Reklama

.

.

neděle 4. března 2018

Pentagon požádal o prostředky na boj proti hyperzvukovým zbraním. USA uvedly termín zkoušek hyperzvukových zbraní4. 3. 2018      zdroj a zdroj
Náčelník strategického velitelství Ozbrojených sil USA generál John Hyten oznámil, že je nutno rozmístit v kosmu systémy radarů k ochraně Spojených států před údery hyperzvukových zbraní. Pentagon připustil, že pozemní systémy detekce jsou pro tento účel nedostačující. Podle vysokého armádního činitele se na tento projekt nebude potřebovat příliš mnoho - jen pár miliard dolarů, uvedla internetová stránka Defense One.


Systém orbitálních radarů umožní zjišťovat vypouštění hyperzvukových zařízení a sledovat rakety ve střední části dráhy při oddělení hlavice v horních vrstvách atmosféry, píše list.

Generál si posteskl nad tím, že se doposud dává přednost boji proti hrozbě balistických raket. Potenciální protivník si to již uvědomil a připravuje jako odpověď hyperzvukové zbraně s možností manévrování. Přičemž všechny potřebné technologie k řešení daného problému USA mají, ale na vytvoření těchto kosmických zařízení se finance nepředpokládají.

USA uvedly termín zkoušek hyperzvukových zbraní

Ministerstvo obrany USA zveřejnilo termíny zkoušek hyperzvukových zbraní. Proběhne to v roce 2019, informují americká média.

"Chápeme, že soutěžíme s takovými zeměmi, jako jsou Rusko a Čína", citují listy hlavu Správy perspektivních výzkumných projektů DARPA Stevena Walkera.

Představitel Pentagonu sdělil, že úřad požádal již na podzim o navýšení rozpočtu na výzkum hyperzvukových technologií.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

58 komentářů :

 1. Je jasny ,ze imperialni fasisti nemaji nikoho v Rusku a ted cumi...
  Dalsi rana valecnym stvacum..
  A pozadat o nekolik miliard je snadne . Zkuste to vy , kdyz nemate co zrat a kde bydlet ?
  A co za ty miliardy poridi. Akorat je ukradnou !!
  Jako predtim.
  Ted maji celej Pentagon a NATO zbytecny. Ani v Afganistanu nic nepredvedli , jenom zbabele cekani v zaloze , kdyz zaplatili Afgance /predtim je zaplatil Usama aby porazili afroaraby...
  Celej svet vi ,ze Usamu chytit nechteli zivyho, /moc toho vedel/, afganci a taliban vi ,ze nejsou schopni zadne poradne akce mimo bombardovani vesnic a rodin..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Americký lide prober se ze sna a začni napravovat své zločiny, začni na svém území s indiány, obnov jejich kulturu a důstojnost. S ostatních území se stáhni, my už to nějak u sebe spravíme, stejně více škody než vy dělali zrádci v našich řadách.

   Vymazat
  2. 9:35
   Obávám se,že brečíte hezky,ale na špatném hrobě....uASSacký okupanti jsou horší než hejna kobylek,kam ten ksindl nahrne,dobrovolně neodejde!

   Vymazat
  3. "Dobré ráno Vietname"
   Jak je vidět, Amici se v ničem nepoučili, jenom v tom, že nadále budou zbrojit, aby jejich zbrojní firmy měly co největší zisky, které jsou dlážděné krví všech na které padají Havloidní, humanitární, mírové bomby. Putin něco řek a oni už vydávají miliardy na kosmické radary? To je ta Anglosaská kultura tak blbá? To jim nestačí, že udělali Majdan na Ukrajině, teď jí máme všichni na krku, posíláme tam miliardy z naších peněz, zbrojíme 2 HDP, někdo i víc, výsledek nikde, jenom další mrtvoly? Když někdo neví o čem to je měl by se podívat na druhý program České televize, kde dávají "Apokalypsa první světová válka". Kvůli čemu tam zahynulo 30 milionů lidí a následně v druhé světové sedmdesát milionů lidí? Po druhé světové, další války a další miliony lidí mrtvých, bez žádného zdůvodnění? NATO páchá válečné zločiny zabíjením civilistů a naše vláda bude křičet, že nikdy nevystoupíme z NATO?

