Reklama

.

.

neděle 25. března 2018

Novičok - britský "blbičok"

Vladimir Jermakov
25. 3. 2018, Petr Ďoubalík, video - titulky

 O půlnoci jsem pověsil první pasáž z brífinku Vladimira Jermakova v MZ RF (21. 3. 2018). Tam reaguje na zástupce Británie. Nedalo mi to, přivstal jsem si a udělal titulky i k druhému videu, kde reaguje na amerického "svazáka", diplomata, který vzorně vystoupil a poslušně vyjádřil solidaritu s nebohými britskými "blbičoky". Překladem "duračok" = "blbičok" nás obohatil jeden z kreativních komentujících čtenářů, viz včerejší příspěvek. Děkujeme. Pro kauzu "Salisbury" je jistě výstižnější než "hlupáček". Jen se bavte, plantážníci, na britský účet! 
Jako bonus a psychologickou rozcvičku přidávám nejprve další porci hlášek, které lidé vypouštějí na ruskojazyčném internetu.
Sám si myslím, že je nevhodné žertovat, když základem události je tragédie lidí. Nikdo však nežertuje na účet poškozených, ale na účet těch, kdo rozehráli to absurdní divadlo s osočováním Ruska. Jinými slovy, komu to vadí, ať dál nečte.

Hej, Rusové, přiznejte se, že jste otrávili Skripala, jinak ještě někoho otrávíme.

-Sherlocku, kde se pořád bere ta londýnská mlha? 
-To je jednoduché, Watsone: Rusové tráví své zrádce.

-Oficiálně prohlašujeme, že Rusko nemá prsty v násilné smrti Borise Johnsona!
-Tak, ale vždyť on ještě neumřel.
-Děláme to raději dřív, než to na nás zítra hodí!

"Jsem nováček v této práci" řekla Theresa May a vypustila "šeptuna" (pšouk), když zrovna ukazovala směrem na Rusko. Tak se objevil plyn "novičok".

Ptají se starého veterána britské rozvědky:
-Věříte, že na Skripala útočilo KGB?
-A on je mrtev?
-Ne.
-Tak nevěřím.

-Budeme vykopávat všechny kriminální mrtvoly Rusů a hledat tam "novičok"?
-Jednoznačně, Watsone.
-Ale jestli člověka zařízli nožem, proč by ještě použili plyn?
-Ruská duše je záhadná, Watsone.

-Borisi (Johnsone), vy myslíte, že plyn přivezli z Ruska?
-Ano, samozřejmě, Thereso!
-Proč?
-Když mě svrbí pravé ucho, znamená to, že to tak je!

-Sherlocku, co myslíte, kdo byl vrah v případě v Salisbury?
-Myslím, že Theresa May!
-A pročpak?
-To je jednoduché, Watsone, vědět, v případu s několika obětmi, koho především chtěl zabít, může jedině vrah!

Soudě podle všeho, dalšího špióna v Londýně utlučou balalajkou.

-Haló, mohu mluvit s Theresou?
-Ona teď spí.
-Jestli se probudí, vyřiďte jí, prosím, že volal Vladimir.
-Co znamená: "jestli se probudí?!"

-Sherlocku, slyšel jste novou verzi, že se Skripal otrávil plynem, který se dostal do auta skrze větráčky? 
-Ne, Watsone. Pravděpodobnější je, že došlo k otravě vlastním plynem kvůli nefunkčním větráčkům v autě.

May a Johnson jedou výtahem:
-K čertu s těmi Rusy!
-Co se zas stalo?
-Oni už i tady kazí náš vzduch!
-A já myslel, že to vy...

Maně se mi vybavil vousatý česko-slovenský vtip:

Na taneční zábavě tancuje český mladík s krásným slovenským děvčetem a snaží se dívce vyjádřit své pocity, pochválit její krásu:
-Slečno, vy jste slunce, vy jste květ.., slečno, vy jste perla!
-Ja neperla, to len čižmy zavrzali (zavŕzgali)!

