Reklama

čtvrtek 29. března 2018

Proč by měl Petr Dvořák zůstat

Erik Best 29. 3. 2018      EB
Česká televize se chytá do vlastní pasti. Rada ČT má dnes Sněmovně předložit výroční zprávy za rok 2017. Pak začne napjaté očekávání. Odmítne Sněmovna na naléhání prezidenta Miloše Zemana dvakrát výroční zprávu o činnosti nebo o hospodaření a uvolní tak cestu změně vedení na Kavčích horách? Předseda Rady ČT Jan Bednář to poslancům usnadňuje, když říká Českému rozhlasu, že Rada ČT se ve svém hodnocení činnosti veřejnoprávní stanice opírá o celou řadu výzkumů veřejného mínění, podle kterých například 65 % respondentů vnímá zpravodajství ČT jako důvěryhodné. Podle zákona je Rada orgánem, jímž se uplatňuje právo veřejnosti na kontrolu činnosti České televize. To neznamená, že má mechanicky opakovat, co veřejnost říká v průzkumech veřejného mínění. Kdo může bez nezávislého dohledu říci, že pravdu nemá právě 35 % nespokojených respondentů? Odpůrci ČT ve Sněmovně mohou objektivně velice snadno najít důvody, proč zakročit proti generálnímu řediteli Petru Dvořákovi. V politické rovině by to ale byla chyba. Zastánci ČT by nepochybně reagovali svoláváním protestů. Pro Miloše Zemana, Andreje Babiše, Tomia Okamuru, Jaromíra Soukupa a spol. je výhodnější nechat Dvořáka tam, kde je, a nadále ho používat jako mimořádně snadný terč.

50 komentářů :

 1. No jo ale to se nic nezmění dál budou lhát a lézt západu do zadku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:51
   Tato úvaha je dána připosráním politiků. Protože neustálým ustupováním Dvořákovi a jeho poskokům a zlodějům naprosto vyhovuje.

   Smazat
  2. Snad nevěříte tomu, že výměna ředitele Dvořáka by jako mávnutím kouzelného proutku donutila k objektivitě takové novinářské quislingy jako jsou Takáč, Borek, Tvarůžková, Wolner, Fridrichová, Rosí, Moravec a comp.?

   Smazat
  3. nebudou, všem kudrnatejm devět a dvacet let nucených prací, propadnutí majetku, ztrátu občanství a pak domů do Paletsiny. Postavit, co svým rodným bratrům vybombardovali.

   Smazat
  4. Mám takový pocit, že diskuze zde probíhající jaksi pomíjí podstatu celého problému. Páni politici v EU i naši zákonodárci přikývli na požadavky mobilních operátorů a umožní jim další kanály, tedy další velké zisky. Oni ti politici to asi nedělali zadarmo, dostali pořádné všimné.Takže pokud ti mobilní operátoři potřebují další pásma a lze to provést jen tak, že bude zaveden T2, lidé budou potřebovat setopboxy a technika na přeladění antény, pak by mělo být samozřejmé, že toto všechno zaplatí ti noví mobilní operátoři. Jinak je to velký podvod jak těch operátorů, tak našich politiků, že něco takového odkývají. Lidé by si to neměli nechat líbit. Když se ukázalo na to, že ČT lže, tak nači "umělecké celebrity" zde málem udělay revoluci na ochranu demokracie - rozuměj jejich pěněz z rolí pochybných programů na ČT. Tady polovina obyvatel má platit za to, že nějací mobilní operátoři se chtějí více nabalit. Proboha nebuďme jak ty ovce. Chce to jít do ulic!
   Luboš Koutný

   Smazat
  5. 15:49
   Demostrace jsou na dvě věci a ta jedna je nechat do sebe střílet jeko ma majdanu u ukroušů. Nebo v lepším případě nechat se buzerovat od pomahačů a chráničů.
   Jediná věc která by snad zabrala je GENERÁLNI STÁVKA. Ale tu u nás neumí nikdo zorganizovat.

   Smazat
  6. to zname poraděnka z doby minule jen se změnili vlaječki a ale předklon zustal ten nacvičeny javim že amerika už ma davno všechno hotovy ato jako naš bratr nějvětši děla pořadek po celem světě a ani nas nevynechala

   Smazat
 2. ...dobrá rada, nad zlato...nebo pořádně organizovanou demonstraci před ČT na K. horách..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní29. března 2018 21:53

   Pouhá slova, slova, slova...

