Reklama

pátek 16. března 2018

Ondráček neskončil, Ondráček trvá

František Kuba
16. 3. 2018  Literárky
V jedné písničce, třeba na rádiu Čas se můžeme doslechnout: „Středověk neskončil, středověk trvá…“. Leccos tomu nasvědčuje, inkvizitorů typu Miroslava Němcová, Magda Vašáryová, Petr Gazdík, Zbyněk Stanjura, Miroslav Kalousek a dalších máme přebytek, takže by se mělo uvažovat o urychleném exportu – i za cenu doplatku z naší strany. Jejich vnitřní pnutí způsobuje kumulaci negativní energie: Tímto jímajícím kondenzátorem se stala bohužel Sněmovna. Při nekontrolovaném vybití (jiskrou) může dojít k Majdanu. To by pochopil i takový budulínek jako je viceprezident Evropské komise Frans Timmermans.Tímto se vracíme k článku Ondráček zvolen i hlasy ANO. Další důvod pro… (Právo 3. března. Poslanec Ondráček se naprosto logicky hájil a tak v tajném hlasování získal 79 hlasů, což stačilo k provolení do funkce šéfa komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. O několik dní později „dobrovolně“ (po hrubém nátlaku) z funkce odešel. Chtěl ochránit svoji rodinu před pravicovými nestoudnostmi.

To, co neustále vibrovalo ve vzduchu, bylo násilí členů pohotovostního pluku a údajné násilí Zdeňka Ondráčka. Kolik let už to je a kdo to bez zaujatosti historicky přiblíží: ÚSTR, CUTI? Doyen českých sloupkařů Jiří Hanák by snad použil termín jedna velká nepřerušovaná Sranda. Právě zde je dobré seznámit se s názory Jana Rumla, chartisty a ministra vnitra ČR na téma sledování občanů a jediný správný názor. Přirozeně, že chápu i některé pravicové politiky, pokud by se měli na mikrofon a kamery zpovídat ze své byznys minulosti.

Pravicové násilí

Vážné věci bývají nezřídka spojeny s komičnem. Když jsem se z ČT dozvěděl přímo od Miroslava Kalouska. Byl to příběh, jak protestoval proti tehdejšímu režimu, jak prchal s jinými před dvěma závorami příslušníků SNB, a jak před pasáží, kde se chtěli demonstranti ukrýt, na ně čekala ulička dalších esenbáků s dlouhými zásahovými obušky a mlátili je po zádech.

Podle četných a vysoce hodnověrných vystoupení pana Kalouska, by řada našich přemýšlivých občanů mohla požadovat vyšetření dotyčného se skeny mozku. Že on nedostal jen po zádech? V amnézii se mu to mohlo vytrácet. Z depresivního alkoholismu nelze pana Kalouska ani na okamžik podezřívat. Jenže prevence není obsah kredence, takže po tomto opatření snad budeme tohoto vášnivého diskutéra vidět i v další evoluci Sněmovny Parlamentu ČR.

A jsme zase u násilí; nebyl to snad tento nestárnoucí poslanec, který dal jistému mládenci facku a byl přinucen v přestupkovém řízení zaplatit tisíc korun? A dále, nebyl to snad Mirek Topolánek, který při ochraně své druhé manželky paní Talmanové fyzicky usměrnil jistého „otravujícího člověka“.

A nebyla to snad první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženia, která dala na jednání zastupitelstva Prahy 2 facku zastupiteli Danu Richterovi? Přirozeně, že tento hledá satisfakci, zatím na oddělení správních agend této městské části. Ale nejen to, řada politiků má zbraně, které skrytě nosí. Jak jsou na tom psychicky?

Ani nechci domyslet, co by se před lety stalo, kdyby obdobní horkokrevní jedinci nosili uniformy SNB, nebo nás sledovali v civilu. Prostě měkká a sametová by se podle scénáře Václava Havla (1986) nemohla vůbec konat.

Pokud bychom to pojali výrazivem bývalého učitele „jednotřídky“ Petra Gazdíka, tak bychom zákonitě museli konstatovat, že v této zemi řádí pravicové bojůvky! Nemyslím si to.

Proč to všechno?

Začněme nedávným twitterem z Hospodářských novin. Zde se praví: V 80. a 90. letech se Singapur i díky soustavné, léta trvající politice silné vlastní měny stal „asijským tygrem“ a dnes je třetí nekonkurenceschopnější ekonomikou světa, se třetím nejvyšším HDP na hlavu. To my jsme raději razili politiku slabé měny… a jsme pořád montovnou. To říká Lukáš Kovanda, hlavní ekonom společnosti Cyrrus.

A já s ním bezezbytku souhlasím. Po Ondráčkovi se chtěly nekončící omluvy, po našich (miliardářských setsakra poctivých nabyvatelích) se nechce nic, jsou již za devíti horami a devíti řekami a jejich „plavební koridory“ se dále rozšiřují a prohlubují…

A to jsou důvody permanentního hudrování pravice. Tento stát, jak se domnívám, nemá paradigma rozvoje. To ostatně nemá žádná kolonie, že? Totální neúspěch, jak se domnívám, po roce 1989 je výsledkem konání pražské honorace, která už dávno nepotřebuje zrcadlo, je zahleděna do sebe. Objeví se Lewis Carroll a řekne názor na kamery? Vždyť za zrcadlem je tolik zajímavých věcí, které jen z pohledu koupelny nesou stigma „Pražské tabu“.

