Reklama

.

.

pátek 9. března 2018

Politické kaňky III: V rámci demokratické objektivity, aneb: jak vy nám, tak my vám : „Pražská kavárno, jdi do pr..le“!


Jiří Baťa
9. 3. 2018
Mohu pochopit rozhořčení lidí k věci, pokud mají skutečně důvod se nad obsahem pohoršovat. V případě kauzy pana Ondráčka však nějaké rozumné, relevantní a filozofické důvody zrovna nevidím. A historické důvody, kterými oponenti prezentují jako období utrpění národa, aniž by však sami byli nějak režimem poškozeni nebo měli vlastní zkušenosti (jak by asi také mohli, když se tak úspěšně angažovali v socialistické kultuře, že?), se bouří ani ne tak z nějakého osobního ideologického přesvědčení jako spíše z principu falešné loajality k odkazu Václava Havla, který sice z velké části proklamovaných změn zůstal nenaplněn, o to více je jako modla-idol vzýván jeho pohrobky k uctívání. Jim se hodí vše, co může posloužit k dehonestaci současné politiky, byť se v ní angažují, a na ní se podílejí i jejich souputníci z řad ODS, TOP 09 nebo KDU-ČSL. To jenom svědčí o jejich pokrytectví a licoměrnosti.


Ovšem to není nic nového pod sluncem, na tyto manýry jsme si už vlastně zvykli. Pravda, není to nic, co by naší hektické době a naší společnosti zrovna prospívalo, ale máme-li už tu demokracii, o kterou se pravdoláskaři a pražská kavárna tolik bojí je na místě, když dáme průchod i takovým demonstrativním projevům názoru, jakými se dnešní odpůrci a nespokojenci projevují. Přesto si myslím, že se jedná o známé: „Mnoho povyku pro nic“. Ne snad, že by se vůbec nic nedělo, ale ve světle těchto naprosto bezvýznamných událostí (sic), k nemalé radosti či spokojenosti jistých kruhů ustupují do pozadí události, které by nás měly mnohem více zajímat a hlavně znepokojovat.

Jakkoli poslední kauza se jmenováním a díky zfanatizovaným projevům odporu následným odstoupením Z. Ondráčka z postu šéfa stálé komise PS Parlamentu ČR pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v těchto dnech hraje prim, dějí se v poslední době věci, které jsou záměrně překrývány a přehlušovány jinými, zcela nedůležitými a méně podstatnými událostmi. Ve věci pana Ondráčka se ozývají protestní hlasy, jako že jeho zvolení je odstrašujícím pokračováním trendu poslední doby, kdy jsou extremistické názory zcela legitimizovány jako nová společenská norma. Tomuto trendu je prý potřeba se včas postavit, než bude pozdě! To jsou názory a obavy jedné strany, která však naprosto blahosklonně a bez zájmu přehlíží daleko závažnější, chtělo by se říct faux pas, ale jde o naprosto nezodpovědné, vědomé jednání, které daleko více ohrožuje naši společnost a stát, než případné (ne)šéfování pana Ondráčka.

Ano, jde o naprosto bezprecedentní jednání představitelů KDU-ČSL pánů Bělobrádka a Hermana, kteří svévolně a vědomě zneužívají, resp. ve vládní funkci zneužívali své postavení a bez pověření vládou (přesněji se Sobotkovým mlčenlivým souhlasem) absolvovali několik, vládou oficiálně neplánovaných a neschválených setkání s představiteli německého Landsmanšaftu, účastnili se jejich sjezdu, kde si ve velmi přátelských sekvencích vzájemně notovali a připíjeli ke zdaru v úspěšném navazování přátelských, ne-li už dokonce krajanských vztahů a slibných výhledů do budoucna. Jednání lidoveckých představitelů je důkazem, jak se prozápadní, reakční pánbíčkářská partaj svévolně angažuje v kontraproduktivní politice, která je v rozporu se zásadní politikou státu vůči sudetoněmeckým požadavkům a nárokům, kterých i přes jistou snahu se jich zříct, jsou i nadále v popředí politiky německého SL. Jinými slovy, stále a znovu uplatňují své nároky a požadavky na vrácení „ukradené země“, ukradeného majetku, případně finanční vyrovnání za jim zcizeným majetek.

