Reklama

neděle 25. března 2018

Psychiatr Ivan David odpovídá Zemanovým kritikům: Odvaha se bránit není mstivost. Opozice hraje své divadlo Soukromé sdělovací prostředky mají na vychýlení od objektivity právo, veřejnoprávní vychýlené být nesmějí – a přece jsou!

Ivan David 
25.3. 2018     PL, rozhovor
„Určitě se za zavřenými dveřmi vyjednává o velkých projektech. Ještě není úplně dokradeno... Sociální demokracie už nepředstavuje žádné myšlenky nebo hodnoty. Ti, kteří jsou u vesla a nakládají se sociální demokracií, jako by byla jejich, určitě budou chtít zobchodovat ke svému prospěchu její zbytkovou tržní cenu. Zdaleka nejde o ministerské platy,“ hodnotí někdejší sociální demokrat, ministr zdravotnictví Ivan David vyjednávání Andreje Babiše o vládě. Nejen ale o ČSSD, i o jiných věcech David v rozhovoru mluví poměrně tvrdě.
"To, čeho se musíme bát, je poslední světová válka, a dokud Rusko odrazuje možného útočníka, válka snad nehrozí. Své bohatství si dnes může uchovat jen velmoc, kolonie o ně přicházejí."
Někdo tvrdí, že Andrej Babiš chce předčasné volby a vyjednávání jen předstírá. Může to tak být? Andrej Babiš o své vládě opět prioritně vyjednává s ČSSD. Jenže sociální demokracie si řekla o pět resortů, které jí evidentně ANO nedá, a pak je ve hře vnitrostranické referendum ČSSD. Dosáhne ČSSD toho, co si umanula?

Nakolik prioritně jedná Babiš s ČSSD, to si opravdu nejsem jist. Rozhodně nejde hlavně o počty a sílu resortů. Určitě se za zavřenými dveřmi vyjednává o velkých projektech. Ještě není úplně dokradeno. Domnívám se, že prezident Zeman opravdu nové volby hodně nechce. Sociální demokracie už nepředstavuje žádné myšlenky nebo hodnoty. Ti, kteří jsou u vesla a nakládají se sociální demokracií, jako by byla jejich, určitě budou chtít zobchodovat ke svému prospěchu její zbytkovou tržní cenu. Zdaleka nejde jen o ministerské platy.

Je Jan Hamáček tím, kdo se dokáže Babišovi při vyjednávání postavit jako rovnocenný partner? Jak se vám jako někdejšímu sociálnímu demokratovi zpovzdálí a z nadhledu posuzuje fakt, že si právě Hamáčka zvolila ČSSD do svého čela? Dokáže právě on stranu vzkřísit, postavit na nohy?


Jan Hamáček za sebou nemá dost hlasů. Dobře si pamatuji, jak fungovala ČSSD před Zemanem, tehdy také sedmiprocentní. Takže Hamáček rovnocenným partnerem být nemůže a nemůže ani účinně vydírat, protože hlasy ČSSD k podpoře vlády nestačí. Pamatuji se na dobu, kdy byl Hamáček vnímán jako velká naděje, když byl zvolen místopředsedou ve Středočeském kraji. Jenže on je z té generace, která uvažuje hlavně a skoro výhradně v intencích: „Co z toho můžu mít já?“ Není to žádný myslitel nebo organizační génius, je to typ sluhy sluhů. Těžko může imponovat voličům.

A jak vnímáte zásahy Andreje Babiše do Generální inspekce bezpečnostních sborů, tedy snahu o odvolání Michala Murína?

Myslím, že v tomto případě Andrej Babiš zaútočil bez náležité přípravy. Chce mít na klíčových místech své lidi – zaměstnance.

Tomio Okamura čelí dalším problémům s financováním svého hnutí poté, co novináři Sabina Slonková a Jiří Kubík odhalili určitá podezření. Jsou podle vás podezření z toho, že politika Okamury je jen byznys, oprávněná? A co útoky na Okamurovu osobu, ať už jde o jeho sporné výroky o táboře v Letech, kdy v rozhovoru pro DVTV mimo jiné uvedl, že tábor většinou nikdo nehlídal a lidé v něm se mohli volně pohybovat? Jeho vyjádřeními se dokonce zabývali poslanci na mimořádné schůzi... Nejde tady o hon na čarodějnice, anebo by si Okamura kvůli svému „nevhodnému chování“ zasloužil trest sesazení z postu místopředsedy Sněmovny?

Nevím, jestli Slonková s Kubíkem odhalili nějaká fakta, nebo opravdu jako obvykle vyrobili vykonstruovaná podezření. Není přece neznámé, čí chleba jedí. Když něco vyjde na Seznamu, je třeba předpokládat velmi manipulativní práci s fakty a politickou objednávku. Tábor v Letech se postupně vyvíjel v době všeobecného útlaku a strachu. Žádné tvrzení o něm neplatí na celé období jeho existence. Divím se Okamurovi, že se nechal vyprovokovat k jakémukoli komentování tohoto tábora. Těžko se vyhrává, když se nahrává soupeřům před vlastní brankou. Jsem dalek toho, abych účelová jednání ve Sněmovně vnímal jako spravedlivý či nespravedlivý „trest“. V tomto případě ze sebe „čarodějnici“ udělal Okamura sám.

Miloš Zeman složil začátkem března prezidentský slib. V inauguračním projevu ale kritizoval Zdeňka Bakalu a média patřící do jeho vydavatelství a také Českou televizi, na což někteří politici zejména z TOP 09 a ODS reagovali tak, že opustili Vladislavský sál. Premiér Andrej Babiš posléze řekl, že čekal jiný projev, a bývalý prezident Václav Klaus uvedl, že Zeman nechal průchod své mstivosti. Jako psychiatr byste zkritizoval ty, co odešli ze sálu, anebo spíše Zemanův projev?

