Reklama

středa 21. března 2018

Lavrov opustí post ministra zahraničních věcí

21. 3. 2018     zdroj
Hlava ministerstva zahraničí RF Sergej Lavrov opustí post ministra zahraničních věcí a nebude členem nové vlády, informuje RTVI s odkazem na řadu zdrojů blízkých ministerstvu zahraničí. Podle informací zdrojů listu Lavrov již vyjadřoval své přání opustit post, který zastává od roku 2004. Jako důvod uváděl únavu. Putin však požádal, aby diplomat pracoval až do prezidentských voleb.


"Skutečnost, že chtěl odejít již dříve, není žádným tajemstvím", upřesnil jeden z pracovníků rezortu a dodal, že v současné době všichni na ministerstvu zahraničí čekají oznámení sestavy nové vlády.

V rozhovoru pro RTVI oficiální představitelka ministerstva zahraničí RF Marie Zacharová řekla, že plány Lavrova nezná.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

33 komentářů :

 1. Snad napíše paměti a v nějakém samizdatu se dostanou i na území pravdy, lásky a svobody slova, abychom si je mohli přečíst. Jistě ví, co dělá, je to rozumný člověk. Také by se nám pár takových šiklo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že se bude připravovat na prezidentskou funkci, i když je starší o dva roky než Putin, tak mu bude něco přes 70, má dobrou kondičku, je to slušný člověk, třeba i přestane hulit a pak by byl dobrý nástupce.

   Smazat
  2. 8:35 Další prezidentská volba v Rusku bude v roce 2024. To bude Lavrovovi 74. To už je na prezidenta Ruska moc. Já myslím, že pan Lavrov už má vyděláno a může si užívat penze.

   Smazat
  3. 8:45 Kdepááák! Nástupcem Putlera bude Mongol Šojgú! On přemění Chujlostan na (par)chanát, a po něm už nastoupí první muslimský emír - Kádyr(ov) I.

   Smazat
  4. 7:10 Jak jinak! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EomYbXO4WkY1.jpg

   Smazat
 2. Je to velká škoda pro Rusko, byl to vynikající a noblesní státník. Nedivím se mu ale, protože vydržet tu neskutečnou rusofobii, na to nemá každý nervy a žaludek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to inteligentní, vzdělaný člověk a každým coulem diplomat, který předpokládá, že na mezinárodní úrovni se setká s podobnými protějšky. Bohužel není tomu tak. Věřím, že mu kontakt s pseudodiplomatickým odpadem zejména z anglosaských zemí, způsobuje zklamání a únavu. Přejme mu zdraví, štěstí a regeneraci sil v ruské přírodě.....

   Smazat
 3. Je to desinformace.

  https://www.gazeta.ru/politics/news/2018/03/21/n_11314813.shtml

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, chtějí oslabit morálku.

   Smazat
  2. 19:41 Budu rád když Lavrov zůstane.

   Smazat
 4. Škoda ho. Každý je nahraditelný. Ale otázka je v kvalitě náhrady.
  My také nahrazujeme ministry i celé vlády. Před každou výměnou mám pocit, že už to horší být nemůže a po ní, že jsme zase o něco hlouběji ve sračkách.

  OdpovědětSmazat
 5. Zatiaľ to nik z oficiálnych predstaviteľov nepotvrdil.
  Bola by to veľká škoda nielen pre RF, ale hlavne aj pre svetovú politickú scénu.
  Nepoznám ministra zahraničných vecí, ktorý by bol serióznejší a ktorý by urobil viac pre vec mieru a spolupráce medzi národmi. Na rozdiel od gaunerov v politike, hrá RF stále džentlmenskú hru.
  Sergej Viktorovič Lavrov má dnes 68 rokov. Jeho odchod by sa dal pochopiť jedine v prípade, že už sám cíti potrebu odísť, lebo jeho funkcia je náročná a nesmierne zodpovedná.
  No ja dúfam, že tandem Putin - Lavrov bude pokračovať. Nielen v záujme Ruska a Európy, ale celého sveta.

  OdpovědětSmazat
 6. Velká škoda pro VVP a RF. Není možné se však divit a vydržet takovou práci nejde věčně. Jako poradce prezidenta by však mohl být též velmi nápomocen. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 7. žádné takové! do důchodu až v pětasedmdesáti!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud to je pravda, tak já mu rozumím. Potkávat takového debila jako je ministr zahraničí Velké Británie, tak to je nad lidské síly.

   Smazat
 8. Škoda. Takovou postavu bych si představoval na místě prezidenta, samozřejmě při vší úctě k Vladimíru Putinovi.
  Ale vydržel toho hodně, v "jednáních" s těmi tupými blby ze západu, kteří zřejmě o diplomacií a elemntární slušností v ní, nemají ani tušení.

