Reklama

čtvrtek 15. března 2018

Probudí se Rusko?

Paul Craig Roberts
15. 3. 2018     PaulCraigRoberts
Žít při vědomí, že mají nepřítele, který jen hledá cesty, jak je odklidit z cesty, musí být pro Rusy traumatizující zkušeností. A zdalipak je už napadlo, jak podivné je, že Velká Britanie, země nepříliš vojensky významná, kterou by Rusko dokázalo smést z povrchu země v několika minutách, vykonstruuje proti ruské vládě falešné obvinění, toto falešné obvinění ohlásí veřejnosti, a aniž by k němu přiložila jakýkoli důkaz, obrátí se s tímto obviněním na OSN, dá Rusku ultimatum, rozpráší celou ruskou diplomatickou misi v Britanii, zmocní se zdejšího ruského majetku – a to vše na základě pouhých domněnek a s odmítnutím spolupráce s obviněnou zemí, jak to při šetření takovýchto obvinění vyžaduje zákon.


Rusové, a to jak vláda, tak média a stejně tak Rusové mladšího věku s mozky vymytými washingtonskými neziskovkami v Rusku nerušeně působícími, mají zřejmě za to, že všechna tato obvinění jsou jen jakýmsi druhem omylu, který se dá napravit pouhým návratem k důkazům a právu. Jako by po všech těch letech klamu ještě nepochopili, že Washington a jeho vazaly žádná fakta a právo nezajímají.

Ruský velvyslanec v OSN v reakci na obvinění Ruska z použití nervového plynu při pokusu zavraždit dva lidi sedící na lavičce parku, uvedl všechny legální argumenty ruské strany včetně požadavku spolupráce Britanie s Ruskem při získávání potřebných důkazů a svou řeč uzavřel s tím, že britské obvinění, jelikož postrádá jediny důkaz, porušuje zákon.

Proč ovšem Rusové mají za to, že britská vláda bude na nějaká svědectví či zákon brát zřetel?

Britská vláda Tonyho Blaira spolupracovala s režimem Bushe ml. v propagaci lží o tom, že Saddám Husajn má „ zbraně hromadného ničení“. Ty se využily k invazi a zpustošení Iráku a jeho ponechání v chaosu po následujích 15 let.

Britská vláda podporovala i lži o libyjském vůdci Kaddáfím a účastnila se svržení libyjské vlády. Podporovala i lež o nukleárních zbraních Iránu, samozřejmě znovu bez důkazů, protože o ty nebyl zájem. Agenda byla v běhu a agenda není v západním světě na důkazech závislá.

Ačkoliv britský parlament hlasoval proti britské účasti na Obamou plánované invazi do Sýrie, podporuje současná britská vláda lež o tom, že syrský prezident Asad používá chemickou zbraň „proti svým vlastním lidem.“

Z dosavadních jejích zkušeností by člověk předpokládal, že Rusové včetně jejich vlády, včetně médií i veřejnosti už dost rozumí tomu, že vše, čeho je Západ schopen, je lhát, přičemž smysl toho lhaní je démonizovat Rusko a pak je vojensky napadnout.

Ale Rusové nejsou stále jaksi dost připraveni tuhle zprávu ztrávit. Domnívají se, že jde o jistý druh nedorozumění, které fakta a legální postupy mohou přece jen vyjasnit.

Jako kdyby Západ o nějaké vyjasnění stál! To, co potřebuje jsou „mylné představy a falešné dojmy“. A proto je též sám přičinlivě vytváří.

Neschopnost Rusů porozumět Západu, jehož součástí se chce dokonce i stát, je oním důvodem, pro který je Třetí světová válka už doslova za rohem.

A co by se stalo, kdyby místo recitování zákonných postupů a práva ruský velvyslanec v OSN vstal a řekl: „Jestliže bude Britanie ještě i zítra existovat, bude tak tomu díky trpělivosti ruské vlády“.

Spoléháním se na právo, ke kterému se žádná západní země nezná, umožnilo washingtonským loutkám, Francii i dalším zemím prohlásit, že britská obvinění Ruska berou za stanoviska svá.

Možná si Rusové povšimli, že žádná z těchto evropských vlád žádný důkaz o vině Ruska nevyžadovala. To, co se vyžadovalo, bylo jen obvinění.

