Reklama

středa 21. března 2018

O Putinovi, volbách a křišťálovém koštěti svobody…

Margarita Simoňjan
Margarita Simoňjan
21. 3.2018 Outsidermedia
Margarita Simoňjan – šéfredaktorka TV a informační agentury Russia Today:
"Západ vůbec musí být dnes v šoku. Ani ne tak z Putinových 76%, jako z toho, že ve volbách v Rusku konzervativně-patriotické, komunistické a nacionalistické ideje podpořilo 95 %voličů, zatímco liberálním myšlenkám zbylo vražedných procent pět
A můžete za to vy, moji západní přátelé. To vy jste v nás spustili režim 'Rusové se nevzdávají'.

Ve Velké Británii navrhují zákaz vysílání RT. K odebrání licence vyzval šéf zahraničního výboru…

Už dávno jsem vám říkala, abyste si našli normální poradce pro Rusko, abyste vyhnali ty darmožrouty. Svými krátkozrakými sankcemi, bezcitným vyloučením našich sportovců (včetně invalidů), svými skripaly a demonstrativním kašláním na základní liberální hodnoty jako presumpce neviny (přičemž to u vás falešně sousedí s násilným vnucením ultraliberálech myšlenek ve vašich vlastních zemích), svými záchvaty masové hysterie, které u zdravého člověka vyvolávají jen osvobozující povzdech, že přece jen žije v Rusku, a ne v Hollywoodu, s jeho povolebním bordelem (ať v USA, Německu, nebo brexit-zóně), svojí štvanicí na RT, které nemůžete odpustit, že využila vaší svobody slova a ukázala celému světu, že této svobody – jak se ukazuje – využívat nelze, že tato svoboda nebyla vymyšlena ve prospěch, ale na ozdobu, jako jakési křišťálové koště (zdaleka se třpytí, ale k vyčištění vašich koníren se vůbec nehodí). Všemi těmito nespravedlnostmi a krutostmi, inkvizitorskou licoměrností a lhaním jste nás donutili, abychom si vás přestali vážit. Vás s vašimi „so cold“ hodnotami.

Už dál nechceme žít jako vy. Zhruba padesát let jsme – potají i veřejně – chtěli žít jako vy, ale dál už nechceme.

Už si vás nevážíme, stejně jako všech, které u nás podporujete. Stejně tak těch, kteří u nás podporují vás. Tu máte oněch hledaných 5 %.

A můžete si za to sami. Západní politici a analytici, pisálkové a vyzvědači:

Náš lid je schopen prominout mnohé. Ale neodpouštíme aroganci – mimochodem, stejně jako každý normální národ.

Jediné impérium, které ještě mezi vámi zůstalo, by se mělo poučit z historie svých spojenců – bývalých impérii. O tom, jak svá impéria prošustrovali. Výhradně díky své aroganci.

White man’s burden, my ass.

Ale to jediné impérium mezi vámi historii nectí, přednášejí ji tam mizerně, a končí to tak, jak to vždycky v takových případech končívá.

A zatím jste nás stmelili kolem vašeho nepřítele. Jakmile jste ho označili za nepřítele – hned jste nás stmelili.

Dřív byl prostě naším prezidentem a bylo ho možné vyměnit. Teď je ale naším vůdcem – a my ho vyměnit nedovolíme. A toto jste udělali vlastnoručně.

To vy jste u nás postavili patriotismus proti liberalismu. Přestože se, obecně vzato, vzájemně vylučovat nemají. To vy jste zařídili, že jsme v tomto falešném dilematu volili patriotismus.

A mnozí z nás byli skutečně liberály. Například já…

Tak nás teď míjejte – co jiného. Teď je to nadlouho.Převzato z RT.com
Překlad: st.hroch 180320

29 komentářů :

 1. Podobným vývojom som tiež prešiel. Presne viem, o čom hovorí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Me too. :-)

   Smazat
  2. Asi také tak. Je nás většina, tedy dospělých. Děti nepočítám, ty to ještě teprve čeká. Karel z Plzně

   Smazat
 2. Nádhera, pravda a rozum pospolu. Je to jako krásná hudba pro naše zaneřáděné uši. Pořád jen poslouchat o pravdě a lásce, samozřejmě o té jejich, ne o té skutečné. Díky paní Simoňjan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přesně tak, tu jejich "pravdu" a (buzerantskou) "lásku" ať si strčí někam, vůbec už o ni nestojím...

