Reklama

sobota 24. března 2018

Novičok, staričok - duračok!

Vladimir Jermakov
24. 3. 2018, Petr Ďoubalík

Brífink MZV RF k problematice "Skripalových", 21. 3. 2018, video - titulky. 


Ředitel oddělení pro otázky nešíření a kontrolu zbraní MZV RF Vladimir Jermakov (Владимир Ермаков) nešetřil britské ani americké zástupce. Ne náhodou rozšířil vynález britských televizních seriálů "novičok (nováček)" o další dva: "staričok (stařeček)" a "duračok (hlupáček)".Celý brífink byl mimořádně zajímavý a zcela jistě ho neodvysílá ČT. Udělal jsem proto titulky, zatím k jedné zajímavé pasáži. Zde V. Jermakov reaguje na britskou zástupkyni. Ještě zajímavější je místo, kde reaguje na "svazácké" prohlášení zástupce USA, který odříkal připravený závazek - stát pevně a nerozlučně bok po boku svých spojenců, důkazů netřeba, na věčné časy a nikdy jinak. Snad i k této pasáži titulky časem udělám, nyní výřez přiložím ještě v původním znění. Přiložím také celý brífink, bohužel síly a čas na titulky určitě nenajdu.
Aktualizace:
-i druhé video již má české titulky, samostatně jsem ho uvedl na NR 25. 3. 2018
-překlad velké části brífinku v textové podobě naleznete také zde

Ale jako bonus přidám ještě několik hlášek pro obveselení u tohoto, jinak velmi smutného a absurdního, případu (zdroj zde):

Pozor! Britské tajné služby prohledaly archívy a našli u Jacka Rozparovače ruské kořeny.

Holmesi, co myslíte, kdo je vinen v otrávení Skripala?
No kdo, osobně Putin!
Proč, Holmesi?
To je přece jednoduché, Watsone: nebýt Putina, nemuseli jsme otrávit Skripala.

Drazí Britové, dělejte co chcete, zavádějte sankce, arestujte aktiva, vyhostěte diplomaty, ale prosím, nepřejmenovávejte trafalgarské náměstí na náměstí Skripala, Rusko by takový úder nepřežilo.

V řadě ruských bohatýrů Meldonij a Polonij se objevil Novičok.

Víte, proč neotrávili Gorbačova nebo Chodorkovského? Protože kdyby tohle hodili na Putina, tak jeho rating vyskočí na 98%!

reakce na britskou zástupkyni:
překlad a titulky: Ďouba NR


 reakce na zástupce USA:


celý brífink:
https://www.youtube.com/watch?v=BVKdYjP7Xso
https://www.youtube.com/watch?v=QnXTvwh_nl0
https://www.youtube.com/watch?v=pcoa-QW4FkU
https://www.youtube.com/watch?v=awQK1WMZrVA

48 komentářů :

 1. Víte, proč neotrávili Gorbačova nebo Chodorkovského? Protože kdyby tohle hodili na Putina, tak jeho rating vyskočí na 98%!

  Moc vtipne ,souhlas

  OdpovědětSmazat
 2. Novičok duračok staračok kazačok.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětSmazat
 3. budeme neochvejně stát po boku našich bratrú a spojencú spojeních státu americkich.Budovat a bránit noví světoví řád buď připravení,vždi připravení!S USA NA VEČNÍ ČASI A NKDY JINAK!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, a to i když skočí z mrakodrapu. A až potom zjistíme, že ty svině mají padák!

   Smazat
 4. ať hvězdy a pruhy budou vlát nad krajinov a ať zasáhne tvrdá pěsť bankéřu ty vrazy z Kremlu,to ríkam já Bruselskí svazák a odchovanec ze středo europske univerzity Georga Sereša.Já seru,ti Sereš,učil mně Georg Sereš.

  OdpovědětSmazat
 5. Rusové zkrátka mají kvalitní kádry, a kteří to mají usnadněný v tom, že nemusí lhát.
  A česko a jejich podržtaškové? Musí lhát nebo držet hubu. Viz Babiš, Hamáček, stropnický.