Naprosto nepřijatelné, vlastizrádné a trestuhodné jednání zaprodaných lidoveckých politiků, ale také drzé a nehorázné požadavky Sudetoněmeckého landsmanšaftu však zdivočelou pražskou kavárnu a oprsklé pravdoláskaře nechávají zcela v klidu. Žádné protesty, demonstrace, žádné veřejné projevy odsouzení proradného jednání, žádné požadavky na odstoupení nebylo slyšet či vidět od ochránců „privátní“ demokracie. Kde byli všichni ti udatní ochránci demokracie a státnosti pánové Hrušínský, Mádl, Bartoška, Nový, Vydra, Svěrák, Hřebejk, hradní koloběžka Štěpánová, Hrzánová, Fišerová, Kubišová, Kolářová, Gaislerová, a řada dalších uvědomělých vlastenců, když se páni Bělobrádek a Herman vyvalovali v křeslech vedle pana Posselta, usmívali se nad zdarem jednání, které má či by mělo podpořit stále platnou deklaraci z r. 1949, která byla, resp. stále je výchozím programovým dokumentem Sudetoněmeckého Landsmanšaftu (nikdy nezrušeným), ve kterém mj. stojí:

„Naším nezadatelným požadavkem je návrat vlasti v jazykových hranicích z roku 1937. Jde o nastolení udržitelného poměru mezi Německem a našimi západoslovanskými sousedy. Předpokladem pro to by také byla připravenost Čechů vrátit vyhnaným Němcům jejich vlast. Všechny tyto úkoly mohou být řešeny pouze v rámci federalizovaného uspořádání Evropy.“

Tady je názorná ukázka, jak se naši intelektuální demokrati, havloidi či havlisté pokrytecky staví k principům demokracie. To, že v tomto případě nějaký člověk, který před skoro 30 roky, jako osmnáctiletý příslušník bezpečnostních složek státu na někoho údajně zvedl obušek a je považován za mlátičku demokraticky smýšlejících lidí jim vadí mnohem více, než aktuální (jistě ne poslední) proradné, vlastizrádné, trestuhodné jednání lidoveckých potentátů, kteří se paktují s Landsmanšaftem a zrazují nejen vlast, ale i svůj (opravdu svůj?) národ, lid. Ze strany profláknuté pražské kavárny a jejich havloidních protagonistů je to stejně bezcharakterní, jako smyšlené a ničím nepodložené omílání o znovuzrození komunistického vzedmutí a v případě zvolení pana Ondráčka z toho plynoucí pro demokracii vážné nebezpečí, ale také evidentní útok na Tomia Okamuru který, podle šéfa poslanců TOP 09 Kalouska, svým názorem a postojem v otázce tábora v Letech podporuje nebezpečný extremismus a nesnášenlivost.

Možná to bude nepříliš kultivované, ale vezmu-li v potaz, jak se mnozí představitelé pražské kavárny, pravdoláskaři a havloidi vzhledem k jejich intelektu a vzdělání kultivovaně vyjadřují, nebude od věci se vyjádřit stejně: „Pražské kavárno, běžte se svými demagogickými a havloidealistickými řečmi do prdele! Vám totiž vůbec nejde o demokracii jako takovou, ale demokracii svou, privátní, která by především vyhovovala vám na úkor občanské lůzy, která volí vámi tolik nenáviděného Zemana, podporuje Babiše a Okamuru, prosazuje občanské referendum, vystoupení z EU a NATO, což je vám, profláknutým demokratům, naprosto proti mysli!“ Nebo se mýlím?

22 komentářů :

 1. Jste ctnostný muž pane Baťo a Vaše politické názory mají hlavu a patu. Prosím už nepište na aeronet, neboť tento web se přeměnil na hnusný kanál náckovského primitivního antisemitismu. Děkuji. S úctou Erik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Etiku, Etiku, jak s na to přišel? Kdo ti to řek, ty hlavou otevřená?

   Vymazat
  2. Chlapče - a ty seš filosemita, ba filosionista? Zeman takový jest... Přesto ho volím - je to (zde a nyní, teď a tady) menší zlo oproti těm kavárenským... AENews je začasté - bohužel - zdroj jediné nezávislé info. Dík Davidovi, že to občas přetiskuje!

   Vymazat
  3. Ne, ale vážně. Já jsem kdysi aeronet hltal, stejně jako novou republiku, ale teď už ne. Chtělo by to se distancovat od toho antisemitismu, pokud mám novou republiku vůbec brát vážně.

