Reklama

pátek 2. března 2018

Nenaslouchali jste nám? Tak tady to máte! Vladimir Putin ukázal ničivou zbraň, která nemá obdoby (VIDEO)

Napsal/přeložil: Geo
2.3. 2018   Eurasia24
Už v roce 2004 ruský prezident Vladimir Putin varoval Spojené státy, aby neeskalovaly bezpečnostní situaci ve světě rozmísťováním protiraketového systému, protože jinak bude muset Rusko vyvinout zbraně kategorií nemajících ve světě obdoby. Ve svém posledním projevu o stavu země ukázal, že nemluvil naprázdno.

Vladimir Putin představil několik zbraňových systémů, o kterých se dlouho jen spekulovalo. Existence jednoho komplexu však zůstávala až dosud známa pouze úzké skupině lidí v bezpečnostních a politických strukturách země. Teď se o něm dozvěděl celý svět.

Řeč je leteckém raketovém hyperzvukovém komplexu Kinžal, který Vladimir Putin představil slovně i prostřednictvím videoprezentace, ukazující reálný odpal zbraně z letounu-nosiče.

Ruský prezident konstatoval, že hyperzvukové zbraně (překonávající rychlost zvuku pětkrát a více) jsou „ideálními pro dnešní dny“. Měl tím na mysli podmínky, kdy je třeba počítat se sofistikovanými protivzdušnými a protiraketovými systémy – a kdy právě rychlost je rozhodujícím faktorem jejich překonání.

„Vážení přátelé, Rusko takové zbraně má,“ prohlásil před evidentně ohromeným sálem ruský prezident.

„Významnou etapou vývoje současných zbraňových systémů se stalo vytvoření vysoce přesného hyperzvukového leteckého raketového komplexu, který nemá ve světě analogu. Jeho zkoušky jsou úspěšně završeny a co víc, od 1. prosince minulého roku je komplex nasazen v rámci zkušební bojové pohotovosti na letištních Jižního vojenského okruhu,“ oznámil Vladimir Putin.

Jak vyplývá ze záběrů, novou hyperzvukovou zbraň nosí zavěšenou pod trupem přepadový stíhač MiG-31BM. Toto letadlo je samo o sobě mimořádné: jedná se o jediný v současné době operačně nasazený bojový letoun překonávající rychlost zvuku třikrát a létající v mnohem vyšších, stratosférických, letových hladinách než ostatní bojové letouny.

„Unikátní letové a technické charakteristiky vysokorychlostního-letounu nosiče umožňují dostat raketu do bodu odpalu během několika minut,“ podotkl prezident.

Kinžal představuje nový obrovský problém pro všechny druhy pozemních a námořních cílů strategického charakteru. Může přesně zasahovat a ničit velká plavidla včetně těch se systémem Aegis či letadlových lodí a také pozemní instalace protiraketové obrany coby významný komponent současného obkličování Ruska.

Na rozdíl od pozemních mobilních komplexů se jeho nosič může pohybovat nadzvukovou rychlostí a takto v řádu minut měnit pozici odpalu o stovky kilometrů (stačí si v tomto kontextu uvědomit, jakou hysterii vyvolává na Západě rozmístění komplexů Iskander v Kaliningradu).

Zbraň po vypuštění vystoupá ještě výše a hyperzvukovou rychlostí se pohybuje po semibalistické trajektorii.

„Raketa létá hyperzvukovou rychlostí, desetkrát převyšující rychlost zvuku, a provádí manévrování ve všech fázích trajektorie letu, což jí umožňuje překonat všechny existující a myslím, že i perspektivní systémy protivzdušné a protiraketové obrany,“ zdůraznil prezident.

Zbraň podle něj dokáže dopravit jadernou nebo konvenční nálož na vzdálenost více než dvou tisíc kilometrů, což je při použití stíhacího letadla bezprecedentní parametr. MiG-31, kterých je ve Vzdušných a kosmických silách v současnosti zařazeno okolo 150, tak získává nejen schopnost útočit na pozemní a námořní cíle, ale současně i strategickou úlohu v rámci ruských ozbrojených sil.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: Kremlin.ru

video zde

120 komentářů :

 1. Ode dneška se mi bude dobře spát. Díky, Vladimíre.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od vcera sa neobjavi v okruhu 2000 kilometrov od RUska ziadna lietadlova lod. Ked tuto zbran bude moct niest aj novy TU160, tak ich mozu rovno zosrotovat.

   Smazat
  2. žádná škoda - soudruhům z SS v tom jejich posledním výtvoru nefungujou ani hajzlíky a anglánům zase do těch jejich necek teče
   Vaska

   Smazat
 2. Tak a máte co jste chtěli US trotlové! Marně Vám Rusové připomínali, že oni války nezačínají, ale ukončují a pak je nářek a úpění a 50 let pokoj než se zase na západě vyrojí nová generace revanšistů co si myslí, že tentokrát to už konečně vyjde. Jak je vidět nevyjde. Prostě nepoučitelní západní blbečkové. Stejně hloupí jak rozmazlení frackové ve škole co terorizují ostatní děti, než dostanou na prdel. Pak kňučí, jsou pochcaní a fňukají, že oni nic a jak se jim ukřivdilo. Je ještě jedno hezké České přísloví: "Jak se do lesa volá, tak se z něj i ozývá". A věřte tomu, že jestliže Rus ukázal co zavádí do výzbroje, tak na projekčních prknech má ještě nepříjemnější věci. A zdaleka nebude sám. Čína jej bude následovat. A co mají kluci Čínský se ani nedozvíte až když to použijí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Emeritní plk. v.v.2. března 2018 18:45

   Svým jednáním a otevřeností Putin jednoznačně projevuje, že to myslí VÁŽNĚ a ÚPŘIMNĚ - že nechce válku a chce svět na mírových mezinárodních základech! Otázkou je, zde si to válkychtivé a teroristické USA konečně pochopí a přestanou řinčet svýma halapartnami! Když NE, nezbývá nic jiného, jen USA zakroutit krkem a po zásluze vykopnout na smetiště dějin!

   Smazat
 3. Anebo se USA pousí uspíšit vyhrocení války, tak aby to stihli než se Rusku podaří přezbrojit. Jediné, co je může držet zpátky je to, že by se báli toho o čem ještě nevědí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ušáci urychlují vyhrocení proto,že se sami rozpadají a jenom válka je může zachránit.

