Reklama

pátek 16. března 2018

Proč nosí barevní revolucionáři při demonstracích transparenty v angličtině?

Michal Brand
16. 3. 2018
V ulicích slovenských i českých měst probíhá malý středoevropský pokus o Majdan. Na Slovensku jako záminka a katalyzátor byla využita vražda novináře Kuciaka a jeho snoubenky. Symptomatické je, že dnes už jakoby nikoho nezajímá kým a proč byl ve skutečnosti Kuciak zavražděn.
Nápadně to připomíná střelbu na Majdanu, kde podle svědectví západních novinářů stříleli po demonstrantech i západních novinářích ostřelovači z hotelu ovládaného Pravým sektorem (protivládními extrémistickými bojůvkami ve stylu nacistických SA), účastníci Majdanu se veřejně přiznali k tomu, že střílet začali oni sami a vraždili policisty, toto video youtube svobodně a demokraticky smazal, ale je ještě zde.


 Existují videa, kde je zřejmé, že demonstranti byli stříleni do zad z vlastních pozic protivládních sil, existuje svědectví gruzínských ostřelovačů, kteří se hlásí o peníze slíbené jim organizátory Majdanu za rozpoutání chaosu střelbou do policistů i demonstrantů, ministryně estonské vlády, loajálního a vysoce snaživého člena EU a NATO v odposlechnutém telefonickém rozhovoru hovoří se znalostí věci, že stříleli snajpeři od organizátorů protestů atd.

Kdo tedy zvraždil Kuciaka? Souvisela jeho vražda s jeho 189 články, které nepřinášely zásadně nové informace? Nebo šlo o rituální oběť ve stylu „Šmíd – Růžička – Zifčák“, „ostřelovači na Majdanu“ apod.?

Poslední článek byl zveřejněn po smrti Kuciaka – masmediálnímu hlavnímu proudu nestál ani za zmínku, nic nového nebo zásadního v tomto článku nebylo. Ale prý byl kvůli němu popraven „slovensko-italskou mafií v čele s Ficem“. Víte vůbec, o čem tento jeho poslední článek byl? Co, jaké nové a zásadní informace přinesl, že prý kvůli němu musel být Kuciak zavražděn? Nevíte? Možná proto, že to vůbec není důležité. Protože očividně důležitá je výhradně rozbuška „Kuciak zavražděn, Fico tedy musí rezignovat“.

Proč nemusí rezignovat Kiska? Kiska je prezident „země, kde se vraždí novináři“. Fico je premiér „země, kde se vraží novináři“. Jeden odstpoupit prý musí, protože za to nese zodpovědnost, jiný odstoupit nemusí, protože prý za nic špatného nezodpovídá.

Zjištění pachatele vraždy Kuciaka už dnes ani není důležité. Média už nevolají po vyhledání pachatele nebo pachatelů a jejich potrestání. Kuciak svoji roli už sehrál, Fico podlehl nátlaku řvoucí menšiny – na Majdanu také ihned po pádu legitimní vlády jen pokáceli stromy, aby se nedalo zjistit, odkud skutečně střelba šla. Vyšetřování už není potřeba. Možná by mohlo být naopak nežádoucí, není-liž pravda? ;-)

V českých zemích je záminkou pro snahu o barevnou revoluci kritika neobjektivnosti a nevyváženosti České televize. Česká televize poskytuje prostor jen svým oblíbencům a zásadně pořádá diskuse, které nejsou diskusí, střetem různých názorů za rovnocenných podmínek, ale propagandistickým monologem několika zastánců jednoho a téhož názoru. Toho jediného správného multikulti, eurosojuzového názoru. Česká televize neinformuje o událostech, ale sděluje, co si lidé musí myslet, protože jinak jsou prý primitivní, hloupí, „ruští trollové“, co podlehli „imperialistické propagandě ideodiverzních centrál“ nezávislých médií. Česká televize poskytuje prostor pro pluralitu názorů asi jako sjezdové plénum komunistické strany v období normalizace. (A dotčení neo-soudruzi s blízkými vazbami na ČT, na její mnohamiliardový rozpočet a na její významný mediální vliv se samozřejmě zlobí, když jim tuto neobjektivitu a flagrantní neplnění služby veřejnoprávního média ze strany ČT dnes někdo vytkne. Zajímavé je, že jde mnohdy o stále jedny a tytéž soudruhy.)