Miloš Zeman zcela záměrně a promyšleně útočil a „potrefené husy“ se ozvaly. Akce i reakce měly oslovit jednu či druhou stranu konfliktu. Miloš Zeman měl nejen pravdu, ale také odvahu ji říci. Andrej Babiš nepotřebuje ani pravdu, ani odvahu. Na rozdíl od prezidenta je zaměřen na rozmnožování svého kapitálu. Kdyby pronášel projev on, vypadal by určitě jinak. Otloukánek se prezidentem stát nemůže, ano, můžeme snahu nenechat si nic líbit nazvat mstivostí. Necháte-li útok bez protiútoku, pobízíte k dalším útokům. Odvetou pobízíte také, ale dáváte najevo, že to nebude zadarmo. Žádnou duševní poruchu jsem v jednání aktérů nerozpoznal, ani závažnou poruchu osobnosti. Jako občan konstatuji, že jsem volil kandidáta na prezidenta, který má odvahu se bránit, a doufám stejně jako jeho ostatní voliči, že bude bránit i je. Představitelé stran si hrají své divadlo, a jestli se baví na vlastní účet, to uvidíme.

Babiš, Okamura, komunista Zdeněk Ondráček a koneckonců i prezident Miloš Zeman. Proti těm všem nedávno lidé demonstrovali na náměstích, do nichž se zapojili i studenti. Je symbolické, že se opět zapojují do protestů studenti? Mnozí dokonce tvrdí, že mladá generace byla k tomu zneužita a že často vůbec neví, oč v protestech jde... Koneckonců to potvrzovalo mj. to, že mladí zaměňovali jméno Ondráček a Vondráček...

Řeknete-li, že demonstrovali lidé, máte pravdu, protože jich bylo víc než jeden. Ano, studenti byli zapojeni. Na to, že většina protestujících pořádně neví, proti čemu protestuje, můžete vzít jed. Lidé si rádi zaprotestují, když je to potěší, a očekávají od svých protestů pozitivní odezvu. Jeden významný umělec mi řekl, že se mu jeho matka také pochlubila, že byla proti těm darebákům protestovat, a on jí řekl: „Ty jsi šla protestovat, protože žiješ sama, nudíš se a máš malý důchod, o žádné darebáky nejde.“

V protestech se ale lidé kupodivu zastávali i České televize, kterou nejenže často kritizuje prezident Zeman, ale pouští se do ní i generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup (do ČT se obouvá hlavně kvůli jejímu hospodaření). Zeman ale protest proti televizi komentoval takto: „Víte, za co ti chudáčci demonstrovali? Za svobodu televize ne, ale za Kalouskovu televizi,“ řekl prezident, podle něhož má zpravodajství a publicistiku vychýlenou ve prospěch TOP 09. Má pravdu?

Denně se na ČT dívají a pokládají ji za člena domácnosti a politika je buď vůbec nezajímá, nebo nemají takový přehled, aby dospěli k pochybnostem o tom, co pochybné je. Čemu bychom se podivovali? Pak z výčtu motivů protestujících zbývají případy příznivců TOP 09 a podobných perverzních uskupení. Jaromír Soukup se ve svém projektu orientuje na málo využitou cílovou skupinu myslících diváků. Analýzy sledovanosti a pokrytí cílových skupin se provádějí a jsou dosti důkladné. Soukromé sdělovací prostředky mají na vychýlení od objektivity právo, veřejnoprávní vychýlené být nesmějí – a přece jsou.

Na Slovensku to nyní kolem vlády neuvěřitelně vřelo. Napřed rezignoval slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák, poté premiér Robert Fico. Slovenský prezident Andrej Kiska jmenoval právě dnes novou vládu v čele s dosavadním vicepremiérem Peterem Pellegrinim. Zavládne už na Slovensku klid? Jen připomínám, že pád vlády vlastně odstartovala vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky a poté mnoho lidí v Bratislavě demonstrovalo proti vládě. Bylo to snad řízené? Co se na Slovensku vlastně děje?

Klid na Slovensku hned tak nazavládne, v každém případě zůstane mnoho nespokojených a neuspokojených, kteří minuli svoji skutečnou nebo domnělou příležitost. Zbývá vyřešit, kdo odstartoval vraždu začínajícího novináře a jeho snoubenky. Smrt mladých vždy vzbudí větší emoce. Demonstrace byly řízené určitě. Jen tak náhodou se desetitisíce lidí v mrazu nesejdou.

Vladimir Putin obhájil prezidentský post v Rusku drtivým způsobem. Dokonce i Petra Procházková nebo Luboš Palata, které nikdo nemůže podezírat z přízně k Rusku, píší o tom, že svým způsobem Rusové mají Putina rádi i proto, že pod jeho vedením jde z Ruska strach. Lze chápat situaci tak, že on je někdo, koho Rusové potřebují, a máme se s tím smířit? A co tvrzení, že se máme Ruska bát?

Ať už zvolení Vladimira Putina vítáme nebo ne, smířit se s jeho vítězstvím musí každý. Po Jelcinovi ostatně nebylo tak těžké být oblíbený. Premiér Černomyrdin kdysi řekl (foneticky): „My chatěli lučše, no udalos kak vsjegda.“ Přeloženo: „Snažili jsme se o zlepšení, ale dopadlo to jako obvykle.“ Putin se také snažil o zlepšení, ale dopadlo to pro Rusy lépe, než kdo čekal. Rusko odstrašovat musí jako každý, komu je co ukrást. To, čeho se musíme bát, je poslední světová válka, a dokud Rusko odrazuje možného útočníka, válka snad nehrozí. Své bohatství si dnes může uchovat jen velmoc, kolonie o ně přicházejí.

V minulých letech tolik napjaté vztahy mezi Ruskem a Západem dostávají další vážné trhliny. Velká Británie i další klíčové země Evropské unie obviňují Rusko, že stojí za útokem na bývalého ruského špiona Sergeje Skripala a jeho dceru v anglickém Salisbury, který zásadním způsobem zhoršil vztahy mezi oběma zeměmi. Mayová prosadila v britském parlamentu vyhoštění 23 ruských diplomatů a další sankce. V reakci na vyjádření ruské diplomacie, že smrtící jed mohl pocházet i z Česka, navrhuje bývalý poslanec Ivan Gabal vyhostit ruské diplomaty z Česka. Podobný názor zastávají i další. Měli bychom takto odpovědět? A nebyla situace kolem jedu novičok uměle vyvolanou aférou? Komu má sloužit?

Hledá se záminka k protiakcím, když nikdo nevystřelil na arcivévodu, hodí se jiná záminka, když není po ruce, oni ji dokážou vyrobit. Kdo by čekal, že budou tak trapní a použijí tak slaboduché obvinění, že inteligentním přisluhovačům je stydno se k němu hlásit. Pokud jste zmiňovala moji profesi, tak Ivan Gabal zajímavým případem je. Pokud se chtějí zesměšňovat, tak ať štěkají jako malý pes za velkým plotem...

