Reklama

sobota 24. března 2018

Podobnost čistě náhodná? Ale kdeže, je to jen pokračování spojenecké taktiky v provokacích vůči Rusku!

Jiří Baťa
24. 3. 2018
Jistě si mnohý čtenář ještě vzpomene a vybaví případ v červenci 2014 nad oblastí bojů na východě Ukrajiny sestřelení letadla společnosti Malaysia Airlines Boeing 777 letu MH 17 . Bezprostředně poté se na veřejnosti objevily verze, že letadlo bylo sestřeleno proruskými separatisty za použití rakety BUK, jejichž techniku přivezli z Ruska a následně ji, po sestřelení, zase odvezli zpět na ruské území, z čehož byly činěny závěry, že na sestřelení se podílelo Rusko zprostředkováním rakety BUK.


V rámci vyšetřování se objevila celá řada verzí důvodů pádu letadla, např. že letadlo nebylo sestřeleno pozemní raketovou technikou, ale že sestřelení mohlo být také způsobeno vzdušnými silami, tedy vojenskými letadly a to letadly UA, tj. ukrajinské armády, když jak bylo zjištěno, zainteresovaní osoby a aktéři krátce po incidentu údajně náhle zmizeli (byli uklizeni) do zahraničí.

Na vyšetřování se (svým způsobem) podílelo i Rusko, které mj. po holandské straně, která vedla vyšetřování, žádalo poskytnutí vzorků sestřeleného letadla, resp. části kabiny, kam byl veden útok, který vedl k pádu letadla, případně také přímou účast na vyšetřování. Přes několikerou žádost Ruska však nebyly vzorky vyšetřovacím orgánům RF vydány a nebylo umožněno ruským vyšetřovacím orgánům osobně se účastnit a podílet se na vyšetřování této tragedie.

Značně dlouhou dobu, po kterou se vedlo vyšetřování, jedna z oficiálních verzí byla také již výše zmíněná údajná účast Ruska na sestřelení letadla MH 17 navzdory tomu, že k tomu nevedly ani žádné konkrétní a prokazatelné indicie, stejně jako nikdy nebyl uveden důvod a účel, proč by mělo být letadlo MH 17 sestřeleno právě proruskými separatisty, tedy lidmi, podporovaných Ruskem, aby tak mohl být prokázán zájem Ruska na tomto incidentu.

V březnu t.r. bylo oznámeno, že ranou z pistole ukončil svůj život ukrajinský pilot Vladislav Vološin, kterého Rusové obvinili ze sestřelení letadla z letu MH17. Důvody jeho činu zatím nejsou známy. Vološin po vypuknutí války na východě Ukrajiny podnikl třiatřicet bojových misí v letounu Su-25, s nímž útočil na bojové pozice proruských separatistů. Rusové ho obvinili, že v polovině července sestřelil Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, v jehož troskách zahynulo 298 lidí. Vološin tvrdil, že osudný den žádný let neabsolvoval. Nicméně jeho bývalý kolega z armády Jevgenij Agapov, strojní inženýr, tvrdil že Vološinův letoun nesl střely pro letecké souboje, Vološin však trval na tom, že létal pouze se střelami vzduch – země. Asi bychom byli hodně naivní si myslet, že by se pilot Vološin přiznal, že jeho letoun nesl střely pro letecké souboje. Nicméně v jeho tvrzeních ho podpořila i ukrajinská tajná služba SBU (ta ani vzhledem k situaci nemohla jinak), zatímco Vyšetřovací výbor Ruska, (obdoba americké FBI), označil za věrohodné svědectví Agapova. Tvrzení strojního inženýra Jevgenije Agapova jsou však z pohledu mezinárodního týmu vyšetřovatelů nepravdivé, protože podle jejich (zřejmě neomylné) verze bylo letadlo Boeing 777 letu MH 17 sestřeleno raketovým systémem BUK pocházejícím z Ruska z oblasti, kterou měli pod kontrolou proruští povstalci. Toto tvrzení však žádnými důkazy neodložili. Pravdou je pouze to, že raktey BUK jsou ruského původu, avšak ještě „za dobrých časů“ dodaných ukrajinské armádě.


