Reklama

.

.

pátek 9. března 2018

Odpověď na „Reakciu členov evanjelickej cirkvi a.v. na vraždu J.K. a M.K.“

9. 3. 2018
Vážený Pavle Trúsiku, dozorce Povážského seniorátu,
vážení dozorci Jáne Brozmane a Vladimíre Daniši,
vážená farářko Zuzano a ostatní podepsaní faráři,
Byzantský katolický patriarchát si dovoluje odpovědět na váš veřejný dopis, který je pro masmédia jako voda na mlýn. Chtěli bychom zdůraznit, že vražda byla skutečně brutální a účelová. Neziskovky, masmédia a někteří nečestní politici spolu s vámi nepřímo poukazují na to, že vraždu má na svědomí premiér a jeho vláda. V dopise to naznačujete: „Tragédiu zároveň považujeme za dôsledok zlého fungovania štátu...“ Dále pokračujete: „Dovolujeme si vysloviť nekompromisnú požiadavku vyšetriť a potrestať všetky osoby zodpovedné za tento ohavný čin...“ Tedy zodpovědnost přisuzujete zlému fungování státu. A co z toho vyvozujete?


Citujeme vás: „Vyzývame členov našej cirkvi, kresťanov a všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa pripojili k verejnému tlaku občianskej spoločnosti s požiadavkou vykonať kroky...“. Tedy v dané situaci v důsledku vyzýváte k svržení vlády, ke krvavému či nekrvavému majdanu. Dá se to snad pochopit jinak?

V pokryteckém gestu pokání píšete: „Aj my sme sa vzdialili od svojich ideálov a Boha, v ktorého veríme...“ Připouštíme, že jste se v minulosti Bohu vzdálili, ale realitou je, že svou pokryteckou výzvou se k Němu rozhodně nepřibližujete, ale konáte jidášský krok k sebevraždě církve a národa.

Prozrazujete, že dobře víte, že tu jde o vraždu, která byla naplánovaná s cílem obvinit vládu a následně ji svrhnout. Vy tento skrytý smysl vyjadřujete slovy: „Nezmyselná smrť môže mať len vtedy aspoň nejaký zmysel, keď prinesie spravodlivosť a uzdravovanie celej spoločnosti...“ Vy vidíte smysl této vraždy, když „prinesie uzdravovanie celej spoločnosti... a povzbudí k širokej náprave vecí verejných a k novému začiatku“. Tedy opravdu smysl vidíte, jenže ta „náprava věcí veřejných“ a „nový začátek“ nezačne skrze svržení zákonné vlády, ani skrze majdan. Svržením vlády nastane pravý opak toho, co lidem lživě předkládáte. Skrze největší krutosti spojené s masovým kradením dětí juvenilní justicí a skrze masovou islamizaci poteče krev či nastane genocida křesťanství. Jen v Norsku 100 z ukradených dětí páchá ročně ze zoufalství sebevraždu, nemluvě o mnohých zoufalých matkách.

Vážení církevní představitelé, váš politický projev je demagogický, jidášský a zločinný. Vy jste zamlčeli podstatu a zneužili církevní autoritu ke zničení křesťanství i národa. Vy jste zamlčeli, že se premiér i se svou vládou přes všechny chyby a nedostatky radikálně postavil proti migračním kvótám a islamizaci Slovenska. Zamlčeli jste, že se radikálně postavil i proti Istanbulské úmluvě, která prosazuje masovou demoralizaci, likvidaci rodiny jako tzv. stereotypu a masové kradení dětí. Zamlčujete, že právě dnes islamizace a gender demoralizace jsou dva hlavní prostředky autogenocidy národů.

Vy dobře víte, že vláda nemá s vraždou nic společného. Vy víte, že vražda má posloužit těm, kteří neučiní „nápravu věcí veřejných“, ale prosadí islamizaci a morální i fyzickou genocidu národa.

Vážení církevní představitelé evangelické církve a.v., váš zločin podněcování ke státnímu převratu, který má za cíl ne „nový začátek“, ale tragický konec, je možno kvalifikovat jako promyšlený zločin s masovým dopadem, tedy zločin proti lidskosti.

Žádáte spravedlivé potrestání vraždy. S tím plně souhlasíme. Ale je třeba potrestat spravedlivě i váš zločin, kterým připravujete masové utrpení a smrt nesčíslného počtu lidí. Kéž byste si přiznali své pokrytectví a učinili alespoň jeden krok k spravedlnosti a uzdravení nejprve vaší duše a pak duší vašich věřících, které zřejmě tímto antievangeliem a tímto duchem lži a smrti permanentně otravujete a vedete do pekla.

