Reklama

.

.

neděle 25. března 2018

Plynový útok: jak jsou propojeny "záležitost Skripalja" a "Severní proud 2"

Rostislav Iščenko
25. 3. 2018       zdroj
Rostislav Iščenko o otravě v Salisbury, reakci Bruselu na případ Skripalja a Evropanech úchylkářích. Evropská unie, která se zabývala "záležitostí Skripalja", vyjádřila svou solidaritu s Velkou Británií, ale vyhnula se materializaci slovní podpory.


Na úrovni Hondurasu

V zásadě znamená celý "balíček společných akcí EU" odvolání vyslance Evropské unie z Ruska ke konzultacím. Plány jednotlivých zemí na vyhoštění ruských diplomatů, vyslovené po zasedání v Bruselu, jsou přijímány na národní úrovni a vyjadřují podporu konkrétní vlády, nikoliv EU jako celku. Kdyby tomu bylo jinak, každá země EU by povinně odvolala dohodnutý počet ruských diplomatů.

Vyhoštění pracovníků velvyslanectví, snižování stavu diplomatických misí, zmrazování nebo omezování kontaktů na nejvyšší úrovni jsou čistě diplomatické kroky. Mohou být dobře naservírovány v informační sféře, udělat radost pocitu národní samolibosti ("Jak jsme je dostali!"), ale vážné problémy státu, proti němuž jsou nasměrovány, nečiní. Přesněji, pokud USA odmítnou mluvit s Hondurasem, pak Honduras bude mít vážné problémy, ale pokud Honduras odmítne s USA promluvit, USA si toho ani nevšimnou.

Tak vida, důstojní Evropané se v zásadě vyhnuli jakýmkoliv opatřením proti Rusku. Merkelová ústně podpořila přítelkyni Mayovou, ale hned po Trumpovi prohlásila, že čeká na důkaz ruské viny předtím, než učiní konkrétní rozhodnutí. A možnost uložení vážných sankcí na úrovni EU však vedoucí představitelé Evropské unie operativně zablokovali ještě před zasedáním ministrů zahraničí.

Proto byl také Boris Johnson nucen říci, že Británie netrvá na sankcích. Je lepší předstírat, že to nebylo příliš žádoucí, než na tom trvat, ale být kategoricky odmítnut. No a vyhoštění diplomatů, což hrozí uspořádat někteří evropští Hondurasané (pokud se odváží), pocítí pouze oni sami. A všimnou si toho právě v okamžiku, kdy bude nutné se na něčem s Ruskem urychleně domlouvat, ale na velvyslanectví nebude kvůli vyhoštění "profilový odborník".

Opět je všechno o plynu

Jsem si jist, že jediné rozumné vysvětlení pro provokaci se Skripaljem, která zjevně neměla čas, aby sehrála úlohu v ruských volbách, je pokus o zmaření výstavby Severního proudu 2. Otrava - obvinění - jednota - sankce - proud, zhruba takto měly být naplánovány události v Londýně. Ale Skripal utrpěl zbytečně. EU dosud nezačala vytvářet společnou pozici, když zkušená Merkelová, která chápe, kam vane britský vítr, učinila několik prohlášení za sebou, jejichž obecný význam spočíval v tom, že Severní proud je obchod, velmi dobrý obchod a, protože to je jenom obchod a není na něm nic politického, Německo se nikdy nevzdá tak skvělého obchodu , ať se stane v Evropě a jejím okolí cokoliv.

Vlastní síly k přitlačení na Berlín Londýn neměl, USA v osobě Trumpa samy zaujaly nejednoznačnou pozici a požadovali od "džentlmenů" důkazy. A pozice EU se nemůže příliš lišit od pozice Německa, protože Německo to přece je EU, která může existovat bez jakékoli země, ale právě bez SRN ne.

Ve skutečnosti dostali Britové na summitu Evropské unie možnost, aby si zachovali tvář nebo, jak se u nich říká, "zavřeli hubu a odešli". Francie (pokud se rozhodne) a hraniční státy, které není třeba litovat, budou šťastně simulovat "velkou diplomatickou válku" s Ruskem. Z Londýna za to dostanou nějaké podpory nebo menší preference. Od Ruska - do nosu, aby se jim pro příště protivilo strkat nos do her pro dospělé. Tisk si ještě nějaký čas s tématem pohraje a poté na ně úspěšně zapomene (bez ohledu na to, zda Skripal přežije). Budou zapomenuta i "výhružná" prohlášení EU.