   Vymazat
  4. Spina se zveda na povrch vzdycky ve stejnych casech jako jsou ty dnesni. Vzdycky se vynori ,sjednoti, to " u vsech stejne a podobne uvnitr" je spojuje , jako nic na svete...
   Ale osud zradcu jim nedovoli nic, nez bejt Uzitecny Idioti.
   A s nadsenim patricnym posluhuji tem , kteri jimi pohrdaji jako se pohrda se sluzebnymi zradci za mrzky peniz , ochotni zradit svuj narod a dokonce i sve rodiny spolu s narodem...Nejdrive pak musi ale splnit sve rozkazy..A dnes jsou snadno k rozeznani..

   Vymazat
  5. 0:38 Nová republika produkuje antisemitismus? Odkažte laskavě na takový článek, ne ovšem na nějaké, nijak časté a převážně trollí výlevy v diskuzi? Nebo jste sám trollem?

   Vymazat
  6. 2:49,Erik, měl včera na AEnews,blbý kecy a tak ho tam umlátili argumentacemi,že odtáhl se staženým ohonem,a jelikož je to troll a trotl v jedné osobě,má potřebu se někde vyzvracet a čeká kladné reakce.... chudáček ��

   Vymazat
  7. Izrael provadi proti palestincum genocidu,okupuje zap.breh a Gazu.Systematicky bombarduje ,buduje zdi ,krade vodu,strili i decka .Tezko nebyt antisemitou ve vztahu k teto zemi.

   Vymazat
  8. Já si naopak myslím, že slušná a seriozní alternativní média, by se měla od Aeronetu distancovat, aby bylo všem jasné, že Nová Republika je slušný web.

   Vymazat
  9. 10:29 I AEREONET JE SLUŠNÝ WEB. Distancovat se musí člověk od ČTV.

   Vymazat
  10. I feel so blessed and fulfilled. I've been reluctant in applying for a loan i heard about online because everything seems too good to be true, but i was convinced & shocked when my friend at my place of work got a loan from Progresive Loan INC. & we both confirmed it and i also went ahead to apply, today am a proud owner of my company and making money for my family and a happy mom. Well i'm Annie Joe by name from Pauls Valley, Oklahoma. As a single mom with three kids it was hard to get a job that could take care of me and my kids and I had so much bills to pay and to make it worst I had bad credit so i couldn't obtain a loan from any bank. I had an ideal to start a business as an hair stylist but had no capital to start, Tried all type of banks but didn't work out until I was referred by my co-worker to a godsent lender advertising to give a loan at 2% interest rate. I sent them a mail using their official email address (progresiveloan@yahoo.com) and I got a reply immediately and my loan was approved, and I was directed to the Bank site where I withdrawed my loan directly to my account. To cut the story short am proud of my hair stylist company and promise to testify to the world how my life was transformed.. If you are in need of any kind of loan, i advise you contact Progresive Loan INC and be financially lifted Email: progresiveloan@yahoo.com OR Call/Text +1(603) 786-7565   Vymazat
  11. Havel na hrad, nebo ne?
   tak Herman s Halíkem, taky se vám nelíbí, tak už nemám žádný nápad kdo by byl nejlepší...

   Vymazat
 2. Gips je sádra ODS na noze policie. Znemožnění vyšetřovat kulichářské případy. Od vzniku cílevědomá mafiánská veš do státní správy. Ondrášek není poitický problém, ale systémový. Narušil by systém.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Baťo jste ctnostný muž... a na ten Aeronet samozřejmě pište prosím dál, protože je jeden z mála webů který píše pravdu. Co se týče pan Ondráčka mám stejný názor jako Vy, ovšem stejně to naše pinožení bude ve finále na nic, protože stejně to všechno zase rozhodnou velmoci, které si rozdělí sféry vlivu a bude vymalováno. Blbý je to, ze jsme opět na tý špatný straně která s námi, s prominutím, vždycky vyjebala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudruh Baťa je ctnostný muž?? Tak to jste mě po ránu pěkně rozchechtal! Co tady píše je smradlavá žumpa!

   Vymazat
  2. 8:37 smradlavá žumpa je váš domov, odkud metáte svoje exkrementy, a ta není domovem pana Bati, který si opravdu úctu zaslouží. Každý slušný člověk vámi musí pohrdat.

   Vymazat
 4. a kdo kontroluje gips snad ne mirka rohlikova či velkym pismem mareček strači ditě tak ja to prozradim nikdo ale to je jaksi šumi fuk duležite je že zmizeli z ulice policajti ledatak když jedou na vylet v audině pěšky ani nahodou

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Baťo skvělý článek to je veřejné tajemství o fašistickém bloku.