+ Timotej OSBMr + Metoděj OSBMr , biskupové sekretáři Byzantského katolického patriarchátu

12 komentářů :

 1. Výborně napsáno. Není co dodat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak bychom mohli věřit cokoliv duchovního takovým "věrozvěstům", kteří suverénně a bezectně lžou o realitě, kterou přitom můžeme v přímém přenosu sledovat kolem nás? A to jak oněm pomýleným evangelíkům, tak třeba u nás Halíkům a mnoha dalším "křesťanským" potentátům?

   Přesně naopak je to však v případě biskupů Byzantského katolického patriarchátu, kteří byli kdysi z farizejské katolické církve exkomunikování právě proto(!), že chtějí vpravdě následovat Pána Krista.
   Každé jejich stanovisko čtu pozorně a vždy znovu s potěšením. Jestli jejich Církev je stejně ctihodná a pravdivá, jako její biskupové, tak je to teď asi jediná Kristova Církev, kterou by mohlo stát za to následovat.

   Pán Bůh s nimi

   Vymazat
  2. Věřím církvi Československé pravoslavné.
   Za druhé světové války aktivně bojovala proti fašizmu.
   Ten obrázek je Pravoslavný tuším*

   ..a obráceně,
   církev katolická prokazatelně po staletí až do dnešních dob
   nás systematicky ničí...
   Že je mafie s Římem a Vatikánem
   je věc jistá*

   Vymazat
  3. i cirkev svata se rada učastni každe oslavy kde se rozdavaji penize ostatně je kapitalismus ani desatky nejsou nic moc stejně jako ten mizerny plat cirkevnich statnich zaměstnancu a prelatu dokonce někteři už došli tak daleko že odmitaji i kazat aby je někdo nenachytal na švestkach ovšem v době rozvinuteho kapitalismu brat vyplatu ze statniho za nic nedělani či za žvasty je užasně vynosny podnikatelsky bezchybny zaměr kulturni fronta by mohla povypravět kdyby teda byla donucena

   Vymazat
 2. Vy dobře víte, že vláda nemá s vraždou nic společného. Vy víte, že vražda má posloužit těm, kteří neučiní „nápravu věcí veřejných“, ale prosadí islamizaci a morální i fyzickou genocidu národa.

  Na Slovensku jejich havloidi a u nás ty naši cíl je stejný vláda by jim měla zatrhnout tipec.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji Timoteji a Metoději za tuto odpověď na reakci evanjelickým zaprodancům.

  OdpovědětVymazat
 4. no na porade dňa má byť v ďalšom roku odluka cirkvi od štátu, preto odstúpil Maďarič, chce sa mu žuť

  OdpovědětVymazat
 5. To mne tedy to prohlášení velice zaujalo. To by člověk očekával od církve pana Hlinky a Tissa, ale že už i evangelíci chtějí Majdan? To tedy asi bude pan premiér katolík, jinak je to pro mne nevysvětlitelné, proč se chce v takové kauze zviditelnit jako spolupachatel evangelická církev. Probůh, snad to nejsou titíž, co se hlásí i ke Komenskému a co mluví řečí bible Kralické!? To bych tedy považoval za znesvěcení a poplivání Českých bratří i české historie. Kdo ví, odkud kam míří všichni ti odporníci neznabohové!

  OdpovědětVymazat
 6. Panbíčkáři všech zemí a vyznání, polibte mi prdel !

  OdpovědětVymazat
 7. cirkev je nezměnitela a nepolepšitelna kaže neviditelno neslišitelno a nehmatatelno v rovině s kdejakym iluzionystou tragedii neli kiminalnim činem je že stat přes poslance a vlady tento tyatr stale plati a ještě ktomu bohatě dotuje jakože jde o kulturu mi hlava nebere jako opravdovemu pohanu ktery občas vola pane bože ktereho nikdo nikdy nevicěl ovšem jako fetiš tak to je nepřekonatelny třeba takovy turek atatirk kelim tak to by statnik ktereho velmi obdivuji když za minuleho stoleti odstavil cirkve od statniho cecku bez jedineho vystřelu provest toto by u našich udajnych nynějšich německych bratři a vzoru při současnych poměrech vyustilo v třeti světovou waars a toho se nejvice boji jak komunisti opravdovi i překabatěny i proto jim dali třicetlet blahobytu za nic nedělani aby se svinstvo dalo beztrestně a bez nahrady promlčet

  OdpovědětVymazat
 8. amazing article. thanks. I will follow your blog.
  unfair mario
  superfighters

  OdpovědětVymazat