Reklama

úterý 6. března 2018

Rukojmí - 2: Pragmatická demokracie a Kurdové jako rukojmí

Yekta Uzunoglu
6. 3. 2018
Dne 18.09.2005 se měly konat v SRN federální volby. Schröder, jako kandidát do funkce kancléře v dalším období, se bál prohry a potřeboval hlasy Turků žijících v SRN majících dvojité občanství. V Německu u města Frankfurt již desítky let vycházejí turecké deníky pro Turky v Evropě a majitelem těchto deníků byl a je kontroverzní Aydin Doğan. Tak se náš pragmatický socan sešel s Aydin Doğanem a následně? Čím podmínil Aydin Doğan Schrödrovo podporu se svými stranami novin? Obsah rozhovoru nemáme, ale víme jen to, že následně německá vláda pod Gerhardem Schrödrem zakázala některé kurdské noviny, organizace či sdružení, které byly založené dle německých zákonů.


Ale ani ten turecký obchod, jak z istanbulského bazaru odehrávající se v největší země evropské civilizace, to jest s představitelem Německa, nepomohlo a Schröder ve volbách prohrál a jako (racionálně uvažující člověk) "pragmatik" zamířil směrem do Moskvy, kde je údajně aktivní jako ekonomický poradce Putina (i politicky?) a dle jistých informací působí ve vedení Gazpromu! Německé soudy hned poté zrušily zákaz kurdských novin a sdružení působících na území SRN!

V Evropě, která je vnímána a prezentována jako Alma Mater demokracie, kdykoliv, když je nějaký Kurd obviněn, zadržen a zatčen nebo nějaká kurdská organizace či sdružení jsou zakázány, tak se stalo pravidlem, že za zavřenými dveřmi se obchoduje na úkor útrap, mučení, trýznění Kurdů.

Když stoupl počet německých rukojmí v rukou Erdoganova Turecka, tak se opět obrátili na starého majstra, kouzelníka Schrödra v obchodu se rukojmími. Starý (lišák) kouzelník odletěl říjnu 2017 k sultánovi, aby se před ním sklonil a požádal o jeho obchodní požehnání při propuštění německých zajatců. A Schröder opět nezklamal a dle všeho vykoupil všechna rukojmí mimo německého novináře Denize Yücela a měl jedno poselství na adresu svého státu: smiřte se s Moskvou a Ankarou! Kde zůstala demokracie? Lidská práva? Tisíce dalších kurdských a tureckých rukojmí v žalářích Erdogana? Pragmatik: neotravujte se s těmi kravinami prosím a smiřte se s Erdoganem!!?


Tak, jak je vidět, Sigmar Gabriel poslouchal poslušně rady svého majstra, oba se přece znali již desítky let a oba pocházeli z Niedersachsen, kde oba byli předsedové zemské vlády Niedersachsen, když Sigmar Gabriel jako poslušně poslouchající žák Schrödera následně převzal funkci předsedy vlády Niedersachsen. Ale pozor! Tady nemluvíme jen tak o nějaké spolkové zemi, ale o Dolním Sasku, kde má své sídlo VW! Kde největší akciový balík vlastní právě zemská vláda! Vztah Sigmara Gabriela k VW je dosti rozsáhlé téma pro tento článek, ale ví se jedno, že když vypukla aféra Peter Hartz z VW, kdy dokonce Peter Hartz pořídil pro VW luxusní vilu, kde nabízeli vzácným nejnáročnějším hostům ty nejvýkonnější prostitutky splňující vše, co vidí a cítí nejen v jejich očích..... Soudem zjištěný účet prostitutek je oproti běžným prostitutkám dosti vysoký. Zda k těm vzácným hostům patřili i Arabové z Kataru, kteří v současné době jsou třetími největšími vlastníky VW nevíme, radši o tom ani nebudeme  přemýšlet.... Nelze Gabrielovi upřít, že měl neuvěřitelnou školu života v níž byl provázen nadmíru schopnými učiteli nejen v osobě Schrödra, ale i v své bývalé manželky Turkyně...

V době, kdy každá druhá věta ministra zahraničí Turecka a jeho sultána  na adresu německých nejvyšších ústavních činitelů byla co nejurážlivější a nejponižujícnější, pohostil ve svém domě, ve svém městě Goslar (5.01.2018), kde servíroval Sigmar Gabriel tereckému ministru zahraničí Mevlüt Çavuşoglu vlastnoručně čaj.... a to pár týdnů předtím se jeho manželka se ze zoufalství a ze strachu obracela na media, že je ohrožena, a že je jí vyhrožováno Turky. To je přece v reálném, pragmatickém a civilizovaném světě politiky je nepodstatný detail určený k rychlému zapomenutí... Ale asi tato žena na štěstí měla důstojnost, že nesloužila Mevlüt Çavuşoglu jako hostitelka a ten úkol v domácnosti nechala na pána domu, který na to měl žaludek ... O tom všem víme jen díky tomu, že někdo z toho rodinného domu v tom malém městě vyfotil a pustil do světa, jak Sigmar Gabriel po orientálním způsobu obsluhuje Mevlüt Cavusoglu čajem a , že by to byla jeho vlastní manželka? Nevíme, ale ptám, se kdo jiný by měl takovou odvahu a chuť se pomstít, a kdo se mohl v soukromém domě tak volné pohybovat?

