Reklama

.

.

pondělí 5. března 2018

Politické kaňky: II. Téma: Pehe.

Jiří Baťa
5. 3. 2018
Pan Pehe nemá klidný spánek. Vadí mu, že vládne Babišova vláda bez toho, že by získala důvěru Sněmovny. Pro pana Pehe hotová katastrofa! A jsme u toho podstatného, co panu Pehe nedá spát a sice ta neodbytná myšlenka, prý „kdyby“ Ústava upravovala režim vzniku nové vlády, jako je tomu prý v řadě jiných parlamentních demokracií, dalo by se ledačemu předejít. Není od věci se domnívat, že má na mysli třeba Německo, kde však není sestavena vláda po měsíc a půl delší době, než je tomu u nás. Správně konstatuje, že podle naší Ústavy se nová vláda ujímá úřadu v okamžiku, kdy byla na základě voleb jmenována prezidentem. 


Tím se dostáváme k bodu, který je alfa a omega všech problémů pana Pehe: prezident, přesněji Miloš Zeman. Prezidentovi a zde znovu je nutné poznamenat, že jde hlavně o prezidenta Zemana, Ústava neukládá žádné lhůty, v nichž by měl jmenovat vládu další, pokud ta první nezíská důvěru.

Tento stav podle pana Pehe otevírá možnost existence tzv. „prezidentské vlády“, tedy vlády která, podle pana Pehe, je závislá na něm a ne na Sněmovně. Na řadě je řada dalších výtek pana Pehe na adresu „bezprizorního stavu vlády“, což prý umožňuje vládě bez důvěry činit kroky, jako jsou „vlny čistek“, v nichž padají hlavy vysokých úředníků, armádních a prý brzy snad i policejních činitelů, ředitelů nemocnic a šéfů státních podniků. Ponechme stranou poznámku, že jsou tyto „čistky“ z důvodů ztráty důvěry vůči vládě, když tato sama nemá důvěru Sněmovny.

Pan Pehe jako vždy účelově poukazuje na to, co mu nejvíce vadí, počínaje prezidentem Zemanem a A. Babišem konče. „Kdyby“ prý byla přijata na začátku ústavní úprava, ušetřili bychom si prý personální čachry a průtahy se sestavováním vlády, které by nemohl A. Babiš vládnout dřív, dokud by nevyjednal většinovou důvěru parlamentu. Pan Pehe je letitý a ostřílený politolog, přesto dává přednost účelu, který světí prostředky. Především to jeho „kdyby“ je natolik účelové, že je až neskutečné, že na něčem takovém svou logiku vůbec staví. Sám dobře ví, že na žádné „kdyby“ se nikde nehraje, tím méně se to děje v politice. Těch kdyby by totiž bylo takové množství, že „kdyby“ to „kdyby“ bylo možné sestavit do nějakého politického útvaru,, tak jsme se od r. 1989 nehnuli z místa. „Kdyby“ je totiž základ kompromisu, který ne vždy musí být a také většinou není, pro dobro věci. To pan Pehe jistě ze své praxe zná, ale „kdyby“ takové možnosti připustil, tak o čem by sakra psal, že?

Další pozoruhodnost pana Pehe je zmínka „vlna čistek“. Ještě žádná vláda od, r. 1989 se neobešla bez toho, že by po svém nástupu k moci nevyužila své možnosti a kompetence k „výměně stráží“, tedy k odvolávání jedněch (nežádoucích) a jmenování jiných (potřebných) ve svém zájmu. Proč vytýká Pehe Babišově vládě, že dělá to, co dělaly všechny vlády předchozí? Protože k tomu má důvod: premiérem s důvěrou prezidenta je právě pan Babiš s vládou, která však nemá důvěru Sněmovny. Je otázka, zda si pan Pehe uvědomuje, že k pohybu škatulat by došlo tak či onak poté, co by vláda dostala důvěru. A tu dostane zcela určitě, pokud si ovšem opoziční politici nehodlají pod sebou podřezat větev. Parlamentní volby jsou sice nedávno za námi, ale jsou či budou volby jiné a i tam jde o reputaci když ne zrovna politiků nejvyšších, tak o reputaci partají. A tam by mohli také hodně a citelně ztratit. Kdyby k tomu snad došlo, bylo by to jen ku prospěchu nás všech.