  OdpovědětSmazat
 6. Ja si myslím, že byl ruský diplomat ještě moc měkký. Měl rovnou říct, že v této kauze chybí jak oběti, tak důkaz. Takže obvinění formou - ty si zabil Skripala a jeho dceru je jako obvinění kohokoliv z vraždy bez jakéhokoliv věcného základu. Navíc Rusko ani hypoteticky nemělo před volbami a před MS ve fotbale absolutně žádný motiv k takovým konspiracím. Zato ti, co běžně konspirují před vrcholovými sportovními událostmi (LOH Peking - přepadení Tschinvali v Jižní Osetii, ZOH v Soči - střelba na majdanu, nyní MS ve fotbale v Rusku - "vražda" v Salisbury) - ledaže by ruská tajná služba konspirovala proti Rusku a chtěla Rusko poškodit. A navíc ještě NPL z dob SSSR? Vždyť je to absolutní nesmysl. Ruští agenti by takovým způsobem určitě nezabíjeli potenciální oběti v cizině. Zrovna tak jako by agenti CIA asi těžko použili k zabití svých exagentů v cizině napalm z časů druhé světové války a agenti Mosadu by nezabíjeli své exagenty izraelskou útočnou puškou. Zato mnohem silnější motiv ke zinscenování vraždy měla sama Británie. Kromě toho měla fyzicky pod kontrolou oba aktéry, dostupnou chemickou látku i antidotum. Kdyby neměla, tak by nemohli Skripalovi kontakt s NPL Novičok přežít a rovněž by britská strana nemohla téměř okamžitě vědět o jakou látku se jedná a vznést obvinění. Ruský diplomat měl logicky vznést obvinění proti Británii jako jednomu z možných pachatelů s velice silným motivem. Na antiruské hysterii Rusko nemůže nic získat, zatímco tato plně zapadá do širší politické koncepce Británie. Ultimátum na základě pomluvy bez věcných důkazů je drzost. Diplomat měl říct, že jenom viník má vždycky důvod obviňovat druhé a přitom tajit důkazy a žádat po někom koho pomluvil, aby se důkazy vyvinil z pomluvy. Béda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oprava: ... napalm z Vietnamské (ne druhé světové) války...

   Smazat
  2. to 7:07
   Proč ne napalm z II. světové, byl přece použit při útoku na TOKYO , celé město shořelo tisíce civilních obětí, ještě k tomu lze přidat Drážďany, které byly téměř srovnány se zemí aniž tam byly soustředěny německé vojska, byl to útok na civilisty.

   Smazat
 7. Další špatná zpráva pro ty kteří by chtěli napadnout Rusko. Český expediční sbor bojující za pruhovaného císaře pána a rodinu by ruské rakety proměnily v prach než by vojáci řekli švec: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-rozmistuje-kridlate-rakety-ve-vsech-strategickych-smerech/

  OdpovědětSmazat
 8. zdravím,žijí anglii a pracuji s angličany s těmi obyčejnými dělníky.Pro ně je bbc zdroj pravdy,a je nezávisle na vládě,přestože platí koncesionarske poplatky.oni nejsou schopni akceptovat jakékoliv pochybnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mluvil jsem s par emigranty za praci do albionu obyčejny anglan ma i v praci jen šipky fotbal a ragby a je ochoten vydat posledni peniz za zabavu i kdyby děti měli hladovět a prohru či vyhru zasdně propit do němoty jen gasarbajtr maka maka amaka jinak by si anglan nedal ani ranni čajiček

   Smazat
 9. Saša Litviněnko dostal polonium, Skripal novičok a agent kat od Putina metál. Vše je jak má být. Vivat Vladimíre

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten tvůj pád na hlavičku musel ale bolet, že?!

   Smazat
  2. Kontrolni otazka: od koho dostal Saša Litviněnko polonium a od koho Skripal Novičok? To je oč tu běži. Někdo tvrdi, že takto morduju Rusove sve exagenty a nchavaji na mistě činu indicie vedouci nepřimo do Ruska - bo rušti agenti na rozdil od Colinu Powelu su uplně blbi, druzi tvrdi že takove akce dělaji ti, co k tomu maji motiv - tedy tim něčeho dosahnu v pozitivnim a ne negativnim smyslu - a současně taji dukazy, mlži a obviňuji druhe bez dukazu. Kdovi kde je pravda?

   Smazat
 10. 08:32
  pises to z vrozene blbosti nebo za cizi penize?
  V tvem pripade je to - za oboji. :):):):):):)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:38 a ty proč píšeš. Taky za prachy, anebo z vrozené blbosti a lásky k Ruské vlasti?