   Radek

   Smazat
 3. Tohle ale tlusti ,debilnati ussaci nikdy nepochopi.....Nezadrzitelne se propadaji do prdele sveta.......a nikdo je nelituje.....(Jenom snad kalousek a spol)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti by smetli svět, páč na nich ekonomicky a finančně visí, kdežto bez Chujlostanu se naopak obejdem všichni! Dnes už ani ten plyn netáhne a brzo ho nahradíme z jinejch zdrojů. Zůstane z něj jen toto - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
 4. Perfektně napsáno, není co dodat.

  OdpovědětSmazat
 5. Krásná a chytrá jakoby chtěla potvrdit, že v Rusku se nemožné stává skutečností !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo to je přesné, pěkná a chytrá, ukažte mi takovou Američanku. A Rusové jich mají více než jednu.

   Smazat
  2. Margarita je Arménka.

   Smazat
 6. Dekuji Margarita! Kez by si clanek precetly nase demokraticke hvezdy - Kalousek, Langsadlova, Stetinac, Janda a mnoho dalsich!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni si to přečtou, ale co stoho když tomu nerozumí.

   Smazat
  2. Žvaní nesmysle! Putlerovi to hodilo 56 milionů (z toho 1,5 milionu bylo vhozených cirka 5 stovkami agentů FSB a GFR - to byl ten "nadpoloviční počet") totálních degenerátů - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Zbylých 55 milionů registrovaných voličů to hodilo někomu jinýmu, vůbec nevolilo nebo už dávno utekli (ti s IQ nad číslem svých bot).

   Smazat
 7. Britský ministr zahraničí Boris Johnson srovnal Rusko s Vladimirem Putinem v čele s nacistickou Třetí říší, když řekl, že vyžije letošní světový šampionát v kopané k propagaci podobně, jako to udělal Adolf Hitler v roce 1936 s olympiádou. Vy, západní "přátelé" z NATO nás máte opravdu za takové blbce, že jste schopni přijít s takovým prohlášením?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Martin Koller na PL napsal, že Johnson je produktem incestu.

   Smazat
  2. Ten blb na to vypadá a jeho kámoš Trumpeta z Fašingtonu na tom bude nejspíš stejně...

   Smazat
 8. Tak to je správný článek ať se jdou 5% liberálové zahrabat.

  OdpovědětSmazat
 9. Pěkné. Paní to popsala přesně, popsala vlastně moji životní cestu.... I já dnes Rusku velmi fandím, troufám si říct, že jsou to mí přátelé. V čele s Putinem. Zlom nastal v tom pokrytectví "západu", je naprosto šílené. Hodnoty, které snad možná někdy uznával, se staly cárem toaletního papíru, s kterým si všelijací Jandové, Putnové a Šorošové vytírají své zadky. Jsem na vaší straně, Rusové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesné. Nikdy bych nevěřil , že po 68. budu fandit Rusům jako národu , že budu fandit Ruským sportovcům o hokejistech ani nemluvě.
   Nelitují když Rusové prohrávali s Německem a byli ve čtyřech, byl jsem neskutečně smutný. Když ale vyrovnali měl jsem radost a obdivoval jejich sebedůvěru, když odvolali brankáře. A když vstřelili vítězný gol byl jsem na infarkt. Fandil jsem jim tak jako našim.

   Smazat
  2. 15:22 Jo, přesně. Zažil jsem rok 68 a až do konce století jsem měl dojem, že jsme snad na správné cestě. Jenže pak se Vám začnou otevírat oči, zamyslíte se, přestanete koukat na Goebbels's TV a zjistíte, jací jsme byli blbci a nechali se zmanipulovat. Dneska to jsou naše děti (s dcerou a zetěm, kteří žijí v Praze se nebavíme), které propadly pozlátku a kecům západu o nějaké pokřivené demokratuře. Ale jak říkal již zmiňovaný Martin Koller: Rusko není Sovětský svaz, Putin není Brežněv a Západ není, co býval. Jsem zvědav, jak to celé dopadne, kam až to zajde.

   Smazat
 10. Západ se odkopal a východ získává . Británie a Francie nás zradila . Nikdy nebudou se slovany . Byly jsme sametově naivní . Doufám že Srbové se poučí a neudělají stejnou chybu . I když oloupané Srbsko je oslabeni a nic jim nezbývá . Putin je maladec . Británie je malé dítě bez názoru a vyšetření bez konce .

