Reklama

pátek 2. března 2018

Ľuboš Blaha: Novinári by mohli presmerovať svoju investigatívu do vlastnej kuchyne.

2. 3. 2018     Hlavné správy (kráceno)
Nove skutočnosti radikálne menia doterajšie hypotézy, ktoré prinášajú média a opoziční politici v súvislosti s vraždou novinára a jeho partnerky. Novinár Kuciak svojho vraha zrejme poznal, keď ho vpustil do domu a uvaril mu kávu. Talianska stopa na ktorú všetkých nasmeroval novinár Tom Nicholson tak môže byť falošná. Začína byť jasné, prečo je pre média a novinárov najdôležitejšou vecou vo vyšetrovaní vraždy odvolávanie policajného prezidenta a ministra vnútra a požadovanie, aby prípad prebrali zahraniční vyšetrovatelia.


K týmto novým zisteniam napísal komentár poslanec za Smer Ľuboš Blaha:

 ....Vyšetrovanie údajne ukázalo, že obete vraha poznali a pozvali ho na kávu. Tým padá celá Nicholsonova udička o mafii, ktorou sa chcel vyzúriť na Smere. Ale nielen to. Ono to obracia pozornosť na tých, ktorí obete osobne poznali, čo je v prípade redaktora novín predovšetkým novinárska komunita, vrátane Nicholsona a ďalších, ktorých by obete pozvali domov na kávu. Novinár Kuciak si zjavne na kávu nepozval domov talianskych mafiánov, ale niekoho zo svojho okruhu známych, ktorý tvoria predovšetkým novinári – ako to, že toto nikto z novinárov nerieši? Ide predsa o kľúčovú informáciu dňa.

...Progresívne Slovensko takisto nerieši, ako pomôcť vyšetrovaniu a ako chytiť vrahov, ale vyhlasuje, že po vražde mladej dvojice je dôležité, aby Kiska kandidoval za prezidenta, lebo je “nezastúpiteľný”. Prepáčte za expresívnejšie slová, ale doparoma, koho teraz zaujíma nejaký Kiska! Zavraždili dvoch mladých ľudí a hentí ešte aj v tejto chvíli považujú za najdôležitejšie predvádzať priam akrobatický rektálny skialpinizmus voči Kiskovi.


Tento prípad nie je ani o Kaliňákovi, ani o Svedkoch Kiskových, nie je o Smere, ani o Talianoch – tento prípad s najväčšou pravdepodobnosťou je o niekom, koho novinár poznal natoľko, že si ho pozval k sebe domov a bezstarostne si odbehol do pivnice nabíjať batériu do auta.

48 komentářů :

 1. Jsem zvědav jestli se pravda dostane na světlo ale počítám že ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zločin se vyšetří, má velkou přednost před ostatními. Jinak Kiska by se měl vzít s Drahošem za ruce a společně odejít z politiky, třebas do ..... senátu. Karel z Plzně

   Smazat
  2. Brzy kopnou to hovno pod postel..., najdou svého Osvalda a tím to celé zhebne.

   Smazat
  3. Tři dny Condora:
   Velvyslanectví USA potřebuje zlikvidovat Fica, protože nedělá to, co se po něm chce. Navíc za jeho vlády byly zpět vykoupeny zdravotní pojišťovny a byla zavedená jenom jedna zdravotní pojišťovna a za to muselo Slovensko zaplatit nemalou pokutu z důvodu omezování podnikání zahraničních firem na Slovensku. Fico je populární mezi lidmi a pravice se už celou řadu let nemůže dostat k vládě a tím pádem není možné ze strany zahraničních firem tak vysávat ekonomicky Slovensko, jak by si to zahraniční západní firmy přály. Z uvedeného důvodu zasáhlo Americké velvyslanectví z cílem politické likvidace Fica. Už se organizují proti Ficovi demonstrace, už se vyslovují, bez jakýchkoliv důkazů, obvinění, že spolupracoval s Italskou mafii. Už vyzývají ministra vnitra z vlády Fica, aby rezignoval a už obviňují jeho blízkou spolupracovnici, že má vazby na Italskou mafii. K tomu všemu nejsou vůbec žádné důkazy a vychází se účelově z toho, co někdo někde řekl a někdo někde předpokládal, že by to mohlo tak být a to samozřejmě z cílem likvidace Ficovy vlády. Média budou široce o tom informovat i když na demonstracích bude několik desítek lidí a uvádět budou v médiích stovky tisíc. Vše je to připravené a nese to jasný rukopis velvyslanectví USA, které potřebuje na Slovensku eskalovat situaci, destabilizovat situaci a dosadit do vedení pravicovou vládu, která bude nápomocná k rozvrácení ekonomiky Slovenska a jeho pořádného zadlužení.