   Smazat
  2. Ad 15:00 - válka je nemůže zachránit, poněvadž za "demokracii" USA se nebude bojovat v Evropě, nebo Rusku, ale u nich doma. Což znamená konec světa. Je to s nimi nanic, ale mnoho občanů u nich to neví.

   Smazat
  3. Ano, soudruzi Anglosionisté tak dlouho vyváželi demokracii do celého světa, až jim žádná nezbyla a proto se transformovaly USA v korporátně fašistický stát, ovládaný sionistickými ýbermenši, kteří k udržení si koryt a mocenských pák potřebují válku a protože ta proti Rusku by nemusela po ně dopadnout dobře, spunktují si alespoň v EU nějakou a u sebe taky...zahřívací kola k oběma už byla započata...

   Smazat
 4. To video je animace, takže něco jako večerníček. Jsem zvědav kdy bude Holyvůl točit podobnou bajku. Každopádně co maji Rusové, budou mít i Amigos, ikdyž třeba za pár let a pak to bude mazec

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, zbraňový supersystem ti natočej a promítnou v reálu a ještě k tomu připojí přesná TTD ?!! Bože, ten západ jde fakt do kytek, ale jak řekl Putin - hlavně lidsky.

   Smazat
  2. 15:02 Američané to také už dávno mají nebo na tom pracují. Ironií je to, že na těchto zbraňových systémech v amerických laboratořích (vojenských i komerčních) pracují stovky ruských vědců a specialistů, kteří v dobách nouze po rozpadu SSSR zdrhnuli na západ. Všeobecně se ví pouze o těch, co pracují na komerčních projektech. Před pár dny snad Pjakin pustil do éteru, že jenom na projektu Falcon pracuje několik set (snad až 700) Rusů. Proto je tak neočekávaně úspěšný a dokonce levný, protože nevznikl z ničeho a na zelené louce, ale ze znalostí dovezených z Ruska :-)

   Smazat
  3. 15:13 jasně máš pravdu ale můj komentář je parafráze na danou tématiku. Jen vím a ty také, že každá zbraň má i protizbraň. Například po Hirošimě měla Sovětská armáda do několika let stejnou zbraň a do dnes to vede chvála bohu, k patové situaci

   Smazat
  4. 15:02 Nevěřte tomu, že to jsou bajky. Kdyby před časem někdo vyprávěl o skutečných parametrech Kalibrů, tak by to také leckdo považoval za bajky. A ejhle, najednou všichni jen nevěřícně zírali.
   Nezáleží na tom, že to budou mít všechny strany. Důležité je, že si při žádné obraně nemohou být jistí svou beztrestností. To je hlavní obsah Putinovy "message".
   Putin "partnerům" výslovně řekl, že pokud napadnou Rusko nebo jeho spojence jaderným útokem, tak bez ohledu na velikost použité zbraně dostanou takovou po čuni, až se z toho po..diví. A dostanou to až domů do postele, nebude se válčit někde na druhém konci světa.

   Smazat
  5. 15:02 Momentálně neumí vyrobit ani raketové motory stejné kvality jako Rusové. Ale v mp3 přehrávačích zatím vedou.

   Smazat
  6. 16:57 ty už měsíc chrápeš, nebo co? Raketa Falcon heavy tím se počítá i motor předstihla Ruskou stranu o několik délek plaveckého stadionu. Meleš naučenou frází a přitom ti ujel vlak strejdo. Najdi si na wiki

   Smazat
  7. 17:24 No ano. Nejspíš také proto se jim jedna raketa při přistávání rozflákala, protože měla motor lepší "o několik délek".

   Smazat
  8. 17:33 jedna ano ale ta návratová a na misi to nemělo vliv. Rusko tuto technologii nemá a ty můžeš jen tiše závidět

   Smazat
  9. 17:42 Nebyla právě ta "návratovost" hlavní novinkou tohoto projektu? Nevím, co bych měl závidět. Vypustit raketu umí dnes kde kdo, i zaostalá KLDR.

   Smazat
  10. 17:55 hledej na webech a srovnavej pro a proti. Mlátíš prázdnou slámu, protože co já napíšu ty hned odvrhneš. Falcon heavy je momentálně č. 1 a ty si piš, co chceš

   Smazat
  11. 18:05
   Šrot number 1!

   Smazat
  12. Zatím bez ruských motorů se USA do vesmíru nedostanou. I když je mají a můžou si je okopírovat do detailu, stejně je nedokáží vyrobit, není to tak jednoduché, jednak oficiální věda lže a navíc Rusové mohou mít poznatky, které USA ne. Dále pochopit složité systémy i s podrobnou dokumentací není snadné, i tak je potřeba odborník, který ledacos dokáže dovysvětlit. (USA dosud brali vše zdarma a to i ze SSSR, po smrti Stalina totiž vyhráli zrádci a následovníci Stalina byli zlikvidováni a Stalin pomluven).

   Smazat
  13. 18:05 Rozumím, píšeš si co CHCEŠ, aby byla pravda. Piky piky na hlavu, s takovým já nehraju.

   Smazat
  14. Emeritní plk. v.v.2. března 2018 18:58

   17:24 - LŽEŠ! Falcon Heavy je nosná raketa americké soukromé společnosti SpaceX. Tudíž není vojenská! Zde je link:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Falcon_Heavy

   Smazat
  15. 18:20 Falcon heavy má motory Merlin 1D. Nelži, že USA se bez Ruska neobejde. Raději napiš proč Ruský raketový program se neobejde bez tučně dolarové podpory. Existuje smlouva kde se Rusko a USA zavazují platit výzkum kosmu mapř. stanice Mir, jenže Ruská strana nemá peníze a tak některé závazky převzala amerika. Kdyby USA nekupovala motory od rusů, tak Rusko v kosmu končí. Dobrý příklad byl ten exes, kdy ruská zásobovací loď vezla na Mir provijant a až na Miru se zjistilo, že zásoby byly už na zemi rozkradeny dělníky z Bajkonuru, protože půl roku pro ně nebyla mzda

   Smazat
  16. Emerite máš sice pravdu, že je SpaceX soukromá společnost USA ale, když vláda US zaplatí a ona zaplatí, tak SpaceX bude třeba i sloužit vojákům. Chápeš?