Od tohoto tragického incidentu již uběhly téměř čtyři roky, oficiální výsledky vyšetřování de facto či spíše zatím nejsou žádné a vyšetřování případu se pomalu ale jistě ztrácí v parách a odéru profláknutých provokací, které měly jediný cíl, svalit na bojující proruské separatisty vinu, resp. zdiskreditovat samotné Rusko z účasti na tomto incidentu a tak znovu dostat Rusko do pozice, která by vedly k dalším aktivitám USA a NATO k posílení opatření vůči Rusku. To na straně jedné.

Na druhé straně je to případ s údajnou otravou ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, který se udál v Salisbury ve Velké Británii a který má několik shodných aspektů s případem sestřeleného letadla MH 17 nad Ukrajinou. Především to je, vzhledem k tradičním zvyklostem kriminálního vyšetřování (a světoznámý Scotland Yard určitě není v tomto směru žádným „vořezávátkem“), že bez bližších poznatků či důkazů bylo zcela bezprecedentně veřejně obviněno Ruska jako strůjce tohoto činu, navzdory tomu, že britská strana nesdělila smysl, cíl, resp. „coi bono“, tedy komu to v případě, že pachatelem je Rusko, asi poslouží? Jak napsal jeden ze čtenářů NR, tento člověk /Skripal/ coby "nepohodlný dvojitý agent" už dávno nebyl agentem, protože byl ze své funkce degradován, odseděl 6 roků vězení v Rusku, načež jej vyměnili za „nedvojité“ agenty s Američany. Od té doby uplynulo již 7 roků. Pro Rusko je osoba agenta Skripala naprosto bezvýznamná figurka, k tomu, aby hrála ještě nějakou roli.. V neposlední řadě se nabízí otázka , proč se někdo snažil usmrtit i dceru Skripala, která s jeho činností nemá, resp. neměla nic společného, tím více po tolika letech?

Ale v tomto mezinárodně pojatém provokativním případě je celá řada naprosto nelogických, těžko vysvětlitelných a nepochopitelných faktů a skutečností. Především fakt, že obě oběti byly údajně nalezeny na lavičce v parku, kam byly osobním autem dopraveny z letiště známým člověkem, kde je otrávené, resp. přiotrávené prý našel nějaký anglický „bobík“, tedy policista. Ten prý cca po 4 minutách upadl do bezvědomí (kómatu). Nalezené osoby na lavičce, tedy S. Skripal a jeho dcera, napadeni bojovým plynem Novičok, však byly na živu přesto, že by podle všech skutečností měli být po napadení zmíněným plynem usmrceni, neboť za

a) zmíněný plyn Novičok působí bezprostředně, tedy okamžitě, neboť člověk po několika vteřinách umírá, jediná protiobrana je podání jistého prostředku, který musí být aplikováno do 15, max. 30 vteřin po napadení jedovatým plynem, přesto však za

b) anglický policista upadá do kómatu „až“ po 4 minutách, údajně po lékařském zákroku a ošetření byl (po blíže nespecifikované době) propuštěn důmů, kam údajně „odkráčel po svých“, zatímco za

c) obě oběti se nacházely ve vážném, resp. v kritickém stavu, který ohrožoval jejich životy (tento stav údajně trvá dosud).

Britové po neskutečně krátké době měli naprosto jasno o co jde tedy, že obě osoby byly napadeny bojovým plynem typu Novičok, resp. A-234, a protože jej kdysi dávno vyráběli v SSSR, bylo pro britskou stranu a hlavně pro premiérku T. Mayovou nad vší pochybnost jasné, že za útokem na Skripala a jeho dceru není nikdo jiný, než Rusko. Britové vůbec nevzali v úvahu skutečnost, že tato látka Novichok, alias A-234 byla za