   Vova

   Smazat
  2. Tímto vynikajícím nápadem je třeba se zabývat!

   Smazat
  3. jdi se bodnout.
   ŘEZAT! ŘEZAT! ŘEZAT!!!

   Smazat
  4. Nejdu.
   KOHO! KOHO! KOHO???

   Smazat
  5. to jako si fakt někdo mysli že by se dvořak a jeho kašparci dobrovolně vzdali na zrušeni polatku bude muset byt jiny bič než nějake poplatky co jste udělali z hermanem za předraženy prasečak nic ani ustavni soud nepitva to by byl jeho konec jedine co musi byt je revoluce nesametova a zbrusu novy parlament ale to je stejně jakoby scifi z kolonii kde davno lid nevladne přestože nam to soudruzi posranci a sernatoři vykladaji každy den stokrat a kdo chce tak i po sto dvacate a dokonce je to i v ustavě

   Smazat
  6. rada je zdarma i v preambuli o čete a čro platit a neremcat stejně za vas rozhoduji jini jakože to neni nic noveho pod sluncem viz desatky nejen cirkevni napřič staletimi -ostaTně mate už předlacino na přištich deset let ????

   Smazat
 3. No jo, ale nám nejde o to, abysme se do Dvořáka strefovali, ale abysme ho neplatili. Taky bych do sebe nechal strefovat za těch několik milionů ročně. Soukup a Zeman ho fakt nerozhodí.

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud by si debil Dvořák se svou partou hajzlů svoje blití a lži platil ze svého tzn. já jako občan na jejich blití nemusel přispívat ze zákona, tak je mi lhostejné,kdo bude řídit ČT.

  OdpovědětSmazat
 5. Nikdo by Dvořáka nepranýřoval kdyby ČTV diváky informovala objektívně. K objektivitě má hodně daleko a ještě si za to drze vybírá poplatky. Každý živnostník musí dokládat kde co a pro ČTV zákony neplatí? Předem strašit, že budou vlastnící a jejich přivrženci TV protestovat je k ničemu. Poplatky zrušit nebo objektivně informovat.

  OdpovědětSmazat
 6. Neplatte co nemate radi - t.j. banditismus ! Ja neplatim radio , TV na kterou se nedivam, ale platim Computer.
  Coz je hracka ktere nerozumim, ale protoze dokazu computrem nakadit do ideologicke zahradky mezi indoktrinacni jahody nepratel civilizace , tak mam computr rad.

  -------------------------------------------------------

  Pri teto prilezitosti zadam - bych mohl pro vsechny lidi, kteri pracuji v medich napsat neco o KRALI vsech svobodnych medii v Americe o panu, ktery se jmenuje RUSH LIMBAUGH (cti Limbo) !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Primitivni krupane a zkrachovana luzo tahni do pekel ,zajed si do Israhele tam te privitaji a daji te negrum z Etiopie na soustani ,blbe serednej

   Smazat
 7. Opravdu není jasné, jaký prospěch by mohla mít společnost z toho, že bude ČT nadále fungovat jako propagandistická stanice. Nemluvě o tom, že to nezávisí jen na osobě ředitele.

  Erik Best se tu podle všeho pokouší etablovat jako autor zábavného žánru.

  Otázkou není "poplatky zrušit nebo objektivně informovat", ale jak dosáhnout toho, aby veřejnoprávní televize a rozhlas plnily svou funkci. Způsob financování sám nic nezaručuje.

  Mizerný novinář nebude dělat dobrou práci ani pod sebelepším ředitelem při nejdůslednější kontrole.

  Aféra s Facebookem ukazuje, že média v dnešní společnosti fungují jako prostředky masového ničení. Nejběžnější reakcí na to je útěk do soukromí. Jenže te útěk je iluzorní: politika zasahuje ty, kdo ji ignorují, úplně stejně.

  Idioti jako Honolulu nemají o ničem nejmenší ponětí - o to hlasitěji a agresivněji se ovšem projevují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úlohu Erika Besta jsem jaksi nepochopil. Tyhle mini-povídačky přece člověka v Praze nemohou uživit. Má někdo více info ?

   Smazat
  2. 9:58
   Mohu jenom spekulovat - Best je buď agentem Moskvy, nebo Washingtonu, event. dělá pro oba.