   Smazat
  2. Proč mrtvoly těch dvou neukazuje Lžianglie na pitevnim stole???
   Protože tuhý doopravdy bejt nemůžou a ani nejsou!!!!!

   Smazat
  3. 9:46 Angl@ni nejsou hyeny jako rusáci. I mrtvý má právo na úctu, jenže ty jako prasák ti nikdy nepochopíš

   Smazat
  4. Kde byli anglický gentlemani, když se útočilo na Irák pod smyšleným důvodem, kdy byli, když se útočilo na Libyi pod zástupným důvodem, kde jsou anglický gentlemani když umírnění džihádisti v Sýrii podřezávají lidskoprávně krky svým obětem - mezijiným tamějším křesťanům? Už projevili anglický gentlemani úctu svým obětem, které na projevy úcty jak říkáte mají právo?

   Za další. Co když ty Skripalovce odpravili angličtí gentlemani a teď jenom mlží, zadržují důkazy a pomlouvají?

   Smazat
  5. 9:46
   Jáký jsou Lžiangláni gentlemani vidíme teď,když lžou,až se jim od huby práší a na vlastní kůži to Československo zažilo v roce 1938 v Mnichově!!!!!!!
   Takže zavři tlamu a douč se dějiny,havlotrubko!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
  6. 10:44, kde byli džentlmeni? No přece v bombardérech nad tou Lýbií, Irákem a Sýrií!

   Smazat
  7. Tak mi ty ynteligente 10:38 prozraď, proč
   nechali zveřejnit fotky zavražděného Husaina a Kadáfího.

   Smazat
  8. 9:20 ty ruská vlasti a tobě podobní, by jste měli být dodatečně vyhubeni, protože hanit národ který pravěpodobně zachránil nejen český lid, je zločin. No pokud tví předkové ( i když jsi pravděpodobně pohozený nalezenec), nebyli rovnou germání či kolaboranti s nacisty, pak tvá "láska" k Rusku je oprávněna.

   Smazat
 11. Soudruzi, proč už dávno nedemonstrujete na Václaváku nebo před ministerstvem zahraničí za setrvání ruských špionů, pardon, diplomatů u nás?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sudruhu, to je těžka otazka. Stejně jako proč nikdo nedemonstruje před ambasadou protektoru z USA, anebo před ambasadami Merkelbaby, Izraele, Britanie, Francie, Kanady... aby vymajzli z Česka jejich tajni agenti a přestali se vměšovat do vnitřnich věci ČR. Vadi jenom ti rušti, zapoadni protektoři su vitani. Podobne jak za starych času akorat v obracenem gardu. I propaganda a špiclovani jak za starych času - akorat tehdy nas masirovali a špiclovali komuniste a dneska nas svymi lžemi a kamerami, kopirovanim a špiclovanim obla´žuji zapadni demokradi. Vychodniho protektora nahradilo hned několik zapadnich - Fašinktownskych, berlinskych a bruselskych protektoru. S USA, Adolfinou Mereklovou, Bruseli a NATO na věčne časy a nikdy jinak!

   Smazat
  2. 8:43 Božínku, ty seš ale idiot.

   Smazat
  3. 9:16, ale demonstruje a jsou to statisíce. Jak v ČR tak v SR. Vy jste si těch lidí dosud nevšiml? Jsou toho plné TV, noviny a internet.

   Smazat
 12. Já Bruselskí svazák souhlasím s Pepkem 8:32 a jak sem psál s USA na viěčné časi a nikdy jinak,apropó-to hwslo sme mnělu viviešeno na nástence ve shool škole.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. poprava,to heslo a slogan sme mněli vivešeno ve school škole,to mi ulehlo uf,když sem mněl v předchozím komentáři spousta gramatickych chíb no voľe.

   Smazat
 13. Všichni stávkující školáci a studentíci v rámci solidarity s Vekou Británií po zákeřném chemickém útoku Putina-Hitlera a jejich povinností jako členů Schwarzenbergjugendu okamžitě do vojenských mundurů a pod vedením Lesby posílit expediční sbory bratrských armád a iniciativně preventivně zaútočit na Rusko !Jde přeci dětičky o vaši budoucnost,než bude pozdě!A 12 letá Viki v prvním sledu bojových jednotek Schwarzenbergjugendu !

