Reklama

.

.

sobota 31. března 2018

Mé bolavé koleno a světová moc

Vladimír Balhar
31. 3. 2018
I stala se mi taková nemilá věc, přestalo mi „kolenovat“ koleno. Opuchlo, začalo bolet a mé přesouvání z místa na místo se stalo nepříjemným aktem. Řešení situace bylo nasnadě, navštívit lékaře, nejlépe odborníka na kolena, to jest ortopeda. Vybral jsem si lékaře s výbornými referencemi, který sídlil na honosné adrese. Přijel jsem, zaparkoval na soukromém parkovišti a navštívil recepci. Když jsem pak čekal na provedení léčebných úkonů, vyhlížel jsem z oken galerie na okolí. Nová výstavba, město ve městě. Centrum s bydlením, jistě velmi drahým, kancelářemi, obchody a službami, garážemi, kilometr čtvereční nového města. Architektura dle mého poněkud kýčovitá, ale nešť, samé sklo a betonové skelety. I stromeček tu a tam.


Postávám v galerii na jedné noze a koukám z okna a říkám si. No tohle nestálo miliardy, ani desítky miliard. To je tak sto miliard. Kde se ty peníze pořád berou? Odpověď je jednoduchá, přicházejí ze zahraničí. Tam, zdá se, mají tiskárnu peněz, neb sto miliard ušetřit nelze.

Je to smutné, ale u nás v Česku tiskárnu peněz mít nesmíme. To mohou jenom ti správní, vyvolení hošani. Informaci o vpádu peněz k nám lze nalézt i na stránkách české národní banky, která cudně uvádí, že do místních bank ze zahraničí nateklo asi čtyři a půl bilionu korun. No, pěkná sumička, to jsou tak tři státní rozpočty.

Na první pohled by si člověk řekl, jak je ten cizí kapitál k nám milostivý, nateče sem zdarma a ještě vytvoří hodnoty, které můžeme užívat. No, neberte to.

Na druhý pohled je situace o mnoho chmurnější. Cizí kapitál sem sice nateče, přetvoří se na aktiva, ale za to chce splátky a úroky. Vytvoří se aktiva, to je to, co má nějakou hodnotu a dá se to prodat, ovšem současně jsou vytvořena pasiva, to jest to, komu vlastně ta aktiva patří. Pokud na Česko pohlédneme jako na účetní jednotku, pak jsou aktiva, která jsem pozoroval oknem galerie kryta pasivy ze zahraničí, říká se tomu cizí zdroje.

Takže krásné budovy, ač formálně patří nějaké společnosti registrované v Česku nesou zisk do zahraničí, a to nejdříve splátky úroku a pak splátky jistiny. Smutné. Jestli do bank v Česku nateklo čtyři a půl bilionu korun, pak splátky úroku jsou při výnosu pět procent dvacetina, tj. bratru 225 miliard ročně. Slušná odměna na peníze vytvořené z ničeho. Kdyby si to udělal český stát sám, má státní rozpočet navíc příjem 225 miliard. Proč to u nás nikdo neudělá? Inu, protože nesmí. Smutná stránka omezené suverenity země.

Za zlých komunistů tomu bylo jinak. Oni si sami tiskli peníze a za ně stavěli třeba byty. Komunisté, za dobu svého „řádění“ v tehdejším Československu postavili 2 miliony bytů. V dnešních cenách, třeba 2 miliony za byt, vytvořili hodnotu 4 biliony dnešních korun. Ovšem bez cizích zdrojů. Aktiva zůstala obyvatelstvu, byty dnes patří vesměs těm, kteří v nich bydlí. Vyjma těch nešťastníků, kterým prodal byt nad hlavou známý velkopodnikatel, bývalý krejčí. Dobrý kamarád knížete Spáče prvního.