   Smazat
 2. Pan Blaha se jako Ficův spolustraník snaží, ale je to nepřesvědčivé. Novinář by něco takového neudělal. Dva výstřely, 3 šálky, rozsypané nábojnice. Co o tom kdo může vědět? Akorát že dotyčný byl chladnokrevný zabiják. Blaha má malou představivost - kávu mohl udělal vrah, až bylo po všem. Buď tam budou na třetím šálku stopy některé z obětí, nebo žádné. Ať tak či onak, Fico skončil. Jeho "Nagyová" ho bude stát politickou kariéru. Musel z ní být nepříčetný, že si milenku mafiána udělal poradkyní. Je to drotár, což dokázal tím divadlem s balíky bankovek. Žádná oranžová revoluce, odepsal se sám, stejně jako se odepsali socani v Česku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, ta máýš zato fantazie dost, nebo že by odkoukané z Hallyvůdský produkce? Viděls Kmotra )možná) a je z tebe odborník na mafie. Rozsypané naábojnice, ty génie kriminologie, svědčí o dezorganizovaném pachateli - ta nájemnej zabijáku logiky.

   Smazat
  2. "Dezorganizovaný" seš akorát ty. Nauč se používat cizí slova, když chceš dělat chytrého. Jsi z toho dezorientovaný.

   Smazat
  3. 15:16
   Vni sou hlava, pane vachmajstr - ve zkratce - při profilování pachatele násilných trestných činů se mimo jiné analýza místa činu zabývá osobou pachatele. Jsou tři základní typy - dezorganizovaný, organizovaný a smíšený. Najdi si, ty orientáte, na netu pojem "behaviorální výzkum", mohu posloužit i jmény: Douglas, Hazelwood, Turvey, Olshaker, z našich například Musil, Netík, Němec, Polišenská ... .
   Šmarjá, tys ale hlava.

   Smazat
  4. Dej si studenu sprchu a nezvan dristi o tom jak si delal vrah kavu, to muze napadnout jen opravdu dementa ktery ma v hlaveč vyrabovano. nedelej si zbytecnou peci, peci Fico neskoncil a neskoncil ani Kalinak,

   Smazat
 3. Pokud zůstaneme u té kávy a čaje. Pokud někdo kávu a čaj pil, pak by měly mít orgány činné v trestním řízení i DNA dotyčných získanou ze šálků. A mělo by být vymalováno... Tak co vy na to? Přičemž se ví, že z DNA se dá do značné míry i zjistit zda to byl jihoevropan či seveřan. Tak to jen tolik pro povavení nechápajícího publika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačily dva výstřely. Buď tam bude dna některé z obětí, nebo žádné. Nebo něco narafičeného vrahem pro zmatení vyšetřování. Vypadá to na objednanou vraždu. Blahovi cvaká zadek, z toho, že jeho partaj končí, jinak by takovou blbost, že to mohl být někdo z novinářské obce, nenaznačil.

   Smazat
  2. Veď hádam kriminalisti sú zdatnejší ako my diskutéri. Ale tá káva môže byť falošná stopa. Nepochybne vraždil/-i profík/-ci.

   Smazat
  3. Spíš jsou zajímavé lidé a vztahy kolem Fica, které nyní vyplynou najevo. Nemusí s tím souviset, ale má smůlu, co vše toleroval, kým se obklopil a že vláda pod jeho vedením nekonala (konkrétně vnitro, justice).

   Smazat
  4. Proč se to všechno točí kolem novináře?Byl pozván na kávu,znali ho oba dva a proč to nemohl udělat někdo kvůli snoubence?O ní nepadlo ani slovo.Stálo by za to,prověřit okruh jejích známích.Mám dojem,že vražda nesouvisí z jeho prací.

   Smazat
  5. Tak ty výstřely byly 3, novináře střelil pachatel jednou do nohy a pak do těla. Zajímavé je, že soused tvrdil, že mladého viděl v pátek ráno a přitom maminka té slečny tvrdila, že museli zemřít ve čvrtek večer, že už se neozývali na mobil. A že byla zapnutá nabíječka autobaterie a to by prý nenechali přes noc.

   Smazat
 4. Někomu vadí Fico a jeho vláda. Rád by se dostal do vedení státu za každou cenu. Mladého novináře někdo využil i obětoval a chce občany poštvat proti vlastní vládě. Manipulace s davem je tak jednoduchá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cíl je jasný: Majdan, Majdan podle plánu....

