Reklama

pondělí 19. března 2018

Putinův triumf a co hrozí

Radim Valenčík
19. 3. 2018    RadimValencikPise
Výsledek prezidentských voleb v Rusku lze beze sporu označit za Putinův volební triumf – více než tři čtvrtiny hlasů 76,6 % (to ani sám nečekal), rekordní účast (přes dvě třetiny). Více než 90 % hlasů na Krymu (takto nějak to vypadá v "násilně anektované zemi")... Ale to už všichni vědí. Aktualne  Komentátoři si méně všímají toho, že na druhém místě skončil komunista Grudinin s 11,82 % a třetí nacionalista-populista Žirinovskij s 5,68 %. Tento výsledek nelze chápat jen jako debakl protiruské propagandy a sil, které se neštítí ani vražd. Je to především zcela zřetelný projev degenerace a selhávání současné globální moci.

 
Myslím, že jsem trefil hřebík na hlavičku, když jsem v souvislosti s hysterií kolem zavraždění bývalého kádrováka KGB napsal:
To už není jen překrývání lumpáren ještě většími lumpárnami, tj. vyvoláváním stále větších a nebezpečnějších konfliktů bez ohledu na oběti. Obávám se, že to je poslední tažení těch, co se v závěrečné části svého života dostali k centru moci, cítí blízkost smrti a chtějí do pekel vzít celé lidstvo v šílené naději, že i tam budou moci pokračovat v demonstrování své moci nad námi. Vypadá to jako šílenství, ale je to jen stařecké selhání racionality a morality utvrzované skupinovou stupiditou, která se nachází své slouhy a poskoky, kteří rovněž kvůli své kariéře obětovali svůj rozum i morální zábrany.

Dokonce si troufnu předpovědět, jak na výsledek prezidentských voleb v Rusku zdegenerované jádro současné globální moci zareaguje. Pokusí se využít svého vlivu v Rusku, nástrojů, které k tomu má vytvořené ještě za dob Jelcinova panování, podpořit některé tzv. jestřáby (využít k tomu lákavých nabídek i vydírání, včetně kontroly kont) a prostřednictvím nich se pokusit kompromitovat Putinovu, resp. ruskou politiku. A to v míře, v jaké jsme ještě nebyli svědky, v míře, která může svět dovést až ke globální válečné katastrofě. 

Tomu se ovšem můžeme efektivně bránit. Totální válka, kterou normálním lidem vyhlásilo jádro současné globální moci, se totiž stává dostatečně čitelnou. Proto:

1. Využijme toho, jak se mechanismy fungování současné globální moci budou zviditelňovat, (k tomu viz článek "Před Jihlavou: O (degeneraci) současné moci", viz: http://radimvalencik.pise.cz/4432-pred-jihlavou-o-degeneraci-soucasne-moci.html
(Je to dobré "čtecí prizma" toho, co se děje.)

2. Všímejme si, jak jsou cinknutá mainstreamová média s "vlajkovou lodí" ČT na čele. Po propagandistickém debaklu "odborníků na Rusko" by za normálních podmínek ti, co selhali, měli z veřejného mediálního prostoru odejít, aby uvolnili místo těm, co místo agitky jsou schopni analyzovat, o co jde. Toho se však v našem případě u našich "nezávislých" mainstreamových medií (nezávislých na základních principech novinářské etiky a realitě) nemusíme bát. Ale ty plky mediálních mainstreamových oblíbenců už stejně nezabírají.

3. Nebojme se o problémech otevřeně diskutovat. Názory je nutné tříbit. Učme se používat vhodné argumenty, hledat pravdu, učit se navzájem z přínosných postřehů či pracně získaných poznatků. Ale hlavně nenechejme si trpělivé hledání pravdy, stále přesnější čtení toho, jak funguje současná globální moc a jak probíhá její krize, narušit pokusy nahrazení věcné diskuse vnášením pomluv a kádrováním založeným na lžích a fabulacích. Jakmile kdokoli míst argumentů použije difamaci, je nutné ho ignorovat. Mezi slušnými lidmi nemá co dělat.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5547-putinuv-triumf-a-co-hrozi.html