Britové budou moci za půl roku předstírat, že se nic nestalo, jen se unáhlili, a začnou tiše vztahy s Ruskem obnovovat. Tím spíš, že do té doby může mít královna klidně jinou vládu - Mayová má za sebou příliš mnoho trapasů.

Albion bez lesku

Pokud se britská vláda rozhodne postupovat jinou cestou, bude muset vynaložit mimořádná úsilí na to, aby získala potřebný verdikt expertů OPCW (verdikt, který však Rusko přímo neobviní, ale přinejmenším nejednoznačný). Na základě tohoto verdiktu bude muset Londýn ještě protlačit rozhodnutí britských soudů, což není také snadné. A teprve pak se pokusí znovu tlačit na své evropské spojence, aby přitvrdili své pozice. Zabere to čas, bude to vyžadovat značné prostředky a nemusí se nutně dosáhnout požadovaného výsledku.

Zatím Londýn váhá. Ještě několik týdnů váhání a téma opustí informační prostor, verze boje definitivně ztratí naléhavost a nezbude než se jen tiše odplazit.

Celkově zatím "případ Skripalja" ukazuje, že britský předpoklad toho, že po opuštění EU bude Londýn dokonce účinněji ovlivňovat její politiku, aniž by byl vázán konkrétními ekonomickými a humanitárními závazky, utrpěl fiasko. EU se úspěšně politicky distancuje od Londýna, ekonomicky odírá Británii podmínkami pro vystoupení z Unie, podobně jako nedávna odírala Východoevropany podmínkami pro vstup. A USA přestaly být pro Londýn spolehlivou oporou.

"Brilantní izolaci" 19. století se Spojenému království nepodařilo opakovat. Izolace jako by je, ale s brilancí se to nějak nestalo.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

36 komentářů :

 1. Prí za to mohl Putin kdiž to dávali na Čt-24 a doslechl sem se na Českém radiožurnále-Dostál sem tablet od Alza.Pe.Vy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Místo čumění na ČT si raději udělej hezkou chvilku a vem si do rukou Pravidla českého pravopisu, ty matěji.

   Vymazat
  2. Pe.Vy. je zřejmě Josef Vyskočil z Putimi.

   Vymazat
  3. Chudák Skripal byl zabit jako britsko- český, X-násobný agent s českými kořeny Robert Maxwell, který zpronevěřil z penzijních fondů britů 5-miliard liber (původním jménem Abraham Leib Hoch, později užíval jméno Ján Ludvík Hoch).

   Zemřel za nejasných okolností 5. listopadu 1991 při plavbě své luxusní jachty Lady Ghislaine. Jeho tělo bylo nalezeno v moři nedaleko Kanárských ostrovů a pitva hovořila o přirozené smrti, zapříčiněné pravděpodobně srdečním infarktem.

   V následujících týdnech však vypukla aféra - provalilo se, že Maxwell ve snaze udržet své impérium již delší dobu přeléval peníze mezi svými firmami, vyhýbal se daňovým povinnostem a nakonec dokonce vytuneloval penzijní fondy svých zaměstnanců. Na základě toho se vynořily spekulace, zda nespáchal sebevraždu či zda dokonce nebyl jako agent pracující na všechny strany zavražděn. (Podle knihy novinářů G. Thomase a M. Dillona byl odstraněn izraelským Mosadem, který měl vydírat s tím, že když tato zpravodajská služba nepřiměje izraelské banky k podpoře jeho krachujícího impéria, vyzradí některé citlivé informace z dřívější spolupráce.)

   Důkazy pro tato tvrzení však předloženy nebyly. Naopak Izrael uspořádal Roberu Maxwellovi státní pohřeb a jeho ostatky byly uloženy do svaté země na židovském hřbitově Olivetská hora v Jeruzalémě. Při té příležitosti tehdejší izraelský premiér o Maxwellovi řekl, že "udělal pro Izrael mnohem víc, než si dnes kdo dovede představit.