   Smazat
 5. vzpomínáte si na pokus o vraždu Svobodu - předsedu KSČM? Stáli za tím zřejmě Havlojedi, nikdy se nic nevyšetřilo a pamatujete si, že by se Havel a nebo jiný Chazar v vlády chystal odstoupit?

  OdpovědětSmazat
 6. VRAŽDA mladého novináře Kuciaka má rukopis americko- sorošovského řešení a vysílá tři podprahové vzkazy:
  1/ u veřejnosti vyvolání nepokojů a odporu proti Ficovi a jeho odstranění,
  2/ pro vedení států V4..takhle nějak zařídíme vypuknutí nepokojů i u vás,pokud nebudete šlapat podle nás
  3/vytvoření mučedníka pro veřejnost a tím snaha o rehabilitaci presstitutů /mladý novinář bojuje za pravdu a takhle dopadne/
  V reakci meistrimu na tuhle vraždu jsou jasné indicie pro všechny vzkazy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je opodstatněná domněnka. Lze něco takového očekávat i v Maďarsku, Polsku a u nás.

   Smazat
  2. Ad 16:37 - naprostý souhlas, je také signifikantní, jakou popůrnou aktivitu se tak náhle podařilo vyvolat v Praze, Londýně a řadě dalších měst. Dobrá příprava i organizace, kdo v Londýně skutečně zná a zajímá se o mladičkého redaktora, když musí řešit spopupráci čelního politika s STB, Stasi... Kuciak ve skutečnosti nikomu nemohl vadit, vše je hra.

   Smazat
  3. Ad 16:37
   souhlasím,potrzuje to,že už jsou organizovány protesty ve všech Evropských městech....

   Smazat
 7. Účel světí prostředky. Událost se vyšetří a zda to odnese skutečný nebo vykonstruovaný pachatel, to se teprve ukáže nebo. Ale tik tisíce lidí, co uvěřili se své víry tak lehko nevzdají, nepřiznají, že naletěli. Účel bude muset chtě nechtě být dokonán. Samozřejmě že si ceníme novinářů i žurnalistů, jen kde je vidíte? Na internetu, na neoficiálních neperiodicích, jinak je to samý medializátor, poplatný moci. Havlíčci, Čapkové, Nerudové? Ne, snad samí Moravcové, aspoň v oblasti politické žurnalistiky.
  A právě to "světové halasné propojení" je podezřelé, že byl obětován pár lidí pro "vyšší princip diktatury kapitálu", aby byl svět párijů udržen na úzdě!

  OdpovědětSmazat
 8. "Tři dny Condora":
  Velvyslanectví USA potřebuje zlikvidovat Fica, protože nedělá to, co se po něm chce. Navíc za jeho vlády byly zpět vykoupeny zdravotní pojišťovny a byla zavedená jenom jedna zdravotní pojišťovna a za to muselo Slovensko zaplatit nemalou pokutu z důvodu omezování podnikání zahraničních firem na Slovensku. Fico je populární mezi lidmi a pravice se už celou řadu let nemůže dostat k vládě a tím pádem není možné ze strany zahraničních firem tak vysávat ekonomicky Slovensko, jak by si to zahraniční západní firmy přály. Z uvedeného důvodu zasáhlo Americké velvyslanectví z cílem politické likvidace Fica. Už se organizují proti Ficovi demonstrace, už se vyslovují, bez jakýchkoliv důkazů, obvinění, že spolupracoval s Italskou mafii. Už vyzývají ministra vnitra z vlády Fica, aby rezignoval a už obviňují jeho blízkou spolupracovnici, že má vazby na Italskou mafii. K tomu všemu nejsou vůbec žádné důkazy a vychází se účelově z toho, co někdo někde řekl a někdo někde předpokládal, že by to mohlo tak být a to samozřejmě z cílem likvidace Ficovy vlády. Média budou široce o tom informovat i když na demonstracích bude několik desítek lidí a uvádět budou v médiích stovky tisíc. Vše je to připravené a nese to jasný rukopis velvyslanectví USA, které potřebuje na Slovensku eskalovat situaci, destabilizovat situaci a dosadit do vedení pravicovou vládu, která bude nápomocná k rozvrácení ekonomiky Slovenska a jeho pořádného zadlužení.

