Reklama

pátek 30. března 2018

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska, které zveřejnilo v českém překladu Velvyslanectví ruské federace, uvádí další informace k současnému dění.

30. 3. 2018
"Britské úřady systematicky prokazují neschopnost zajistit na svém území bezpečnost ruských občanů. Do očí bijícími příklady toho jsou zejména: otrava bývalého příslušníka ruské FSB A. Litviněnka, smrt za nejasných okolností ruských podnikatelů B. Patarkacišviliho a A. Perepiličného, záhadná "sebevražda" B. Berezovského a udušení jeho obchodního partnera N. Gluškova a konečně – pokus o vraždu a ohrožení zdraví S. Skripala a J. Skripalové," píše se v prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska.


"V posledně jmenovaném případě Londýn opovrhl všemi normami mezinárodního práva, etiky a také zdravého rozumu. Aniž by předložil jakékoli důkazy, a dokonce aniž by nastínil jakýsi konkrétní obrázek toho, co se stalo, Londýn obvinil Rusko z otravy vlastních občanů, přišel s nikdy u nás nepoužívaným názvem chemické látky, rozvinul širokou politickou a mediální kampaň. Bylo iniciováno bezdůvodné vyhoštění ruských diplomatů z řady zemí a zastoupení při mezinárodních organizacích, vyhlášen soubor dalších sankčních opatření. Naše legitimní požadavky poskytnout vzorky použité látky byly ignorovány," je napsáno v dokumentu z Moskvy.

"Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil dne 16. března tohoto roku trestní řízení ve věci pokusu o úkladnou vraždu občanky Ruské federace J. Skripalové a připravil příslušnou žádost britské straně. Očekáváme od Londýna konkrétní součinnost v rámci vyšetřování vedeného našimi orgány činnými v trestním řízení," je uvedeno v prohlášení.

"Chování britských úřadů vyvolává spoustu otázek. Obyvatelstvo samotné Velké Británii je drženo v nevědomosti ohledně klíčových momentů tohoto, jak bylo vyhlášeno, představujícího vážnou hrozbu incidentu, není znám celkový počet obětí. Zamlčují se informace o činnosti dislokované poblíž Salisbury tajné laboratoře v Porton Downu, kde se, jak je všeobecně známo, pracovalo na vývoji chemických zbraní. Skrývají se informace o každoročním cvičení „Toxická dýka“ („Toxic Dagger“), pořádaném tímto centrem společně s britskými vojáky v předvečer otravy Skripalových, v jehož průběhu se nacvičovaly způsoby boje proti chemické a biologické kontaminaci," je napsáno v dokumentu.

"Po celém světě přičiněním Londýna se rozvíjí kampaň s cílem vytvoření absolutní presumpce viny Ruska. Jde o vědomé, úmyslné stupňování konfrontace, demonstrace síly u ruských hranic. Je evidentní záměr zabránit politicko-diplomatické součinnosti s cílem objektivního a komplexního posouzení incidentu v Salisbury," přečtete si v dokumentu.

"Analýza souhrnu všech okolností svědčí o nezájmu britských úřadů zjistit skutečné motivy a nalézt pachatelé trestného činu v Salisbury, což nás vede k myšlence o možné účasti na něm tajných služeb Velké Británie. Pokud ruské straně nebudou poskytnuty přesvědčivé důkazy o opaku, budeme pokládat, že máme co dělat s pokusem o vraždu našich spoluobčanů v důsledku rozsáhlé politické provokace. Zdůrazňujeme, že důkazní břemeno v tomto příběhu leží právě na britské straně," je napsáno v závěru prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska.

34 komentářů :

 1. Lze jen souhlasit. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo taky, Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Kdepak není nad lidová přísloví, nebo pranostiky, je to koncentrovaná moudrost. Aottj.

   Smazat
  2. Nebo také, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se dojde pro pivo.Lze také použít, kdo jinému jámu kopá je u něj na brigádě.

