Reklama

středa 28. března 2018

Neokoni jsou zpátky s velkým válečnickým rozpočtem a s velkými válečnickými plány

Donald Trump a James Mattis
Ron Paul
28. 3. 2018 Global Research, česky ČNL

V pátek prezident Trump podepsal zákon o rozpočtu na rok 2018. Výdaje ve výši 1,3 bilionu dolarů jsou tak obrovské, že by se i největší hýřil v Obamově administrativě červenal. Přední kongresoví demokraté Pelosi a Schumer se usmívají a škodolivě radují nad tím, že dostanou všechno, co chtějí - a pak se někteří - pravděpodobně vrátí, k sužování republikánů v polovině volebního období. Pokud ano, bude to zasloužené.

Dokonce i prezident Trump připustil, že návrh zákona o rozpočtu je strašný. Jak řekl při slavnostním podpisu:
"Existuje mnoho věcí, které bychom v tomto zákoně neměli mít, ale byli jsme k nim v jistém smyslu nuceni - pokud chceme budovat naši armádu ..."

To je důvod, proč často říkám: je třeba zapomenout na potřebu třetí politické strany - my potřebujeme druhou politickou stranu! Trump připouští, že pro krmení vojenského státu a obohacení vojensko-průmyslového komplexu bylo nutné vypsat nekonečné daně pro sociální potřeby státu.

Ale nikdo prezidenta Trumpa "nenutil", aby zákon podepsal. Jeho strana ovládá obě komory Kongresu. Ví však, že se ve Washingtonu nikdo o deficity nestará, takže byl více než ochoten rozšiřovat doma peníze vytvořené Fedem, aby získal značné zvýšení výdajů na vojnu.

A co militarismus podporovaný rozpočtem? Ministr obrany James Mattis na téže tiskové konferenci uvedl:
"Jak poznamenal prezident, dnes jsme dostali největší vojenský rozpočet v historii, čímž jsme zvrátili mnoholetý pokles a nejisté financování."

Ve výši vojenského rozpočtu má pravdu, s poklesem je to však špatně. Ano, je to další velký nárůst vojenských výdajů. Ve skutečnosti USA nadále utrácejí více než nejméně dalších sedm zemí v pořadí dohromady. Ale jeho výrok je zavádějící. Kdy bylo několik let poklesu? Došlo k nějakému masivnímu snížení vojenských výdajů za vedení prezidenta Obamy? Zavřela minulá administrativa tisíce vojenských základen ve více než 150 zemích, což jsme nezpozorovali?

Samozřejmě že ne.

V militarismu byla Obamova administrativa jen pokračováním militarismu Bushovy administrativy, která byla pokračováním militarismu Clintonovy administrativy. A tak dále zpět. Vojensko-průmyslový komplex nadále vytváří rekordní zisky pomocí fiktivních nepřátel. Hlavní média nadále hrají hru vytvořenou think-tanky a zesilují válečnou propagandu, která je financována velkými dodavateli zbraní.

To není teorie spiknutí. To je konspirační skutečnost. Nepřátelé musí být vytvořeni, aby udrželi bohatství vládců ve Washingtonu, i když zbytek země trpí úpadkem dolaru. To je důvod, proč neokoni působí v této administrativě velmi úspěšně.

Zatímco Trump a Mattis oslavují velký nárůst vojenských výdajů, prezident oznámil, že John Bolton, jeden z hlavních architektů iráckého válečného debaklu, se stane jeho poradcem pro národní bezpečnost. Jak napsal bývalý analytik CIA Paul Pillar, je to muž, který na ministerstvu zahraničí požadoval, aby zpravodajští analytici dospěli k předem určeným závěrům o Iráku a jeho zbraních hromadného ničení. Připravoval plány pro válku. Jsou záznamy Boltona, jak volá po válce s Íránem, Severní Koreou a dokonce i s Kubou! Jeho návrat na vrcholnou funkci ve vládě je návrat k neústavní, nemorální a neúspěšné politice preventivní války.

Nemylte se: neokonzervativci jsou zpět a hledají další válku. Prezident jim naslouchá. Írán? Severní Korea? Rusko? Čína? Kdo další pro válečné štváče?