   Smazat
  17. Pro19,13 a další hospodské odborníky. Smícháváte Jabka shruškama. Falcon hravý není špatná i když vynesla zatím jen nějaký Muskovo hračky a do skutečných pilotovaných letů s posádkou je ještě hodně daleko. Zbraňový systém představený Vladimírem Vladimirovičem je úplně jiný šálek čaje, jiná technika s jiným účelem a vlastnostmi a nemá momentálně žádnou podtrhují žádnou konkurenci. Vot tak druzja moji.

   Smazat
  18. 19:55 co píšeš má hlavu a patu ale jak víš, že Vladimír Vladimírovič nemá už nějaký čas konkurenta na duhém konci oceánu? Třeba 15:40 píše opak toho, co ty. Vot tak moj drugu

   Smazat
  19. 19:13 má pravdu. Bajkonur od nového roku přebírá Kazachstán, který zde chce provést rozsáhlou rekonstrukci a bude vypouštět ruské rakety. Kazachstán se tak dostane do prestižního kosmického klubu. Vostočnyj je sice částečně v provozu, ale má spoustu technických problémů, hlavně po te rozkrádačce vedením firmy a hlavně je strašně dakeko, bez infrastrukturního zázemí a hodně na sever. To ještě dlouho, pokud vůbec, nebude plnocenný kosmodrom.

   Toho Putina jsem si vyslechl, stejně i jeho rozhovor pro NBC a všimnul jsem si jedné věci. Ne všechno je v tak optimistickém stavu, jak prezentoval na výroční konferenci. Nezdá se mi třeba údaj 20M pro tu bojovou hlavici Avantgardu, to je moc, i když jistě hodně pokročili. Spíš to bylo varování v souvislosti se změnou vojenské doktríny USA a kleští do nichž se Rusko dostalo. Tohle byl projev nejen pro Američany, ale také pro ruske voliče.

   Smazat
  20. Pro 19:13. Až vyvezou vlastním motorem člověka do vesmíru pak uznám, že mají vlastní motor, do té doby jsou to kecy, takže za lháře jste spíše vy. Zatím si nemohu ověřit, zda ty šaškárny s Falcon nejsou pouze vládní mediální fejk (něco jako let na měsíc - mám takové tušení, že tohle odhalí Rusové, jako závěrečný úder na doražení hegemona - samozřejmě na měsíčním podvodu ÚV SSSR spolupracoval - taky za to dostal tučně zaplaceno hodně výhodnými obchodními smlouvami uprostřed studené války, což byla pouze šaškárna pro obyvatele, už dávno nejvyšších patrech ÚV SSSR pracovali na prodání socialistického bloku západu).

   Smazat
  21. 22:04, Falcon je mimořádně mediálně masírován se stejným nadšením jako vše okolo Muska. Všimněte, jak ohromnou podporu má jen Tesla, přitom elektroaut a hybridů je na světě mnohem víc. Nejedná se přitom o reklamu nebo občasné článečky v technických magazínech, ale každodenní zvěsti o počinech Elona Muska. Co to má být?

   Ale soukromý vesmírný projekt s těžkou raketou je fakt. Stejně tak tomu bylo i s plovoucí evropskou odpalovací rampou na rovníku, kde se využívaly ukrajinské Zenity.

   Kazachstán je ve svém Bajkonuru aktivním členem už z dob SSSR. Co se týká motorů do jejich raket, budou buď ruské nebo vyráběné v licenci, ale nějaké zprávy o výrobě k dispozici moc nejsou. Hodně ruských specialistů zůstalo v Kazachstánu, na Vostočnyj se nikomu nechce.

   Smazat
  22. K těm ruským motorům. Ono asi nejde jenom o konstrukci, ale hlavně o metalurgii. Konstrukce se dá obšlehnout, ale u materiálů to tak snadno nejde. Viděl jsem dokument o RD 180. Ve spalovací komoře tohoto motoru, podle tohoto dokumentu, dochází k několika násobnému zvýšení provozních tlaků, oproti jiným konstrukcím. A to běžně používané slitiny nezvládnou udržet pohromadě.

   Smazat
 5. Je to jistě pozoruhodný výsledek, ale! ...
  Kam až lidská paměť sahá, tak (klackem počínaje) na každou zbraň byla vždy vyvinuta protizbraň. Nebo taková, která dokázala udržet útočné nutkání jednoho proti tomu druhému na uzdě.
  V USA již mezitím stihli i oznámit, že příští rok budou mít nadzvukovou raketu také, a k tomu přisadili, že vyvinou útočný systém, který bude protivníka ohrožovat z kosmu.
  A to i přesto, že ty samé USA podepsaly dohodu o neumisťování zbraňových systému v kosmu!! Zdá se proto, že nejen nedokážou naslouchat Putinovi, ale odmítají ctít a respektovat i mezinár. právo!, které samy koncipovaly a k jehož dodržování se zavázaly.
  Ano, i dnes v USA odmítají Putinovi naslouchat, a stále dělají vše proto, aby dál žili svůj sen o US výlučnosti a globální hegemonii.
  Takže je jasné, že onen mezinárodní dialog mocností (zatím) nekončí ani těmito hyperzvukovými navštívenkami, ale bude pokračovat bizarní soutěží o (jednostranné) ovládnutí blízkého vesmíru svými zbraňovými systémy (vč. systémů komunikačních/rušicích, pozorovacích i polohovacích). Protože ten, kdo to tak dokáže (dlouhodoběji udržet), ten v každém dalším dalším otevřeném konfliktu s vysokou pravděpodobností i zvítězí. Svět tak jde po nerozumné trajektorii. Do pekel ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vsak on Wolfowitz vymisli novou doktrinu o vyssi nadrazenosti juesej a nacpe to do hlavy starnoucim vyslouzilim generalum jez maji mozek jiz zcela zeleny plisni .A ty bohuzel Trumpetista posloucha (je to jeho jedina opora jak si mysli) a proto jim prihral 1 trilion $ na "obranu"Na AIPACU si to zajiste v nedeli odtleskaji a Nataahni Hnatu je ujisti ze to kradeni jiz nebude opakovat a ze ho nezavrou jako jeho predchudce a prcackare (Katz)a jine.A vse pojede dal vzdyt z kazdeho problemu lzid ma profit.Pokud to bude v kolejich Nemecka pred 1933 nemuze se nic zmenit .Zlodeju rodina "radi presidentovi ,tak co kdo chce?Poradil presun ambasady a hle jiz se presouva .Tata byl za superzlodejny v base a proto zmizel ze sceny varbuchta z New Jersey ktery ho zaviral.Ty pazoury jsou holt povestne