Ve výjimečném a nepostradatelném světě, vedeném Washingtonem, je obvinění samotné důkazem ruské viny. Když se britský předák Labour PartyCorbyn ve sněovně zeptal premiérky Mayové, ma-li důkaz o tom, že to bylo skutečně Rusko, které se pokusilo dvojitého britského agenta zabít, umlčeli ho nesouhlasným křikem nejen konzervativci, ale i poslanci labourističtí, které on sám vede.

Existuje ještě přesvědčivější důkaz o tom, jak nedůležitá jsou pro Západ fakta?

Probudí se kdy Rusko? Anebo svou dementní snahou stát se součástí Západu zanechá Rusko nepřipravené na americký nukleární úder, který se přibližuje?

A co kdyby tak ruská vláda Washingtonu řekla: „Jestliže vy nebo vaši žoldnéři napadnou syrské síly, vyeliminujeme vaši přítomnost na Středním východě včetně Izraele“. Tohle je totiž něco, co Rusko může udělat v čase kratším, než v jakém spadne člověku z hlavy klobouk.

A co by Britanie a USA učinily? Dostaly by jasnou zprávu a rozhodly by se tak, že mír je přece jen volbou vyhodnější.

Ruské projevy slabosti washingtonskou agresi jen povzbuzují.

A převáží touha Ruska být součástí Západu nad jeho touhou jako národ přežít?

Překlad: Lubomír Man

17 komentářů :

 1. výnimočne pravdivé slová od človeka, ktorý sa skutočne vyzná a nazýva veci pravým menom

  OdpovědětSmazat
 2. Pane voni sou vůl. Myslej než něco spáchaj. Asi neznaj šachy, řek bych. No, Putin je zná. Tak nebubnujou do války; mělo by jim bejt jasný, že ne vždy je nejlepší obrana útok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, děkuji. Anna

   Smazat
  2. Neokřikujte, když nerozumíte! Tradiční nemoc české, většínou samozvané, elity je neschopnost připustit nejhorší možnou variantu vývoje a pracovat na jejím minimalizování. Pak vždy následovaly vysoké oběti. 1938-9, 1948, 1968-9, 1989, a dnes jsme v tom znovu! Bude-li jaderná válka, jsme opět ni nepřipraveni, protože jsme nebyli za posledních 29 let vygenerovat kvalitnější a odpovědnější "elitu".

   Smazat
 3. To, co je ve skutečnosti tzv. Západ, to jsme poznali až po Hadráku, lež a pokrytectví, a pak si člověk uvědomí, že jeho přirozená mentalita s těmito lidmi tam nemá nic společného. Bohužel, už je pozdě. Chyba za socialismu, propagandu na existujícím rozporu mezi Západem a Východem stavěl na politické rovině, ale ne na rozdílnosti nazírání na morálních hodnoty člověka, a bohužel v tomto se Rusové ještě nedokázali podívat plné pravdě do očí. Že to zlo ze Západu nevychází z nespravedlivého rozdělení podílu na společně vytvořeném bohatství, ale že vychází z podstaty povahy lidí tam žijících.

  OdpovědětSmazat
 4. Zdá se, že provokace budou eskalovat. Říkat na provokace: Já jsem nevinnej bych odpověděl citátem ze Švejka: Kristus pán byl taky nevinnej a taky ho ukřižovali.

  OdpovědětSmazat
 5. Rusko si najviac zo vsetkych uvedomuje skazu sveta , ktora by nastala po utoku nuklearnymi zbranami.Uz by nebolo navratu! A co maju robit? Snad len verit,ze ti na druhej strane si to uvedomia . Putin povedal , ze RF nezautoci ako prva a ja mu verim viac , ako sprostemu Trumpovi s jeho ansablom.Bavime sa tu o napadnuti Ruska a podobne.Nezabudajme,ze sme cielom aj my , potom , co usa uz pripravuje EU , ze sa vojna odohra na jej uzemi.Mam zato , ze prave lidri EU si neuvedomuju , co nam hrozi a este podyebavaju proti Rusku v mene akejsi demokracie.V prispevku 3.18 , spravne kolega poznamenal , ze sme si nevychovali kvalitnu domacu elitu , su to vsetko zapredanci .

  OdpovědětSmazat
 6. Ani lídři EU si neuvědomují, že žádný kryt je nezachrání,nejsou vyjmeční,vše se bude týkat všech.To už všichni ztratili pud sebezáchovy?Elita neelita,tyto zbraně nerozlišují.