Institut Rona Paula pro mír a prosperitu 26. března 2018
Pro České národní listy kráceně a volně přeložil P. Rejf

52 komentářů :

 1. http://www.zvedavec.org/komentare/2018/03/7545-co-se-stalo-s-tim-zapadem-kde-jsem-se-kdysi-narodil.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak přesně stejný článek z originálu jsem tu chtěl pověsit s dovětkem, že by stál za překlad :-)

   Vymazat
  2. o nejste sám. Já sedím na webu The Sakera denně a tento článek jsem měl již z půlky přeložený, když jsem ho našel na Zvědavci. No a protože moje angličtina není tak dobrá, jakou má Stwora, tak jsem si to raději převzal od něj. To je opravdu velmi hezky napsáno.

   Vymazat
 2. Výborně na zbrojení penize jsou a lidé budou chcipat hlady ! Dolar zásluhou Činy putuje na hajzl hlavně že budou prášule na zbraně !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a proč myslíš že tady je ten šašo z SS jak se z něj všechny můžou po---t , aby nás srovnal do latě a ty kvedlačky (starý vrtulníky)si od nich koupíme a basta !!! Jo a ještě chtěj koupit nějaký OT za bratru 54 miliard !!
   Vaska

   Vymazat
  2. 9:15 Šlechtová se nechala slyšet, že má 155 miliard na nákupy. Normální země by za to dokázala postavit elektrárnu, česká kolonie to dá za americký vojenský šrot, který nepotřebuje k obraně vlasti, ale k bojovým činnostem vykonávaným dle rozkazů z USA.

   Vymazat
  3. Moniko, kde jste vzala tu informaci o poklesu kurzu dolaru zásluhou Číny?

   Vymazat
 3. Hezké jak se to otočilo. Teď uzbrojí Rusko Ameriku. a stejně to bude amíkům ho.no platné. V nových zbraních bude mít Rusko pořád náskok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:13 A kdy to nastane? Zatím je RF ještě pořád hodně pozadu.

   Vymazat
  2. Anonymní28. března 2018 12:13
   Pozadu? Chtělo by to trochu prostudovat vyjádření amerických generálů v posledních 3-4 měsících. U přítele Google toho najdete mraky.

   Vymazat
  3. Rusko má výbornou geografickou polohu země.Jim nehrozí megatsunami jako USA,stačí odpálit několik carských bom vypuštěné z ponorek z obou stran USA a je vymalováno.Zpětná vlna se bude valit na Evropu a angličané si zaplavou společně s holanďanama.

   Vymazat
  4. To se málo ví, ale Chujlostan je na tom zdaleka hůř! - http://bi.gazeta.pl/im/99/03/f2/z15860633IER,Wizualizacja--ukazujaca-Europe-po-stopnieniu-wszys.jpg

   Zmizí jeho zásadní část, kdežto USA ztratí minimum, pouze se centrum moci přesune od východního pobřeží - http://oltreuomo.com/wp-content/uploads/2013/11/Nord-america.jpg

   Vymazat
 4. Situace v USA už není k normálnímu žití (myšleno pro plebs) a pro někoho k přežití. Bude stačit jenom drobné zaškobrtnutí dolaru a najednou si všichni ti američtí "patrioti" dovezení z celého světa vzpomenou, kde se narodili a rozjedou se do svých domovin. V případě bohatších Číňanů a Izraelitů to už běží. Smůla je, že někteří (jako chudí nelegálové) nedostanou pas a neměli by stejně ani na letenku.

  OdpovědětVymazat
 5. Oni se ti Ušáci fakt chtějí uzbrojit...

  OdpovědětVymazat
 6. ty miliardy od ANO (Babiš jistě něco přihodí i za jadernou elektrárnu) by snad mohly Americe pomoci z nejhoršího a spasit americkou ekonomiku, však si pro ně poslali Ryana, aby to v Praze dohlédnul :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Ryan je jenom loutka,který českým politikům mazal med kolem huby. Byl při projevu tak slizský, ale politici mu to věřili, hlavně Žilka, ten se tetelil tak, že se musel udělat do trenek. Už vidím, jak za naše prachy kupují tu starou Bellu, která bude reznout v hangáru,protože je to šrot,který létal už ve Vietnamu. Babičok musí ve vládě skončit! Předčasné volby a konec Babičoka je jediné řešení!

  OdpovědětVymazat
 8. Už to nepůjde zastavit a je zajímavé, že to cití i ta nejnižší vrstva obyvatel, žijí jako by zítra měl končit svět a on k tomu skutečně chvátá. Je zajímavé že se tak chová i Honolulu. Má velkou antickou knihovnu tak ví co nás čeká. Tramp již do senátu poslal mnoho koňů.