Paní Ursula von der Leyen, konzervativní politička a ministryně obrany opět z Nidersachsen, jejíž otec byl též kdysi předseda vlády této spolkové země z CDU, po své poslední návštěvě v iráckém Kurdistánu chtěla, aby spolková vláda pokračovala ve své podpoře Kurdů. Ale socani po těchto přátelských návštěvách a ve stínu veřejných nadávek ze strany Erdoganovců zuřili a prosadili "úpravu" či zkrácení podpory! Nebrali ohled ani na to, že pocházejí ze stejného kraje jako paní Ursula von der Leyen , že se znají po generace a že její otec Erst Albrecht byl též předseda vlády této země! Soucit s Kurdy bojujícími s téměř holýma rukama proti IS - zrůdám radši v tom soukolí ignorujme, ale alespoň úcta k dámě, úcta ke krajance, úcta k jejímu otci obětujícímu se pro tento kraj a zemi, kde vyrůstal Sigmar Gabriel?! Na rozdíl od otce konzervativní paní Ursula von der Leyen, otec Sigmara Gabriela zůstal do smrti věrným Hitlerovi! Že by genetika převýšila a ovlivnila strukturu osobnosti víc jak sociálně - pedagogický vliv na vývoj jedince? Nevím, nejsem genetik!

5.2.2018 Erdogan měl navštívit jeho eminenci papeže Františka ve Vatikánu a tak se ubytoval v hotelu a kdo tam za ním až do Říma jako ke sultánovi ve večerních hodinách přiletěl? Sigmar Gabriel a co všechno nabízel v tom obchodu v duchu islamistického tržiště v křesťanském Vatikánu, to nevíme, jen víme, že německého novináře Denize Yücela drženého jako rukojmí v Turecku, o kterém po jeho zatčení Erdogan prohlásil: " Pokud já tady budu, on neuvidí světlo" patrně odkoupil a tak o jedenáct dní později, to jest 16.02.2018 mohl Sigmar Gabriel německému národu jako velký osvoboditel sdělit, že jako MZ SRN vysvobodilo novináře Deniza Yücela a tak se zapsal do dějin jako obratný osvoboditel rukojmí, tak jako jeho majstr Schröder, když vyměnil vraha kurdského vůdce za německého obchodníka! Oprávněně se táži, na čí úkor byl ten kšeft s Erdoganem uzavřen! Toto se děje v demokratické - právní Evropě, která měla vizí stát se příkladem a vzorem pro celý svět jako ten nejlidštější, spravedlivější společenský, státní řád zavázaný k té nejvyšší lidské etice ....

Fotografie : Hostitel S.Gabriel a MZV Erdogana Çavuşoğlu

16 komentářů :

 1. Pokial sa štáty z Kurdskou vetšinou na svojom území nedohodnu, štát Kurdistán dosial nevznikne. A musia brať do úvahy že je to tuším jediný národ rozdelený medzi Turecko, Irán, Irak,Sýriu.

  Na wikipedi su to ohromné čísla v Sýrii je ich 3,5 mil , v Iraku 8 mil, Turecku 20 mil, Iráne 12 mil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V demokraticky fungujícím světě byste měla pravdu.
   V reálně fungujícím světě však jste stejně naivní jako pan Uzunoglu, který touží po samostatném Kurdistánu a nechápe přitom naivně, že USA hrají pouze své mocenské hry a nikdo se na ně nikdo nemůže spolehnout. Jsou zrádnější, než Turci, a to je co říct.
   O vzniku Československa rozhodla tehdejší nejsilnější světová velmoc - USA. O NEvzniku Kurdistánu a vzniku Izraele rozhodla Británie (ve své době nejsilněší světová velmoc),...
   O případném budoucím vzniku Kurdistánu rozhodne Čína a zohlední přitom zájmy Ruska a perského Iránu.

   Smazat
  2. 13:54,16:07 Vznik samostatného Kurdistánu s cca 44 mil. obyvateli by v podstatě znamenal zánik Turecka a podstatné územní ústupky Iránu, Sýrie a Iráku a ovládnutí území s rozsáhlými nalezišti ropy a plynu.

   Je třeba si položit otázku, komu by tento stav, mimo Kurdů, byl "ku prospěchu"?
   Je to vůbec reálné ? Ani v budoucnosti Čína nebude, z řady důvodů, na Blízkém Východě zřejmě všemocná...

   Smazat
  3. Proč by Turecko mělo zaniknouti vznikem Kurdistánu? A promiňte mě, dědovi: nejsou Kurdové v Turecku něco jako Hanáci či Chodové u nás? Říkalo se jim kdysi přece "Horští Turci"... Mají Kurdové například úplně samostatný jazyk(zcela neturkický), který je nepodobný turečtině, perštině, arabštině?