84 komentářů :

 1. Přesné,včetně charakteristiky Gabala !Jen ta 3.WW je nevyhnutelná,nikdo neodzbrojí a zbraní je přímo množství nadbytečné!Tím KONČÍME a času moc již nemáme!

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chameleón, karierista, převlékač plášťů(kam vítr, tam plášť), ex-komunista, kritik prezidenta Zemana, spolu-tunelář a megamysl.

   Více:

   JUDr. Pavel Telička
   (* 24. srpna 1965 Washington, USA) je od roku 2014 český europoslanec, od ledna 2017 místopředseda Evropského parlamentu, také někdejší lobbista, diplomat a od května do listopadu 2004 člen Evropské komise.

   Pavel TELIČKA a Zdeněk BAKALA

   Pochází z rodiny bývalého českého KOMUNISTICKÉHO DIPLOMATA Františka Teličky, který v době jeho narození působil v kubánském oddělení velvyslanectví ČSSR ve Washingtonu?

   V roce 1986 vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. VSTOUPIL DO KSČ a pracoval na MINISTERSTVU ZAHRANIČÍ ČSSR.

   V letech 1991 až 1995 převlékl plášť a již pracoval ve Stálé misi České republiky při EU. V roce 1998 se stal náměstkem ministra zahraničí a v roce 1999 1. náměstkem ministra a státním tajemníkem pro evropské záležitosti.

   Vyjednávání o vstupu ČR do EU.
   V době přístupových rozhovorů o vstupu České republiky do Evropské unie vedl český vyjednávací tým a poté se stal velvyslancem a vedoucím Stálé mise ČR při EU. V roce 2004 byl za Českou republiku krátce členem Prodiho Evropské komise. Proti Teličkovu jmenování eurokomisařem se neúspěšně stavěla KDU-ČSL, která kritizovala jeho komunistickou minulost.

   Podnikání:
   V prosinci 2004 spoluzaložil lobbistickou firmu BXL Consulting v Bruselu, které byl spolumajitelem a ředitelem.
   Od 11. září 2007 je členem představenstva těžařské společnosti NEW WORLD RESOURCES(Bakala), pod níž spadá i OKD. Od prosince 2008 do prosince 2011 byl členem dozorčí rady společnosti RPG Byty(BAKALA)!

   Dne 1. dubna 2014 oznámil, že jeho firma BXL Consulting je v likvidaci (tzn. valná hromada rozhodla o likvidaci společnosti dne 7. ledna 2014). Učinil tak dle svých slov proto, aby byl čistý a jasný řez mezi podnikáním a zahájením politických aktivit.

   Je členem Trilaterální komise (USA)!!!

   Poslanec v Evropského parlamentu (od 2014).
   V srpnu 2013 se stal tváří hnutí ANO 2011, které založil Andrej Babiš. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 pak kandidoval jako lídr tohoto hnutí. Ještě před volbami na začátku května 2014 Andrej Babiš prohlásil, že pokud hnutí ANO volby do EP vyhraje, měli by koaliční partneři přistoupit na to, že eurokomisařem za Českou republiku bude právě Pavel Telička. Hnutí ANO volby skutečně vyhrálo a Telička byl zvolen poslancem Evropského parlamentu s třetím nejvyšším počtem hlasů (50 784 preferenčních hlasů, tj. 20,77 % hlasů z celé kandidátky). Dne 11. července 2014 však hnutí ANO 2011 od nominace Teličky na post českého eurokomisaře upustilo a novou kandidátkou se stala Věra Jourová, která nakonec v Komisi i zasedla.

   Telička je v Evropském parlamentu členem Výboru pro dopravu a cestovní ruch (TRAN). Byl také hlavním vyjednavačem, který úspěšně dostal hnutí ANO 2011 do Evropské frakce ALDE. Dne 18. ledna 2017 byl v prvním kole volby zvolen na dvouapůlleté období jedním ze 14 místopředsedů Evropského parlamentu, když získal 313 z celkem 680 hlasujících europoslanců. Po Miroslavu Ouzkém, Liboru Roučkovi a Oldřichu Vlasákovi se tak stal čtvrtým Čechem v této funkci.

   Dne 14. května 2017 rezignoval na pozice zahraničněpolitického mluvčího hnutí ANO a předsedy jeho zahraničněpolitické komise. Funkce podle něj ztratily smysl. V říjnu 2017 zcela ukončil spolupráci s hnutím ANO, a to kvůli názorové neshodě s předsedou hnutí Andrejem Babišem.

   Vova

   Smazat
  2. 3.WW az tak nevyhnutelne neni. No fate! Jak rekl E.Teller: "Kdo odmita termonuklearni bombu, dela pstrosi politiku. Teprve az budou zbrane dostatecne silne, lidstvo se ji zalekne a bude mir", ja k tomu dodavam: "teprve az budou zbrane skutecne tak silne, ze jim neodola ani luxusni residence, zakopana 100m pod zemi". Odjakziva totiz tvrdim, ze valku chteji vzdy elity (dnes golabni elity), nikoliv lide. Ti jsou k ni jen manipulovani. Teprve az se dusledku valky zaleknou i elity a nebudou mit nejmensi sanci z ni "vyjit" zivi, prejde je chut valku rozpoutat.

   Smazat
  3. Hele, máme tady kádrováka, jekéhosi Vovu.
   Ale proč ten blbeček Vova žvatlá cosi o "chameleonství" a "převlékání kabátů" Teličky, když se Telička zcela transparentně vzdal výnosné funkce, ví asi jen on.

   Smazat
  4. 13:08 - ŘEKNĚTE TO OSTRAVÁKŮM Z OKD A JEJICH SPOLUMAJITELI, NEJEJICH BYTŮ TELIČKOVI PITÓMIO.