  OdpovědětVymazat
 9. Jak já jim přeji bankrot už aby to bylo jenže lepší zbraně mají Rusové!

  OdpovědětVymazat
 10. Po besídce pana Putina o novém arzenálu..
  By Doník byl zrádce národa
  v očích ptačích
  snížením rozpočtu
  na zastaralé pořád dobře prodejné válečné železo
  Kontraproduktivní ekonomikou
  jen určují svoji budoucnost*

  OdpovědětVymazat
 11. Ale panove - nesmite byt tak negativni ! Amerika je zatim silna ! Je sice pravda , ze Trump udelal ustupky Globalistum (23.3.2018), ale to je strategie pouze !
  Vidim vse optimisticky ! Vite co to je DEEP state ?
  T.j. vysoka byrokracie a ti nikdy moc chytrosti nepobrali !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stale stejne blbej , ze Hovnocuc ,asi moc poslouchas kaspara Hennity co zvani jiz desitky let pro kazdeho kdo je u moci na FOXu news Nejvice fandi Israhelu a Natahnihnatovi ,ten si prevleka kosili rychle sasek,vzdyt zvani ty sracky propagandy za cca 30 milionu rocne!!

   Vymazat
 12. President Trump je NEJLEPSI bojovnik v tech nejtesich situacich ! Podivejte se do jeho minulosti, jak v N.Y. tak zde na Floride (v Palm Beach !)
  Vzdy kdyz to vypada ze prohral, tak z toho vyjde jako VITEZ !
  nick honolulu se nemini nikam vracet ! Ani do Zululandu, ani do Prahy - coz je vlastne stejne ! V Praze bych byl sezran a ze Zululandu vysoupnut . Nebo je to obracene ? Nemam v tom jasno !

  OdpovědětVymazat
 13. DEDCI ! Snad proto, ze jsme zdedkovali se nam jevi upadek zapadu vetsi nez je realita.
  Kazdy z vas mel dve milenky a ted ma pouze jednu nebezpecnou carodejnici , tak vidite budoucnost podchmurne !

  -------------------------------------------------------

  DEEP STATE ma svoji agendu a cim vice ji prosazuje, tim k ni lide citi vetsi odpor.
  Chce regionalni valky, ale nechce globalni valku ! Chce dominovat svet, snizit pocet obyvatel, zrusit statni utvary, ale ono se jim to nedari ! A NEPODARI !
  Vyhraji to Nacionaliste !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !

  OdpovědětVymazat
 14. Proti nasemu oblibenemu presidentu Trumpovi se denne lopatuje atrocitni HOVNIVA propaganda !
  Ted nejaka porno stetka ho obvinila z nemoralniho sexualniho skotaceni pred asi 19 lety ! NAM JE TO UPLNE JEDNO ! Nejvice jeci ti, co obhajovali Clintona z jeho skotaceni ! Oni ti globaliste maji dvojite moralni meritko i na jebacku ! Snad je prozretelnost potresta impotenci - modlim se, aby se to stalo !

  OdpovědětVymazat
 15. NWO ma nejvice za zle presidentu Trumpovi, ze je samostatne myslici velicina analyticke INTELIGENCE !
  On neni jeden z nich ! On je to, cemu se rika v americtine OUTSIDER ?

  Vite vy tam v Cesku, co je to OUTSIDER ? Vim , ze nevite, ale ja nick honolulu vam to vysvetlim !
  OUTSIDER - t.j. SNEHURKA mezi Krovakama na Kalahari !
  Cernoch na schuzi KKK ve state Georgia a nebo Katolik v mesite ! To proste nefunguje !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Venco ,kde jsi ?? Ty snad spis ,hovnocuc zde zase kraka ty sve idiotismy a sere lidi a zabira misto .Konej,je to zadost lidu!!!

   Vymazat
 16. 13:49: Nevím jestli náhodou se nejedná o kdysi slovutného Nicka Honolulu, který nyní, tak se mi to jeví, má strach se i podepsat. Přestaňte prosím chválit pořad Trumpetu. To je stejný prezident jako z Babiše premiér - mimochodem bylo by třeba vymyslet jakousi zdařenou přezdívku pro Babiše. Oba jsou miliardáři, čili asi sotva udělají něco pro lid - lid americký i český je stejně hloupý - myslí, si že něco udělají. Stačilo jen trochu přemýšlet o tom, co to jsou za lidi, odkud vyšli a tedy rozumnému člověku bude jasné, kde asi jdou.