   Smazat
 6. vesmírný program funguje 15 až 20 let dopředu,takže debatovat kdo je borec a kdo ne je jen plivání proti větru.Stačí se jen zaměřit na alternativní zdroje a jejích možnosti,Jak jsme balamuceni.Dovede si někdo představit že náhle padne ropa a bude jiná alternatíva.Náhle vyplavou Tesla možnosti? Chaos,bída,hlad,smrt.Vše musí probíhat pomalu a také probíhá,díky určitém lidem a společenstvím.Každopádně americká dnešní elita jde mimo hru.Západ umírá,kapitalismus je mrtev,nové pořádky jsou na cestě,jen idiot a idioti se cukají.Máme o čem aspoň kdákat.Vše jde čím dál rychleji kupředu levá.Základ všeho je také,absolutní finanční,spravedlivé přerozdělování.To se těm šmejdům nelíbí,ale mají smůlu. Minulost se pořád opakuje ve smyčce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po čárce a tečce se dělá mezera! Tak ji dělej, mudrlante!

   Smazat
  2. Jsem Slovák. Vážím si a respektuji češtinu a její gramatiku. A nedovoluji si psát v rozporu s českou gramatikou. Jenže, ty jsi zřejmě český lumen, který má rodnou češtinu na háku a raději jí veřejně przní! Jdi do Prdelovíc, blbečku!!!

   Smazat
  3. Hej Slováku, a proč nepíšeš po slovensky?

   Smazat
  4. Po čárce a tečce se dělá mezera jak v češtině, tak ve slovenštině, v angličtině, v ruštině atd. To nemá gramatikou vůbec nic společného. Když to nerespektujete, stává se váš text obtížněji čitelný. Resp. číst takový text je nepříjemné. Uvědomte si to prosím.

   Smazat
 7. Podle toho, jak se vyvinul konflikt USA x Severní Korea, lze usuzovat, že dobrá výzbroj končí spor konstatováním o větším červeném knoflíku -:)

  OdpovědětSmazat
 8. Tak pro ty jenž nechtějí naslouchat. Putin USA partnerům nedávno sdělil, že to jejich věčné obkličování bude mít za následek , že se RF postaví k problému sice ne tak vysoce technologicky, ale s jistotou odpovídajícím způsobem. Takže toto není ta odpověď na kterou upozornil. Ta je ještě někde ukrytá. Možná jsou to ty torpéda s atomovou municí v blízkosti US pobřeží. Ušák to ví, ví, že nemůže zaútočit, ale to mu nevadí, aby neprovokoval. Zatím totiž má v Evropě dobré poskoky a ti věrni svému slibu budou nakupovat US zbraně a blbnout na hranicích RF , ale to je tak vše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruský medvěd + Čínský drak2. března 2018 19:19

   • www.youtube.com/watch?v=s794KNSzTlk
   • www.youtube.com/watch?v=1jeT2YdQemY
   • www.youtube.com/watch?v=IDYHAg6dl5U
   Když USA a Evropa (NATO) zaútočí na Rusko nebo Čínu, bude to útok sebevražedný, až se nám panenky přetočí! A my budeme na straně poražených!
   Co se týče zločineckých USA zřejmě už zapomněly jak v minulosti dostaly přes svou válkychtivou držku od Sev. Korey (1953) a od Sev. Vietnamu (1968). I díky pomoci dobrovolníků z Číny a SSSR.

   Smazat
  2. Hračky hezké, ale hybrid je hybrid. USA jsou mistři v hybridních válkách, proti tomu jsou kindžály bezmocné.

   Smazat
  3. No fakt machři, tihle usáci. Sýrii mohutně hybridně podělali. Zkrátka machři. A co to tak pěkně hybridně 16 let vyrábějí v tom Afghánistánu? Taky hybrid? Úžasné, úžasné!

   Smazat
  4. 3:30, Jak moc USA podělali Sýrii, ukáže čas. Možná ne a ruské oběti, které padly v boji proti DAEŠ budou zbytečné. Hybrid je mimořádně účinná válka. Například heroin z Afghánistánu pěstovaný pro CIA. Hádejte, kde končí? To je stejný boj, jako opiová válka v Číně, kdy tisíciletá mohutná říše skončila v drápech prťavé Británie.

   Smazat
  5. Rus bude vždy jen mužikem! Kam ho postavíš, tam zůstane sedět a čekat na rozkaz. Udusá si hlínu v zemljamce, maximálně stluče srub a hnáty vomotá slámou a má "láptě"! Prostě je to jen a pouze ten "bílej negr", jak ho vystih Bronstein. Bez pana Forda by byl i celej Asiat Stalin totálně v prdeli! A to chtěli trockisti, věda že tato spolupráce přivede Rusko k síle a proto jen zdržovali vyjednávání. Kontrakt na stavbu první ruský automobilky začal už v roce 1927, ale srali se do toho nosatý šíbři z Wallstreetu co spolýhali že jim Bronstein přinese Rusko na zlatým podnosu a Forda nesnášeli že jim nakouk do kuchyně a napsal vo tom bestseller. Až když ho Stalin vypakoval za hranice, tak se to podařilo uzavřít - tedy v roce 1932! To už běžela dávno pětiletka, který se taky říkalo "fordizace SSSR". Zrovna jako je málo známý fakt to, že to byl americký program půjčky a pronájmu, jenž umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím (z retrospektivy se tento krok jeví jako silně naivní a idealistický). V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Smazat
  6. Známý ruský filosof a myslitel Platonov tvrdí, že USA vznikly jako epicentrum židozednářské civilizace. Tato země se formovala hlavně pod vlivem židovských živlů a slovy W. Sombarta byla „emanací židovského ducha“. Všechny síly zla, brutality, rozvratu a rozkladu, které jsou vlastní židozednářské civilizaci, se v historii USA uskutečnily nejúplněji a nejdůsledněji. Aby skrylo své zločinné plány před lidstvem, vytváří světové zákulisí propagandistické mýty, jejichž cílem je překrucovat historická fakta. Hlavním takovýmto mýtem je mýtus o „holocaustu Židů za druhé světové války“. Jsou podnikány pokusy podat věc tak, že hlavní obětí byli nikoli Slované, ale Židé. Podle výpočtů historiků za války podle maximalistických odhadů zahynulo ne více než 1,5 mil. Židů. Propagandisté holokaustu a především sionistické kruhy tento počet zečtyřnásobili, když rouhačsky uváděli počet šesti miliónů zemřelých Židů. Z kořenů staré slovanské civilizace vyrostl strom, jehož každá větvička se natáhla vlastním směrem. Je nutné vzít v potaz, že národům slovanské civilizace připadl obtížný historický úkol – být baštou, která stojí v cestě silám světového zla v nejširším smyslu tohoto slova – západní a osmanské agresi, fašismu, sionismu.

