Reklama

.

.

středa 28. března 2018

Na pokraji nukleární války

Paul Craig Roberts
28. 3. 2018  blog autora
A naivní lidé Západu, absolutně neznepokojení důsledky posledních událostí, si dál užívají své stupidity a jejich korupční politikové je dál živí svými nehoráznými lžemi. 

 


Každý by dnes rád věděl, zda toto extrémně provokativní a nepřátelské obvinění Ruska, podporované washingtonským impériem, je či není předehrou k válce. Neexistuje totiž jakýkoli věcný základ pro prohlášení amerického ministerstva zahraničí, že „ 4. března použilo Rusko při pokusu zabít britského občana a jeho dceru v Salisbury nervový plyn“.

Uvážíme-li, že nebyl předložen jediný důkaz, že šlo o nervový plyn, že nebyl předložen ani žádný důkaz, že pokud použit byl, že šlo o plyn ruský, a že nebyl předložen ani žádný důkaz o tom, že je za útok zodpovědné Rusko, či dokonce sám Putin, jak uvádí šílený britský ministr zahraničí, je toto obvinění tím nejhazardnějším a nejnezodpovědnějším obviněním, jaké si lze jen představit.

Jestliže si Rusové aspoň v těchto okamžicích neuvědomí, že jedinou podmínkou pro jejich přijatelnost Západem je stát se jeho vazalským státem, pak nemají žádnou naději a budou zničeni. A jestliže ruští atlantističtí integracionisté budou ruskou vládu paralyzovat i nadále, je s Ruskem konec. Není dnes totiž pro Rusko větší hrozby, než jsou právě její vlastní atlantističtí integracionisté.

Jaká asi bude následující washingtonská provokace, znovu provedená skrze jednoho z dalších jeho vazalských států, jakým byla v případě posledním „Velká“ Britanie? Může následovat ještě něco horšího?

Jestliže ruská vláda uvažuje realisticky, bude nyní očekávat úder nukleárních mezikontinentálních raket na své území. Nemůže totiž existovat jakýkoli jiný důvod pro předlouhou sérii falešných obvinění Ruska, než je duševní příprava lidí západních zemí na válku. A jestliže si ruská vláda nepřizná tu skutečnost, že Washington dnes přináší do Ruska válku, ohrožuje ruská vláda přežití Matky Rusi. Další ruská víra, že „dveře k dialogu jsou stále otevřené“, pak nebude znamenat nic jiného, než že osudově podlehla iluzi a není jí pomoci.

A naivní lidé Západu, absolutně neznepokojení důsledky posledních událostí, si dál užívají své stupidity a jejich korupční politikové je dál živí svými nehoráznými lžemi.
Zdroj: Paul Craig Roberts
Překlad: Lubomír Man

Související články:29 komentářů :

 1. Jestli Západní státy v čele s USA začnou válku, tak dopadnou jako již několikrát když se o dobytí Rusi pokusili. Rusové nejsou žádní paranoici, ti válku nezačnou, budou se jen bránit. Jsou si velice dobře vědomi, že by válka přinesla obrovské ztráty na lidských životech a lidstvo, tedy to co by z něj zbylo, by bylo vrženo do doby kamenné. Samozřejmě ovšem jestli dojde k napadení Ruska, tak to se bude bránit, tak jako vždy a vždy úspěšně. Rusové mají kam couvnout ale Evropané ne. Amerika, která si myslí, že když je za oceánem, že se jí to nebude týkat. Omyl, bude první na ráně, jelikož všechno zlo přichází z Ameriky, kde se dostali k moci pohrobci a následovníci bývalých nacistů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že se mýlíte. Putin nedávno jasně řekl, že v případě ohrožení nebude váhat a zasadí úder dříve než potencionální útočník. Takže sice na jedné straně vyhlašuje, že atomové zbraně použije až jako odpověď(to může i platit) ale na druhé straně nejspíše nebude váhat v případě jasného ohrožení použít konvenční rakety na případný útok jako první.

   Vymazat
  2. Rusové doposud žádnou válku nezačali, vždy se jen bránili. Pokud by útok na Rusko byl veden konvečními zbraněmi, tak by Rusko atomovky nepoužilo. Všichni jsou si moc dobře vědomi, že jakmile dojde na atomovky, tak to je konec. Těch několi málo lidiček co se schovají do krytů steně nemají šanci, protože než se radiace ztratí přirozenou cestou, tak zemřou hlady nebo žízní. A těch několik co by eventuelně přežili někde na odlehlém místě rovněž nemají šanci, protože proudění vzduchu tu radiaci roznese po celém světě.

