 07/1993.

Po zřízení Policie ČR působil nadále u policie jako vyšetřovatel Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, vedl mimo jiné vyšetřování kauzy Opencard či záležitosti týkající se prezidenta NKÚ Františka Dohnala. Do roku 2015 měl prověrku Národního bezpečnostního úřadu pro stupeň utajení přísně tajné. Na základě zákona č. 186/1992 Sb. o služebním poměru příslušníků Policie České republiky absolvoval během své služby další rozšiřování nebo zvýšení vzdělání, takže v současné době má tituly: JUDr., PhDr., Zdeněk Ondráček, Ph.D.

Tolik základní fakta o Petru Pavlovi a Zdeňkovi Ondráčkovi.

Teď poněkud odbočím.

Čím se může pochlubit NATO a její členské státy?
„Humanitárním bombardováním“ Srbska, „bezletovou zónou“ v Libyi, vojenským napadením Iráku, statisíci mrtvými, miliony uprchlíků, zcela rozvrácenými a zničenými zeměmi. A též vznikem Islámského státu, který by těžko vznikl bez totální destrukce Iráku a podpoře islámských radikálů v Sýrii. Velmi zajímavé totiž je, jak nebývale se rozrostl a posílil Islámský stát po údajném zahájení války proti IS ze strany USA. Ke skutečnému zvratu a porážce Islámského státu došlo až po vstupu ruských vojsk do války.

Takže, organizace NATO, v jejímž nejvyším velení je náš generál Petr Pavel zavinila uvedené tragédie v rozporu s mezinárodním právem, navíc popřela svoje tvrzení, že je obrannou aliancí a bohužel potvrdila, že ve světě už od doby kamenné platí právo silnějšího.

Zdeněk Ondráček, který byl řadovým příslušníkem Pohotovostního pluku SNB a jak sám přiznal, spáchal (zlo)čin, že udeřil nějakou ženu obuškem za to, že mu dala facku a plivla na něj.

Ano, kvůli takovému (zlo)činu zmanipulovaný dav protestuje v ulicích a volá nejen po odvolání Zdeňka Ondráčka, ale hlavně po pádu prezidenta Zemana a premiéra Babiše. O tom, jak se provádějí politické převraty podle zadání, napsal výborný článek bývalý ministr zdravotnictví Ivan David. Na tento článek mi cenzura bohužel nedovolí dát odkaz.

Že se tyto demonstrace pořádají na něčí zadání je fakt, kterému odpovídají jasné indicie například na Slovensku, že jde pouze o svržení Fica a jeho Smeru. Prezident Kiska je naopak velice „in“ a přitom stojí v čele nátlaku na odstoupení Fica. Zneužívá tak situace, která vznikla po vraždě novináře a jeho přítelkyně. V ČR se sice pořádají demonstrace proti Ondráčkovi, ale zmanipulovaný dav na Václaváku volá po pádu prezidenta Zemana a Andreje Babiše.

Teď tak uvažuji, spíše jen sám pro sebe, kdyby v ČR, nebo na Slovensku při demonstracích vznikla situace, že by na dohlížejícího policistu někdo plivl, nebo mu dal facku a policista jej uhodil obuškem, zda by ten samý dav pořádal demonstrace za potrestání tohoto policisty. A proč vlastně ten samý dav nikdy neprostestoval proti vojenským agresím zemí NATO, jehož vrchním zástupcem je bývalý komunista generál Petr Pavel.

27 komentářů :

 1. Lůza z neziskovek, nemakačenka, pražskokavárenští povaleči a sosáci z rozpočtů majíce kulové co na práci se slézají na ulici a snaží se ukrást výsledky demokratických voleb, snaží se ukrást demokracii a nastolit totalitu. Lžou, parazitují,nadávají, užívají dvojí metr a jako správní zloději pokřikují" "Chyťte zloděje""

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vojín Petr Pavel.

   Po absolvování Vojenského gymnázia Jana Žižky z Trocnova v Opavě pokračoval studiem na Vysoké vojenské škole pozemního vojska ve Vyškově, kterou ukončil v roce 1983. Následně se v letech 1988–1991 vzdělával na Vojenské akademii Antonína Zápotockého v Brně a poté také na studijních pobytech ve štábní škole v Camberley, na Královské akademii obranných studií a na King's College London, kde prošel výukou mezinárodních vztahů.

   Český spisovatel Pavel Kosatík uvedl, že Pavel byl v 80. letech členem Komunistické strany Československa. On sám to v rozhovoru v časopise Respekt potvrdil a vysvětlil svoje pohnutky ke vstupu do strany (KSČ).


