Reklama

sobota 17. března 2018

Podle Rusů bylo zařízení pro výrobu plynu „Novyčok" převezeno do USA!

- kou -
17.3.2018 RIARU,  překlad PrvníZprávy
Všechny zásoby plynu „Novyčok“, který otrávil bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala, na konci roku 1990 byly zničeny na náklady Pentagonu, a zařízení pro jeho výrobu bylo exportováno do Spojených států.
Novinářům to sdělil bývalý člen komise biologických zbraní OSN, vojenský expert Igor Nikulin.Usvědčený ze zrady bývalý plukovník GRU Sergej Skripal a jeho dcera byli nalezeni 4.března v bezvědomí v britském Salisbury. Skripalovi byl udělen azyl v Británii po výměně agentů mezi USA a Ruskem v roce 2010. Podle britské vlády, on a jeho dcera byli otráveni nervově paralytickým agensem ruské výroby „novyčok“. „Novyčok“ je kódové označení řady bojových chemických látek, vytvořených zřejmě v 80. letech v SSSR.

„V souladu s veřejnou publikací, včetně, podle mého názoru v New York Times, se tím (zničením plynových zásob „Novyčoku“) zabývali američtí vojáci chemických vojsk americké armády. Byly na to vynaloženy 4.000.000 dolarů. Bylo to někdy na konci 90. let. Takové jsou informace,“ řekl Nikulin na tiskové konferenci „Rusko-Británie: jaký je výsledek Skripal?“.

Podle něj se tyto zásoby nacházely na území Uzbekistánu.

„Kromě toho, Američané vyvezli zařízení na výrobu tohoto plynu do Spojených států,“ zdůraznil Nikulin.

Britská premiérka Theresa Mayová v projevu 14. března v britském parlamentu obvinila Rusko ze zapojení do otravy Skripala a jeho dcery Julie. Ruské ministerstvo zahraničí odmítlo obvinění, a velvyslanectví Ruské federace v Londýně poslalo nótu na ministerstvo zahraničí s požadavkem společného vyšetřování incidentu v Salisbury. Mayová ignorovala tato prohlášení a oznámila seznam opatření namířených proti Ruské federaci. Londýn vyžaduje vyhoštění 23 ruských diplomatů a pozastavit všechny dvoustranné styky s Ruskem, jakož i zrušit pozvání ruskému ministrovi zahraničí Sergeji Lavrovovi do hlavního města Británie.

Lavrov prohlásil, že ruská strana odmítla jakékoli zapojení do otravy Skripala a všechna obinění slovy, že „je to nesmysl“. Lavrov zdůraznil, že Ruská federace by chtěla mít přístup k materiálům vyšetřování, ale dosud to Londýn odmítá pod vágní záminkou. Podle ministra zahraničních věcí Ruské federace je Rusko připraveno plně spolupracovat se Spojeným královstvím v tomto případě, jestli bude Londýn plnit všechny nezbytné v takových případech postupy stanovené v Úmluvě o zákazu chemických zbraní.


- - -45 komentářů :

 1. Nevyrábí se náhodou tento plyn nedaleko použití?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, ti ho podle C.Murraye z předchozího článku nemají.

   Smazat
  2. Zato USA má CELOU TOVÁRNU I TECHNOLOGII VÝROBY - A TA BYLA sice v SSSR, ale na území současného Ruska.
   TA MAYOVÁ JE LE "POPLETA" MĚLA PŘECI VYHOSTIT USA EMBASSY!

   Smazat
  3. k 17.30... SPRÁVNĚ MÁ BÝT: ...na území současného Ruska NEBYLA TOVÁRNA, ANI SKLADY. Omlouvám se

   Smazat
  4. Vzdy plati: za vsem zlem hledej CIA. Jestlize je vyjimka, tak je to: Made in CIA.