33 komentářů :

 1. Se Skřípalem to je stejně jako s letadlem na Donbasu, stejně jako s válkou v Gruziji během Olympijských her v Číně, nebo jako s rozpoutáním Majdanskýho pekla a převratu na Ukrajině během Olympijských her v Soči.
  Dopředu můžeme očekávat nějakou prasárnu při mistrovství světa ve fotbale v Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinský pilot, který údajně sestřelil Boeing MH17, se zastřelil,
   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajinsky-pilot-ktery-udajne-sestrelil-boeing-mh17-se-zastrelil/ V Nikolajevu se zastřelil ukrajinský pilot Vladislav Vološin, kterého jeho kolega Jevgenij Agapov obvinil z účasti na sestřelení malajsijského letadla Boeing 777 letu MH17. V době sebevraždy byla celá Vološinova rodina doma. Trosky malajsijského letadla Boeing 777 letu MH17 19.březen 2018 - 06:20 Lékaři se pokusili zachránit pilota, ale zemřel v nemocnici. Podle jeho rodiny, v posledních dnech byl Vološin v depresi, mluvil o problémech v práci a měl úzkostné myšlenky. Po jeho smrti bylo zahájeno trestní řízení podle části 1 čl. 115 trestního zákona „Úmyslné zabití“, tak byla charakterizována smrt pilota. ****************Mrtví z letadla, to je vysvědčení těch co zosnovali "Majdan"!

   Smazat
  2. 13:08 tak to mají banderovci (a jejich zámořští specialisté) v suchu, stopy jsou zameteny, protože kromě tohoto pilota zmizela ze světa i dispečerka letového provozu, která let MH17 odklonila ze standardní trasy přímo do rány od ukrajinského Buku. Banderovci se tehdy spletli, akce byla zorganizována na Putinovo letadlo, let MH17 sestřelili omylem.

   Smazat
  3. Za mlčení dostal tento obyčejný vojenský pilot Vladislav Vološin pozici ředitele (!) letiště v Nikolajevu a stejně se sebezastřelil. Nevděčný nebo nespolehlivý?

   Smazat
  4. +ř.éř Mrtví nemluví. Generál Romel se také zastřelil... Všichni víme proč (kdo neví, snadno vyhledá. Vůdce mu dal vojáckou nabídku Zastřelit se a mít vojenský pohřeb.... nebo proces a poprava jako zrádce - s celou rodinou. Ervín se rozhodl jako německý důstojník)... Ten ukrajinský pilot měl také rodinu.

   Smazat
  5. Takhle ta podělaná banderovská pakáž pod pod dohledem uASSackejch okupantů zachází s vlastníma lidma!!!!
   Svině zkurvený!!!

   Smazat
 2. Je dobré si uvědomit taky to, že podobný příběh se dosud v posledních desetiletích už odehrál mnohokrát, kdy lid v různých zemích se vzepjal k jednotě a upnul se k jednomu schopnému vůdci, protože tohle oprávněně považovali za jedinou alternativu k podrobení se globálnímu korporátnímu fašismu. A pak s nimi americké SS pokaždé pěkně ostře zatočili. Ale teď už na to amíci nemají a bude to pro ně čím dál těžší a horší.
  To, co se teď děje, není zapříčiněno silným Ruskem, ale definitivní slabostí toho v celém světě zprofanovaného a nenáviděného amerického imperiálního korpo-fašismu.

  OdpovědětSmazat
 3. Kalouska a Jandu picne z toho, že nejvíce hlasů proti Putinovi bylo od ruských komunistů. Ti totiž volili svého Grudinina.

  OdpovědětSmazat
 4. Krym s 92,15% hlasů pro Putina překonalo Kabardsko-Balkarsko s 93,38%. Zajímavé jsou hlasy pro Purina v Tuvě 91,98% a Čečně 91,44%.