  OdpovědětVymazat
 6. Co se týká KDU, tak tam by se měly vyšetřit i zlodějiny, za kterými tato strana stojí. Především pak tunel v kauze výkupu vepřína v Letech, kdy se vůbec nikdo nepozastavil nad tím, jak byla cena nadsazená. Je jasné, že Hermanovi musela zůstat docela slušná částka za nehty. Místo, aby se šlo po této černoprdelnické zlodějině, zkonstruuje se žaloba na Okamuru za popírání holokaustu, ke kterému však v jeho případě vůbec nedošlo. Chce tím KDU odvést pozornost od jejich vlastní zlodějiny?

  OdpovědětVymazat
 7. Mohl byste uvést nějaký pramen z poslední doby, který by potvrzoval pravdivost Vašich slov o tom,že potomci našich vyhnanců se chtějí vrátit do Čech, resp. že požadují zpět své majetky, z nichž mnohé už desítky let neexistují? Mluvil jsem s mnoha bývalými krajany, ani jeden by se vrátit nechtěl. A jejich děti ... ti často ani nevědí, kde jejich předci bydleli.
  Co se týče návštěv lidovců u Sudeťáků, to bych nepřeceňoval. Mělo to vůbec nějaký výsledek, domluvili se tam na něčem? Nevím o ničem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:14 hm, tak proč je otázka oprávněnosti či neoprávněnosti odsunu Němců, jeho pojmenování, dekretů tehdejšího prezidenta republiky, čili po schválením parlamentem řádných zákonů suverénního státu, stále znovu a znovu otevírána včetně požadavků na kompenzaci majetkové i nemajetkové újmy? Vy neznáte žádný z příkladů v historii, kam takové chování ve válkách poražených vede? A když už jsme u toho, neustále je připomínáno, jak První republika Němce utlačovala. Ovšem zmínka o tom, jak byli utlačováni Češi žijící mezi německou většinou v RČS nikde! Vím, jako rodilý Sudeťák, vím o čem mluvím! Pánové Pithart, Herman a Bělobrádek jsou typičtí představitelé zrádců národních zájmů. Vy, nejspíš z hlouposti, nebudete lepší.

   Vymazat
 8. Jak byli "utlačováni Češi žijící mezi německou většinou v RČS"? Můj dědeček měl 5 tříd, tj. to nejzákladnější vzdělání. Po válce šel k dráze jako kopáč, před Mnichovem byl už vlakvedoucím - to samozřejmě na úkor místních, k tomu účelu vzdělaných, Němců. Dostal třípokojový byt - ten postavila dráha. Místní si všechny domy museli postavit sami. Jestli v tom nevidíte šikanu kvůli národnosti, pak už nevím, co "utlačování" je.
  S německými sousedy vycházel tak špatně, že mu při odchodu po Mnichovu pomáhali se stěhováním včetně poskytnutí povozu. Tak špatně si mezi Němci žil. A to nemluvím o tom, že mu nabízeli, páč se narodil v Sudetech, německé občanství, tak byli k němu krutí.
  Říkáte, že jste rodilý sudeťák? A kolik roku máte? Kdyby 80, tak jste v r.38 ještě nebyl na světě, ale jinak všechno znáte. Jestlipak jste kdy mluvil aspoň s jedním "Sudeťákem"? Který by Vám popsal, jak ty vesnice kdysi vypadaly, kolik tam bylo ochodů, opraven, dílniček. Kolik tam bylo spolků, sdružení - pravda, národnostně rozdělených, ale existujících vedle sebe (Češi většinou využívali německých zařízení - hřiště, schůzovní místnosti, lyžařské můstky. Když sem přijeli v 70. letech, byli ze stavu dědiny zděšeni. V 90. letech se automaticky nabídli pomáhat při obnově některých věcí. O návratu či vyrovnání majetku nepadlo ani slovo. Ale holt jsem hlupák, naletěl jsem záludným Germánům.Jo, něco se zde vracelo: v rámci restitucí dostali zpět svá pole ti z Němců, kteří zde zůstali a přežili.
  Co se týká otevírání jakýchsi nároků ... kdo je otevírá? Vedení Landsmanschaftu? Nebo jen pár magorů Wittikobundu - nemáme podobných idiotů i u nás dost? Kam se řadíte Vy?

  OdpovědětVymazat