  Jó mladí blbečkové,jako byli ti v Hitlerjugend :

  Jen si všichni vzpomeňte na filmové dokumenty jak v závěru 2.WW nahnal Adolf Hitler 15 leté členy Hitlerjugendu do války a jak jim předával vyznamenání a poplácával je třesoucí se pazourou po ramenou!
  Dnešní neonacisté u nás v podání vlastizrádců z TOP 09 ,zejména Kalouska a Schwarzenberga(ti stojí za tím zlem a vše dohodli na mejdanu HAVLOIDŮ na ÚSTR před asi 7 lety!!!)) se také orientují na mladé a manipulují ve velkém s nimi.Zatím jim neoblékli vojenské uniformy,ale poštvali je proti svým rodičům a prarodičům!Babiš by měl říci jasné STOP a jako začátek okamžitě vyhodit ministra školství!…………………………………….

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jsem už v důchodovém věku a moc dobře pamatuji co mi děda co byl v první světový válce vyprávěl. Na frontě v zákopech zařvalo nejvíce nováčků, mladých propagandou zblblých a zvědavých kluků. Staří mazáci věděli, že zvědavost se nevyplácí a měli už vybudován pud sebezáchovy. Mladí a blbí to je to co dneska loutkovodiči potřebují. Nic proti mladým, ale už Werich říkal "Mládí není žádná zásluha, každej starej blbec byl, blbec mladej". Jenomže ne každej mladej blbec musí být jednou blbec starej, říkám já. Ještě citátek, "Nejcennějším zdrojem je hlupák! A protože se hlupáci rodí v přírodě poskrovnu, jen zlomek procenta, je potřeba je vyrábět ve velkém. Dnes tato výroba začíná už v MŠ.

   Smazat
  2. Pane Beran, není nutné hnát novodobé "svazáky" (fanatické a nekriticky obdivující) zrovna na frontu. Myslím, že by jim mírně poodhalilo realitu absolvování vojenského cvičení v polních podmínkách. Cvičení zaměřené na simulaci pobytu v bojových podmínkách. A nemuselo by probíhat v zimním období. :-)
   Ruské odpovědi poukazují na skutečnosti a realitu stávajícího stavu mezinárodních stavů, kdy se v západních zemích snaží menšina ztotožnit většinu se svými zájmy, v tomto případě označením Ruska jako nebezpečí.
   Je to tak stupidní, že tomu stále nemohu uvěřit a přemýšlím, jak je možné, že se najde spousta vysokoškolsky vzdělaných lidí, kteří tomu věří.
   ABC

   Smazat
  3. 9:04 Hilterjugend byli nasazeni před koncem války, takže "zachraňovali" svůj zločinný národ. Ale tyhle dětičky jen papouškují, co jim nakázal debil učitel. To se mi jeví systémově horší než hitlerjgend, protože to národu škodí.

   Smazat
 14. Tereza May, Britská premiérka, odhalila otravnou látku Novičok, kterou měl být otráven dvojitý agent Skripal se svojí dcerou během pár hodin. Experti organizace pro nešíření a likvidaci chemických zbraní prohlásili, že výsledky k tomuto případu budou mít nejdříve za dva až tři týdny. Scotland Yard sdělil, že vyšetřování případu potrvá nejméně dva měsíce. Ještě že máme politiky.

  OdpovědětSmazat
 15. ARD:Tageschau.Fall Skriptal: Zaujimave komentare divakov 1:cui bono,komu to prospeje.Rusku urcite nie. 2:Je to priam zazracne,ze sa takmer cely krem EU pre jednoho charakterovo nedvoverneho ruskeho dvojiteho agenta zasadi...3.Jasna rec:jednoducho dodavky plynu ,ako sankcie,do EU zastavit...4.Zamyslime sa,GB a USA su s ich utokmi na Irak zodpovedni za smrt 100 tisiciek ludi,vznik is,za syrsku vojnu,utecencov.EU by mala vazne porozmyslat nad sankciami...5.Vypukla teraz medzi EU politikmi paranoja,To su tie nase hodnoty,ze bez plnohodnotnych dökazov takto jednaju.To som si nevedel ani predstavit,ze je to mozne.M

  OdpovědětSmazat
 16. Ještě je tu ještě jeden plyn a ten je nejnebezpečnější je to blbičok, anglánům uniknul do parlamentu a jak tak bylo to veliké povětří, fouknul tu k nám, třeba do ČT, tu onam. V každém případě tento blbičok bloudí s neztenčeným účinkem po celém světě. Některé události totiž nelze jinak vysvětlit, když už tu nemáme geniálního Jaroslava Haška.