Aktualizace: velká část brífinku je v textové podobě zde

překlad a titulky: Ďouba NR


Celý brífink viz předchozí článek

Nový mezník britské diplomatické sprostoty mají na svědomí tito dva géniové, naši úhlavní spojenci a vzory:
Boris Johnson

Theresa May

42 komentářů :

 1. Ja to poznám takto: "Slečna, vy ste perla".
  "Ja ne perla, to stolička verzla."

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za titulky . Tohle nám na ČT nepustí. Jinou odpověď si ani nezasloužil a mám pocit že se Jermakov jako profík hodně držel zpátky.

  OdpovědětVymazat
 4. Obdivuji jeho diplomatický nadhled, racionalitu, věcnost a zdrženlivost. Myslím, že 99% jiných diplomatů a politiků by při takto položené otázce amerického podrazáka okamžitě vypěnilo anebo demonstrativně odkráčelo ze sálu. Neumím si vůbec představit co by dělal americký "diplomat" - většinou si ty posty nakupují jak Shapiro v ČR, kdyby dostal analogickou otázku třeba v souvislosti s Irákem, Libyí anebo Sýrií. Co by asi dělala ta stará ochechule Nikki Haley?

  OdpovědětVymazat
 5. Už jsem z toho všeho otráven. Ještě že vím, kdo za tím stojí.

  OdpovědětVymazat
 6. Pjakin 19.3.2018:

  "Proč tedy novičok? Opakuji, že to zase proletělo mimo uši našich analytických center. Ta věc se má tak, že ten název novičok není určen pro ruské uši, nemá mít odezvu v Rusku, je určen pro anglicky mluvící publikum. V první řadě pro státy, kde se mluví anglicky, a ve druhé řadě pro ty, kteří v té či oné míře umí anglicky."

  "To znamená, že teď z Velké Británie budou dál všichni utíkat. Bylo předvedeno: „Vy nehrajete podle pravidel. Nedá se na vás spolehnout.“ Všechny velké korporace se přesunou do Číny. Opakuji to, o čem jsem už mluvil. Poté, kdy došlo k brexitu a byla jmenována Theresa Mayová a Johnson. Tehdy jsem přece řekl, že tato vláda byla jmenována kvůli tomu, aby přijímala debilní rozhodnutí, kvůli kterým potom pohoří. A oni to stále dělají. Jen se podívejte, jak celou tu dobu přesně tohle dělají."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budou utíkat, jeden, zdá se, už utekl. Podle jeho slov prý kvůli výhrůžkám od MI6, ale může to být stejně zrežírovaná odpověď, jako z britské strany.

   Jmenuje se Kapčuk, ale říkal si Windsor :))) Představte si ty titulky: "Windsor utekl do Ruska!"

   https://www.hlavnespravy.sk/prvy-usiel-rusky-podnikatel-zo-strachu-opustil-velku-britaniu/1351576

   Vymazat
 7. Má pravdu vašnosta. Mayová a Johnson, to jsou skutečně "kvalitní" kádři. Dva takové pitomce mít v čele státu, to chce skutečně pečlivý výběr. No, v čele USA to není o moc jiné. Horší je, že alternativa v případě USA byla snad ještě horší.

  OdpovědětVymazat
 8. Rusové potvrzují (Putin, Lavrov i Jermakov) že jsou skutečnými mistry defenzivní hry.