  OdpovědětSmazat
 5. Všechny páky, které jsou vyjmenovány v článku už byly použity. Chytil se pouze zlodějíček okresního formátu Navalnyj nebo "horizontální pracovnice" zpívajícího hampejzu Pussy Riot. Tato sqvadra neoslovila ani zahraničí, přes milióny, které do nich byly nainvestovány - pussynky se muckaly s prezidenty, vystupovaly v Dolní sněmovně Británie, byly v Oválné pracovně Bílého domu, oslavovali je v Praze, Berlíně, Paříži i Bruselu. Docela těm holčinám fandím. Našly zdroj velkých peněz, shrábly je a kde je jim konec? Karta blbců zůstala na západních politicích. Jenže propaganda jede na plné obrátky. Nic z toho už se npřipomíná. Ani šlapky, ani sestřelené letadlo na d Ukrajinou, ani zamordovaný Němcov (a jaká to byla kausa), i Litviněnko je zapomenut (jen občas vstane z mrtvých). Tak bylo třeba trochu přihodit pod kotel. Jsem zvědav jak dopadnou ti dva otrávení. Jestli se prokáže vynikající kvalita britských lékařů a oni se uzdraví nebo jestli podlehnou zákeřnému útoku Putina. Mám dojem že toto se rozhodne podle potřeb a úspěchu propagandy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne každý s obdivem zíral do Řvoucích rodidel, jak se sama ta gruppensexová perverzní skupina -
   Pussy riot - označila. Je to jen ostuda a ukázka kultivovanosti těch, co jim kdy podali ruku! Dodnes si ji určitě neumyli, možná že ji olízávají! Své k svému.
   Ale co je s tím otráveným kriminálníkem? Mnozí soudí, že je to bluf - jenže přece jen nějací svědkové dění asi by měli být, pokud už také jejich životy nevyhasly - tedy běžná praxe vlastně takových sériových vražd, aby se začátek příběhu vlastně nikdy nenašel. Myslíte, že podobnou kauzu také vymyslí Merkelová a nebo je chytřejší než Mayová? Zatím, co Malomocná Británie by bojovala, zdá se, že Velkomocná Germánie raději kšeftuje - zatím. Ale Británie v rozněcování válek a zabíjení civilistů má svoji staletou praxi. To báječné budování kolonií, to byly časy vládnout v Indii + Pakistánu, na středním i blízkém Východě, v Africe, ty báječné kšefty se Suezem... A takové báječné vzpomínky kolonizátorů na hromady mrtvých a z nich hromady liber, to prostě nedá spát. Generace lordů tam vysílaly své lokaje jako na safari - aby mohli ozdobit své zámky pozlátkem! A nyní sušit hubu?! Tak se nedivte povstání těch hrdinu proti míru a za válku, která je tak výnosná! Hrdinové od Trafalgaru? Od Waterloo? Ano, ale v zastoupení svými lokaji! Nikdo více nefandil Adolfu Hitlerovi než anglická šlechta. I my si vzpomínáme na "misi" lorda Runcimana před Mnichovem u sudetoněmeckých nacistů - on to byl, co se přimlouval, aby se Británie vykašlala na pro ně neznámý slovanský národ, co v srdci Evropy otravuje Angličany milované nacisty na čele s obdivovaným Vůdcem!

   Smazat
 6. Za 2 bod ČT+ celý mainstream budou papouškovat usa+eu a pro bod 3 chodíme na NR.

  OdpovědětSmazat
 7. https://cz.sputniknews.com/russia-elections-2018/201803166953218-prezident-volby-rusko/