29 komentářů :

 1. No tak víme, kým je taková nula jako je Phe, aby zde kazila vzduch, placena. Je tedy zbytečné se k ní dlouze vyjadřovat, jen tito a podobní výtečníci, hrající si na jisté mediální hráče a nemají na to, ti vždy byli, jsou a budou. Nechme je být, oni vyhnijou, zvláště tito naprosto "profláklí". Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane Davide a pane Baťa jako odborníci, můžete nám prosím sdělit něco o panu Miroslavu Dolejšímu, proč je v médiích vše kolem jeho života tabu.

   Tento zakázaný pán, vše popsal do detailu, již v roce 1989, vytrpěl si své i za nacismu, vždy ho všehoschopní zadupali, ale on se neshrbil! Lidé o něm většinově nemají ponětí ...

   ODVÁŽNÝ ČLOVĚK, O KTERÉM SE KRUTĚ MLČÍ, TENTO PÁN OSVĚTLIL CHARAKTER VÁCLAVA HAVLA A DISENTU - "SAMETOVOU REVOLUCI", ČILI PODVOD A BYL UMLČEN. NAPSAL KNIHU ANALÝZA 17. LISTOPADU 1989, KTERÁ SE STALA NEPŘÁTELSKOU A ZAKÁZANOU V MÉDIÍCH I JAKÁKOLIV ZMÍNKA O PANU M. DOLEJŠÍMU. RUML MU NABÍZEL DOŽIVOTNÍ POBYT VE ŠVÝCARSKU ZA MLČENÍ. ODMÍTL JEJ A TÍM BYL DO KONCE ŽIVOTA ZAVRHNUT!

   Analýza 17. listopadu 1989 - Miroslav Dolejší

   MIROSLAV DOLEJŠÍ (20.11.1931 – 26.6.2001).

   ANALÝZA 17. LISTOPADU A ZMĚN VE VÝCHODNÍ EVROPĚ V ..... Zpráva parlamentní Komise FS pro vyšetření podstaty událostí 17.11.1989 byla prohlášena za utajenou a nebyla zveřejněna.

   Základní mystifikací je tvrzení že, 17. 11. 1989 došlo v Československu ke spontánní revoluci obyvatelstva proti vládě KSČ. Tento politický převrat byl připravován přibližně od června 1988, přičemž situace k němu byly vypracovány už od prověrek v KSČ 1969-70 a založení Charty 77. Tento závěr dokládají tato fakta:

   1) K převratům došlo ve všech komunistických státech Evropy synchronizovaně v průběhu 7 měsíců. Z hlediska sociologického a psychologického je vyloučeno, aby tyto převraty byly uskutečněny spontánně, neorganizovaným, dezorientovaným a víceméně loajálním obyvatelstvem, proti téměř neomezené moci komunistických vlád těchto zemí, zajišťovaných vojensky a bezpečnostně druhou největší mocností světa - SSSR, jejíž síla nebyla otřesena.

   2) Výsledkem všech těchto převratů je ponechání moci v rukou komunistických stran - více nebo méně skrytě (přejmenování stran, taktické úpravy pogramů, přesun skrytých kádrových rezerv do vedení a naopak, atd.).

   Miroslav Dolejší (20. listopadu 1931 Velké Přítočno u Kladna – 26. června 2001 Praha) byl český politický vězeň, a antisemitský publicista, známý svou statí Analýza událostí 17. listopadu 1989, podle které byla sametová revoluce předem dohodnuté předání moci mezi komunistickými tajnými službami a špičkami disentu.

   Miroslav Dolejší
   Narození
   20. listopadu 1931
   Velké Přítočno
   Úmrtí
   26. června 2001 (ve věku 69 let)
   Praha

   V roce 1951 byl vyloučen ze studií na vyšší průmyslové školy strojní v Kladně a poslán do uhelných dolů, protože v klubovně Československého svazu mládeže demonstrativně vyvěsil britskou vlajku. Téhož roku navázal kontakt se skupinou národně demokratického odboje. Krátce nato jej zatkla StB a po 15 měsících vyšetřovací vazby, kde byl mučen, byl odsouzen Státním soudem v Praze ke 23 rokům vězení za velezradu a špionáž. Do propuštění na základě amnestie prezidenta Novotného v květnu 1960 prošel osmi věznicemi a uranovými lágry.