   Vymazat
  3. Svět má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/


   Štěstí přeje připraveným - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/218885-blizi-se-soudny-den-v-lesich-vznikaji-tajne-tabory-pro-preziti-blizici-se-krize/

   Vymazat
  4. Rusové války nezačínají, Rusové války končí ... /vítězně/

   Vymazat
 2. Hysterie zdegenerovaných zvrhlých parazitů dostupuje vrcholu a prověřují si kolik degenerátů budou moci k rozpoutání války využít. Proto Putin 1.3. mluvil jak mluvil a byl to poslední vzkaz zdegenerovaným euroatlantickým elitám ale marný. Již dva roky píši, že jde v podstatě o redukci počtu obyvatel země a degeneráti si myslí, že mají dostatečné úkryty aby to přežily. Lidi při současném stavo robotizace nebudou potřebovat a přirozený zánik země je daleko a vyčerpání zdrojů blízko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velká Británie sdělila, že došlo k útoku nervově paralytickými bojovými látkami, tedy nikdo nemá šanci přežít. Policista z místa činu je už doma a dva Rusové, na které byl údajně spáchán útok ještě nadále jsou na živu a s největší pravděpodobnosti, jsou v docela dobrém zdravotním stavu, protože, kdyby tomu tak nebylo, představitelé Velké Británie, by už dávno jejich "strašný zdravotní stav" použila k ještě většímu rozdmýchání hysterie proti Rusku. Jenže ti dva jsou v dobrém zdravotní stavu a použít jejich dobrý zdravotní stav k hysterii proti Rusku není možné, protože by celá věc se lží o útoku, vyšla naprázdno a byla by velkou blamáži. Ona to velká blamáž je už nyní, protože se vyhlašuje, zatím jen diplomatická válka, proti Rusku na základě vymyšlených faktů. Nyní je vše ve fázi, jak ze strany Velké Británie vše dovézt do ještě větších protiruských sankcí, dokud se neukáže, že vše byl jenom propagandistický útok a k útoku ze strany Ruska vůbec nedošlo. Všechno toto je normálním lidem jasné, ale politici, kteří dělají karieru, nemají odvahu předstoupit před lidi a říct jim, je to vymyšlené a s Velkou Británii nebudeme dělat před obyčejnými lidmi dělat šašky. Ale realita je horší. Bez důkazů jsou udělaná opatření na hranici vyhlášení války. Kdo se postaví proti je označen že Ruského agenta. Je to všechno zkouška do jaké míra jsou státy NATO připraveny, až jim vyhlásí rozkaz i bez příčiny zaútočit na Rusko, tak všichni bez námitek sklapnou paty a půjdou zaútočit. Je pravdou že Američani budou bojovat s Ruskem do posledního Evropana. Ámen !

   Vymazat
 3. Tahle válka nebude mít vítězů....zůstanou jen poražení a neobyvatelná planeta Země.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádná válka nemá vítěze, jen mrtvé a zraněné.

   Vymazat
  2. 10:00 pokud je tim mrtvym nepritel tak je to ok

   Vymazat
  3. Anonymní28. března 2018 16:46
   Cyniku, mrtví jsou vždy na obou stranách a to tedy OK rozhodně není.

   Vymazat
  4. Tato planeta se zaslouží, aby lidstvo, jako vražedná plíseň, zmizelo z jejího povrchu

   Vymazat
 4. Pán Roberts veľmi podceňuje Rusko. Keby pozorne čítal, muselo by mu byť z vyhlásení p. Putina, p. Zacharovej, p. Lavrova či p. Peskova jasné, že Rusko a ruské vedomie veľmi dobre vie, s akými psychopatmi, sociopatmi, vojnovými štváčmi, obhajcami fašizmu... musí jednať a vybalancovať mier.

  OdpovědětVymazat
 5. Jestli zvítězí blbost v USA, neboť jenom ti chtějí útočit a po vzoru indiánů kolonizovat další území, pak lidstvo dopadne tak, jak si již o to pomalu začíná koledovat. Naše jediná šance jsou SSA, že tam jednou snad zvítězí rozum, protože nikdo jiný jí ten rozum do hlavy nenalije. EU určitě ne, stačí se podívat např. některé její představitele, na Macrona, Junckera nebo naše po..routky A.B. a Stropnického a chce se vám plakat. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 6. Tak hrdý vlastenecký Ruský národ nebude sluhou západu jak to předvádí němcová a spol.

  OdpovědětVymazat
 7. Yelowstone.........tak to tam plácněte ať to trápení skončí !A končíme-všichni!Dnes,zítra,nebo až pozítří ?A potom......Planeta opic ,zfilmovali to hezky!