   Smazat
 2. Ano, asi 10 km odtud je laboratoř, která je toho schopná.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 3. P.S.: Ale víc a lepších údajů najdete zde :
  http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/25922-tereza-spencerova-a-to-vite-pro-koho-on-vlastn-pracoval-fakta-k-otravenemu-agentu-skripalovi
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:11 jakéže to piše pí.Spencr lepši údaje? Ta pani analyzuj vše jak pi.Zacharovová tj.vědomně také ohlupuje lidi a potom bylo-nebylo,
   našli-nenašli,ví-nevi,prý a skončí vše strašenim válkou.Jediný rozdíl mezi nima je snad jen ten,že pi.Spencr nevyhrožuje jak pí.Zacharovová!Pel mel v literárkách to jen dokazuje,že papir snese vše.Ono napsat,krom jiného,že z hlediska Kurdů je neuvěřitelná volba,nepochopeni situace,když co by analytička jistě ví,kolik víry v pomoc a jednáni nejen s Lavrovem bylo v Moskvě než se RF z geopolitických ambici dala do hlportu s al-Asadem neni nic jiného než prasárna.

   Smazat
  2. 20:09 - vaše hloupost a zaujatost tříská dveřmi. Spencerová je jedním z nejlepších analytiků, co máme. Nejste schopen jeí analýzy vyvrátit argumenty, tak pomlouváte. Kurdové si . bohužel, za svou tragédii mohou do značné míry sami. Jejich nacionalismus je zaslepuje a pak konají krátkozraká rozhodnutí. Se svými americkými spojenci se opět přepočítali. Proč by měli Rusové , Syřané, Íránci a Hisbulláh podporovat americkou přítomnost na Středním Východě, uplatňovanou skrzevá Kurdy?

   Jo, mimochodem, Literárky mají svou vysokou intelektuální úroveň, na rozdíl od srágor, kterými se zjevně krmíte vy.

   Smazat
  3. 23:29 pravda nacionalismus je zaslepuje,ale je i pravdou,že jen nacionalismus momentálně brzdí rozpináni islamismu.

   Smazat
  4. Novicok vyrabaju aj Anglicania, na rozdiel od Ruska, ktore ho nikdy nevyrabalo. V Anglii sa vyraba 7 kilometrov od miesta terajsieho pouzitia. Ked USA likvidovali zasobu, tak je to naprosto jasne. to uz nepotrebuje komentar.

   Smazat
 4. Právě psali na NOVINKÁCH, že ta drzá Zacharová označila jako možnou zemi původu toho jedu mmj. Českou Republiku. Že jí huba neupadne!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když může Británie někoho absolutně bez důkazu obvinit, proč by to nemohli udělat Rusové? Aspoň vidíte, jak je to oboje absurdní. Ale obávám se, že vy to nepochopíte!

   Smazat
  2. Re (16:21):
   Pokud se týče ČR, pak se Zacharovová zcela jistě unáhlila. Z České republiky ta látka (jinak to chemický yetti) nemůže pocházet.
   Pokud by ale měla za vyřčená slova upadnout "huba" Zacharovové, neumím si představit, co všechno by muselo upadnout těm britským vládním a parlamentním pomatencům, též jejich tajným službám (které to vše připravily a provedly), jakož i všem západním hýkalům (vč. našeho prostituta Stropnického), kteří jako ti osli bez jakéhokoli přesvědčivého důkazu to Rusko osočili ...
   Na ministerstvu zahr. věcí jsme již měli kdejaké to kreatury. Ale ta v osobě bezpáteřní a bezeskrupulózní loutky Stropnického překonává vše myslitelné i nemyslitelné.
   A není - bohužel - ani jedinou, která takto "zdobí" ten Babišův mančaft.

   Smazat
  3. Myslím si to možné je... máme nejlepšího chemika na světě...pana Kalouska

   Smazat
  4. 16.21 Zacharovová ví, že zbožný rusofob Kalousek je vysokoškolsky vzdělaný CHEMICKÝ TECHNOLOG! Tak čemu se divíte?

   Smazat
  5. 17:36, Zacharova nemá ponětí, kdo je jakýsi Kalousek. Je to snad český premiér, nebo alespoň nějaký ministr?

   Smazat
  6. Záhadná nemoc expremiera Grosse:nikdo ji neobjasnil.Možná čeští armádní chemici,prý jsou nejlepší na světě.

   Smazat
  7. 21:10, vy jste fakt blbec.

   Smazat
  8. Necukejte se, sprosťáku 21:21. Česko tuhle látku vlastní, jinak by nemohlo kalibrovat detektory chemických látek naší čacké armády, která je svou protichemickou jednotkou pověstná!!!!!