Noha mě bolí, postávám na druhé a dále přemýšlím. Ono je to vlastně geniální metoda dobývání světa. Dobývání prostřednictvím šíření pasiv. Aktiva dobývat nelze, to zkusil třeba Hitler a špatně dopadl. Co jsou to aktiva, to lidi chápou. Ovšem, co jsou to pasiva, to chápe jen ten, kdo chápe podvojné účetnictví. Banky účtují v podvojném účetnictví. Bankéři a lichváři ten princip dobře chápou. Stát o svém majetku neúčtuje vůbec. Státní úředníci nechápou nic. Taky proto politici a jejich kámoši kradou jako o život. Není to vidět. A nejsou na to ani zákony. Proč asi?

Noha stále bolí, doktor nikde, i oddávám se úvahám. No takhle nakulit do malého státu čtyři biliony, to nemůže jen tak někdo. Musí existovat lidé, jakási skrytá moc, která je nad vládami a má zaručenou kontinuitu, třeba 50 let. Slušný politik a státník, který kope za svůj lid, ze kterého byl zvolen, by takovéto mezinárodní konání jistě zatrhl. Ale! Životnost politika jsou 4 roky. Nad námi jsou řídící procesy s dobou integrace 50 a více let. Kdo je vlastně projektuje a organizuje? Nevíme. Někdo to být musí. Někdo, kdo je schován za bankami a překupníky peněz. My, obyčejní lidičkové máme vidět demokracii, máme se vyřádit ve svobodných volbách, dostali jsme chléb a hry, pak už máme jenom držet hubu a krok. Taky se máme starat o svá kolena. Kdo řídí naše politiky, vidět nesmíme.

Pan doktor se objevil, pomohl, musím ho pochválit, koleno kolenuje. Sedám do auta a jedu za svým chlebem a svými hrami. Maně přemýšlím, co je to vlastně světová moc a jak funguje. Až to pochopím, budu se moci dobře rozhodovat u voleb. Taky televizní bláboly mě nechají v klidu.

Žel, je jedno, zda něco pochopím, či nikoliv. Jak to tak vypadá, do konce života budu se svými spoluobčany platit 225 miliard ročně v dnešních cenách.

27 komentářů :

 1. Tak to je „zlý komunisti"postavily vše a „hodným"kapitalistům to padá po 30 letech na hlavu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Táhni do prdele i s komoušema, rudá zrůdo.

   Vymazat
  2. Á pánovi je po ránu nevolno. To se občas po přečtení pravdy stává. Inu pusu si vypláchnout můžete. S mozkem to bude asi poněkud horší. Soudě dle obsahu. Ten prozrazuje problémy s inteligencí.

   Vymazat
  3. 0:15 Co je kapitalistický poskoku do prdele půjdete tak vy s vašimi státními dluhy havloide uslintanej.

   Vymazat
  4. Hezky jste to napsal. Copak pořád někdo nechápe tu hru elit. Elity všechno poserou a pak to svedou na systém.

   Do komunistické strany, která měla po vyčištění od revolucionářů,dobrodruhů a teroristů velké úspěchy (socialistický blok - první ve vesmíru) nalezli všichni darebáci.

   (především jeden údajně Bohem vyvolený národ, ale Ježíš jim řekl, že slouží Satanovi, ale nechtěli ho pochopit)

   Takže po oslabení kádrové základny ve 2.světové se postupně vše vrátilo zpět do starých kolejí, kdy elity začali vládnou bez zodpovědnosti.

   (mělo to samozřejmě setrvačnost než se zapomnělo jak bylo předtím - brzy se to možná dozvíme)

   Stačilo vlézt do strany a demagogicky žvanit. Předstíraní jejich úspěchů pak způsobilo, že výrobky neměli kvalitu srovnatelnou se západem, kde osobní iniciativa v podnikaní nebyla blokována. Morálka postupně klesla (kdo nekrade okrádá rodinu).

   Elity a inteligence, které ztratili v socialismu zodpovědnost nevěděli co s tím a navíc byli chtivé peněz a tak prodali východ západu. Zdůrazňuji jsou to pořád ty samé elity, které rozkradli a ničí vše co se dříve vybudovalo včetně toho co bylo dobré a lepší než dnes.