Co mně ale vždy přišlo zajímavé, je fakt, jak velké množství transparentů na barevně-revolučních demonstracích je v angličtině.

Až donedávna jsem si myslel, že barevně-revoluční gardy prostě pořádají divadélko pro „mezinárodní média“.

Ale možná to tak není. Dnes jsem mluvil s jedním známým. Řeč došla i na politiku. A řekl mi zajímavou věc: „Včera jsem šel okolo demonstrace studentů.“ (Nepamatuji si teď kde přesně, někde v Praze na Vinohradech.) „Učitelé vyhnali studenty ven ze školy, ti se rozestavěli a povídali si na schodech kostela. A pak se postupně začali přidávat další lidé s různými transparenty a cedulemi. Zajímavé je, že tito další příchozí hovořili německy, holandsky...“ (Ten můj známý je na rozdíl ode mne jazykově velice nadán a pozná celou řadu jazyků – řadou cizích jazyků hovoří a další minimálně pasivně ovládá.)

Zajímavé.

Že by nám na Slovensku a v České republice za demokracii, svobodu slova a změnu vlády, výměnu prezidenta a revizi výsledků několika voleb najednou demonstrovali pracovníci neziskovek a aktivisté neo-marxistických SA z různých zemí?

A transparenty jsou v angličtině, protože multikulti SA-mani svezení z celé Evropy neumí ani česky, ani slovensky? Ah, pardon, abych psal genderově vyváženě – multikulti SA-mani, SA-womani i SA-transgendeři.

Ale možná jsou prostě dnešní středoškoláci tak vzdělaní, že běžně hovoří holandsky dokonce i sami mezi sebou.

Nepodléhejme nějakým konspiračním teoriím o zahraničním vměšování. Vždyť i ta Victorie „Fuck EU“ Nullandová byla na Majdanu jen náhodou, protože měla zrovna čerstvě napečeno. Že?

27 komentářů :

 1. ..protože se to vysílá pro anglicky hovořící diváky :)*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a zejména pro americky myslící...

   Smazat
 2. Pretože tí ktorí nesú na klope odznaky all for you nie su slovenskí občania , ale slovenskí USA vlastenci ! Hanbia sa za svoju reč a majú totálne vymyté mozgy culture of USA. Teším sa ked USA vyhrajú vojnu do posledného slovenského amerického vlastenca.

  OdpovědětSmazat
 3. Protože tam jsou agenti placeni sorosem z neziskovek a užiteční idioti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to začalo na Ukrajině.Studenti placení v dolarech.

   Smazat
 4. Tisícípadesátý devátý blábol jak u nás prý probíhá pokus Sorose o majdan a mladí jsou hloupí fašisti. Není vám to už trapné?

  Jen nechápu 2 věci.
  Jak je možné, že Soros nezařídil už rovnou správné výsledky voleb a
  Jak to, že zdejší komouši tak intenzivně bojují za tuto vládu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mladý příteli, nepřestávej se nikdy ptát.

   Smazat
  2. 23:16 Nač taková skromnost? Tvoje první věta je důkazem, že toho nechápeš mnohem, mnohem víc.

   Smazat
  3. 23:16, do voleb na Slovači se samozřejmě zasáhlo, a to masivně, viz sdělovací prostředky. Fico dostal "jen" 28% hlasů a volební účast byla 59% (tj. jeho mandát byl ve skutečnosti pouhých 17%). To bylo mnohem míň, než Velký Muftí roku 1998. Nikdo neočekával, že bude mít mít valný koaliční potenciál (Kotleba nepřicházel v úvahu), a navíc s někým takovým jako je Most-Híd. Holt ministerské křeslo je ministerské křeslo a Béla je pragmatický ostřílený politik. Mnohem pravděpodobnější bylo, že nakonec vláda bude menšinová bez Fica, Kotleby a SNS.

