Reklama

.

.

neděle 25. března 2018

Paranoická vize reality jako politický program Západu

Václav Umlauf
25. 3. 2018 E-republika
Prožíváme terminální fázi Západu v jeho iracionalitě a popírání reality, což odpovídá psychologickému stavu příbuzných ve vztahu k umírajícímu rodinnému příslušníkovi. Západ nyní prochází prvním stadiem terminálních stavů bez rozumu, které jsou následující: popírání, zlost, vyjednávání, deprese a přijetí reality.Napsal jsem článek Hrozivé mlčení západních prodejných médií na Putinův projev v ruské Dumě. Poté jsem byl kritizovaný za to, že jsem nezveřejnil reakce západních médií na Putinův projev. Takže bych rád vysvětlil, jak a proč západní média mlčí. Začněme tímto článkem z velmi oficiálních US-korporátek - časopisu Foreign Policy. Citujme z oficiálního média západní politiky, která je řízena z Washingtonu.


Jeffrey Lewis:
Skutečná geneze nové generace bizarních jaderných zbraní v Rusku nespočívá v nejnovější konfrontaci ohledně jaderných zbraní, ale v rozhodnutí vlády George W. Bushe v roce 2001 odstoupit od smlouvy proti balistickým raketám a dvoustranného selhání Bushovy a Obamovy administrativy, jež odmítly smysluplně spolupracovat s Rusy ohledně jejich obav kvůli americké protiraketové obraně. Putin řekl ve svém projevu toto: “Během všech těchto let od jednostranného odstoupení Spojených států od smlouvy ABM,” vysvětlil Putin, “intenzivně pracujeme na pokročilém vybavení a zbraních, což nám umožnilo udělat průlom při vývoji nových modelů strategických zbraní. Tyto technologické objevy jsou nyní tady. Je smutné, že nedošlo k diplomatickému průlomu, který jsme požadovali.”

A nyní k termínu bizarre nuclear weapons, který je skutečně bizarní a ukazuje v plné nahotě současnou iracionalitu Západu vůči Rusku. Západ prohrál další kolo ve zbrojení, které sám vyvolal svou nadutostí a hloupostí. Podívejte se na tento Sakerův článek Newly Revealed Russian Weapons Systems: Political Implications, který ukazuje, co se stalo zavedením nových zbraní typu hypersonických raket Kindžál. Nechávám bokem ostatní čtyři nové zbraně, o kterých mluvil Putin. Ty asi ještě nejsou ve výzbroji, ale Kindžál už ano. Hypersonická raketa exceluje nad střelou Zirkon, která šla do výzbroje před dvěma lety. Rychlost Kindžálu je Mach 10, účinná obrana proti této manévrující raketě neexistuje, její dolet je 2000 km a je vypouštěna z nejrychlejší stíhačky světa Mig-31BM, která se navíc modernizuje. Takže americké lodě od Perského zálivu až po Středomoří jsou k smíchu a stejně tak Tichomořské loďstvo, které se musí vzdálit mimo dolet těchto migů s raketami ze základny Centralnaja Uglovaja (Vladivostok) minimálně na vzdálenost tři tisíce kilometrů, to jest až na ostrov Diego García uprostřed Indického oceánu. Takže letadlové lodi jsou k ničemu, protože jejich letadla už nikam nedoletí. Spolek válečných veteránů zvaný NATO může vypouštět pouze balistické střely, což znamená Třetí světovou válku. Nebo křídlaté rakety Tomahawk, které Rusové bez problémů sestřelili a radiolokačně zmátli v Sýrii loni při útoku na syrské letiště. Výsledkem je krach americké imperiální doktríny letadlových lodí, které od 2. světové války vedly beztrestně jednu prohranou válku za druhou, od Vietnamu až po Irák a Afghánistán.