Autor příspěvku nebyl členem KSČ, ani LM, nesloužil u SNB, není členem KSČM.


Zdroje:

 • Za Sobotkou přijíždí Junckerův „komisař pro lepší regulaci“. Řekl třeba: Vám vadí židovský původ George Sorose. Místo jednoho uprchlíka nám dáte 6 700 000 Kč. Parlamentní listy 13. 6. 2017.
 • Vztažně k odstavci 3. Vzdělávací projekt ÚSTR ukazuje světu život v komunistickém Československu. Parlamentní listy 15. 10. 2016
 • Heslo Udženija. Deník Právo, 1. března, s. 4. Článek pod názvem: Udženija dala facku zastupiteli, hrdě se k ní hlásí.
 • Lewis Carrol Alenka v kraji divů a za zrcadlem. ALBATROS, Praha 1970.

23 komentářů :

 1. Miroslava Němcová, Magda Vašáryová, Petr Gazdík, Zbyněk Stanjura, Miroslav Kalousek. To je parta. Slepice Němcová, slovenská megera Vašáryová, kuní ksicht Gazdík a majitel ČT Milda lotr Kalousek. S těma poskokama se tak leda dostanem do US zadku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém bude jen s Feriho hlavou !!!

   Smazat
  2. Tito jmenovaní plus mnoho dalších, například Pánek, Hilšer nebo Kolář, mají stejné IQ jako dvanáctileté dítě Viky, ale zas mají daleko větší apetit na vysokou politickou funkci, včetně funkce prezidenta republiky. To je oč jim jde, bohužel pro ně je však tato nejvyšší pozice ve státě jenom jedna a já počítám, že zájemců o ni, bude za 5 let, ještě mnohem více. Jenom Viky, tá má pořád ještě smůlu, ikdyž rozumově by na ni, při porovnání s ostatními rozumbrady, jistě suverénně stačila! ........Karel z Plzně

   Smazat
  3. 0:11 - On je Kalousek majitelem ČT? Proč jsem ho teda v tý televizi už dlouho neviděl.

   Smazat
  4. 11:58 Podle studie Fakulty sociálních věd UK, je zpravodajství ČT výrazně ovlivněno TOP 09.

   Smazat
 2. Je nedůstojné jen nadávat, stačí pozorovat Slovensko, situace dále graduje (nejen další požadavky opozice, ale už i zapálený,sekretariát..) a může se kdykoliv vymknout kontrole.Nepatřím k fanklubu výše jmenovaných, ale z vystoupení Magdy Vašáryové v ČT,bylo zřejmé,že i ona má obavy z dalšího vývoje. Moje obavy potvrdila hodnocenim opozice(Matovič je strana 4příbuzných,další je antievropská, poslední jakási strana Rodiny má předsedu s 20ti dětmi a 4mi manželkami). Nejde mi na rozum,jaký program taková opozice dá dohromady, kromě demontáže současné vlády (která asi za moc nestála). Slovensku nezávidím, snad se vyhne majdanizaci, protože dodatečné hledání odpovědnosti už bude zbytečné. Proto prosím všechny,co mají na srdci dobro naší malé země, ať se navzájem nehecuji a neprovokuji od politiků až po posledního občana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Verím že Slováci dostanú konecne odvahu a rozhúpu sa (tedy jeho), lebo ináč to asi nepôjde! - http://imgbox.com/D2xehPtN

   Smazat
 3. 5:01 Ad Slovenská vláda. Nikdo si dobrého neváží, to se bere jako samozřejmost. Každého irituje to špatné a o tom také mluví. Takže ta "nic moc vláda" měla sociální cítění (např. důchody, cestovné, školné), byla vlastenecká (prokřesťanská, protiněmeckomigrantská, nerusofobní, neNATOzákladnovská). Z hlediska běžných občanů dobré, z hlediska některých prostě "nechutné velebnosti".

  Pořád stále nechápu co dělal Kiska u Soroše. Byl na tam na návštěvě. Soroš vydal prohlášení, že probírali integraci romů. Schůzka trvala 4 hodiny. Sedněte do hospody a pokecejte s někým na toto téma. Za jak dlouho nastane ticho? Tak by mne zajímal takový podrobný obsah Kiskova jednání: témata a cca čas. Novinářští hlídací psi by pak vybrali některá témata, která by pak Kiska Slovenskému lidu mohl v TV odprezentovat podrobně s dodržením časů, když už tam byl v NY služebně. Třeba bychom se něčemu všichni mohli přiučit o integracích skupin od bohatých a zkušených "filantropů".

