Reklama

.

.

úterý 6. března 2018

Ruské ministerstvo zahraničních věcí uvedlo, v čem spočívá cíl amerických sankcí

© Sputnik/ Natalia Seliverstova
6.3.2018 Sputnik 
Americké sankce proti RF mají za cíl destabilizaci situace v Rusku, prohlásil náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov v komentáři k poslednímu rozšíření protiruských sankcí, které byly přijaty ve Washingtonu. 

„Ve skutečnosti mají za cíl (zákon CAATSA) nejen zásah do našich vnitřních záležitostí, ale také hlubokou destabilizaci situace v zemi. Za tímto účelem, o kterém se oficiálně mluví zejména ve vysvětlivkách tohoto zákona, využívají Američané příslušné nevládní a nekomerční organizace…," prohlásil Rjabkov na zasedání prozatímní komise Rady federace pro ochranu státní suverenity a odvrácení zásahu do vnitřních záležitostí RF.

Prezident USA Donald Trump podepsal 2. srpna 2017 zákon o odporu protivníků Ameriky prostřednictvím sankcí (CAATSA) proti Rusku, Íránu a KLDR. Na podzim 2017 zveřejnila americká vláda seznam osob a organizací z obranné a výzvědné sféry RF, za „významné" transakce s kterými mohou být vyhlášeny sankce. Zákon vstoupil v platnost 29. ledna 2018. MZV USA oznámilo, že jde o zadržující faktor pro podniky a fyzické osoby, kteří by chtěli uzavřít obchod se společnostmi z Ruska, a že již způsobil miliardové ztráty ruskému obrannému sektoru.

- - -

10 komentářů :

 1. Přátelé jaké sankce USA proti Rusku? Obchod mezi oběma státy je léta stabilní. Proto se dá mluvit o sankcích USA proti Rusku jen prostřednictvím EU! Kecy, kecy oni si neublíží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA žádaly a dále rok co rok žádají EU o nové sankce vúči RF. Samotné SS je sice obcházejí a například na Krym přímo dovážejí to co EU nesmí, prostřednictvím svých mnoha firem, ale ty "kecy, kecy" tu stále jsou a jejich víc a víc....Karel z Plzně

   Vymazat
 2. Ale to my víme, to už netřeba komentovat. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 3. ...sankce o kterých se mluví tak jsou cíleny na osoby(oligarchy) ,které jsou napojeny politicky mocensky i finančně na politické elity RF...jjde o zákon který jink řečeno říká těmto lidem ...bud nám dáte co chceme a nebo přijdete o prachy v západních bankách...jde odestabilizaci před Putinovým zvolením

  OdpovědětVymazat
 4. Že si ty USA nedají pokoj. Je to nejagresivnější země na celé planetě. Prolhanost, pokrytectví a křiváctví mají v genech. Žádná země na světě si není jistá, že jednoho dne nebude čelit jejich agresy. Musí neustále strkat rypák do cizích států. Vyhrožovat, podněcovat nepokoje a shazovat vlády to jim jde. Říkají něco o lidských právech, demokracii ale ve skutečnosti jim nezáleží na ničem. Chtějí ovládat, rabovat, dominovat celému světu a OSN mlčí. Kdo je zastaví?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SS si opravdu nemohou dát pokoj, to je jako odnaučovat masožravou rostlinu či zvíře jíst maso. To by dlouho nepřežily. Karel z Plzně

   Vymazat
 5. Ušáci vědí že po případných úspěšných volbách v Rusku už toho moc nezmohou a tak se snaží do voleb udělat co největší bordel na celém světě. Je tu analogie s bombardováním Drážďan, Plzně, Prahy, Pardubic, Hirošimy a Nagasaky. Státy které jsou pod přímou okupací Ušáků jako Německo, Jižní Korea, Japonsko a jiní jich začínají mít plné zuby a nebude to trvat dlouho a pošlou je k šípku (původně jsem omylem napsal k čípku, ale tam teda taky). Ušáci jelikož jsou před krachem už nebudou moci adekvátně reagovat a utopí se ve svých vlastních problémech. Dobře jim tak, zaseli vítr a sklidí bouři a to je dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:28 Ten jejich "vítr" u nás zrovna teď spíš připomíná "větry". Stejně nechutné, ze stejných míst.

   Vymazat
 6. Jo žádné sankce jim nepomůžou Rusko je velká soběstačná země. Už aby zadlužený dolar padl a měly by v usa menší životní úroveň než my.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tuhle mantru si budou komouši kvákat do kaps ještě za 100 let - pokud tedy něco takového jako komouš bude ještě existovat - Rusáci ti už nebudou existovat zcela jistě:)

   Vymazat