   Shrnutí podstata jsou elity, které řídí dav. Kapitalismus, socialismus, demokracie nebo diktatura to jsou jenom kabáty, které elita nosí, aby mohla nezodpovědně parazitovat na národech. Nasazuje různé ideologie, které bohužel obyvatelstvo přijme nekriticky za své a pak ve vzájemných třenicích a válkách se elitám dobře daří.

   Vymazat
  5. Ještě použil jsem pojem elity, ale přesnější by bylo parazitické elity. V množině elit je převážná část parazitující nebo částečně parazitující. Selsky řečeno mezi elitami se šmejdům daří. Je už to součástí běhu světa, že lidé věří mnohem snadněji okouzlujícím řečičkám darebáka než střízlivé pravdě od poctivého.

   Vymazat
  6. Tak si všímám - ten tvůj zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch hnědejch polobotkách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů co? Taky si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách a vytahaným svetru a udělal ti pořádnej rejhanec přes plány, co? To se frustrátskej smrade nedivím že z toho máš celoživotní trauma - Havel v každý větě:))) Tvůj fotr z toho asi zdech, co? Uchlastal se bez svý funkcičky, estaban jeden zkurvenej ... snad ho budeš záhy následovat!

   Vymazat
 2. Ano, jednomu člověku jsem odpověděl na to,že s komunisty se mělo pořádně zatočit.Ano souhlasil jsem a také se vším co po socialistické systému zbylo.Měli jsme především zbourat ty panelové králíkárny,vyhodit do povětří celou vltavskou kaskádu hydroelektráren,vysadit tam bobry a nasadit kůrovce,vyřadit atomové elektrárny a také i ty parní které jsem jako mladý stavěl,třeba Tisovou,Mělník,rozbourat chemičku v Rybitví,kde jsem také nechal kousek života,ztrhat troleje na našich elektrizovaných tratích a zlikvidovat páteřní část pražského metra a jiné.Nakonec bych sebral důchod bábě trafikantce která bydlí kousek ode mne,protože prodávala Rudé Právo a kšeftovala se spartami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:07 A protože se to tenkrát neudělalo, tak to zrůdy zkouší navléknout, aby to teď udělali Rusové v sebeobraně.

   Vymazat
 3. Co to ten ignorantský člověk mele za hlouposti? My tady máme Korunu které si přece můžeme také tisknout kolik chceme. Ale o tom to vůbec není!
  Proč má každý negramot bez jakéhokoli vzdělání v oboru potřebu "obšťastňovat" lidi svými "moudry"??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:57 maličkost chytráku, tou českou korunou není nikdo nucen platit hlavní energetické komodity. Pro tvou hlavu, samozřejmě, příliš složité. Pak není s podivem, komu a co zobeš z ruky.

   Vymazat
  2. 1:46

   Bože, další ignorantský pablb. A eurem snad ano?

   Vymazat
  3. 1:55 o Euru vede 1:46 řeč? Copak je psáno v 0:57? Jsem zvědav, jak toho ignorantského pablba vysvětlíš. Jde o to, zda je možné pouhým tiskem měny, která není měnou "rezervní" beztrestně řešit zadluženost státu. I když zřejmě "do času". Vzdělanče v oboru.

   Vymazat
  4. 3:08
   Trouba v 1:46 se pokouší ťukat do klávesnice zřejmě jakési moudra co někde slyšel o dolaru. Drtivá většina investic sem ale proudí v eurech!!! A eury opravdu nikdo nikde není nucen za jakékoli komodity platit!
   A kdybys náhodou nevěděl, tak rezervní měnou je už 3. rokem i čínské renminbi

   Vymazat
  5. 3:24 jak to vaše tvrzení souvisí s hloupostí, sepsanou v 0:57, která zní:
   "Co to ten ignorantský člověk mele za hlouposti? My tady máme Korunu které si přece můžeme také tisknout kolik chceme. Ale o tom to vůbec není! Proč má každý negramot bez jakéhokoli vzdělání v oboru potřebu "obšťastňovat" lidi svými "moudry"??".
   Na to odpovídejte! Přeji vám argumentační úspěch, vzdělanče!