  OdpovědětVymazat
 9. Hezké shrnutí: https://aeronet.cz/news/plynovy-utok-v-londyne-je-pokracovanim-zpackane-protiruske-provokace-s-letem-mh17-ktery-nad-vychodni-ukrajinou-sestrelila-ukrajinska-armada-na-pokyn-americkych-partneru-kyjevska-junta-to-nezvladla/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aeronet je jedním z webů, které jsou snad ve službách CIA. Ty žvásty o MH 17, to je přesně věc, která ze všech seriózních zdrojů mimo mediální korporátky v rukách neokonů udělá totální odpad, protože je všichni budou spojovat s Aeronetem. A ještě k tomu tam Aeronet jmenuje toho idiota Agapova, který je k smíchu i ruským školákům. Za reportáž s ním se omluvila i R1, která ten blábol odvysílala. Kdyz jsem to sledoval, styděl jsem se jako pes, i když nejsem Rus. A nepřejte si slyšet reakce Rusů na tento pořad v jejich diskusích.

   Stejně tak úžasně objevný příspěvek k tzv. "Novičku". Spousta slov a žádná nová informace nebo zajímavý, odborný postřeh. Ať jde Aeronet a Jiří Baťa, který to splácal, do prdele!!

   Vymazat
  2. Hele ty seriozni zdroji. O MH 17 velice seriozně vypravi tež diplomat jermakov. Aeronet a Jermakov maji pravdu a ty žvaniš.

   Vymazat
 10. Aj keď sa Jermakov behom svojho vystúpenia usmieval, situáciu nezľahčoval. Už žiadne ďalšie vysvetlovanie, ktoré aj tak nik nepočúva. Buď spolupráca, alebo zatvoriť krám. A z toho mrazí, lebo vypovedanie ruských diplomatov, o ktorom sa v EÚ a NATO tak silno uvažuje (v mnohých jednotlivých štátoch - chcelo by sa povedať "samostatných"), je predsa posledný krok pred samotným vypovedaním vojny! Čo si tí samoľúbi tupci neuvedomujú, kam to všetko smeruje?

  OdpovědětVymazat
 11. Doporučuji poslouchat ruský diskuzní pořad 60 minut
  https://www.youtube.com/watch?v=JfVw2F87IAM

  Má to být ruská propaganda. Poslech není určen pro cizince, ale pro vlastní obyvatelstvo. Pro mne jako cizince je zarážející, že mezi 6 diskutéry jsou dva evidentně vlastizrádci. Jeden navrhuje Rusům, aby se vzdali a ve všem ustoupili vykutáleným gangsterům a nechali se vykrást. Druhý ruský oponent zase na všem hledá hnidy. Třeba obhajuje, že Rusové musí být podezřívaní jako první. Ani ho nenapadne, že větší zájem na sankcích mohou mít Ukrajinci, Poláci a další. Kdysi za Jelcina byl ten chytrák ve vládě a ušpinil se rozvratem Ruska. Mezi diskutéry je agresivní nepřátelský polský novinář Zygmund, který nevidí, neslyší a sprostě útočí.

  Českého posluchače okamžitě napadne, že podobný pořad v České televizi nikdy neuslyší, protože svobodu slova u nás mají jen ti, kdo bezvýhradně souhlasí. Opozice není opozicí a nechat mluvit Rusa je něco nemyslitelného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:20 No vidíte. Na RT jsou v diskuzi jen 2 vlastizrádci. A viděl jste diskuze na ČT? Tam jsou vlastizrádci všichni. Svorně tam mluví jen o tom, že se máme úžeji přimknout k EU, nebo-li "ustoupit vykutáleným gangsterům a nechat se vykrást".

   Vymazat
 12. !!!http://leva-net.webnode.cz/products/spolecny-brifink-ministerstva-zahranici-ruska-ministerstva-obrany-a-ministerstva-prumyslu-a-obchodu-rf-pro-velvyslance-cizich-statu-pro-vysvetleni-skutecne-situace-ve-veci-skripalovych-moskva-21-brezna-2018/

  OdpovědětVymazat
 13. NR nemá na to licenci a autorske právapráva název blbičok,blbeček sem já Pepek Vyskoč a nikdi jiný.Zastupujem vesmírni sluničkárkokavárenské civilyzace a naučte se gramatiku.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mate pravdu. Licenci na nazev blbičok muže mit pouze blb. Tedy vy!