  Pavel Beran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vrátime sa do doby kamennej, teda resetujeme prživšie obyvateľstvo. Tak ako po zániku Atlantídy, Hyperborey, a Pacifidi.

   Potom o 5000 rokov, budeme pátrať po Rusoch, ako o bájnych Indeuropanoch, respektive Kto boli Rusi, alebo ARYJCI?? Prečo táto kultúra zanikla, respektive prežila ďalších 5000 rokov.

   Archeologovia o 7000 rokov budu vykopavať rujny Washingtonu, Bruselu, tak ako v dnes v Egypte, v Mesopotánii, Zikuraty, a hrobky faraonov.

   Vymazat
  2. Problém je v tom, že už tam není potřeba nic plácat. Podle geofyziků bude stačit jedno střední zemětřesení v Kalifornii a to spolehlivě Yellowstone odpálí.

   Vymazat
  3. Anonymní28. března 2018 10:21
   Pokud by do Yelowstounu spadla nedej bože atomovka, tak Amerika jako taková zmizí z povrchu zemského a na zemi zavladne tma a zima. Z toho vylývá velká bída, neúroda, hladomory a tím obrovská redukce veškerého obyvatelstva země. Následně by došlo k válkám o zdroje potravin a tím další těžké redukci obyvatel uzemě. Vydrží a přežijí jen ti, co budou mít dostatečné zásoby a dokáží si je ubránit. potravin.

   Vymazat
  4. Pokud by to tam plácli,tak mezi Kanadou a Mexikem bude obrovský průliv.

   Vymazat
 8. Nevěřte tomu, že se Rusové unáhlí a budou reagovat stejně jako zběsilý západní svět. Oni teď mají jiný, pro ně důležitější problém pohřbít své mrtvé po tragedii na Sibiři a vyšetřit to. Pak se budou v klidu věnovat ječící lůze ze západu a bude to opět nesymetrická, ale pádná odpověď a zase budou cvoci ze západu čumět a kňučet jako ukřivdění parchanti. Rus se k válce vyprovokovat nedá jen tak, nepotřebuje ji, nechce ji, ale až to opravdu začne, tak se celá tzv. euroatlantická civilizace doslova posere. Spíš si myslím, že jim Rus vypustí páru jinde a hodně bolestně. Nejlépe přes dolar a majetky. Na ty je hamiždný západ obzvláště citlivý a jejich dluhy už nespočítatelné. Může být, že třeba na Evropu najednou nezbyde plyn a opravdu skončí u luxusního vození zkapalněného loděmi z Kataru. Případně dojde paladium a klekne celá výroba automobilů atd. Pak všichni přilezou po kolenou a Británie s Německem budou první.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to také tak vidím a i v to doufám.

   Vymazat
  2. vidím to podobně, polezou s prosíkem doslova po kolenou

   Vymazat
 9. To, že se na planetě nepřetržitě vedou války, je většinově považováno jako něco normálního a přirozeného. Je načase tuto skutečnost pokud možno co nejdříve změnit. Z hlediska žádoucího vývoje mocensko-politického uspořádání světa je projekt EU krok správným směrem. Díky existenci EU nevznikla mezi státy EU žádná válka. Je načase uvažovat o realizaci projektu globálního superstátu, který zabrání vzniku války na celém světě. Jedna možná cesta vzniku Globální federace všech států světa je uvedena v článku: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA - http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html Nastolení Globální federaci lze realizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr popsaný v uvedeném článku: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA, načež tyto strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy.
  Zdá se vám to nereálné, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE - http://miloslav7.blogspot.cz/2014/01/teorie-vsevyvoje.html , což je v podstatě návod na řešení libovolně zvoleného

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud bude lidstvo rozdělené na vykořisťující a vykořisťované, je takové uspořádání utopickou fikcí. T

   Vymazat
 10. Paul Craig Roberts nezapře amíka v sobě, nezná a podceňuje Rusko a Putina. Dííííky Bohu, že tam pan Putin je ! Rusko vás Robertsi ještě velmi, velmi překvapí.

  OdpovědětVymazat
 11. Jeho excelencia Sergej Lavrov sa nedavno vyjadril - ked mate takych priatelov , ako su USA a Britania , nepotrebujete nepriatelov - velavravne !! Rusko dobre vie , co su tyto dvaja priatelia za ovcoyeby !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jevrej Lavrov se mstí že ho předběh Mongol Šojgu! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EomYbXO4WkY1.jpg

   Vymazat