  OdpovědětSmazat
 11. Pokoušeli se je koupit, tak jako nás, a skoro se jim to podařilo. Intenzivním ovlivňováním myšlení se podařilo v bývalých zemích východního bloku vsugerovat mnohým "modlu" růstu a jediným měřítkem všeho ustanovit peníze. Peníze, jenž ve skutečnosti jsou jen prostředkem ke zjednodušení života(obchodu, směny zboží, ohodnocení práce). Pro manipulaci s penězi platila přísná pravidla (s vyloučením spekulací). Bohužel, peníze jsou prostředkem zneužitelným a s vnucenou závislostí na jejich použití, se stali i mocným prostředkem k ovládání mas. Morální hodnoty však není možné poměřovat penězi, to si musíme stále připomínat. Touha některých elit rozbít stávající model suverénních států a na rozoraném poli postavit celosvětový řád je cítit stále silněji. Státy, které se těmto pokusům brání jsou naší nadějí a spousta lidí už ví, že indikátorem je naprosto pokrytecký přístup k mezinárodním vztahům některých zemí. Bohužel, i ČR již patří mezi "zaprodané". Někomu to nevadí, jiný tleská a zbytek se děsí. Vnímáte, stejně jako já, agresivní nálady v "Západní" civilizaci proti všemu, co jí není po vůli? Chceme být stejní a stát se součástí stáda, které na povel bučí na východ, potom na jih a pak jinam, podle povelu několika umanutých hlav?
  Přeji Rusům, aby setrvali jako národ při sobě a byli příkladem pro ostatní svět. Nebudou to mít jednoduché, i v Rusku jsou skupiny s cíli odlišnými od zájmů Ruska, Ruska suverénního a nezávislého jak politicky, tak ekonomicky ...
  ABC

  OdpovědětSmazat
 12. „Už dál nechceme žít jako vy. Zhruba padesát let jsme – potají i veřejně – chtěli žít jako vy, ale dál už nechceme.“
  Domnívám se, že takto to cítí většina demokraticky smýšlejících, středoevropanů a východoevropanů.
  Západ jsme neznali, takže jsme si ho idealizovali, vlastní režim jsme znali a vnímali jeho chyby. Navíc Západ po likvidaci východního bloku, začal praktikovat (neo?)liberalismus. Postupnými právními úpravami dával stále větší volnost a pravomoci kapitálu. Výsledkem je likvidace střední třídy, kterou jsme na tom západě tak obdivovali a po revoluci se jí chtěli sami stát i zde.
  Již neexistuje ten obdivovaný Západ, nastoupila dosti otevřená diktatura. A té jsme se chtěli zbavit, podobně jako Rusové. S tímto režimem se již nelze ztotožňovat, zvlášť když je stále jasnější, že cílí k likvidaci národů. To nemůže žádný nezdegenerovaný, svobodomyslný a demokratický národ přijmout. Otázkou je, nakolik je který národ nezdegenerovaný. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda,že takto jsme neviděli při hadráku.To by havel dostal přes tu ožralou držku.

   Smazat
  2. 12:38
   Na jsou rozdílné názory. Já jsem moc chtěl žít jako oni. Nyní žiju jako oni a jsem tomu moc rád. Jen kdybychom u nás ještě trošku pozdvihli životní úrověň a bude to skvělé.

   Smazat
  3. Anonymní22. března 2018 19:21
   Domnívám se, že v současnosti není záležitost životní úrovně to nejnaléhavější.
   Nejnaléhavější je, aby naši představitelé neprojevovali loajalitu vůči EU a NATO ve všem, s čím přijdou, aniž by to s námi předem projednali a co není v našem zájmu. Nejsou v našem zájmu sankce vůči Rusku, není v našem zájmu používání naší armády u ruských hranic, to všechno směřuje k válce, kterou si nikdo nemůže přát. Pokud to někdo považuje za přehnané, tak tyto kroky vedou minimálně k omezování našeho ekonomického rozvoje. V zájmu ekonomického rozvoje někoho jiného, např. západních zbrojovek.
   V naléhavosti následuje hájení našeho území a nedopuštění rozvratu naší identity. Tento záměr se snaží EU realizovat navážením cizích etnik do celé Evropy. K tomu musí naši politici zaujmout jednoznačný postoj, v zájmu našeho státu a ne v zájmu nějakých plánovačů islamizace Evropy. P.K.

   Smazat
 13. Zase jen povsechnosti , bez nejake myslenky , ale kdyz to povzbudi diskuse , budiz...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.