   Smazat
  3. na brigadě ????spiče je za votroka

   Smazat
 2. Jde o zpřetrhání obchodních a diplomatických vazeb Evropy a Ruska a donucení EU k nakupování plynu a ropy z USA, nebo přesněji od Amerických firem. Jestliže Rusko neodevzdá okamžitě plyn a ropu do amerických rukou bude proti němu vedená válka informační a nakonec i skutečná. Západ nemá kam couvnout. Afriku vyraboval. Asii sice taky, ale nyní se už Asie rabovat nenechá. Latinská Amerika vzdoruje taky. Rusko a Čína jsou budoucí zdroje pro západ k rabování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že Rusko a Čína je pro západ konečná, rsp.západ končí, bude-li takto pokračovat.Už toho je dost a nejsou to malé ryby jako my či jiné země, které si dovolili napadnout a humanitárně bombardovat.

   Smazat
  2. 21:39 To by musely být blázni Rusko+Čína aby se staly dobrovolně západními otroky jako my.

   Smazat
  3. Ruský medvěd + Čínský drak30. března 2018 23:10

   • www.youtube.com/watch?v=s794KNSzTlk
   • www.youtube.com/watch?v=1jeT2YdQemY
   • www.youtube.com/watch?v=IDYHAg6dl5U
   Když USA a Evropa (NATO) zaútočí na Rusko nebo Čínu, bude to útok sebevražedný, až se nám panenky přetočí! A my budeme na špatní straně - straně poražených!
   Co se týče zločineckých USA zřejmě už zapomněly jak v minulosti dostaly přes svou válkychtivou držku od Sev. Korey (1953) a od Sev. Vietnamu (1968). I díky pomoci dobrovolníků z Číny a SSSR.

   Smazat
  4. 21:39,naprosto presne popsané,jen hlupáci to nevidí a svorně v jednom siku se přidají,aniž by jen trochu přemýšleli,ale vlezdoprdelisti přemýšlet nepotřebují,to za ně dělají jiní.
   Je nanejvýš smutne,kam až dokáže demokracie zajít,je to totalita,jen s jiným názvem.

   Smazat
  5. Možná jde o plán zničení Evropy, je poměrně vzdělaná, průmyslová a spotřebovává moc surovin.

   Smazat
 3. Mně ta otrava Skripala připomíná zapálení Říšského sněmu v roce 1933.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je tam ale malý rozdíl, nacisti si přece jen pořídili "důkaz", kterým byl slabomyslný holandský komunista Van der Lube. Byl to sice jasný podvod, ale pro tehdejší Witkovské nebo blogery z Idnesu dostačující. Britové se důkazy nezdržují, holt pokrok se nedá zastavit. Co mě však zaráží, je počet idiotů mezi námi, kteří tomu věří.

   Smazat
  2. Aféra "novičok" připomíná příhodu z roku 1912. Tehdy rakouský konzul v Srbsku Prochazka odcestoval do Skoplje. Do Vídně poslal stručný telegram, že je v Skoplje, ovšem omylem telegrafisty došlo, že je uskopljen, čili vykleštěn. Rakousko ihned začlo mobilizovat podle hesla "zmrzačili jste nám konzula, tu máte přes držku". Tehdy se to vysvětlilo, protože na Rakousko-Uherských ministerstvech nebyly hysterické srababy.
   J. Hruška

   Smazat
  3. 0:19 Britové si zase pořídíli slabomyslnou premiérku. Idiotů v politice není nikdy dost, správce to dělá vcelku systematicky.

   Smazat
 4. Skvělé jen do nich do zmetků prolhaných nelze neustále ustupovat.