   PRAŽSKÁ POTREFENÁ SLÍPKA SÍ MUSÍ ZAKVOKAT.
   Stark

   Smazat
  5. Pane Starko, že se na ty anonymáky nevybodnete.
   Eva Benak, Berlin

   Smazat
  6. Takže - jestli se ten sviňák prolhaný - Telička - "VZDAL - své funkce anonyme 13.08 dokonce se jí "transparentně" vzdal, ačkoliv byla tak "výnosná", tak jestli tomu dobře rozumím, dnes je v evidenci Úřadu práce a pobírá podporu v nezaměstnanosti, nebo již někam nastoupil pracovat - myšleno OPRAVDU pracovat? Kdo se může zastávat takových sviní, takových odporných příživníků, vyhryzů a parazitů, musí být nesvéprávnej, případně taky taková svině. Jinak to nedokážu pochopit. Všechny elity ( a asi nejen naše) a celebrity a politici a podobnej šmejd jsou odporné, hnusné lidské mrchy. Tak jsem to pochopil za posledních 28 let. Mrchy, které by měly do jednoho napochodovat někam na stadion a tam by byla ukončena marnotratná pouť lotrů non plus ultra.

   Smazat
  7. (ANONYMNÍ 25. března 2018 13:08 - Hele, máme tady kádrováka,...), který se však identifikoval pan Vova! Narozdíl od Vás hrdino!!!
   Fascinuje mě, jak 100% víte, co obnáší pracovní náplň kadrováků, tady se přidávám (potrefená husa nejvíc kejhá), to na vás sedí dokonale. Zřejmě skutečně nebudete z Ostravska? Vás bych typovala na Hujera jako Teličku. Proč nevyužijete, alespoň této identity pane Šplhu.
   Eva Benak, Berlin

   Smazat
  8. 13:08 Telička zůstal poslancem Europarlamentu, kam byl zvolen za ANO. Této výnosné funkce se nevzdal, jak by se slušelo když z ANO vystoupil.

   Smazat
  9. 17:32 - ANO to by se skutečně slušelo, ale toby se nesměl jmenovat Telička, ten se transparentně nevzdá výnosné funkce! To ví už i chameleon 13:08, proto už raději drží svůj nevymáchaný pysk! Aby mu ho nenatáhli nas.aný ostraváci a zrovna tak Bakalovi i Teličkovi, tomu by mohli navíc přeleštit jeho horní kapotu.
   Stark

   Smazat
  10. 13:08 nepovšimnul jsem si, že by Vova občana Teličku kádroval, když popsal, věřím, že dost blízko pravdě, něco z jeho životopisu. Nemyslím, že by tentokrát Vova šlápnul vedle. Pana Teličku celý ten příběh věru ilustruje. Že by vám to vadilo?

   Smazat
  11. 21:29 - pan vova, čerpal pravděpodobně z tohoto veřejného zdroje faktických údajů, hýkal osel nebo provokatér.
   Eva Benak, Berlin

   Je zde vše vyřčeno:
   https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Pavel_Teli%C4%8Dka

   Smazat
  12. 16:28 řekl vše jasně a srozumitelně. Navíc pravdivě, netřeba nic dodat. T

   Smazat
 2. Ivan David poskytl rozhovor PL.
  Perla největší: "Jaromír Soukup se ve svém projektu orientuje na málo využitou cílovou skupinu myslících diváků."
  To snad ne... Ivan David by se měl okamžitě nechat hospitalizovat u sebe v Bohnicích? Jak vůbec může vzdělaný člověk něco takového vypustit z pusy? Vždyť se naprosto veřejně zesměšnil... Jestli je Jaromir Soukup zaměřen na myslící diváky, tak jsem papež..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:59
   Mno vždyť je to také Pražák, jak má být!

   Smazat
  2. Tak se za nás, Otče, modlete....

   Smazat
  3. 12:59 Neootírej se o Ivana Davida, ty vemeno z kachny

   Smazat
  4. Ale ani o pana Soukupa vy střelený diskuzní nuly. Vy zbytečňáci, dřepící každý den a celé dny u počítače v teple svých brlohů a píšící denně svoje dementní sračky.

   Smazat
  5. Pane Anonymní25. března 2018 12:59

   Jestliže jste to nepochopil, pak se zákonitě, ale zbytečně ztrapňujete!

   Základem osobního názoru je vyslechnout a nebo lépe sesbírat informace z obou protichůdných "táborů"! Pak s čistou hlavou NESTRANNĚ A OBJEKTIVNĚ posoudit, kdo z nich má a nebo je blíže pravdě!

   Ve vašem případě jde o jednostranný pohled a proto odsuzujete a napadáte lidi s odlišným pohledem, který se s tím vaším neshoduje. A v tom je ten problém. Víme?

   Smazat
  6. 16:51 Řekl jste to správně, ale marná snaha tomu 12:59 něco vysvětlovat. On diskuze na Baradnově zásadně nesleduje, protože od kavárny ví, že se tam objevují nežádoucí názory. A myšlení jak známo bolí. Vaše vysvětlení určitě nepochopí, stejně jako nepochopil vyjádření Dr.Davida.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Hloupy anonyme 12:59.
   U vas v ustavu, si bud klidne i Krystoff Kolumbus.

   Smazat
  9. 12:59 zachtělo se mi napsat, že Jaromír Soukup, pokud by mířil na vás, míří totálně vedle. Pokud chcete takto dosáhnout papežského stolce, jsem si dost jist, že tak snadno to přecejen nejde. Naproti tomu si nejsem dost jist, že vzdělání, pokud jaké máte, je zejména ve vašem případu, jakoukoli zárukou úspěšnosti úvah. Mějte se. JiH

   Smazat
  10. 12:59 Místo "papež" jste mšl použít podle pravdy "nemyslící blb". Pro vás Barandov opravdu není.

   Smazat
 3. 12:59
  Vaše eminence bude zřejmě nějakej programovej ředitel žumpy NEčeský televize????!!!!!☺☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 4. Pjakin 19.3.2018:

  "Vzpomínáte na to Lavrovovo prohlášení a na Putinovo poselství? Říkal jsem, že USA plánovaly rozsáhlou válku v Evropě a Rusku. Připravovali se k tomu. Šlo o ohromný rozmach, opravdu ohromný, a my jsme proti tomu okamžitě začali jednat. Proto jsme předvedli Evropě a celému světu, že máme čím odpovědět. Dovedete si to představit? Oni jsou připraveni zaútočit, už se napřáhli a chtějí udeřit, jejich ruka se dokonce dala do pohybu, a kam mířila?"