1) dávno, ještě v dobách SSSR zničena pod dohledem a kontrolou expertů z USA, za

2) že na výrobě se podílely i jiné státy (mj, i bývalá ČSFR, Švédsko, ale i samotná Velká Británie) a jak ruská strana sdělila, tato látka tedy může pocházet také z těchto států, ale také, že za

3) buďto Britové věděli předem o tomto útoku a účinně se na něj protilátkou připravili, čímž de facto oběma napadeným obětem zachránili život, nebo za

4) vůbec nešlo o prezentovanou bojovou látku Novičok, ale o bojový plyn jiného typu, který nemohl způsobit bezprostřední smrt po jeho použití. Tomu také nasvědčují skutečnosti, že Skripal i jeho dcera žijí, byť údajně stále ve vážném zdravotním stavu, ale na druhé straně to téměř bez úhony přežil anglický Bobík!

Je logické, že Rusko odmítlo nejen nařčení, ale i údajnou vinu a odmítají jakoukoliv účast na tomto incidentu. Je proto také zcela pochopitelné, že Moskva požádala Velkou Británii o poskytnutí vzorku z místa činu v Salisbury, Londýn však byl a je na tuto žádost hluchý, resp. všechny požadavky pokrytecky odmítá.

V tomto momentě se nám oba případy, tedy výše uvedené sestřelení letadla MH 17 nad Ukrajinou v červenci 2014 a případ přiotrávení Skripala a jeho dcery, evidentně prolínají. I v případě sestřelení letadla Boeingu 777 letu MH 17, kdy bylo Rusko obviněno ze spoluúčasti, když prý dodala proruským separatistům střely, resp. rakety BUK, totiž ruská strana žádala o poskytnutí vzorků kabinové části letadla za účelem vlastního vyšetřování, její žádosti však nebylo vyslyšeno, natož pak vyhověno.

Dosavadní výsledky vyšetřování otravy Skripala a jeho dcery, lze-li vůbec o nějakém kvalifikovaném vyšetřování mluvit, protože v případě regulérního, kriminalistickým zásadám a postupům odpovídajícího šetření, by rozhodně v tak krátké době nemohly být známy fakta a skutečnosti, na základě kterých by bylo možné jednoznačně a hlavně odpovědně určit pachatele, ale i vznést obvinění proti konkrétnímu subjektu. Přesto britská strana jako taková, ale i samotná britská vláda, potažmo její, do případu velmi zainteresovaná premiérka Theresa Mayová zcela bezskrupulózně z činu přímo obvinila Moskvu a ministr zahraničních věcí Boris Johnson tomu nasadil korunu když prohlásil, že tento čin byl spáchán na přímý pokyn ruského prezidenta Putina. Že by Johnson měl svého agenta přímo v blízkosti prezidenta Putina když tvrdí, že on dal příkaz k tomuto činu? V tomto případě o zdravém rozumu a logickém myšlení B. Johnsona lze zcela oprávněně pochybovat. Ostatně ta jeho vizáž...!

Moskva, potažmo prezident Putin, jakékoliv nařčení, resp. vinu, samozřejmě naprosto kategoricky odmítají, na vyšetřování případu však mají zájem spolupracovat. Žádají britskou stranu, aby jim poskytla vzorky bojové látky, kterou měli být údajně napadeny oběti, aby tak mohli pomoci při určení jejího výrobce, případně distributora, který by mohl vyšetřovatele zavést na stopu k pachateli. Avšak i v tomto případě je odpověď jednoznačně zamítavá, Britové nejsou ochotni vzorek plynu vydat. Jen naprosto hloupý člověk nepochopí, proč poskytnutí vzorku Britové tak urputně brání.

Suma sumárum, nedávno to bylo sestřelené letadlo Boeing 777 let MH 17 nad Ukrajinou, ze kterého bylo viněno Rusko v lepším případě z napomáhání, resp. poskytnutí rakety BUK, kdy také Rusko žádalo holandské vyšetřovací orgány o poskytnutí vzorků letadla a na spolupráci ve snaze napomoci vyšetřování, ale požadované vzorky i nabízená pomoc byly odmítnuty.