   Vymazat
  4. Chce snad uzbrojit Čínu a Rusko? To se mu dnes už nepodaří. Tentokrát oni uzbrojí jeho a prohnilej západ se rozpadne. A zpitomělá Evropa s ním.

   Vymazat
  5. Evropa vykrvácí

   Vymazat
  6. 11:16, nemusí, pokud se rychle probere, ještě je čas.

   Vymazat
  7. Všichni ti (s malým t) páni by si měli uvědomit, že na každou zbraň existuje protizbraň a historie to potvrvrdila. Putin a Rusko se brání, zbývají jim k odstrašení jen ty rakety a atomovky. USA a Západ mají konvenční převahu a společně i s agresivní ČR straší již na hranicích Ruska, přestože nás Rudá armáda zachránila. Člověku se i z našich politiků zvedá žaludek.

   Vymazat
 2. Zadat ted penize na vyzkum , znamena bej asi sto let za vopicema.
  Ale nejsou schopni ani za miliardy nic vyvinout.
  Jestlize Putin zverejnil tyhle zbrane , to znamena ,ze ma dalsi /asi jeste horsi/ ve stadiu zkousek , uz uspesnych..
  To je normalni praxe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejspíš další nemá, ale ano, mají čas, jsou v předstihu.

   Vymazat
 3. Tady uz zbejva akorat Plac a Skripeni zubu...

  OdpovědětVymazat
 4. Nahlodává mně myšlenka, že Vláďovi a ruským vědcům se možná podařilo rozklíčovat tajemství nacistického Zvonu(Glocke), tedy výzkumu, který měl také probíhat v Sovích horách v Polsku, tedy části území, která osvobozovala sovětská Rudá armáda. Zmínka o tom, že výzkum probíhal v Sovětském svazu již začátkem 50-tých let, to jen utvrzuje. O nacistickém výzkumu Glocke se mluví jako o výzkumu pohonu raket nebo o stroji k pohybu v čase. Něco mi říká, že hypersonický pohon raket současného Ruska může pocházet právě odtud. Ale je to jen má konspirační myšlenka.

  Dokonce ruská zbraň Avangard je ve tvaru zvonu,podle dostupných obrázků a animací....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážení- není mach roven kosmické rychlosti. 1 mach je 340m/s, kosmická rychlost je 24 km/s, tedy více jak 70 mach.

   Vymazat
  2. První kosmická rychlost je 7,9 km/s a to je cca 6,5 mach !!!! Druhá kosmická rychlost potřebná k překonání gravitace Země je 11,2 km/s. Ruské hyperzvukové rakety systému Avantgard létají až 20 mach, což je cca 24 km/s. Kde jste přišel k rychlsti 24 km/s to tedy nevím....

   Vymazat
 5. Mimochodem, Avangard dosahuje rychlosti 20 machů = 24 500 km/h. V roce 2003 byl Mars vzdálen od Země 54.mil km..Podle mne by na Mars v roce 2003 dorazil za 95 dní.Mazec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sice tomu údaji 20 Mach moc nevěřím, ale kdyby ano, jaderným pohonem by to i šlo. Jaderný pohon mají i Kindžály a ta podvodní střela. V tomto jsou tyhle zbraně unikátní a mají velkou šanci i v civilní sféře.

   Vymazat
 6. V Rusku mají vědce, v USA Sheldony Coopery.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ....a Elona Muškáta:)))

   Vymazat
  2. Nechte na hlavě, "Muškát" je skutečný vizionář. Sice hodně finančně futrovaný, jinak by to ani nešlo, ale skvělý. Respekt k Elonovi.

   Vymazat
  3. No nevím nevím... kde se vzal, tu se vzal. S kopců doláčů a hereckou průpravou, v mainstreamu US+kolonie každej druhej den vynášen do nebes... nějak mi to smrdí. A výsledky ... zatím prodělečná Tesla a Falcon hravý co vynesl pár hraček a pak se zčásti vrátil a zčásti utopil...

   Vymazat
 7. uzbrojit U.S.A. nelze - když potřebují nové peníze, prostě si natisknou dollary a na úkor jiných zemí je vymění za suroviny, zboží, zlato a ostatní aktiva zbytku Světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nie som si tak úplne istý či mi ešte niekto tie suroviny za tie bezcenné papieriky predá.