  "A zde se jim hodila Sýrie. Měli v úmyslu provést rozsáhlý útok proti Sýrii. Jenže rozpoutání 3. světové války třeba i přes Sýrii, není v zájmu globálního prediktoru ani v zájmu Ruska. A tak jsme okamžitě udělali prohlášení, že víme o připravované provokaci a připravovaném útoku americké armády. Oni přece sami prohlásili, že zaútočí. A my jsme jim odpověděli: „V tom případě na to my zareagujeme odpovídajícím způsobem! Na tomto území se nacházejí naši vojáci, je tam přítomen náš kontingent. Jen si to zkuste a pocítíte nejen účinek naší protiletecké obrany, ale také účinek našich raket a dalších vysoce přesných zbraní, které máme."

  "Takže Američané byli připraveni zaútočit. V Sýrii jsme stáli na hraně 3. světové války, takže to všechno bylo třeba nějak zastavit. Proto jsme udělali to prohlášení o Sýrii a řekli jsme, že bude následovat odvetný úder. A co udělali globalisté? Co zásadního se stalo v USA, že to absolutně dezorganizovalo řízení, nadnárodní koordinaci sil organizujících 3. světovou válku? Byl odvolán státní tajemník Rex Tillerson. To stačilo, chápete? Zbavili je klíčové figury, určitá nastavení tam sice zůstala zachována, ale někdo odešel, druhý přišel a čas běží, život se nezastaví. Jsou tu také určité státní zájmy a nikomu se nechce zemřít v požáru jaderné války."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=avuwcyMDM80

   Smazat
 5. No s článkem musím souhlasit moje řeč pane Davide předčasné volby bych bral.

  OdpovědětSmazat
 6. Podobně zajímavým případem jako zmíněný Ivan Gabal je současný premiér v demisi Andrej Babiš.
  Jeho současná názorová otočka o 180 stupňů je více než "pozoruhodná"...

  Otázkou ovšem je, zda před volbami to nebyla od něho jen "hra" na "oblbnutí" českých občanů a teď ukázal "co v něm skutečně je". Lidé, který se už tehdy obklopil, jako byl a je Telička, Stropnický, Jourová, Pelikán, a jiní, to avizovali..

  Andrej Babiš zřejmě zapomněl jedno staré přísloví :"Neříkej hop, dokud nepřeskočíš..."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase se bude na diskuzích házet hovnama na Babiše? Umí diskuzní smečka taky něco jiného? Pokud jde o novinkáře, kteří jsou i na NR - tak to, co dnes píše za diskuze ta odporná, sprostá, dementní smečka pod článek o starém pánovi, který uhořel ve své roubence, je tak pitomý hnus, až nad tím zůstává rozum stát. Ty lidi už jsou jeden jako druhej duševní mrzáci. Ukázky, jak hluboko lze klesnout.

   Smazat
  2. 16:34 "Osvětář přes diskuze" má zase směnu? Z Babiše se prostě klube hajzl, který pro záchranu vlastní kůže podrazí kdekoho. To není žádné "házení hoven", jako byly korunové dluhopisy a Čapí hnízdo, ale křivárny v přímém přenosu. Zbabělé podlézání právě těm, kteří na něj ta hovna hrnuli bagrem.

   Smazat
  3. No dejme tomu 17.59 - a co máš na adresu hajzlů, šmejdů, darebáků, podvodníků a lotrů, kteří za 28 let rozkradli a vydrancovali veškerý majetek státu, zničili průmysl, zemědělství, ČR strčili do chřtánu západu, vydali naše energie i vodu? Proti těm je Babiš ubohý mrňavý vořezávátko, a vůbec nevím, o čem a proč pištíš, když v ČR už není možno ukradnout nic? Všechno už mají za nehtama kurvy, který to tady rozkradly dávno před Babišem. Na něj nezbylo nic - jen ty smradlavý hovna od lidí - teda ani ne tak od lidí, jako od podělanejch dementů, lezoucích žvanit na diskuze. Co ještě chcete napravit? Svým zvoněním před osmadvaceti léty jste posrali úplně všechno - takže - to má taky odsrat Babiš? No - na někom si musíte zchladit žáhu, vy ubožáci, to já dovedu pochopit. Zbabělci! Už dávno jste mohli rozkrádání ČR zabránit, ale to jste ještě byli ve formě, a mysleli jste si, že si taky přikradete! Jenže teď už jste jen ubožáci v důchodu, na všechno už je pozdě, a teď si budete vylejvat vztek na někom, kdo tohle vůbec nezavinil? To je typicky česká zhovadilost! A zbabělost!

   Smazat
 7. Říkat, že Rusko zabrání válce je blbost, když chce někdo válku, tak bude. Připadá mi, že mimozemšťani chtějí snížit stav obyvatelstva na desetinu. Všimněte si těch hrátek s osobními údaji. Žádný Norimberský proces už nebude, protože nikdo nikdy nezjistí kolik lidí a kde zařvalo. Ti všichni žvanilové jsou ovšem známi a naočích, nechtěl bych být v jejich posici, po atomové zimě se ovoce neurodí, zato šibenic bude dostatek. Rozumný si hledá kryt a dělá zásoby.

  OdpovědětSmazat
 8. Babiše přestanu volit, až ho začne Sorošova ČTV a Kalousek chválit a až ho přestanou stíhat za to, že je nenechá krást.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:42 Zřejmě jste ještě nepochopil, že v brzké době již žádná Sourošova ani Kalouskova televize už nebude, bude jen ta Babišova (zřejmě si to "myslí")...
   V podstatě se ale nic nezmění, jen titíž komentátoři a redaktoři (včetně VM) budou místo o Babišovi mluvit o Kalouskovi aspol.
   Postoj k prezidentovi se nezmění, ten není a nebude jejich "přítelem" nikdy...

   Otázkou jen je, zda i po Babišově "piruetě"
   v Bruselu bude Babiš znovu jmenován prezidentem ČR předsedou vlády ? Fortuna by na to měla v předstihu vypsat na to kursové sázky...

   Smazat
  2. Tak honem - článek je sice o něčem jiném, ale šup šup sebrat hovna, a hodit na Babiše. Co jiného lze na diskuzích očekávat?

   Smazat
  3. 16:36
   Blbiš je podřadnej kripl stejně,jako byl Sralbotka!!!!!