V situaci, kdy je Rusko obviněno z útoku bojovým plynem na osobu bývalého ruského dvojagenta Skripala a jeho dceru v Salisbury, Londýn žádost Moskvy o poskytnutí vzorků použitého plynu i v tomto případě britská strana odmítá. Jde o podobnost čistě náhodnou, nebo to má společného jmenovatele? Za B je správně. Je to evidentní snaha americké militantní administrativy a evropských spojenců v NATO v další provokaci proti Rusku v očekávání, že Rusko bude neadekvátně reagovat a USA a NATO tak budou mít další důvody k vojenskému opatřením proti „hrozbě Ruska“. Z tohoto pohledu to lze komentovat slovy Sherlocka Holmese : „Jak snadné Watsone!“

Škoda, že to nelze říct o poctivém, čestném a v rámci pověstné anglické perfektnosti odborně vedeném vyšetřování a výsledku jejich šetření (které je v tomto případě přesnější nazývat nešetření), které zřejmě záměrně a provokativně vede sama premiérka T. Mayová. Ta se zatím zmohla jen velkpohubě obvinit Moskvu, ale pozapomněla, že z hlediska justičního práva někoho obvinit lze až tehdy, jsou-li k dispozici nezvratná fakta. Copak to ale „komisařku“ Mayovou zajímá?

39 komentářů :

 1. Ano, v zásadě ve všem máte pravdu. Nyní mě ale zajímá, kdo z poslanců využije svého práva a bude kategoricky vyžadovat po předsedovi vlády a ministru zahraničí zevrubné a přesvědčivé vysvětlení toho, že se vláda ČR rozhodla v souvislosti s výše uvedenou událostí vyhostit ruské diplomaty. Jsem opravdu zvědavý, kdo si zachoval zbytek rozumu a odmítne tento naprosto stupidní krok, kterým se naše republika dostane do role kašpárka a ohrozíme naprosto zbytečně své zájmy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do první a druhé světové války, USA vždy vstupovaly až se zpožděním, kdy už se státy, které vedly válku s podporou USA na každé straně, do sebe pořádně pustily. Bylo to v první světové válce a bylo tomu tak i v druhé světové válce. Z obou světových válek USA vyšly jako vítězové s obrovským, až astronomickým ziskem. To co se nyní děje, je jenom opakování toho, co tady už bylo. Američani se prostřednictvím Velké Británie snaží vyprovokovat Rusko k odvetě, která i po nesčetných provokacích nepřichází. Jenom si to seřaďme chronologicky. Sestřelení Ruské stíhačky v Sírii, označení Ruska za viníka sestřelení letu MH 17 nad Ukrajinou. Vraždění lidí Ukrajinskou armádou v Luhansku a Donbase, referendum obyvatel Krymu o připojení se k Ruské federaci, vyřazení Ruských sportovců z veškerých mezinárodních soutěží, nyní otrávení bývalého agenta Skripala ve Velké Británii. Všechny tyto akce jsou organizované z USA, ale USA stojí opodál, takže Rusko tyto provokace musí snášet, ale nemůže přímo odpovědět USA, protože USA k těmto provokacím požívá své vazalské státy a mezinárodní orgány. Ideál pro USA by bylo vyvolat válečný konflikt mezí EU a Ruskem a USA by dlouhodobě dodávalo zbraně Evropským státům a až by Rusko bylo poraženo, USA by si vzalo všechno co z Ruska zbylo.
   Zatím to USA moc nevychází. Vysoká představitelka vlády USA na adresu Ruska pronesla, že Rusko je nebezpečné právě tím, že nereaguje adekvátně na provokace. To co nyní provádějí státy Evropské Unie v čele s Velkou Británii je jenom ukázka vazalství těchto států vůči USA. Akce vyhošťování diplomatů Ruska ze států Evropy, které nemají s Ruskem žádný konflikt, je super provokace, která má za cíl donutit Rusko k odvetným krokům vůči těmto státům a následovat budou další provokace a budou co raz ostřejší, ale nikdy za nimi nebudou Spojené státy. Ty budou zpovzdálí sledovat dění a budou přilévat olej do ohně. Cílem je vyvolat třetí světovou válku tak, aby USA z této války opět vyšla, jako vítěz a samozřejmě s obrovskými zisky. Co bude s lidmi v Evropě, to je Američanům jedno. Amerika nemá své přátelé, ani nepřátelé, Amerika má své zájmy. A zájmy jsou pro USA to nejdůležitější, kdo je ohrožuje bude demokraticky, humanitárně vybombardován.