   Arm. gen. Ing. Petr Pavel, M.A., (* 1. listopadu 1961 Planá)
   je český voják, generál Armády České republiky a od června 2015 předseda vojenského výboru NATO. Jako první zástupce zemí bývalé Varšavské smlouvy tak nastoupil do nejvyšší vojenské funkce Severoatlantické aliance NATO.

   Smazat
  2. Frekventant Zdeněk Ondráček

   Aktivistická skupina AUVA na středeční večer zorganizovala protestní akci s názvem „Zemane - ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií”. Nelíbí se jí kritika médií z úst prezidenta republiky.
   Článek
   Skupina AUVA ve svém tiskovém prohlášení uvedla, že chystaná demonstrace je přímou reakcí na inaugurační projev prezidenta Miloše Zemana. Ten podle názoru aktivistů zneužil významného státního ceremoniálu ve svůj prospěch a k útoku na svobodná média.

   Skupině se nelíbí dlouhodobé chování prezidenta Miloše Zemana vůči médiím v České republice. Podle jejich názoru vytrvale vyzývá své voliče k nenávisti vůči nezávislým novinářům a veřejnoprávní médiím.


   Na demonstraci proti zvolení Ondráčka zněla státní hymna i hesla proti establishmentu. Sestřih protestu v Praze. 6. 3. 2018
   S událostí je hodně diskutovaná i nedávná vražda slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. AUVA tvrdí, že je potřeba novináře a svobodu médií bránit před politickou mocí.

   Účast na oficiální facebookové události potvrdilo více než pět a půl tisíce lidí, zájem o ni projevilo dalších 27 tisíc.

   Smazat
  3. 19,54
   Členství v KSČ se dá vysvětlit pouze dvěma důvody.
   1)Je přesvědčeným komunistou. Pak ale nechápu, co dnes dělá na té židli, na které sedí. Leda by byl rudým špionem.
   2) Je karierista a prospěchář. Pak ale nechápu, co dělá v armádě jako takové. Služba vlasti sebou nese nezištné chování, ne li sebeobětování pro zemi, které slouží

   Smazat
  4. 20:05
   je ještě jedno vysvětlení
   PAVLA DOSADIL DO FUNKCE PŘEDSEDY VOJENSKÉHO VÝBORU NATO V.V.PUTIN

   Smazat
 2. Mimo téma. Rusové prohlásili, že v případě, že dojde k útoku na Damašek, provedou odvetný úder, a to i na případné nosiče raket, z kterých budou případně rakety na Sýrii odpáleny.
  https://www.youtube.com/watch?v=ec7DRbE0oUI
  Pokud se najde idiot, kterému bude stát za to, vyzkoušet ruskou trpělivost, můžou se stát plány na blízkou budoucnost bezpředmětné.
  Rusům se zvedá sebevědomí a uvědomují si, že už nemají kam ustoupit. Pokud se stáhnou ze Sýrie, bude následovat Rusko.

  OdpovědětSmazat
 3. Vidím tady jedinou možnost, jak přežít. Odstřihnout Prahu od zbytku republiky. Ať se Pražané začnou živit vlastním přičiněním. Už Žižka poznal věrnost Prahy a nic se nezměnilo. Nechci se ale dotknout těch Pražanů, kteří nemají potřebu zbytek republiky mistrovat a ponižovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle už se netýká jenom Prahy. I když ne tak okatě, ale blbnout už začínají i v jiných velkých městech.
   V příštích volbách musí být ve hře jediné téma. Odstřihnutí neziskovek a umělecké fronty od vlivu a peněz. Seškrtat státní podporu jedněm i druhým a ty financované ze zahraničí postavit mimo zákon.
   A bude klid za pár týdnů.

   Smazat
  2. Pán Hričák, keď už som sa zastavil, dovoľte mi, aby som sa Vám poďakoval.
   Veľmi rad čítam Vaše príspevky. Aj kvôli takým diskutérom, ako ste Vy chodím na túto stránku.
   Ďakujem a prajem ešte veľmi veľa hodnotných príspevkov i pokojný, zdravý dlhý život i Vašej rodine a najbližším. S úctou neznámí čitatieľ z Krompach....

   Smazat
  3. Jsem křtěná Vltavou v Praze, žiji v Praze, ale mám kolem sebe ponejvíce lidi z Moravy. Pracuji jako mzdová účetní ve velkém pražském hotelu, který má několik stovek zaměstnanců.Pražáků, z tohoto množství zaměstnanců, je v celém hotelu, včetně mě, slovy tři. Tolik k těm "pražákům"!