   Vymazat
  2. Re (08:07):
   Ano, vypadá to tak! Zatím ...
   Donekonečna to však ani těm USA nepůjde. Kam až tiž naše povědomost o historii lidstva sahá, žádné mocnosti ty stromy až do nebes nevyrostly!
   A tak i toho ničím nepodloženého "tisku" (tj. připisování čísel na počitačových účtech) si dnes celý svět všímá.
   A sice stále ještě jen nepatrně, ale přesto se od US dolaru a US dluhopisů odklání. Tedy, pokud mu to USA silově nepřekazí (viz Kaddáfí).
   A protože US Deep State je zřejmě stále postižen představou, že tento stav takto udrží dál "argumentační" silou svých zbraní, nedělá nic, aby to změnil.
   Naopak, dělá vše proto, aby dnešní i budoucí astronomický dluh spláceli ti, koho všeho USA v jejich příštích válkách (vedených za jejich civilizační "hodnoty") porazí a podmaní.
   A jeho bohatství si přivlastní, a zemi vyplundrují.

   Vymazat
  3. Já jsem Františku někde četl (v nedávném článku NR o zlatě?) Katasonovu verzi, že finanční internacionála se již dávno přesunula do Číny.

   Dluh USA je hlavně vnitřní, podobně jako u Japonska, čili to se může navzájem cyklicky seškrtat. Horší je ten vnější. Tam to Amerika vyřeší asi tak, že buď nezaplatí (problém věřitele) nebo pod podmínkou, aby z toho vyšla se ziskem (také problém věřitele).

   Tohle se samozřejmě nikomu nelíbí, ale USA mají velkou a silnou armádu a hlavně zkušené grázly v CIA. To je podpořeno výkonnou ekonomikou a technologickou vyspělostí, největším tahákem pro byznys s USA. Dluh je veřejný.

   Vymazat
  4. 12.18 Ten posledny odstavec nemyslis vazne dufam...

   Vymazat
  5. 12:41-naopak, na poslední odstavec někteří lidé v USA sází! A doufají v beztrestnost! Povolný.

   Vymazat
  6. Povolný, ano, na tohle všichni sází. Osobně považuju parazitování na těchto výkonných lidech za svinstvo. Američané nejsou jen superbankéři, Yankees s M16, černé bandy v ghettech a vyp*cané MeeToo hvězdičky z Hollywoodu. To jsou miliony úplně obyčejných lidí, špatných i dobrých, hloupých i chytrých, lidí kteří jsou tlačeni do výkonu, ale kteří zas na druhou stranu, mají stabilní životní podmínky a nikdy nezažili převraty nebo války. Nezapomínejte, kolik vynikajících lidí jen od nás emigrovalo do USA. To se musí někde projevit. Proto ty technologie.

   Vzpomínám na ruský CPU Elbrus. Do USA zdrhlo cca 400 klíčových inženýrů i s patenty. Ne naráz, ale v průběhu několika let. Zanedlouho poté se na trhu objevil místo starého Celeronu první Core Duo. Bylo známo, že Elbrus pracuje na zefektivnění práce procesoru a právě multijadro volili jako cestu. Byla to náhoda, že právě po masivním útěku se objevila nová verze Intelu? To je síla Ameriky. A jestli my nevytvoříme podobné podmínky jako tam, skončíme v propadlišti dějin.

   Vymazat
  7. 14:25-ano, ale to bychom se museli začít bavit o morálce a to se v naší společnosti nenosí! Tak jen můžeme fandit té, či druhé straně. Osobně nezapomínám, jen nestíhám evidovat, kdo zradil z ideálu a kdo pro peníze. Asi nebudu sám, kdo v tom má "guláš". Vy ne? Povolný.