  OdpovědětSmazat
 7. Velmi dobrý text! Rusko bude muset ukázat reálnou sílu, poněvadž fašistický Západ nic jiného neuznává. Kdyby Rusko vymazalo Izrael z povrchu zemského, udělá pro budoucnost lidstva neocenitelnou službu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:47
   Zdaleka ne tak neocenitelnou, jako kdyby tebe zavřeli do blázince!

   Smazat
  2. Bohužel, Izrael si svou vlastní politikou může ze nenávist, která je k němu chována.

   Smazat
 8. Stanislav Ševeček16. března 2018 9:56

  Za nesporné se bere, že suverenní státy mají svoje zájmy, nikoliv přátele. Logické a praktické.
  Zvonka to vyzerá, že Český stát má jenom své "přátele na Západě" a jejich zájmy.

  OdpovědětSmazat
 9. Těžká otázka i pro Rusy. Myslím, že by to uměli, ale zatím nechtějí. Vyčkávají. Mají nejvíce, co ztratit, Amerika je nejspíše postupně na odpis ( dluhy ), Rusko, pokud přečká má skvělou budoucnost, má zdroje. Obě strany to vědí. Evropa se prokousává do bezvýznamnosti. Trochu Rusy chápu, že nechtějí riskovat, proč, pro hloupost druhých, pro pár diplomatů, pro pár keců ? Při myšlence, že Rusko má nejvíce co ztratit ze všech zůčastněných států okolo se jejich opatrná strategie nemusí jevit tak špatná. Dobře nevypadá to nejlépe, ale Rusové ví, že jejich čas ještě přijde. Amerika je na odpis a ví to taky. To se to vyhrožuje, když nemám co ztratit ( Británie).

  OdpovědětSmazat
 10. Roberts má naprostou pravdu. Vyžadovat po Západu spravedlnost je bláhové a ústupky v konečném důsledku vedou k ještě agresivnějším akcím. Jak chcete žít ve světě, kde lhaní a války jsou normou života? Kapitalistický systém je tak prohnilý a dementní, že nelze usilovat o jakoukoli spolupráci. A že prý "naši západní partneři".

  OdpovědětSmazat
 11. Mr. Roberts, je nervní, jako Žirinivskij:
  „Z dosavadních jejích zkušeností by člověk předpokládal, že Rusové včetně jejich vlády, včetně médií i veřejnosti už dost rozumí tomu, že vše, čeho je Západ schopen, je lhát, přičemž smysl toho lhaní je démonizovat Rusko a pak je vojensky napadnout.
  Ale Rusové nejsou stále jaksi dost připraveni tuhle zprávu ztrávit. Domnívají se, že jde o jistý druh nedorozumění, které fakta a legální postupy mohou přece jen vyjasnit.“

  Snad se Roberts nedomnívá, že on, vzdálený pozorovatel, vnímá situaci reálněji, než např. Putin, který tomu všemu čelí a zadal si důležitý úkol: zachovat Rusko a učinit ho nezávislé na ostatních mocnostech. Tento ambiciózní cíl hned řešit poslední možností, tj. zbraněmi, by znamenalo, že selhali v ostatních oblastech hybridní války. A to oni nevzdávají a proč by, když mají ve svých týmech osobnosti s takovými kombinačními schopnostmi, jako např. Pjakin.
  No a mnozí další Rusové na významných pozicích, nejspíš také vědí, proti čemu stojí, ale zadali si jiný úkol: rozprodat Rusko Západu, za příslib, že v zkolonizovaném Rusku dostanou nějakou významnou pozici. P.K.

  OdpovědětSmazat
 12. No naštěstí Rusové už pochopily a začali dávat západu pádné odpovědi.

  OdpovědětSmazat
 13. Protože kromně pustošících válek proti indiánům nezařžili pořádnou válku na svém uzemí, tak si to ani nedovedou představit. A že jsou posery to víme zase mi a hlavně Vietnamci.Proto si dovolí válčit jeno proti zemím, které se neumí bránit.Proč ženou do války podpidostníky z Evropy? a to je musí ještě naředit černými pohunky.Čekám až se vydají zbraně tak to nebude jenom holá prdel co se na ty ušácké buzeranty vyvalí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.