Reklama

úterý 20. března 2018

Profesor Leonid Rink: Ruské tajné služby neotrávili Skripaľa, podľa všetkého to urobili Briti

Eugen Rusnák
20.3.2018  HlavnéSprávy
Jeden z odborníkov, ktorý v sovietskom období bol členom skupiny, ktorá vypracovala prípravok Nováčik, profesor Leonid Rink v rozhovore pre ruské médiá tvrdí, že bývalého špióna Skripaľa a jeho dcéru neotrávili ruské, ale pravdepodobné britské tajné služby. Príslušníci vojenských síl pracujú na dodávke v anglickom meste Winterslow 12. marca 2018 v súvislosti s vyšetrovaním prípadu otravy bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry, ktorých našli otrávených v anglickom meste Salisbury


Vysvetľuje to tým, že obaja otrávení zostali nažive: keby Rusi použili originálny prípravok Nováčik, plukovník a jeho dcéra by boli hneď mŕtvi. Preto je presvedčený, že niekto použil „falošný“ prípravok Nováčik, vyhotovený podľa zlej receptúry, a preto to nemohli byť ruskí agenti. Poukázal na to, že Briti hneď použili protijed a teda vedeli, akým prípravkom otrávili Skripaľa: v priebehu pár minút by to zistiť nestihli a protijed mali určite vopred pripravený: „Aby ste použili protijed, musíte vedieť, čím ste otrávili človeka,“ podčiarkol.

Tiež poukázal na to, že ruskí agenti by nepoužili prípravok, ktorý sa vyrábal v bývalom ZSSR – to by mohli rovno zanechať na mieste činu odtlačky prstov alebo aj vlastné autogramy. Potvrdil aj to, že podobný prípravok môže vyhotoviť aj veľmi pochybný odborník, ktorý použije komponenty, ktoré využívajú viaceré farmaceutické alebo chemické korporácie. Prízvukuje, že práve preto Briti neposkytli Moskve vzorky jedu, pretože by bolo ľahké zistiť jeho pôvod: „Hneď by bolo jasné, že to nebola ruská technológia,“ podčiarkol profesor.

Dodal, že britskí „experti“ mohli pokojne zanechať stopy Nováčika na osobných veciach Skripaľa. Kategoricky odmietol jednu z britských verzií, že smrtiaci jed dcéra bývalého špióna previezla vo svojom kufri: „Je to totálny, úplný nezmysel: v tomto prípade vôbec by sa nedostala ani do Londýna – bola by už dávno mŕtva,“ zdôraznil v závere svojho komentára profesor Leonid Rink.


- - -


21 komentářů :

 1. Je to tak, ale Majka v Malomocné Británii na mne nedá, říkal jsem ji to, marně, prý se nyní hodí, jako posluze USA, přihodit polínko k rozpoutání požáru 2. světové války, a co by prý Majka pro Donalda a blaho lidstva neudělala - prý si ráda opéká nejen buřty, ale na napalmu smažené vietnamské děti, to je prý pro anglické gurmány přímo pochoutkou - a v USA jsou toho přejezení! Dávali je do svých hamburgerů. Dobrou chuť do války!
  Ale malinko vážně: prosím, jakou formu má uváděný jed: tekutou, pevnou, plynnou? Jakým způsobem se dostává do těla - přes kůži, sliznice, vdechnutím, v jídle?
  A je pravda, že Skřípal vydíral MI15, že na ně něco práskne, když nebude solit libry? To by přece bylo docela rozumné řešení, aby ten agent vícero tváří anglické poplatníky nestál velké prachy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíše je to kouřová clona a válečný tamtam svolávající "poskoky" NATO do Sýrie.Jejich zástupná armáda ISIL jde do kopru a USA se nechce vzdát svého snu Syrského koridoru pro Katarské trubky a vyšachování Rusů s dodávek plynu a ropy do EU.Pořád stejný scénář,a stejní "ubožáci" viz náš "komik", který si předvolal velvyslance RF na kobereček.Ať si vezme pan velvyslanec soupis munice a voj.materiálu zabaveného ISIL v Sýrii a z Doněcka s visačkou "Made in Czech" čí "ACR"a chce též vysvětlení!Aby se ten "klaun" nezlomil v tom předklonu jak se cpe aby se zalíbil páníčkovi mezi prvními!!!