  OdpovědětSmazat
 9. Dobrý večer.
  Jak bylo zmíněno výše, Sergej Viktorovič Lavrov má ty narozeniny právě dnes. Všechno nejlepší a díky s hlubokou poklonou za jeho dosavadní práci pro mír ve světě.
  A prý se tento diplomat dovede i rozparádit, napsal web Aktuálně.cz v roce 2008. Schválně si to přečtěte tady
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nemas-me-co-skolit-serval-lavrov-milibanda/r~i:article:616433/
  No, být 2x v OSN a 14 let poslouchat všechno možné a nejvíce lží, to by unavilo i "koňa", jak říkáme v Ostravě. Na seznamu mi sice napsali, že jsem zřejmě první, kdo se na to ptá, ale uvidíme. Já bych se přikláněla k tomu "žádné takové! do důchodu až v pětasedmdesáti!"
  Tak hodně zdraví, vážený Sergeji Viktoroviči Lavrove a moc děkujeme.
  Hezký večer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rovněž se připojuji s práním všeho nejlepšího, hlavně zdraví, pevných nervů a štěstí k jeho narozeninám. Vyjímečný člověk a veliký státník.

   Smazat
 10. Tato kachna byla podle všeho dárkem RTVI Lavrovovi k dnešním narozeninám.

  Japonský ministr zahraničí, se kterým se dnes v Tokiu setkal, mu dal jiný dárek: dort v podobě fotbalového míče.

  Možná by neškodilo, kdyby si paní Dr.Grulichová své zdroje vybírala v budoucnu pečlivěji. Nebo alespoň - jak to žádá první novinářská zásada - ověřovala zprávy z více zdrojů.

  OdpovědětSmazat
 11. Více lze věřit serveru s datem 21.3.2018:
  https://riafan.ru/1038413-zakharova-informaciya-ob-otstavke-lavrova-yavlyaetsya-feikom tedy do češtiny zestručněle přeloženo: Oficiální představitel Ministerstva zahraničních věcí RF Marie Zacharova zprávy o možném odstoupení Lavrova označila za lživé.

  OdpovědětSmazat
 12. Smekám, velký diplomat, takových se moc nerodí.

  OdpovědětSmazat
 13. Panečku takového ministra zahraničí mít to by byla výhra . My máme jen herce .

  OdpovědětSmazat
 14. Je to lež.
  https://politikus.ru/v-rossii/105777-peskov-nazval-soobscheniya-ob-otstavke-lavrova-spekulyaciyami.html

  OdpovědětSmazat
 15. pan Lavrov je chytrejsi nez pan Putin at jeste dlouho zije pan Lavrov

  OdpovědětSmazat
 16. Pan Lavrov je svetelna bytost, nejcistsi ze vsech politiku.

  OdpovědětSmazat
 17. http://svobodnenoviny.eu/pilot-ktery-pravdepodobne-sestrelil-let-mh17-spachal-sebevrazdu/

  OdpovědětSmazat
 18. Tak to vůbec není dobrá zpráva! Pan Lavrov je prototypem skvělého diplomata a politika! Ale chápu, že je přílš unaven - kdo by vydržel tu nehoráznou,útočnou,lživou štanici západních parchantů proti Rusku a to dnes a denně,celé roky. Musíme věřit, že ho nahradí stejně kvalitní ministr zahraničí!

  OdpovědětSmazat
 19. Nikdo není nenahraditelný.

  OdpovědětSmazat
 20. No byl to jeden z nejlepsich ministru zahr.veci.To co on musel udrzet-vyjednat-ustat,to by malokdo svedl...bude teske najit nahradu

  OdpovědětSmazat
 21. Sergeji Viktoroviči Lavrove, přeji Vám vše nejlepší k narozeninám, pevné zdraví a přání neopouštět funkci nejskvělejšího ministra zahraničí ve světě.

  OdpovědětSmazat
 22. Jak víme,SSSR a teď Rusko,měli dobré ministry zahraničí.
  Myslím si,že Lavrov,je skutečný odborník,žádný herec,slibotechna,proto ho respektuje většina států.

  OdpovědětSmazat
 23. I když zřejmě Putin usoudil, že takového slušného člověka si už Rusko dál nemůže dovolit. Na hrubé západní pytle bude třeba hrubší záplata. Jen když vzpomenu na výstup toho neomalence z Malé Britanie Jonsona, ten by potřeboval zrovna po tlamě a ne diplomacii.

  OdpovědětSmazat
 24. Dnešní komentátorka ČT24, nevím jak se jmenuje, po 21-hodině - nějaký přehled, co se děje ve světě. Ukázka objektivity ČT24, její slova: Je nějaká naděje, že budou další sankce proti Rusku /po setkání v Bruselu, dnes, byla řeč o Skripalovi/.
  Jinak přejme jim - ČT - zubu skřipání - to bude doléhat z pekla po soudném dni. Myslím, že si zaslouží tu stranu, kde budou kozli.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.