   Smazat
  2. asi tak
   https://www.youtube.com/watch?v=3QpaAgqA00Y

   Smazat
 2. Hovínky.cz už jedou.
  Dneska už přišly s tím, že "ruská ambasáda v Praze je prošpikována špiony":-D
  Samý špion:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím přišla BIS, ty rusácký primitivní idiote.

   Smazat
  2. No jo, BIS má přikázáno vidět jen ruské nebo čínské špióny. Od svržení premiéra Nečase policejními plukovníky a olomouckým státním zástupcem Ivo Ištvánem na zakázku americké ambasády tu západní špióni mají Klondike a dokonce to potvrdil bývalý premiér Topolánek při interwiev v českém rozhlasu.

   Smazat
  3. 10:08

   Svržení Nečase a jeho vlády považuje Zeman za svůj největší úspěch. Zřejmě je teda Zeman agent CIA.

   Smazat
  4. Bis prostě dostala kapky za to že nepodpořila debilní vyjádření kandidáta docenta stahovače králíků Drahoše. Musí se polepšit nebo nebudou prémie a vedení bude obmněněno.

   Smazat
  5. 9:53 Všechny vaše západní lži zpravodajství že.

   Smazat
  6. 9:53 Co je to BIS ty nerusácý primitivní idiote!?To jsou jen hudebníci, hrající podle not novodobých "spojenců", tedy šmejdů, kteří vymývají hlavy tupcům tvé kategorie.

   Smazat
  7. 11:19 Jen pišti víc ty kremloilskej posránku jehož zdechlej fotřík pjel kdysi v rámci družby s DDR spolu Merkelkou ve sboru pionýrů: "Buď vsjegdááááááááá búúúúúúúúúděěět něěěěěba, buď vjegdááááá búúúúúúděěět sóóóónce ..." :))))) Ach vy komoušský prasata, kdy už konečně zdrhnete do toho Rusácka, co? Třeba vám tam Putler poskytne nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i příděl jedovatý pěny do koupele!:D:D:D

   Smazat
  8. 17:01
   Milý hlopý hochu celá BIS byla vybudována s pomocí bývalých zpravodajců jen do vedení se dostali primitivové z hadrákové doby. Byli mezi nimi i novodobí teroristi, kteří se ozbrojovali a chtěli společnost napravit sami (asi jako Mašínové) Jeden takový byl dokonce uvězněn. Ale mnoho ještě debilnějších je ve vedení BIS . Tato organizace je naprosto neschopná. Nedivím se že soudný politik jejich zprávy nečte.

   Smazat
  9. 18:07 Aha, tak to sorry, já měl za to že mluvím z prdem Agenta A52 - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  10. 10:17 opravdu relevantní souvislosti. Ostatně, můžete vysvětlit jak to víte? Svěřil se vám prezident republiky osobně?

   Smazat
  11. Vono takovy vrazdeni a masovem meritku /civilnich osob a deti / ve valkach kde se vetsinou "bojuje "proti obyvatelstvu, ktery nemuze strilet zpatky , /Syrie treba/ , zanecha stopy ve svedomi , ktery pak pracujou az do zhrouceni psychiky. Proto vetsina /80%/ v USA armade chce valcit jenom ne na fronte..Jako skladnici, pisari, uklizecky a pod.
   Leceni vetsiny veteranu jejich psychickych onemocneni psychologickych pricin , jako nasledky utoku na civilni cile na rodiny s detmi ...
   To pozdeji zacina pracovat a tezko se to leci..Hodne jich konci sebevrazdami, protoze kdyz clovek vyroste pres tricitku neda to pokoj. Zijou mezi jinymi lidmi , ale stale jim neco rika, ja nejsem jako oni , ja mam na rukou krev nevinnych lidi , smrt stovek i deti a pod. Leceni stoji miliardy , ale nema efekt, ani nemuze mit..

