Reklama

středa 21. března 2018

Le Figaro: Francouzští intelektuálové se postavili proti muslimům!

21. 3. 2018   PrvníZprávy
Sto francouzských intelektuálů zveřejnilo na stránkách Le Figaro otevřený dopis s žádostí o zastavení šíření „islamistického separatismu" ve Francii.
Podle autorů přiznání privilegií islámu jako menšinového náboženství, odporuje zásadám spravedlivého státu a opět činí společnost ohroženou náboženskými válkami.

Le Figaro opublikovalo otevřený dopis kolektivu francouzských intelektuálů proti „islamistickému separatismu" ve Francii. Sto lidí podepsalo dopis, mezi nimi i spisovatelé, učitelé, filmaři, novináři, filozofové, veřejní i státní činitelé.

Autoři dopisu vyjadřují znepokojení nad „podobou růstu islámu" ve Francii. Sjednocuje je, jak uvedli, „pocit, že nejen svoboda myšlení, ale svoboda obecně je ohrožena".

„Nový islamistický totalitarismus se snaží dobývat území jakýmikoliv prostředky a současně předstírá, že je obětí nesnášenlivosti,"
uvedli autoři dopisu. Například odborová organizace učitelů s názvem SUD Éducation 93 před několika týdny představila návrh vzdělávacího kurzu s názvem „Státní rasismus", na který nebyli připuštěni „bílí"studenti. A podobné příklady v posledních dnech nejsou v žádném případě vzácností, tvrdí tým. „Tak jsme se dozvěděli, že nejlepším způsobem, jak porazit rasismus, je rozdělit rasy," ironicky poukázali francouzští intelektuálové.

Podle autorů je ve Francii lze stále častěji slyšet výzvy, že je třeba islámu, menšinovému náboženství, určit zvláštní místo, „tak, aby přestal být ponižován“, stejně jako tvrzení, že hidžáb chrání ženy před muži, a do jisté míry ji pomohl „osamostatnit se“.

„Všechna tato tvrzení spojuje myšlenka, že jediným způsobem, jak ochránit „utlačované"... je oddělit je od ostatních a dát jim privilegia," zdůraznili autoři dopisu.Přirovnali tuto vizi politiky s apartheidem a zabývají se otázkou: co s těmi, kteří chtějí být muslimem a nechtějí být izolováni od společnosti, stejně jako s těmi, kteří si nezaslouží výsady, ale považují se za „dominantní“.

Řadu let se francouzský stát zakládal na nerozlišování osobních charakteristik, které by mohly vyvolat konflikt. A je to sekulární stát, který chrání menšinové náboženství,uvedli v dopisu. „Tím, že se napadne, se zase staneme oběťmi náboženských válek,"varovali autoři.

Když všichni žijí uvnitř své komunity, své kasty, a v nepřátelství vůči ostatním, kdy každého soudí pouze vlastní, je to v rozporu s duchem Republiky,“ poukázali francouzští intelektuálové. Základem republiky je zřeknutí se privilegovaných práv pro určité kategorie občanů a jeden zákon pro všechny, tedy jednoduše „spravedlnost".

„Islamismus chce existovat odděleně, protože odmítá jiné, včetně muslimů, kteří nesdílejí jeho hodnoty ... islamismus se cítí ponížen, když nedominuje druhým,“ tvrdí autoři.

„Chceme žít v plnohodnotném světě, kde žádné z náboženství nediktuje zákony,"uzavřeli svůj apel francouzští intelektuálové.Zdroj: lefigaro.fr


Související článek:

20 komentářů :

 1. Ono se nedá bojovat na dvou frontách, to bude těžké, táhnout na Rusy a současně uhlídat si doma islámisty. Napoleon bude u Moskvy a Francie v rukách islámského státu. Proto jsou Němci trochu zdrženlivější, více si pamatují, jak to dopadlo v r. 1945 u nich doma a teď s tou pátou kolonou v zemi? Myslím, že ta taktika stěhování islámistů do Evropy USA dobře vychází. U nich takový problém nemají, snad jen s Hispánci, že by ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porovnávat problém - "Latino" američani versus muslimové , je jako nebe a dudy. U muslimů v EU vítězí, také díky Saudské Arábii a spol. a jejich penězům z ropy, muslimský fundamentalismus, šířený z mešit imámy ze sunitských muslimských zemí, v čele opět se Saud.A. Intelektuálové se ve F. probrali sice pozdě, ale přeci. A u nás to bude v nedohlednu, to spíš dříve herec Nový nabude rozumu. Karel z Plzně

   Smazat
  2. POZDĚ,
   milánkové ve Francii.
   Jako bývalá koloniální mocnost a horliví poskoci
   amerických zločinců,si své muslimy plně zasloužíte.
   HLAVNĚ ale ty vetřelce, kteří vám nepasují,
   neposílejte do ČR.

   Smazat
  3. Tak vida, ne Figaro, ale intelektuálové. Intelekt sem, intelekt tam. Ale možná i tem Figaro.

   Smazat
  4. Pořád lepší IS ve Francii než tohle za humnama:) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
 2. ČEŠTÍ OBČANÉ BY SE MĚLY ZAMYSLET
  NAD SVOJÍ ŘÍZENOU LIKVIDACI
  POMOCÍ IMPORTOVÁNÍ CIZINCŮ Z VÝCHODNÍCH ZEMÍ*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21. BŘEZNA 2018 9:24, AKTUALIZOVÁNO 9:35 LIDOVKY.CZ > ZPRÁVY > DOMOV
   Počet obyvatel Česka se loni zvýšil o 31 tisíc. Přišlo 28 tisíc migrantů

   Smazat
  2. Po jistotném přijetí Dublinu IV našimi vládci, je nutné, aby první migrační vlna směřovala do klášterů v zemi, přednostně k voršilkám. Ale také do reprezentativních budov arcibiskupství. Bude tak jednoznačně naplněna láska k bližnímu, jak ji demonstroval Svatý Otec v Římě mytím nohou muslimům a černochům. Nejprve nechť v lásce s Araby a Somálci splynou řádové sestry a bratři a ukáží tak cestu nám stále pochybujícím. Amen!