  OdpovědětSmazat
 4. Nas president Kiska je je zapredanec usa,kde sa mu pri jeho podnikani nedarilo. A dnes s jeho podliezanim , akoby sa im chcel priblizit , a preda Slovensko.Sam iniciativne navrhol umiestnit sklady Nato v Poprade , kde byva jeho rodina ! Nepochopil , ze v pripade konfliktu je tato oblast cielom .
  Dalsou jeho poslednou chybou bolo, ze prijal podmienky pre odstupenie premiera Fica a Fico sa mu vysmial do tvare - Ja nikde neodchadzam , budem drzat chrbat novemu predsedovi vlady-Fico v priamom prenose osral nekompetentnemu presidentovi chvost . Preto teraz ludia na Slovensku manifestuju proti Ficovej arogancii.
  Na druhej strane , ked vidite opoziciu v zlozeni zhuleny Sulik , sprofanovany stb Budaj , manager Carefouru Galko , Psychiatricky pacient Matovic a pichave stistko Luic Nocholson , tak je vam na bliti . Po dalsie koalicia vladnucich stran pripravuje mega podvod s nakupom transporterov , aky sa este neudial , preto si rychlo rozmysleli , zeby snad mala tato zlodejina spadnut do klina hore menovanim.Takze , ziadne predcasne volby!
  Inak k tomu zapalenie centraly v Ziline - niekto zapalil v jej dvore pneumatiku a to bolo cele , uz sa to prezentuje ako vypalenie . jozka ze slovenska

  OdpovědětSmazat
 5. s tým tendrom to vlastne začalo, trt megapodvod, jednoducho sa skúsilo dať dokopy dačo tak, aby sa diely vyrábali aj na Slovensku, tak trocha revitalizovať zbrojársku výrobu, a už to začalo - takže tam je pes zakopaný, nakupovať zbrane od predom vybratých ale vyrábať sami tak to nie, akonáhle mal Glváč povedať pravdu, už bol zastrelený pár a už musel odísť kadekto, nebudete si vládnuť sami a o ničom rozhodovať, k tomu nás privedie Demeš a Wienk, a Matovič a spol.? tí sú zelení od jedu, že nemôžu dosiahnúť na EU fondy, nič viac, ak by sa dostali do vlády - božechráň - tak by to robili inak - transparentnejšie, rovno svojim rodinám

  OdpovědětSmazat
 6. Inu, demokratičtí švábi.

  OdpovědětSmazat
 7. Na čí straně je premier Babiš? To jen předstírá, volby se blíží.

  OdpovědětSmazat
 8. Účel světí prostředky - nic nového, jen v současnosti tuplovaně využívané. Zajímáte se o to, kdo vás fízloval za socíku? Já dávno ne, zajímá mne, kdo mne fízluje dnes. Zajímáte se, kdo bušil pendrekem za socíku? Já už ne, mne zajímají dnes ti, co buší rovnou střelnými zbraněmi a vraždí nevinné, co kopou do zraněných, co mučí vyslýchané! Mne zajímají ti, co tyto kauzy za korupné zametají pod koberec ČIPSu a boudní koberec!
  Takže ti, co odvádí naší pozornost a připomínají nám dokola JUDr Ondráčka před 30 roky jsou ti, co brání odhalení neskonale horších hord mlátiček současnosti!

  OdpovědětSmazat
 9. Odpad který nemůže překousnout že je lidé nechtějí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak proč jim to nedáme důrazně najevo. Jsme jen mlčící většina.

   Smazat
  2. 9:51
   Ten odpad se rojí na náměstích a vyřvává havlosračky vyblitý Söröshavlérko a eurohovnotným pornoJandou!!!

   Smazat
  3. Nikdo nemůže říci,že v naší zemi se většina nesnaží,abychom se v daných protektorátních podmínkách neměli dobře a šli kupředu.Existuje tady však skupina škůdců proti kterým bohužel není zatím obrana.V duchu nějakých převrácených demokratických hodnot neustále štvou a jakýkoliv pozitivní názor považují za bolševický.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. Poslední věta vydá za celý článek. Nechť si každý co chce myslí o husákovských pendrekářích, ale ti, na rozdíl od těch masarykovských nemají na svědomí jedinou lidskou oběť. Ti dnešní také ne, političtí parazité jsou utajenou hrozbou pro naši zemi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to se velmi mýlíte, ti dnešní kovbojové, mající naší zem za Divoký západ, mají na svědomí řadu životů, také mladé dívky, před pár dny o tom vyprávěla její matka v televizi, jak ji odbouchli - snad pro zábavu! Jenže to je tabu pro GIBS, tabu pro soudy! Mámě přece diktaturu kapitálu, tak jakýpak štráchy!

   Smazat
 12. Ondráčka přece později jmenoval do funkce vyšetřovatele ministr vnitra Ruml:-D

  OdpovědětSmazat
 13. Tak tady to nemá chybu, aby byl někdo hodnověrný v této podělané hnědé demokracii nemůže být v minulé době nic jenom přiblblým disidentem ? To je tedy kvalifikace k psaní do tohoto media. Pane bože kam ty čecháčci došli.

  OdpovědětSmazat
 14. S textem souhlas. Vážná výhrada proti autorově deklaraci, kým všechno nebyl. Nechtěně tím devalvuje svůj text.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.