  OdpovědětVymazat
 17. Kdyz nas oblibeny president Trump koupil neprodejne
  Mar-a-Lago v Palm Beach, tak mistni spolecnost - "aristokraticka" - t.zv. starych penez ho NEPRIJALA a prohlasila za
  VETRELCE !

  Dnes se mu vtira a zobe mu z ruky ! Mar-a-Lago je ted spolecensky klub a zapisne stoji $ 200 000 a rocni clenstvi $ 14 000 ! A pred klubem fronta bohacu snazici se dostat do vnitr.
  BUDOUCNOST se jevi dobre a Amerika a Rusko jsou prirozeni spojenci proti kozomrdum, UFOunum, Globalistum, Neokonum, NWO a vsem vetvim DEEP statu !

  Presidenti Trump a Putin to moc dobre vi a telefonuji si kazdy tyden i kdyz se to Washingtonske bazine nelibi.
  (Akorat je skoda, ze S.K. Bannon se dal na chlast a odesel, ale to dela z namorniku more !)
  ahoj !

  OdpovědětVymazat
 18. 14:19 - ano - jedna se o neho, ale ja se NEMOHU
  podepsat ! Oni me okamzite smazou !
  To se stalo 100 x !

  Jsem zarazena OSINA v rektalu kazdeho globalisty, protoze si pamatuji VELMI dobre, jak vypadalo mesto meho mladi (Johannesburg) pod administraci Nacionalistu a jak vypada ted, pod vladou Globalistu !

  To byl duvod proc jsem zacal psat o tom co se stalo ! JAR - to byl duvod ! A boj pokracuje dal v Evrope a Americe ! Boj mezi globalisty a nami piliri
  civilizace - nami !
  PROTO CHCE TRUMP STAVET plot na Rio Grande ! Aby Amerika nedopadla jako JAR !

  OdpovědětVymazat
 19. Ten plot bude dlouhy 3000 mil a globaliste nechteji na to dat penize.

  (Osobne si to neumim ZEMEPISNE vubec predstavit ! Byl jsem tam a vim, ze je to giganticky projekt.)

  Trump je sabotovan Globalisty, kteri chteji LEVNOU pracovni silu z Latinske Ameriky !

  Prusvih je v tom, ze hodnotnych lidi, kteri sem prejdou pres Rio Grande je pouze 20 % !

  To ostatni ani neni z latinske Ameriky, ale z Afriky a Middle East.

  Ano panove ! Kozomrdi se sem snazi dostat a Amerika je zeme Krestanska - ZEME KRISTOVA ! Rozhodne ne zeme Alachova ! Kriminalni gangy - priselcu zde prodavaji drogy a nejvice postizeny stat je NEW JERSEY !
  Tam umiraji mladi lide !

  Nejhorsi a nejnebezpecnejsi gang je MS-13 ze Salvadoru a Trumpova ICE (policie) je zatyka a deportuje !

  Az Cesko podlehne Globalistum, tak budete zit v bide ! Vase vyplata bude $ 96 mesicne !
  STUJTE ZA PRESIDENTEM ZEMANEM ! Ten je ma prohlednute !
  On do nich vidi ! On je vlastenec !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty pablbe ty asi nevis ze 70 milionu jsou evangeliste kteri kazi pod zidohvezdou a resolutne prosazuji Israhel? A ten ranuje USA od Reagana jez ve sve demenci vse kratce receno posral?Jsi jen blb bez prehledu a informaci neco jako ti paapuanci kde jsi byl doma ,tak tam tahni zpet at je konecne od tebe pokoj

   Vymazat
 20. Pane 14:19 - maly dovetek !
  Ja vubec NEpotrebuji, aby pro me Trump 'neco' delal !

  Ja potrebuji klid a bezpecne ulice, abych MOHL pro sebe neco udelat sam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nic, toho si nevšímej, to je jenom blbeček, který celou dobu volil ČSSD a Standa Gross byl u něj nejpopulárnější politik.

   Vymazat
 21. Ten slabomyslnej papundekl je jak HOVNO NA CHODNÍKU....JE TAM ZBYTEČNÝ,ALE POŘÁD SMRDÍ!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiz jsem zadal Vencu o zakrok ten vul zase strasi ,idiot asi se zase probral z matohy .