   Smazat
  4. No a co jsi potom ty diskuzní hrdino 16.58! Dřepíš ve svým smradlavým brlohu u počítače a každý den od rána do večera píšeš svoje sprostý dementní slinty! Ty nejsi jen podřadnej kripl, ty jsi totální odrovnaný hovno, který možná už ani neleze ze svýho brlohu ven. Kdo u tebe není podřadnej kripl ty smradlavej tchoři? Asi všichni - jenom ty jsi jednička - co? Bože takoví vymaštěnci! Takový starý lopaty - už to ani neví, jak to vypadá venku, ale budou štvát a štvát!

   Smazat
  5. 17:49
   Zmlkni ty havlosračko vychlastaná,věčně tady zvracíš a pořád dokola stejný hovadiny jako gramofon....Halt F73 je u tebe jasná!!!!!

   Smazat
  6. Havlosračka jsi ty 20.40 - před Havlem jsi ještě makal někde s lopatou, teď dřepíš v brlohu u bedny a práskáš do klávesnice čtyřiadvacet hodin denně svoje sračky, zajištěnej důchodem -to před Havlem nebylo. Tak drž svoji sprostou vypatlanou hubu, vožralej u počítače denně jsi ty, závislej jsi na tom žvanění ty, a taky věčně píšeš stejný sračky. Blbej jak usušenej had. Přesně jenom ty píšeš pořád stejný chcanky - to znamená nikdy žádnej názor k článku, jenom vpadáváš do diskuze mezi příspěvky, a sprostě nadáváš, stále stejný oplzlosti. Jsi dementní impotent - jdi do prdele!

   Smazat
  7. 20:57 správně, místo vulgarismů, neprokazatelných tvrzení, že diskutující dřepí v brlohu zajištěni důchodem, tedy vylévání si nechuti, jestli ne nenávisti k určité skupině obyvatel, pište korektní formou svůj názor k článku popřípadě k některému z komentů. Tak jak se projevujete, může ukazovat na poruchu osobnosti.

   Smazat
  8. 20:40 Havloj zdegenerovanej bolševickej čechomužiku vděčíš za to žes neskončil takhle - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 9. Chtěl bych připomenout,že dnes kolem poledne je tomu 73 let,co Američané osvobozovali Prahu bombardováním.Zahynulo 600 obyvatel Prahy.
  9.května Prahu osvobozovali Rusové a zahynulo jenom v Praze 300 Rusů.Potvrzení najdete na hřbitově Olšany.

  OdpovědětSmazat
 10. Neuvěřitelné, co odvysílala Prima o Sorosovi. Že by se přeci jen blýskalo na časy?

  https://vimeo.com/261028542

  OdpovědětSmazat
 11. Tenhlete článek je hodní na psichiatra a ne pediatra-ješte že sem se narodil po roce 1989 takže sem sametově imúni proti kremelskim konspiračním webúm a učil sem se ve škole pojmenováne po prvnim demokratickém prezidentovi po roce 1989 kterí nás oslobodil spod Rusácke komunistické okupace a nasměroval spolkovú zemi Chechia do euroalantídskich struktur podle Vashingtonske doktríny a buďte rádi že máme umnělecko kultúrni frontu která nás povede jako maják k světlím zítřkum.Pe.Vy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava,euroatlatídskich strukur.Pe.Vy.

   Smazat
  2. 15:46 Tím, že jste se narodil po roce 1989 se nemusíte tady na NR moc "chlubit". Dle vašeho pravopisu a znalostí je zřejmé, že jste zřejmě "navštěvoval" nějakou soukromou školu...

   Zcela náhodou, nebyl Josef Vyskočil z Putimi váš předek ?

   Smazat
  3. Ten praštěnej blb anonym 15.46 že se narodil po roce 1989? Vždyť je to blbý jak facka! To že chodilo do nějaké školy? Takový hovado? Takovej duševní zakrslík? I pan Pepek Vyskočil z Putimi, až by přišel na to, jaký hovado má celý život živit, určitě by to raději utopil ve štandlíku!

   Smazat
  4. 15:46, apsolutni suhlas. Ja mam rát váše pšispjefki pište dál fšichňy to čteme. tendlencten članek je vod psichiatra ne vod pedyjatra němusite se bat.

   Smazat
  5. Ještě máš vocásek, pitomečku 19.08? nebo už ti ho taky ušmajzli? Tak jdi s těma hovadinama do prdele. Tady není prostor pro producírování šašků jako předvádíš ty, i když je mi jasný, že to děláš schválně. Ale jdi někam jinam, ty boží hovádko. K tak blbý zábavě bych se nepropůjčil, i kdybych se nudil k smrti.

   Smazat
 12. 15:05 - to kazdy vi, jak je destruktivni, ale on je pouze symbolem ! Za nim stoji nekolik skupin ! (Za Sorosem !)
  Napr. BLACK LIVES MATTER, nebo treba ANTIFA a dalsi.

  Je to proti civilizacni hnuti ve prospech barevnych - proti belochum ! PROTI EVROPANUM ! PROTI VAM a je to zabaleno do ideologie neexistujiciho hospodarskeho "prinosu" !
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN a kazdy cesky vlastenec, ktery ho volil !

  OdpovědětSmazat
 13. 15:46...Jejda, jejda - Peee Veee je zde ! To se ted zasmejem. (Policajti ho zatkli v kine ! A uz je na svobode ! PROC ? T.j. popsano v porno literature.)

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Davide, výborný rozhovor. Děkuji. A.Š.

  OdpovědětSmazat
 15. Co fčíl, soudruzi?
  "Rusko s největší pravděpodobností obnovilo program, kdy se likvidovali lidé v zahraničí,“ myslí si český velvyslanec ve Spojených státech Hynek Kmoníček"
  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/diplomacie-kmonicek-rusko-novicok-otrava-skripala-mezinarodni-vztahy-telicka-sedivy-g4k-/domaci.aspx?c=A180325_121317_domaci_bja

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:42
   Včil sa vrať do ústavu,havloksindle!!!!☺

   Smazat
  2. 17:01
   Soudruhu, nezávidím ti v palici ten zmatek a chaos které tam teď máš :-D

   Smazat
  3. To je v pořádku, Hynek si řekl o prodloužení mandátu a to se dá pochopit. S Vilémem a Jarmilou se jim tam zřejmě libí a to se vyplatí.

   Smazat
  4. Hynek se odkopal. Je to žvanil včetně svého bývalého šéfa. Zase jsme naletěli.