   Smazat
 4. Copak snažit se můžou, což o to. Pokud u nás někdo chce anulovat volby a volbu presidenta, tak to spěje k tomu, že demokracii ve jménu svobody zlikvidují a zdárně tím spějeme k ukrajinskému fašismu. Jde o to že manipulují dav, což v Praze mají vyzkoušené. No pokud to budou chtít i lidi mimo Prahu tak to máme majdan jako vyšitej a migranty za rohem.

  OdpovědětSmazat
 5. Ondráček neporušil žádný zákon,plnil jako každý dvacetiletý voják rozkaz.degen.Pavel porušil přísahu,vlastizradil a měl by být potrestán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Židovský Bůh na něj hledí a zváží jeho provinění.

   Smazat
  2. však taky potrestán byl! Dostal metál.

   Smazat
 6. Za vlastizradu je pořád jediný trest SMTI!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Zločinecké, teroristické a válkychtivé NATO!14. března 2018 20:50

  NATO a USA jsou jako dva v jednom! Severoatlantická aliance NATO byla založená v r. 1949. Varšavská smlouva jako vojenský blok na obranu evropských demokratických států vznikla až v r. 1955. Její vznik byla existence agresivního útočného paktu NATO.
  NATO je nebezpečný, válkychtivý, mezinárodní útočný vojenský pakt! Mocenský imperialistický nástroj a skanzen studené války! Útočný pakt armád pro americká válečná dobrodružství ve světě. Ohrožuje světový mír a bezpečnost mnoha mírumilovných států!
  NATO realizuje mise v Iráku, v Afghánistánu, na hranicích doteku s Ruskem v Pobaltí, ale nikdy nevyslalo mise na ochranu hranic Schengenu před migranty.
  NATO válčí v Afghánistánu, v Iráku, své jednotky má v Pobaltí, poradce na Ukrajině, kde koordinují útoky proti domobraně v Doněcku.
  Armády členských států NATO slouží jako křoví, kryjící a legalizující agresivní záměry zločinné zahraniční politiky USA. Vyslání vojáků AČR do pobaltské mise NATO je v rozporu Ústavou ČR, se zájmy ČR a nás občanů! Také je v rozporu s Chartou OSN a Severoatlantickou smlouvou. Co tohle všechno má společného s obranou naší ČR?!
  PROTO BY JSEM JAKO VOJÁK (A OBČAN) NIKDY NEPODAL RUKU ZRÁDCOVI A KARIÉRISTOVI GEN. PAVLOVI! NEDODRŽEL VOJENSKOU PŘÍSAHU A ZKLAMAL ČESKÝ LID!!!
  Emeritní plk. v.v.

  OdpovědětSmazat
 8. Zdeněk Ondráček !

  OdpovědětSmazat
 9. Porovnávat mladíka uchazeče se starým plesnivým kozlem, který by se neodvážil ani vystrčit prdel
  z kanceláře to snad je vtip!
  To hovado patří jen na šibenici! A je jedno zda se zazve Petrem nebo Pavlem.

  OdpovědětSmazat
 10. Mě je celkem jedno kdo byl nebo je komunista ale pavel je šmejd.

  OdpovědětSmazat
 11. Jedině tohle na komouše platilo, platí a vždy platit i bude! - https://i.pinimg.com/736x/2f/a4/58/2fa45876b3875363b6372f877ace4e57--life-pictures-life-images.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane,
   vy jste opravdový a nefalšovaný vtipálek...

   Jindřich K.

   Smazat
  2. Že vy budete stoupencem naší novodobé "svobody a demokracie"? To se hned pozná odkud puch vane.
   Nicméně, pokud si pamatuji, na komunisty to tenkrát moc nezabralo. Naopak, póvl jako vy dostal po tlamě a dodnes se z toh někteří nevzpamatovali.

   Smazat
 12. Je jasné, že PP bude příště kandidovat na prezidenta. Je na to systematicky připravován na Západě. To si teda užijeme!

  OdpovědětSmazat
 13. Řád za zradu! Kpt. Dabač

  OdpovědětSmazat
 14. Problém je v tom, že lidé začínají chápat kapitalismus. Lidem kteří se živí poctivou prací je totiž jedno zda žijí v kapitalismu nebo socialismu. Pro ně je totiž rozhodující, který systém jim zajistí lepší životní podmínky a kapitalismus začíná u lidí prohrávat. Proto je asi u nás potřeba majdan. Co si myslíte vy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že lidé, zvláště mladí, jsou dnes tak zblblí, že pokud by se u nás spustil majdan, dopadne to spolehlivě jako na Ukrajině, protože za provázky tahají pořád ti samí lidé, od kterých vedou penězovody k "neziskovkám" a politickým partajím.
   Jak to dopadne jsem říkal už na podzim 2013 známým natěšeným ukrajincům. Nevěřili. Tak dnes už vědí.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.