  OdpovědětSmazat
 9. A mate Majdan
  Havlovci

  OdpovědětSmazat
 10. Mafie,
  čaj a dvě kávy a kdo ví co všechno ještě...
  To jsou důkazy pro veřejnost.
  Jako by nikdo chtěl dopředu napovídat jak to asi bylo...
  Ve skutečnosti
  jsou nalezené poznatky z místa činu tajné !
  Žádný z kriminalistů by si nedovolil něco takového zveřejnit
  Ohrozil by tím vyšetřování a porušil zákon.
  Mezi tak zvanými novináři
  je nemalé procento ,,bývalých,, zpravodajců tajných služeb pracující proti zájmům republiky*

  OdpovědětSmazat
 11. Slovensko ožívá v boji za Evropské hodnoty. Tisíce lidí na demonstracích, tisíce vyzývají vládu, aby okamžitě odstoupila, požadují, aby vše, co je spojeno se Smerem, zmizelo navždy z politické scény, požadují jejich soudní postih. Poslankyně Nicholsonová přímo obvinila Fica, že nechal zavraždit dva nevinné mladé lidi a veřejnost požaduje, aby vyšetřování vedly "odborné a nezaujaté" subjekty ze zahraničí. Došlo to dokonce tak daleko, že führer na důchodu, Mečiar, se postavil za Fica, což je naprosto nebývalé. Už chybí jen Dzurinda, Vášáryová, která už Fica obvinila taky, a bojovníci na tribunách - Hríb a Budaj.

  Jen tak mimochodem, v slovenském mediálním prostoru se objevil i takovýto bombastický titulek: "Beštia z Ruska zabila v Európe už 59 ľudí". Víte o koho se jedná?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruská bestie se říká ve Velké Británii nynější vlně mrazů, každá země má nějakou tu vtipnou přezdívku, Dánsko tuším Ruský medvěd....

   Smazat
  2. 8:47, skoro správně, dávám jedna mínus. Jednotku za Rusko, ale tu minusku za Británii, takhle to uvedl slovenský tisk. Obšlehnul to od Britů a změnil z "Beast from he East"

   Smazat
  3. 7:18 "Tisíce lidí na demonstracích, tisíce vyzývají vládu, aby okamžitě odstoupila,..." - ...hlásá Radiožurnál každou čtvrthodinu ve zprávách. Matovič, Budaj, Vášáryová... A je jasno, už jsem se lek, že krivá huba chýba.

   Smazat
  4. Pro 3. března 2018 8:47

   Jenomže dle meteorologů jde o vliv studeného proudění ze severozápadu tzn. od Baltu (Německo atd.). A né z východu?

   Alespoň to si mají ti hlupáci zjistit a ověřit, lháři z povolání, až Ruského medvěda nas*rou a on skutečně udeří, budou tito z nohama na ramenou v pohodlném exilu. Tam kde to ještě pro sychr neroze*rali!

   Ramón

   Smazat
 12. V zahraničním tisku se už objevují informace o propojení vládní strany SR na italský organizovaný zločin a objevují se titulky: "Slovensko - mafiánský stát v eurozóně".
  V komentářích ke článkům jdou vyděšené příspěvky, aby se Slováci žijící v EU neprodleně vyhostili a se SR zrušil kontakt.
  Objevuje se také volání po zásahu ozbrojených složek Unie na území SR a zabezpečení "spravedlivých" předčasných voleb.
  Janda: " vražda novináře nese jasné znaky vraždy Němcova". Takže s NDranghetou jel v holpotru nejen Fico, ale i Putin. Ten to zřejmě organizoval.

  OdpovědětSmazat
 13. Fico je Meciarov klon,aj ked to pan Blaha nechce pocut,ale moze tu ist o rozbitie V4,zo strany demokratickych kolonialnych statov,ktore nas uz nejeden raz podrazili a raz aj predali Hitlerovi v nadeji,ze sa tak uchrania pred vojnou.Za vsetkym hladaj zapadnu skurveninu,ktora nas chce vodit,ako manusku Spejbla!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klon ne zcela, Fico nedisponuje Mečiarovými brutálními metodami, a co se týká jejich vztahů, v každém případě si moc nekonvenovali, protože Fico jel podobnou politiku "levého středu" jako Mečiar, bral mu hlady a byl jeho velkým kritikem. Na památném nočním zasedání "parného valca" byl jediný, kdo z opozice zůstal celou dobu v sále. Taky pamatuju, jak Mečiar objasňoval, proč se nechová k Ficovi korektně: "ja by som ho rád oslovil aj zdrobnelinou, ale vždy mi z toho vyjde Róbertko alebo Ficko". Stejně jako jeho prognózy o Ficovi na začátku jeho vstupu do vysoké politiky: "Fico je len taká pivná pena. Tak ako padne pena, aj Fico padne".