  OdpovědětSmazat
 17. Padlo zde několik slov, že to mohli udělat opravdu rusáci, kteří chtějí poškodit Putina.Má to svoji logiku a klidně by to tak mohlo být. Putin má nejen přátele ale i nepřátele.Na Slovensku to mohla zorganizovat také opozice, aby se dostala k moci. Pomyslete na "mrtvého" Zifčáka, ten hrál mrtvolu z příkazi nejvyššího velení, které chtělo změnu a obsadit pozice v ekonomice a podařilo se.Takže klidně to mohli být rusáci, ale nikdy ne z pověření Putina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mate na mysli nějake "rusacke Navaľnovske, Kasparovske, Sobčakovske" cizi patokolonisticke "patrioty" žijici v Britanii? Kteři maji přistup k NLP Novičok? HáHahaha

   Smazat
  2. 10:06, nemusíte tak na východ, stačí se rozhlédnout po jejich západním sousedovi. O jakýchsi tajných laboratořích na území Ukrajiny se mluví už skoro dva roky.

   Smazat
  3. 10:06 Budte si jist, že takovou hovadinu dokáže vymyslet jenom angličan. Vždyt se nad jejich civilizací pomalu smráká.

   Smazat
 18. A nemůže to všechno být příprava na nějaký větší chemický teroristický útok někde v Evropě touto látkou "novičok" nebo i jinou chemickou látkou. Propaganda nám dopředu ukazuje kdo bude za útokem stát, kdo je agresor, i když bude vše jinak, aby Evropani věděli, koho mají nenávidět... Doufám, že se to nestane, že to tak není. Proč ale to tedy dělají... bez důkazů obviní Rusko a lidé jim to mají věřit... nejem duračok, není v EU trestné nebýt duračok... demokraciednes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:15, Evropa, pak spíš východní, ale nejspíš by to mohlo být samotné Rusko, kde před nedávnem sbírali ve velkém jejich biologický materiál. Takže by se mohl připravovat útok biozbraněmi s tím, že Rusové ve své blbosti ztratili kontrolu nad tím svinstvem už na svém území, a že to připravovali pro Evropu. Nepředpokládám, že by se pokusili o něco podobného v západní Evropě, je to strašné riziko i pro samotnou elitu, a nakonec i Skripal a jeho dcera jsou jen Rusové. Tedy vhodné sakrální oběti.

   Smazat
  2. To je jistě regulérní uvaha, ovšem, jelikož ještě s určitostí nevíme, že se jednalo o Novičok, tak s ohledem na teorii pravděpobnosti bych se tak na 99% klonil k Blbičoku.

   Smazat
 19. Dobrý den.
  Doporučila bych Vám si poslechnout vysvětlení termínu "novičok" od V.V.Pjakina zde:
  https://www.youtube.com/watch?v=dfOuVCJN-Go
  s českými titulky. Kdo nemá čas a nebo chuť, sledujte od 47. minuty. Tento díl byl dost dlouhý, ale jako vždy velmi zajímavý a poučný.
  Hezký den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidím, že se Pjakinův pořad, Otázky-odpovědi, začíná dosti prosazovat. Není divu jeho analytické schopnosti jsou neuvěřitelné. A úplně nejlepší je jeho oblíbený citát. "Všechno se děje tím nejlepším způsobem, v souladu s reálnou mravností a etikou všech účastníků procesu". Bohužel to asi neplatí pro nás, ale pro Rusy.

   Smazat
 20. Něco na odlehčení:
  Fero je u soudu,že pálil na černo slivovici.
  Fero se hájí,že nepálí.
  Soudce:...ale máš v izbe prístroj
  Fero:..pán sudca,zatvortě ma i za znásilněnje
  Sudca:....Fero ,ty jsi znásilnil?
  Fero:....no,neznásilnil,ale mám prístroj

  OdpovědětSmazat
 21. Pojďme také útočit! https://e-petice.cz/petitions/prezidenti-mrtvi-letu-mh17-volaji.html Podrobnosti na mé stránce Emanuel Smejkal, nebo na Podporujeme svého prezidenta. To dávné heslo "Nejsme děti" musíme dokázat. Ohledně komentované statě jsem samozřejmě zajedno. Rusové ale potřebují naši součinnost.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.