   Vymazat
 14. Souhlas:DDDDD:-)))))))))))))

  OdpovědětVymazat
 15. No ale alespoň se starají o zábavu domorodého obyvatelstva - ne? Střílí po novinářích plynovou pistolkou, a šup - za hloupého mladíčka a jeho slečnu ( a pachatele určitě znali, jinak by si ho nenechali přijít do bezprostřední blízkosti) už padla celá vláda!! a mediální kurvy chrlí stovky článků podobných jeden druhému jako vejce vejci. Pořád stejný blábol, ale vždycky to vynese tisíce diskuzí od domorodců u internetu. No a tady zase jakýsi jed - nebo to není jed? To nikdo neví. Kdosi je usmrcen - nebo není usmrcen? To nikdo neví. Ale už se napsalo a ještě napíše tisíce článků, vypovídají se diplomati.... a vypukne světová? Ještě nikdy lidstvo nežilo v tak přiblblé, trapné a dementní době, jako je dnešní. Připadá mi, že se rozběhla soutěž o to, kdo bude nejtrapnější, nejblbější, nejodpornější, nejhnusnější.. který stát, které vlády, která media? Filmové umění je taky nejhnusnější za posledních padesát let, tak alespoň tohle divadlo, to je správný vzrůšo, k dodání denně do každé domácnosti. A že jsou za tím mrtví? No a co? Mrtví přece dnes nejvíc frčí - ne? Vraždy, střílečky, bomby, autonehody, utopenci, upálenci, utýraná zvěř - nic jinýho už přituplé a vymaštěné lidstvo u internetu nevzruší. Už ani ty zadky, rozkroky a kozy celebrit, jak to denně ukazují bulvární ubožáci.

  OdpovědětVymazat
 16. Máte to těžké, soudruzi.

  "Rusko s největší pravděpodobností obnovilo program, kdy se likvidovali lidé v zahraničí,“ myslí si český velvyslanec ve Spojených státech Hynek Kmoníček"

  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/diplomacie-kmonicek-rusko-novicok-otrava-skripala-mezinarodni-vztahy-telicka-sedivy-g4k-/domaci.aspx?c=A180325_121317_domaci_bja

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 17:22
   Neposlouchám Moravcove děsi,tak nemůžu něco tvrdit,jenom bych se podivoval Kmoníčkovi,pokud by tak uvažoval o likvidaci lidí v zahraničí,Je možné,že se mu v USA líbí a chce tam zůstat,tak mluví jako jejich sluha.Zatím likvidují v zahraničí USA Ruské občany,Skripal zatím poslední.

   Vymazat
  2. Ty to máš ještě těžší bejvalej soudruhu lopato 17.22 - dnes už víme ( teda kromě tebe) že i za pogromem a popravama u nás a v Rusku po roce 1950 stály špinavý pracky agentů FBI a CIA - měly ty svoje špinavý pracky prakticky všude a ovlivňovali všechno. Proto taky byly ty dokumenty s procesy se Slánským a ostatními utajované, dokonce někde zakopané. Kdyby za tím stálo Rusko a komouši, už dávno by to odtajnili a každý měsíc by vysílali nějakou část toho prolhanýho mozkovýho klystýru, což zatím dosud v jedné části dělají, ale stojí za tím špinavá chátra amerických desperátů. Co taky mohlo vzejít z divokýho západu, desperátů, zločinců a kurev? Jen bastardi se zločineckými geny v krvi, zákony džungle a pěstní právo, neumějí nic jinýho, než zabíjet, uzurpovat, vydírat, vyhrožovat - je to jejich přirozenost. Když si navydírali, navyzabíjeli a nauzurpovali celé jejich slavné USA, začali se rozlézat po celým světě. A jak sami už vidíme a pozorujeme, tak lidé mají zvláštní sklon vyzdvihovat lotry, šmejdy, blbce, darebáky, vrahy, šílence, devianty, pedofily, teplouše, všelijaký "gendery" lumpy, a veškerej lidskej šmejd - nikdy ne lidi normální, správné, čestné a poctivé. Lid se musí něčemu klanět - bůžkům, čarodějům, guru, sektářům, kněžím, vrchnosti, šlechtě, dnes politikům, celebritám, mediím ( nové božstvo) mají jakousi potřebu ručiček líbání a hřbetů shýbání, a nikdy to nebude jiné. I kdyby jednu šlechtu pobili, vytvoří si vzápětí jinou, a zase jen ze šmejdů a lumpů. Tohle nikdo nechápe, asi ani Stvořitel ne. Někde se něco při stvoření světa pokazilo. Je úplně zbytečné obviňovat ..tenhle izmus, nebo tamten...izmus- prostý lid je blbý, a vždycky bude. Proto také si zaslouží svůj osud, a tohle blbé hádání na diskuzích je směšné.