   Je veřejně známo, že Skripal byl agent Ruské tajné služby a špion. Ví se také, že byl dvojitým agentem a tedy že pracoval i pro Britskou zpravodajskou službu. To je asi tak vše, co veřejnost, ale i vlády vědí, krom Britského a Ruského vedení. Sám Stropnický ví tak akorát velké prd a stejně na tom jsou i ostatní naši politici. Jejich návrhy na odvolání Ruských diplomatů jsou směšné a nemají kromě řiťolezení do zadku západu žádné reálné opodstatnění. Je to v podstatě obdoba tupého postupu naší biatlonové reprezentace, která aby lezla do řiti Američanům a Kanaďanům, tak odmítá jet na závody do Ruska kvůli údajné dopingové aféře. Co na tom, že tam ostatní reprezentace jedou. Jede tam Německo, Francie, Ukrajina, Švýcarsko a ostatní. Ono je to ale vcelku jedno, protože výsledky naší reprezentace nic moc. Stejně jako u USA a Kanady. Proč však nikdo neřekne, že 18 Ruských sportovců kteří byli obviněni z dopingu bylo tohoto obvinění zbaveno a doping nebyl prokázán. Proč toto ta naše skvělá a tak demokratická ČT lidem neřekne. Proč o tom média nepíší??? Je to jen proto, že tato skutečnost nezapadá do předem připraveného rámce dehonestační politiky vedené vůči Rusku. Jste si však vědomi toho, že je to podlé a ta nehorší špína?

   Víte-Skripal byl špion. Tuto práci si vybral a také dobře věděl, že při ní může přijít o život. Riziko ztráty života značně vzrostlo tím, že se stal dvojitým agentem. Jistě-bral za to peníze o kterých se nám ani nesnilo, ale dobře věděl jak to může skončit. Je vcelku běžné, že vrcholoví špioni jsou nakonec zavražděni a to buď lidmi vlastními nebo protivníkem. Z tohoto vlaku totiž nelze normálně jen tak vystoupit. Na těchto principech stojí všechny špionážní služby CIA, MI 5, MOSSAD, ale i naše BIS. Je používaná metodika obdobná jako u STB, jen je dnes ještě vyspělejší a možná agresivnější.

   Vova

   Vymazat
  4. Pe.Vy. je chovanec z katolické zvláštní školy. Doznal se k tomu v jiné diskuzi. Naučili je tam, jak USA svrhla diktátora a navodila voňavou, Americkou demokracii.

   Vymazat
  5. Byla nalezite odpoutana pozornost od vraha.
   Kdyz vrah vrazdil , pomoci nejvyse toxicke latky , byl zaroven sebevrah ?
   Zadna mrtvola nebyla objevena v okoli.
   Tedy Vypustil na Skripala ten toxin, aniz by se sam nejak chranil ?
   Vzdyt patraci meli na sobe specialni protichemicke boty, rukavice a plynovou masky a byli zahaleni plne do ochranneho odevu.
   Odev nejde svleknout, potom jen tak , musi byt nejprve ocisten a odmoren a potom ihned spalen v specialni peci.
   Cili vrazdil vrah s risikem ze na sebe /nemohl predpokladat co se vse muze stat/ ze se jemu toxin vyhne i v malem mnozstvi , nebo primo nevdychne......Jaka tady byla jistota ?
   Zkuste pak nekoho najmout na tohle ?
   Jak nekdo muze vysvetlit samotnou akci ?
   Vono se snadno v vecech mluvi , ale at to May a Johnson zkusej predvest v praxi?

   Vymazat
 2. To, co tu píše Iščenko, už daleko líp vysvětlili i se zajímavými detaily a souvislostmi na Aeronetu...
  Jinak,Evropa se o žádnej ruskej plyn s nikým casnovat nemusí, protože v Německu, Velké Britanii a Francii začnou být brzy se uhlovodíkovými nosiči energií naprosto soběstační. V rámci imigrace a scelování rodin si beduíni do BundesKalífátu dovezou dostatek velbloudů a budou topit jejich sušeným trusem a protože někteří Němci z toho jsou už dnes posraný až za ušima, bude toho paliva i na vývoz k nám, místo těch německejch hnědouhelnejch briket, co nabízejí už paletované v Bílině a Mostu místní dovozci pevných a plynných emisí s dovozem až do kotelny...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pe.Vy. je chovanec z katolické zvláštní školy. Doznal se k tomu v jiné diskuzi. Naučili je tam, jak USA svrhla diktátora a navodila voňavou, Americkou demokracii

   Vymazat
 3. Tak jsem zjistil, že se otravné látky britský špion nenadechl, ale si tu látku spolkl. Nebyla to potravina, která byla určena k vývozu do východní Evropy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pe.Vy. je chovanec z katolické zvláštní školy. Doznal se k tomu v jiné diskuzi. Naučili je tam, jak USA svrhla diktátora a navodila voňavou, Americkou demokracii

   Vymazat
  2. 21:39, ne, látka pro východní Evropu se nazývá glydosát nebo benzoan sodný a pod.