   Smazat
 3. Těmi provokacemi Rusko jen posilují je to vidět u voleb Ruský národ je opět silný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud máte trochu přehled
   o nadnárodních procesech řízení světa,
   možná, že dospějete ke stejnému názoru
   jako já :

   Premiérka Anglie je skrytá agentka Ruska, Putina, nebo je opravdu tak blbá.
   PROČ to tak vnímám :

   Byla vytvořena akce / skandál /obvinění.
   Důkazů ale netřeba.
   Takže byli vyhoštěni ruští diplomaté, z Ruska angličtí.
   Anglie chce vyhostit i redakci Russia Today,
   zatočit s propagandou z Ruska...

   Putin zdědil po Jelcinovi trosky Ruska, zamořené desítkami zahraničních nevládních organizací,politických nadací a téměř dvěma desítkami zahraničních radií a televizí.
   Na každou akci,
   kterou v tomto směru podnikne Anglie a poskoci v EU, především Německa a Francie + čeští ratlíci,
   bude z Ruska následovat REAKCE.

   Putin se tak, aspoň z části, zbaví 5.kolony bez mediálního povyku, to je přece příležitost,
   kterou je třeba krok za krokem uchopit za pačesy.

   Smazat
  2. Zfanatizovana ucitelka narodu May a ostatni to nedelaj zadarmo. Nekdy pozdeji prijde pritel s kufrikem , nebo kufrem penez jako odmena..
   Vsechny utoky maji zpusobit aby Putin ztratil nervy pod uzasnym tlakem , tech provokaci a udelal neco co by se jim hodilo.
   U nas Benes , president bez vykonne moci byl obvinovan Hitlerem ze vsech moznych i nemoznych zlocinu....
   Rok 1939 je zpet , kdyz uz dlouho na tom pracovali aby dohnali svet do kaatastrofy..
   Pred kterou stojime. Volby nemaji zadny vyznam vyjma odvest pozornost.
   Zesileli pod dojmeme novych zbrani.
   To opravdu od Ruska necekali.
   Ted se snazi delat neuveritelen veci , ponevadz ztratili vliv na deni sveta ale porad se snazi nekoho presvedcit ,ze hraji hlavni roli ve vsem...
   Ale kdyz pak zacnou mluvit , je kazdemu trapne , z ubohosti , ktery z nich padaji a usvedcujou tak sami sebe a se strasnou namahou i nas , ze uz melou z posledniho..
   Jako dalsi efekt je vyvysovani Putina jako andela vseho dobreho...
   V kontrastu s nima , pak to tak vypada...
   Za tim je ale neuveritelne diskriminace vsech rusu , kteri jsou z hlediska zapadu zase bez jedineho Lidskeho Prava ...

   Smazat
 4. Vážený pane Baťo! Mýlíte se. První verze, kvůli ní následovali ihned sankce proti Rusku byla, že letadlo bylo sestřeleno nad Ukrajinou ruskou armádou z ruského území!!! Snadno ověřitelné.

  OdpovědětSmazat
 5. Jednoho krásného dne pohár trpělivosti přeteče. Rus si zase po nějakém útoku nebo kruté provokaci řekne - dneska by to šlo.... a na západě už nebude mít kdo provokovat.

  OdpovědětSmazat
 6. Ve vyšetřování se "zapomělo" na rutinní a klasický kriminalistický postup? Tak jako v případě letadla MH 77. tak i u Skřípala a i v naší zemi v případě Kajínka.

  Jedno mají tyto případy společné! Všechny kryjí špínu v politice a jsou účelové! Ty se používají v případech, kdy standardní vyšetřování by nepřinesl požadovaný výsledek, alespoň co se "vinníků" týče!