   Smazat
  5. 17:07
   Za to voni Blbsteine tam mají leda naprskáno z žumpy!!!!!!!☺

   Smazat
  6. Ad 16.42, zase si hraješ na Hanáka, a zase ti to nejde. Místo fčíl, patří fčel. Hrdino,koukej změnit nářečí.

   Smazat
  7. Proč Hanák, možná je moravský Slovák a pak je správně spisovně fčíl. Ale na moravského Slováka je dost tupý. Takže možná negramotný Hanák.

   Smazat
  8. Včil nebo včilka se používá na Valašsku.

   Hynek se mírnil. Doporučoval vyhostit jen dva ruské diplomaty. Asi se domnívá, že nepoškodí Zemanovu politiku obchodních vztahů s Ruskem. Podle toho, co předvádíme posledních 28 let, nás musejí mít Rusové za největší svoloč Evropy. Našemu občanovi umožnili být třetím na cestě do vesmíru. Teď nás oblbují nějakými tretkami, které sebou bere ruskou raketou Američan s pochybným vztahem k ČR přes manželku, která asi zbaběle emigrovala.

   Smazat
  9. A co tak dámy a pánové, soudit s nadhledem? Mocnost, která se není schopna skutečně odstrašujícím způsobem vypořádat s přeběhlíky a dvojitými v "tajných" službách, dostatečně spolehlivé služby tohoto druhu mít nemůže. To zároveň platí i pro případy výkonné ochrany vlastních agentů až po výměny přistižených a proto i jinde trestaných. Na případu Skripal je otázkou, proč by jeho likvidace musela být provedena natolik neobratně, aby nahrávala protivníkovi, naproti tomu zas, jak chatrná, i když hlučná je argumentace představitelů Britanie. Z našich pozic těžko rozluštíme tyhle zpravodajské hry, když nemůžeme ani tušit, kdo a proč tahá za jaké šňůrky a jaké kdo má vůbec v ruce. U skutečných diplomatů platí, že není až tak důležité co říkají, ale to o čem mlčí. To ovšem neznamená, že nemusí být důležitý třeba i slovosled, odmlka nebo výraz ve tváři. Můžeme se leda dohadovat, dokonce těžko uhodneme, kdo vlastně dosahuje toho, co skutečně chce. Pokud celá ta hra nemá mít daleko vzdálený konec ...

   Smazat
  10. 22:35: Docela to dokresluje žádost Skripala o milost Putina k návratu do Ruska! Komu by to prospělo? Jinak jsem názoru, že zrádcům se milost neuděluje.

   Smazat
 16. Pane doktore Davide,obracím se na Vás s prosbou.
  Nedávejte Vašim pacientům odpolední vycházky mimo ústav /např. chovanec 15.46/.
  Venku se připojí a chodí za Vámi i sem na tyto stránky a asi je to hodně frustruje.
  A my rádi čteme Vaše články.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Davida dávno z ústavu vyrazili pro neschopnost - proč myslíš že se věnuje zrovínka týhle "práci"? :)

   Smazat
 17. Co nyní? Nyní je zapotřebí, aby se posílila myslící část lidstva obecně a zejména u nás. Jaký profit přinesl za 40 roků socialismus a jaký profit za 30 roků kapitalismus. Jaký je přínos nebo nevýhoda malých sociálních rozdílů ve společnosti bez dlužníků a exekutorů, jaký je profit z nezaměstnanosti, bezdomovectví, nepřízpůsobivých, žebroty, chudoby a naopak jaká to byla nevýhoda, když tyto atributy za "socíku" nebyly?
  Co nyní? Bylo by už záhodné, kdyby občané si zhodnotili, jaký přínos bude mít pro ně válka a jaký přínos mír a podívali se proč naši otcové a dědové - i matky a babičky - si dovedli v padesátých a šedesátých letech mír vydupat a proč jim to stálo za to - a tedy i na konec proč je dnes naše mládež do války jako "blázen".
  Zajímavé je, jak po válce podobné aktivity dětí a mládeže proti státu vždy rychle opadly a roztály jako led na slunci, když hned poté, co studenti organizovaní řediteli a děškany vyrazili ze škol, fakult, vyrazili i z továren podobné šiky dělníků - a bylo po študácké merendě-čoromoro- bengálu - dnes majdanu - a možná i doma pár těch mladých dostalo od svých tatíků doma na holou.
  A samozřejmě že ČÉTÉ, ač tučně živena občany, není ve službě lidem, ale kapitálu - ale to celkem dává rozum, to jsou všechny sloupy státu u nás ne na podporu či ochranu lidu, ale na podporu a ochranu diktatury kapitálu a proti lidu. A že se po bok boje za kapitalismus postavila střední třída? Vždyť proto byla stvořena kapitálem, aby za něj a proti spoluobčanům kapitál hájila a chránila. To je ten kejkl, který Marx nepředpokládal a současná filosofie nemá řešení, jak proti té protilidové barikádě - střední třídě - účinně působit.
  (Pozn. Marně mně budou oponenti nadávat do komoušů či židobolševiků - nic jsem s nimi neměl nikdy společného. Naopak rád si přečtu výčet výhod kapitálu proti "socíku" pro průměrného občana a naší soudobou společnost. Prosím ale ne fráze, co je dnes a nebylo tehdy, podobné argumenty jsme už slyšeli, co nebylo za 1. republiky, ale bylo za socíku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:35-Pane,buď pište úvodní články, máte na to nebo "tapetujte" na vícero webech. Osobně zastávám názor prozření juniorů po světové krizi hospodářské a následné válce (bohů). Historie se zopakuje s doprovodnými jevy(nacionalizmu), bez určení viníků(Judaistů,kléru všech směrů včetně pravoslavných a "Aláhistů". Co s tím nevím, jsem ateista. Povolný,žijící, stále bez vlastního PC. PS. Naše chyba (juniorů) v 89. se obešla bez války, naši děti tuto "výhodu" mít nebudou, neboť se naší zásluhou dostali k moci ti, které jsme vlastně nechtěli!

   Smazat
 18. Zbytecny rozbor
  Ceska politicka scena je jeden hnuj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. To je konečně řečeno (pardon - napsáno) přesně. Celá světová politická scéna je jeden hnůj, ale česká, jako každý poturčenec horší Turka, je nejhorší hnůj ze všech hnojů. Když to i expremiér Nečas nazval prasopsem, věděl, o čem mluví. A nezlepšilo se to, naopak!