   Vymazat
 4. Celý kapitalismus je postavený na penězích o nic jiného nejde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pe.Vy. je chovanec z katolické zvláštní školy. Doznal se k tomu v jiné diskuzi. Naučili je tam, jak USA svrhla diktátora a navodila voňavou, Americkou demokracii

   Vymazat
 5. Copak se Zemanův Kmoníček na postu velvyslance v USA dočista zbláznil? Prý: „Podle diplomata by Západ od Ruska měl chtít především záruky, že se násilné akce na území NATO a členských států EU nebudou opakovat.“
  Jak může Rusko garantovat, že CIA anebo MI6 nebudou někde v Ojropě vraždit ruské anebo jiné občany?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) napište Kmoníčkovi a zeptejte se ho.

   Vymazat
  2. Ba naopak, Kmoníček hned v úvodu mluví rozumně a jasně

   Vymazat
  3. Kmoníčkovo vystupování u Vency z věže bylo vystupováním chytré horákyně. Dost překvapil a to že i negativně. Raději tam neměl lézt. Byl by za filzofa i nadále.

   Vymazat
 6. Možná je to řešení Chytré horákyně...
  Protože, když se zaručíte, tak se taky před tím musí vyšetřovat, aby se vědělo...
  Tím pádem by se některé věci objasnily a vneslo by se světlo a všechno by bylo třba jinak...
  Diplomat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně takhle jsem to pochopil. Anglosasové to pochopili určitě taky, zas tak tupý určitě nejsou, takže se tomu budou zaručeně zubama nehtama bránit. Jelikož Rusové postupují chytře, tak je k tomu nakonec stejně dokopou. Jde ale o nás jak hloupí, nebo chytří budeme. Slováci prý nikoho vykazovat nebudou, jim prý stačí když to udělá připostranej a vyčůranej Babiš u Čehůnů.

   Vymazat
  2. Ano, pokud už jsme kolonií Německa, tak jsme měli reagovat jako Makrela . Ta počká na vyšetření...
   Eu povolala ke konzultacím velvyslance. Takže o jednotnou akci nejde

   Vymazat
 7. Doporučuji, aby kulturní referent NR Ďoubalík prověřil video s názvem
  Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым от 25.03.2018
  kde nějaký ruský chemik vysvětluje původ duračoku.

  OdpovědětVymazat
 8. Podle mého mínění, situaci nejlépe vystihuje věta z jednoho příspěvku z NR: "Západ je zbabělý, lže a chová se naprosto iracionálně".

  OdpovědětVymazat
 9. A to celé dokola je směšné - ne tragické, ale směšné. Nikdo neví, co se přesně stalo a jak,nic se nešetří a nevyšetřuje, nikdo neví, jestli dotyční jsou mrtvi, neví se ani kde konkretně jsou, přesto dochází ke spekulacím o vypovídání diplomatů, jaký jed to byl, odkud pocházel ( samozřejmě že všechno je Rusko) a napsaly se o tom možná úplně vymyšleném nesmyslu hromady nesmyslných článků, k nimž se píší hromady nesmyslných diskuzí. Toho otrávenýho člověka už možná zatím potichu z Anglie někam vylífrovali, a hlídají ho, aby nemohl odpovídat nějakým novinářům, a šklebit se do kamery. Stejně jako byly ty strašlivě drastické články( Novinky - kdo jinej?) o tom, že Kim (KLDR - kdo jinej?) nechal svého strýce ministra sežrat psy. Fůra přitroublých a nenávistných článků a diskuzí, a když se potom asi za rok ten sežranej ministr usmíval z jakési tribuny, nikdo se nenamáhal pohnat tu redakční sprostou a manipulativní sebranku k zodpovědnosti za jejich bláboly. Není ten otrávenej nakonec něco jako byl mrtvý student Šmíd, což spustilo státní "převrat" a mrtvý student Šmíd se tomu dodnes šklebí? Mediální sajrajt vychází z toho, že zničené duševní trosky bývalých lidí jsou už tak zpracované a blbé, že dychtivě hltají kdejakou sračku, čím víc šokující, tím lépe, a už se ani nedokážou nasrat nad těmi sprostými manipulacemi, a pohnat ten mediální sajrajt k zodpovědnosti za šíření poplašných zpráv. A je to čím dál horší. Snad jeden článek o tom "novičoku" stačil - ne? Stejně nebudou žádní diplomati vypovězeni, a stejně se nic nestane. Stejně jako Slováci nikdy nevyšetří smrt novináře, leda zas po nějakém dalším převratu, až se bude hodit k mediálnímu házení hoven. Jinak je jim srdečně fuk, že někoho zabili. Vládu rozházeli, přiblblé domorodce vytáhli do ulic, úkol splněn.