   Vymazat
  6. Ono to není jen o tisku bankovek. A jen tak mimochodem nemůžeme si jich natisknout, na rozdíl od USA, beztrestně kolik chceme. Jen USA mají to privilegium. A to díky tomu, že spousta lidí má investice v USD. Bohužel tím umožňují USA vysávat svět.

   Vymazat
  7. 7:17

   Samozřejmě že můžeme, proboha! Jak jsem psal, méně žvaňte nesmysly a více se vzdělávejte.

   Vymazat
  8. 10:15 jistěže si můžeme Kč natisknout libovolně, konec konců se tak do jisté míry i děje. Krom jiného, důsledkem jsou míra inflace a změny kurzu měny. Pro toho jednoho, nejspíš vás osobně, stále ještě příliš složité, že?

   Vymazat
  9. 13:19

   No a stejný jako s korunou je to s eurem, dolarem, rublem... Tisk = míra inflace a změna kurzu jakékoli měny. Proto ostatně rubl za posledních 10 let ztratil k dolaru 2/3 hodnoty. Tak o čem se to tu pokoušíte točit? Nevíte nic jen blekotáte jakási hesla.

   Vymazat
  10. 13:26 už jste trapný. Když nevíte jak svůj naprosto hloupý výrok z 0:57 odůvodnit, pletete do toho rubl. Nic z toho, co jsem napsal, nejste schopen vyvrátit. Zcela po vzoru současné mainstream propagandy ovšem tvrdíte: "Nevíte nic jen blekotáte jakási hesla". Žádná hesla, pouze relace objektivně platné pro peněžní měny, z toho rezervní, podle jejich váhy, zvlášť. Svoji neznalost a propagandistické snahy, kvalitou pod úrovní, nezakryjete.

   Vymazat
  11. Zkuste to guvernérovi ČNB navrhnout, aby to v rámci svých exkluzivních kompetencí zařídil. Jenže on to odmítne. On je totiž exkluzivní služebník globální finanční elity, která se snaží zachránit na úkor třeba těch "blbejch kverulantskejch Čechů".

   Vymazat
  12. 3:24 Renbimbi? No to sme to dotáhli daleko! Na počátku 20. století ovládali lidé evropské krve celý svět: tvořili třetinu jeho obyvatel, přímo vládli polovině jeho rozlohy a kontrolovali Afriku, Indii, jihovýchodní Asii i části čínského pobřeží; jejich technika, průmysl, filozofie, věda a umění neměly sobě rovné; svět patřil jim a pouze jim. O století později je však všechno jinak: lidé evropského původu nejsou ani 9% světové populace a jejich země zaplavují neběloši; svůj průmysl i technologie ochotně přepustili svým potenciálním nepřátelům; jejich státy, sociální systém i média ovládají parazitičtí cizáci a nemilosrdnou řečí demografie hledí do očí nepříliš vzdálenému biologickému zániku a vyhynutí. Dík zkurveným komoušským rasozrádcům, jejichž sebeobviňující dogmata svědčí o ničem více než o upadající a své již tak dost omezené území nebránící rase a nikoliv o rase dobyvatelů, průkopníků a objevitelů kterou jsme donedávna bývali!

   Jako dobrý příklad může sloužit Jermakovo dobytí Sibiřského chanátu 1582, v důsledku srovnatelné s dobytím Mexika a Peru či ovládnutím severoamerické pustiny, protože zrodilo bílé impérium ovádající severní a střední Asii i kus severní Ameriky! Pro šíření naší rasy v Africe pak daleko nejvýznamnější událostí byla porážka Zulů u Krvavé řeky 1836 jakožto počátek bílé kolonizace jižní Afriky. Ovšem naše vzájmená řevnivost po rozdrcení tzv. boxerského povstání v Ćíně vedla k začátku pádu, počínaje porážkou Ruského Impéria japonskými skrčenci v roce 1905 a konče tím, že Číňané vlastní jaderné zbraně a smějí se nám do xichtů místo aby dřepěli v kládě. A tak se nelze divit že Jižní Afriku ztrácíme, podobně jako jsme ztratili např. Alžírsko!- https://www.youtube.com/watch?v=5Nh-qvN_Vmo