   V roce 1964 se oženil a v roce 1968 se manželům Dolejším narodil syn. Po začátku normalizace v roce 1969 byl propuštěn ze zaměstnání pro svoji činnost v organizaci politických vězňů K–231.

   Prosím vše o jeho životě odkaz vyhledávač Google:

   miroslav dolejší zpráva o 17. listopadu


   Díky! Čest jeho památce!

   Ramón

   Vymazat
  2. https://uloz.to/live/!m70pet6oQHqQ/pro-shetland-analyza-17-11-1989-autor-m-dolejsi-praha-1990-dilo-o-nejapne-legende-sametove-revoluce-dnes-jiz-neni-pochyb-o-rizenem-prevratu-diky-americti-bohove-jinak-naprosti-cizinci-vetrelec-pote-posledni-tvar-zn-havel-modre-avi

   Vymazat
  3. https://uloz.to/live/!m3A3ain9N6Oq/radek-masin-z-usa-o-vaclavu-havlovi-a-spolupraci-s-stb-avi

   Vymazat
  4. https://uloz.to/!yo3WLVAsIygn/analyza-17-listopadu1989-miroslav-dolejsi-pdf

   Vymazat
  5. Prosím dotaz?

   Znáte někdo pana Miroslava Dolejšího, politického vězně, který si odseděl 19 let!

   Děkuji za odpověď,
   s pozdravem.

   Vova

   Ps. Průzkum pro anonymní 5. března 2018 13:27

   Vymazat
 2. Pehe není politolog ale zpravodajec cizí moci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pehe:
   • člen správní rady Sorosovy organizace Open Society Fund; • politický analytik a ředitel pražské New York University; • vedoucí Pražského institutu pro demokracii, ekonomii a kulturu Newyorské univerzity (PIDEC); • člen programového výboru a správní rady Havlovy Nadace Forum 2000; • trvalý aktivní (občas nenávistný) bojovník proti Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi;

   • 1985 absolvent Školy mezinárodních vztahů na Kolumbijské univerzitě v New Yorku; • bývalý ředitel Východoevropských studií amerického think-tanku Freedom House v New Yorku; • bývalý ředitel Středoevropských výzkumů v Rádiu Svobodná Evropa v Mnichově; • bývalý ředitel Výzkumu a analýzy v Open Media Research Institute v Praze (OMRI); • bývalý ředitel Politického odboru exprezidenta Václava Havla; člen Zieleniecova klubu Osma; • člen výkonného výboru Bakalova sdružení Lípa; • účastník Bilderbergu.

   Vymazat
  2. Vláďa z Brna Pěkně jste objasnil co je to za hajzla.

   Vymazat
 3. A zase to samé. Pehe je jedním z těch, kterým vadí přímá demokracie - referendum. Ale není spokojený ani s výsledky té zastupitelské demokracie. Třetinu odevzdaných hlasů dostal Babiš a nyní dělá zbytek sněmovny vše proto, aby nemohl, jako legitimní vítěz voleb, vládnout.
  Tak jakou demokracii pan Pehe a jemu podobní vlastně chtějí? Přímou odmítají a se zastupitelskou nejsou spokojení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Ehe bude spokojen jen tehdy až bude sám prezidentem nebo premiérem . Pak se budou dít věci !

   Vymazat
  2. Pehe je městský liberál.Pro ně je demokratické jen to ,co vyhovuje jim.Oni jsou jediní vykladači pravdy.Vše ostatní je pro ně nedemokratické,nebo populistické.

   Vymazat
 4. Už mě to dále nebaví, na Slovensku se to hroutí, u nás se to hroutí, komunista Ondráček vadí, komunista Pavel v čele NATO nevadí.......ŘEkl bych, že není nám pomoci. Babiš bruslí a neví klam by se vrtnul a komu se zavděčil, není to člověk, který má pevné zásady, v okamžiku krize se hroutí. Dovede bojovat jen sám za své majetky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a ještě Rychetský...člen KSČ...dnes předseda
   Ústavního soudu ČR

   Vymazat
 5. Cesi, jste po pas v hovnech a hovna stoupaji
  Brzo zazijete kolaps
  Kdo neni v domobrane bude ubit

  OdpovědětVymazat
 6. Začíná být čím dál více zjevné, že se občanská společnost nedělí na pravou a levou, ale na elitářskou a demokratickou. A to je dobře. Uvědomění si skutečné příčiny dehumanizace společnosti může vést k provedení zásadní změny - ke vzpouře demokratů proti vládnoucím elitám - k demokratické revoluci.
  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štefan 9:30

   Mýlíte se, ale bude možná trvat hodně dlouho, než to pochopíte.