  OdpovědětVymazat
 10. Jo, smrtelně jedovatý plyn! Před chvílí byl záběr na ČT 24 z místa, kde se to stalo. Muži v protichemických oblecích s maskami na obličeji a pár metrů od nich stojí aangličtí "bobíci" ve služebním oblečení, bez jakékoliv protichemické obrany. Divné, velmi divné a navíc podezřelé.(?) Nebo raději podezřelé a divné, velmi divné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč divné 11.00? Normální cirkus - fraška. Je taky v cirkuse divné, že někdo poskakuje po hlavě? Není. Je placený klaun za to, že poskakuje po hlavě. A protože dnes je celý svět jeden jediný mediální cirkus a šaškárna, není divného vůbec nic. Je snad divné, že se v Los Angeles procházejí teplouši veřejně v džínech bez zadní části, a vystrkují nahou prdel? Mezi ostatními lidmi a dětmi? Je to svoboda a demokracie - proč divné? Když není podle zásluhy potrestán sprostý, sadistický vrah, naopak se vrazi mají lépe než by se měli na svobodě, a pozůstalí po jejich obětech musí povinně přispívat na jejich výkrm - je to divné? Ne - to je humánní přístup. A tak bychom mohli jít dál. V dnešním zdegenerovaném světě totiž není divné vůbec nic. Škoda číst jakékoliv články kdekoliv - vždycky to bude o něčem, co není divné, ani šokující - už to nikde není o ničem. Všechno už se stalo, nic horšího se stát už nemůže, dokud mohou novinářští plazi psát, jde o hovno. Až nebudou moci psát - jo, pak půjde opravdu do tuhého.

   Vymazat
  2. Bobíci se dostali do záběru díky "neprofesionálnímu" přístupu kameramanů.
   Zdá se, že si už režiséři moc nelámou hlavu nad dokonalostí zfalšovaných "důkazů". Viz některé záběry bílých přileb v Sýrii.

   Vymazat
  3. Ad 11:10 - výstižně, stručně a přesně! Zajímavé a pravdivé je "Až nebudou moci psát - jo, pak půjde opravdu do tuhého."

   Vymazat
 11. Novičok = now we choke, kdo umí anglicky ví kam mířím. Porovnejte si ty dvě slova co znamenají v ruštině a angličtině.

  OdpovědětVymazat
 12. Ze strany britů je ta jejich podlá hanebnost už jen křečí. Na úrovni poštěkávajího mopsla.

  OdpovědětVymazat
 13. No ještě nám někdo musí vysvětlit, proč pak asi si otec s dcerou, oba vypnuli navigaci... V tom případě měli dohodnutou schůzku, o které věděli předem ...
  S kým pak asi? ??? Myslím, že Rusové to nebyli...
  Kdo to asi byl?

  OdpovědětVymazat
 14. Iščenko je demagog a lhář. Severní proud není jen bytostný obchod, ale je v něm i notná dávka politiky. Vzpomenou si na to všichni obyvatelé ČR, až budou při topení platit nehorázné platby za plyn, získávaný frakováním z Ukrajinských břidlic. Celé je to postavené tak, že Ukrajinci vytěží plyn, dostanou za něj prd, střední Evropa to zaplatí a nadnárodní firmy si odnesou plný měšec.