Známý komentátor Saker napsal v citovaném článku, že Západ je zbabělý, lže a chová se naprosto iracionálně. S tím nelze než souhlasit, což ukazuje vývoj v Sýrii a hysterie ohledně neexistující kauzy Skripala. Tak se podívejme na finální stav myšlení Západu, kterému odpovídá stav médií. Obojí je možné analyzovat podle modelu Kübler-Ross, což dělá Saker. Prožíváme terminální fázi Západu v jeho iracionalitě a popírání reality, což odpovídá psychologickému stavu příbuzných ve vztahu k umírajícímu rodinnému příslušníkovi. Západ nyní prochází prvním stadiem terminálních stavů bez rozumu, které jsou následující: popírání, zlost, vyjednávání, deprese a přijetí reality. Tak se podívejme na první stádium.Vraťme se na začátek článku. Ty “bizarní zbraně” Rusů přece neexistují, je to Putinův trik. Takže popírání reality běží na plné obrátky v dezinformačním modu business as usual. Jenže už to začíná být křeč. I náš hlavní herec z bývalé obrany a nynějšího zamini dobře ví, že ruská raketa Kindžál a možná i Avantgard brzo vletí do Sýrie, kde se testují nové zbraně. Takže od popírání reality jsme přešli ke druhému stádiu západní iracionality a totální pitomosti, což je vztek Západu jako samolibého pitomce na Rusy. Jak nám to mohli udělat, po všech těch neoliberálních zlodějnách, kterými jsme jim zničili stát? Připomeňme, že všechny prozápadní liberální strany a hnutí dohromady dostaly v Rusku při nedávných volbách dohromady méně než 5 %. Takže ve druhé fázi nevyhnutelného konce přišel iracionální vztek Západu, viz Sakerův obrázek.To se právě děje, viz vyhoštění ruských diplomatů z EU a možná i z USA po neexistující aféře se Skripalem. Ale západní iracionalitě se meze nekladou a armáda mediálních poskoků udělá, co je třeba. Jenže to je všechno k smíchu v situaci, kdy Západ ztrácí polovinu planety s Čínou a zeměmi BRICS a k tomu i příslušné surovinové zdroje a intelektuální kapacity. Takže po druhém iracionálním kroku bude následovat třetí krok. To je paranoidní vyjednávání z pozice politického psychopata. Tuto konečnou rozumu ukazují poslední Trumpova jmenování mučitelky Giny Haspelové do čela CIA, Johna Boltona jako Reaganova válečného pohrobka za poradce v otázkách bezpečnosti a jmenování Mikea Pompea, který potřebuje s Boltonem válku s Íránem, šéfem CIA. Tato parta představuje pro vyjednávání s Rusy naprosto ideální paranoický tým, viz Sakerův další obrázek.
Bylo by to opravdu k smíchu, kdyby to nebylo spíše k pláči. Západní strategie je určena k nezdaru z úplně jednoduchého důvodu, protože je psychopatická. Západní strategii řídí vzdušné zámky jednoho procenta, které ale hloupé není. Jedno procento ví, že Rusové válku nechtějí, protože to není v jejich zájmu. A Západ nemůže nejbližších 5-10 let válku s Ruskem vyhrát, protože ji právě prohrál jak v konvenčních, tak v jaderných zbraních. A o míru Západ s Putinem jednat nebude, protože potřebuje zbrojit, aby se jedno promile legálně napakovalo z našich daní. A proč se má jedno promile napakovat na studené válce? Protože jsme v režimu korporátního fašismu, který zbrojením sleduje následující cíle:
 • Pohádkový zisk z našich daní pro elitu jednoho promile napojenou na prodejnou státní byrokracii typu deep state. Inovace jaderné triády nemá žádný limit na výdaje a žádný strop. Nikdo neví, kolik nové zbraně budou stát. A mohou stát úplně cokoliv.
 • Programy letadel F-35 a lodí Littoral combat ship stály po biliónu dolarů. Letadla efektivně nelétají a lodě efektivně neplují, protože ani jedna ze zbraní není bojeschopná v normálních bojových podmínkách.
 • Takže zbrojařské firmy využily předešlých 10 let k tomu, aby se napakovaly na čistých podvodech. Korporátky v žoldu jednoho procenta věděly, že po rozpadu SSSR jsou Rusové neškodní. Dnes se ukazuje, kdo lhal a kradl doopravdy. Rusové to nebyli, jak je vidět z Putinova projevu.
 • Hysterie kolem “fake news” a “ruského nebezpečí” legálně zavře tzv. “nepřátelské weby”. Tím jedno procento ničí demokracii a zavede nedemokratický režim korporátního fašismu.
 • Až tento korporátně-fašistický režim bude fungovat, tak budeme dále vesele zbrojit a nastolíme loutkové režimy typu majdanu a barevných revolucí. Zbytek protestujících pošleme do koncentračních a převýchovných táborů, protože se spolčili s našimi úhlavními nepřáteli. A to se nesmí a je to trestné, že ano.