  Pro doplnění: u Kajínka nebyly odebrány OTISKY PRSTŮ NA MÍSTĚ ČINU, nebyla provedena ani REKOSTRUKCE!!!
  TO JSOU VŠE ZÁKLADY KRIMINALISTIKY!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Briti též (údajně) odmítají vydat Rusku krevní vzorky obou otrávených, a to s odkazem na jejich stav bezvědomí, který obětem brání udělit vědomý souhlas k odběru ...
  Zajímalo by mě tedy, jak mohou ti briti vědět, že příčinou otravy je některý ze "staročoků", aniž by vůbec provedli základní stanovení aktivit krevních cholinesteráz (AChE a BuChE). Je to první (a nespecifický, orientační) test toho, že ti dva byli otráveni některou z nervově-paralytických látek. Bez její bližší identifikace. I tak důležitý pro podání nespecifického léčiva, např. atropinu apod.
  Otázkou tedy je, jak ti briti tedy provedli analýzu a podle čeho identifikovali jed jako "staročok"?
  A nadto přítomný ve stopovém množství, to když sublethální dávka pro člověka je udávána jako nižší než ca. 1 mg. Kolik metabolitů mohli získat z odebrané moči (bez souhlasu), to ví snad jen pán_bu. A pak ještě Theresa Mayová i s tím jejím vládně pomateným Johnsonem. Jen s tím rozdílem, že tito dva povedení to všechno věděli i dřív jak ten pán_bu ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak provedli Britové analýzu? Proč by prosím vás dělali nějakou zbytečnou analýzu, oni přece věděli, čím je sami otrávili.

   Smazat
  2. 12:31
   Lžiangláni i ostatní poskoci uASSackejch okupantů dělají POUZE ANÁL-LÝZU!!!!!☺

   Smazat
  3. 13:58 Ty už ani nevíš kerýmu šábesdekloj si z tý lejnolíhně vylít!:)) Ty radši zaduj rudoprde svýmu putlerfýroj do ucha, ať ti pořídí funkční klávesnici místo toho ru??kýho dreku s nefunkčím "R":)

   Smazat
  4. 16:54
   Podle sebe soudím tebe ty uASSackej mentále s A52 a Q56!!!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
  5. 16:57 Prdy se nesouděj, ty se rozháněj sprejem:)))

   P. S.: A52, F73, Q90, Q56 se nám už začínaj pěně na strejdoj Googloj zobazovat! - https://www.google.cz/search?biw=1920&bih=961&tbm=isch&sa=1&ei=QXe2WrzkOYzGwQLC0rTIDA&q=A52+F73+Nov%C3%A1+republika&oq=A52+F73+Nov%C3%A1+republika&gs_l=psy-ab.12...21567.22836.0.25761.4.4.0.0.0.0.86.300.4.4.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.0.0....0.5rObaE3BWQ4

   Jééé, pane šeditelííííí!:))))))))))))))))

   Smazat
  6. P. S.: Vyměnils mi klávesnici putlpšouku! Začalo mi zlobit "r":)))

   Smazat
  7. Britové vědí jen to, co prý řekli lékaři. Že Skripal a jeho dcera byli otrávení organofosfátem. To lze poznat např. podle neobvykle stažených zorniček, případně z poklesu hladiny cholinesterázy, kterou lze zjistit z kapky krve. O jaký organofosfát se jedná by mohli zjistit jedině ze zbytků látky třeba na oděvu nebo na těle obětí, pokud byl použit ve formě prášku. V případě použití plynnné formy, nemají šanci, pokud zdroj expozice nebyl na místě nálezu jejich těl nalezen. Což zřejmě nebyl, protože vůbec nevědí kde a jak byli ti dva jedu exponováni. S organofosfáty, i když méně toxickými než novičoky, jsem léta jako chemik a toxikolog pracoval, viděl jsem více, či méně přiotrávené spolupracovníky a sám jsem se jednou mírně přiotrávil, takže vím, co lze a co nelze v takových případech.