   Smazat
 9. Si přijde Putin s nějakými novými zbraněmi a myslí si, že se z toho ostatní osypou. Války se vyhrávají ve válce a tam těch úspěchů Rusové moc nemají. Američané se svojí technikou, to je něco jiného. Hirošima, Nagasaki, vítězství na Grenadě, vítězství v Panamě, porážka Kadáfího v Libyi, úspěchy v Afghánistánu, Sýrii, rozbité Srbsko. Jen ten Vietnam se trochu nepovedl. Zato Rusko, kam se podíváte, tam šlápli vedle. Gruzie, Ukrajina, Sýrie - jeden neúspěch za druhým. A to ještě Putin nebojoval proti dobře vyzbrojeným státům NATO, třeba naši armádě. Tak že, Putine, méně svalnatých řečí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:00
   Koukám,že jsi příbuzný dinosaurů,konkrétně těch,kterým příroda nadělila dva mozky,jeden do palice,druhý do ocasu....v průběhu evoluce ti moudrá příroda ponechala pouze jeden...A ROZHODNĚ TO NENÍ MOZEK V LEBENI☺

   Smazat
  2. 18:00 Ještě jste zapoměl Afghanistán, kde SSSR neuspěl, ale USA tam spolu s naší neporazitelnou armádou a ostatními armádami NATO slavně vítězí už asi 16 let. A to prosím nad nepřítelem, kterého proti SSSR sám vyzbrojil a vycvičil. To je teprve ten správný úspěch, když bojujete s nepřítelem, kterého jste si sám vytvořil. ISIS je totéž, jen v jiné barvě. Kdepak, kam se Rusové hrabou na Amíky.

   Smazat
  3. Dej si studenu sprchu, mnevis co placas ?? USA meli uspechy vzdy jen tam kde proti nim nestal silnejsi protivnik, a kdy meli obrovdkou prevahu. Jak narazili na jen trochu odhodlaneho protivnika, tak zbabele utekli.

   Smazat
  4. Vyloženě hledám, kde se ozvete. No zaplať pánbů konečně nějaké odlehčení. Vždycky při čtení přemýšlím, zda jde o srandu, resp. ironii, nebo zda to myslíte vážně. Jen tak dál. Dneska se člověk moc nezasměje.

   Smazat
  5. 18 00 to je ale hejno tupcu ,co ? Ti idioti jsou stale stejni ,jako kdysi nekdo napsal v CR po hadrovce ironicky clanek o emigrantech a volove Chicagu LA a jinde zasilali protesty ,no volovi neni pomoci, nechape rychle ,a kdyz je treba pullitr na hlaveto zaridi

   Smazat
  6. Je zajímavé, jak spousta lidí, především z Tábora od firmy BRISK, nahodí na první našlápnutí.

   Smazat
  7. 18.00,Ceska armada od dob Zizky,nevytahla z kasaren paty a Rusove se sni urcite nepodelaji.Dovolil bych si jednu poznamku,ze jednoho rana se muzeme probudit do zare jaderneho uderu a nase negativy budou otisteny na stenach domu.Nebo,aby svate uzemi JUESEJ zustalo nedotceno,pocita se s EU,jako bojistem!!Takze nebuntuj tady do valky,jestli mas nejaky pud sebazachovy!

   Smazat
  8. 6:42 Ale u Mariupolu jsme my Slované ty Mongolce hnali! Hnedle dvakrát. Nedávno bratří Ukrajinci a v minulém století Slováci! - https://www.youtube.com/watch?v=FbKdjzqWIA0

   Smazat
  9. Máš pravdu 18:00.To v roku 1945 prišli do Berlína Kukuráči a nie Červená Armáda.Nakoniec Rusi navštívili Berlín a dokonca aj Paríž v devätnástom storočí.

   Smazat
  10. 15:45 Tam je přivedli Němci! Do tý Paříže jistý generál Pjotr Christianovič Wittgenstein! - https://it.wikipedia.org/wiki/Peter_Wittgenstein

   No a Berlín navštívili dík rakouským vojskům v roce 1760 a v roce 1945 pak díky USA, kterýmžto ho protoz větší části odevzdali ...

   Smazat
 10. 17.13 Někdy znalec gramatiky může být větší idiot než analfabet. Znalče!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nenadávej a neuč se konečně už česky!

   Smazat
 11. Díky Bohu..... USANATOvrazi si teď rozmyslí válku s Ruskem ! Vrazi USA- ŘÍŠE ZLA už leta Rusku vyhrožují , protože potřebují drancovat ruské suroviny , kterých se světovým diktátorům , parazitům a vrahům nedostává. V Rusku jsou takovéto zbraně v nejlepších rukách !!!... hlavně se k těmto technologiím nesmí dostat světový VRAH !

  OdpovědětSmazat
 12. Každopádně soudruzi z USA po úspěšné "invazi" do Ruska v době presidentování Jelcina zjišťují čím dál více,že jim Putin i přes různé sankce a "znepříjemňování" dělá postupně dost silnou čáru přes rozpočet a rozkopává jim jejich bábovičky.A začíná mít viditelně navrch.Rus není kovboj,rus je medvěd.A když ho naštveš,tak se střez.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Národní sport Američanů je baseball. Třísknou do míčku, někam to letí, utíkají a nikdy neví, jak to dopadne. Rusové ve sportu holdují šachům. Vše mají na deset tahů dopředu promyšleno a jdou tvrdě a uvědoměle za svým cíly. Tak i v politice. Baseballovou politikou USA na Ukrajině získali Rusové Krym se Sevastopolem, díky čemuž pokrývají Kalibry a Kalibry plus celé Černé moře, Ukrajinu, Rumunsko, Bulharsko a Turecko. Dnes Američané i EU neví co Ukrajinou. Díky aktivitám USA v Sýrii vybudovali Rusové námořní a leteckou základnu v Sýrii. Z ní pokrývají celé Středozemí moře i s americkou 6. flotilou, Turecko, Řecko, Itálii, část Francie a Španělska. Opravdu geniální tahy politiky USA. Pokud k tomu připočteme Kaliningrad s Kalibry, Kalibry plus a Iskandery, pokrývající severní území Evropy včetně Velké Británie, tak pak začínáme chápat, proč a jak se hrají šachy.