   Proto od samého počátku provází Ficovu vládu neustálý a sílící odpor, a to nejen ze sněmovny, kde se to očekává, ale i ze strany "veřejnosti" a eurostruktur. Ještě stále to lze označit za oněch zbývajících 83%, co ho nevolilo, ale dle hlasu "běžného lidu" bych pochyboval. Naopak, Fico je v poslední době vnímán spíš jako hráz proti islamizaci spolu s ostatními čelními představiteli V4. V takové situaci dočasně prominete leccos.

   Smazat
  4. 11:19 Miluju argument, "kolik lidí toho či onoho nevolilo". U nás ho s oblibou používá DeBl. Jenom vždycky kupodivu zapomenou říct, že je samé nevolilo přes 90% voličů. To je stejně "krásný" argument, jako že "lid nesouhlasí a demonstruje proti ...". Stačí si uvědomit, že 10 000 demonstrantů je pouhých 0,1% obyvatel. Jakou to má váhu ve srovnání s výsledkem voleb? Mnoho povyku pro nic. Myš, která řve. Nebýt usilovného nafukování médii tak se nic neděje.

   Smazat
  5. 23:16 přidám, ač nejsem komouš ani putinovec, tisícíšedesátý blábol. Domnívám se totiž, že výsledky voleb mají větší váhu než demonstrace a že, ovlivnit výsledek voleb může být obtížnější, než vyhecovat nezkušenou mládež, už jen z hecu nebo ke kantorově zalíbení, k nějaké té rebelii. Pro co nebo proti čemu málo důležité. Těžko mi to vyvrátíte, když jsem nebyl, spolu s vrstevníky, vůbec o nic lepší. Jak víte, že za tuto vládu „bojují“ komouši? Můžete vyloučit, že komouši bojují proti tomu, aby vládly nedávné poměry nesené například KDUČSL jako lezení do zadku Sudeťákům, církevní restituce a podobně? Vy jste pro? Já rozhodně ne!

   Smazat
 5. Žádný plán nikdy nevyjde.
  Zvonka to vyzerá, že Fico skončí na bratislavském "hradě" - v Grasalkovičovom paláci.

  OdpovědětSmazat
 6. Dovolím si o prominutí vážení. Jsem na ně tak moc nasraný že vám ani neřeknu co se bude dít až je potkám . AteďseposerteUS

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já také, ale chce to ven do ulic, a tentokrát proti Kalouskovi a studentům gymnázií. Ale řeknu vám zkušenost. Já jsem kdysi protestoval proti Nečasově vládě se Slávkem Popelkou tzv. Holešovícká výzva před Strakovou akademií po několik dní, (nebyl tam tenkrát ani jeden student, on to totiž neorganizoval ředitel školy), a jemu za to napálili 2 roky podmíněně, já napsal soudkyni, že se hlásím o stejný trest také, vyměnili jsme si několik dopisů, ale svého jsem nedosáhl. To je pokrytectví české justice, vybrat si jednoho pro exemplární potrestání. Mlčící většina musí do ulic.

   Smazat
  2. Mlčící většina je plně zaměstnána a na demonstrace nemá čas. Ano, dnes má spousta lidí své domy, byty a nová auta. Ale drtivá většina z nich je má na dluh. A protože dluhy se musejí splácet, musejí se všichni sakra otáčet. Většina si ani neuvědomuje, jak se stala, tímto na dluh koupeným luxusem, zranitelnou a bezmocnou. Ani na tu demonstraci si nemohou dovolit odejít. Od šesti do tří zařezávat v práci, pokud zaměstnavateli zrovna nehoří nějaká zakázka, kdy se nám šichta protáhne. Potom honem letět pro děti do školky, nebo školní družiny. S nimi pokračovat na nákup něčeho k večeři a potom rychle domů. Děti potřebují ještě napsat úkoly. Pokud by je nestihli napsat, mohla by učitelka poslat zmínku na sociálku a ke stávajícím starostem by přibylo ještě zanedbávání povinné péče. A než s tím vším skončí, je devět večer.
   Zhruba takto probíhá život devadesáti procent mlčící většiny. Jak v tomto hektickém tempu chcete vyšetřit čas na nějakou demonstraci?