   Vymazat
  3. Ale ono to s panem Kmoníčkem je trochu jinak. Normálně se na Hlodavce už nekoukám, ale když tam byl pan Kmoníček... Takže sestava, debil Telička, debil Šedivý, superdebil Moravec, a normální inteligentní pan Kmoníček. Prostě podle ČT, vyvážená skvadra účastníků. I tak mluvil velice dobře, diplomaticky a tak trochu mezi řádky, pokud to směřovalo k tomu co Moravec nechtěl, tak mu skočil do řeči. Pan Kmoníček Věděl, že proti nim nemá šanci, ale i tak si tam řekl co potřeboval elegantně a s úsměvem. Je to prostě borec a člověk na svém místě.

   Vymazat
  4. Jestli 18:12 "tohle blbé hádání na diskuzích je směšné" jak píšeš platí, tak máš dvě možnosti: 1/ NR nenavštěvovat 2/ přispět ke zvýšení úrovně diskuze. Pokud ti to nedochází, jsi na tom stejně jako ti, na které si stěžuješ. Vlastně hůř, ti si nestěžují.

   Vymazat
 17. Jedna lež,jeden útok,provokace,se přebíjí další a ještě větší.Už není týden,aby něco nevzniklo,je jen otázkou komu to rupne v bedně.

  OdpovědětVymazat
 18. Celé to zkončí definitivním vyčištěním Ruska od všech západních špionů. Ambasády v Rusku nebudou potřeba. To znamená konec podvratných neziskovek a všech spolků, podvracejících Rusko zevnitř. Putin si nemohl nic lepšího přát. Zase dostal nahrávku na smeč. Až si ti blbečci na západě uvědomí, co vlastně udělali, budou čumět jako telata na nová vrata. A podpora Putina ještě víc stoupne, protože většina Rusů je citlivá na urážky své Rosíi západem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli bude něco vyčištěno, tak to budou zahraniční konta Rusů a nikoliv ambasády. Zkouška (v r. 2011 na Kypru) se velmi osvědčila. Za své vklady dostali tehdy Rusové "cenné akcie" bezcenných bankovních domů, dnes už nedostanou ani to :-)

   Vymazat
  2. 18:42 Však to je dobře. Alespoň nebudou v pokušení ty prachy odlévat z Ruska.