   Smazat
 13. Paráda
  také jsem blahem celý bez sebe...
  Jen škoda
  že patříme k těm
  který jsou na mušce těchto zbraní*

  OdpovědětSmazat
 14. Juesej prohlasilo,ze jiz davno vi o techto zbranich a nejsou prekvapeni.....jako vzdy jsou mistri sveta !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:31 Teď překvapeni nejsou. Ale kdyby si něco zěco začali, tak si zaručeně užijí překvapení, až je to bude mrzet.

   Smazat
  2. Amerika také nespí. Ani Čína. Rusko se tímto programem k nim přiblížilo - tedy pokud fakt Putin úplně neblafoval.

   Smazat
 15. Amerika ukazuje posledne zachvevy moci.Doplatila nato,že žila iba z vojen.Zničila svoje automobilky,ve´d automobilka Chrysler bolo dačo unikatne čo produkovala,dnes je to skrachovala firma a takýchto firiem v Amerike je veľmi veľa.Všetko v Amerike je postavene na nehoráznych peniazoch a nikdy sa už na svoju povodnu dominantnu pozíciu nedostane.Mudri ľudia v Amerike si to uvedomuju a po tom, čo p.Putin pri prihovore k parlamentu informoval aj s ukážkou nove zbrane ktore sa nedavno zdali byť utopiou,začnu hľadať cestu ako s Rusmi vychadzať po dobrom.Pri rýchlosti rakety 12 000km za hodinu, Amerika nema šancu dať povel k vypaleniu protirakiet.Raketu letiacu takouto rýchlosťou a ktorej draha sa da koordinovať po celej drahe letu, nie je možne zostreliť......Ak je pravda, že u rakiet prešli na atomový pohon,nie su obmedzene ničím a hlavne nebudu to veľke obludy,lebo največším problemom medzikont.striel bolo obrovske mn.vezeneho paliva,čo išlo na ukor nesenej nalože.Teraz tieto obludne strely sa budu dať odpaliť aj z lietadie.Myslim si,že Rusko v nových raketach používa naporový motor,ktorý funguje na principe Stenleyho Meyera a spaľuje vodu.Americkí naftoví vladcovia ho otravili a Rusko tento motor asi zdokonalilo a ma ho.Vodu si nemusi viesť,lebo ju dokaže vyrobiť zo vzduchu.Moja uvaha nemusí byť pravdiva,ale niečo ma k tejto uvahe ako byvaleho dostojníka viedlo. Amerika už nedokaže Nemecku braniť v spolupraci s Ruskom,ako si myslel Friedmann a týmto spojením sa všetko vyrieši.Bez Ruska nemožu fungovať Europske narody a toto si treba uvedomiť.Tieto zbrane ktore predviedlo Rusko musia presvedčiť každeho človeka,že ak by chceli robiť agresiu Rusi,s týmito zbraniami ktore predviedli, možu dobiť celý svet a nedokazali by sme sa braniť.p.Putin poveda pri poslednom prejave ,,My nepotrebujeme nič,my všetko mame,,Ja ke´d vidím odhodlanie Ruskeho národa ake predviedol zostrelený pilot v Sýrii, neostáva mi nič ine,len týmto slovám veriť.....................

  OdpovědětSmazat
 16. Kdo chce kam, pomožme mu tam. USA směřují svět do 3. světové války z obav nové hospodářské krize, která by ukončila éru diktatury kapitálu. To je ten strašák, který obchází nejen Washingtonem a jeho satelity. A že Rusko nechce být ani v této válce na straně poražených, nemůžeme mu vyčítat. Ale očekávat něco jako světový mír od kapitálu také nemůžeme. Kapitál s mírem padá, s válkou vzkvétá. Tak tomu bude dokud lidé nenastolí jiný společenský řád, který bude obráceně živ z míru a ne z války.

  OdpovědětSmazat
 17. Program Falcon - docela dobrá hollywoodská produkce !!!! Ale oni Pindosové mají zkušenosti už z "přistání na Měsíci"!

  OdpovědětSmazat
 18. Nevím kdo má v Rusku na starosti propagandu, ale ta raketa v reálu na konci/ mimo počítačovou animaci/dopadá na cvičný bunkr rychlostí padajícího pytle brambor.
  Ta obyčejná kamera se kterou to snímali by raketu letící 5 machů v tom detailním záběru ani nezaznamenala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:16 Máte pravdu. Ten poslední záběr je zřejmě také jen ilustrační, jako celá grafika. Třeba tím chtěli jen ukázat, že na konec to pořádně bouchne. Možná má nová raketa stejnou hlavici. Nebo nechtěli ukazovat, o kolik víc to bouchne, když se přidá kinetická energie při dopadu rychlostí 5M. Další možností je, že blízko cíle raketa "přibrzdí", aby mohla svižněji manévrovat.

   20:19 No, když něco tvrdí mimozemšťané, tak tomu určitě budeme věřit.

   Smazat
  2. Přesně toho pytle brambor jsem si všimnul. Stejně tak tam je údaj 20M u jednoho z komplexů. To je strašně velké číslo a mám dojem, že to Putin zbabral, není technik. A pak ještě uvedl zajímavé slovní spojení "nužna dorabotka". Co je to? Tímto slovním spojením Rusové dost často označují situací, kdy nic nefunguje.

   Kalibry se povedly, ale to je záležitost 80.let, kterou vytáhli že šuplíku a trochu oprášili. Systém Avantgard je úplně něco jiného, i když se s tím začínalo už hodně dávno. Jenže ve vyspělém světě, ne v polorozvaleném Rusku. Kde vzali materiály? Mám dojem, že to je minimálně částečně bluf a je otázka jak velký.

   Smazat
  3. 5:41 Nemohu se zbavit tísnivého pocitu, že to v tom Rusku snad řídíte vy osobně. Tolik odbornosti, tolik detailních informací... Všecko ty Rusáci dělaj blbě a jdou do shitu. Ani to jinak nejde. Jen mi vysvětlete, jak to, že to ještě pořád funguje. A jak funguje! Možná, kdybyste si tam zajel a viděl tu zemi na vlastní oči... možná byste alespoň někam svoji hloupou rétoriku posunul.