   Vymazat
  8. "Zradit" pro peníze, nebo kvůli příležitosti, hlavně v době globalizace, v časech, kdy je na celém světě jednotná multietnická směska a svět se liší jen tím, že někde máte lepší podmínky na život a někde horší - kladete si otázku, co je to "zradit". Ano, tady v kotlině je stále ještě něco, co lze nazvat domovem, co má tu tvář po předcích, ale to se strašně rychle mění.
   Děti naší širší rodiny jsou všechny pryč. Za penězi a příležitostmi a nikdo by je nedokázal přesvědčit, že mají zůstat. Anebo se někdy vrátit. Hloupý Honza šel sice do světa, ale vrátil se i s princeznou a půlkou nějakého království. Naše děti odchází tam, kde zúročí jejich talent a už se nevrací.

   Vymazat
  9. 8:42- i děti zestárnou a zhodnotí svůj život,dejme jim čas. Povolný

   Vymazat
 8. 3. svetova naplno vypukne pristi rok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak bude probíhat, kdo ji vyvolá a jak tedy?

   Vymazat
  2. Stanislav Ševeček4. března 2018 10:54

   ještě není léto - nejvhodnější období pro blitzkrieg.

   Vymazat
  3. Někdo tvrdí, že letos. Ale v r.2014 tvrdili, že kritický bude rok 2017.

   Vymazat
 9. Už vymyslí tak kulový s přehazovačkou nemají prachy sem rád že Rusové jsou lepší mít to usa tak už válčí.

  OdpovědětVymazat
 10. "Není třeba zapomínat, že Putin, Ivanov, Naryškin, a další členové „družstva Ozero“ jsou profesionální rozvědčíci, specialisté centra „C“ KGB SSSR (linie „L“ a „N“). Jsou vycvičeni konat nelegálními metodami, motat protivníkovi hlavu a předstírat že jsou někdo jiný, než jsou ve skutečnosti. Například, můžou předstírat že ..."
  http://leva-net.webnode.cz/products/alexandr-rogers-o-velke-ruske-kourove-clone/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (10:04):
   Na nic důležitého se nemá zapomínat!
   A už vůbec bych neradil naostro zkoušet, jestli Putin blafuje či nikoliv. Mohla by to být zkouška fatální.
   Co by ale radil, je to, aby všichni ti agresivní švábi drželi od Ruska své špinavé pracky co nejdál. Ve svém i našem bytostném zájmu.

   Vymazat
  2. 10:04, Neco na tom může být, ale spíš naopak, než to je v Levanet. Například Avantgard zcela určitě není systém ve výrobě. Sám Putin to nakonec řekl v NBC (dorabotka). V jaké fázi to vlastně ve skutečnosti je, vědí jen pracovníci Chruničevskeho závodu. Ale jaderný pohon je vskutku velice interesantni věc i pro civil.

   Vymazat
  3. 12:34 Vaši jistotu, že "Avantgard není zcela určitě není systém ve výrobě" vám zřejmě jen mohu "závidět"...
   Zda, tomu tak je nebo není, zřejmě znepokojuje v současnosti mnohé. A to Putin, zcela logicky, zřejmě neuvedl o výzbroji ruské armády vše...

   Vymazat
 11. Velké národy potřebují cara, krále, nebo císaře. Pokud mají totalitní, prolhaný demokratický parlament, jsou vyřízení, sionisti jim nadělají dluhy a když to nepomůže, dovezou imigranty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Švýcař nepotřebují a nikdy nepotřebovali

   Vymazat
 12. OSKAR KREJČÍ:

  http://casopisargument.cz/2018/03/04/co-rekl-putin/

  OdpovědětVymazat
 13. "Dobré ráno Vietname"
  Jak je vidět, Amici se v ničem nepoučili, jenom v tom, že nadále budou zbrojit, aby jejich zbrojní firmy měly co největší zisky, které jsou dlážděné krví všech na které padají Havloidní, humanitární, mírové bomby. Putin něco řek a oni už vydávají miliardy na kosmické radary? To je ta Anglosaská kultura tak blbá? To jim nestačí, že udělali Majdan na Ukrajině, teď jí máme všichni na krku, posíláme tam miliardy z naších peněz, zbrojíme 2 HDP, někdo i víc, výsledek nikde, jenom další mrtvoly? Když někdo neví o čem to je měl by se podívat na druhý program České televize, kde dávají "Apokalypsa první světová válka". Kvůli čemu tam zahynulo 30 milionů lidí a následně v druhé světové sedmdesát milionů lidí? Po druhé světové, další války a další miliony lidí mrtvých, bez žádného zdůvodnění? NATO páchá válečné zločiny zabíjením civilistů a naše vláda bude křičet, že nikdy nevystoupíme z NATO?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Česi a Slováci budou vyhlazeni mezi prvními, udělají si to sami a uvolní se místo pro Nový izraele, všechno tomu nasvědčuje

   Vymazat
  2. 11:27

   Hleďme, další idiot!

