Reklama

pondělí 26. března 2018

Příliš mnoho demokracie: Německo je pro zrušení principu jednomyslnosti v EU

26. 3. 2018     zdroj
Ministerstvo zahraničí Německa podpořilo návrh předsedy Evropské komise Jean-Clauda Junckera o zrušení zásady jednomyslnosti při hlasování Evropské unie o problémech zahraniční politiky. Zásada jednomyslnosti umožňuje snadné dosažení svých cílů těm, kteří chtějí zvenčí rozštěpit EU", uvedl státní ministr na ministerstvu zahraničních věcí Německa Michael Roth. Informoval o tom list Deutsche Welle.


Pro toto rozhodnutí se vyslovil také expert pro otázky zahraniční politiky konzervativní frakce CDU/CSU v Bundestagu Jürgen Hardt. "Možnost rozhodování většinou by byla účelným doplňkem arzenálu evropské zahraniční politiky, zvýšilo by to schopnost Evropské unie jednat", poznamenal.

Mezitím evropský komisař pro politiku sousedství a jednání o rozšiřování Johannes Khan uvedl, že, možná, v budoucnu nebudou všechna rozhodnutí, týkající se přistoupení nových zemí k Evropské unii, přijímána na základě zásady jednomyslnosti. Přičemž jde o technická řešení v procesu jednání mezi EU a kandidátskými zeměmi, ale bezprostřední rozhodnutí o přijetí nových členů "jsou natolik zásadní, že by měla být přijímána jako dříve jednomyslně", vysvětlil. Na Mnichovské bezpečnostní konferenci v únoru Junker vyzval ke zrušení principu jednomyslnosti při rozhodování o zahraniční politice. Podle jeho vyjádření tato zásada brání možnostem Evropské unie podílet se na řešení důležitých problémů mezinárodní politiky.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

19 komentářů :

 1. Každý den a každou noc je to horši a horši!
  Kdy to skonči a jak drazi otroci co myslíte?

  OdpovědětSmazat
 2. Pryč z toho eurobordelu, hned při první příležitosti.

  OdpovědětSmazat
 3. ať ta kráva neříká nic o rozštěpení, vstupovali jsme jako svobodní a jako svobodní chceme odejít. Ten svůj hnůj co pozvalava na mejdan tak si tam může nechat.
  Svůj hnůj co nám tu smrdí si může také odvés.

  OdpovědětSmazat
 4. Nevolená menšina oklešťuje svobodu většině. Jak dlouho si to necháme líbit? Naši zástupci europoslanci jsou zahlceni penězi a ztratili tak soudnost, volí proti vlastnímu národu, ve prospěch Německa a spol.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo řídí EU?27. března 2018 3:41

   Kdo řídí EU? Je to přece Evropská komise, jejímž předsedou je od r. 2014 nevolený luxemburský opilec Jean Claud Juncker. Ten řídí kolegium komisařů, což jsou de facto resortní superministři. „Pod palcem“ má také Evropský parlament, který má za úkol schválit to, co vymyslí EK. Podle sociologických teorii každou společnost (tedy i EU) řídí elity. Elity se dělí na dvě skupiny:
   • SKRYTÁ ELITA je tvořená lidmi ovládajícími síť globálního kapitálu. To jsou ti mocní, kteří mají peníze a bohatství. To jsou ti, kteří rozhodují, i když je nikdo nevolil. Představitelé Skryté elity v USA jsou Rockefeller a Rotchild. O Skryté elitě v Evropě není moc známo. Ale jsou to představitelé finančních kruhů, bank, fondů, většinoví akcionáři významných podniků a jiní zbohatlíci. Skrytá elita řídí Servisní elitu pomocí skupiny Bilderberg. Tato skupina úkoluje Servisní elitu na svých zasedáních, zase prostřednictvím k tomu vybraných lidí, které si zve ze zájmových zemí. Ti pak přenáší úkoly již na Servisní elity daných států. Z ČR se zúčastnilo těchto jednání několik pánů, kteří v daném okamžiku měli v ČR možnost ovlivňovat dění podle přání Skryté elity. Dnes tyto pány všichni zařazujeme do skupiny prodejných šmejdů a škůdců ČR. Jejich zásluhou je ČR v takovém strašném stavu, v jakém je dnes.
   • SERVISNÍ ELITA zabezpečuje pomocné a obslužné činnosti. Tvoří jí řídící špičkoví politruci, úředníci, novináři, právníci, drobní podnikatelé. Do této skupiny patří např. politruci Evropské komise nebo nechvalně známy starý superdinosaurus a nemtavý rakušácky havloid Šlafengern.