   Smazat
  4. 18:04 Když čtu takové komentáře, jako je ten 5:41, tak se mi nevím proč vybavuje bajka o lišce a kyselých hroznech. Psychologové takové argumentaci říkají "metoda racionalizace". Vymýšlením "slabin" se léčí nepříjemné pocity ze zhroucení představ o vlastních schopnostech.

   Smazat
 19. 19:07 SSSR měl na měsíci také svou loď, byla robotická a přivezla na zem vzorky. Rusové hned udělali v laboratoři srovnání s těma od USA a světe div se. Na 100% totožné a určitě vzorky nejsou ze země. M. j asi 75 zemí světa má tytéž vzorky od USA do dnes jako dárek. Ty a podobná verbež věříte jen tomu čemu věřit chcete. Blbe zalez do kouta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:39 Československo dostalo od USA jeden z kaménků, kousek údajné Měsíční horniny, byl malinký a celý zalitý v průhledném plastu a po revoluci se ztratil. Hlavní ale je fakt, že v té době neexistoval takový vesmírný motor, který by umožnil modulu z Měsíce odstartovat. Pokud se nějaký ruský s tím USA vzorkem shoduje, oba jsou falešné.

   Smazat
  2. --- Slyšel jste někdy o přitažlivosti Měsíce? Slyšel jste někdy, že existuje příliv, tedy gravitační síla Měsíce, která hýbe celými oceány na Zemi?

   Smazat
  3. 20:39, je to marné, nic jim nevysvětlujte. Taky mám okolo se plno takových a většina má VŠ. Je to zoufalství, snad nějaká divná víra nebo nákaza nebo co.

   Smazat
  4. 22:03 Nebo je to v tom, že Vy věříte tomu, co někdo říká a sám jste u toho tedy nebyl, zatímco my ostatní, kteří nevěříme slepě, se snažíme myslet.

   Smazat
  5. 22:08 tak myslet, no ty vole! :)) Zajímavé. Nenapadlo vás, že Rusáci by už dávno ten "podvod" rozmázli po světě? Nevíte, že na měsíci je umístěno zrcadlo pro laser, jímž se ze země měří vzdálenost? A co takhle Mars, Pathfinder a Curiosity jsou také bluf? Veněra také? Možná nejdou žádné rakety a satelity. Jděte někam s těmi konspiracemi.

   Smazat
  6. 22:33 Nebylo to o tom, že někdo přinesl nějakou horninu z Měsíce na Zem?

   Smazat
  7. 22:40, ten někdo montoval i odrazová zrcadla.

   Smazat
 20. Dnes je v Telce svatek PURIM -prelozeno kourim

  OdpovědětSmazat
 21. Nenapiši nic světoborného. Víte, myslím si, že lidé nějak příliš ulpívají na tom materiálnu a ostatně toto ulpivání na nás přivodilo hadrovou revoluci. Píšou i zde téměř všichni, jak Emerika je na tom špatně po materiální stránce - zašly automobilky, ghoust towns - Detroit atd. Ale přece nejpodstatnější u člověka je jeho duch. Aspoň v minulosti tomu tak bylo. Možná že to duševno má svou příčinu v materiálnu - podle Marxe bytí určuje vědomí, ale každé hnutí v historii lidstva bylo prodchnuto nějakou ideou. Nejsem filosof, blíže to nerozebírám. Vemte si třeba ideu rovností, která se vzala zřejmě z veliké materiální nerovností a stradání po stránce materiální i duševní těch nevyvolených. Empatičtí jedinci z toho udělali ideu rovnosti.
  Proč jsem všechno toto napsal?
  Emerika postrádá jakoukoliv ideologii, která by oslovila její obyvatelé. A to ji chybí především. Nebo si myslíte, že může někoho skutečně oslovit America first. Oni - Emeričané - nejsou na tom špatně materiálně, ale duševně. Chodí sice do kostelů, mají bezpočet náboženství, ale jejich jediným bohem jsou peníze a to již pranýřoval třeba Ježíš Kristus před 2 tisíci lety. Anebo si myslíte že s heslem America first vytáhnou dobývat - co ? - svět? - jak kdysi Divoký Západ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mluvis nesmysly
   Divoky Zapad byl bezpecny v porovnani s ceskym divokym havlismem
   A o Americke svobode slova a pravu na sebeobranu se ceskym zapecnikum muze jen zdat a stejne to nepochopi

   Smazat
 22. Mimo lávku . Lidovcům vadí zvolení pana Vondráčka GIBS . Hlavně že oni jezdí za potomky Sudetských Němců kteří vyvraždili České pohraniční . Byly lidé kteří nenáviděli Český národ .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten člověk dělal jen svoji práci,já tehdy také dělal technika v oboru automatizace.Proto budeme oba dva osočováni,že jsme pracovali pro tehdejší režim? A za co budou odsuzováni ti kteří údajně pracovali v kotelnách a nechali se zastupovat jen, aby měli v občance razítko? Ti dnes nejvíce křičí, pokud nejsou už na hřbitově.

   Smazat
 23. Ty "vesmírná civilizace" objednej se u Chocholouška určitě ti tam uvolní klecové lůžko!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:36 Jo, tak tomu se tedy říká argumentovat.

   Smazat
  2. 21:44
   Komentář 21:36 však není argument, ale názor, s kterým souhlasím.

   Smazat
  3. 21:56 Můžete třeba souhlasit s názorem, že jsem inteligentní. Ale je to tak?

   Smazat
  4. 22:05
   Pokud se budete inteligentně projevovat, budu souhlasit s názorem, že jste inteligentní, a nepochybně to tak bude.

   Smazat
  5. 22:11 Pokud tedy víte, co je to inteligence a dokážete ji tedy zhodnotit, měl byste ji použít k úvaze o možnosti života ve vesmíru.

   Smazat
 24. Tak to je skvělý a určitě mají v záloze něco o čem usa neví. Fašouni též byly překvapení z T34 a z KV1.

  OdpovědětSmazat
 25. 22:02 na jednoho tygra v boji padlo 7 T34. Tak nevím kdo byl více překvapený

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hovno tomu rozumis, Rusofobe

   Skoda ze byli sudetaci odsuniti, meli byt popraveni do jednoho

   Smazat
  2. 22:28 K prvnímu nasazení tanku došlo v září 1942 u Leningradu. Na začátku války byly fašouni překvapeni a žádné tygry neměly.