   Svým způsobem cestu pro populismus připravoval už Václav Havel se svou "nepolitickou politikou".

   Jak bezvýchodný populismus ve skutečnosti je, můžete vidět na italském Movimento Cinque Stelle, které včera v Itálii získalo nejvíce hlasů - na kofliktu levice a pravice (práce a kapitálu), to nic nezmění.

   Ta demagogie je pořád stejná - např. přímá demokracie skrze internet, jak to halasně hlásali už Radek John s Vítkem Bártou... Výsledky jsme viděli.

   A chcete-li mluvit o dehumanizaci společnosti, měl byste si nejdřív přečíst - alespoň pro základní orientaci - Komunistický manifest.

   Vymazat
  2. Ad Štefan 9:30
   Přesně, to je ta podstata toho, co se teď děje u nás (až možná na tu revoluci, možná bude stačit něco méně radikálního). Ale ti naši elitáři jsou spíš loutkami než hybateli. A mimochodem taky, elitářství, občas personifikované do vůdcovství, bylo vždy nutnou součástí každého fašismu.

   Ad Anonym 10:17
   Plácáte páté přes deváté, mícháte jabka s hruškama. Sám jste demagog. Např. populismus a elitarismus jsou obvykle jen různé strany téže mince.

   Vymazat
  3. 10:17
   Komunistická představa o humanizaci společnosti vedla do slepé uličky. Spor, mezi současníky Marxem a ruským filosofem Bakuninem bohužel vyhrál Marx a jeho směr. Mimochodem byli oba kolektivisty. Marx vsadil na vynucený kolektivismus, Bakunin na přirozený kolektivismus, když prohlásil: "jsem kolektivista, nikoliv komunista"
   Štefan

   Vymazat
  4. 11:21
   A cestu z té slepé uličky ukazuje kdo? Snad Okamura? Nebuďte směšný!

   Vymazat
  5. 11:24- a Vy víte kdo, nebo jste také jen směšný anonym? Povolný.

   Vymazat
  6. 16:16

   Infantilní debilita Vašich otázek je notorická, pane "Povolny". Máte nejspíš pocit, že jste vtipný.....

   Vymazat
  7. Pan Povolný jistě nemá pocit, že je vtipný. Jistě o to ani neusiloval. On se jenom zcela logicky ptal. A vy nejste schopen na to logicky a argumentačně odpovědět. Argument "nebuďte směšný" je velmi chabý argument.

   Vymazat
 7. Jak jsem to pochopil, pan Ehe v zájmu svých chlebodárců dává přednost diktatuře kapitálu před byť drobnými náznaky demokracie. Vítá obstrukční politiku tzv. opozice, sbírky to šašků a také šašic - v ódées aj., kteří pracují proti vychrtlé trosce české demokracie a za vítězství diktatury kapitálu.Jak se tak perverzní politrucká společnost může vůbec udržet u koryt?

  OdpovědětVymazat
 8. Pehe je zlý človek . Nečtu ho několik let , to samé Mitrofanov . V životě nenapsali ani jeden článek o černé díře čt . Dělají jen zlo , oni vlastně rozdělili společnost . Marcel

  OdpovědětVymazat
 9. To, že přijde doba, kdy budou všichni Peheové, Mitrofanové a jim podobní zrádcové viset za hrdlo, dokud nezemřou, je zrovna tak nezvratné, jako to, že Slunce vychází na východě. A to i kdyby se z toho Sorosovi slouhové zalkli vztekem.

  OdpovědětVymazat
 10. U nás rozděluje společnost Havlismus.Ten v sobě shrnuje americké a německé vlezdoprdelectví,nezodpovědnost "občanských aktivit" představovaných neziskovkami a tvrdě prosazovaná sorošovina.To vše pod pláštíkem falešného humanismu a multikulti.A dnešní havlisté si k tomu ještě přidávají zastydlou protikomunistickou zaťatost,protivlastenectví a protičešství,které však maskují do hloupých frází.

  OdpovědětVymazat
 11. Hele Pehe, kdes bylo, hledali jsme tě na Můstku a ty nikde. Tak nás nikdy ne-příjdou miliony.

  OdpovědětVymazat