   Vymazat
  2. Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Vymazat
 22. Mnohdy mně napadne, jestli je v té usa někdo, kdo to má v hlavě trochu uspořádané. Asi těžko, když skoro všichni jsou v army, cia, fbi, policii či jsou scheriff. Ten zbytek pak pornoherci či jen herci.

  OdpovědětVymazat
 23. Ty dobytku BLBEJ primitivni - 21:09 ! ZIDE jsou jak mezi Globalisty , tak mezi jejich odpurci, a to stejne plati pro Evangeliky a pro Katoliky ! Nekdo nebojuje pro Trumpa tak houzevnate, jako napr. MARK LEVIN, ktery se hlasi k Zidum !
  K Zidum se hlasi jak Soros, tak Kissinger a ti NEMAJI radi Isralel ! Tak zde nezvan ty tvoje hovadiny !
  Nejvice nepratel ma Israel mezi Zidy ! Najdes jejich demonstrace na Internetu , ty NEDOMRDKU nedonoseny , porad zvanis jen fantazie !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Idiot hovnocuc jiz uplne zdegeneroval demencia v pokrocilem stavu tez se pokaka a pomocuje .Pouli oci jako idiot slinta a vymejsli debilni zpravy ,pozor zacina byt nebezpecny .Je to asi navic lzid

   Vymazat
  2. 6.14 Idiote je slabe slovo debile starecky od negru uteceny hovado prtaseci hlavo

   Vymazat
  3. 6:29 Tak bacha abych ti brzo osobně nezvážil tu sračku co ti vymokvává z toho odhavnýho smradlavýho komoušskýho mozolu, kterej ti raší mezi těmi rachitickými ramínky, rudej udavačskej putlerčiku!

   Vymazat
 24. Zmizni ty tupý smradlavý hovno!

  OdpovědětVymazat
 25. 21:09 - americti Krestane a hlavne EVANGELICI nemaji radi Muslimi, tak je jasne, ze budou podporavat Israel a o Reagana si neotirej tvuj praseci rypak ty zrudo. Byl to vyborny president ! Bylo dobre za Reagana ! A je dobre za Trumpa.
  Jsi nemocny z flustrace - hovado k nicemu, nepotrebne nemehlo - v kazde zemi !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. debil a buzerant na maly skolaky zeptejte se na Floride na jeho rejstrik public record!!!

   Vymazat
 26. 6:23 z toho nic nebude flustrate !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6;34
   Píše se FRUSTRÁT,OD SLOVA FRUSTROVANÝ....FLUS SEŠ JEDINĚ TY!!!!!!!

   Vymazat
 27. Za vlady Reagana jsme vsichni pracovali jako vcelicky a meli vetsi prijmy a karieru ! Nikdy po Reaganovi to nebylo tak dobre, az do dnu administrace Trumpa !
  Do dnesnich dnu !

  Na tom nejde nic zmenit ty nemehlo k nicemu !
  Ty chcipnes na povyzivu v kazde zemi a za kazdeho rezimu ! Jeste , ze je zde ta Amerika, na kterou to muzes svadet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. napis vemeno jeste nejakou kravinu nezli te chlast zase zdola

   Vymazat
  2. 6:47 Co by psal, na tyhle rudocancy užgrynadanýho čechomužika! Sám zdechneš někde pod mostem jako každá podobná komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu:)
   Vy mrdky rudé, co po vás zbude? Jen země zničené a národy chudé ...

   Vymazat
 28. 6:23 - Mockrat jsi ze sebe udelal BLBCE a znovu a znovu prilezes pro nakopnuti. Dela ti to dobre ? Rad poslouzim znovu ! A Zide za to nemohou ! Ja jsem KATOLIK, ty nedomrdku ! Za 10 minut bude mluvit George Noory, tak tahni do prdele, budu ti nadavat jindy !

  OdpovědětVymazat
 29. 6:23 - Mockrat jsi ze sebe udelal BLBCE a znovu a znovu prilezes pro nakopnuti. Dela ti to dobre ? Rad poslouzim znovu ! A Zide za to nemohou ! Ja jsem KATOLIK, ty nedomrdku ! Za 10 minut bude mluvit George Noory, tak tahni do prdele, budu ti nadavat jindy !

  OdpovědětVymazat
 30. 6:39 - Zacinas byt ZOUFALY TY ZMETKU ? Kam na to chodis ?

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.