   Smazat
  2. Kde skrývají Skripala? Litviněnko byl v televizi obden a ještě 10 let po smrti je několikrát ročně na obrazovce. Že by mu už nic nebylo?

   Smazat
  3. To je samej tajnej agent a sofistikovaný jedy a přitom si tam možná jenom uprd tenleten dědek!:) - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
 2. Kdo sleduje celkové dění kolem roztržky vyvolané západem proti Rusku, tak to začíná, pomalu a jistě, připomínat začátek první světové války. Po atentátu na arcivévodu a jeho ženu v Sarajevu, Rakousko bez jakýchkoliv důkazů, obvinilo Srbsko z organizace atentátu a nastolilo, tak ponižující podmínky Srbsku, že dopředu bylo dopředu jasné, že to nepovede k ničemu jinému, než k válce. Hodně k tomu přispěli rakouští generálové, kterým se dařilo, před první světovou válkou, abnormálně zbrojit a sami sebe ujišťovali, že porazit Srbsko, bude otázka několika dní. Jak to celé dopadlo s výsledkem 30 milionů mrtvých nevinných lidí, to už víme. V dnešní době se v Evropě připravuje úplně stejná výbušná směs a to tím, že se abnormálně zbrojí, generálové z NATA štvou politiky do války proti Rusku a zatím bez důkazů je Rusko obviňováno z útoku chemickými látkami. Západní Evropa se semkla proti Rusku a nastolila podmínky, které samozřejmě Rusko musí odmítnout. Stačí už jenom zmačknout knoflíky od jaderných raket a válka může začít.

  OdpovědětSmazat
 3. Od sameho zaciatku sa Briti spravali nedoveryhodne. Miesto toho aby poziadali Ruske organy o spolupracu okamzite tvrdili ze vinnikom je Rusko. Hovori sa ze kto druhemu jamu kope sam do nej padne, a to iste plati aj v tomto pripade. Briti rozbehli nieco co sa im v buducnosti vypomsti

  OdpovědětSmazat
 4. To se dalo čekat. Ale vše se musí hodit na Ruska

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O to se postará nejlepší agent s označením F73! https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 5. Tak pěkně to měly západní ELITY rozjeté a najednou se jim do toho nasere nějakej PUTIN. Ze začátku se zdálo, že ho BUSH mladší na svém ranči zpracuje, ale pak si naše západní ELITY dovolil kritizovat v Mnichově za naše elitářské vojenské aktivity. A od té doby ho nenecháme na pokoji: Gruzie, Ukrajina, doping, fotbal 2018, plynové roury pod Baltem, plynové roury do Bulharska, otrávení pochybných agentů v Anglii, sestřelení letadel. Co ještě.??
  Západní ELITY, JSTE TAKOVÝ SVINĚ, ŽE VÁM NENÍ ROVNO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádný Nordstream 2 nebude. Angela dostala minulý týden od Donika pár dobrejch facek a jde se stavět zkapalňovač.

   Smazat
 6. Rusko bylo obviněno z vraždy Skripala automaticky a přednostně, dříve než byl případ vyšetřen. A zejména velmi halasně, aby byla pověst Ruska co nejvíc pošpiněna, přesto bylo obvinění formulováno slovy jako: „jsem přesvědčena“, „nepochybuji o tom“, „s největší pravděpodobností“.

  Skripal byl pro Brity asi důležitý, když ho vyměnili s Rusy za několik agentů.
  Skripal si v Rusku odseděl část trestu, než byl vyměněn.

  Skripal žil poté v Britanii 8 let, mohla za ním jezdit dcera z Ruska.
  Kdyby Rusové chtěli Skripala zabít, mohli tak učinit již kdykoliv dříve a jinak, nenápadněji. Zejména ne před volbami, ne v období, kdy jsou osočováni z různých zločinů a přestupků jako na běžícím pásu.