   Vymazat
 4. Ono to proudeni penez neni zdarma ,kazdy kdo zije na zapade vi co je to collateral ,to je jistina na pujcku .Dnes je samozrejme collateral kazdy rybnik a ryba v nem .Volum netreba vysvetlovat, na tech to vse totiz stoji .Tem staci rikat jak ji to slusi a hotovo . IQ 80 a hotovo .Vcera na priklad kratce hovorili na FOX News o tom jak ohromne jsou americke dluhy . Brzy bude to 22 trilionu USA dluh , 1 trilion dluhy na credit cartach lidi bez interestu (ten je 28%) dalsi ohromne dluhy jsou v pujckach na auta na domy a bydleni a student loan .Shrnuto, jen tyto sumy jsou samy o sobe vsechny v praxi nesplatitelne Neni take preci dulezite jestli prachy jsou v Euru ci dollaru ridi to vse londynsks bursa nejvetsi podvod na svete .Kratce, nic neni zdarma a vse se jednou musi zuctovat oni Rekove taky meli pense 2600 Eur mesicne a pospavali po obede siesta,a najednou si veritele rekli o splatky + uroky (ty jsou vetsinou tajne ,nektere zeme si v zoufalstvi pujcuji az na 30% interest ,co to je v praxi kazdy vi ,dnes kdyz se vlady stridaji po mesici ,nikdo za nic nerusi a dalsi podvodnici reknou ,to oni. A tak to jde dokola .Proto se cisti dluhy banek kazdych 7-10 let tzv zdravou correkci a "investori zacnou zase znovu a kdyz nekdo prohral moc tak mu reknou ,nebyl jsi s tim zenatej proc jsi to neprodal?? A tak dokola ti mazanejsi zde vedi o co jde ti blbejsi jen melou hovadiny bez paty a hlavy ,takze na ne kaslete ,skoda energie Pro Cechy v USA; milion-bilion-trilion,ono to nekdy mate pojmy s dojmy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to o moci a USA mohli žít na dluh dokud je hegemonem a mohli rozvracet a rozkrádat celý svět. Samozřejmě pouze do té doby než by to spadlo úplně. Pár let ve stavu hegemona by získali rozdrobením Ruska na jednotlivé státy nebo vyvoláním nějaké světové války.

   Co se týká Řecka to je velmi špatný příklad až dětinský, že si dali po obědě šlofíka a jsou líní a nesplácí dluhy a tak mají co jim patří. Odpočinek po obědě je dán podnebím, kdy je obtížné pracovat v největších vedrech a je zcela běžné v jižnějších zemí. Ve skutečnosti bylo Řecko donuceno odebírat zbraně z Německa (obrovský tunel) a dotovat Německo a EU. A když se z toho Řekové chtěli vykroutit, tak jim vypnuli bankomaty a bylo po vzdoru.

   Vymazat
  2. Pozor, US trilion je u nás bilion.

   Vymazat
 5. Děkuji 13:06 za upřesnění, předeběhl jste mne. Navíc připojím pár poznatků ( omlouvám se předem nejsem bankovní expert ). Banky dovedou s penězi čarovat.
  Když hrozí insolvence způsobená nepřiměřeným poskytováním úvěrů, tak se dluh rozprostře do
  více filiálek po světě. Tak se podařilo rozředit
  hypotéční krizi v USA. Tajuplně se vyvíjí i dluh
  Řecka,které bylo pochváleno a byla mu poskytnuta
  další injekce. Mám podezření, že tato investice
  neopustí Německo a promění se na splátku. Zrovna
  tak,návrhy na korporátní zdanění jsou jen pouhou
  populistickou kličkou, protože banky se o zisk
  nepřipraví a předvedou je do cen služeb a nakonec
  je zaplatíme my obyčejní klienti. Nevnucuji nikomu
  své názory jsem amatér.

  OdpovědětVymazat