   Vymazat
 14. Je to pořád stejná hra. Na ní se vydělává. A hraje se už od dob první světové války. Nepřítel řekne že má zázračnou zbraň. Ministerstvo války si tedy řekne o miliardy na výzkum a vývoj. Zbrojní konzorcia a kartely by měly platit Putinovi provize ze svých zisků. Nikdy nejde o to zda ty zbraně fungují. To se už daňový poplatník nedozví. Nebo se to dozví v okamžik své smrti...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidíte, dobrý byznys pro Putina. A ještě by mu mohli posilat provize od Murdocha.

   Vymazat
 15. Tento typ zbrani,nie je na bezny predaj,ci obchod,to znamena,ze su to umorene peniaze,ktore aj RF,musela vydat.Teraz je rad na USA!RF,vzdy vyraba a vyvija lacnejsie.Ruska SU-35 150 MIL.$,usa F35-5oo mil.$

  OdpovědětVymazat
 16. Pentagon si může žádat co chce. Peníze jim jsou k ničemu, kromě obrovských zisků zbrojařů. Ty jejich kecy typu "taky si uděláme" už známe. Výsledkem jsou předražená a už při výrobě zastaralá letadla, nefunkční a poruchové lodě a pod. Pro supersonické rakety s atomovýn pohonem jsou třeba kompozitní materiály, které se nedají jen tak okopírovat. Na to amíci nemají ani suroviny, ani mozky. A co se týká těch družicových radarů? Snad si nemyslí, že by jim je tam Rusko nechalo jen tak poletovat. To byl od toho trouby ten nejblbější nápad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu jste to s těmi mozky a materiály přehnal. To spíš Rusko by mělo dávat bacha, aby jim jejich inženýři nezdrhli i s patenty, jako už tolikrát.

   Vymazat
  2. 12:39
   Škoda,že tam nepotřebují tebe ty geniátální vědátore.

   Vymazat
 17. k ochraně USA (a celého světa) by nejvíce přispělo, kdyby už konečně dostaly USA buď rozum nebo přes prsty

  OdpovědětVymazat
 18. 11:51
  Potřebujou dostat přes hubu a pořádně!

  OdpovědětVymazat
 19. 11:51
  Rozum určitě nedostanou. Ten se za barevné papírky a ani za cihly zlata nedá pořídit. A systém inkluzivního školství, který asi dle USA zavádíme také k většímu rozvoji inteligence nepřispěje. To jen někteří naši slabomyslní rodiče platí pro děti vzdělání na amerických školách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:41 "Šťastní" jsou to rodiče, ne "slabomyslní". Žijí ve víře, že diplom z prestižní americké školy zajistí jejich dětem účast na rozkradení zbytku našeho státu, participaci na příchodu migrantů do Evropy, apod.
   "Slabomyslné" rodiče by takové myšlenky zřejmě nikdy nenapadly.

   Vymazat
  2. 13:54
   Možná by je napadlo poslat je do skutečně dobré školy a to americké běžné šloly nejsou a na lukrativní se tito hlupáčci nedostanou.

   Vymazat
 20. Važeny.Američania nič nevyvinu,lebo oni si mozgy musia kupovať.V Rusku a Ćine je to narodne odhodlania.To iste je aj z armadou.Toto čo predviedol Ruský pilot pri zostrelení v Sýrii,ke´d sa odpalil granatom hovorí za všetko.Americkí vojaci sa vo Vietname vzdávali a na listočkoch vo Vietnamčine mali napísane,nechajte nas žiť,naša vlada vam za nas zaplatí.To su slávny Americkí bojovníci.Americkí politici to je čvarga,to je svoloč

  OdpovědětVymazat
 21. Pentagon je donucený ke změně strategie.

  Peníze na nové válečné konflikty
  bude potřebovat na výzkum.*

  OdpovědětVymazat