  Smysl atentátu na dceru může být jedině v tom, aby znásobená brutalita činu pobouřila veřejné mínění proti Rusku co nejvíce. (Podobně jako na Slovensku dvojnásobná vražda novináře.)

  Rusko je potřeba izolovat, oslabovat a dusit, protože vstalo z mrtvých. Je to v souladu s tradiční britskou a posléze i americkou tradicí.
  Britanie nepředložila žádné důkazy, přesto sahá k silným sankcím a chce trestat i ruské miliardáře žijící v Británii.

  Když to tak probírám, napadá mě tato hypotéza:
  Nějaká vlivná skupina z USA, sama, nebo spíš ve spolupráci s britskou tajnou službou, zplodila provokační akt pod cizí vlajkou.
  Britská premiérka byla postavena před hotovou věc a zaúkolována vytvořit mohutnou aféru s maximální publicitou.
  Cíle (poškození Ruska) bude dosaženo, aniž by hrozilo, že odveta bude směřovat do USA, napětí mezi Ruskem a USA se nevystupňuje a USA budou moci vystupovat v roli prostředníka, či uklidňovače sporu.
  Určitým problémem je EU, která, jak se zdá, zachovává určitou zdrženlivost, ačkoliv bylo spíše zamýšleno, aby se vztahy ruskoevropské dále zhoršily. (Např. zrušení Severního plynovodu 2, zrušení fotbalového šampionátu, přiostření sankcí , přídavné komplikace s otravnými látkami v Syrii ... )

  Všichni už pochopili, že hlavním masovým vrahem na světě je Rusko, zatímco Evropské státy pouze nevinně používaly Yperit na bojištích a američané shodili atomové bomby na dvě nevojenská města již poraženého Japonska.
  Tomu se říká PR (píár), které bylo mimochodem vynalezeno v USA a přivedeno na vědeckou úroveň.
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady alespoň MAYOVÁ neujela v časové ose. Obvinila Rusko už/až těsně poté, co komedie s britským agentem, přeběhlíkem od Rusů, začala. Dovedete si představit tu ostudu, kdyby někdo něco zvoral a ona Putina obvinila o den dříve než kompars rozjel komedii?

   Smazat
  2. Konec mi připomněl slavnou větu od K.Čapka:
   Nepřítel zákeřně sestřelil naše letadlo, které pokojně bombardovalo jeho město.

   Smazat
  3. retez provokaci a vrazd vedoucich do konfliktu jede stale podle stejneho navodu. Coz zacalo ferdinandem konci skripalem...Hlavni je obvinovat a lhat a kdyz se to provali , lhat zase dal...

   Smazat
  4. Kerým Skřípalem? Já znám dva, jeden byl příručím u drogisty Průši a vypil mu tam omylem lahev Novičoku...

   Smazat
  5. 5:04 To byl určitě známý agent F73! -
   https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 7. Vím kdo jsou masový vrazi lháři loupežníci takže jim lži nesežeru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celou historii lžou, podvádějí, kradou, vraždí, vyvolávají a financují války za účelem zisku, falšují dějiny a nedodržují smlouvy, zkrátka elita.

   Smazat
  2. Nejmasovější je tento s kódovým označením F73! -
   https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 8. No , jo zase to provedli tak ,ze za ucelem aby nas podvedli , provalili vsecko jako predtim.
  Kdyz napriklad ty Bily helmy...
  Ted se zase objevilo na VT , ukazali obrazek
  4 patracu plne zahalenych a v plynovych maskach , patrajicich za ostantym dratem po nejhorsim a nejjdedovatejsim toxinu vubec a ze vzdalenosti asi 1.5 na ne dohlizi hasic ! Ve zluty helme v uniforme a bez masky a nejakych ochrannych prostredku a klidne beze strachu, ze to s nim sekne a bude votravenej...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.