   Vymazat
 19. Britové jsou asi zdegenerovaní a musí od sebe odpoutat mezinárodní pozornost. Jedním z degenerativních projevů království je pedofilie. V současné době Britové vyšetřují (bůh s námi, jestli stejně kvalitně jako kauzu Skripalových) pedofilní případy bývalého expremiéra Heathe, který na své jachtě znásilňovalo a topil v moři malé děti! Nadto to vypadá, že se na ututlávání těchto minulých kauz spolupodílela jistá ministryně vnitra Mayová. Můžeme si blahopřát, jsme opravdu ve výborné společnosti: http://worldcrisis.ru/crisis/3001527

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. postupují zcela standardně, velký průser se musí mediálně překrýt ještě daleko větším průserem, osvědčená metoda

   Vymazat
 20. Vážení,
  dnes jsem chvíli pozoroval co páchá VM a spol a viděl jsem v akci pana Teličku a td. A napadlo mně, že máme vzácnou příležitost vidět kdo je kdo. Nehodlám uvěřit, že pánové Moravec, Telička, Šedivý a Kmoníček neví všichni přesně oč jde. Že jde o stupňování útoků na neposlušné Rusy a současně že inspirátoři tlaku na Rusko chtějí "srovnat do latě" ideově politickou jednotu na co nejširší základně. Podle dnešního vyjadřování výše jmenovaných už si můžeme udělat jakýs obrázek o jejich charakteru. Všichni určitě vědí, že se jedná o cílené štvaní proti Rusům, že v pozadí jsou skuteční a nefalšovaní váleční štváči. A uvidíme brzy, kdo a jak se přidá ... Pokud se někdo odváží vzdorovat, budou ho presstituti nahánět s cílem umlčet. Umlčet protiválečnickou opozici. Je to příprava na válku, přesněji je to součást přípravy na válku. Tak je to vážné. Jsem zvědav, kdo se například v českém parlamentu dokáže proti tomu zlu veřejně postavit, kdo dokáže vzdorovat...uvidíme kdo skutečně má charakter.
  Jindřich K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo. Když v Německu přicházel k moci nacizmus a Hitler, kdo se u nás už tehdy k Němcům hlásil a připojoval? Zbohatlíci, továrníci, elity, celebrity, lichváři, obchodníci -to všechno si slibovalo od "západu" prosperitu, prachy, majetek, zbohatnutí. To všechno, ruce na Sig heil! - za špinavý prachy" zrazovalo a prodávalo své spoluobčany, mluvilo se německy,a i když už nás "západ" sprostě zradil a strčil do chřtánu Němcům bez jediného výstřelu, komu to vadilo? Vládě? Politikům? Zbohatlíkům? Celebritám? Různým továrníkům a šmejdům? Každý si sliboval jak bude s Němci kšeftovat, herečky německým oficírům lezly do postele a vymetaly večírky, a bylo jim úplně jedno, jaké jsou hrůzné poměry v koncentračních táborech, byly jim fuk plynové komory, stejně jako přátelům Američanům, kteří ty hrůzy a ten hnus sledovali ve filmových týdenících. Kdo leze do západních prdelí dnes? Zase za samá chátra - politici, zbohatlíci, celebrity, ti všichni lidmi opovrhují! Celebrity své diváky přímo potřebují - přesto námi opovrhují, totéž se týká zbohatlických a politických prasat - bez dříčů by byli v prdeli! Přesto námi opovrhují, a najali, a vydržují si mediální kurvy, aby nám to tlumočily. I když je někde v "etheru" možnost války, i kdyby to zas byly vyhlazovací tábory - tihle šmejdi se chovají pořád stejně. Lezou nepřátelům občanů do zadků, bylo by jim fuk, kdyby nás zabíjeli, hlavně že oni mají své majetky a své špinavé prachy. Je to naprosto stejná, hnusná havěť, kolaboranti, a zrádci. Všichni by patřili na lucerny.

   Vymazat
 21. Jeden blbej a druhej blbější.

  OdpovědětVymazat
 22. 18:12 "Proto taky byly ty dokumenty s procesy se Slánským a ostatními utajované, dokonce někde zakopané. Kdyby za tím stálo Rusko a komouši, už dávno by to odtajnili a každý měsíc by vysílali nějakou část.." Se mi zdá, že už nějaké nově objevené důkazy z těchto procesů (určitě pravé) se našly v torzu zrušené fabriky v Panenských Břežanech. Takže pokračování BUDE !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale až to posoudí, vyfabulují a upraví "odborníci" -to jest, až tam o aktivitách CIA, FBI, a USA vůbec, nebude ani zmínka. Hned tak se nedočkáme - dostaneme to vykuchané, odmaštěné, odšťavené, jako dosud všechno.