   Smazat
  4. Více o Kurdech:
   http://kurdove.ecn.cz/dejiny.shtml

   Kurdové rozhodně nejsou Hanáci nebo Chodové, pane Čechu...

   Smazat
  5. Podle wikipedie sice kurdština existuje, ale ve skutečnosti je to několik jazyků, které jsou si navzájem nesrozumitelné. Blíže, než k turečtině mají k jazykům iránským. Když zohledníme kulturní a politickou roztříštěnost (vzájemně se nesnášející politické strany z různých oblastí tzv. Kurdistánu), tak jednotný kurdistán je spíše hrozba než fata morgána - jejich sjednocením by se rozpoutala bratrovražedná jatka mezi jednotlivými kmeny a spustil by se další exodus přesahující možná i ten syrský a strategicky důležitá oblast kousek od Evropy by se stala druhým Afgánistánem...

   Sory - přál bych jim samostatnost, ale nemají na ni, dokud tam nepřevládne demokratismus, a ten je v nedohlednu.

   Smazat
  6. 18:31

   Je jasné, že teď, když jste to ve Wikipedii nastudoval, se budou Kurdové muset řídit Vašimi radami. Bude to pro ně asi zklamání, ale nic jiného jim nezbyde!

   Doufám, že nějaký Kurd nepřijde s podobnou radou Čechům, Moravanům a Slezanům.

   Smazat
 2. Trocha filozofie nikoho nezabije.
  Demokracie je vláda lidu, tedy vláda všech všem. je to nejvyšší stupeň kolektivismu.
  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štefan 16:07
   - A KDE se něco takového vyskytuje?

   Vlastimil Čech 17:43
   "Horští Turci" je označení, které pro Kurdy důsledně užívají Turci, aby dali najevo, že se nejedná o samostatný národ.
   O jejich indoevropském jazyce (jazycích) najdete podrobné vysvětlení ve Wikipedii:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Kurd%C5%A1tina

   Smazat
  2. Pro 18:00
   Ve Švýcarsku!

   Smazat
  3. 18:48 - hahaha! To jste trefil do černého!
   Hlavně banky jsou ve Švýcarsku extrémně kolektivistické. A hned po nich farmaceutické a zbrojařské firmy.

   Smazat
  4. 18:48
   Pokuste se rozlišit vnitřní a vnější spojitosti.
   Ach jó!
   Štefan

   Smazat
 3. "Nejhorší na politické scéně z hlediska osudu jedinců ale je, že na nedůvěryhodnou personu si zadělal Babiš. Spadl na úroveň kluků z ODS nebo chaotů ze STAN. Andrej Babiš se totiž nečekaně rozhodl přidat k návrhu ODS na odvolání Ondráčka z funkce. Páteční hlasování také označil i za svou chybu. Kdyby nebyl připosejřený, pokrčil by rameny a připomenul by, že poslanci ANO jsou dospělí lidé s právem účastnit se voleb a jezdit trolejbusem. Proto se rozhodli, jak se rozhodli. Takto naopak ukázal, že je na stejné pozici jako Sobotka. Ocas mezi nohy, když na něho někdo zaštěká, a neví v tom okamžiku, co má dělat. Prostě další eurohujer, který se drží na pozici jenom díky agendě protimigrantské politiky.To není dobrá věštba pro dny budoucí. Jít s pravicovým davem v ondráčkovské módě je pro něho jako obléci si rubáš,“ dodal Doubrava.

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Priposejreny-Babis-a-hlupaci-v-ulicich-Pred-zpravou-ze-Ondracek-to-sam-slozil-se-rozpoutalo-peklo-Rok-89-SNB-Prekvapiva-slova-z-KSCM-526971

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:58

   Jak Váš přípěvek, proboha, souvisí s Kurdy?!

   Smazat
  2. 17:58 Kurdové "počkají", "připosejřenost" Andreje Babiše je pro nás aktuálnější...

   Smazat
 4. Kurdové jsou rozptýleni v mnoha státech.Má-li vzniknout nějaký stát musí být územně ukotven.Z hlediska globální politiky proto měl stát Kurdů vzniknout na základě "Tureckého segmentu Kurdů" prakticky na tézích Sevreské smlouvy /uzavřené v roce 1920/,která dělila Osmanskou říši mezi státy Dohody a následně světové mocnosti nechali vzniknout Atatúrkově Turecké republice,jako státu uměle vytvořenému v daném regionu jako osina proti bolševickému Rusku.Už v té době se projevoval problém Kurdské otázky.
  Od roku 1952 je Turecko vzhledem ke své geopoloze významným členem NATO.Problém Kurdů byl Američany celou dobu "pěstován" jako klacek a jako pojistka u nevyzpytatelného Turecka.Dnes je to ovšem už zase v jiné rovině.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.