  OdpovědětSmazat
 5. Tady zase někdo zvedá oponu pro další dějství Studené války.Rozlišujme mezi příčinou a záminkou. Záminka se opírá o obvinění bez předložených důkazů. Použitá chem. zbraň je podle expertů sestavitelná kýmkoliv, protože její složení je známé. Snad nebudeme soudit Mendělejeva za každou otravu rtutí. Má-li GB skutečné důkazy,nechť je předloží. Doměnky by neměly určovat mezinárodní vztahy a nikdy nedokážeme odhadnout kam až povedou.

  OdpovědětSmazat
 6. Dívám se na youtube na diskuzní pořad 60 minut
  https://www.youtube.com/watch?v=QW6FN35UwgQ&t=153s
  Probírá se hromadný diplomatický útok na Rusko a otevřené vydírání. Mezi 6 diskutujícími jsou dva Rusové, kteří jsou viditelně na straně Západu. Oba dostávají možnost se k útoku vyjádřit. Do kola jako opilí flašinetáři tvrdí, že Rusko děla něco špatně, co se nepřátelům Ruska nelíbí. Kroutím nad tou svobodou slova v Rusku hlavou. Něco podobného v naší slavné demokracii možné není. Ani zde oblíbený Zeman by nepřipustil, aby ho někdo kritizoval a tak rozbíjel jeho pochybné názorové konstrukce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 22:37 - bezvadný link. Já si myslím, že taková otevřená debata není možná nikde v EU. A to všichni kdákají o demokrácii.

   Smazat
 7. Ad 22.37 člověče, kde žiješ ? Ty nevíš, že na Zemana podala trestní oznamení paní Némcová? Je jedno, jestli je ti oblíbený, nebo neoblíbený, ale snaž se být trochu logický a neblbni lidi s obranou svobody slova. My tak blbí nejsme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Němcová, to je extrémní pravice. Je mnoho témat, u kterých by se měl Zeman chovat jinak a svých voličů se zastat. Jde třeba o
   - nízké mzdy dané mimo jiné odlivem kapitálu. Nesměle se na to zeptal Soukup a Zeman odpověděl, že investice zvenčí se vyrovnají odchodu dividend.
   - posedlost vysílat naše vojáky na mise. Tj. i tam, kde nemáme co dělat (Afganistán, Estonsko).
   - diplomatická válka s Rusy. Proboha proč se do toho sereme?

   Před volbami nikdo nezformuloval požadavky drtivé většiny Zemanových voličů, aby pracoval pro ně a ne pro ty, kteří ho nevolili. Nechal se zvolit a teď na nás dělá dlouhý nos. Naletěli jsme. Není to žádné terno.

   Smazat
  2. Miloš Zeman není žádné terno, ale skutečná tragédie je, že není nikdo lepší.

   Smazat
  3. Němcová je hlavně extrémní slepice.
   Připadá mi to celé jako test inteligence. Jen totální prvek může věřit tomu co angláni předvádějí.

   Smazat
  4. Prvek ne ale prvok. Sex to ta umělá inteligence v mobilu. Dneska se nedá na nic spolehnout.

   Smazat
 8. Je to taky možný pohled, ale jiný možný je že přesahuje funkci "kladače věnců" snaží se kopat za dres státu. Jaké jsou limity a pracuje-li na maximum nevím. Mám také své výhrady, např.kdyby ubral na klukovských provokacich a ušetřené u energii věnoval potřebným kopancům. Navrhněte mi jiného kandidáta,ale dopředu prosími Želé ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Karle, beru v úvahu, zatím neznám nic proti, je mladá a má šanci, když se prosadí proč ne. Ani nevim za kterou partaj kope, ale to pro mne není podstatné (jen Top09 neberu).

   Smazat
 9. Britská Mája má na kahánku. Za ty lži brzy padne, stejně jako Blér za Irák. Zřejmě to na ni narafičili za to co předvádí (spíše nepředvádí) v jednáních o Brexitu.