   Smazat
  8. 17:06 17;08 Se divím,že si zase nevygooglil značky mobilů ty kokote uASSackej z havlosraček!!!!!☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  9. 18:00 Hele ty radši zaduj rudoprde svýmu putlerfýroj do ucha, ať ti pořídí funkční klávesnici místo toho ruϟϟkýho dreku s nefunkčím "Z" - UAZem totiž už dneska jezděj jen ruϟϟkosračky tvýho typu, frajeři používaj F73! - http://fortewheel.com/resources/images/RICK-F73%201_R.jpg

   Smazat
  10. Vyhovuje si značku mobilu F73,Q90 A52 Q56 a Q54 ty havlosračko vychlastaná!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  11. Re (17:30):
   V jednom se přece jen mýlíte, anonyme!
   Briti od samého počátku té obludnosti tvrdili, že oba Skripalovi byli otráveni nikoliv nějakou nervově-paralytickou .., ale novičokem! Nikdy netvrdili nic jiného!, než jen novičok, novičok!! (s jazykově dobře rozpoznatelným názvem, tudíž i "původem"). A nadto, že vědí i o tom, že otravu provedl ruský stát. Tedy ne jakási osoba či organizace, ale ruský stát! Či dokonce ru. stát na přímý pokyn Putina.
   A to je to, co je na případu (krom mnoha dalších okolností) velmi podivné. Jak něco takového mohou při tak nedostatečné míře objasnění vůbec tvrdit a pouštět do světa!? A vyvolávat takové napětí ve vzájemných vztazích, vč. odvolávání diplomatů?! ...
   Vysvětlit to sice lze, ne však na základě důkazů získaných nezaujatým a řádným vyšetřením té věci. Ty důkazy totiž ani dnes nejsou, jak ostatně sám píšete, takže vše, co zatím prolétlo éterem či přes média, bylo motivováno jinými pohnutkami ... Nebo se mýlím?

   Smazat
 8. Nějaký Skřípal už vůbec nehraje žádnou roli. To byla jen rozbuška a celá sféra slouží jen k tomu rozbít i poslední zbytky vztahů RF - Evropa jak se již děje s odvoláváním diplomatů. Jde o to poškodit obchodní vztahy a zamezit stavbě Nord Stream2. Američani potřebují mít EU připoutanou na svůj břidličáka ať nás to stojí co to bude stát. Odhaduju že cena plynu stoupne nejnéně o 50%. Vyhrožují cly na ocel a hliník, ale to je jen bububu. Dají si podmínku že cla nebudou pokud se bude kupovat americký plyn. Uvidíte že se to stane a to už dávno nikdo nevzpomene na nějakého Skřípala...

  OdpovědětSmazat
 9. vždy hledejme účel, proč se nějaká věc stala. jaký by to mělo význam otrávit chlapa jen tak. Vždy se z toho musí vytřískat nějaký obchodní a politicko hospodářský prospěch. Studujte Pjakina a KSB a budete v obraze.

  OdpovědětSmazat
 10. Teď slintá na "české televizi" zvané Deutche Welle jistá Litviněnková, vdova po podobně odstraněném zrádci téhož jména. Chudák si neuvědomuje, že může být další "oběti Putina", které on provádí rukami agentů CIA či MI6. Takoví lidé již mohou západu posloužit jen jako cíl útoku pod falešnou vlajkou. Jinak sami stojí jejich pány dost velké libry, aniž by kromě slintání něco přinesli.

  OdpovědětSmazat
 11. Chybí hlavní bod: BYL VŮBEC NĚKDO OTRÁVEN?
  Vždyť to je celé fake!

  OdpovědětSmazat
 12. Hele, nezabil von ten Putin taky Anežku Hrůzovou?

  OdpovědětSmazat
 13. Kokotinám, čo zípad vypúšťa, bez dôkazov, môže veriť už iba slaboduchý chudák.Stačí otázka, komu to prospieva a všetko je jasné.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.