   Vymazat
  2. No právě proto je asi objevili až teď. O jejich "pravdivosti" netřeba pochybovat, že ?

   Vymazat
 23. Diskuze k článku
  V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 11. 3. 2018
  Výsledky prezidentských voleb v Rusku * Jaká bude politická budoucnost Grudinina? * Kauza Skripal * Sýrie * Proč byl zničen sovětský vzdělávací systém Překlad a titulky: Irena Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V...

  valerij pjakin • 25. března 2018 • přečtení
  Béda • 25. března 2018
  https://cz.sputniknews.com/politika/201803257025562-obvineni-pripad-skripal-lupicstvi-peskov/


  Citovat

  Béda • 25. března 2018
  Proč asi Britové nechtějí za žádnou cenu poskytnout Rusům vzorky Novičoku?
  Jako jedna z možných odpovědí se nabízí:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201803257028740-ministerstvo-obrany-dukaz-vyroba-a-234-usa/

  Rusko má dokumenty, které potvrzují, že v USA probíhal vývoj plynu A-234, oznámil ředitel laboratoře chemicko-analytické kontroly vědeckého centra Ministerstva obrany Ruska Igor Rybalčenko.

  Podle něj už v roce 1998 ruští specialisté ve spektrální knihovně Národního institutu standardů a technologie USA objevili důkazy o fosfor organické látce, která měla „silný smrtící účinek“.

  podle názvu této látky to byl zrovna ten novičok, A-234,“ řekl Rybalčenko v pořadu Nedělní večer s Vladimirem Solověvem na televizní stanici Rossia 1.

  Poznamenal, že sloučeninu do databáze zařadili pracovníci Centra chemického výzkumu a vývoje armády USA. Tyto dokumenty Rybalčenko předložil ve studiu.
  „Nejzajímavějším detailem této historie je to, že v následujících verzích databáze se obvykle pouze rozšiřují, celou dobu se doplňuje více a více látek, my jsme tento záznam neobjevili,“ řekl specialista a zdůraznil, že nemůže vysvětlit, „kam se to podělo“… /Béda/

  OdpovědětVymazat
 24. V souvislosti se "sankcemi" odtučňují vyslanectví vzájemně se obviňujících stran. U nás, také Babišem, je vyvolávána představa, že se zbavíme ruských špionů. Jen otázka pro pana Babiše a pana Stropnického - proč jen ruských, když i vrabci na střechách cvrlikají, že daleko největší počty špionů jsou mezi diplomaty USA, Británie, Německa a Francie? Tedy že nás fízlují "kamarádi", to nám nevadí - musíme být přece pod kuratelou a také všichni my, co tak nezdvořile třeba píšeme v mylném domění, že svoboda slova platí i pro nás, ač bychom kěli vědět, že je jen na povolenky.Myslím, že aloe jinak odtučnění našich diplaomatických misí - ale také tzv. "mírových, humanitárních...misí" by mohlo být kýženou úsporou pro české daňové poplatníky. Kolik že se vydává pro min. zahraničí ročně z rozpočtu? A co za to, my plátci vlastně máme? Jen samé Teličky- kapitálu pilné včeličky!

  OdpovědětVymazat
 25. velmi děkuji autorovi titulků a vůbec všem, co otitulkovávají videa!! dělají vysoce záslužnou práci pro nás všechny, co běžně nekomunikujeme v cizích jazycích...já osobně jakžtakž rozumím psané řeči v aj, rj, fj...ale v řeči je nestíhám vůbec sledovat..ještě jednou moc děkuji!

  OdpovědětVymazat