  OdpovědětSmazat
 10. Chápu, že pro rusofobní bezmozky může být požadavek Ruska, provokativní. Ale ten požadavek má logiku. Pokud se angličani rozhodli udělat ze sebe útulek pro zdrhlé oligarchy, dvojité agenty či jinou svoloč, měli by se o jejich bezpečnost řádně postarat. Je to jako s útulky pro toulavé psy a kočky. Pokud mají tak dobrá srdce, pak každému takovému toulavému individuu přidělit ochranku. Ovšem skutečnou a ne laskavého likvidátora, který při svém útoku jako by taky málem zemře.
  Takže vážení agenti podobojí, včetně oligarchové pod ochranou jejího Veličenstva, bacha. Musíte se přemístit nejraději do Izraele či do první země svobody. Palestinci po vás nepůjdou ba ani židovští přátelé v obou to zemích.

  OdpovědětSmazat
 11. Kde berou Američani tyhle vypatlané mozky? http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/mzv-usa-k-rusku-my-vyhostime-vase-diplomaty-a-vy-nemate-zajem-o-dialog/

  Heather Nauertová, tisková mluvčí MZV USA
  30.březen 2018 - 07:20

  "Stále podrobně studujeme opatření přijatá Ruskem, ale ještě jednou opakuji, že si vyhrazujeme právo na další kroky proti jakýmkoli ruským opatřením namířeným proti Spojeným státům," řekla Nauertová na briefingu.

  Řekla, že jednání Moskvy demonstruje, že nemá zájem o dialog s Washingtonem o záležitostech, které jsou důležité pro obě strany...

  „Mohu vám říci, že to jsou lidé, kteří pracují pod diplomatickou ochranou. Věříme, že naše země je bezpečnější tím, že se tito Rusové vrátí domů. Víme, že nebyli tady, aby konali dobro, ale mohli udělat něco potenciálně špatného,“ odpověděla Nauertová na otázku zda ti vyhoštění byli špioni.

  „Myslím, že pokud se podíváte na akce, ke kterým došlo proti britskému občanovi a jeho dceři, je zřejmé, že možná naši občané nebyli v bezpečí na základě toho, co se stalo ve Velké Británii,“ pokračovala tisková mluvčí...

  OdpovědětSmazat
 12. Když už nás naše Novinky informují o vzájemném vyhošťování diplomatů tak jestlipak nás budou informovat jak do připraveného letadla k odletu s diplomat.prcovníky RF přišlo šest osob tajné služby VB a požádali aby všichni oputili palubu letadla . Zůstat mohl po delší diskusi jen kapitán letadla. Byla provedena důkladná prohlídka paluby což je proti mez.národním předpisům. RF dle očekávání udělá pravděpodobně to samé a to s jistotou už budeme inormováni. Jiří.

  OdpovědětSmazat
 13. Kdysi jsem slyšel, že pravda může být pro některé lidi horší než smrt. To bude asi případ malověrné Británie, proč tak houževnatě kope za lež až ke své smrti. Kdo chce kam, pomožme....Ale to všechno dění je jen snaha "Západního" kapitálu vytvořit černý obraz o většině Světa. Kauza KLDR: proč by severokorejci zbrojili, kdyby je nevydíraly USA hrozbou války. Kdyby neměli sloužit jako vzor otloukánka v Asii pro ty, kteří se nechtějí USA diktatuře podrobit a nechtěji se nechat ochočit světovým zlem č. 1! A že podlost a zákeřnost se stala diplomatickým způsobem jednání č. 1., na tom mají svoji zásluhu nejen USA, ale samozřejmě i my, jakož i všichni vazalové a protektoráty USA.

  OdpovědětSmazat
 14. Milá Terezo, máš posedlost v lodičkách, s vysokými podpatky, zapomeň na to, lež má krátké nohy.

  OdpovědětSmazat
 15. 18:06 milý Tereze, či Terezi. Ty lodičky ti moc nesluší. A schovej ptáka do řiti, nevypadáš v tom dresu moc vábně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty máš praxi s ptákem v řiti, že se tak vyznáš?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.