  OdpovědětSmazat
 8. Mistrovství světa ve fotbale v Rusku nebude. To už je nyní jasná věc. Provokacemi a záminkami k bojkotu mistrovství západ nebude váhat žádným svinstvem. Už se mu povedlo to rozjet na Slovensku a rozjíždí to pomalu a jistě u nás v Čechách. Fišer v včerjších otázkách Moravce na ČT 24 sdělil, že Slovensko v demokracii je o hodně dál, než Česká republika, protože tam demonstruje 50 tisíc lidí a u nás jenom pár tisícovek a zároveň vyzval všechny, aby šli demonstrovat a svrhnout, jak Babiše, tak Zemana. O nějaké demokracii a demokratických volbách, kde většinou hlasů byli zvoleni zástupci lidu o tom si lidé můžou nechat zajít chuť. Bude rozhodovat ulice a několik tisícovek študáků a ostatních, kteří nemusí chodit dnes a denně do práce. U nás se čeká už jenom na roznětku, kterou byla na Slovensku vražda Kuciaka. Bez důkazů za vraždou stojí přímo Fico a náměstí křičí: "Dost bolo Fica". Čeká se na rozhodující roznětku vůči Rusku, aby mohli ukazovat běžící bílé přílby s dítětem v náručí a křičet to způsobil Putin. Všechny zažité zákony a zvyklosti v diplomacii jdou stranou, když sankce proti Rusku nevedou k pádu Ruska. Proto je třeba přitvrdit až do rozpoutání válečného konfliktu. Že to odnesou široké vrstvy obyvatelstva, to nadutě představitelé demokratických, západních vlád nemusí zajímat. Jim stačí ukázat, že nejhorší zlo na světě je Rusko a oni jsou největší dobro. Akorát, že oni jako západ zbrojí 15 x více než to zlo, tedy Rusko a ve zbrani mají 3 x více vojáků, než to zlo, tedy Rusko a NATO se rozšiřuje k hranicím Ruska a ne naopak. Otázka je jenom kolik bude zabitých obyčejných nevinných lidí? Stovky milionů, nebo až miliarda? Co na tom záleží? Představitelům západních demokracii je to jedno, protože oni ovládají technologii, jak docílit toho, aby lidé, kteří se nikdy neviděli, nikdy proti sobě nic neměli, kteří mají své rodiny, šli a zabili jeden druhého v méně kreatur, jako jsou: Meyová, Merkelová, Trump, Sarkozy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 13:09"
   A proto tvrdím, že když kvůli ?pánům?,
   se LIDI začnou mezi sebou prát, neprospívá to vůbec, ale vůbec tulipánům
   a nezlobte se,
   já mám kytky rád!"
   Omlouvám se p.Jiřímu Suchému za přinejmenším interpunkčně nedokonalou citaci JEHO moudrosti.

   19. března 2018 15:53

   Smazat
  2. Na té roznětce už pilně pracuje Kalousova čété s Moravcem (E.) Jen to načasování nevychází. Ten zpropadený Putin nám sem pustil sibířský vítr a mrazy a to se lidé nedají koupit ani za stovku, hlt kořalky a pár zorek s mariánkou. Ale počkejte vy blbci Češi, jen co se oteplí - třeba, abychom nekopírovali Majdany - a ve vzpomínce na Hitlera - co takhle nějaký požár. Museum na Václaváku - na kapličku není tak vidět. A kdo myslíte by to mohl jiný odborně zapálit - tedy mimo hasičů? Ale to by bylo jako požár Reichstagu, viník by byl jasný: Zeman, Babiš, Okamura, Ondráček a pak ten lipský proces - pardon, kdepak by se soudilo, kdepka by se upalovalo? To bude si vědět Kalous a spol.

   Smazat
 9. Jsem přesvědčen , že jestliže v NATO nás prezentuje tak schopný generál jako je Petr Pavel bylo by nejefektivnější vyhlásit Rusku válku a vymazat tuto papundeklovou velmoc z mapy. Pak by naši skvělí političtí komentátoři z ČT a ČRO nemuseli ztrácet čas komentováním bezvýznamných věcí jako jsou volby v Rusku a mohli by se v plné síle věnovat budování humanistické euromuslimské říše zvané EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:16 Egypťan Sinuhet ve stejnojmenném románu Mika Waltari byl lékař, kterého faraon Haremheb, obávaje se jeho vědomostí, poslal na stará kolena do vyhnanství.
   Vám se něco takového nemůže v žádném případě stát, Vy jste jen ten "papundekl"...