   Smazat
 7. Koukám na ORF na demonstrace v Blavě... I slovenský demonstrant mluví anglicky..., špatně, ale anglicky...
  Jak pravil Karel Havlíček Borovský: Lidé nestojí za odplivnutí. Jak pravila moje bývalá studentka: Lidem mrdlo.
  Odhaduje se, že vývoj lidského mozku trval ca 6 miliónů let... Podívejte se, co dokázaly zelené papírky s portrétem G. W. udělat s Čechy, se Slováky..., s Poláky...

  OdpovědětSmazat
 8. 100 Kč na osobu a 50 Kč za transparent. Nejdi tam!!! Prostě je "blbá nálada".

  OdpovědětSmazat
 9. ano, to mne zaráží u všech těch ČT a CNN a BBC vítaných revolucí, že si spolu místní na transparentech nejlíp pokecají anglicky....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když dostanou zaplaceno, musí doložit, že na demonstraci byli, možná je domluven přímo konkrétní text na transparentu.

   Smazat
 10. Proč? Aby všichni věděli, kdo a kde je jejich božstvo. Jak je vidět, Česká republika to není.

  OdpovědětSmazat
 11. K situaci na Slovensku se dobře vyjádřil známý kněz M. Kufa, který se již cca 20 let stará o vyloučené (narkomany, trestance, cikány..). Viz: https://www.youtube.com/watch?v=a23GxSY9Jp4

  OdpovědětSmazat
 12. Je to naprosto stejný scénář jako v roce 89.
  Lidi viděli, že všude kolem padají režimy, tak si mysleli, že konečně budou mít dostupné technologicky vyspělé západní hračky, videa, TV, atd., stejně jako je "budou mít určitě" Poláci, východní Němci nebo Maďaři, že.
  Tak se nechali totálně oblbnout už oblblými svazáckými studentíky a Chátrou 77, která hrála vabank, protože už by, v případě neúspěchu, z kriminálu nevylezla.
  V roce 89 to tak začalo kecy o "masakru" studentů.
  Dodneška se neukázal žádný zmasakrovaný student s papírem od doktora.
  Pak se vytáhl mrtvý student, to stačilo, aby e lidi dostali do ulic.
  Nejdříve se hrálo na strunu vyšetřování, pak e vytáhl článek o vedoucí úloze KSČ. Pokaždé se slibovalo, že to skončí po splnění požadavků. Ale to znovu nestačilo, Chátra potřebovala dostat na Hrad Veškrnu. Tak se nakonec i stalo. ČST se v tom už tehdy angažovala velmi. Nakonec se rozpadl stát a z nás pomalu stala kolonie. A náš Parlament ještě vymyslel "zákon" o tom, že se Veškrna zasloužil o stát:-D
  O jaký? ČSSR spoluzničil. ČSFR spoluzničil zničil, ČR taky spoluzničil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:28 Paradoxem je, že všechny ty tehdy nedostupné západní hračky, které opravdu byly skutečným motivem převratu, dnes celý svět kupuje od komunistické Číny.

   Smazat
 13. Naprostý souhlas. A s buznama to bude zřejmě totéž, když je prague pride, tak se sjedou 4% odevšad.

  OdpovědětSmazat
 14. Čemu se divíte? Soroš snižuje náklady. Takhle může převážet stejné transparenty ze země do země, vozit je všude tam, kde zrovna oranžově maká na korporátně fašistickém zřízení globální banksterské mafie. I pracháč Soroš šetří!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Směšné.

   Smazat
  2. K 13:19:
   Taky jsem se zasmál. Že je Soroš až takový škroby to bych vážně neřekl.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.