   Smazat
 14. Opet ti neposlusni Slovaci-Slovensko-Kovbojsko !

  OdpovědětSmazat
 15. Omlouvám se za tapetu:
  Za dva, pořád ještě bůhví proč zastřelené, jsou organizovány demonstrace a páleny metráky svíček. Po osmi (jen v Česku) umrzlých bezdomovcích, a ví se proč, ani pes neštěkne. Tak je to správné, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezdomovci nebyli zastřeleni.

   Smazat
  2. ..bezdomovci
   byli dohnáni k mnohem trýznivější smrti*

   Smazat
  3. 9:32 nejsou snad mrtví?

   Smazat
  4. 11:45, dobře tak jinak. Je škoda, když umrzne opilý bezdomovec? Ano, je. Je to člověk a nežil dobře. Nikdo mu nepodal pomocnou ruku, byl sám.. Velmi smutné. Můžeme přemýšlet, jakým by byl, kdyby ho všechny ty strasti nepotkaly, kdyby on sám měl silnější vůli. Ale pil, usnul a umrznul. Škoda.

   Jenže když do tvého domu vejde vrah a ve tvých dvacetisedmi letech zabije tebe a tvou snoubenku, to je přímo strašné. Pokud se prokáže, že vražda novináře souvisela s jeho prací, bude to ještě horší.

   A mimochodem. O bezdomovcích asi pes štěk. Víme o nich. Vy víte, že včera zemřel nějaký Kamil, skvělej chlap, měsíc před důchodem?

   Smazat
  5. 3. března 2018 14:18
   ...smrt novináře je vcelku ojedinělá. Samo sebou mediálně zajímavá a možná i konspirační pro politické cíle.
   Každoroční oběti mrazu lidí na ulici
   mají své viditelné vrahy. Jsou jich desítky
   a přesto systému tato skutečnost vyhovuje.
   Přál bych vám strávit na ulici rok
   a pak bychom se mohli bavit o vůli nepít.
   Jestli by jste se neměl kde umýt a převléci do čistého
   vaše vůle a smysl života
   vaše životní hodnoty by vám nepomohli
   ba naopak
   trýznivě by jste se loučil s představou
   o vůli.
   Zkuste si jen tak na zkoušku přečkat noc venku
   v mínus deseti.
   Že to nevydržíte je věc jistá, škoda.
   Ten psí štěk je z povinnosti
   když ostatní lidé vidí mrtvoly,
   jinak bychom se nic nedozvěděli*

   Smazat
 16. na bašiše nestači estebacke pozadi tak se uděla majdan teda jen v připadě že by s nami nejel a že někdo řika do medii to bylo tak nebo tak je zcela noumalni ludo skutečnost se nikdy moc veřejně neřika ale i kdyby se něco vydavalo za skutečnost tak byt pokažde velice velice ostražiti nebyl li jsem učasten a při vědomi že některe skutečnosti a fakta nebyli nikdy a ani nebudou objasněny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak udělat Majdan v Česku? Vždyť to musí jít mnohem snadněji než na Slovensku. V Česku je podstatně víc neomarxistických havlistů, eurofilů a prosudetských vítačů amerického vojenského kontingentu, vyznavačů LBGTI, vyznavačů inkluze a metod Barnevernetu a hlavně - veliký počet vítačů africké migrace.

   Smazat
  2. Když porovnáme počet idiotských křiklounů
   kteří se shromažďují na Václaváku s počtem lidí jenž přišli pogratulovat Esterce,
   je to pár lidí a ti samí kolem dokola.
   Samo sebou mediální podpora těchto protistátních živlů
   z nich dělá dojem většiny*

   Smazat
 17. Masová kriminalizace opozičními fake news má za cíl odstranit Fica a jeho stranu. Tedy pro tuto potřebu - cui bonum - aby mohl být obviňován současný režim, byl zavražděn pár mladých lidí. A kdo potřebuje odstranit Fica? Tak to je z reakce po činu zřejmé a tam by měla policie zaměřit svoji pozornost a hledat nájemného vraha.

  OdpovědětSmazat
 18. tady je to dobře popsané:
  https://a2larm.cz/2018/02/referendum-jako-opium-demokracie/

  OdpovědětSmazat
 19. Je to ale úpadek - po 30 letech "demograticko-atlantické" výchovy už reakcionáři nenašli nikoho, kdo by se pro ně sebeupálil tak jako Palach (a několik dalších prosťáčků). Takže si ho museli sami odprásknout. Jsem zvědav jestli a jaká bude pochodeň, ehm ... opravuji: oběť číslo 2.
  Martin S. Praum

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.