   Smazat
  9. 0:02, zaprvé, proč opakujete z příspěvku někoho jiného a jak můžete vedet, jaké srovnávací materiály má k dispozici Česká armáda?

   Smazat
  10. Drza Zacharovova iba konstatovala realitu. Noovichok sa vyrabal v Cechach a na Slovensku, na rozdiel od Ruska, kde vyroba NIKDY nebola.Samozrejme vsetky zapadne staty poznaju minimalne chemicky proces vyroby, vacsinou maju aj vzorky uz ibana kalibraciu pristrojov rozoznávajúcich bojove plyny.Iba tupec ako ty si mysli, ze ked zapad tento plyn pomenoval Novichok, tak je Rusky...

   Smazat
 5. 16;21
  Jooooo,když čte někdo tyhle sračky....marná námaha!!!☺

  OdpovědětSmazat
 6. Skripala zabila britská tajná služba po dohodě s Američany. Mayová se už před několika měsíci dohodla, nebo byla "zpracována" (jak chcete), že je třeba přitvrdit sankce a další opatření proti Rusku, jenom by bylo politicky průchodnější, aby se to udělalo ve správný čas, až přijde vhodná záminka. Záminka přišla, plány fungují, ruské návrhy musely být odmítnuty. Britská vláda přece nemůže usvědčit sama sebe a své tajné služby. :)

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
 7. 16.21,pan kolega,vy cesi sa date do vsetkeho navliect , co nariadi USA !!Oblizprdele s prepacenim !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sundej si z hlavy to máslo! Slovensko jmenovala také!!!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 8. Příští týden bude zasedat BR EU, kde se odsoudí použití NPChZ proti obyvatelům Británie že strany Ruska. EU nemá pochybnosti, že se stalo tak, jak May řekla a vyhodí z toho důsledky.

  Možná to souvisí s Východní Ghútou, kde proti sobě před několika dny začaly bojovat spec.jednotky USA, Francie a Británie na jedné straně a Ruské Federace na druhé. To už není proxy, ale přímá válka. Znovu se objevila zpráva, že se neuznává status Sýrie a Asada.

  To je začátek. Pokud nenastane radikální změna v Sýrii, nejpravděpodobněji se neuznají výsledky voleb v RF a tím pádem se přeruší veškerá komunikace.

  O vyhoštění ruských diplomatů v souvislosti s "otravou" uvažuje i Polsko, Španělsko, Švédsko a pobaltské státy. Bulharsko, Rumunsko a Česko o vyhoštění ruského dipl.sboru uvažují. Británie se už vyslovila, že dipl.misi v Londýně zkonfiskuje všechen majetek.

  USA dají příští měsíc v BR OSN návrh na zrušení nejen práva veta pro RF. Mají silné páky na Čínu, takže to možná projde. Tou pákou je jejich dluh vůči Číně. Takový Klimkin během oznámení této zprávy hýkal radostí jako osel a vypadalo to, že se v přímém přenosu odbavil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové v Ghutě asi pobili příliš mnoho mírotvůrců z britských speciálních útvarů t.č. působících na území Sýrie. Mayová nemá prachy na odškodnění rodin, musí je sebrat z účtů ruských oligarchů. Někteří je nebudou stejně potřebovat, protože zemřou jako Berezovský a Gluško.

   Smazat
  2. Nayova nezoberie nic. Ak ano, v tom momente im Rusko zjavne znarodni British Petroleum...ktore hojne posobi na uzemi Ruska.

   Smazat
  3. 11:37, přímý důvod k válce. Vždyť o tomhle se to všechno točí.

   Smazat
 9. možná se konečně dozvíme, jestli náhodou právě kvůli této záležitosti nebyly náhodou odpáleny Vrbětice:
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/466487-puvod-jedu-kterym-byl-otraven-skripal-rusko-ukazalo-na-cesko-a-dalsi-tri-zeme.html

  OdpovědětSmazat
 10. 16:21 tak Zacharovová je drzá a prolhaná a Mayová slušná a pravdomluvná? Osobně se domnívám, že je to právě naopak. Na Trumpa není spoleh, proto angažovali Mayovou, aby zavelela do mediálního útoku. Mayová je v kýblu, nemá prachy na brexit, plyn na topení jí vozí Putin a právě přišla o ropná pole v Sýrii. Anglie mele z posledního, proto ta hysterie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zacharova stejně jako celý ruský dipl.sbor mlží a zavádějí, až se jim od huby práší, teď dokonce i obviňují. Nevím, co tím chtějí dosáhnout?