   Smazat
  3. 11.54 Je přirozené, aby věřící živili ze svého věřící. Každý koníček něco stojí. Vojáci cvičí nástupy a "k zemi", muslimové Salát ("k zemi" je součástí), křesťané křižování se a na kolena.

   My, normální, máme zase své zájmové povinnosti a ty si také platíme ze svého.

   Smazat
 3. Mám dojem, že sice intelektuálové z multikultulární Francie mají sice pravdu, ale tuto pravdu objevili pozdě. Příliš pozdě. Náš prezident Zeman řekl, že islám je neslučitelný s kulturním prostředím v Evropě a to je fakt, který nikdo nevyvrátil a je potvrzen tím co se děje ve státech na západ od naších hranic. Dále prezident Zeman, jak na půdě OSN, tak i v Evropě, několikrát opakoval, že jestli chce Evropa pomáhat zemím odkud utíkají miliony mladých, dobře živených mužů, je jediná možnost, pomáhat jím přímo u nich doma ve státech odkud pocházejí a nevytvářet podmínky, aby utíkali do Evropy. Jenže je tady jedno velké ALE. O Merklové se otevřeně říká, že při zvaní milionů uprchlíků do Evropy, byli za tímto rozhodnutím, podnikatelé, tedy kapitalisti, kteří do Evropy potřebují dotáhnout levnou pracovní sílu, aby nemuseli vplácet Evropany, kteří nechtějí pracovat za skoro nulovou mzdu. To potvrdili jak Rusnok tak Sedláček v otázkách Václava Moravce, kdy tam řekli, že naší lidé si budou muset zvyknout, že je v ČR nedostatek pracovních sil, které budou doplněny migrací z Afriky, Asie, Východní Evropy. S tím se naše obyvatelstvo bude muset smířit, ať se mu to líbí, nebo nelíbí, protože podnikatele potřebují tvořit zisk a zisk je důležitější, než nějaké problémy s islámem. Jinými slovy, kapitalisti se spojí, třeba s ďáblem, jenom aby tvořili zisk.

  OdpovědětSmazat
 4. ČEŠTÍ OBČANÉ BY SE MĚLY ZAMYSLET
  NAD SVOJÍ ŘÍZENOU LIKVIDACI
  POMOCÍ IMPORTOVÁNÍ CIZINCŮ Z VÝCHODNÍCH ZEMÍ*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky byste mohl na ty Vaší tapetě opravit tu hrubku.

   Smazat
  2. 14:04 a ty slunickari si oprav blbost

   Smazat
 5. Článek má naprostou pravdu o nic jiného nejde.

  OdpovědětSmazat
 6. Měly by začít demonstrace na podporu Zemana a Babiše!
  Nejdříve malé rozehřívací, postupně podle potřeby zvětšovat. Ale mít nastartováno. Nenechat se zaskočit, jako Slováci. Měly by se aktivizovat odbory. Měly by být připraveny v případě eskalace havloidího teroru, vyhlásit generální stávku. Jakmile Soros skončí na Slovensku pojede to naplno tady!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potom už jenom stačí objednat ostřelovače, aby skosili pár lidí na obou stranách a český Majdan jede. P.K.

   Smazat
 7. Že u nás není migrace? Za loňský rok u nás přibylo migrací 28 tisíc lidí! To už je jedno slušné okresní město. Zatímco Češi vymírají, šílenou režimní politikou se sem hrnou cizinci!
  https://zpravy.idnes.cz/pocet-obyvatel-cesko-ceska-republika-2017-csu-cesky-statisticky-urad-1dy-/domaci.aspx?c=A180321_093614_domaci_bur

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci, Slováci, Rusové, Vietnamci.

   Smazat
  2. 1) Brzy se bude v EP o dohodě Dublin IV. Tedy v podstatě o automatickém přerozdělovacím mechanizmu, který bude "potřebné" lifrovat do některé ze 4 zemí (že právě 4??), kde je právě migrošů nejméně.
   2) Sobotka nám ve své labutí písni zanechal dárek v podobě souhlasu s vyplácením podpory migrantům na úrovni západních zemí, tj. cca 22000,-Kč/měsíc. Zajímalo by mě, zda existuje nástroj, který zaváže "naše" europoslance, aby při hlasování respektovali=poslechli vůli parlamentu, či vlády. A to unizono, proti Dublinu IV. Ví to někdo? Díky.

   Smazat
  3. Dublin IV se má hlasovat ještě někdy koncem března, pokud bude ministerské hlasování, stačí kvalifikovaná většina, proto je skoro jisté, že nás přehlasují (nehlasují europoslanci). Pak už jsou jen 2 možnosti a obě špatné - buď přijímat ty migranty, které nám Brusel přidělí nebo zaplatit za každého odmítnutého migranta čtvrt milionu EUR, což by bylo časem likvidační. Vzhledem k tomu, že na podzim má vejít v platnost Globální kompakt, který nažene do Evropy půl Afriky, bude migrantů do Evropy proudit víc, než kdykoli dřív. Pokud budeme setrvávat v EU, není proti tomu vlastně žádná obrana.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.