Popírání reality je ve skutečnosti zcela racionální krok k budování režimu korporátního fašismu. A nastolení tohoto systému moci je naprosto a jednoznačně v zájmu pouze jednoho procenta, či dokonce jednoho promile Západu. Proto západní média a vlády mlčí k Putinovu projevu a začaly iracionální mediální akce oznamující další stádium studené války a lokálních válek typu Sýrie. A tak se podívejme na poslední obrázek, který ve zkratce ukazuje postoj zblblé střední třídy.
Přejme vyparáděné Červené Karkulce hezkou cestu. Už Havlíček dobře věděl, že opičení po vyšší vrstvě má fatální následky: Nechoď, Vašku, s pány na led, mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohy zláme.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

 

Související články:

15 komentářů :

 1. Z.Vydra
  Myslím, pane Umlaufe, že počínání Západu je sice iracionální, ale uvažují asi naopak docela racionálně. Oni dobře vědí, že Rusko usilovně buduje a hlavně modernizuje svoji armádu. Nepochybně mají i takové zbraně jako je raketa Kindžál či Avantgard. Otázka je kolik jich mají, kde je mají a jak rychle jsou schopni je vyrábět. Pravděpodobně i to jsou schopny západní rozvědky zjistit nebo odhadnout. Logicky je třeba udeřit na Rusko dříve, než budou těchto zbraní, či třeba ještě dokonalejších, mít dostatek. Proto se tlak na Rusko stále zvyšuje a hromadí se záminky k takovému úderu. Proto všechny ty báchorky o Ukrajině, malajsijském letadle, Krymu, ovlivňování voleb, Skripalovi atd., následovaných sankcemi, zabavováním majetku Rusů, vyřazením z olympiády, hromadným vypovídáním diplomatů apod. Nárazníkovým pásmem je samozřejmě Evropa, USA se zapojí, jako vždy, až podle situace. A tempo se zrychluje. Upřímně řečeno, pane Umlaufe, dost mě to děsí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě to neděsí, já už se na to těším, až ta vysušená langusta Mayová se třemi rozeschlými neckami naplněnými 50 let starými Tridenty a partami feťáckých buzíků ruku v ruce s tím trumpetou s přilepovacíma vlasama a naší bezpohlavní ministryní války na toho frfluchte Putina už konečně vší silou udeří...jen mě mrzí, že jim asi nestačíme pospravovat všechny ty mosty, aby unesly abranmsy a že nestihnou narukovat ty žabičky s rovnátkama a ještě holejma pičkama, co tuhle nadávali Zemanovi do hnusnejch dědků...

   Vymazat
  2. Oba dva autor i komentátor používají pro název nové rakety Kindžal, ač oficiální název v ruštině zní Kinžal

   Vymazat
  3. Кинжал v překladu do češtiny lze přeložit jako Dýka

   Vymazat
  4. Uvazovani Zapadu je prudce stupidni..Maji mozkove prujmy totalni " Racionality" ..Neni treba nad tim badat.
   Prikladu je mnoho a kdo jeste vidi zoufale nejaky rozum , je pak v roli vrchnosti blazince , ktere nasly Svejka nenormalniho ,ale cele chovani Rakouska 1907- 1918, uplne z poradku

   Vymazat
  5. I v překladu je to kindžál, kindžal, kinžál, kinžal.
   Kozácký, ruský (jih Ruska), gruzínský, dagestánský...