   Zacharova tvrdí, že v Rusku nikdy nebyl rozpracován program "Novičok" a velvyslanec v Holandsku zase tvrdí, že o tom poprvé slyšel až od T.May. Teď navíc Zacharova obvinila bývalé Československo s tím, že buďto to pochází někde odsud, anebo to je všechno výmysl.

   Věřím, že velvyslanec i mluvčí zamini se o něčem podobném dozvěděli až teď, nejsou z oboru, je také možné, že RF už na něčem podobném nepracuje (silně pochybuju), ale informace o svých látkách z doby SSSR bezesporu mají.

   Není pochyb, že se bývalé ČSSR na nějakém výzkumu podílelo (jsou informace), ale program "Novičok", rozpracování výroby substancí pod kódovým označením A232, je popsán v Chem.listech z r. 2010 - zdroj z Mizarjanovy knihy.

   Tedy tento termín byl minimálně lidem z branže známý. Je ale také pravda, že pojem "Novičok" se vyskytnul až v té knize přeběhlíka z Uzbekistánu, a jedině tam, a může mít stejnou relevanci, jako obvinění Rodčenkova, že KGB měnilo vzorky už na olympiádě r.1980. Potíž je v tom, že Rodčenkov byl v té době ještě na škole a žádné vzorky se tehdy nebraly.

   Proč se ale zhovaďuje ruská diplomacie, ví bůh. Možná někoho kryjí, možná to je akce dalšího vagabunda z FSB, který zradil. I když lv současnosti takových lidí už moc v ruské tajné službě není. Ale je docela možné, že to je všechno lest.

   Smazat
  2. 19:19 vypouští false news, typický hloupý trolo. Zacharovová sděluje oficiální stanovisko ruského Zaminy. Takže hlupče, rusové ostře dementovali, angličtí mopslíci opět skáčou podle americké propagandistické odrhovačky. Např. naše referenční laboratoř Armádu ČR vzorky téhle bojové látky má. Jinak by nemohli kalibrovat měřící přístroje. Takže stopa může jít i k nám a k dalším zemím Varšavské smlouvy, které měly tuhle chemii ve výzbroji. Referenční laboratoř na tuto látku je v Anglii jen 323 km od místa, kde byl čin spáchán. Výrobní kapacity byly zase pro změnu z Ruska vyvezeny do USA. Když si vezmeme Qui bono - tak nám jasně vycházejí USA (NATO). Hodit vidle do vztahů Evropy s Ruskem, aby na kontinentu nevznikla ekonomická spolupráce a integrace, protože to by byl konec monopolu USA na světovládu a začátek rychlého sešupu do bezvýznamnosti. Představte si jeden ekonomický celek - Euroasii! 19:19 je pouhý papouškující kecálek, neschopný analytického myšlení. Produkt českého školství v úpadku.

   Smazat
  3. Tleskám a chválím, reálná existence porovnávacích vzorků všech dostupných a i hypoteticky existujících bojových chemických látek je nutná pro jejich identifikaci a zjišťování, vzhledem k dobrému renomé pozůstatku naší armády tj. chemickému vojsku jsou tyto vzorky nezbytné. Např. látka typu VX kterou jsme detekovali a následně odmořovali na chemickém polygonu před mnoha a mnoha lety také nebyla žádná atrapa ale ,,ostrý originál,,. Spíš mě tak trochu děsí naprostá neschopnost odpovědných předjímat co by kdyby - vysvětlím = pokud jsou komponenty binární látky optimalizovaně obsaženy v komerčních přípravcích , tak není problém nadužíváním připravku zajistit saturaci životního prostředí a živých forem až na potřebnou reakční úroveň. Dodat druhou složku třeba ve vodě a katalizátor třeba v zubní pastě.... jak snadné. Moc pěkně obdobná problematika je popsána v knize Nádcha, autora si již nepamatuju.

   Smazat
  4. 19:39, kalibrační materiály pro plynovou chromatografii kvalitativní i kvantitativní analýzy, můžete získat v podobě databáze, nemusíte to fyzicky vlastnit. Armáda ČR bezesporu něco podobného má.