   Smazat
 5. Maduro označil najdôležitejšie meny pre ekonomickú budúcnosť planéty

  https://www.hlavnespravy.sk/maduro-oznacil-najdolezitejsie-meny-ekonomicku-buducnost-planety/1352790

  Skryté tajemství peněz 1.

  https://www.youtube.com/watch?v=IYy5GvR1w2Q

  OdpovědětSmazat
 6. Jakmile dojde ke zrušení jednomyslnosti v jedné oblasti, bude to pokračovat i v dalších. Nazývat potom Česko státem nedává už žádný smysl, postačí nazývat jej český region v Evropě ovládané těmi velkými. Po čase zanikne i česká kultura stejně jako svého času téměř zanikli např. Lužičtí Srbové.

  OdpovědětSmazat
 7. Do Evropy jde pul miliardy subsaharskych Africanu
  Evropane budou vyhubeni genocidou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ale má svůj smysl! Blbečkům se nakecalo že se plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny v Evropě, ale jde o nordickou lest, bacha! Paní Merkel a pan Macron spolu s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Rusko jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj ruský způsob vedení boje, nenávidí je a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putlerskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své vrahy. A NATO poté již jen obsadí vyčištěné území, kapiš?

   Smazat
 8. Jo lidicky, verili jste a volili jste STBackeho skurvysyna, tak se nedivte, ze jsme v prdeli jak Bata s drevaky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:54 - Súhlas! Koľkokrát som upozorňoval pred vašimi parlamentnými voľbami, aby ste nevolili Baudiša a jeho súkrfomnú firmu ANO, pretože mu a ANO nie je možné veriť! Ale i vás to je ako hádzať hrach na stenu - ste nepoučiteľní! A teraz pán veľkomožný Baudiš sa teraz hraje na frajera a hraje s vami mimikry!!!

   Smazat
  2. Nechci rejpat, ale ZKURVYSYNA, tj Bureš je z kurvy syn.

   Smazat
 9. EU již delší dobu řídí v podstatě Německo, které samo přitom upadá neustále hlouběji do bahna. Ale jak říká jeho vůdce Makrela, islám do Německa patří. Možná i má proto své důvody, možností proč to všechno dělá je mnoho. Avšak ani jedna z nich není pro nás, náš národ a kulturu vůbec dobrá. EU je třeba začít z gruntu předělávat, pokud ji chceme ještě snad vůbec zachránit. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 10. Německo se pokusí dosáhnout Hitlerových cílů jinak? zase?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nešlo o žádné "Hitlerovy cíle". Rasa a její zájem stojí nad jednotlivými jejími větvemi, národy. A WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se potentočkval! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
 11. Rozhodování o všech otázkách, by měla být jednomyslná. Kde jednomyslná nejsou, tam by se žádná usnesení neměla dělat.
  V EU by tudíž měly být jen ty státy, které se na svět dívají shodně. Ostatní tam jsou nahnány, za účelem omezování jejich vlastního názoru, na další směřování.
  Střední Evropa má na svoje další směřování odlišný pohled od EU a nemůže pro ni být přijatelné, nechat se tam přehlasovávat koloniálními státy. Měla by si konečně založit vlastní společenství. P.K.

  OdpovědětSmazat
 12. Jo ano korporátní fašisté tvoří diktaturu jestli neodejdeme tak se dožijeme pěkných věcí.

  OdpovědětSmazat
 13. MYSLÍM SI, ŽE BY ČESKO MOHLO, POKUD BY NEMĚLO MINISTRANTEM ZAHRANIČÍ STRAPNICKÉHO, NAVRHNOUT DALŠÍ GENIÁLNÍ ZÁSADU: ZAVEDENÍ PRINCIPU NAZÁVAZNOSTI ROZHODNUTÍ EU. UVIDÍME, JAK SE DOKÁŽEME JEDNOU Z PODDANOSTI I JEDNOU POCHLAPIT!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.