   Smazat
  3. 23:55 To už většinou Ivanen nestihli a skončili jako ti na konci klipu!:) - https://www.youtube.com/watch?v=Z28U9B2xma4

   Smazat
  4. Nácku 22:28 - poučení je jiné. I kdyby na jednoho tvého "tygra" bylo 100 obětí T34, stejně ti tví obdivovaní válku prohráli. Tak si nech svoje pindy na záchod.

   Smazat
  5. Tak hlavně to tažení upevnilko naše panevropské spojenectví! Když dobrovolníci 22. června 1941 překračovali sovětské hranice, byli ještě většinou horoucími nacionalisty. Jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji. A to nám dnes nejvíce chybí ...

   Smazat
  6. 7:23, a přesto dostali od té šedivé masy přez držku. Všichni ti ušlechtilí Němci, Norové, Dánové, Francouzi, Rumuni, Chorvate, Holanďané, Maďaři, Poláci...

   Prostě bolševik, severoasiat, rudá chátra, otrok - smradlavej a primitivní Rus vykopal celou tu kulturní a sjednocenou Evropu vraždící a plundrující pod praporem s hákovým křížem ven ze své země. A ještě víc jich v ní pohřbil. Těch bezejmenných mrtvých ušlechtilých Evropanů, co si přišli kradmou rukou vzít, co jim nepatřilo. Co se domnívali, že útočí na otroka a že on teď nebude sloužit svému pánu, ale jim, ušlechtilým. Stálo jim to za to? Bojovat a umřít pro pána ze zámoří, pro židovské banky a pro slávu Führera.

   Smazat
  7. 20:05 Nedostali, oni si své Evropanství nakonec prosadili v podobě EU, ale vychcípávající chudý Chujlostan se dostal definitivně do defenzívy a dnes je na hranicích z 16. století, tedy před livonskými válkami! Ona ztráta 40 milionů lidí se nedá nahradit žádným "propulačním opatřením":) - https://www.novayagazeta.ru/articles/2017/03/22/71864-pobeda-pred-yavlyaet-schet

   Smazat
 26. 23:55 no, však píšu, že Rusové v T 34 měli plné gatě, když vyděli tygra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý germánský vole 0:33, co to sem taháš, ty Tygře!?

   Smazat
  2. 0:33..nauč se česky

   Smazat
 27. Rusové se posrou jak Sadam Husain kdiž jim budu na hlavi letět raketi Tomahowk s torpédoborcu Toconderoga a jaderný raketi MinuetamMinuetam-3 a zvalcují je tanki Leopard a M1 Albatros s Merkavami-3 s Izraele,to bude řezba a EU zvítězí a nastane totálni demokracie podle vize otče národa Václava Havla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sám tomu mistře nevěříte. Putin není Sadam Husajn!A Rusové jsou jiný národ než Iráčané, jsou to vlastenci!

   Smazat
  2. Omluvte prosím příspěvek z 2:31 našeho chovance. Teta ošetřovatelka ho nechala bez dozoru a zapoměla bloknout comp.

   Smazat
  3. emerický soudruh (2:31) by potřeboval umělou inteligenci, která by zajistila alespoň gramatickou správnost, když už ten obsah je nulové hodnoty :-)

   Smazat
  4. 2:31 To není myšleno vážně. To je taková ujetá sranda.

   Smazat
 28. Před lety vyhlásil Reagan tzv. hvězdné války, Rusko mu na to skočilo, začalo soutěžit s Amerikou ve vývoji těchto zbraní a nakonec kvůli tomu ekonomicky vykrvácelo, což vedlo k likvidaci SSSR. Mám neodbytný pocit, že vystoupení Putina je právě to samé, nic moc toho ve skutečnosti asi nemá, ale snaží se USA vyprovokovat ke stejným závodům ve zbrojení, jako to dokázal herec v Bílém domě. Nevím jak Trump, ale američtí generálové po tom rádi skočí :-)

  OdpovědětSmazat
 29. to Anonymní3. března 2018 7:41
  Myslíš toho pana Forda, který během války finančně sponzoroval NSDAP, obdržel od samotného Hitlera jakýsi metál a v Německu prodával svoje auta bez zisku ?
  A průmyslová špionáž ? Tu provádí výhradně a bezpodmínečně jen mužici jo ? Aha tak to jsem až dosud nevěděl.
  Jak se jmenoval ten nácek jehož vynález zabíjel během války obyvatale Londýna a po válce se stal vedoucím US raketového programu ? Von Braun ? Amerikánec jak noha of course.

  OdpovědětSmazat
 30. Když je Rusko takto vojensky vyspělé, proč to neukáže v Syrii, tam se promenují ve vzduchu zastaralé USA monstra a úspěšně útočí, američani zasahují zastaralými Tomahavky a Rusko nic proti nim neudělá, proč ????????????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Srovnáváte hrušky s jablky. Pokud by Rusové vojensky řešili situaci jako USA, tak by srovnali třeba východní Guthu se zemí stejně jako to udělal Pentagon v případě města Rakka a bylo by po vtákách, že?

   Smazat
  2. Soudruzi Američané se zemí srovnali Mosul v Iráku - 40.000 mrtvých civilistů, bílé helmy nikde, mainstream mlčí.

   Smazat
 31. Mate zkreslene predstavy ! Vase cenzura mi nedovoli je opravit. Slova presidenta Putina byla analyzovana a o ruskych zbranich Amerika vi 90 % - vseho ! Take vi, ze v pripade valky, bude zde na Floride napadena Tampa.

  Ja mam zalepenou HUBU ! A vy jste v omylu !

  OdpovědětSmazat
 32. 16:04
  Tak si tu držku prolhanou zalep uASSackejma sračkama a zalkni se jima ty zbytečná zombie☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sprav si už to "R" konečně, ať ty tvý skřeky rudýho dementa začnou aspoň krapet dávat smysl! :D:D:D

   Smazat
 33. 16:04 Blbečkům se nakecalo že se plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny v Evropě, ale jde o nordickou lest, bacha! Paní Merkel a pan Macron spolu s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Rusko jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj ruský způsob vedení boje, nenávidí je a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putlerskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své vrahy. A NATO poté již jen obsadí vyčištěné území, kapiš?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.