   Smazat
  2. 17.36
   rozbor 17.35 není zbytečný.
   Naopak je dobře si tohle vše uvědomovat,protože dnes neexistuje objektivní zhodnocení minulosti.Vše co bylo před rokem 1989 je špiněno a vláčeno v ideologických pangejtech.Proč? Protože všichni co jsou tam dnes mají svůj podíl na rozkradení a zničení tohoto státu po roce 1989.

   Smazat
  3. Ano, 18.45, jistě že si to uvědomujeme. Ale paradoxní, a možná i směšné by bylo, kdyby došlo k jakémusi převratu, neboli určitému zvratu současné politické reality, která by vypadala jako nadějný převrat, protože současnost už stačila vyprodukovat ještě rafinovanější hajzly a podvodníky, než kteří byli na scéně před pětadvaceti léty. Ti by také samozřejmě stanuli v čele "nového" státu a "inovované" společnosti, a nikdy už to jiné nebude. Naskýtá se otázka - a to je ten paradox - na jaký režim by se nadávalo? Na ten před rokem 1989, nebo na ten po roce 1989 až do opětovné výměny kormidelníků? A lid by zase přizvukoval v radostném očekávání věcí příštích, které by s největší pravděpodobností opět začaly utahováním opasků. Ale to už by se s tím mediální scéna vypořádávala obtížněji? Kam umístit nezdary a potíže - před rok 1989, nebo na později? Nový cirkus Humberto.

   Smazat
  4. 18:45, 19:31 jste tak zabednění, že neumíte v odkazu časovým údajem napsat dvojtečku, aby každý kdo se chce odkázat tak mohl bez přepisování. O tom nic nevíte, nebo jste neschopní stisknout Shift? Kopyta.

   Smazat
 19. Co voly volili to mají a nedrečte.O pár let budete volit stejní voly a budete v blahu a spokojeni na dalších pár let a donekonečna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, doporučil bych totéž. Až na to, že to není nikdy o blahu a spokojenosti, protože to vždy ustrne jen na fázi očekávání. A vzápětí se dlouho nadává a lynčuje. Jedna šlechta musí vždycky padnout, aby vzápětí vznikla nová, a pokud možno ještě horší - kvalifikovanější hajzlové. Lid potřebuje šlechtu, důtky, a boj o žvanec, jinak není spokojen. Lid potřebuje bečet a nadávat. Tak si to obstarává - správně - do nekonečna.

   Smazat
 20. ? Voli volí voly ? A pak, že opakování je matkou moudrosti.

  OdpovědětSmazat
 21. Ti skuteční komunisté a jejich zdejší představitelé měli, většinou z vlastního prožitku, hluboko pod kůží potřebu realizovatelného práva na práci, bydlení a zdravotní péči. Někteří vzpomenete na obsedantní „vyhození na dlažbu“. Potom odpor k válkám, vypjatému nacionalismu ... Těžko lze popřít, že by tyto základní požadavky zcela soustavně a nakonec i úspěšně neprosazovali, i když a pochopitelně, lze diskutovat o metodách a prostředcích. Ovšem, po bitvách je vždy dost generálů. Natolik mi to přijde jednoduché.

  OdpovědětSmazat
 22. Fakt je, že panelové králíkárny se v Praze prodávají za miliony.

  OdpovědětSmazat
 23. Zajímavá, a řekl bych velmi trefná poznámka o zavraždění arcivévody Ferdinanda. Atentát, který nejvíce pomohl Británii, protože tím dostala do vzájemné války dva státy, které o to vůbec nestály. Následně vypukla válka, které se z počátku Británie účastnila spíše symbolicky, tedy vyjma námořní blokády. Tam byli v převaze a tak velcí hrdinové.
  O něco podobného se pokusili v r. 1939, kdy se pokusili vmanévrovat opět proti sobě Rusko a Německo, které předtím mocně vyzbrojili. Zde ovšem narazili, Stalin nebyl naivka slavné Brity převezl svým paktem.
  Dnes už žádného arcivévodu, kterého by nechali zavraždit, nemáme, a tak si museli najít oběť u sebe doma. Oni snad opravdu do té války chtějí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:08 no vida, Mikeš vykázal nadhled, příjemně překvapuje!

   Smazat
 24. K otázce akce a reakce, tedy k otázce podrazáků Zemana, vždy pestrého druhu a hrubého kalibru a Zemanově odpovědi, tedy "pomstě" hulvátům, lžinovinářům či bakalistům.
  Proč Zemanovi ti hulváti, lžinovináři a bakalisté upírají právo na svobodu slova a proč jsou tak nestydatí v osočování Zemana a tak netolerantní při kritice na vlastní adresu? Ano, to jsou ti, kteří jsou živi ze lži a kteří pak pod tíhou pravdy do ni kopou, to je osud ČÉTÉ A NEMALÉ ČÁSTI MEDIÍ! Medializátoži se již dříve pasovali na 7 velmoc a cítí se nadlidmi nad plebsem, cítí se diktatory nad lidem, cítí se göbbelsi či Emanuely Moravci nad "nevzdělanci". Dokud se ale znovu u nás neobjeví místo mediálních sluhů kapitálu novináři, nemůžeme očekávat nic jiného, než mediální hulvátov. Mně nevadí, že Zeman pojemonovává věci korektně, naopak mně vadí systematičnostz lhaní většiny medií - věřím, je to jejich kšeft A PRAVDA JE NEPRODEJNÁ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nežijeme v R-U či 1. republice, kdy si mohl vydávat noviny kde kdo, protože to finančně utáhl a distribuci neměla v rukou PNS nebo něco podobného. Po r.1990 byl neslýchaně zdražen papír (o 400%), přešlo se na počítače (na novou techniku z podnikatelů či stran nikdo neměl) a distribuce likvidovala konkurenci. Takže vydávat nezávislý tisk je finančně neúnosné. Zbyl nám tedy jen internet, na který je v současnosti podnikán otevřený útok. Za chvíli budeme nevolníky.

   Smazat
 25. Marně hledám odkaz na inaugurační projev prezidenta Zemana. V neděli zde ještě byl. Nic hrozného v něm nebylo.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.