   Vymazat
  6. Taky je ovšem známý jiný Havlíčkův text, který napsal v květnu 1844, před odjezdem z Ruska: „Jsem totiž v stavu a mám chuť dokázat, že Rusové a mutatis mutandi Poláci nejsou naši bratři, jak je jmenujeme, ale mnohem větší nepřátelé a nebezpečnější naší národnosti než Maďaři a Němci, jazyky jejich a literatury můžeme použít, jak chceme, ale všechno strejčkování s nimi stranou.“

   Vymazat
  7. A o dva roky později v článku Slovan a Čech vydaného v Pražkých novinách píše dokonce:" ... dosvědčiti mohu, že Rusové s ostatními Slovany nikoli bratrsky, nýbrž nepoctivě a soběcky smýšlejí. Jak směšno, jak neprakticky bylo by s tajným nepřítelem svým, který rouchem bratrským chtivost svou jen zakrývá, bratrovati se!! Přiznávám se, že mi Maďaři co zjevní nepřátelé Čechů a Ilyrů jsou milejší než Rusové, kteří s jidášským políbením přicházejí – nás strčit do kapsy. Čechové jsme, a Čechové zůstati hodláme navždy a nechceme se státi ani Maďary, ani Němci, ani Rusy, a proto buďme k Rusům chladni, nemáme-li je dokonce nenáviděti.“

   Vymazat
 2. Pokud je Rusko+Čína tak se to korporátním fašistům nepovede.

  OdpovědětVymazat
 3. Výborný a podnětný článek. Ústření myšlenkou je, že Západ je zbabělý, lže a chová se naprosto iracionálně. Což můžeme všichni pozorovat, i u nás.

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý text! Jen se obávám, že hloupá, promiskuitní ideologie korporativního fašismu už Západ dávno ovládla.

  OdpovědětVymazat
 5. JEDNÍ SE TĚŠÍ NA VÁLKU, DRUZÍ NE, NEVĚDÍ PROČ A S KÝM PROTI KOMU VÁLČIT. Ale co nám nejvícě na Zemi chybí, ti třetí, co řeknou válkám NE. Žádná válka nikdy žádnému národu a státu nic pozitivního nepřinesla - s výjimkou: na válkách udělaly USA své bohatství - a tedy je skutečností, že se na válkách udržuje USA kapitál při životě? Představa, že na válce vydělají Británie, Francie, Holandsko, Itálie...založením svých nových kolonií v Rusku? Historie moc pro tento nový pořádek Země nevypovídá. A že by jmenované a další země hrály vabank - buď budeme mít kolonie v Rusku nebo vlastní zánik? Bláznů pobíhá po Světě dost a vraždy i sevevraždy jim nejsou až tak při jejich bludech vzdálené. Ale proč zrovna tato skupina postižených musí dělat do vrcholné politiky EU a NATO? No a proč ne, když to většině mentálně zdravých nevadí a nic proti tomu nemají? Proč si dělat starosti, jednodušší je si sednout na uši! No a později na nějaké divení nebude stejně čas!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsta napsal-la velice trefně a pravdivě. Smekám

   Vymazat
 6. 11:57 Nejdůležitější je přece, kde maj jaký slevy v marketu, co dávaj za seriál a co píšou v Blesku, jestli v televizi poudá Sobotka nebo Babiš je jedno, pracující stejně neví, co ten člověk dělá a proč tam je. Tedy někteří současní pracující si dokážou ještě tipnout, ale budoucí pracující určitě ne.

  OdpovědětVymazat
 7. Nejvetsi a v celku ocekavany okamzik je.Kdo se necha vyprovokovat a udela chybu.Bude smrtelna,ne protoho kdo udela chybu ale i druhou stranu.

  OdpovědětVymazat