  OdpovědětVymazat
 15. Asi Britové závidí Němcům Nordstream, proto Skripal, aby Němci skřipali zuby.

  OdpovědětVymazat
 16. Ale jak je propojen požár v obchodním domě na Sibíři s Malou Británií a paní Mayovou - to je bomba!!! Ano, angličtí diplomaté v odvetu za Skřípala vyslali své hejno agentů na Sibíř a ti aby se zahřáli, tak si udělali v tom obchodním domě ohýnek a chtěli opékat buřty. A jak to dopadlo, všichni už četli, skoro jako s tím věžákem, co hořel bez hasičů v Británii a upekl přes 150 lidí či jako hotel v Praze vedle tančícího domu u tyče. A že všechny indicie o pachatelích ze Sibíře směřují do Británie, nikdo jiný to nemohl být a proto Rusko ruší svoji ambasádu v Londýně a Angličané musí z Moskvy buď do kibucu na Sibíř nebo Heim ins Downing Street.
  Ale dočetl jsem se, že i ČR se zachovala v zastoupení panem Babišem a Stropnikckým hrdině a společně s další hrstkou států, které se zcela směšně deklaruje jako "mezinárodní společenství národů", jednala "razantně" proti rozvědce Ruska u nás - a na oplátku tak učiní Rusko a obě strany ušetří! Jenže co těch dalších 200 států - co se na ty taškařice Británie a spol. vykašlalo? To už jsou pro nás, velikány z EU a NATO samozřejmě podnárody a podstáty, žádné mezinárodní. Hopsa hejsa do Londýna, poskakuje Babiš jak do mlýna! Do báchorek mlýnice, to je správna munice.

  OdpovědětVymazat
 17. "Směšné, nikdo vlastně neví, co se vůbec stalo!" Ale to je právě to podstatné, že sice nikdo nic o čemsi vlastně neví, to jsou ty přesné a nespochybnitelné důkazy směřující do Ruska. A podle takových důkazů musíme jednat, rozhodně, jednotně a jako chlapi. Ale co si myslíte, že kauza Kuciak či Ondráček či Okamura mají jinou vypovídací hodnotu, než strhnout dav - jednou dětí, jindy puberťáků a na podobném stupni mentálního vývoje třeba i politiků - A HLAVNĚ GAUNERŮ - strhnout do potřebného nasměrování k posílení diktatury kapitálu. To tak, to by si někdo mohl také jednou vzpomenout, že jsme měli kdysi heslo "pravda vítězí" a ptát se kde je ta pravda, kam byla zašantročena a proč? ÚČEL SVĚTÍ PROSTŘEDKY! A JAKÝ JE TEDY ÚČEL KONÁNÍ BRITÁNIE A SPOLEČNÍKŮ? NO PŘECE KOLONIZOVAT RUSKO! NEZDÁ SE VÁM PRO NĚKDEJŠÍ KOLONIZÁTORY SOUČASNÝ VAZALSKÝ VZTAH K USA PONIŽUJÍCÍ? A TAK, KDYŽ NENÍ K DISPOZICI ANI AFRIKA ČI INDIE, TAK TEDY RUSKO - KDE JE SAKRAMENTSKY SNADNÉ KRÁST Z PŘÍRODNÍHO BOHATSTVÍ. JEN SI PŘEDSTAVTE MALÝ PŘÍKLAD - NĚMECKO MÁ KONEC NORDSTREAMU A MĚT TAK I JEHO ZAČÁTEK TO BY BYL KŠEFT. A KDYŽ TO RUSKO MÁ TAKOVÝCH KŠEFTŮ NESPOČET! TAK TO JE TEN HNACÍ MOTOR POLITIKŮ EU A NATO, KRÁST, KRÁST A ZSE KRÁST - U DRUHÝCH!

  OdpovědětVymazat
 18. Stačilo aby, uplynula jen chvilka a ukázalo se, že pan Iščenko nemá pravdu. Sankcemi se to jenom hemží a kdo ví jaký bude osud Severního proudu 2. Němci už určitě mají připravenou i nouzovou variantu při zrušení tohoto projektu. Zdá se mi, že Rusové stále nechápou, co se děje a jak velké je odhodlání Američanů Rusko řádně stisknout a oddělit ho od Evropy.

  OdpovědětVymazat