   Smazat
 8. Jednoduché řešení-neplatit poplatky. Až se mi bude zdát že je zpravodajství vyvážené tak začnu platit. Ale v současné době ani náhodou. Ty peníze zasílám na fond léčby dětí rakovinou. Je to určitě smysluplnější...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konečně rozumný názor s racionálním využitím "veřejných financí".

   Smazat
 9. Pan Best má velmi rozumný názor. Odvolání pana Dvořáka by k ničemu nevedlo. V ČT sedí dalších 100 Dvořáků, kteří by každou snahu o nápravu ihned v zárodku zadusili. Až tlak veřejného mínění dolehne i na posledního z nich, odejdou sami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 29. března 2018 22:32

   Neodejdou ani náhodou, kde vidíte to ohrožující veřejné mínění?

   Vova

   Smazat
 10. Česká novinářská žumpa se zbláznila:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vyplod-chorych-mozku-utok-na-svobodu-Novinari-chteji-sledovat-a-udavat-lidi-kteri-je-budou-kritizovat-na-internetu-530063

  OdpovědětSmazat
 11. Oprava : 22:38 - $ 43 millionu.

  OdpovědětSmazat
 12. SRANDA MUSI BEJT ! Rush Limbough dostal prikaz od mesta svitit svicami ! Cely mesic !
  ZELVY se mu lihnou na plazi a misto k mori do bezpeci, lezou za svetlem ! Vila za $ 43 millionu a svicka v kuchyni = jako za Komousu !

  OdpovědětSmazat
 13. Proč zde necháváte Erika Worsta plácat ty jeho kraviny!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:37 naopak, autor Erik Best přispívá výstižnými texty. Co máte k tady diskutovanému článku za výtky, napsat by nešlo? Pochlubte se!

   Smazat
 14. Chápu, že Erik a jeho rodina musí z něčeho žít. Je jeho chybou, že se v komentáři nezmínil kriticky o Babišovi, měl by se nad sebou zamyslet!.

  OdpovědětSmazat
 15. 23:37 - se nemuze pochlubit nicim ! MA NASRANO V JEHO BLBE hlave !

  OdpovědětSmazat
 16. Zde chybi nekolik prispevku ! Diskuze je timto ukoncena !

  OdpovědětSmazat
 17. 22:24 HNUPE, kdyz nepoznas co napsal honolulu tak NEPOSUZUJ !

  OdpovědětSmazat
 18. Kdyz nekdo smaze nekolik klicovych prispevku tak NIC NEDAVA smysl !

  OdpovědětSmazat
 19. Mnohe prispevky jsou mazany pro komplex menecennosti "profesionalnich" autoru.
  honolulu je nejzajimavejsi proto je blokovan a mazan !

  OdpovědětSmazat
 20. Cesi ! s vami se NEDA na nicem domluvit, protoze kdyz chybi klicove prispevky, tak neni mozne si v nicem rozumet !
  Ktery idiot kurvi vzajemne porozumeni ? JA TO NEJSEM !

  OdpovědětSmazat
 21. Budete-li delat zavery na zaklade toho co nejaky HAJZ, vam dovoli precist, tak vase zavery budou chybne !
  A to se vam vymsti,. az bude v Evrope fackovacka !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle vemeno zvane Hovnocuc pitomy musi byti umlacen lopatou a zahraban do hluboke diry jinak neprestane kvicet ty sve debilni steky .Mele a mele a pokoj neda porad si mysli idiot ze nekdo je zvedavy na varbuchtu Limba stareho zidaka z Floridy jez tyje na idiotech stejnych jako to hovado Hovnocuc .Mysli si ten blb ze je nekdo z Cechu zvedav na jeho idiotismy vzdyt vzdelanim je to stary slouha z opicovic kde vybiral lejna v zoo u opic a po presunu do USA se zaradil do siku homosexualu kde vynika svymi znalostmi jak nejlepe .. ale to je jiz davno jiz mu to nepracuje a tak tady pruzi blb porad dokola "inkognito"

   Smazat
 22. P.Dvořák je pouze vrcholkem odporného ledovce v Čt. Odvolat jenom jeho a ostatní zahnilé staré struktury nechat na svých postech je nesmysl. Je potřeba provedení rozsáhlého auditu a podrobení opravdu nezávislé kontroly veškerých smluv mezi Čt a jinými subjekty. Vyšetření ekonomického i morálního chování všech zaměstnanců Čt a následně dle těchto výsledků jednat. Pak teprve odvolávat a popřípadě i trestat! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 23. Zrušit ČT a ČRo ! Jeou to přece relikty komunismu, to těm havloidům nevadí ? V dnešní době internetu nejsou třeba tzv. veřejnoprávní média, která navíc neplní službu sloužit občanům a protiprávně si ČT prichvatizovala banda psychopatických parazitů. Platit povinně "výpalné" těmto zločincům není žádná demokracie ! Kdo chce ČT, ať si ji platí !