   Smazat
 10. Celý prolhaný západ dej konečně pryč své krvavé pracky od Ruska a starej se o své území. Evropu ničí invaze imigrantů, hrozí zánik a rozvrat Evropanů a západ bude stále lhát a lhát. Bude dokola oblbovat Evropany, vměšovat se do cizích vlád a prosazovat stupidity proti vůli Evropanů. Evropané nechtějí válku, nemáte právo jim ji vnutit. Komu vadí mír a tak strašně chce válčit je nebezpečný psychopat a patří pod zámek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. už to přece tady na NR bylo vysvětleno, proč se dovážejí imigranti - viz http://www.novarepublika.cz/2018/03/proc-je-nutne-nahradit-puvodni.html#comment-form

   Smazat
 11. https://cz.sputniknews.com/svet/201803196986370-Dluh-USA-prekroceni/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:52 Ekonom Sedláček v OVM na ČT to řekl jasně, i přes neustálou snahu Moravce ho umlčet. "USA vykazují růst HDP 2%, přitom jejich dluh, převyšující roční HDP, roste o 4%. To znamená, že ekonomika USA ve skutečnosti o více než 2% padá."

   Smazat
  2. 14:48 Máte pravdu dlouho to trvat nebude a říše zla padne.

   Smazat
  3. Před 100 lety by bylo pozdě!!!!

   Smazat
  4. dokud budou existovat Singrové, Rusnokové, Draghiové apod. (kvantitativní "uvolňovači"), tak dolaru a USA rozhodně nic nehrozí a mohou se dále vesele zadlužovat a žít si na vysoké noze ke škodě kolonií

   Smazat
 12. Já osobně si myslím, že ten pilot ten let MH17 nesestřelil, ale možná vizuálně potvrdil, že je to letadlo Putina, protože mělo velmi podobné kontury a zbarvení. Takže na smrti těch lidí se hodně podílel a nedal to...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať byla jeho role aktivní (střílel) nebo pasivní (pozoroval a naváděl), tak byl rozhodujícím svědkem a ti jsou jak známo vždy ohroženým druhem.

   Smazat
  2. 15:47 Sice do letadel nedělám, ale vím, že existují letecké odpovídače a pozemní kontrola přesně ví, o jaké letadlo se jedná. Také existují aplikace, kde můžete sledovat průběh letu kteréhokoli dopravního letadla, včetně jeho polohy. V neposlední řadě existují snímače, které sledují parametry motorů a v reálném čase je vysílají přímo do servisních center výrobce. Na základě těchto faktů se dá v reálném čase identifikovat každé dopravní letadlo. Je opravdu velmi infantilní, pokud se někdo domnívá, že se někdo musí pro identifikaci letadla na něj letět podívat.

   Smazat
 13. Podle Pjakina bylo sestřelení MH17 záminkou pro rozpoutání války s Ruskem a byla to nejkritičtější situace. Jsem zvědavý, jak Pjakin okomentuje Skripala. Podle mě je to daleko kritičtější situace, protože americký vojska jsou už připravena kolem celého obklíčeného Ruska (a to v r. 2014 ještě nebyla)-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: přitom je zcela lhostejné, jestli Skripala otrávili (a jestli vůbec a čím vůbec) Angličané, Američané, Rusové nebo ještě někdo jiný. Důležitá je propaganda v médiích.

   Smazat
  2. Což o to vojska jsou na místě, ovšem situace se diametrálně změnila. Putin ohlásil nové zbraně, které mění situaci. Ušáci byli vždycky zbabělci, to znamená že pokud nemají jistotu, že nedostanou na rypák, tak do toho nepůjdou. Že budou stále prudit a snažit to nějak ošvindlovat, te je více než jasné. Jenom bude zajímavé sledovat, jak to budou nenápadně hrát do ztracena aby neměli moc velkou ostudu.

   Smazat
  3. 18:06 Amíci jsou ochotní válčit cizíma rukama kdekoliv na světě. Ovšem pokud jim teď hrozí, že odpověď dostanou až domů do postele, tak si to hodně rozmyslí.

   Smazat
 14. ..a definícia Jána Kollára o "dubisku", "jenž vzdoruje zhoubným až dosaváde časům" platí aj po takmer 200 rokoch..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.