   Pokud jsou údaje v Mirzajanově knize správné, může tuto látku (prekursory) v podstatě vyrobit kdejaký slušný chemik.

   Nikde jsem nepsal, že za tím stojí stopro Rusko, my ani nevíme, čím se zaobíral Skripal. Možná to JE sakrální oběť. Ale je totálně tupé, když se tu pertraktuje, že chudák Rusko nic podobného nemá, že se to vyrábělo v Uzbekistánu a všechno zabavili Američani. Koneckonců, jak by to chtěli analyzovat, když nemají vzorek z místa činu?

   Smazat
 11. hlavním cílem je vyhnat Rusko z RB OSN, trvalým cílem rozbití Ruska (alá Brzezinský), proto je třeba: výrazněji aktivovat pátou kolonu v Rusku, dlouhodobě jsou zapojováni i oligarchové (hrozba ztráty účtů a majetku na západě), znevěrohodnit a následně neuznat zítřejší prezidentské volby (podstatně snížit volební účast, dokonce banderovci se nechali slyšet, že u sebe nepustí Rusy hlasovat) a sebrat Rusku na poslední chvíli MS ve fotbalu - mimochodem ruský majdan je prý dlouhodobě naplánován právě na ten měsíc konání MS, cílem je vyhnat nespokojené fotbalové fanoušky (přijdou přece o fotbal) a ostatní nespokojence do ulic. Každopádně v Rusku bude velmi horké léto

  OdpovědětSmazat
 12. Patrně jde opět o aktivitu Bílých přileb... Jinak je ta záležitost opravdu úsměvná...

  OdpovědětSmazat
 13. 19:19 trolle, napište něco a ještě o trochu delšího, ať se zasmějeme, dokonale tu potvrzujete definici "zeleného mozku"

  OdpovědětSmazat
 14. Vsichni tito zbohatlici ci zradci Ruska jsou pouze zide . To nazacalo Berezovskym to je stara praxe mafie . kdo ma zajem jdete na wikipedii a nacrtnete "zidovska mafe v americe . Budete se divit co se dozvite z oficielnich zdroju. Jak vsichni kdo situaci trosku sleduji vedi ze onen Berezovsky (ktery ranoval Rusko za Jelcina jez jen chlastal a byl tez zid)zemrel v koupelne udajne obeseny ale pravda je takova ze byl oddelan nekterou z rozvedek pro ktere pracoval (Israelska,anglicka a CIA) vsichni meli zajem aby mlcel byl totiz v proseni Putina o navrat domu s tim ze vrati penize (triliony) ktere ukradl. A to je se vsemi temi ksindly .Proc by asi Rusove otravovali nejakeho zradce ktereho navic do Anglie vydali?? Ten Idiot Johnson ktery se cese jako debil a strelena premierka jez napodobuje zeleznou lady se klani!!! pred mohamedanem z Velbloud saudi jako zaviraci nuz pri jeho vitani . Hnus se na to divat jaci politici dnes ranuji svet. zde pekne poslouchani o mumlajicim pablbovi zdegenerovanem jez malem byl presidentem Ceska ,jak jsou lide zpitomneli nelze ani pochopit

  https://www.youtube.com/watch?v=VnqvEQTag74

  OdpovědětSmazat
 15. S tím Kalouskem co jsem výše zachytil, to není zrovna špatný nápad. Je světoznámý ekonom tudíž bude zcela jistě i světoznámý chemik, to se pozná podle toho, že tady "otravuje" lidi v republice už téměř třicet let a ještě stále mu to prochází. Co když se rozhodl otravovat lidi i jinde ve světě?

  OdpovědětSmazat
 16. Při likvidaci nějaké osoby stačí zmáčknout kohoutek a je to.Proč takové divadla s bojovou látkou? No přece aby byl důvod obvinit toho konkrétního nepřítele, odkud látka pochází.Jak nenápadné! Kolikrát toto za poslední léta tajné služby anglosaských zemí použily? Mnohokrát.Velmi oblíbená metoda v Sýrii i jinde a bez vyšetřování hned odveta bombami a raketami.A teď znovu podobnou levarnu chystají v Damašku, aby byl důvod zaútočit na Sýrii.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.