  OdpovědětSmazat
 24. Dvořák a spol. samozřejmě celou situaci bez problémů ustojí, neb ti, co mají hlasovat o jeho "stání" či pádu jsou přisáti ke stejnému výtoku korupného - a přeci nebudou hlasovat jinak. Jde o hlasování mezi pravdou a kradným - a nikdy jinak!

  OdpovědětSmazat
 25. Stačí ČT zrušit jimi vydírané povinné poplatky. Tak jako jinde, mimochodem.

  OdpovědětSmazat
 26. ČT by měla vykazovat příjem,výdej.Mě zajímá,kam jdou naše peníze.Jak to,že jiný ředitel šetřil a tento rozhazuje peníze všemi směry.CHci znát,kolik co stojí a kolik kdo bere za svoji práci.Pokud se to někomu nelíbí,tak at tu práci nedělá.Měli by být stránky,kam si mohu najet a podívat se,kdykoliv budu chtít.ČT se chová jako stát ve státě.To mi připomíná Vatikán,ve kterém se mimo jiné perou i špinavé peníze.Domnívám se,že bychom byli všichni překvapení,kdybychom si mohli zkontrolovat,jak se v ČT hospodaří.Nakonec,máme na to právo.Pokud nám to právo nechtějí přizjinat,neplatme poplatky.Já konec konců nesleduji ČT již nejméně 3 roky..LM

  OdpovědětSmazat
 27. Amíče nech si ty své rady pro blbé a blbější (údajně 65%).
  Ale je pravdou, že jestli zaprodanec Dvořák nebo jiný nezdvořák, tak by to přišlo na stejno. Dokud se bude muset platit ta žumpa, tak se nic nezmění. Ta tele víc jak vize, je rovněž důležitý zaměstnanec zbytečných lidí, politologů a jiných budižkničemů, stovek "redaktorů", kteří jsou samozřejmě hlavní základnou voličů ultrapravice tip top či oděs. Je to taky zelená pastvina pro ten hérecký povl a podivné režisééry jako hřebík či ten arichtěv. Jen když náhodou zapnu a uvidím ty ksichty, jako ta saze či jistá kroužkovaná, tak je mi blijno.

  OdpovědětSmazat
 28. 7:24 PRESTAN ZDE LHAT ! Nick honolulu je milovnik zen a Rush Limbough neni Zid !
  Mark Levin - informacni osobnost cis. 2 v Americe je Zid, ale i jeho vykal ma vetsi hodnotu a inteligenci nez mas ty - neschopne zavistlive NEMEHLO ! !

  OdpovědětSmazat
 29. 7:24 - minimalni pocet posluchacu toho, co rekne Rush Limbough je 13,5 millionu a maximalni pocet je 65 millionu.

  Informace od ceskeho Mugabeho - 7:24 - nemaji hodnotu zadnou a neposloucha ho nikdo !

  Kdyz ja nick honolulu uvazi polovinu mozku za zady, tak zastinim provincionalniho blba - Mugabeho 7:24 HRAVE !

  OdpovědětSmazat
 30. To, ze byla smazana informace ohledne takove zarive osobnosti, jako je Limbough - je zlocin na
  ceskem narode ! Je to dukaz mentalni zaostalosti cenzoru !

  Jako hribecky zampiony, Cesi ziji ve tme a jsou krmeny hovinkami !

  NA STESTI jsem prisel ja - SVETLONOS honolulu , do pritmi vasich makuvek - prinesl trochu svetla a nasmeroval jsem vas zpravnym myslenkovym smerem.

  Qwakani nejakeho zivocicha - 7:24 - z vasi baziny me nerozhodi ! (Akorat se zasmeji.)

  OdpovědětSmazat
 31. Nechat Dvořáka jako cíl parlamentních půtek? To není řešení problému správné funkce a hospodárného nakládání s veřejnými prostředky u české televize veřejné služby. Sněmovna musí příjmout systémové řešení. Je zřejmé, že se musí delegovat kontrolní funkce na NKU, zprůhlednit smlouvy v Registru, a zásadně řešit problém existence Rady ČT.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.